Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 6. 20:43274751.

    Mindenkinek további szép estét...

  2. 2017. november 6. 20:07274750.

    Szervusztok!


    Én ma délután annyit aludtam, hogy csak na...alig tértem magamhoz. lehet, hogy erre az eső? Még ne jöjjön, holnap kertezni szeretnék.


    Ildi!


    A tornát élvezem, örülök ha érzem, hogy olyan izmok is megmozdulnak amikről nem is tudtam, hogy van nekem. csak utána vagyok fáradt...a kocsiban még olyan jólesően dünnyögünk, de jó volt.., itthon jóllakom és elfáradokelalszom, de mind a négyen így vagyunk ...hárman vagyunk 46-osok, Zsuzsi a "fiatal. 


    A cicák jól el vannak látva étellel, nem is azért megyek értük korán, csak úgy gondolom, hogy szeretnének bejönni, vagy kint a kertben bólászni..meg olyan jó ha mellém bújnak...akkor meg mit "nyafogok" hogy korán megyek értük? Sajnos felébredek, de kialudva szoktam ébredni. 


    Elhoztunk szép mintákat, lesz mit dolgozni vele míg lemásoljuk, de ezt szerettük volna, erre vágytunk. 


    És arra vágyom, hogy mindenki fájdalom, gond és bánat nélkül éljen. Jó éjszakát kívánok!!!!

  3. 2017. november 6. 18:38274749.

    Ildikó!


    "Macsikám, szóval elmentél, nagyon...  kiírja magából a dolgokat, amik nem tetszenek, van amikor jól megmondja, vagy elmondja valakinek.....  Küldöm az ölelésem, a jó szót megpróbáltam leírni."


    Nagyon jól esett, köszönöm szépen. És mindenkinek köszönöm aki próbált szép, kedves szóval vigasztalni. Nagyon hálás vagyok azoknak akik írtak. Még egyszer köszönöm. Mindenkire nagy szeretettel gondolok még ha nem is szólítottam meg külön. 


    Más: tényleg voltam csavarogni és hoztam pár szép képet. Igaz már a Karácsony jegyében, de ez is valami. Más szép nincs is a városban. Minden zárva, eladó, kiadó.Borzalmas állapotok vannak.


    Mai sétánkból pár kép.


     

    előzmény:
    franci47 (274744)
    2017-11-06  16:45
  4. 2017. november 6. 18:17274748.

    Én feledékeny tyúk, ...én is mindet elolvastam gyorsan mint Sacika, melegedett a szivem alja, jó ide hazajönni. Írni többetnem tudok, azt hiszem el kell dőlnöm, mert leesik a 2 lábam és főleg ez a rozzant derekam!! Csao. Pusziözön Nektek. ....

  5. 2017. november 6. 18:13274747.

    Ildike,


    (meg Pötyike és 


    Annuska is érdekelt a reuma fájdalmakban)


    megjöttem, a délutánt ott töltöttem.


     


    Ildike, igazad volt, nem is emlékezett már hogy  csont.sürűségre küldött. Én beszámoltam róla, csak nézett rám. 


    Nem baj. Most annyi lelet alapján, ami a kezében volt, azt mondta, hogy majd márciusban elküld!! Nahát, ..ilyet! 


    - Most A00 Prolia 60 mg/ml oldatos injekciót kaptam előretöltött fecskendőben 1 db-ot a karomba. 


    - 3 csomag Vitamin D3 Pharma Patent 30 000 Ne filmtabletta   (havi 1 darabot kell csak beszedni),


    - A00 Citrokalcium 2mg  tabletta 2 db  csavaros műa.dobozban, napi 2 db-ot szedni.


    - Felírt még kenőcsöt, és Aflamint, de azokat majd holnap váltom ki. Féltem,   h.nem lesz elég a pénzem.


     


    Na, ez volt, ..irtó fáradt meg éhes is voltam már. Nem mentem a büfébe,mert hátha az én számom következik.Képzeljétek, a ebben a gyógyszertárban elkérték a személyit és beírták vhova a számomat.


     

    előzmény:
    franci47 (274744)
    2017-11-06  16:45
  6. 2017. november 6. 18:02274746.

    Nagyon szeretem amikor ilyen sokat írtok....  olvastam mindent vissza.....


    én délelőtt csak kimentem....áztam, fáztam....de virágládák,, cserepek kiürítve, elmosva....a még  virágzó növényeken kívűl minden levágva.....bio-kuka lelítve.......aztán ebéd után lefeküdtem jól átmelegedtem és nem olyan régen ébredtem...hogy éjjal mi lesz?????A páromtól jó kis szidást kaptam, pedig ismer,,,,ha valamit eltervezek nagyon ritkán módosítom...


    A hosszú este már az enyém....filmet nézik....olyat amit ti már el is felejtettetek Luky Románc...


    ttovábbi szép estét mindenkinek..

  7. 2017. november 6. 17:06274745.

    Na hát elkészült a batyu, szerintem nem lett olyan jó, a töltelék elbírt volna még egy kis cukrot, így diétás lett, de a meósaim biztos éhesek voltak, mert jól ettek belőle, aztán csomagoltam, na nem mindet, hogy a fénypostára is maradjon. Erika már útnak indítottam.


    Holnap visszaút előtt még benéz Peti, visz egy kis töltött-káposztát. Szerdán reggel repül Izraelbe /Tel Aviv/, igaz most nyugodt a helyzet, de nem tudok nem aggódni.


