Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvői zenék-polgári

Dalida
Létrehozva: 2004. november 18. 09:04
Sziasztok!

Jövő héten lesz az esküvőm, és már minden megvan, csak az esküvői zene nincs. Találtam egy topicot régről, ahol bevonulő zenét keresett valaki, de nekem 5 zene kell. Hihetetlen, de van várakozó zene, bevonuló zene, aláíró zene, gyűrűcserés zene és kivonuló zene.
Egyetlen biztos, a Romeo & Juliette-ből az esküvői zene, az "Aimer". Ezt mindketten imádjuk. De mi legyen a többivel?
Segítsetek, hátha valakinek van használható ötlete! Egyáltalán, minek kell ennyi zene????
  1. 2004. november 18. 10:4526.
    Persze nem Conda, hanem Vonda :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. november 18. 10:4525.
    Szia!
    Először is gratula, és szurkolok a sminknek :-))) (nekem nem volt :-DD)
    Nekünk is 3 zene kellett anno, 2, 5 éve. Röstellem, de a bevonulóra nem emlékszem, mi volt, majd megkeresem a CD-t, amit csináltunk. A "középső" a Szentivánéji álomból volt egy rész, benne a nászindulóval is, de nem a klasszikus felállásban (ezt jól megmondtam, majd megkeresem a Mendelssohn-cd-n. :-)). A gratulálós zene pedig Bob Seger Chances Are c. dala, Conda Shepard és Robert Downey Jr. előadásában. Na, ezen azóta is szoktunk bőgni :-))) És a meghívónkon is ennek a szövege volt, nagyon passzol, és nagyon szép. Ja, az Ally McBeal egyik betétdala volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. november 18. 10:4424.
    Mit szóltok Andre Rieu-höz? Szerintem szuper zenéi vannak.
    Én mondjuk biztos beleszőném a Keresztapa zenéjét, akár magyarul is, Kordától "gyöngéden ölelj át. . . " címmel. . .
    Már alig várom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_890321
    Torolt_felhasznalo_890321
    2004. november 18. 10:4123.
    Nekünk nyáron volt az esküvônk, és Kenny G. : Moments-re vonultunk be (szaxofon), amit egy szaxofonos élôben játszott, majd még más számokat is elôadott. Én nagyon szeretem a szaxofont, ezért választottam. A végén pedig Dés László: Akarsz-e c. száma szólt, ami éppen arról szól, hogy akarsz-e egész életedben velem lenni, és mindkettônk kedvence.
    előzmény:
    Dalida (1)
     
  5. Torolt_felhasznalo_820159
    Torolt_felhasznalo_820159
    2004. november 18. 10:2222.
    Bocs, nem infóval szolgálok, csak elmondanék valamit. Amikor megláttam a topikcímet, na, mondom, majd én ajánlok valamit, amit tuti senki nem fog, pedig csodálatos. Én is a Roméo et Juliette-ből akartam az Aimer-t!!!!!

    Úgyhogy semmi új. De ez tényleg nagyon szép!!!! És sok boldogságot kívánok Nektek!
    előzmény:
    Dalida (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_678693
    Torolt_felhasznalo_678693
    2004. november 18. 10:1721.
    Nekünk egy éve hat zenénk volt a polgári esküvőn:
    1. Love theme from flashdance
    2. Albioni: Adagio
    3. Holdfényszonáta
    4. Bach: Air
    5. Ennio Morricone: Bye Bye Colonel
    6. Szentivánéji álom - Nászinduló (ezt nagyon nem akartuk, de végül nem találtunk jobbat, vagy már nem volt kedvünk keresgélni, nem emlékszem)

    Mi is gondoltunk a Romeo & Juliette-re, végül nem fért bele.
    előzmény:
    Dalida (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2004. november 18. 10:1220.
    Pachelbel: Canon (G-moll, ha minden igaz, de elsőre amúgy is sokaknak ez a bizonyos ugrik be. )

