Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. december 12. 16:38281701.

    Marika kösz a képeket, már ritka alkalom, hogy mindenki együtt legyen. Nagyon jó a frizud, csinos vagy.

    előzmény:
    Sacika44 (281699)
    2018-12-12  16:34
  2. 2018. december 12. 16:34281700.

    Valóban jobb volt itthon maradni, nekem a 4. szomszédom volt az eltávozott, nyugodjon békében. Még holnap nem megyek sehova, aztán majd meglátom.


    Julika biztos megkönnyebbültél a füleddel, és végül a cicák is megkapták a védő injekciót, remélem most már csak jó hírek lesznek, annyira ránk férne.


    Magdikám menj csak a koncertre, segít ráhangolódni az ünnepre. Nálam egyre tovább tart a hangolódás, még csak vagyok. Végeztem a Misty-vel, rég láttam ilyen izgalmas jó filmet.


    Borsika jobbulást kívánok Áronnak. Jó hogy elmentél az ajándékért, minden jól jön a nyugdíj mellé, itt is gondolhatnának ránk.


    Annuska jó a munkabeosztásod, nálam még a fürdő vár egy alaposabb takarításra, aztán szinten kellene tartani, legalábbis egy ideig.

  3. 2018. december 12. 16:34281699.

    Szervusztok!


    Itt a tél.Nem szeretem idő.Hétfőn szakadt az eső, kedden elmentünk sétálni visszafelé havas eső.Végre ma napsütésben sikerült elindulni.Mire hazafelé vettük az irányt olyan olyan szép, de félelmetes fények voltak.


    A vasárnapi kiruccanásunk jól sikerült.J.finom tortát sütött és túros pogácsát, amit apró csillag alakúra formázott.Elég nehéz összehozni a családot.Balázson kívül mindenki ott volt.Neki meccsre kellett menni.


    Látom van pár betegeskedőnk.Mielőbbi gyógyulást.Vigyázzatok magatokra.

  4. 2018. december 12. 15:53281698.

    Sziasztok!


    Most olvastam végig...írok,de ezer hiba lesz...nem vagyok otthon ...és nincs is türelmem javítani.kicsit nyűglődöm...olyan kényelmetlen így írni.


    Ildikó,Anikó ...jól tettétek,hogy nem mentetek el ilyen hidegben...otthon is lehet emlékezni.Olyan könnyen meg van a megfázás, főleg ha az embernek a lába fázik.Anikó jobban vagy?


    Julika már biztosan megjárta a füldokit...talán enyhül a fájás.Nekem most rendben van ....de mintha süketülnék...vagy csak nem akarok dolgokat hallani ?


    Pötyi is előkerült.Leona biztos nagy lelkesedéssel készül a koncertre.


    Borsévi ...addig heveréssz reggel ameddig jólesik....ennyit már megengedhetünk magunknak.Sajnos engem kidob az ágy.Gondolom Ildidnél is őrültek háza van.J.most indult Bp-re, onnan reggel Szegedre....majd haza.Minden az utolsó percben kell.Ha igaz jövő héten bezárnak....már szólni is alíg lehet hozzájuk.


    Diplomát nem kapunk...csak jó előadásokat.Bár most ott is rezeg a léc.Nem lenne jó ha megszűnne.


    Erika...kihoztam a könyvtárból az Ezüstrókát....este már olvasom is.Szerencsém volt. én voltam az első.


    Várom a futárt,nem tudom hol a bánatban van ,mára ígérték.Nem szeretnék holnap is egész nap itt lenni. Kellene mennem a városba.

  5. 2018. december 12. 15:49281697.

    Időutazás van...május 5 Boston, süt a nap....ezt mutatja a hozzászólás. de tudom, ha ide írok a jelenben landol. 