    Közbe elszégyenlem magam, mert mindenki olyan tevékeny, én meg csak elvagyok, semmi látszat, eredmény.


    Erika, ahogy ismerlek, ebben a sorrendben lesz.


    Annuska, köszönöm, nem mondhatom sajnos,hogy jobban vagyok, valamit tenni kellene, majd talán csütörtökön okosabb leszek.


    Magdikám korai voltál ma, a lényeg hogy jól esett. Kellemes délutánt a suliban. Szépek vagytok a képen, emlékezetes marad.


    Pötyikém, ezt a szervezést tanítani kellene, szerencsés utat az utazóknak. Lesz öröm az már biztos.


    Macsi, köszi a sok szép képet, a múltkoriból azok a házi papucsok, csizmák igazán jók voltak, de a sok szépség közül is tudnék választani.


    Julika már talán hazafelé tart, szerintem nagy dolog, hogy sikerül az utókornak elmenteni a sok régi szép hagyományt.


    Saci, olyan szépek a virágaid, valóban most pompáznak  igazán. Gyönyörűek az őszi képek, csinos vagy. A sütés-főzést már nem szeretem, de az unokák kedvéért bármikor nekiállok még.


    Ildikém, a nyomdás képek nagyon jók, nálad visszafelé számlál az időkerék, de Rózsi és Zsuzsi is csinosak.


    Borsikám, használt e a tabi? Mit mondtak a reumán?


    Évike beteg is a géped, vagy csak a szokásos karbantartás, az enyémre is ráférne.


    Marika hát a lényeg, hogy a közelbe legyél, ez olyan tipikus férfi dolog. Szép emlékű képeket hoztál, szívem szerint én örökké úton lennék valahová, de már elmúlt az az idő, most már annak örülök, ha a családom útra kel.


    Talán mindenkihez szóltam egy pár szót, ha mégsem, akkor oda dupla ölelés szokás szerint.

  8. 2017. november 6. 16:45274744.

    Sziasztok Lányok!


     


    Itt nálunk egész nap komor volt az idő. Esegetett, esett az eső. Sacikám, nekem is nagyon kellett volna az esőmentes nap, legalább a délelőtt. Nem sikerült. De legalább az Alföldi lányoknak szép idejük van.


    Reggel még a szemerkélő esőben kimentem megraktam a zöldkukát diófa levéllel. Remélem holnap elviszik, ha csak le nem járt már azt idő, de talán nem, mert utána csak kéthetente lehet kirakni.A többi egy kupacban vár a sorsára, még nem tudom melyikünk lesz a vesztes, aki kihordja és elégeti. ????


    Az összegereblyézett rész alatt még mindig volt dió, felszedtem, az ilyen módon felszedett már több mint egy 5 literes vödör. Egyesével nem is érzékeli az ember. Hoztam be fát, hogy Gábornak ne kelljen kimenni az esőben sárban, végre legyen valami rendféle. Lett, kiment és mielőtt bejött volna hozott be ő is, és a kutya is bejött a sáros lábával. Most ott éktelenkedik, nem fogom összetakarítani egyelőre. Mosogattam, ettem - ma nem főztem, - körmeimet próbáltam kicsit rendbe tenni. Valamennyire sikerült.


    Annuskám,  én is úgy érzem, valamennyire rendbe vagyok, bár tegnap este felment a vérnyomásom. Máskor is volt ilyen, bevettem még egy gyógyszert, mivel vízhajtós, ezért voltak  járataim az éjjel. Az ujjaim zsibbadnak, mindkét lábamon. Na tudom miért, nem is panaszkodom, ezzel jár ez a baj. Julika ismeri, de lehet, hogy Te is. Tudod az embernél ilyenkor már az egészség 7o %. Ez a 100 %. Innen számolunk visszafele. Tehát a romlás értéke 7o-től. Nem én voltam a legfiatalabb, a mellettem ülő és Zöld R. is sokkal fiatalabb nálam. Csak jönnek utánam, én meg sebesen megyek előre.  Na nem kéne annyira futni, de visz az idő. 


    Holnap csontkovácsolás most 4 hetet vártam. Voltak rosszabb napok. A munka direkt jót tett nekem, nem mintha máskor nem dolgoznék itthon, de itt társaságban töltöttem el az időt. Ezek a különlegességek segítenek nekem, legalábbis eddig.


    Macsikám, szóval elmentél, nagyon jól tetted, van amikor az ember bezárkózik, nem szól, vagy kiírja magából a dolgokat, amik nem tetszenek, van amikor jól megmondja, vagy elmondja valakinek. Bár segíteni nem nagyon tud senki sem, egy ölelés, egy jó szó, egy simogatás enyhít a dolgon.  Küldöm az ölelésem, a jó szót megpróbáltam leírni. 


    Anikó már biztos eteti Petit, édesek ezek a drága unokák. Remélem az enyém is meggyógyult.


    Pötyikém  akkor holnap orvosjárás lesz nálad, kiváncsi vagyok mit fog adni. Majd írd ide légy szíves. 


    Julikám, ne csináld olyan erősen a tornát, ahogy diktálják, lehet, hogy nem rád van szabva. A nyári balatoni sem rám volt szabva, negyed óra, vagy 20 perc elég volt, mert onnan erősnek találtam. Állj le, vagy csináld lassan. Akkor talán jóleső érzésed lesz, és kipihentebb is leszel. 