    Olyan csodálatos barokkk melódia, hogy reflexesen potyognak a könnyeim tőle . . . Hatás garantált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. november 18. 10:0119.
    Nekünk majd ami biztos lesz: Eternal flame (Bangles). Nagyon szeretem! A többin még nem gondolkodtam. Illetve a bevonulásra a klasszikus nászinduló, mert nekem az olyan megható, és már kiskoromtól várok arra a pillanatra. . . :-)
    Egyébként én egyszer voltam nagyon szép plogári esküvőn, de ott olyan szépen beszélt a nő, hogy majdnem én is elsírtam a magam. (a menyasszony természetesen sírt. :-)) Sőt, ott volt utána egyházi is, és megkockáztatom, hogy a polgári szebb volt, pedig én vallásos vagyok. . .
    És nemis ismerte a párt az anyakönyvvezető, de olyan meghatóan és abszolút nem sablonosan beszélt.
    előzmény:
    Dalida (14)
     
  9. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2004. november 18. 09:5818.
    Valóban szép tud lenni a templomi. Minket a férjem nagybátyja adott össze, aki refi lelkész. Különleges volt. . . :-)
    előzmény:
    Cserép (17)
     
  10. 2004. november 18. 09:5017.
    Akkor a fényképezés legyen előtte:-))))) Örülök, hogy boldog vagy!

    A templomi azért legtöbbször személyre szóló. Minekt az a lelkész adott össze, akinél 14 évesesen konfirmáltam, úgyhogy valóban ismer. :-)
    előzmény:
    Dalida (13)
     
  11. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2004. november 18. 09:4816.
    Én annyira öszpontosítottam, hogy "elfelejtettem" sírni. . . Persze nem is eröltettem, így megúszta a sminkem. Mondjuk nálunk elég értehetlenül beszélt az anyakönyvvezető és nagyon kellett figyelni, hogy éppen mit akar. . .

    Biztosan minden nagyon szép lesz! :-)
    előzmény:
    Dalida (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_138799
    Torolt_felhasznalo_138799
    2004. november 18. 09:4715.
    szia!

    nekünk decemberben lesz, u. ilyen okokból, mint neked, csak polgári. furi, de tölünk csak 3 zenét kértek: Smetana-ra vonulunk be, Macskák (Memories) lesz a középső, az uccsón még rágódunk, ezért is örültem a topicnak! A R&J tényleg nagyon jó, de nem fogom lenyúlni :))
    én vmi kicsit magyarosat szerettem volna, pl. Republic népdalfeldolgozásokat, vagy ilyenek. Ötlet nem nagyon van!
    előzmény:
    Dalida (13)
     
  13. 2004. november 18. 09:4314.
    Igen, így van. Én annyira boldog vagyok, hogy már attól majdnem sírva fakadok, ha csak rágondolok a jövő szombatra! Biztosan végig fogom bőgni, a szép ruhámnak és sminkemnek annyi. És a ceremónia után lesz a fényképezés. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (12)
     
  14. 2004. november 18. 09:4113.
    Köszönöm!

    Szeretjük a komolyat is, csak az a gond, nem tudom, mennyire keverjük a komolyat a nem annyira komollyal. A Romeo nem túl komoly, bár nem is diszkós.

    Cserép: lehet szép, már voltam szépen. És, ha a templomit nézzük, hát ezen is lehetne vitatkozni, mennyire személyre szóló. Voltam már olyan esküvőn is, ahol politizált a pap, ha már ilyen szép számban összejöttünk. . . :-(
    előzmény:
    szvetlana (8)
     
  15. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2004. november 18. 09:4012.
    Egyetértek a sablon anyakönyvvezető szövegekkel. Éppen ezért azt hiszem ennek a szépsége belülről jön, onnan, hogy hogyan éli meg a pár és mondjuk a szülei. Szép lehet azis hogy ott állsz a sablon néni előtt, mert még sosem álltál ott és egy életre szóló kijelentésre, aláírásra vársz. Lehet szépen megélni. Én egyetértek objektíven azzal, amit írtál, de az esküvőmet úgy éltem meg, hogy az igenis szép volt. Nekem, nekünk.
    előzmény:
    Cserép (10)
     
  16. 2004. november 18. 09:3611.
    Ebben nagyon igazad van, csak akkor legyen templomi esküvő, ha VALÓBAN úgy is gondoljátok, érzitek!