    Nem tudom ki volt, ki nem..én voltam a füldokinál. felszúrta és leszívta hurutot. Azért volt olyan hallásom..de még legalább két hét kell hogy rendbe jöjjek. nem baj, van időm, megvárom. kel szedni allergia elleni gyógyszert mert nagyon hurutos vagyok és a spryt is 2x 2 puffot kell fújni. Ez van, 6000 Ft volt de nagyon elégedett vagyok a rám irányuló figyelemmel. Aztán elvittük a cicákat. nagyon megküzdöttem velük amyíg mind a kettők befogtam és betuszkoltam a szállító dobozba. De túl vagyunk rajta, Inci szeme rendben van.

  6. 2018. december 12. 14:08281696.

    Szervusztok


     Érdekes nálam is hasonló a helyzet. Itthon jobban érzem magam. Ha elmegyünk valakihez,  viszonylag rövid idő után már kivánkozom haza a kényelmes kuckomba.


    Itt idönként előbukkan a nap, aztán beborul. elég hűs van. Részletekben takaritok, hogy az ünnepekre minden rendben legyen.


    Erika, nagyon ügyes vagy, hogy már a kész terveid vannak. Nálam még higfolyósak a dolgok.


    Magdika, szóval nem voltál tul szorgalmas diák, de azért a koncenten ott leszel ugye? Biztos fincsi illatot árasztottál a süteménnyel.


    Julika, én azt hittem, hogy tegnap viszitek a cicákat a dokihoz.Remélem sikeres utad lesz a dokinál és jobb lesz a füled.


    Anikó, igaza van a Lányoknak, a mai temetést inkább hagyjad ki. Meg kell gyógyulnod vasárnapra.


    Borsika,allergiás vagy a vasalóra? Áronnak jobblást kivánok. Te meg vigyázz, mert ezek a bacik nagyon gonoszak Én föztem és ettem is kocsonyát. Már nagyon kivántam.


    Pötyike, Dió jópofa lehetett. Ugylátszik Dezső közelsége vonza.


    Ildike, ezek szerint a sarkad még mindig fáj. Arról nem is beszélve, hogy nem szóltál a felfázásról. Ugye javulsz? Negró  biztos valamiért megsértödött.


    Sacika még nem volt. Bizonyosan süt valami finomat.


    Marika, neked biztos segitenek a gyerekek.Te ne eröltesd magad.


     

    előzmény:
    franci47 (281695)
    2018-12-12  12:50
  7. 2018. december 12. 12:50281695.

    Sziasztok Lányok. 


     


    Tegnaptól kell kezdenem.


    Köszönöm szépen angyalkáim dicséretét. Nagyon gyorsan kész lett, nem kellett sokféle szín hozzá, A/4-es méret csak ekkora a vászon. 


    Borsikám, együtt van az egész a Fb-on, igaz a régiek nincsenek fent, csak 2 db, de nem is számit. Nem viszem sehova sem őket, még díszletnek sem. Elég volt egyszer, sérültek a keretek is a múltkori szállításnál. 5ooo -67oo Ft körüli árban vannak a keretek. 


    Julika, sajnállak a füled miatt, remélem ma meglesz  a kezelés, és használ is. Ezen kívül a cicák betegségei is gondot okoznak. Én is nagyon sajnáltam a cicáinkat. Sokat elvesztettünk időnap előtt. A hófehér cica  halt meg legelőször. 


    Érdekesek ezek a kis állatkák. Tegnap Negro megsértődött, és nem jött a h elyére, hiába hívtak. Már fekvési idő volt. Egyszer csak szólta, - Negro gyere adok valamit - seperc alatt jött. Na akkor kiengesztelődött és elment az alvós helyére.


    Tegnap kitoltam magammal felhúztam az új "kabbancsomat" és  nem szerette a sarkam. Elfáradtam benne, ma sk.kezelésem van sarok ügyben. 


    Anikó, borzalmas éjszakádat felejtsd el, ma remélem jobb lesz.  


    Megbeszéltük Anikóval, hogy nem megyünk a temetésre, nélkülünk is megtörténik. Én is gondolkodtam, hogy talán a gyászmisére kellene elmennem a temetőbe nem, de olyan hideg a templom, most vagyok jobban én is a felfázásból, ott csak ujra összeszedném.  Itt is esett az eső, de már elállt.


