Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005-ös esküvő

kryske
Létrehozva: 2005. január 3. 10:51
Sziasztok!
Volt már rengeteg hasonló téma,de már egyik sem aktuális.Nekünk az idén májusban lenne.Tudom,kicsit el vagyunk késve a szervezéssel!Engem elsősorban árak érdekelnének.Foggalmam nincs mennyibe kerül majd a vacsora,az ital,a virág,dekoráció stb.A korábbi fórumok árai szerintem már nem aktuálisak.Az is segítség lenne,ha elmúlt év vége felé vagy legalább második felében jellemző árakat tudnátok írni.Előre is köszi!
  1. 2005. február 10. 09:07101.
    Szia!

    Az mit jelent, hogy két héttel előtte adtátok oda?Akkor szóltatok, hogy esküvő lesz?

    Mi valszeg úgy fogjuk csinálni, hogy ha meglesz a hely, és az időpont (kb 5hónappal a "nagy esemény" előtt) akkor előbb telefonon vagy személyesen értesítünk mindenkit, de a meghívót 1-2 hónappal előtte adjuk csak át.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305598 (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_305598
    Torolt_felhasznalo_305598
    2005. február 10. 08:51100.
    Sziasztok!
    Nekünk kis esküvőnk volt, szűk családi körben, csak polgári. És (ugyan még csak 2, 5 év telt el azóta), de nem bánom cseppet sem. Mondjuk egyikünk sem az a táncoslábú fajta, talán azért sem.

    Hát ez a péntek. . .

    Egy kérdésem lenne, azért írok most ide hozzátok. A báytáméknál május 28-án lesz esküvő. Ők nagyon terveznek, kb 60 főre. Én segítek nekik a meghívónál, viszont az a kérdés merült fel bennem, hogy ezt mennyi idővel előtte kell/érdemes szétküldeni? Ti hogy csináljátok?
    Mi kb 2 héttel előtte adtuk át a családnak, és mindent magunk szerveztünk, így nincs tapasztalatom.
    előzmény:
    l.anna24 (99)
     
  3. 2005. február 9. 16:0799.
    Köszi szépen az ajánlatot, de már van elképzelésünk a szertartásról is, s kicsit más stílusban rendezzük meg. :o) De azért köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (98)
     
  4. 2005. február 9. 15:3398.
    Ha érdekel, én tudok egy vonós4-est ajánlani. Történetesen én vagyok az egyik tagja. Nagyon sok esküvőn játszottunk már. . .

    Tényleg furcsa lenne pénteken lagzit tartani, de hát ha csak ez a megoldás marad: miért ne? Más időpontban nem gondolkoztatok esetleg?

    Nekem május közepén lesz, s leginkább az időjárás aggaszt nagyon. Májusban akár milyen idő is lehet!
    előzmény:
    l.anna24 (97)
     
  5. 2005. február 9. 15:2797.
    Igen, el tudnék képzelni, a lényeg, hogy akkor az egész szertartáson ahhoz igazodjanak a dolgok. Kicsit a ruha is, meg a díszítés is stb.
    Mi itt megintcsak újítani szeretnénk és nem a hagyományos számokat kiválasztani. Szeretnénk, ha nem ilyen sírós-rívós számok lennének, hogy mindenki könyékig hatódjon, márcsak azért is, mert már 7 éve együtt vagyunk, együtt élünk, és "csak azért" vagyis oly módon rendezzük meg az esküvőt, hogy egy jót bulizzunk a szeretteinkkel.

    Egyébként épp ma tudtam meg, hogy a hely amit kinéztünk nem fogad minket szombaton, csak pénteken. Ki hallott már olyat, hogy lagzi pénteken. Mindenki vegyen ki szabadságot? Meg a buli, a lagzi napja a szombat, nem? Úgyhogy kicsit szomorú vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (96)
     
  6. 2005. február 9. 14:4396.
    Szia! Nekem is az idén lesz az esküvőm májusban. A zenével kapcsolatban kérdezném: a szertartáso(ko)n milyen zenétek lesz? El tudnál képzelni egy vonósnégyest, a szertartáson?
    előzmény:
    l.anna24 (95)
     
  7. 2005. február 9. 11:1095.
    És bocs, hogy ha értetlenkedek, de mit jelent az, hogy gépzenét? Milyen berendezést, milyen fajta zenét?
    Mi azt találtuk ki, hogy pici retro-sra fogjuk a zenét(mert mi nem vagyunk annyira nagyon dajdajozós, lagzis népek) és szerzek egy csomó cd-t a 80-as, 90-es évekből pl ABBA, PHIL COLLINS stb (persze 1-2 lakodalmas is csak kerül majd bele)és ezekből fogunk úgy cd-ket összehozni, hogy csak bele kelljen tenni a lejátszóba és ne legyen nagy gond vele.
    Viszont ez nagyon nagy munka lesz, jól összehangolni a dalokat. Remélem tetszeni fog majd a vendégeknek.
    Hallottál már ilyen esküvőről, ahol ilyen stílusú volt a zene?
    És mi a véleményed erről?
    előzmény:
    Dzsudika (94)
     
