Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. május 15. 11:38278826.

    Sziasztok!


    Itt is volt reggel egy 5 perces égszakadás, már nyoma sincs.


    Varrtam, mert a nászom megy valahova kirándulni vagy mi (Jehovákkal vagy a Siketekkel..nem tudom), vett két nadrágot , fel kellett hajtani.


    Gyerekek! Olyan társadalmi életet él, hogy túlszárnyal bennünket. Pedig 85 éves, térdprotézises (bottal jár) és süket-néma! Minden hétvégén megy valahova, vettek a Jehovák neki sz.gépet, vett egy tabletet..igaz tele van bibliai idézetekkel.Szerintem nem is vallásos, mert templomba nem jár..csak jó társaság van a Jehováknál. A Jehovák meg viszik mindenhova mert ismeri a jelbeszédet és ahol siket van annak tolmácsol.


    Most döntöttem el..tepsis krumplit csinálok..krumplihasábok és mindent rá, szalonna, sok hagyma, fokhagyma..a végén virsli, tojás, sajt. Mostanában a krumplit egy kicsit előfőzöm, mert olyan hülye sütőm van nehezen süt.. vagy rosszul használom..van benne vagy 15program.

  2. 2018. május 15. 10:50278825.

    Szervusztok!


    Tegnap már 9 kor villanyt oltottam...nem voltam valami jól. ..és reggelre megjött az eső. Nagyon kellett, de sajnos ez nekem mindig okoz egy kis problémát. Most jól vagyok. Mivel nem tudok kimenni..nem is bánom, a kamrában csináltam rendet és egy csomó edényt ki is vittem...őszig vár a sorára, akkor azokat is kiteszem a lommal együtt. Anyukámtól, anyósomtól vannak ezek a régi edények, kiszolgáltak..el kell engedni "őket". Aztán rendet vágtam a mosogató alatti szekrényben, kiderült egy csomó flakkon már üres. A mosogató mellett egy kis madárka tetem volt. Azt hiszem Vince lepett meg vele. Csak úgy, oda tette.


    Szóval reggel egy kis eső volt...lehetett volna több is...beszéltem Krisztivel, mondta, hogy náluk leszakadt az ég...jön felénk. És tényleg nagyon beborult de lassan mint ha oszlana, nem itt teszi a terhét. 

  3. 2018. május 15. 08:57278824.

    szia Ildike,


    nagyon szép az idézet, köszönet érte. 


    Nálatok is esik? Itt zuhog. Kellett már a földnek és a növényeknek. Amikor Katika kezelő a nyakam és a vállam ropogtatja, ..gondolok Rád:  jaj...ilyen lehet a csk. is biztos, csak keményebb. Kívánom, mindíg legyen hatásos, áldásos!


    Szia Mindenkinek. Jó, hogy ma nem reggel kell mennem a kezelésre.  Délutánig eláll. Be van pólyálva a jobb csuklóm, megint rosszalkodik. Mindent elejtek. Remélem Ti jól vagytok ugye?  Egy kicsit szabad a laptopom, ..átmenetileg az enyém. Na, ..kinek is írjak először?  Már nem is tudom, annyi restanciám van. Gyorsan üzentem O.-éknek,  ..aztán R.-éknak,   ..ide föl is írtam, hogy  nem kell elvinni engem, mert délután megyek.  aztán  gyorsan Rátok is gondoltam, mert Ti is az egyik családom vagytok.Vettem tegnap sok szép gombát, de minek, kinek? nem eszik. A gomba igen kényes. Legszivesebben nyersen lefagyasztanám. Olvastam, hogy azt lehet.  Keresem a jó megoldást. Van-e ötletetek erre? ..kérem szépen, ha van. 


    Minden írásbeli vizsgázónak gratula, akik túl estek már rajta. Azt sem tudom hol tartanak szegény kis harcosok! Pötyike, Leonátok nagyon okos és talpra esett kislány lehet.  Micsoda iskolai értékelést kapott! Nahát. Ez igen.


    JÓL ESETT, HOGY  emlegettetek. Köszönöm  szépen. Mindent megpróbálok visszaolvasni, de a reagálásról sajnos lemaradok jó párszor. Gondolatban pótolom. 


