Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősek előítélettel telve

Torolt_felhasznalo_413045
Torolt_felhasznalo_413045
Létrehozva: 2005. Április 13. 09:44
Következő történt ma reggel:

Bp-en egy rendelőintézetben voltam. A 4. emeletre kellett mennem. Felgyalogoltam, bár van lift, de nem túl gyors, meg különben sem árt egy kis lépcsőzés. Kaptam egy injekciót a fenekembe, majd indultam haza. Lefelé is elindultam gyalog, de amikor a harmadikra értem láttam, hogy jön a lift, gondoltam akkor már inkább lemegyek vele. A szuri miatt úgyis nehezen mentem, a lépcsőzés pedig csak szenvedés.
A történethez tartozik, hogy 26 éves vagyok, bár 18 sem szoktak nézni.
Szóval beszálltam a liftbe, ahol egy kb. 70 éves idős nő kezelte a liftet. Közben látta az öregasszony, hogy egy 45-50 éves nő lépcsőzik lefelé, erre odaszólt neki, hogy jöjjön, mert úgyis lefelé megyünk. Liftesnéni elkezdi mondani, hogy persze a fiatalok megnyomják a lifthívót. (Na, gondoltam magamban, itt az ismert szöveg arról a fiatalok mennyire neveletlenek, lusták, bezzeg ők...). Középkorú nő kifejtette, hogy ő lement volna a lépcsőn is. Erre az öregasszony megint rákezdett, hogy bezzeg a fiatalok lifteznek. Na itt szakadt el nálam a cérna, főleg azért, mert eközben lenézően nézett rám és az a hangsúly!
Itt a tudtára adtam, hogy az injekció miatt liftezek és felháborító, hogy az idősek mind azt hiszik, hogy egy fiatalnak semmi baja nem lehet. Különben is úgy tudtam a lift azért van, hogy használjuk. Egyébként is fölfelé lépcsőn mentem, és lefelé sem szálltam volna be ha nem mozognék nehezen. Persze a liftesnéni ki volt akadva, hogy beszélhetek így vele és miért veszekszem. Ez arra vonatkozott, hogy ugyan nem kiabáltam, de felemeltem a hangomat. Mondtam neki, hogy ő kezdte az egészet. És itt véget is ért a "kellemes" utazás.

Milyen alapon ítélkezik felettem? Mivel ez egy rendelőintézetben történt feltételezhetné esetleg, hogy nem szórakozni mentem oda, hanem talán azért, mert beteg vagyok. Tudom, hogy nem kellett volna így felhúznom magam rajta, de eleve feszült voltam a szuri miatt és másodszor azért már sok volt. Egyébként nem vagyok harcias típus, így még én is meglepődtem magamon. Ez van.

Muszály volt kiírnom magamból, mert kicsit elrontotta a reggelem. Most pedig nyugodtan lehet pálcát törni felettem, ha valakinek más a véleménye.
  1. 2005. Április 13. 11:3276.
    Szerintem az ilyen nok b@szatlanok, (es meg kitudja milyen valos, nem valos bajuk van) es mar kinjukba nincs mivel foglalkozzanak, csak hogy piszkalodjanak! Gyulolom az ilyeneket!!!!!! Tele van a haz ilyenekkel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. Április 13. 11:3275.
    Igen, rikta megertöek tudnak lenni.

    Gyerek vagy, vagy fiatal, akkor tökeletes az egeszseged. Jah, persze, vagy nem!
    előzmény:
    Meara (73)
     
  3. Torolt_felhasznalo_893765
    Torolt_felhasznalo_893765
    2005. Április 13. 11:3274.
    orvosi rendelő. . .
    hű, az eszméletlen ami ott van!!!

    már 11. 30-kor 4-5 mama ott ül, és várja a délután 3 órakor !!! kezdődő rendelést!!!!!
    hihetetlen. . .
    előzmény:
    ardian (70)
     
  4. 2005. Április 13. 11:3173.
    tanárok közül a tornatanár a kedvencem:-)))

    Mindig eros mensisi görcseim voltak(nemrég kiderult hogy nem véletlenul. . . . )
    de soha soha nem hitte el nekem hogy élni sem volt kedvem sot nem egyszer az ugyeletet kellett kihivni hozzám mert ugy fájt. . . . . . akkoriban elfogadtam hogy ilyen alkat vagyok. . . egy éve kiderult hogy endometriosisom van aminek ez az egyik tnete. . . . de szerinte a gyereknek nem lehet semmi baja. . . . , és asztmásan le akarta velem futtatni mittudomén milyen felmérést. . . a lényeg hogy 12 percig kell folyamatosan futni. . . . . . .
    előzmény:
    helenhunt (67)
     