  8. 2005. február 9. 09:4894.
    A helyszíne a legelső, amit le kell foglalni, főleg, hogy sok az esküvő nyáron. Mi is ezzel kezdtük. Aztán a menyasszonyi ruha a második, amit érdemes hamar elintézni.
    Zenekar nekünk se lesz, viszünk gépzenét. Anyósom ugyan el se tudja képzelni, hogy az milyen lesz. De majd meglátja, hogy jó.
    előzmény:
    l.anna24 (93)
     
  9. 2005. február 9. 09:1893.
    Nekünk elvileg július 2-án, de ha nem sikerül akkor szeptemberben.
    Azt gondoljuk, mivel nem Bp-en lakunk, hogy a hely lefoglalása a legfontosabb, mivel nincs túl nagy választék, márcsak azért is, mert ráadásul elég sok vendéget kell elszállásolnunk, mert messziről jönnek. Én Hajdú-Bihari vagyok, a párom idevalósi, de a barátok is min. 40km-ről jönnek.
    Úgyhogy most azon vagyunk, hogy helyet találjunk.
    A zenét mi magunk oldjuk meg, mert szerintem nincs annál rizikósabb, minthogy lefoglalunk jó előre egy zenekart(sok pénzért), ráadásul ugye nagyon sok múlik rajtuk, hiszen ők adják nagyrészt a hangulatot, és mondjuk valamiért nem tudnak jönni-betegség, baleset . . . stb, hát ott dőlne össze a világ. Nem?
    Részben ezért is szeretnék a kölcsönzőből új ruhát kölcsönözni, hogy ne lehessen az, hogy mikor nekem kell majd a ruha, valami baja lesz, vagy nem tudják odaadni azt valamiért. Tudom túl aggódós vagyok, de talán sokszor jobb egy kicsit pesszimistábbnak lenni és óvatosan dönteni. Erről mit gondolsz?
    előzmény:
    Dzsudika (92)
     
  10. 2005. február 9. 08:5892.
    Nektek mikor lesz?
    előzmény:
    l.anna24 (90)
     
  11. 2005. február 9. 08:5891.
    Június 11-én lesz. A hely le van foglalva, illetve beírták, hogy megyünk. Egyeztetni emg anyakönyvvezetőhöz menni ráérünk márciusban. Az utóbbi is beírt minket ceruzával. A ruhám is le van foglalva, meg a cipőt is megvettem. Itt tartunk most. Hátra van még az egyeztetés a helyszínen a vacsoráról, a párom ruhája, nekem fehérnemű vásárlás, anyukámmal kipróbálni, hogy milyen kontyot tud nekem felrakni, a meghívók, a virág. Azt hiszem, más nincs már hátra, de van időnk. Meg mindenről tudjuk, hogy hol fogjuk elintézni, kivéve a párom ruháját.
    előzmény:
    l.anna24 (90)
     
  12. 2005. február 9. 08:5390.
    Egyébként nektek mikor lesz a nagy nap?
    És hogy álltok a szervezéssel?
    előzmény:
    Dzsudika (89)
     
  13. 2005. február 9. 08:4389.
    Nem néztem még körül, de biztos, hogy mindenből vízállót fogok venni. Meg csókálló rúzst :-) Amúgy is kell kicsit frissítenem a sminkkészletemet, de még nem kezdtem hozzá. Végül is van még időm. Addig is hetente csinálok pakolást az arcomra, bőrradírral, lehúzó maszkkal.
    előzmény:
    l.anna24 (88)
     
  14. 2005. február 8. 18:2988.
    Szia!

    Esetleg tudsz valamilyen tényleg megbízható foggal-körömmel ragaszkodó márkát amit érdemes megvenni?

    Valaki tud ebben segíteni?
    előzmény:
    Dzsudika (87)
     
  15. 2005. február 8. 10:2787.
    Én a sminket úgy gondoltam, hogy alapozót nem rakok fel, mert amúgy se szoktam soha, nem szeretem. Pirosító lesz, és persze a szemem meg a szám. Keresek majd tartós sminket, jó lesz az később is, ha van. Ezek meg könnyen javíthatók, ha úgy adódik.
    előzmény:
    erdei75 (86)
     
  16. 2005. február 8. 09:5586.
    Eleinte én is sk. készítésű smiket akartam, de beláttam, hogy egy kozmetikus által felrakott "vakolat" mégis csak tartósabb (130*2 puszi csak a gratulációkor, ugyanennyi menyecsketánckor, meg az egyebek). . . utólag visszagondolva nem volt rossz választás, mert hajnali 7-kor tényleg úgy kellett lerobbantani rólam. . . adott a kozmetikus rúzst, meg szájfényt, ami hétfőn visszavittem neki, de kb. 1-szer kentük utána (vacsi után), mert eszembe se jutott többször. . . így tényleg jobb a nem saját smink, mert nem fogsz ráérni 2 óránkét igazgatni. . . meg úgysem ezzel leszel elfoglalva akkor. . .
    persze, ha sk. robbantósmiket te is tudsz magadnak készíteni és nem hajnalig tartó mulatság lesz, lehet sk-t is bevállalni, de én nem mertem, és nem is bántam meg. . .
    előzmény:
    l.anna24 (83)
     