    Julika,   olyan hasznosan elfoglalod mindíg magad,  - akár Ti többiek is - nem is értek rá a kis bajokkal, fájásokkal törödni. Minden tiszteletem küldöm. A minap eltünt a szemüvegem. Leesett. Nem láttam, mert ugye pont azt kerestem. Nem hallottam mert nem a kövön koppant. Na még az hiányzott volna!  Puhára esett. Nagy sokára meglett. Nem látok, nem hallok, ...de beszélek! Dehogy is nem: ..mondtam neki a magamét rendesen. 

    előzmény:
    franci47 (278820)
    2018-05-15  07:45
  4. 2018. május 15. 08:51278823.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk is esik és az éjjel is esett....a hosszú száraz idő után most nem akar vége lenni...../már öregapáink is azt mondták, hogy esőért-rossz dolmányért nem kell imádkozni, lesz az magától is/


    Kiss rendrakás lesz csak ma..... és főzök egy túrós tésztát, leves van..


    Az este a Koltai előadás szenzációs volt.....az évad toronymagasan legjobbja....eddig ismeretlen oldalát is megismertem......szépen énekel, nagyon szépen mond verset...és ugye a humora pedig közismert....a nagy nevetéseket felváltotta időnként a néma csend...és meg kell mondanom én néha még pityeregtem is..


     

  5. 2018. május 15. 08:46278822.

    Jó reggelt!


    Köszöntelek benneteket a család napján ....az igazi mellett ti vagytok az én második családom.



    Itt olyan szépen esik ahogy a nagykönyvben le van írva.Eddig jártam az esőtáncot, hogy essen ...most egy kixcsit tartalékolhatna későbbre is .Jó, hogy tegnap kimertem a hordót ....az összes létező vödör tele van.


    lehült a levegő ...elő kellett szedni a hosszú nadrágot.


    Boscó megéri a pénzét.A múltkor észrevettem, hogy időnként megáll a tv képernyő előtt / ha nincs bekapcsolva/ és látja a tükörképét.Nézi egy kicsit aztán tovább megy.Az is érdekes amikor otthon van a családja ....annyi figyelmet fordít rám , míg megkapja a jutalomfalatot.Mikor meglát már ül is le ....elkapja ...és már rám sem hederít.Ma este megjön B. amit J. eddig nevelt rajta annak egy perc alatt vége...ilyenkor annyira örül,hogy felfordít mindent.Később átmegyek ....ne legyen már egész nap a kutyaházban vagy az esőben.


    Valami benti munkát kéne csinálni....de nem füllik a fogam semmihez.Végre rászántam magam ,hogy elmegyek ma vásárolni ...na de ilyen időben .


     


    Legyen szép a napotok!

  6. 2018. május 15. 08:28278821.

    Szervusztok.


    Rengeteg eső esett, el lehet felejteni a kinti munkákat egy időre, pedig mai napra olyat terveztem,meg egy Zeg.-i menetet, de már lefújtam. Van kajám, főzni nem kell, szanaszét vagyok pakolva, férfierőket várok a hét végére, akik segítenek, addig itt állok a rumli közepén. Ennyi a nyűgömből.


    Estike nálam is kelt a kiszóródott magból, még jó hogy nem kapáltam ki mindet, az enyém már elfajzott, mert olyan se sárga se piros volt tavaly. Voltak tátikák is, itt-ott van belőle pár szál, egy a kerítés tövében virít az utcán, majd szedek magot az idén. A karácsonyi kaktuszom meg van bolondulva, nem tudom kirakni a szobából mert állandóan hozza a bimbókat.


    Jó a művelődő Boscó, nagyon érdeklődő.


    Mintha világosodna egy kicsit. Az este láttam füstölgő kéményeket.

  7. 2018. május 15. 07:45278820.

    Jó reggelt. 


     


    "Olykor elég egy napsugár. 
    Egy kedves szó. 
    Egy köszönés. 
    Egy simogatás. 
    Egy mosoly. 
    Ilyen kevés dolog elég ahhoz, hogy boldoggá tegyük azokat, akik körülöttünk élnek. Akkor miért nem tesszük ezt?"
    Bruno Ferrero


     


    Ma van a család nemzetközi  napja FB szerint.


    Itt semmi újság, esik az eső, padig ma is mentem volna, kis élelemért, de talán majd holnap. Kicsit sötét van, azt nem nagyon szeretem.


