Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KÖLCSÖNRE VAN SZÜKSÉGEM!!

Torolt_felhasznalo_868912
Torolt_felhasznalo_868912
Létrehozva: 2004. december 30. 10:02
hello

kéne gyorsan 2-3 millio forint. hivatalosan nincs jövedelmem, ezért a bankok szóba se állnak velem
de van egy vállalkozásom, ami az apeh elött veszteséges (ezért nincs papíron jövedelmem) amiből simán tudnám fizetni a részleteket. havi 100-at tudnék törleszteni legalább. esetleg többet
nincs valakinek ötlete honnan lehetne leakasztani ezt a zsozsót, mondjuk nem a gengszter világra gondolok, semmi kedvem seggbe lövetni magam.
komoly válaszokat kérek. a bankrablás ötletén már túl vagyok :))
  1. Torolt_felhasznalo_638633
    Torolt_felhasznalo_638633
    2004. december 30. 14:41201.
    Miért szerinted ki lpoja el az ország pénzét?
    talán te, vagy én?. . . .
    Nem hiszem.
    Az, aki megteheti hivatalánál fogva.
    . . És meg is teszi.
    Abban nem értek egyet, hogy tisztességes adóbevallással is meg lehet élni.
    Nem lehet, csak nyomorogni belőle, mert a többit elveszik. Ezt könyvelők is elmondják.
    Én most a kisvállalkozásokról beszélek, nem a milliárdos adócsalókról.
    Bár azoknak is megvannak a maga indítékai.
    És erre mit mondassz: nemrégen Pesten venni akartam nagyobb tételben árút.
    Nem vagyok kereskedő, ez kivételes alkalom volt.
    Mikor kiejtettem a számon, hogy adjanak áfás számlát, majdnem fejbe lőttek. Számlával 25% felár. Úgy már nem üzlet.
    Máris mehetek ha nem tetszik, majd elviszi más számla nélkül. - mondták röhögve.
    Akkor ez mi?. . .
    Hogyan lehet így tisztességesen tenni valamit is?
    És megint ide lyukadtunk ki: ki azért a felelős, hogy ilyen helyzet alakult ki például a kereskedelemben?????
    Miért nem szó nélkül írja a kereskedő a számlát a vevőnek, hiszen ez lenne a normális nem?
    Nem. . . kedves csippi, nem te vagy én vagyunk ezekért a hibásak.
    Azthiszem ezt már előző hozzászólásaimban ecseteltem elégszer.
    Másik: egy gyerekkori barátom 6-ik éve dolgozik New York-ban.
    Az első 3-évet feketén, az utóbbi csaknem 3-at már munkavállalási engedéllyel.
    valahogy kibulizta, nem ez a lényeg.
    Az a lényeg, hogy ott az adója kifizetésével együtt is, csak a múlt évben több mint 40-ezer dollárt takarított meg egy év alatt, pedig "csak" egy villanyszerelő.
    Becsületes, dolgozó ember. . . és gazdag. . . pedig nem is amerikai.
    Magyarországon miért vagyunk ettől fényévekre???!!!!
    látod, ez a baj.

    előzmény:
    -csippi- (200)
     
  2. 2004. december 30. 14:18200.
    őszintén: nem mindegy miért???? nem érdekel, hogy miért van sz*rban az ország!!!! attól még, hogy tudom, nem fogok adót csalni, és megszegni a törvényeket! azért mert kis pista azt teszi, meg nagy jancsi is, és nem fogom!
    nem, nem nyomorognak a gyermekeim, mert azért meg lehet élni a tisztességesen szerzett jövedelemből.
    bocs, de mi lenne ebből az országból, ha mindenki a te logikád szerint adót csalna? még kevesebb lenne a pénz.
    egyébként tök jó ez a politikusok elveszik az ország pénzét. aki ennyira jól tudja miért nem jelenti fel x, y, z-t?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638633 (199)
     
