Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. január 15. 15:47276551.

    Szervusztok!


     


    Végre ideértem, úgy elszötymötyöltem az időt, de hogy mire ne kérdezzétek, mert látszatja semmi........


     


    Magdi ez jó hír, hogy az eredményed kiváló, de akkor mitől van a baj? Ezt szoktam én is kérdezni a dokinőnket, csak csóválja a fejét és felír valami pirulát. Ami persze nem tudom, hogy hat vagy sem, mert nem szedem be.


     


    Julika mi a baj? Ettél valami olyat, amit nem kellett volna? Jobbulást!!!!!!


     


    Lánykák, tessék meggyógyulni, nincs időnk betegeskedni......


     


    Annyi mindent akartam írni, de úgy látszik írói válságban vagyok....ahogy a klaviatúrához ér a kezem elszállnak a gondolataim........


     


    Ismétlik a pénteki BK-t, megyek megnézem, mert pénteken a vendégek miatt nem tudtam......

  2. 2018. január 15. 15:39276550.

    Magdi,akkor már nincs is mit nézz?


    Küldjem a Hospitalt? 


    Egy részt láttam belőle, operációs volt. Egyelőre nem volt rossz.

    előzmény:
    harangvirag08 (276547)
    2018-01-15  15:01
  3. 2018. január 15. 15:06276549.

    Ildikó köszi a feliratot, letöltöttem.

  4. 2018. január 15. 15:04276548.

    előzmény:
    potymama (276546)
    2018-01-15  14:48
  5. 2018. január 15. 15:01276547.

    Megjöttem a háziorvostól....kiértékelte az eredményemet: megállapította .....az nem elég, hogy jó ....kiválóó.


     


    Néztünk egymásra ....akkor mitől van a baj ?Én meg úgy gondoltam ...ha nem szervi ....akkor ott nem ragozom tovább.Kaptam " ajándékot"...  egy doboz gyógyszert ami szédülés ellen van .Megköszöntem .....de majd kikúrálom magam ....aztán vissza viszem ....biztos van akinek nagyobb szüksége  lesz rá mint nekem.


     


    Nagyon tetszik a beszélgetőhely ....nagyon jó lenne ott ücsörögni.


    A mai gondolatnál találóbb talán nincs is .....és sajnos igaz.


    Pötyikém ....tartsd magad edzésben....felépül az uszoda ....majd valamikor....


    Ildikém ...köszi a feliratot. Tegnap éjjel befejeztem az ügyészest...nem volt szokványos...de nagyon jó.


     

    előzmény:
    franci47 (276541)
    2018-01-15  13:13
  6. 2018. január 15. 14:48276546.

    Éppen hallottam, hogy már márciusra se adnak időpontot a kezelésekre.


    Kérdeztétek milyen lesz az új kutya? Még nem tudom..az biztos nagy bundás. Lehet megint újfundlandi...kettő már volt.


    Leonáról is kérdeztetek..nem tudtam beszélni vele a hétvégén..nem ért rá..JÁTSZOTT A SZOMSZÉD KISLÁNNYAL!!!


    A kutyákról és Leonáról jut eszembe..milyen érdekes. Ugye, éjjel későn értek haza a lányomékhoz és a nagy nyüzsgésben..csomag behordás meg minden a lányom azt vette észre Leona odament a vadállat fekete kutyájukhoz átölelte a nyakát és "szia" köszönt neki. A lányomban megfagyott a vér..tudniillik senki idegent nem enged be és még akkor is kekeckedig az ismeretlenekkel ha valaki a családból ott van.


    És mi történt? A kutya is odabújt Leonához és boldogan csóválta a farkát. Másnap pedig Leona a hátán lovagolt!!! (van kép is róla..majd megkeresem)


    Nem így volt Markusszal! Azt sanda szemekkel figyelte, de aztán megszokta, hogy ott lakik..barátkozni nem barátkozott vele.

    előzmény:
    Picivirág1 (276542)
    2018-01-15  13:14
  7. 2018. január 15. 14:42276545.

