Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pikkelysömör gyógyulás

Hustia
Létrehozva: 2005. március 31. 08:19
Sziasztok!

Csak az örömömet szeretném megosztani veletek!
Az anyukámat 25 év betegség után, tegnap gyógyultnak nyilvánították a Szegedi Bőrgyógyászati Klinikán!!!! :-)))))))))
Nagyon boldog vagyok!!
  1. 2006. május 7. 08:5754.

    Szisztok,

    Nagyon is jól ki lehet bújni ezek alól az előírások alól, és valóban nem tudod sokszor laikusként, mit is vásárolsz! A reklámszöveget is meg lehet fogazmalmazni úgy, hogy ne derüljön ki a vásárló számára, hogy gyógyszert, vagy  csak gyógyhatású terméket vásárol-e? Persze, ez nem jelenti azt, hogy az egyik esetleg nem hatásos, csak más az engedélyeztetése. Magára valamit is adó cég beszerez véleményeket,  normális esetben ezek klinikai adatokon alapulóak, a gond az, hogy manapság annyira megszigorították a klinikai teszteket, hogy igazán csak rengeteg pénzzel, és energiával lehet  beszerezni ezeket. Vannak aztán joghézagok, lejárt ORKI engedélyeknél - ez készülékekre vonatkozik inkább- nincs ismét ORKI, hanem előről kell kezdeni az egész engedélyeztetést, klinikai teszteltetést, hiába végezték el évekkel ezelőtt, nem fogadják el. Ez rengteg pénzbe kerül, mivel a gyártóhoz kiutaznak a gyártásifolyamatot ellenőrizni, - mivel rengeteg dolgot ma már a Kínában, stb. gyártanak, ez nem két fillérbe kerül, és már itt meggondolják a cégek hogy belekezdjenek-e a procedúrába. Tehát, ezekre az esetekre senki nem mond semmit, megvonják a hatóságok a vállukat, és kész. A vevő viszont ebből nem tud semmit. Persze, más egy olyan termék amit az előbb említett miatt minősítettek át mondjuk orvosieszközről természetgyógyászati eszközre, mint egy betiltott termék. Különben szerintem ma már ha az EU területén betiltanak valamit annak vonatkoznia kellene az összes tagállamra! De ki tudhatja ezeket?!  

    előzmény:
    ppp (52)
    2006-05-06  22:42
  2. Torolt_felhasznalo_527240
    Torolt_felhasznalo_527240
    2006. május 6. 23:3053.

    Oké én ezt értem. ...és fel is fogom. Bocsika én nem vagyok szakértő, csak azt nem tudom aggyal felfogni, hogy hogy történhet olyan, hogy forgalomba kerülhetett itthon egy olyan termék amit külföldön is betíltottak. Tök mindegy milyen engedéllyel vagy anélkül, a lényeg, hogy az emberek ezt megtudják úgy vásárolni, hogy mégcsak sejtésük sincs arról hogy mit vesznek meg, mivel maximálisan megbíznak a gyógyszertárakban és az egészségügyi rendszerben. Én ezt abszolut felháborítónak tartom. De azt meg tényleg nem értem, hogyha ennyi per van ellene, akkor mi hogyan tudjuk már egy éve még mindig rendelni és vásárolni. Tudom a malmok elég lassan örölnek, de azért ennyire.......erre rengeteg ember nagyon csúnyán ráfizethet...és akkor mit fognak mondani, ja csak annyit, hogy perelj................na ez a durva.

    Köszi Micaamica és PPP a hozzászólást! :-)

    előzmény:
    ppp (52)
    2006-05-06  22:42
  3. ppp
    ppp
    2006. május 6. 22:4252.

    Micaamica lényegében megválaszolta, amit kérdezel. Csak egy-két kiegészítés:

    Ha GYÓGYSZERKÉNT engedélyeztették, akkor az viszonylag jól ellenőrzött rendszer. A Skin-Cap-et tudomásom szerint NEM gyógyszerként engedélyeztették.

    Ha KOZMETIKUMKÉNT hozták be, akkor viszont NEM KELL ENGEDÉLY! Csak nyilvántartási szám kell, valamelyik EU tagországból. Mielőtt az EU-hoz csatlakoztunk volna, a kozmetikumot is előre engedélyeztetni kellett az OÉTI-nél, most már nem. Csak utólag lehet valamit tenni, például a Skin-Cap gyártója ellen az egyik honlap szerint 50 (ÖTVEN) kártérítési per zajlik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_527240 (50)
    2006-05-06  16:20

Címlap

top