  5. Torolt_felhasznalo_911321
    Torolt_felhasznalo_911321
    2005. Április 13. 11:3072.
    Te nem tudtad, hogy a portás, a liftes és a biztonsági őr a legfontosabb ember mindenhol? :)

    Engem a buszon egy idős néni felállított, hogy ő nyugdíjas, adjam át neki a helyem és amikor felálltam, akkor látta, hogy terhes vagyok. A 7. hónapban voltam, nem volt kicsi a hasam és sopánkodott, hogy nem látta, amikor ültem. Nem, a fenét nem. Csak valahogy meg kell mentenie magát. De azért örülök, hogy égett a pofája a többiek előtt, mert többen is rázták a fejüket. Undorodom az ilyen emberektől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413045 (1)
     
  6. 2005. Április 13. 11:3071.
    Egyetertek abban hogy a raszoruloknak at illik adni a helyet. Alapveto kedvesseg. DE: aki rohan a buszhoz majd magasszintu kikcbox bemutatasa utan elsokent szall fel a buszra atverekszi magat a tomegen es nekiall reklamalni nem raszorulo. Ha faj akkor faj, akkor nincs kickbox. A masik mag hogy egyik masik oreg azt hiszi hogy a fiatalabbaknak KOTELESSEGE atadni a helyet. Ez nem igy van. Ez nem egy olyan dolog amit az ember elvarhat. Miert lehetne elvarni??? Ha valaki atadja a helyet orulni kell neki es szepen megkoszonni. Ha nem adjak at a helyet akkor meg ez van. Ma nem volt szerencsenk.
    előzmény:
    nagyimamma (63)
     
  7. 2005. Április 13. 11:2870.
    Boltos sztorim nekem is volt.

    Melóhelyen nincs kajálási lehetőség, ezért vagy viszek valamit, vagy kiszaladiok a Plusszba valamiért. . . Állati sokan szoktak lenni, de türelmesen végigálltam a sort, pedig értekezletre kellett mennem, ezért ketyegett az óra. . . És amikor már én kerültem volna sorra, előrémnyomakodott egy néni, hogy neki csak egy kenyere van (jelzem, nekem 2 db. zsömlém volt, mert semmi érdemlegeset nem találtam, kicsit későn mentem). Ráadásul fél óráig guberálta a pénzt, miközben az enyém már ott volt a kezemben fillérre pontosan, mert siettem volna vissza a helyemre. . .

    Azután az orvosi rendelő. . . Pedig ott ülnek, beszélgetnek, nem kell állniuk, fáradniuk. Mégis, micsoda harc folyik a sorrendért, pedig hát elnézést, de ráérnek.
    előzmény:
    Álomhajsza (65)
     
  8. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. Április 13. 11:2869.
    egy fiatal is bármikor meghalhat, max nem gondol rá hogy ez most bekövetkezhet. A halál mindenkért eljön ez nem kifogás, bár elszakadni az élettől mindig nehéz. Vannak jó ember és rossz emberek, udvariasak és udvariatlanok kit hogyan neveltek. De az agresszív viselkedést nem tolerálom seholsem. Márpedig a fiataloknál-a közlekedésben még nem tapasztaltam azt, hogy a fejem felett liheg meg sóhajtozik miközben akkor nem remegett a keze mikor hat tonna rúzst kent magára ött tonna bizsuval. Ne érsd félre az én szüleim sem fiatalok(de nagyon fiatalosak), és az öregséget méltósággal is meg lehet élni. Mindenféle irígykedés és rosszindulat nélkül ami a fiatalok felé árad. Mi is leszünk öregek , de igyexem -én-nem így viselkedni idős koromban. Mindig azt láttam a szüleimtől, hogy legyek udvarias, okos enged stb nem kérték, hogy adjam át a helyem másnak de mivel láttam, hogy anyám-apám ezt teszi én is ezt teszem (vakok, kisgyerekesek, kismamák, idősek, rászorulók)számára. De nem azért mert valaki elmúlt 60-70 és ott erőszakoskodik. Ha szépen kér megteszem úgyis.
    előzmény:
    nagyimamma (63)
     