    Sziasztok, ....Pötyike,  ..őrület, miket mesélsz! Naggyon jó az idős néni, meg az úszás! 


    Lányok,   hűtőt olvasztok, közben mosom a polcokat, ....tudjátok Valamennyyien, mekkora munka ez!!!


    Annuska jegyezd kérlek, ..imitt-amott vagyok csak, de hasznosan "lógok"!. : - )))  Egy kicsit bejegesedett, muszájból mosom.  Kérek engedély lelépni. Előtte azonban Mindenkinek kellemes napot kívánok, a szegény betegeknek jobbulást. Anikóra is szeretettel gondolok. Ui.: 


    (Azt lesem, hol fog kifolyni a víz? Egyelőre nem látok vizet!  Elől szokott. Mindent kiszedtem, ...akkor mosom ki belül, ha alul leolvad.) 

  8. 2018. január 15. 13:43276544.

    Futok, szaladok a diófa alá!!!!

    előzmény:
    franci47 (276541)
    2018-01-15  13:13
  9. 2018. január 15. 13:31276543.

    Ejnye, bejnye Lányok. Tessék már a betegséget elzavarni.


     Jobbulást a gyengélkedöknek.


    Ildike, köszi.

    előzmény:
    Picivirág1 (276542)
    2018-01-15  13:14
  10. 2018. január 15. 13:14276542.

    Ejnye bejnye Sacika!


    A készbe jöttél????na , nem baj...a lényeg, hogy itt vagy. A csend és a nyugalom a legjobb, ami most minket érhet...meg egy kis jó hír Anikótól.


    Én most kezdem kirúgni magam, de még gyenge vagyok, diétázom, ami amúgy nagyon is rám fér


     


    Pötyi!


    Mi most próbáljuk elintézni, hogy márciusban kezdhessük a kezelést.

    előzmény:
    Rolta (276539)
    2018-01-15  11:38
  11. 2018. január 15. 13:13276541.

    Megjöttem, itthon vagyok. 


    Sajnálom hogy elért benneteket valami csúfság, de majd  minden helyre rázódik. 


    Féltem, hogy nem tudok elindulni reggel a havazás miatt, de felhúztam a  recés bakancsot, ami nyomja ugyan kicsit az ujjamat, de rendben megjöttem. 


    Most ettem,kicsit pihenek, elhatároztam, hogy egy óra az enyém lesz az ágyban, mégha neheze is bírom ki. Kell. 


     


    További infók a szokott helyen. 


    Mindjárt küldöm a 8-as feliratot. Julika tudja nézni az ágyból. 


    Pötyikém, te 8o évesen is ugyanilyen jól fogsz kinézni. Menj is. 


     


    Inkább ez NEM mai gondolat, de most találtam hozzá egy szép fogalmazást


    A feje tetejére állt minden. A rossz a jó helyére telepedett, mi pedig megvakultunk, és már azt sem látjuk, mi a különbség a kettő között. 

    Dean Ray Koontz


     


     


     

    előzmény:
    potymama (276540)
    2018-01-15  12:36
  12. 2018. január 15. 12:36276540.

    Sziasztok!


    Megjöttem a kezelésről..még egy van hátra pénteken. Igy utána 1-2 napig érzem a hatását, lazábbak az izmok a hátamban..de aztán kezd visszarendeződni. A vízi torna az kimondottan jól esik..persze utána még úszkálok egy kicsit..az is számít.


    Felépülhetne az uszoda itt mellettünk..talán most tavasszal kezdik és 2019-re befejezik. Mondjuk..biztos csúszik az építkezés akkor a 80. szülinapomra kész lesz ..Igaz ma lejött az uszodába egy néni..csak lestem. Icike-picike..csupa ránc ..én 100 évesnek saccoltam, de lehet több volt!


    Lestem van-e kísérője, de egyedül volt. A mély víz felől ment be a vízbe..izgultam tud-e úszni? Tudott!