    Erika a 2-esre szavazok, várj egy napot, majd holnap jön az egyes. 


    Marika, vannak ilyen munkálatok, amikor semmi sem látszik, de megnyugodhatsz, megcsináltad. A férjed: neki az volt a fontos, hogy ne menj sehova, mert így biztonságban vagy, és van bármikor bemehet a festés közben és te ott vagy neki. Nálam nagyon hiányolom ezt az állapotot. 


    007 Évi, kettő patronos a nyomtatód, és elfogadja, hogy két egyforma lesz benne?   Az enyémbe már talán bele is száradt a tinta, mert olyan régen használtam. 


    Magdikám azokat a fürdős napjaidat irigylem, vagyis inkább én is szeretném. Heti egy is jól esne.   Nincs jó közlekedésem a termálba, így nem megyek. A film nagyon tetszett nekem, nem volt más megoldás, hiába a szerelem elvitte az asszonyt, pedig a férje kedvére próbált tenni. 


    Borsikám, talán nemsokára visszaérsz a reumáról, milyen eredményt kaptál, kaptál valami új gyógyszert. Senki sem fogja ám számonkérni tőleg miért nem voltál a csonts.vizsgálaton az előző időpontodban. Nem jegyzik, örülnek, hogy eggyel kevesebb beteg van. Remélem használt az algo. 


    Sacikám, hát így jártunk a kerti munkákkal. Tolódik..... de h ogy meddig? Amig el nem lesz végezve. Remélem Józsi jól van, már olyan régen kérdeztem. 


    Puszilom mindenki pereputtyát és jó egészséget, szép estét.


    ui: Pereputty szó jelentése az én szótáramban: gyermekem, unokám, mindenféle rokonságom, szeretteim. /férjem hívta Bencét Pereputtynak. 


     


    Jé.... ez egy litánia lett, és most csak ----- a szót /bocsi/ csak úgy jött belőlem.


     


     


     


     

  9. 2017. november 6. 16:03274743.

    Szervusztok!


     


    Annuska köszönöm kérdésed, jól vagyok.....ki is használtam, mostam, főztem, takarítottam......Közben készülődök a holnapi csontchintigráfiára.....Van egy kis zabszem effektus......nem a vizsgálat miatt, hanem , hogy be tudják adni a kontraszt anyagot, és ha igen hanyadszorra....Te hogy vagy?


    Szép képeket hoztatok Francika, Sacika, Marika......


    Ancsa milyen lett a túrós batyu? Ha van maradék, tedd föl fénypostára...


    Hú Pötyi micsoda szervezés......


    Macsikám ha csavargás lesz akkor képek is lesznek ugye?


    Julika, Magdi irigyellek a fürdőzésért....


    Borsika mit intéztél a reumán?


     


    Vár a vasalás......meg egy könyv....melyiket válasszam? 1-es a vasalás, 2-es a könyv....lehet szavazni!


     


    További szép délutánt!

  10. 2017. november 6. 15:53274742.

    Szervusztok!


    Ma egész délelőtt dolgozgattam.Azért írom ezt,mert folyton csináltam valamit, de nem látszik.Fiókomban rámoltam, port töröltem, virágot locsoltam, spejzban pakoltam.Ez mind nincs szem előtt, nem látványos.Ebéd után kicsit el akartam menni, mondván nincs itthon kenyér.Papának nem tetszett.Akkor ő egyedül lesz és mit fog csinálni.Jó akkor maradok, sütök kenyeret.Erre mit csinált?Kiment festegetni.Így tegyen jót az ember.


    Olvastam mindent, láttam Saci, Ildikó képét,Magdit és a lányokat.Macsi reggel feltett montázsát.Öröm volt olvasni és nézni mindent.


    Annuska elég sok szigetországunk van.Ez pont tíz éve készült.Utoljára három éve jártunk ott.Az utóbbi két évben "csak" belföldi utazásunk volt és úgy érzem ez már így lesz.


    Megyek megnézem hol tart ez a jó ember a festéssel.


    Vigyázzatok magatokra.

  11. 2017. november 6. 14:50274741.

    Sikerrel jártam, Megjöttem. Jó nagy kört tettunk, mire kaptam patront.


    Budaorson kezdtunk, s pár üzlet után a Alleban a WestByteben kaptunk. Fekete kellett ez is- a 2 db 7750,-Ft volt. Színeseket majd. 


    Lényeg, hogy a Sz.gepes a nyomtatót is megnézze.


    Most megfozom  a raviolit, s kivégezzuk a nyári parmezant. 


    Kellemes du.t. :-)


     

    előzmény:
    Nusimama (274740)
    2017-11-06  13:30
  12. 2017. november 6. 13:30274740.

    Szervusztok


     Itt kisütött a nap. Azt nem mondom, hogy meleg van, de a körülmények figyelembe vételével kedvező az idő.


    Marika, jó képeket hoztál a szigetországi eseményekről.


    Macsi még csak nov. van, de szinte karácsonyi a hangulat. a reggeli képek igazi ősziek, kösz.


    Magdika, Te aztán tegnap jól belehuztál. Most már megnyugodtál, hogy minden ok a kertben? Ma nagyon friss voltál, hogy olyan korán elintézted a fürdőt. A háromgenerációs kép nagyon jó, csinik vagytók. Jó szórakozást a klubba.