    Annyi sok szép képet hoztatok.


    Az én bazsarózsám is  bimbós,tegnap hoztam be a vázába. 


    Magdi nem gondoltam, hogy ekkora terület van  Tómalmon. Nem kicsi. 


    Nekem is van tátikám. Most rengeteg estike kelt, mire rájöttem mi is az, már  kihuzigáltam egy részét. De most hagyok belőle. 


    Mai munkám, vagy szórakozásom nem tudom még mi lesz, majd eldől. 


     


     


     

  8. 2018. május 14. 22:06278819.

    De jó a Boscós kép!!! Én is szoktam a Dióval kutyás videót nézni..annyira jópofa ahogy figyeli, meg megugatja.


    A múltkor olyat néztünk, hogy egy puli rohant szembe..lobogott a haja..és olyan hatás volt mintha rögtön kiugorna a képernyőről. Dió meg kirohant a bejárati ajtóhoz és várta

    előzmény:
    harangvirag08 (278817)
    2018-05-14  20:06
  9. 2018. május 14. 20:52278818.

     De szép virágokat kaptunk. 


     


    Lányok, sajnos nem nagyon tudtam a  piktoros képeken  világosítani. 


     


    Sacikám,       elküldöm a Princess A. 28. részét. 


    Még meg tudod majd nézni. 


    a többit majd később adom fel, persze, ha lesz. 


     


    Jó éjt. 

  10. 2018. május 14. 20:06278817.

    Gyönyörűek a virágok...


    Mennyire össze sűrűsödtek most a programok felétek .A Fábián Jankára nagyon kíváncsi lennék.Jó lenne ha egyszer errefelé is jönne.Olyan érdekes ...amit utoljára olvastam tőle / A Német lány ...A francia nő...  lehet nem pontos a cím / Ófaluban kezdődik és végződik a történet.Igaz csak a helyszín leírása ...a többi képzelet.Fontos szál egy Sopronból kitelepített család is ....Olyan kíváncsi lennék mi volt az indíttatás.


    Érezd jól magad a "kávéházban"!


    Pötyi a tátika Julikától indult ...és összeporozódott.Most először ilyen szép.Boscó nagyon jól viselkedett a hétvégén.Nem járta meg a veteményt.


    Így néztük a múltkor a Ridikült.

    előzmény:
    Rolta (278811)
    2018-05-14  16:54
  11. 2018. május 14. 19:16278816.

    Magdi..klassz a kiskerted!! Az a tátika még az alap tátika ami nincs össze-vissza nemesítve? Nagyon kedves kis virág.


    Erika de jó neked kint a szabadban. A lecsó remek ötlet..igaz még nincs neki való paprika, de Lajos nem kultiválja..így egymagamnak kevés is elég, majd körül nézek a zöldségesnél, biztos találok azért egy lecsóra valót.


    Annuska kár, hogy nem tudsz fényképezni ..kíváncsi lennék a kiskertedre meg a kis házadra, biztos tipp-top.


    Én is olyan "nyomott " vagyok, délután olyan erős szél volt és hűvösebb lett.

  12. 2018. május 14. 17:48278815.

    Végre kaptunk képet Tómalomról. Ez ugye a hátsó rész? nagyon szép a borsó és a palánták is nőnek. A virágok meg pompásakÜgyes vagy.


    Voltam a klubban, elfáradtam a mai menőkés napon...egy tag , a volt dajka nénim, 46 -os ő is, rosszul lett. Itt nem tudja az idő mit csináljon...néha úgy tesz, mint ha változna aztán nem történik semmi, csak a fülledtség van. feltettem a székelykáposztát, holnapra meg holnap utánra. Holnap sok dolgom lesz és szerdán megyek a fogorvoshoz így előre dolgozom.                                     

    előzmény:
    harangvirag08 (278813)
    2018-05-14  17:30
  13. 2018. május 14. 17:35278814.

    Végre olyan a tátika ahogy szeretem...


    Rózsaszín bazsarózsa bimbó ....ilyenkor a legszebb / nekem /..

    előzmény:
    harangvirag08 (278813)
    2018-05-14  17:30
  14. 2018. május 14. 17:30278813.

    mA KÉSZÜLT NÉHÁNY KÉP


     


    A ház fenyővel :::és már nélküle


    Pünkösdi rózsa..