  9. 2005. Április 13. 11:2768.
    aki élt már albérletben és idös föbérlö volt a tulajdonos, gondolom hosszasan tudna mesélni! azért a pénzért amit fizetsz, hogy legyen fedél a fejed felett azt várják, hogy legyél a társalkodonöjük is egyben! nem számit, hogy munka után holt fáradtan hazaérsz, és élni sincs kedved, még örülj, hogy épp összefutsz vele és érezd megtiszteltetésnek, hogy szórakoztathatod! ja, és ne csak őt, hanem a szomszédba lévő idöseket is, mert azonnal kifejezik feléd sértődöttségüket ám, ha nem mész oda gratulálni az ujabb unoka születéséhez, vagy a liftbe nem állsz le trécselni velük a mindennapos kis dolgaikról!
    arról pedig ne is beszéljünk, hogy a postán bepofátlankodnak eléd azzal az indokkal a sorba, hogy én már nyugdijas vagyok de magácska ugyis fiatal és ráér és a lábai is birják a sorban állást! igen, azért vagyok fiatal, hogy minél többet állhassak sorba, nem mondtam volna még, hogy ez az életcélom?!!
    előzmény:
    Ms75 (56)
     
  10. 2005. Április 13. 11:2567.
    En csak az elö hozzaszolast olvastam el, de egyetertek.

    Amig otthon laktam, es pl. nem ugrottam azonnal atadni az ulöhelyem sem a jarmuveken. Plane nem amikor ment a bottal valo legyezes, a hangos megjegyzesek stb.
    En is fizettem a berletert, nekem is szabad ulni.

    A masik meg tenyleg az, hogy feltetelezve van, hogy egy fiatalnak semmi baja nem lehet.
    Pedig nem igy van.

    Ez mondjuk nem egy öregasszony volt, hanem az osztalyfönököm, de neki nagyon nehezere esett elfogadni hogy mar fiatal korom ota migrenes fejfajasaim voltak. Amikor egyszer az volt a megjegyzes hogy ilyen korban ö meg azt sem tudta hogy volt feje, akkor elhihetitek hogy tanarneninek delutan latogatasa volt! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. Április 13. 11:2566.
    emlékszem nagyon sokszor csufoltak a suliban mert én mindig felálltam ha jött egy néni, bácsi kismama kisgyermekes, vagy ha szolt valaki hogy kellene a hely. . . . ez szó szerint ciki volt, az volt a vagány aki visszaszólt. . . . egyszer sikerult kifognom az egyik tanárt (nem tudtam) akinek átadtam a helyet kaptam is valami iskolai dicséretet. . . na de amikor az ofő ezt elmondta ofő órán. . . . . . . .
    előzmény:
    nagyimamma (63)
     
  12. Torolt_felhasznalo_893765
    Torolt_felhasznalo_893765
    2005. Április 13. 11:2465.
    persze belegondolnék!
    csak aztán rögtön az is eszembe jut, hogy arra már nem fáradtak kora reggel. hogy kiabáljanak, veszekedjenek, lenézzenek, cirkuszoljanak. . .
    előzmény:
    nagyimamma (63)
     
  13. 2005. Április 13. 11:2364.
    Főnököm állítja, hogy be kellene vezetni, hogy nyugdíjas bérlettel csak csúcsidőn kívül, napközben lehessen tömegközlekedni. Akinek mégis 8 felé van dolga, az fizessen teljes árú bérletet. . .

    (Off: allergiarendelésre akartam ma elugrani gyógyszert feliratni, felhívtam őket, kiderült, hogy CSAK délelőtti rendelés van nálunk!!! Aki dolgozik, az nem allergiás? Hisz az a fiatalok betegsége!! Köszi rendelő, köszi tb. . . ) :-((

    1-es villamoson egy néni úgy tolt félre egy kismamát egy picurral, hogy ő ülhessen le, hogy tátva maradt a szánk. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (60)
     
  14. 2005. Április 13. 11:2163.
    Kedves "Fiatalok"!
    Nem szokásom más topikokba írni, de nem igazán tudom megállni, hogy hozzá ne szóljak.
    Jómagam az idősebb korosztályhoz tartozom, bár már az én fiatal koromban volt busz!! Igy történhetett meg 38 évvel ezelött, hogy amikor én terhesen felszálltam a buszra a kalauz - mert akkor még volt - kért ülőhelyet. Mire egy kedves fiatalember odazsólt, hogy adja át aki csinálta. Igaz a kalauz megállítatta a buszt és leszállitotta a fiatalembert, de akkor én már nem ültem le. Tehát nem "csak " az idősek nem adják át a helyüket, hanem az idősebbeknek a fiatalabbbak sem. Biztos olyankor nincsenek fiatalabbak is a jármüveken, mint azok az idősek akikről beszéltek?
    Belegondoltatok, hogy esetleg mi "öregek" már reggel is fáradtak vagyunk, sokkal bizonytalanabb az állás, a járás, az egész életünk. Talán mindegyiteknek van mamája, nagymamája akin pontosan lemérheti az öregszég "szépségeit!!! A bizonytalanságunkat a világban, önmagunkban!!
    Én mindig ugy neveltem a fiamat és most az unokámat, hogy adja át a helyét!! De vajon mindenki így nevel?
    Ha változtat valamit a gondolatotokon, akkor én itt elnézést kérek az összeg "öreg" nevében aki esetleg nem adta át valamelyiteknek a helyét, de akkor ti is kérjetek elnézést a beírásaitok némelyik igencsak érdekes fordulatáért. . . . . . , mert gondoljatok bele, mi tényleg úgy élünk, hogy már bármikor meghalhatunk, de ne felejtsétek el, halnak meg fiatalok is!!! És egy perc és Ti is meg fogtok "öregedni"!!!
    előzmény:
    Ms75 (47)
     