    Ildike, ugy érzékeltem, hogy elég jól vagy. Tetszettek a találkozó képei. Te vagy a legcsinibb és a legfiatalabb. Bence remélem meggyógyul. Ugye vitt magával gyógyszert? Sacika által feltett kép, a két grácia nagyon jó.


    Sacikám, a füst is szálljon el. A kertre lesz még jó idő.


    Évike, jáj sikerrel.


    Borsikám vigyázz magadra, ha mész a dokihoz.Egy kicsit többet törödj magaddal,hogy ne legyen ennyi bajod.


    Julika, Te is friss voltál és már tul vagy a fürdőn. A viz+torna kisziv, ne csodálkozz, hogy éhes és bágyadt vagy. Du.ra jó munkáta másoláshoz. Az esés nem hagyott nyomot?


    Pötyike, ejnye ne várj menj csak el a házi dokihoz. Az nem jó ha ugrál, vagy magas a vérnyomásod. Ügyesen megszervezte a lányod. Hogy fogsz  kutya szitter lenni, ha nem vagy jól? Vesztit irigylem az út és a látni valók miatt. Úgyes fiatalember.


    Erikát még nem láttam, Vajon hogy van?


    Anikó, remélem ma jobban vagy? Petinek biztos izlett a finom túrosbatyu.


    Vigyázzatók magatokra, használjátók ki ahol süt a napocska.


    Kellemes és eredményes, egészséges hetet kivánok.

    előzmény:
    Nusimama (274702)
    2017-11-05  16:12
  13. 2017. november 6. 12:55274739.

    Jó találkozást Petivel!


    Az élesztőt majd elkapom ....ha errefelé fut... / most írtam fel a bevásárló listámra/.


    Annyira nincs kedvem kimozdulni ...főleg felöltözni ....de muszáj a klub után elmennem vásárolni.alapvető dolgaimból vagyok kifogyva ...de teljesen.Halogattam ha Barbara haza jön  őszi szünetre ...majd elmegyünk és feltankolok mindenből.Ebből sem lett semmi mert gőzerővel írja a diploma munkáját.


    Megyek ....mert még lebeszélem magam és itthon maradok.


     


     

    előzmény:
    ancsa46 (274725)
    2017-11-06  09:02
  14. 2017. november 6. 12:41274738.

    Még benézek mielőtt megyek a városba.


    Julikám ....persze,hogy elfáradsz a kezelésektől meg a tornától.Én nem csinálok semmit... csak ülök a vízben és bambulok..Ha szólnak hozzám beszélgetek ....de egyébként is csend van általában.Ma 10 percig majdnem mozdulatlanul kellett ülni, mert "felakasztották"a súlyfürdősöket...ilyenkor teljesen simának kell lenni a víztükörnek.Engem elálmosít a víz....mire haza érek felébredek.


    A filmet már régebben nézted ....én tegnap jutottam odáig / mikor a feleség nem esik teherbe a férjétől stb. /.


    Pötyikém ....jól megszervezték....ügyes a családod.Veszti újra utazó lesz?


    Kislányok : van valakinek kipróbált keksz receptje ahhoz a pisztolyos kinyomóhoz?Egy gyenge pillanatomban / jó régen / vettem egyet...nem mentem vele semmire.Most selejtezek ...és a kezembe került...most jöttem rá ...nem is jól raktam össze akkor..Ki kellene próbálnom...

  15. 2017. november 6. 11:55274737.

    Remélem hasznodra lesz. 

    előzmény:
    BORS (274731)
    2017-11-06  10:52
  16. 2017. november 6. 11:53274736.

    Julika én is kihasználom a vénasszonyok nyarát és megyek csavarogni a tesóval du. Ki kell használni még ezt a jó kis időt. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274732)
    2017-11-06  10:55
  17. 2017. november 6. 11:52274735.

    Pötyi!


    A szervezés, a  logisztika magas iskolája ahogy a szállítást megoldottátok. Olyan jó, hogy a lányodék ki tudnak menni, találkozni tudnak. Szóval "kutyálkodni" fogsz nekem nagyon jót tett a Békésre járás..a vállam szinte teljesen rendbe jött. A térdem is úgy ahogy jól van. Még 2x megyünk, aztán februárban megyünk újra. Szombatonként a csabai fürdőbe fogunk megint járni. Megyek Jóban rosszban nézni. 

    előzmény:
    potymama (274733)
    2017-11-06  11:37
  18. 2017. november 6. 11:51274734.

    Pötyike köszönöm.


    Nem tudtam követni a család utazását.  


    Csak azt hogy Veszti uncsid Hollandiába megy a Legóhoz. Ami nagyon szuper lesz. Én még most is szeretek/nék legózni. 

    előzmény:
    potymama (274733)
    2017-11-06  11:37
  19. 2017. november 6. 11:37274733.

    Sziasztok!


    Itt is 100 ágra süt a nap, de hűvöst érezni mert hideg szél fúj.


    Én holnap után megyek a reumára..addig meg nem akarok elmenni a körzetihez, de kell valamilyen kiegészítő vérnyomás csökkentő, mert amit szedek nem elég.


    Nincs semmi újság..hacsak az nem..Veszti unokám éppen most repül Hollandiába a nagy Legó gyárba egy tanfolyamra.