    Fehér bazsarózsa

    előzmény:
    harangvirag08 (278812)
    2018-05-14  17:08
  15. 2018. május 14. 17:08278812.

    Sziasztok!


    Mire vége lesz a napnak én is ide érek.


    Ma két kört tettem.Reggel korán  ébredtem ...kicsit szemerkélt az eső.Gondoltam mindegy ....a palántákat kiviszem /amennyit elbírtam /. Mire kiértem elállt...sőt a szombati is kevesebb volt mint a városban.Nekiálltam ...megcsináltam a földet...ami volt elültettem.Eső sehol.Hazajöttem ....ebédeltem ...kivittem a maradékot ...most  elfogyott minden.Visszafelé a városnak jöttem ....vásároltam ezt-azt.Kicsit elfáradtam....de  legalább ez meg van.Borult az ég ...remélem nem jégeső jön ...mert akkor annyi.


    Olyan jó volt olvasni a sok írást.


    Saci nagyon ügyes gyűjtögető vagy.Mikor még dolgoztam...a lányokkal mindegyikünknek volt "perselye". Pénzes dobozt bevontunk színes papírral.Nem konkrét érméket raktunk...akkoriban voltak ilyen plusz pénzek ...KST, biztosítás....nem kaptunk érte nagy összeget...de ez oda ment.Aztán volt aki hamar kibontotta, volt aki tett hozzá / én is /. Jó kis összeg volt benne mire kibontottam.Most már nem gyűjtök semmit.A pakolás régen nekem is "több napos" volt.Most indulás reggelén dobálok be mindent....igaz nem is megyek már hosszabb időre sehova.


    Marika ...szép ajándékokat kaptál.


     


    Ildi ...nagyon jó a piktortanodás kép.Szinte látszik milyen elmélyült munka folyik.


     


    Borsévi örülök, hogy  hírt adtál magadról.


    Pötyi jó varrogatást.Vagyont kellene fizetni a  varrodában.A 30 cm-es zippzárt 1300 Ft-éért varrták be....és ez még nem is a dráűga varroda volt.

  16. 2018. május 14. 16:54278811.

    Annuska....már vártalak.Hoztam neked megmutatni a sétányrózsát.....nagyon hálás, sokat virágzik, bírja a napot...A gyüjtögetésről annyit, hogy én aztán hozzá nem nyúlok bármennyire csábítana is...


    Borsika....jó, hogy jöttél, legalább tudunk rólad..


    Julika...nagyon hamar kész lesz a fogad....és talán lassan a füled is javul..


    Marika.....szép virágokat ...és kedves  unokás köszöntőt kaptál...


    Ma "kávéházba" megyek...Koltai R.lesz a vendég....kíváncsi vagyok......Aztán mérgelődök is...nem elég, hogy akkor lesz itt a Csík zenekar amikor nem leszünk itthon....erre még a Fábián Janka találkozó is arra esik...


    1. a mostani sétányrózsám


    2. háttérbe a tavalyi, ami elfagyott


    3. a természet produktuma, összeporzódásból mindig születik valami új harangvirág fronton, most ez a kedvenc


    4. nektek hoztam....csak mert szép

    előzmény:
    Nusimama (278810)
    2018-05-14  16:29
  17. 2018. május 14. 16:29278810.

    Szervusztok


     A délutáni  jelentkező meg jött.


    Borsika, jobbulást, vigyázz magadra és rázd le a fájszt.


    Erika, mozgalmas, de kellemes napjaitók lehetnek.


    Marika, szép virágokat kaptál.


    Julika, gyógyitgasd a füled.


    Anikó végre újra rajzolsz és láthatjuk is. Ügyes kis piktor vagy. Nekem is kéne a nappalit  átfesteni.


    Sacika, ügyes kis gyüjtögető vagy. Ez igen. Én is gyüjtöm a 200-sokat, de sokszor hozzányulók. Ugy vagyok mint Julika.


    Már készited amit visztek?


    Magdika, mentél paprikát ültetni?


     Ildike, tényleg jó volna ugy aludni, mint a macsekok. Jó a fotó. Igazán szép  elfoglaltságod van. Sok örömöd telhet benne.