    Most egyet filmezek ez lesz a jutalom, és a pihenés órája. Money Flower Jang Hyuk főszereplésével. Két rész láttam belőle. 


    Szép napot mindnyájatoknak, és jobbulást a 3 fülbetegnek. 


     


     

  8. 2018. december 12. 11:20281694.

    Lánok, kedves Fazekas Árpádunkra én is gondoltam a neve napján szeretettel. Eszembe jutott az is még, hogy szegény drága Ilike milyen buzgón készült már ilyenkor az ünnepekre.  Nekünk is mennyi jó tanácsot adott, a télre eltevések kapcsán! Emlékszem, micsoda kocsonyákat  főzött a családnak,  mutatta is. Nahát,meg azok a disznóvágások!  .Húúú....Mindíg felrázta a társaságunkat, micsoda ünnepségeket szervezett nekünk. 


    A kocsonyafőzés nálam nem nyerő már, ..diétásan   esznek, válogatnak. Magamért nem érdemes vacakolni vele. 


    Marikánk,gondolok Rád is, ...hogy vagy?  Amikor nem fáraszt, majd megírod?   Miket főztök, milyen süti lesz?  


    Most voltam Ildi lányomnál,  ..lesz még 3 kis doboz csomagolásra. Majd lehozza. A húsdarálót is majd kölcsön kapom. Az enyém elég életlen.  


    Jól esett a biztatás egy kis laza lustizásra, ..jól esett Julika,  .. lehet hogy bennem is bújkál már valami.


    Hú de sokat írtam, ....elnézést, hogy többnyire magamról. 

  9. 2018. december 12. 10:31281693.

    Sziasztok!


    Tényleg nem voltam tegnap..úgy elszaladt a nap, mire ideértem este volt, akkor meg hívott Alexa és jól eldumáltuk az időt.


    Nem tudjuk elképzelni mit fog produkálni Leona, mert fellép az iskolai karácsonyi ünnepségen...FURULYÁZNI ÉS HEGEDÜLNI !!! is fog...(szeptember óta jár külön zenei szakkörre)


    Mennyivel más ott az iskolai szemlélet..az önbizalmat fejlesztik bennük...ennyit tanult meg 3 hónap alatt..és jól megtapsolják.


    Dalmáék is hazajöttek, este jöttek a kutyáért..és az nem örült nekik, nem akart hazamenni ..meg is voltak sértődve!


    Itt nem esik..néha süt a nap, de hűvös van. Annyi elintézendő dolgom lenne, de Lajostól olyan nehezen tudok elmenni...nem szeretem egyedül hagyni.

  10. 2018. december 12. 10:11281692.

    Még itthon vagyok,  fél 11 kor megyek. esik az eső, nincs kedvem ácsorogni...a múltkor is csak rendelés előtt nyitottak ki. Ezzel a busszal éppen jókor fogok érkezni,


    Borsika!


    Addig maradj az ágyban amíg jólesik. Én is szoktam az ágyban gépezni, lustálkodni.


    Ancsa! Talán jobb lenne nem menni abba a hideg temetőbe..rendbe kellene jönnöd,,nem tudom milyen volt a viszony az elhunyttal, de érdemes átgondolni, mi a fontos.


    Lassan készülök...én is nagyon nehezen szánom rá magam az orvos látogatásra..ilyenkor úgy érzem talán javul, aztán ha elmúlik a rendelési idő már megint rossz..olyan ez mint a fogorvosnál, akkor nem fáj.Ez nem fáj csak kellemetlen.,,de nagyon

  11. 2018. december 12. 09:57281691.