  15. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. Április 13. 11:2062.
    pontosan. Száz példát is fel tudnék sorolni erre. És az ellenkezőjére is mikor eldobva a botját lohol két néni két irányból egy székhez(soha nem felejtem el. . mókás volt). Akkor persze nem fájt semmijük. Amúgy anyúm már elmúlt 60 éves, de nagyon jól karban tartja magát. Le is tagadhat vagy 15 évet a korából. Megérzi az időjárás változást, néha rendetlenkedik a vérnyomása. Mindig azt mondja:csak ne öregedjetek meg gyerekek:-)(ezt speciel nem tudom megigérni:-)). De sose loholt egyetlen székhez sem ha fáradt. Pedig volt, hogy a Fóti C-ból 30 kilós hátizsákkal buszoztak haza apámmal(nincs kocsink-de lesz:-).

    Amúgy liftes undok nénivel nekem is volt szerencsém. . ez egy külön tenyészett fajta. Undokoskodott(de már a képére volt írva, hogy egy fonnyadt lelkivilágú rosszindulatú nő)én meg csak mosolyogtam ahogy szídta a fiatalokat na meg engem amiért liftbe szálltam. Én meg további szép napokat kívántam és lágyan rámosolyogtam. . na azt az arcot sose fejeltem el amit utána vágott:-))))))))))))))
    előzmény:
    Ylva (51)
     
  16. 2005. Április 13. 11:1961.
    ez durva. . . irigyek az emberek :(
    előzmény:
    Meara (58)
     
  17. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. Április 13. 11:1860.
    Nem is rossz ötlet. Csúcsidőben csak az utazhat, akinek van munkáltatói igazolása, 9-10-ig kismamák, 10-11-ig munkanélküliek, 11-12-ig a nyugdíjasok és így tovább.

    Érdekes, hogy itt Hollandiában van is egy hasonló rendszer a szupermarketekben. A kisgyerekes anyukák mindig 9 után mennek bevásárolni, miután leadták a gyereket az iskolában és általában pénteken. Dél körül az idősebbek mennek, majd 5-6 után a munkából hazafelé beugrók. Először azt hittem, ez csak abban a faluban van így, ahol először laktunk, de itt is pontosan ez a menetrend :-))))
    előzmény:
    foka (55)
     
  18. Torolt_felhasznalo_893765
    Torolt_felhasznalo_893765
    2005. Április 13. 11:1759.
    milyen igazad van!
    keresik a konfliktust!
    számtalan idős ember csakazértis akkor jár patikába, piacra, postára, amikor a legeslegnagyobb a tumultus. . .
    muszáj nekik :D
    más nem történne velük egyébként. . .
    előzmény:
    Ms75 (47)
     
  19. 2005. Április 13. 11:1758.
    A pocakosokat is utálják. . . . egyszer mikor mentem ki érdre volánnal és leultem(ilyenkor kihagyják az ember helyét a sorban) na most nem hgytak ki helyet és már eleve olyan szemekkel méregettek hogy ajjaj. . . bejött a busz feláltam akkor mintha valami koreográfia részei lennének mindenki tök egyszerre elforditotta a fejét:-)))
    viszont elol egy olyan 40-50 közötti nő integetett és amikor odamentem szólt hogy menjek elore nagyon szépen megköszöntem mire mögötte egy olyan 30 körüli pacák elkezdett szó szerint hisztizni hogy miért enged be mindenkit maga elé ő direkt idejött időben hogy helye legyen és igy nem jut neki hely. . . a no megfordult és ilyet szólt:
    Miért nem szólt nyilván maga is babát vár , de hát szóljon szivesen eloreengedjuk akispapát mi nők tudjuk milyen nehéz pocakosan utazni:-)))
    na a pasi elhallgatott elvorosodott mi meg jót röhögtünk:-))))