    Megnyugodtam, mert jövő héten amikor a lányomék elmennek Alexáékhoz Dalma pont nem ér rá, mert fel kell mennie az egyetemre..szóval már beletörődtem ..megyek naponta 2x a kutyákat ellátni. De nagyon jól megoldották..a lányomék felmennek a lányom kocsijával..Zsuzsi a reptéren átveszi a kocsit..hazajön vele, itthon lesz a hétvégén..aztán visszamegy a kocsival és kedden amikor jönnek a lányomék, kiviszi a reptérre..a lányomék meg jöhetnek vele haza. Szóval csak a hétfő és kedd marad, akkor már Dalma is itthon van és majd megosztjuk a mászkálást.


    Macsi örülök ám a képeidnek..legalább látok szép kirakatokat..amúgy meg olyan ritkán megyek beljebb a városba.

  20. 2017. november 6. 10:55274732.

    Szervusztok!


    Én Békésen voltam...ragyogó napsütésben, igazi vénasszony nyarában. Hogy meddig lesz, azt nem tudom, de most nagyon jólesik. Fáradt voltam, ettem, és ide ültem, de bokros teendőim vannak.  Annyira csodálom Magdit, hogy fürdő után még ugri bugri...és olyan vagyok, mint akin átment az úthenger. Olyan erős a torna, elfáradunk. Nagyon röstellem magam de nem tudom melyik filmről beszéltek? Én mostanában nem tudtam filmezni és amit megnéztem azt is elfelejtettem


    Ma finomat eszünk, a birka pörköltet Délután Jutka néni lánya ideadja Jutka néni mintáit, lemásolhatjuk magunknak, a szakkörnek. nem volt könnyű menet kicsalogotni belőle, a nagynénje segítségét kértük. Így legalább tovább tudjuk vinni Jutka néni örökségét. 

  21. 2017. november 6. 10:52274731.

    Háááát, jól megleptél!  ..igaz, este már nem néztem meg, de most megtaláltam, és nagyon jól jött a tabi, mert most is fájogat a tarkóm. Eszem egy kiflicsücsköt és bekapok egy szemet. Macsika kész varázsló vagy! El fogom menteni a képet és megmutizom Patimnak. A "megmutizom" a Te speciális magánszótáradból való.


    Lányok, 2-re megyek a reumára. Viszem a történetemet, h.  mért hagytam ki egy megjelenést náluk és a csontsűrűségi vizsgálatot.Aa laborom megvan legalább.  Viszem a sürgősségin született papírt is. Hátha kell. Ez hosszútávon megent egy csomó elfoglaltságot jelent majd nekem.


    Köszönöm, aki csak kicsit is gondolt rám, v. szólított. Nem reagáltam, mert olyan viharvert voltam tegnap /is/. Most még lelkes sem vagyok. Legalább az lennék. Valahogy még a stagnálásból is "visszaestem". Majd biztos jön valami jó dolog megint, aminek örülni lehet, ugye??  ..bÍzom benne szorgalmasan. Na tessék: ..már is jobb, ..bízhatok valamiben. 


    Mindenkinek egy jó kis ölelést, és egy cuppanósat küldök. Vigyázzatok magatokra, ok? Éles tárgyakat elkerülni. Gyengélkedőknek jobbulást. borsévi lábatlankodott itt. 


     

    előzmény:
    macska54 (274721)
    2017-11-05  21:43
  22. 2017. november 6. 10:21274730.

    Szép napot Mindenkinek!


    Jobb helyen még ébredeztek mikor én már megjártam Balfot.Korán ébredtem ....elindultam.Alig voltak ....és jó meleg volt a víz.9 után már itthon voltam.


    Itt búbánatos idő van ....délután megyek a klubba ...a múltkorit a jó időre hivatkozva... elsummantottam.


    Ildikém ....én is a másodikra gondoltam ....és mint írtam ....nekem hiányos volt a történet.A végén szerintem Koreában vannak .....mert ezt a tengerpartot több filmben mutatják./ Gondolom én ./Sokáig lehetne beszélni róla ....érdekes történet volt.


     


     

  23. 2017. november 6. 10:00274729.

    Drága Sacika!


    Igen, ma is voltam piacolni, de nem vettem semmit. Megreggeliztem, ittam 2 kávét, bámészkodtam. Kicsit nézelődtem az árakat megnéztem. Most hogy nem jár a 3-as metró csak a Lehel elejéig óriási a tömeg a Lehel közepénél, mert  oda tették a metrópótló busz megállót. Elképesztő tömeg vonult 3 percenként. Kb. annyi idő alatt jött be egy-egy metró és jöttek fel az emberek a felszínre a buszhoz. Sajnáltam őket, mert ez az átszállás legalább elvesz 20 percet a reggeleikből. Állítólag 3 év a felújítás. És pont azt néztem, hogy a piacnak semmi haszna nem lesz belőle, mert senki még oda se nézett, csak sietett a buszhoz. Viszont lesz jó nagy szemét, mert az emberek mindent eldobálnak. 2x annyit takaríthatnak a Leheles fiúk. 


    Más: nálunk 7 ágra süt a lizi. 

    előzmény:
    silinga (274728)
    2017-11-06  09:24
  24. 2017. november 6. 09:24274728.

    Szép napot Mindenkink!


    Macsi ....mint mindig szépek a képeid......és a kávé most is jól jön.....voltál e reggeli körúton?


    Anikó....vendéged lennék egy túrósbatyura.......amennyire szeretem a főzést, annyira nem a sütést...