    Ki kell már kelnem, ..tényleg,  ..ma nagyon fekvős reggelem van, ejnye no, ..röstellem is, 


    E ri k a    bezzeg, biztos már rég talpon van, tán a piacot  is bejárta!..gondolom. Akkor is gondolok rád, amikor az ágynemű huzatot, ami megszáradt,  szépen összesímítom, ..hog majd. Holnap. Vagy..aztán.  A zsibbadó ujjacskáim miatt   is el kell halogatni, mert amikor csak előveszem a vasalót,   már akkor  zsibbadást  érzek. Persze most lódítottam ám!  


    Kedves Lányok,  hol is van most a Pötyike?  Szerintem már  kigondolta mi lesz a mai ebéd, .ami legalább 2 féle ...aztán  sipp-supp már meg is főzi,  ..tálal, ..aztán irány   a varrószoba, ahol a tökélyre fejlesztett babáit   alkotja minden nap. 


    Sacika és az Uncsik már a mézeseket   szárígatják. Gratula, nem akármilyenek ám!! ..Eszméletlen jól néznek ki!!  ..Képzelem micsoda hangulat van, amíg elkészül. Ügyesek vagytok.  A sütiforgácsokat pedig meg lehet enni!!


    Kedveseim én sem lógatom ám a végtagjaimat, ..nagyon"belehasítottam "  a munkába. Tegnap este még 5   jókora ajándék dobozt becsomagoltam. Azokat, amit  ide lehoztak "eldugni"  . Még nem örült Ildim. Nem tudom mikor kezdi. Vagy hoz újabb dobozokat!  


    Szegény, ....nem is csudálkozom rajta,  abszolute elfoglalt. Most pláne.


    Tegnap este szólt, ne menjek fel,mert Áron beteg,  ..el ne kapjak valami kórt.


    Na, most   tényleg kelek. 


     

    előzmény:
    erry (281681)
    2018-12-11  16:07
  12. 2018. december 12. 09:57281690.

    Ki kell már kelnem, ..tényleg,  ..ma nagyon fekvős reggelem van, ejnye no, ..röstellem is, 


    E ri k a    bezzeg, biztos már rég talpon van, tán a piacot  is bejárta!..gondolom. Akkor is gondolok rád, amikor az ágynemű huzatot, ami megszáradt,  szépen összesímítom, ..hog majd. Holnap. Vagy..aztán.  A zsibbadó ujjacskáim miatt   is el kell halogatni, mert amikor csak előveszem a vasalót,   már akkor  zsibbadást  érzek. Persze most lódítottam ám!  


    Kedves Lányok,  hol is van most a Pötyike?  Szerintem már  kigondolta mi lesz a mai ebéd, .ami legalább 2 féle ...aztán  sipp-supp már meg is főzi,  ..tálal, ..aztán irány   a varrószoba, ahol a tökélyre fejlesztett babáit   alkotja minden nap. 


    Sacika és az Uncsik már a mézeseket   szárígatják. Gratula, nem akármilyenek ám!! ..Eszméletlen jól néznek ki!!  ..Képzelem micsoda hangulat van, amíg elkészül. Ügyesek vagytok.  A sütiforgácsokat pedig meg lehet enni!!


    Kedveseim én sem lógatom ám a végtagjaimat, ..nagyon"belehasítottam "  a munkába. Tegnap este még 5   jókora ajándék dobozt becsomagoltam. Azokat, amit  ide lehoztak "eldugni"  . Még nem örült Ildim. Nem tudom mikor kezdi. Vagy hoz újabb dobozokat!  


    Szegény, ....nem is csudálkozom rajta,  abszolute elfoglalt. Most pláne.


    Tegnap este szólt, ne menjek fel,mert Áron beteg,  ..el ne kapjak valami kórt.


    Na, most   tényleg kelek. 


     

    előzmény:
    erry (281681)
    2018-12-11  16:07
  13. 2018. december 12. 09:36281689.

    Anikó kincsem,  ..csak  szavakkal tudok segíteni, ..jobbulást kívánni.  Az a temetés igazán  nem jókor jött Neked!  Isten nyugossza bárki is. Remélem legalább az időjárás megjavul. Vigyázz magadra. 

    előzmény:
    ancsa46 (281687)
    2018-12-12  09:28
  14. 2018. december 12. 09:30281688.