    Pötyike, akkor babázzunk. Aranyosak az újak. Leona igazán talpra esett kislány.Szuper csaj.


    Itt eső még mutatóban sincs. Ma is meleg van, csak a szél enyhiti egy kicsit. Reggel  locsoltam, aztán egy kicsit gyomláltam, mert a gaz azért nől.


    Toábbi szép napot kivánok.

    előzmény:
    BORS (278808)
    2018-05-14  15:22
  18. 2018. május 14. 16:09278809.

    Jó hogy jöttél Borsika, legalább tudjuk, hogy nincs semmi baj. Az a fránya idő mindig kevés, és talán mindig kevesebb ahogy lassulunk, vagy épp sokat akarunk és nem fér bele az időbe.


    Befejeztem a mai munkát, elmosogattam és elraktam mindent. Még csak ne is lássam, lehet hogy holnapig?


    Julika, hát persze hogy nem elvesztegetett idő amit itt töltesz-töltünk, ez a lehető legjobb. Jó  varrogatást, örülök hogy vigyázol magadra.


    Ildi, szerencsés utad volt hazafelé, legalább nem kellett cipekedni. Jó a tanodás kép, olyan belefeledkezős, kár hogy sötét egy kicsit.


    Marika nagyon szépek a virágaid, anyák napjára én most kivételesen nem kaptam virágot, csupa ehető dolgot hozott a lányom, azt mondta rám fér, pedig már felszedtem pár kilót.


    Pötyi, hessegetem felétek az esőt, itt most nem kellene egyenlőre, pedig most is csöpörög közben. Csak a kisebb felületeket vállalom be én is, a nagyobb festésre kell találnom majd egy szakembert.

  19. 2018. május 14. 15:22278808.

    Tisztelettel és szeretettel jelentkezem, 


    bocsánat a kimaradozásért, de minden nap van valamilyen időpontban a fizikós kezelés.


    akkor már oda a fél napom. A laptopom sem egészen az enyém,  mindíg elkölcsönzi valaki, aki éppen rászorul. Akkor csöndben várok a soromra. Mire megkaparintom, már kedvem sincs bekapcsolni. Magamról, semmi újat nem tudok mesélni, nincs túl virágos kedvem az örökös fejfájásom miatt. A vérnyomásom is haszontalankodik, kordában kell tartanom. 


    Nem tudtam még végig olvasni ami szépet és jót írtatok,  ..pedig már alig várom, hogy hozzájussak.


    Majd talán este. Hűséges Borsotok, innen a távolból gondol Rátok,  ..vigyázni magatokra, ..mindenkinek jó egészséget kívánok. Még sötétedés előtt a diófa alá, a kis padra  is szeretnék kijutni.  

    előzmény:
    franci47 (278807)
    2018-05-14  13:20
  20. 2018. május 14. 13:20278807.

    Megjöttem Zegről, szomszédRózsi hozott haza a vasutállomási boltból. 


     


    Marika, ez a szín már régóta a saját színem. Meghatározhatatlan, már semmi festék nincs rajta, nem fehér, hanem szürke, de én szeretem.  


    Szépek a virágaid. 


    Julika, a kép nem sötét, az arcomról talán az aggodalom olvasható le, "vajon meg tudom-e csinálni" mert ugye először elrontottam a képet,mikor itthon már százszor megnéztem, hogy kell csinálni. Különben észre sem vettem, hogy fényképeznek. 


    Nem is tudtam, hogy zegieknek van külön  tanodás csoportjuk, ma reggel jelentkeztem be. Ott szembesültem a képekkel. 


    Nem tudom a jövő héten megyek-e,vagy sem. Nem olcsó dolog oda menni.  Az éjjel jutott eszembe a padláson van egy feszített vászon, még a férjem hozta haza, valami  megállapíthatatlan  festmény, le kéne  alapoznom és majd  én megfestem rá a "tutit", hoztam hozzá akrilfestéket, spré, mert azt többször átkenni állati sok festéket felemésztene. 


    Azt hiszem elállt az eső.


    Megiszom a kávém, aztán átadom magam az édes  akárminek,  ami pont jó ehhez az esős időhöz. 


     


     

    előzmény:
    Sacika44 (278799)
    2018-05-14  10:46
  21. 2018. május 14. 11:53278806.

    Szervusztok!