  3. Torolt_felhasznalo_638633
    Torolt_felhasznalo_638633
    2004. december 30. 14:13199.

    Most értem vissza, nemsokára megint megyek, de válaszolok.
    Azt írod: "az ország sz@rban van. " - ez tuti.
    Abban bizony.
    És miért???
    Megmondom: mert a tisztességes és becsületes vezetőink - akik egyébként a gyerekeiket is így neveleik, - tisztességre, és becsületre - egyszerűen ellopják, kimenekítik az ország vagyonát saját bankszámláikra.
    Látod?. . . ilyen egyszerű ez.
    Nem bonyolult, csak sokan megpróbálják megbonyolítani, megmagyarázni.
    Aznonban a dolgok magva az, hogy ellopják a jussunkat, ezért a te, az én, a sok más honfitársunk fizetése röhejesen megalázó éhbér.
    Ezért nem jut neked több.
    Ezért nem jut az autópályákra, az egészségügyre, az iskolákra, és sok másra sem.
    Tisztességre neveled a gyerekeidet?
    Ez nemes. . . . és érsz vele valamit azonkívül, hogy majd ők is tisztességesen "nyomorognak" egész életükben?
    Csak azért, mert a szintén tisztességes politikusaink becsületes gyerekei őket is ugyanúgy meglopják majd, mint téged, engem egész életünkben?
    . . . . . szép jövőkép. . . de legalább tisztességes nem?. . .
    Nyugaton is lopnak, de ott úgy, hogy közben hagyják érvényesülni a kis embert is. Itthon ezt nem ismerik.

    Na, ezért egy rakás sz@r ez az ország.
    . . . mert a vezetőink nagy többsége is egy rakás sz@r.
    előzmény:
    -csippi- (195)
     
  4. 2004. december 30. 14:11198.
    Feljelentem az APEH-nál? hmm végeredényben ha úgy vesszük állampolgári kötelesség.

    mondom: én betartom a törvényt, és ezt tanítom a gyerekeimnek is.
    előzmény:
    misstick (196)
     
  5. 2004. december 30. 14:09197.
    tévedsz, és nem jól olvasol:
    amit írtam az a kolbászból a kerítést dumára volt!!!!!
    előzmény:
    misstick (196)
     
  6. 2004. december 30. 14:02196.
    gondoltam h rögtön megkapom ezt a "külföldi vagy minek szolsz bele dolgot" :-( ugyhogy annyival egeszitenem ki h azert vagyok kulfoldon mert ide kaptam (nemet) allami osztondijat mert a szupi kormanyunk visszavonta ezt a fajta tamogatast. . . es veletlenul pont adojogot tanulok.
    tehat nem telepedtem ki vagy ilyesmi.
    szerinted a "feljelentem az apehnal" az erkölcs?
    ha te eladod a cserebere topikban az sk dekupázsizét akkor nyilvan sok kicsi sokra megy alapon nem irod bele a bevallásba vagy igen?
    hatha en valaszthatok egy öszinte adobevallas es 30%al nagyobb bevetel között akkor az utobbit valasztom. mert az mondjuk fedezni fogja a privát fogorvost meg a fehér tömést meg az orvos halapenzet.
    előzmény:
    -csippi- (195)
     
  7. 2004. december 30. 13:47195.
    brrr kolbászból a kerítés:((((((((((((((((((((
    érdekes, hogy ezt mindig a nem hazánkban élők hozzák fel:((((

    na jó, már nem akadok ki. de tudod misstick vannak törvények, amik még ha nem is jók, azért mégiscsak be kéne tartani. és ez messze nem "a dögöljön meg a szomszéd tehene is. "!

    a jelek szerint neked sem mond semmit az, hogy erkölcs:(
    előzmény:
    misstick (193)
     
  8. Torolt_felhasznalo_471856
    Torolt_felhasznalo_471856
    2004. december 30. 13:45194.
    Jaj, nekem tulképpen mindegy, én megyek vissza hányni. Azt hittem már ma jobb lesz, nagy naivan felugrottam a netre. De nem, mehetek vissza a WC-be, bocsi. . . . . ;-))
    előzmény:
    Blanka34 (191)
     
  9. 2004. december 30. 13:41193.
    nem akarok itt vihart kavarni (nem olvastam vegig a topikot) de nem ertem mit kell ugy kiakadni az ado-csalokon. sztem naiv dolog azt gondolni h ha ŐK adót fizetnenek akkor itt kolbaszbol lenne a kerites. . .
    ha az a par ember adot fizetne attol az egeszsegugy ugyanott allna ahol most.
    nem keveset kockáztatnak. . . még mielőtt nekem esnétek én még tanulok - és egy két nyereményadót leszámítva nem csaltam még. . .

    ez a hozzaallas h "dögöljön meg szomszed tehene is" tipikus magyar hozzáállás. :-/
    lének annyit tudok mondani h vannak uzsorások adnak kölcsönt - se számolj 15%os HAVI kamattal!!!

    nem tudom mire kell a pénz, eus támogatás kizárt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. december 30. 13:41192.
    nekem hiába adja meg :)