    Magdika szép napot kívánok!


    Ott a helyed a jutalom koncerten. Menj ám el!  Öltözz fel parádésan és érezd jól magad. A ny.egyetemisták kapnak-e diplomát?

    előzmény:
    harangvirag08 (281682)
    2018-12-11  18:29
  15. 2018. december 12. 09:28281687.

    Szervusztok.


    Esős napra ébredtünk, igaz már fél háromtól nem alszom, borzasztó az ilyen éjszaka. Délben temetésre megyek, ha nem lesz rosszabb   az idő.


    Nem igazán vagyok jól, a tegnapi nap jobb volt, de hát még csak a harmadik szem gyógyszert kaptam be, reménykedek.


    Julika remélem segítenek a fülednek.   Legszívesebben már én is csak itthon vagyok, nem szeretek kimozdulni, pedig kell, igaz nálatok olyan sok program van amin részt vesztek.


    Vasárnap lesz nálunk a karácsonyi ünnepség a közösségi házban, de azt hiszem nem megyek el, helyre kellene jönnöm úgy igazándiból.

  16. 2018. december 12. 09:26281686.

    Annuska, ..a Te füled is fáj, olvasom. Jaj fogjunk össze, ..az tán segít. A szelet nem bírjuk!!!   A meleg nekem jól esik rá. Meg a lámpázás is. Csak orvoshoz menni nincs kedvem, mert gézt dug bele, aztán tényleg nem hallok semmit. Ez a módszer szokott segíteni - átmenetileg.Jobbulást kívánok. 

    előzmény:
    Nusimama (281673)
    2018-12-10  14:38
  17. 2018. december 12. 09:17281685.

    Mindenkinek Megölelős Szia!  


    Nagyon együtt érzek Veled Julikám. Sikerüljön az a fülkezelés. Én eleinte duzzogtam a sorsra, hogy nem hallok jól, mára már sajnos elfogadtam. Mit tehetek?  Vigyázok a maradék j.fülemre, amin a hallókészülék segítségével hallok kicsit. Azok is torz hangok.  Nagyon dícséretes, hogy  nem hagyod magad,  és  akár többször is elmész kezeltetni.  


     

    előzmény:
    BiriBiri (281684)
    2018-12-12  08:45
  18. 2018. december 12. 08:45281684.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Esős reggelre ébredtem. Ma megint teszek egy kísérletet a fül dokinál. sajnos nem javul az állapotom, rettenetesen súg a jó fólem, úgy érzem megint folyadék lehet a dobhártyám mögött mert torzan hallom a hangokat. nagyon rossz,


    Jó lenne ha az ünnepekre megjavulna, hogyan fogok így tv t nézni? varrogatás közben? Nézni nézhetem, de érteni nem értem.na, reménykedjünk, lesz ez még jobb is.


    Ma nyit meg a Vásárcsarnok..talán megnézem mielőtt az orvoshoz megyek. Remélem időben haza tudok jönni és kettőre eltudok menni az állatorvoshoz. nem szeretem az ilyen zsúfolt programokat. Én már csak itthon szeretek üldögélni a cicáimmal. Inci éppen a gép mellett alszik, Vincét egy másik fotelba kellett áttenni mert amint kiteszem a lában elfoglalja a helyemet. 


    Nem tudom mit fogok ebédelni, talán veszek sült csirke szárnyat a Centerben, van itthon jégsaláta, elég lesz mellé. 

  19. 2018. december 12. 08:45281683.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Esős reggelre ébredtem. Ma megint teszek egy kísérletet a fül dokinál. sajnos nem javul az állapotom, rettenetesen súg a jó fólem, úgy érzem megint folyadék lehet a dobhártyám mögött mert torzan hallom a hangokat. nagyon rossz,


    Jó lenne ha az ünnepekre megjavulna, hogyan fogok így tv t nézni? varrogatás közben? Nézni nézhetem, de érteni nem értem.na, reménykedjünk, lesz ez még jobb is.