    De előfordult hogy a tömött buszon egy menni alig biró bácsi adta át a helyét nekem. . . . ragaszkodott hozzá. . . . . persze a "fiatalok" csak néztek. . .

    ja és a legjobb amikor egy nő a 4-6-os vilin közölte velem amikor megszédultzem és megkértem hogy egy kicsit had uljek le, mert rosszul vagyok, hogy amikor felcsináltak feküdtem akkor most viseljem a következményeit és álljak szépen. . . . . köpni nyelni nem tudtam. . . .
    előzmény:
    Leyla69 (44)
     
  20. Torolt_felhasznalo_265924
    Torolt_felhasznalo_265924
    2005. Április 13. 11:1457.
    Hallgatni? Na igen. Az a történet jut az eszembe, mikor úgy tíz évvel ezelőtt a Móricz Zs. téri 7-es megállóban a zsúfolt buszra felszállt egy idős úr két szintén korabeli hölgy. Idős úriember szemmel láthatólag nagyon imponálni akart a hölgyeknek, és helyet biztosítani számukra. Ki is szemelt két egymásssal szembenülő 15-17 év körüli fiút, és rögtönzött hangos kiselőadást tartott a mai fiatalok udvariatlanságáról, majd felállásra, helyátadásra szólította fel őket. Az egyik fiú csendesen, de ellent mondott, és még mielőtt folytathatta volna, az idős úriember, mint egy felajzott harci kakas, az ernyőjével elkezdte ütlegelni a fiút. Ekkor már ketten rászóltunk a "bácsira", mire az kissé visszafogta magát, a fiú pedig végre elmondhatta, hogy csak azért ült le, mert fáj a sebes lába. Úgy egyébként rajtunk kívül az egész tömött busz bölcsen hallgatott. . .
    (Egyébként azt talán lehet érezni, ha valaki csak beszélgetni vagy kötözködni akar. )
    előzmény:
    csippi*** (9)
     
  21. 2005. Április 13. 11:1456.
    Igazad van, pont ez a lényeg!
    Látom, hogy azért járnak orvoshoz/patikába, stb. , hogy valaki foglalkozzon velük, mert amúgy nincs senkijük / más programjuk.

    Ez tényleg sajnálatos, és én tényleg nem szeretnék majd így járni. . .

    Ezért is nézem el nekik ezt a fajta viselkedést néha. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (48)
     
  22. 2005. Április 13. 11:1455.
    Persze az is lehet, hogy akkor kapták meg a receptet a rendelőben. Nem kellene esetleg előírni melyik korosztály mikor mehet az utcára, rendelőbe, mikor utazhat tömegközlekedéssel?
    előzmény:
    Ms75 (47)
     
  23. 2005. Április 13. 11:1454.
    Hát igen, de attól még nem lesz jobb az egyik embernek, hogy a másikat piszkálja! Nem egyszer volt olyan, hogy az előttem lévő vevő a boltban jól leordította, vagy piszkálta az eladót, pedig nem is csinált semmi rosszat. Aztán következtem én, rámosolyogtam kedvesen az eladóra, és láttam a szemében a hálát! Ettől aztán nekem is jobb kedvem lett.
    Most akkor kinek volt jobb? Nekem, vagy az előttem lévő vevőnek, aki füstölöghetett még utána is a saját hülyeségén?
    De ugyanez volt már postán, boltban, mindenféle helyen.

    Bár nekem talán könnyű, én nagyon nyugodt természet vagyok, nem hoz ki semmi a sodromból, fát lehetne vágni a hátamon :-)

    Pl. volt olyan, hogy a Batthány téren mentem a HÉV-hez. Akkor jött be egy másik HÉV, jöttek kifelé az emberek. Megyek szép nyugodtan, amikor egy idős férfi egyszer csak menet közben kidugta elém a botját, direkt, hátha felbotlok benne. Hát nem botlottam meg, he-he, de én az ilyen elintézem magamban azzal, hogy: Nagy az Isten állatkertje! Ez még nem is lenne baj, de alacsonyan van a kerítés! :-)))
    előzmény:
    Mamox (38)
     
  24. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. Április 13. 11:1353.
    Tökéletesen igazad van. A bunkóság, a másik emberrel szembeni tiszteletlenség nem korfüggő.
    előzmény:
    lizinka (39)
     
  25. 2005. Április 13. 11:1252.
    Lehet azt másképp is intézni. Pl. van egy bácsi, minden nap jár uszodába (nem sokat úszik, csak néhány kört, egyébként BESZÉLGET!) mindenkivel. Néha kicsit terhes, de ilyenkor mindig arra gondolok, hogy biztos egyedül van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (48)
     

Címlap

top