    Szóval 80 évesen nyugodtan járhatok a szomszéd usziba..ha felépül egyáltalán.

  13. 2018. január 15. 11:38276539.

    Szép napot Mindenkinek!


    Megvártam amig szépen belaktátok  és barátságossá tettétek a házat.....és jöttem..


    Nálunk is minden szép fehér , az éjjel havazott....mindenhol csend és nyugalom..


    Várom Anikóról a híreket....az itteni gyengélkedőknek jobbulást..


     

  14. 2018. január 15. 10:38276538.

    Szép napot Mindenkinek!


     


    Végre be tudtam lépni..Örömmel olvastalak benneteket.


    Jó hírem nincs...Julikával befekhetnénk a betegszobába....csak tudnám mitől ...ételtől biztosan nem ....mert karácsony óta szinte csak azt ettem ami nem ártalmas-......gondolhatjátok mennyire unom már.Na...de majd csak lesz változás.


     


     


    Majd jövök....

  15. 2018. január 15. 10:17276537.

    Szervusztok!


    Tegnap nem tudtam jönni, de a Menedékben jártam.Biztos észrevetétek.Vittem meleg pogácsát, gondoltam a teához vagy a forralt borhoz jól fog esni.Nagyon szépen rendbe szedték Ambrusék mióta nem jártunk ott.Sietnem kellet.Mentünk K. az elhalasztott A.tartottuk meg.Elég későn értünk haza.Akkor is megpróbáltam hátha sikerül írnom, de nem engedte.


    Ildikó, ha még olvasol indulás előtt, puszilom Anikót és nélkülözhető energiámat is küldöm.


    Borsika igazán megérdemelted a finom húsgolyót és látom még tortát is kaptál.Jól vagy?


    Pötyi az új kutya is újfullandi lesz?Leona visszazökkent már?


    Megyek teregetni,valami ebédet is kéne főzni.Sütőtök leves lesz, még valamit ki kéne találni hozzá, de semmi ötletem sincs.


    A borús idő ellenére legyen szép napotok.


     

  16. 2018. január 15. 10:14276536.

    Na tessék megint megkettöződtem, pedig egy is elég belölem.

    előzmény:
    Nusimama (276535)
    2018-01-15  10:13
  17. 2018. január 15. 10:13276535.

    Szervusztok


     Az elöbb dicsekedtem, hogy engem beengedett az nlc, s láttom, hogy eltünt a hozzászólásom.Na kezdhetem újra


    Szép új hetet, sok örömet és vidámságot, s föleg jó egészséget. Jó újra itthon!


    Julika, mi finomat ettél, hogy igy elkapott? Jobbulást.


    Évike, ügyes segitő vagy, s számodra is nagyon hasznos az ilyen agytorna.


    Pötyike, ez az utolsó kezelés? Hogy érzed, segit?


    Anikó, vigyázz magadra, egyél sokszor aprókat és erösődj. Várunk.


    Lányok, remélem betudjátók majd nyomni az ajtót és jöttök Ti is!


    Kivánok jó egészséget, örömet és vidámságot  az új hétre.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (276533)
    2018-01-15  09:35
  18. 2018. január 15. 10:01276534.

    Szervusztok, jó reggelt újra itthon!


    Hozzám kegyes volt az nlc, mert beengedett.


     Lányok ne engedjétek, hogy ez a  libikókás időjárás ledöntsön a lábatokról- 


     Julika, valami finomság ártott meg? Jobbulást!


     Évike,  ügyes vagy, s igen az ilyen feladatok nagyon jó agytorna. Vigyázz magadra.


    Pötyike, ez az utolsó kezelés? Érzed a hasznát?


    Remélem a többiek is lassan ide érnek és benyomják az ajtót.


    Itt foltokban még látszik a hóesés nyoma. Hideg van. A mosásom már megy, közben egy kis körlet rendet is kell csinálni.


    Új hét, új kezdet. Reméljük mindenkinek csak jót és szépet fog hozni.