    Ma nyit meg a Vásárcsarnok..talán megnézem mielőtt az orvoshoz megyek. Remélem időben haza tudok jönni és kettőre eltudok menni az állatorvoshoz. nem szeretem az ilyen zsúfolt programokat. Én már csak itthon szeretek üldögélni a cicáimmal. Inci éppen a gép mellett alszik, Vincét egy másik fotelba kellett áttenni mert amint kiteszem a lában elfoglalja a helyemet. 


    Nem tudom mit fogok ebédelni, talán veszek sült csirke szárnyat a Centerben, van itthon jégsaláta, elég lesz mellé. 

  20. 2018. december 11. 18:29281682.

    Sziasztok!


    Már megint sötét van. Nemrég értem haza.. Most volt a Nyugdíjas egyetem utolsó előadása.A leckekönyvem kicsit hézagos....időnként "iskolát "kerültem .Ennek ellenére azért meg vagyok hívva a csütörtöki adventi koncertre.


    Olvasom mennyire haladtok a karácsonyi készülődéssel. Délelőtt én is vásárolgattam, előszedtem a tasakokat...stb.


    Tegnap sütöttem egy nagy adag darálósat....legyen már kis süteményillat....hátha meghozza a hangulatom.


    Ildikém ...gyönyörűek az angyalkák mind-mind....az én kedvencem a kukucskáló.


    Pötyit nem láttam....hiányzol!!!!

  21. 2018. december 11. 16:07281681.

    Szervusztok!


     


    Erre felé semmi különös újság nincs......napos idő volt, de már erősen sötétedik.....bezzeg nyáron ilyenkor még javában napozni lehetett.....Ó a régi szép idők.....


    Ma csak főztem, mostam.....gyűjtöm a vasalni valót....Kész a teljes lista a karácsonyi bevásárláshoz, csütörtökön be is szerezzük....sőt még a jövő heti beosztás is kész, melyik nap mit fogok csinálni....


    Francika szépek az angyalkáid.....tényleg jó lenne a munkáidat együtt látni.....


    Julika sajnálom a cicákat.....


    Borsika írjál sokat, annyira szeretem olvasni az írásaidat.......Össze kéne szedni őket és kiadni egy könyvben.......


    Annuska hogy vagy? Füled javul?


    Sacika te is annyi mindent csinálsz, elgondolkodtam vajon mikor pihensz.....Képzeld a sok meddő virágom közül az egyik orhiedámon jött egy szem bimbó.....persze ez még nem jelenti, hogy ki is nyílik..de nálam már ez is nagy szó.


     


    Az ablak díszemet még nem találtam meg, de annyi minden mást igen......


     


    További szép napot!

  22. 2018. december 11. 15:59281680.

    Szervusztok


     Ma ÁRPÁD napja van.  Árpi ott a távolba vedd az üzenetet. sok boldogságot, jó egészséget kivánok névnapod alkalmából.


    Ildike, jó utat, Remélem jól felöltöztél és nem fáradtál el nagyon. Az angyalkáid aranyosak.


    Anikó, Te is megfutottad a köreidet. remélem a bogyóval megelözted a bajt.


    Sacika, ez igen Te már a sütés nagyát meg is csináltad. Ugye nem létrázól. A gyerekek biztos szivesen megcsinálják.


    Julika, sikeres utat a cicákkal. 


    Itt borongos, csepergős az idő. Ma itt volt a fütés szerelő, mivel az egyik radiátor nem akart dolgozni. Sikerült kilevegőztetni és beinditani. Közben már sül a kenyérkém is. Most szezámmagosat csinálok.

    előzmény:
    BiriBiri (281679)
    2018-12-11  14:13
  23. 2018. december 11. 14:13281679.

    Szervusztok!