    Esetleg az Operaház fantomjából valamelyik zene, dal nélkül?. . . .
    előzmény:
    Dalida (7)
     
  17. 2004. november 18. 09:3410.
    Szép? Azokkal a blőd, ostobácska szövegekkel, amiket az anyakönyvvezető aznap tizenhatodszor mond el? Valóban szép, személyre szóló aktus:-((( A miénk a lehető legrövidebb volt, de így is majd' megőrültün a npcitől. Iszonyú, és eddig szépet még nem is láttam. -((

    Bocs a topicanyutól, gratulálok az esküvőhöz, és sok boldogságot kívánok, de tényleg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (4)
     
  18. 2004. november 18. 09:339.
    Nemrég voltam egy polgári esküvőn, és ott a végén a What a wonderful world szólt Louis Armstrongtól, nekem nagyon tetszett így.
    előzmény:
    Dalida (1)
     
  19. 2004. november 18. 09:338.
    Eloszor is gratulalok!:)
    Anno a mi eskuvonkon (3 eve) a bevonulo zene Muszorszkij:Egy kiallitas kepei bevonulasa volt, gyuruhuzas pedig Smetana: Moldva-ja. A vegen nem emlekszem a zenere, mert azt a parom valasztotta kulon, de ez a ket zene nagyon jol illet az unnepseghez (ezenkivul a kedvenceim). . .
    Persze ez attol is fugg mennyire szeretnetek komyolzenet. . . Amugy a Romeo es Julia zeneje gyonyoru:))) szuper valasztas!!!!
    előzmény:
    Dalida (1)
     
  20. 2004. november 18. 09:327.
    Nem lesz templomi esküvő, nem vagyok vallásos, és nem akarok ott bohóckodni, ha nem jön szívből. Ezt szerencsére párom is megérti, bár ő vallásos. Inkább egy szép polgári, mint egy nem szívből jövő templomi. . . . Bár tudom, hogy most ez divat, de nekem elveim vannak. :-)))
    előzmény:
    Cserép (2)
     
  21. 2004. november 18. 09:296.
    A lányomnak tavaly volt az esküvője, neki se volt egyházi. Ők szeretik a klasszikus zenét, és többek közt a gratuláció alatt egy csodálatos vonósnégyes szólt: Borodin zenéje, aminek az egyik tétele a Nocturne.
    előzmény:
    Dalida (1)
     
  22. 2004. november 18. 09:285.
    Ja, és sok boldogságot!
    előzmény:
    sziccyca (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2004. november 18. 09:284.
    Jól van, azért a polgárinak is meg lehet adni a módját. Az is lehet szép. (Jó esetben) egyszer van egy ember életében. És ha már vendégeket hív. És ha ez neki fontos!

    Dalida! Esetleg Celion Diontól valamit nézhetnél.
    előzmény:
    Cserép (2)
     
  24. 2004. november 18. 09:273.
    Seal: Kiss from a Rose

    Mondjuk a szövege nem épp idevaló, de gyönyörű zene, és az enyémen biztosan ez lesz az 1ik.

    V. a Michael Flatley albumról a Suil a Ruin, de az elég rövidke.
    előzmény:
    Dalida (1)
     
  25. 2004. november 18. 09:222.
    Egyáltalán, minek ekkora felfordulás egy polgári esküvő miatt?? Vagy templomi nem lesz? (mert abban az esetben értem) . . .
    előzmény:
    Dalida (1)
     

Címlap

top