    Nagyon mérges vagyok....még ez az egy nap kellett volna a kerti munkáim befejezéséhez......csak tudnám miért hagytam meg legutóbb a futóimat.../ill. tudom, egész nyáron nyüglődtek és most lettek nagyon szépek/...és a levelek is még mindig csak hullnak...hullnak...Ma nem kell főzni, azt hittem mindent rendbe teszek....erre szemerkél az eső.....

  25. 2017. november 6. 09:15274727.

    Jó sütögetést. Puszi. 

    előzmény:
    ancsa46 (274725)
    2017-11-06  09:02
  26. 2017. november 6. 09:13274726.

    ... most is.. 

    előzmény:
    007eva (274724)
    2017-11-06  08:42
  27. 2017. november 6. 09:02274725.

    Szervusztok.


    Jöttem csak beköszönni, hogy megvagyok, tegnap nem volt jó napom /úgy általában/. Ma túrós batyut sütök, Peti hazaszalad. Itt elkezdett szemerkélni az eső, igazi ősz van, bán hideg nincs. de nekem ez nem jó.


    A filmmel kapcsolatban még nem akartam akkor írni, mert nem láttátok, de én is a 2.-es számúra tippeltem a végén. Tetszett.


    Majd jövök, mert elfut az élesztőm.

  28. 2017. november 6. 08:42274724.

    ...enisenis joreggelt. Már unalmas ugye, hogy mindig mondom, de csodás a kompozíció. 


    Most 👣 elindulok festékpatronokert, holnap jön a szerelő.  


    Szép napot Lányok. 💞 


    Múltkor az az ooooriás smile a telefonom műve volt. Talán most nem.

    előzmény:
    macska54 (274723)
    2017-11-06  04:39
  29. 2017. november 6. 04:39274723.

    ... szívesen.. 


    Jó reggelt mindenkinek. 

    előzmény:
    franci47 (274722)
    2017-11-05  22:21
  30. 2017. november 5. 22:21274722.

    Ez nagyon jó.  


    Egy algot én is kérek. 


     


    Magdikám a 2-es számu volt a nyerő szerintem. 


    Anikó látta már, azt hiszem Julika is, mert mintha írt volna róla. 


    Szóval szerelem lett. A börtönből a telefont a nő felvette, és valahogy megmentette. 


    Julika írta azt hiszem, hogy az örökbefogadás, vagy valami hasonló módszer lett volna, de nem fogadta volna el a férj.  Nekem tetszett a film. Most több filmet letöltöttem. 


     


    Megyek aludni, mert álmos vagyok.  Elkínlódtam egy  Rita féle első résszel, de nem tetszett. Lehet, hogy nem tudom megnézni. 


     


    Jó éjt lányok, köszi az algot Macsi. 

    előzmény:
    macska54 (274721)
    2017-11-05  21:43
  31. 2017. november 5. 21:43274721.

    Borsika!

    előzmény:
    BORS (274718)
    2017-11-05  21:15
  32. 2017. november 5. 21:41274720.

    Most fejeztem be a filmet....gyorsan benéztem.Nagyon csinosak vagytok Sacival.


    Macsikám ....de jó lenne amit  leírtál.Finomakat ennénk, melegednénk, gyönyörködnénk a hóesésben ,nagyokat beszélgetnénk....és a lelkünk is megkönnyebbülne.


    Ildikém ...majdnem kértem "telefonos "segítséget a filmmel kapcsolatban...kár,hogy ilyen talányosra csinálták a végét.Legalább valami utalás lehetett volna...bár azt hiszem egy "végkifejletre" gondolunk.Jó volt ...érdekes történet.Ezt is jó lenne "szóban" kibeszélni.


    Nyugodalmas jó éjszakát kívánok!

    előzmény:
    franci47 (274719)
    2017-11-05  21:26
  33. 2017. november 5. 21:26274719.

    Igen Zöld Rózsi van a képen.  


    Örülök, hogy csak a füstje volt a ...... minek is? ..... a botránynak. Saci,nagyon csini vagy. 


     


    Most végeztem egy filmmel, amit elküldtem annak aki kérte. Nekem tetszett.  A vége talányos,de szerintem jól értettem. 


    Közben Bea beiratott itt a  neten egy  Kreativ csoportba, most ott nézegettem.


     


    Bence már jobban volt, remélem nem esik vissza. Megigérte, hogy a héten pihen egy kicsit. 


    Macsikám, a közepétől a vége felé menj,nehogy vissza az elejére.  A hó nekem nem hiányzik, de a szép havas díszeid igen,amiket láttam a képtáradban. 


    Borsikám, kapd be azt az algot és pihenj, holnap jobban leszel. 

    előzmény:
    silinga (274716)
    2017-11-05  20:24
  34. 2017. november 5. 21:15274718.

    Le minden fájdalommal!!! Le velük, monnyanak le!  Jaj Macsika lécci tegyél ki a rendelő lábtörlő alá 2 szem Algot. A fejemnek. A visszereim is ma fájnak. Úgyelrontották a napomat ezek a nyavalyák. Nektek csak csupa jót kívánok és szép álmokat, angyalosat. 

    előzmény:
    macska54 (274715)
    2017-11-05  20:23
  35. 2017. november 5. 20:41274717.

    Nagyon helyesek vagytok.


    Milyen jó lenne egy kandalló előtt üldögélni mindannyiótokkal és jól kibeszélni magam veletek. Kint minden havas. Mi meg jókat eszünk, beszélgetünk és néha kimegyünk hógolyózni. Majd vissza megmelegedni és tovább beszélgetni. Sztem jó lenne a kandalló is a nagy fa helyett. 

    előzmény:
    silinga (274716)
    2017-11-05  20:24
  36. 2017. november 5. 20:24274716.