    Reggel korán begyújtottam, tudtam, hogy jön Nóri, hozza a cica hordozót. Nekem csak egy van...holnap 4 cicával megyünk oltásra. Zsuzsiéknak azt mondta az orvos, hogy valami macska vész...jól rájuk ijesztett. Erre én is ugye megyek, mert ha nem, és jön a kórság a cicáimra majd mondják, mi megmondtuk?? Incike szemét úgy is jó lesz megmutatni..most elég szép, olyan majdnem nyugvón van a baj, de állandóan fellángol. 


    Aztán elmentem Csabára, a füldokihoz..kiderült ma csak délután van rendelés és olyan doki rendel akit nem ismerek. majd holnap megyek ahhoz a nőhöz aki a múltkor fölszúrta a fülemet. Valahogy be van dugulva, nem jön ki a hurut belőle. 


    Gyönyörű tavaszi idő volt, most begorombult, elborult és lehűlt a levegő


    Ildi angyalkái nagyon szépek.az évszaknak megfelelő téma..húsvétkor majd nyuszit festesz?


    Bizony jó lenne együtt látni a képeidet..én még nem tettem le arról, hogy majd eljön az az idő is.

  24. 2018. december 11. 11:32281678.

    Úgy szeretném, hogy egyszer majd ezek a szép festmények ott lennének egy napfényes kiállítóterem falán, ...sorban, sorban! Mind. 

    előzmény:
    franci47 (281676)
    2018-12-11  07:38
  25. 2018. december 11. 09:40281677.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ildikó....az angyalkáid "angyaliak"....mindegyik tetszi, de az első képen lévő legjobban....A Zegi útra öltözz fel...hideg van..


    Anikó.....sok mindent elintéztél tegnap...én is szeretnék...Jó gyogyót kaptál e tegnap?Használ? Múlnak a tüneteid?


    Annuska...szép a karácsonyi programod...leszel vendég...és vársz is vendégeket...együtt lesz a család...Hogy van a füled?


    Borsika...sok ilyen beszámolót, mint a tegnapi, aranyos a családod....jó főzni valókat találtak ki neked....


    Magdi....a szép tegnapi kirándulásodon szívesen sétáltam volna veled...különösen a kertészetben...milyen szép lehet nyáron  is...


    Erika....te aztán nem a lustaságról vagy híres.....viszont néha kellenek ilyen lazítós, kényeztetős napok is..


    Pötyike.....jó páran lesztek ti is közös családi ünnepen...és jó, hogy ha nem is 24-re, de Alexáék is el tudnak jönni...a főzés biztos közös lesz....sütés terén sem féltelek...ügyes, jó sütő vagy..


    Julika....Julika....az is zép lett volna, ha Timivel együtt tudnál utazni...neked már biztos meg van minden ajándékod....a himzéseket irigylem...


    Marika....a családod biztos olyanná varázsolja az ünnepet, amilyen mindig lenni szokott...vigyázz magadra és engedd, hogy kényeztessenek...


    Nekem eseménytelen napjaim vannak....talán annyi, hogy délután megyek az öregek karácsonyi ünnepére....


    Tegnap megsütöttem a puszedlit....sokat és be is vontam....szép és jó lett....ezen felbuzdúlva még megsütöttem a hógombócokat is.....sikerült kikísérletezni a hólepény változatát, úgy elterültek, mint a nagy Alföld...valami csúfság....azért majd elkopik az íze finom...


    Azt hiszem hiába van meg a feladat naplóm, a végén mégis kapkodni fogok,,,,,mert ugye olyan jól állok , hogy ennek örömére csak úgy elvagyok....élvezem a gyertyafényes, illatos meleget...és az idő meg csak múlik........azért este összeállítom majd a mézeskalácsot.....és holnap sütöm...arra hazakerülnek a szaggatóim..jó, hogy a díszítése nem rám vár......még a szobai függönyöket szeretném elcserélni  télire, de nem merek felmenni a létrára...


     

Címlap

top