    épp elég a korházban lévő gyerekek aki
    éhezés miatt kerültek be . .
    előzmény:
    -csippi- (188)
     
  11. 2004. december 30. 13:40191.
    Azok a mocskos bevándorlók:-)
    előzmény:
    smúz (190)
     
  12. Torolt_felhasznalo_471856
    Torolt_felhasznalo_471856
    2004. december 30. 13:38190.
    Állítólag valami Erdélyből jött nő, aki még politikusokkal is cicázott és ajándékba házatt kapott. Vagy valami ilyesmi. Csak hallottam, lehet, nem igaz, de mi van ha igen? Akkor mire kéne még neki több millió forint?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. december 30. 13:34189.
    :-))
    előzmény:
    -csippi- (188)
     
  14. 2004. december 30. 13:33188.
    nem adta meg priviben a bankszámlaszámát?
    előzmény:
    Beus74 (187)
     
  15. 2004. december 30. 13:32187.
    de érdeken az én felvetéseimre nem válaszolt és még csak azt
    se irta, hogy "köszi, majd megnézem" vagy valami
    valahogy nem szimpi felfogással él a világba, meg ez a nagy
    mártirsága sem igazán jött be nekem, sirjon ott ahol meghallgatják
    :) én inkább segítek a rászoruloknak - ha tudok -
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. december 30. 13:32186.
    de érdeken az én felvetéseimre nem válaszolt és még csak azt
    se irta, hogy "köszi, majd megnézem" vagy valami
    valahogy nem szimpi felfogással él a világba, meg ez a nagy
    mártirsága sem igazán jött be nekem, sirjon ott ahol meghallgatják
    :) én inkább segítek a rászoruloknak - ha tudok -
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. december 30. 13:27185.
    Ezt azé má mélytitokként kettesben kéne megbeszélnünk!:-)
    előzmény:
    -csippi- (183)
     
  18. 2004. december 30. 13:25184.
    sajnos vannak ilyenek:(((
    és mi vagyunk a hülyék, az élhetetlenek:(((
    előzmény:
    zsuzs3ka (181)
     
  19. 2004. december 30. 13:24183.
    jóó:) nekem is van előregyártva kettő, a szoliba vidd be őket is, aztán kergesd meg egy kicsit a bozótosban hadd szaggassa a pólójukat. a kocsira ragassz olyan rozsafoltokat, meg pakold tele a kutyaházból való pokróccal, egy-két pléh bögrével. :))
    előzmény:
    Mario962 (180)
     
  20. Torolt_felhasznalo_766526
    Torolt_felhasznalo_766526
    2004. december 30. 13:24182.
    . . . a pofátlanságnak nincs határa
    előzmény:
    -csippi- (179)
     
  21. Torolt_felhasznalo_766526
    Torolt_felhasznalo_766526
    2004. december 30. 13:22181.
    Ó, ne hidd, hogy kamu!
    Az egyik ismerősöm rég elfeledett ismerőse most telefonálja végig az ismerőseit, mert 3 millió forintra van szüksége, a cége apeh-tartozásos, stb. . .
    Adott volna egy barátja kölcsönt, a házra ráterhelve, de az volt a válasz, hogy MIT KÉPZEL !!!
    előzmény:
    smúz (177)
     
  22. 2004. december 30. 13:22180.
    Előbb a negy gyereket köll megcsinálnunk!Csak a nagycsaládosok sorsa elég szivettépő!:-)))Esetleg vihetek kettő már van készen!Csak beadom a szoliba őket előbb!Sápadtak!
    előzmény:
    -csippi- (179)
     
  23. 2004. december 30. 13:20179.
    wow:) helyes, helyes, jó úton jársz:)
    de ha esetleg nem tudnád egyedül teljesíteni, nyithatnál egy közadakozásra felszólító topicot. :) a szállítást majd elintézzük mi ketten:)
    előzmény:
    Mario962 (178)
     
  24. 2004. december 30. 13:18178.
    Igyexem minden vágyad teljesíteni!Jó???Egy egész vodkaszerelvény megfelelne?Új rozsdamentes tartálykocsikkal?
    előzmény:
    -csippi- (176)
     
  25. Torolt_felhasznalo_471856
    Torolt_felhasznalo_471856
    2004. december 30. 13:17177.


    Ébresztő! Végigröhögtem a topikot. Kamu, kamu, kamuuuu!!!
    Vagy tényleg adatgyűjtés. . . . . .
    Vagy unatkozik valaki. . . . . .
    Vagy egy ufo érkezett közénk, aki most méri fel az emberi hülyeség határait. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top