    Ildikó....nagyon csini vagy...és ugye a Z.Rózsi akit ismerünk még?Bencének jobbulást.....


    Magdi.....jó látni a "három kislányt", szépek vagytok és vidámak...


    A botrány /vagy talán nem is az/ egyenlőre elmaradt.....a füstje viszont itt kering....egy jó kis együtt létnél  mesélnék róla...


    Pihentető alvást, szép álmokat nektek...


     

    előzmény:
    franci47 (274709)
    2017-11-05  18:01
  37. 2017. november 5. 20:23274715.

    Megígérem, hogy igyekszem. Már látom az alagút közepét.


    Mindenkinek további szép estét....


     


     

  38. 2017. november 5. 18:48274714.

    előzmény:
    macska54 (274710)
    2017-11-05  18:20
  39. 2017. november 5. 18:47274713.

    Nagyon csinos vagy ....jó a blúzod.Jól néztek ki Zöld Rózsival...is.


    Bencének jobbulást.

    előzmény:
    franci47 (274709)
    2017-11-05  18:01
  40. 2017. november 5. 18:44274712.

    Köszönöm Macsi, de már nagyon szeretném, ha a régi lennél. 

    előzmény:
    macska54 (274711)
    2017-11-05  18:27
  41. 2017. november 5. 18:27274711.

    Ildikó nagyon csinos vagy. Örülök, hogy (gondolom) jól érezted magad.


    Unokádnak utólag is jobbulást kívánok. 


    Ugye senki nem haragszik hogy nem térek ki mindenkire. De azért azt tudnotok kell mindenki a közepében van.


    előzmény:
    franci47 (274709)
    2017-11-05  18:01
  42. 2017. november 5. 18:20274710.

    Magdikám nagyon helyesek vagytok. 

    előzmény:
    harangvirag08 (274708)
    2017-11-05  17:33
  43. 2017. november 5. 18:01274709.

    Sziasztok. 


     


    Remélem jó reggeletek, jó napotok és szép estétek lesz. Olvastalak benneteket, tudjátok,ritka alkalmat kivéve veletek kezdem a napot.


    Macsikám, köszönöm a reggeli képeket és a kávét. Ma kicsit tovább aludtam, mint szoktam. A későbbi lötyögést majd a hsz megírása után nézem meg. Menj csak, hátha jót tesz neked. 


    Julika, olvastam a finom libaeledeledről is, biztos finom volt, ilyenkor csak anyósom libapecsenyéjére gondolok, remekül készítette. 


    A  reggeli esésednek nem örülök, sorozatban jönnek neked is. Én már megtanultam, nem tekingetünk semerre menés közben, hanem csak az útra, ha lehet sötétben nem közlekedünk.  Tegyél a cicáknak a szállásukra némi kis eledelt, akkor nem fog izgatni, hogy még ott vannak az éjszakai szálláson. Remélem nem fáj nagyon semmid sem. 


    Borsikám a reggeli filmedet említve, nem láttam még azt a filmet, de az este ott ragadtam az Anna és a király c. filmnél. Nem néztem meg még végig, de meg fogom nézni, bár már láttam egyszer a főszereplők nagyon jók, és a téma is. Drága Borsikám, mostanában nem voltak szűkszavú, inkább olyan szószátyár lettem. A felkeléssel ne siess, kelj akkor, amikor neked tetszik, feltéve, ha nincs jelenésed valahol. 


    Sacikám, azért kiváncsi lennék mi lett a botrányszaggal? Lett botrány, vagy csak a füstje volt, ami ahogy jött, el is múlt. A virágaid csodaszépek, nem tudom írtam-e? 


    Ezek az emlékezős napok nem mindennapiak ám. Olyan kapkodós, erről ez jut eszembe, arról meg az, na szóval másnak semmi összekötő esemény nincs benne. 


    Erika, ne is aggódj, és 100-asnak láttalak, de ezt nem kell túlteljesíteni. 


    Pötyike, jobban vagy-e már, tegnap telihold, vagy újhold volt, azért voltál olyan,  .... amilyen. Remélem ma már jobban vagy. Örülök a karácsonyi "vendégeidnek'. Hú de szép lesz.


    Annuska a nagyidnak igaza volt, mindenből tanulunk, még ha szerintünk nem is pozitív a vége. Igy kellett lennie. Örülök, hogy vigyáznak rád. Vikid nagyon aranyos, hogy minden nap  telefonál.  Köszönöm a sütit, ma nem sütöttem semmit sem, de nem is hiányzik, mert tegnap és tegnap előtt túlettem magam. Most sem mondhatom, hogy korog a gyomrom. Meg kell állni az evéssel.


    Marika, nem is gondoltam ám komolyan a  mókuslest, csak láttam a képet. Jó, hogy ilyen nyugis napot tartottál. Nálunk nem éppen, Bence  betegen jött haza 39 fokos lázzal, most mire visszament azt mondja jól van. Remélem nem lesz semmi  utóhatás. 


    Magdikám, nagyon jó a kép.  Örültem, hogy ide tetted. 


    Anikót nem láttam, ma délután gondoltam sétáljunk, de aztán lemondtam róla, mert kuktáskodtam még egy kicsit. Később meg ahogy hűl a levegő mindjárt hidegebb van.