     


    Itt süt a nap, de fúj a szél. Nincs az a nagy meleh, kell a hosszú nadrág. Befejeztem a kiskertet, a köveket kellett kirakni. Nehezek voltak, de kész lett. Szerdán a ráckevei piacon megveszem a virág palántákat. Átültettem a muskátlikat is, sőt a kerités melletti bokokat is megnyirtam. Mit ne mondjak a derekam megérezte. A főzést gyoran megoldottam, a maradék leves mellé lecsót csináltam, magamnak npkedlit is mert anélkül nem tudpm megenni.


     


    Nem voltunk kirándulni, átjöttek a szpmszédok és bodza partit csaptunk. A szomszéd Marika csinálta az itókát. Jól elbeszélgettük az időt


    Ha olyan lesz az idö, akkor holnap megyünk csavarogni. Ha nem akkor itthon töltjük el az időt.


     


    Ez volt a helyzezjelentés, ja és érik a cseresznye.


     


    Legyen szép napotok!

  22. 2018. május 14. 11:47278805.

    Ancsa! 


    Nálad egy perc sem megy kárbaNálam szokott ilyen lenni..most is itt ülök, pedig annyi mindent kellene csinálni...de ugye ez nem kárba veszett idő..veletek lenni

    előzmény:
    ancsa46 (278800)
    2018-05-14  10:55
  23. 2018. május 14. 11:45278804.

    Marika!


    Nagyon jó mami lehetsz, ennyi virág?? És ami nagyon kedves, a saját munka. Én is kaptam, de az már olyan nagyos volt, Virágtól. Imádom az ilyet de lassan kinőnek belőle. de lesz majd más..csak szeretettel gondoljanak ránk

    előzmény:
    Sacika44 (278799)
    2018-05-14  10:46
  24. 2018. május 14. 11:43278803.

    Ildi!


    Remek tanácsot adtál este..csak most láttam...tanulhatunk tényleg a cicáktólde nekik csak az a dolguk, hogy ellazulva lopják a napot és irigylést keltsenek bennünk...már olyan sokat hallottam macska akarok lenniNagyon jó a festős képed..lehetne egy kicsit világosabb, hogy olvasni tudjak az arcodról...

    előzmény:
    franci47 (278795)
    2018-05-13  20:34
  25. 2018. május 14. 11:38278802.

    Jajjj...de jó volt ilyen sok beírásra jönni


    Szervusztok!


    Reggel körletrenddel kezdtem, Timi kicuccolt Szanába, 3 nap szabadságon van. Leakarja vágni a füvet mert pünkösdkor nincsen itthon, nehogy már csúnya legyen a kis rezidenciája. Itt lehetett kapni 2 kilós kiszerelésben csirkemell darabokat. Először morogtam, minek egyszerre 2 kiló, de nagyon jól tette, hogy megvette. Szép mell darabok, még az este bepácolta ami neki kell és a többiből székelykáposztát főzök, meg azért kisütök vagy 2 darabot magamnak. 


    Aztán elmentem Csabára a fél 10  busszal, 10 re voltam  a fogorvosnál, azonnal behívnak és a fél 11  busszal jövök is vissza. Szerdán 11 kor lesz készen a fogam. A buszon és az utcán is viseltem a fülvédőt, többen mondták, ők is vesznek, mert akkora volt a huzat, hogy majd kirepültünk. A moziba, holnap szintén rajtam lesz és hosszú ujjú meg sál...mint ha Szibériába mennék. Tegnap ugyan mondtam Timinek,  mert a telefont  sem nem hallottam, mondja meg Zsuzsinak, hogy ne vegyen nekem jegyet....este ő hozta haza az állomásról Timit, de Zsuzsi bízik benne, mint máskor, vissza jön az a hallás...most jön a rossz idő, akkor szokott elmenni..a nyomáskülönbség az oka. Ma tényleg jobban vagyok tudtam beszélgetni az orvossal..bár jeleztem, gondjaim vannak. 


    Én is gyűjtöm a 100 és 200 Ft ot, de sajnos gyakran hozzá nyúlok..úgy kellene, mint ti csináljátok, de akkor olyan nagy segítség...és a spórolás is megvan. 


    Most összepakolom a varrós dolgokat és megyek kettőre a varrókára. 

Címlap

top