    Anikó, vigyázz magadra, egyél sokszor aprókat és erösődj. Várunk.


    Eredményes és vidám hetet kivánok, na és egészséget.

    előzmény:
    Picivirág1 (276533)
    2018-01-15  09:35
  19. 2018. január 15. 09:35276533.

    Szervusztok!


    Tegnap másnak is gondjai voltak a belépéssel.


    Borsika!


    Nagyon ügyes segítő vagy, a végén te is kapsz egy végbizonyítványt Waldorfból


    Pötyi!


    Nem élet az élet nagy kutya nélkül? Végül milyen nemű lesz az új kutya?


    Erika!


    nem hoztál képet a félénk kiskutyáról..pedig már akkorát nőtt


    Én tegnap ágynak estem..az epém..ma is vonz ágy. Legyen szebb napotok mint nekem.

  20. 2018. január 14. 22:07276532.

    Erika és Magdi nem tud belépni..érdekes nekem sikerült.


    Akkor, a holnapi viszontlátásra . Én csak dél felé jövök, mert megyek kezelésre délelőtt.

  21. 2018. január 14. 18:56276531.

    Sziasztok, ..igen, a legjobb otthon.


    komoly munkám volt, 2 napig írtam és szerkesztettem. Iskolai segítség munka volt. Jó volt. Megdolgoztatta az agyamat is meg az ujjaimat is.


    Ma pedig Ikeáztam Ildimmel és Szilimmel. Ott meg is ebédeltünk. Hoztam a bizonyítékot róla. : - ))


    Most estére fájós lett hátul a tarkóm. Nehezen viselem. Talán az idő miatt. Itt kicsit esett éjjel a hó. 

    előzmény:
    potymama (276525)
    2018-01-14  10:33
  22. 2018. január 14. 16:47276530.

    Lassan eltelik ez a nap is. Az elmúlt napok zajossága után szokatlan volt a nagy csend.....Ebédeltünk, utána kis pihi, majd kiolvastam az újságot.....és most jöttem ide.


    Több hó nem esett, de ez is ráfagyott a kocsira......nem csoda mínuszok vannak....


    Ezt még elmesélem: Tegnap a lányommal vásároltunk, utána haza vittük és persze megnéztük a kis kutyát. Hát ez egy olyan besz@ri kis nyavalyás. Mentem felé, beszaladt a kosarába és bedugta a fejét a takaró alá....csak a feneke lógott ki. A csendre kinézett, de ahogy meglátott vissza a takaró alá. Nagyot nőtt, már van húsz centi.....de olyan kövér, mint egy malac......imádni való......kis gombóc......


     


    További szép estét!!!!!!!

  23. 2018. január 14. 16:09276529.

    Itt volt a lányom..szerintem unatkozik egyedül otthon ..eldumálgattunk. Venni akarnak a kertbe egy nagy kutyát megboldogult újfundlandi helyett..ezen tanakodtunk fiú legyen vagy lány.


    Melyikkel verekedjen..a bentiek közül.

  24. 2018. január 14. 14:35276528.

    Kedves Menedekiek


    Örvendk  hogy ilyen jol tudtok  takaritani a topikon es megszabadultatok ettöl a rohadek nötöl es csaladjatol. Ez csak idö kerdese volt amig Ra nem jöttök hogy es a ratok eröszakolt kedveśseg volt  es csak ideiglenesen volt. Ratelefonalt mindenkinek  anelkul hogy valaki kerte volna utanna meg kerte az en!ismerest


     

  25. 2018. január 14. 14:35276527.

    Kedves Menedekiek


    Örvendk  hogy ilyen jol tudtok  takaritani a topikon es megszabadultatok ettöl a rohadek nötöl es csaladjatol. Ez csak idö kerdese volt amig Ra nem jöttök hogy es a ratok eröszakolt kedveśseg volt  es csak ideiglenesen volt. Ratelefonalt mindenkinek  anelkul hogy valaki kerte volna utanna meg kerte az en!ismerest


     

Címlap

top