    Megnéztem ma a Gurme filmsorozatot. Még két rész maradt mára. Örültem, hogy befejeztem, és nem  volt semmi rossz benne.  Rengeteg ételt láttam, egyet és mást majd hasznosítok. 


    Nem is tudom mit akartam még "mondani" talán semmit. 


     


    Hoztam pár képet a nyomdász  találkozóról. Van más ismerős is rajta nem csak én. 


     


     


     

  44. 2017. november 5. 17:33274708.

    Anya...Lánya ...Unokája.....a Halászbástyán  2017 október 26-án.

    előzmény:
    harangvirag08 (274707)
    2017-11-05  17:25
  45. 2017. november 5. 17:25274707.

    Sziasztok!


    Megjöttem...


    Délelőtt a fél 11-es busszal elmentem Tómalomra.Mivel megint esőt jósolnak ...gondoltam befejezem már azt a fránya ásást.Nem vittem ebédet ...csak egy szendót...gondolván hamar haza jövök.Annyira szép idő volt hogy csak  4 óra fel jöttem haza.Az előbb ebédeltem.Végre ...készen vagyok ....már csak lombseprés van vissza.Nagyon elfáradtam ....de olyan jólesően.


    Borsévi ...jó volt olvasni ....valahol én is ezt érzem.OLyan jót nevettem, hogy most nem beszéltetek el egymás mellett....Régebben nálunk gyakran előfordult..Nálunk a mama még "fénykorában " nagy mestere volt.


    Sacikám ....remélem a botrányszagot elvitte a szél.Az ebéded meg nagyon finom.


    Ez a Boscó egy szélhámos ...felmegy a padra és onnan az asztalra.Eddig ha a gazdái otthon voltak nem csinálta ....csak velem ...de most már pofátlanul felmegy ha otthon vannak.Már előre aggódom mi lesz vele a télen...de azt mondták : megoldják.


    Marika ...látod milyen kicsi a világ.Az Annamari a nővérem kisebbik fiának a felesége.Jelenleg N.országban élnek ...tartós kiküldetésben.Két gyönyörű gyerekük van.Juditék találkoztak velük kint ....jól vannak.


    Macsi ...megnéztem a képeket.Jó volt kicsit elmerengeni ....pár napja, hogy arra jártunk.


    Julika ....mozgalmas napod volt tegnap ....sok vidámsággal.A cicák sok örömöt okoznak.Vince ...mint egy kisherceg.


    Erikám ...örülök, hogy jól vagy ....a 100-tól én is messze vagyok .


     


     


    Kislányok gondolok mindenkire .....olvasáskor mindig válaszolok.


    Sok puszi ...

  46. 2017. november 5. 16:58274705.

    Szervusztok!


    Mire ideértem, teljesen besötétedett.Ráértem volna előbb is jönni.Mára teljes pihenőnapot kaptam.Nem is akartam semmit csinálni, tegnap megfőztem, csak egy kalács volt tervbe véve, az is géppel.Úgy, hogy csak a sütés és a mosogató be és kipakolása volt.Olvasgattam, régi képeket nézegettem a gépben.Adrika volt itt.A tesómmal beszéltem telefonon csekély egy óra harminchat percet.


    Annuska gondoskodó, rendes családod van.Vigyázz magadra.Az a vízmerés jót tett?


    Julika aranyos a cicus.Finom lehetett a libalakoma.Te is óvatosan mozogj, főleg sötétben.


    Erika örömmel olvastam, hogy már jobban vagy.Leszel te még százas csak türelem.


    Évi, hogy van az ujjad?


    Saci biztos elégedett volt a család a fonom ebéddel.Mindig olyan jókat találsz ki.


    Ildikó tegnap nem mókuslesen voltam, hanem akkor is néztem képeket és találtam őket.Gondoltam elküldöm azoknak akik szeretik.


    A mai képek is akkor készültek ugyanott.


    Mindenkire gondolok, további szép napot.

  47. 2017. november 5. 16:40274704.

    Bizony csendes, de mindenkinek biztosan nagyon tartalmas elfoglaltsága van. Én délután varrogattam, most el fogok dőlni és egy kicsit olvasgatok, rejtvényezek. tegnap már 9 kor eloltottam a villanyt...ma nem vagyok fáradt, talán tovább fenn tudok maradni. de minek, ha jót tudok aludni? Na, majd meglátjuk. Még benézem, hátha ide ér valaki. 

    előzmény:
    Nusimama (274703)
    2017-11-05  16:15
  48. 2017. november 5. 16:15274703.

    Hú, de csöndes a Menedékház,  pedig a kandallóban ég a tüz és a kamra is tele van finomságokkal.


     Ma is azt hittem, hogy egyedül leszek, de a család nagyon öriz. A fiam itt volt, hozott ásványvizet, juhturót és szárzellert. Szóval el vagyok látva. Ne menjek sehova.

    előzmény:
    Nusimama (274702)
    2017-11-05  16:12
  49. 2017. november 5. 16:12274702.

    JUlika, ne csináld. Nem kell utánozni Még szerencse, hogy füre estél. Vegyél egy mozgásérzékelőt, mindössze 3000 ft-ba kerül és olyan jó szolgálatot tesz.


     Jók a képek. Vince a nagy kedvenc.

    előzmény:
    Picivirág1 (274699)
    2017-11-05  11:30

Címlap

top