  17. 2005. február 8. 08:4085.
    Miért lenne gáz? Én se megyek kozmetikushoz (kiváltva ezzel apám megrökönyödését), magam fogom megcsinálni a sminket. Anno barátnőm is magának csinálta, és nagyon szép lett. Annyival többletmunka csak, hogy esetleg többet kell gyakorolni, próbálgatni magadon.
    előzmény:
    l.anna24 (83)
     
  18. Torolt_felhasznalo_779490
    Torolt_felhasznalo_779490
    2005. február 8. 08:0384.
    Szia Sziszi! A Szilágyi Dezső téren van egy szép, imponzáns református templom, nekükn is ott lesz az esküvőnk. Ez a Batthány térhez van közel, a felső rakparton.

    előzmény:
    Sziszi813 (80)
     
  19. 2005. február 7. 17:4183.
    Egyébként szerintetek nagyon gáz, ha valaki saját maga sminkel az esküvőn?
    Mert egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy már az esküvő előtt vagy három órával ki legyek sminkelve, és hogy az ki fog tartani szépen a szertartásig meg estig. (Mert a hajnál rá lehet fújni egy kiló lakkot. :o) ))Vagy ez úgy szokott lenni, hogy saját sminkeszközöket visznek a lányok és frissítik a "festést"?
    Vagy a kozmetikusok-sminkesek olyan anyagokat használnak ma már, hogy sokáig kitart a festék és csak lerobbantani lehet az arcról? :o))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. február 7. 17:3782.
    Köszi szépen a választ!
    előzmény:
    erdei75 (81)
     
  21. 2005. február 7. 14:4681.
    Szia I. anna24!

    Ami listám nekem volt:
    polgári terembérlet/neze, meghívó, zenész, szállás, templomi szertartás, buszbérlés, esk. torta, egyéb süti/torták, üditő/sör/bor/rövid, dekoráció(autó, polgári, templom, terem)
    fotós/videós, egyéb virágok(dekorációnál felsoroltakhoz, + tanuk/örömapa/vőlegény stb. kitűzők, szülőköszöntő csokor), menyasszonyi csokor, meny. ruha/kiegészítők, menyecske ruha, koszorúslányok ruhája, meny. cipő és ajálnatos papucs is, fehérneműk, vőleg. öltöny, csereing/naci/bordó ing, vőleg. cipő, gyűrűpárna, fodrász, smink, manikűr, esti vacsi lebeszélése, hűtőkocsi. . .
    röviden ennyi jutott eszembe. . . persze semmi nem kötelező, ebből nálunk se volt végül minden. . . meg közben is adódik úgyis egy csomó dolog még. . .
    induláskor mindenhova kalkuláltunk egy összeget, és közben minden kiadást és lebeszélt időpontot írtunk. . .
    előzmény:
    l.anna24 (79)
     
  22. 2005. február 5. 12:5380.
    Sziasztok!

    Tudna valaki ajánlani az I. kerületben egy szép református templomot? Még nem dőlt el, hogy lesz-e templomi esküvőnk. Én református vagyok, a párom nincs megkeresztelve, de vállalná a ceremóniát a kedvemért, csak én nem vagyok e téren valami ismerős Budapesten. . . Előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. február 4. 17:0279.
    Sziasztok!
    Szia Almahaj!

    Mi is idénre tervezzük az esküvőt és épp azért jöttem ebbe a topicba, hogy van-e valakinek valami listája, összesítője, hogy mi mindenre kell gondolni az esküvőszervezésnél. A környezetemben nem nagyon volt mostanában esküvő, az ismerősöket meg nem akarom kérdezgetni, mert akkor egyből mindenki jön(mertugye futótűzként terjed), hogy "jaj, esküvőt terveztek. . . . . . . ".
    Szóval be tudnád scannelni és elküldeni nekem azt a füzetet? Ha igen elküldöm a mail címem.
    Vagy tudna nekem valaki segíteni, hogy a neten van-e valami részletes összesítő az első lépéstől az utolsóig, hogy mit kell csinálni.
    előzmény:
    Almahaj (72)
     
  24. 2005. február 4. 09:0678.
    Sziasztok!
    Van valaki Hajdú-Bihar megyéből?
    Ha igen, írjatok privit, mert azt mindig megnézem!
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. február 1. 11:1477.
    szép, illusztris hely, bár elég drága. . . van már árajánlatod? ha küldesz egy e-mail címet, szívesen átküldöm Neked. . .
    előzmény:
    MucusNyúl (75)
     

Címlap

top