Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvői ruha vásárlása

meecon
Létrehozva: 2005. május 7. 21:14
Sziasztok!
Bocs, amiért külön topikban indítom el, de két esküvői topikban sem érkezett hozzászólás ahhoz a témához, hogy akik vették az esküvői ruhájukat, hol tették, mit javasolnak, mik a tapasztalataik.
Nem a "vegyünk vagy kölcsönözzünk" vitát szeretném újból feléleszteni, kimondottan a menyasszonyi ruhát vásárolt asszonyok, lányok véleményei, ajánlatai érdekelnének.
Én eddig két jó helyet találtam: a Westend aljában egy alkalmiruha-boltot (több is van ott, én a Smath melletire gondolok), ahol nagyon kedvesek és katalógusból lehet esküvői ruhát választani, jó áron (40-50 e.). A másik a Mamut aljában (-1 szint) egy ruhás, ott szépek a cuccok, a kiszolgálás nem ragadott magával, de lehet, hogy ilyen passzban voltak... Igaz, ott egy fehér ruha volt, ami menyasszonyinak is hordható, de az ember nem egyből szeret választani.
Ajánlatok, főleg Budapesten vagy a környékén? Minden tanács érdekel!
  1. 2005. május 10. 18:3226.
    Sziasztok!
    Hát igen, az a baj, hogy a fehér erősíti az embert rendesen, és igaz, a derékban szabottak is sokszor (rám most varrnak egy ruhát más okból, rémesen kövérít).
    Azt tapasztaltam (eddig), hogy a fűzős felsők viszont csodát tudnak tenni, és nem kell okvetlenül megfulladni bennük. Teljesen beleestem a fűzős ruhákba:-)
    Zsuzska01, még mindig csak azt tudom mondani, hogy ne annyira a belvárosi szalonokban nézz körül, mert azokkal kapcsolatban nekem sem mondtak bíztató dolgokat. (Amúgy érti a fene, hogy egy 42-es méretet már miért kell elefántnak tartani? Én a 180 centimmel sose fogok a 38-asba belemenni, mégsem vagyok hatalmas. . . ).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. május 10. 18:3225.
    Sziasztok!
    Hát igen, az a baj, hogy a fehér erősíti az embert rendesen, és igaz, a derékban szabottak is sokszor (rám most varrnak egy ruhát más okból, rémesen kövérít).
    Azt tapasztaltam (eddig), hogy a fűzős felsők viszont csodát tudnak tenni, és nem kell okvetlenül megfulladni bennük. Teljesen beleestem a fűzős ruhákba:-)
    Zsuzska01, még mindig csak azt tudom mondani, hogy ne annyira a belvárosi szalonokban nézz körül, mert azokkal kapcsolatban nekem sem mondtak bíztató dolgokat. (Amúgy érti a fene, hogy egy 42-es méretet már miért kell elefántnak tartani? Én a 180 centimmel sose fogok a 38-asba belemenni, mégsem vagyok hatalmas. . . ).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. május 10. 11:0024.
    Szia!
    Ha nem vagyok túl furakodó, pontosan mekkora konfekcióméretben a ruhaigényed??? Én tavaly végigjártam a körútat és a legtöbb helyen 1, 2, max. 3 ruhát tudtak mutatni, az is ronggyáhasznált volt. . . Ami szépet találtam, azt az ADEO2000-ben találtan, csak ekrü színű volt (egyszerű A-vonal, mell részen csipke és vállpánt), ha nem ragaszkodtam volna a fehérhez, valszeg amellett döntök. . . Ahol még volt szép ruci az a Nyugati átjáró, ott leledzett a legtutibb fehér kollekció. . .
    Végül vidéken is találtam megfelelőt, így nem kellett innen cipelnem. . .
    Derékban húzottat sztem nem érdemes választani, mert 2xakkora hátsót kreál, főleg ha mellben is erős valaki, és hát ugye valami vállpánt se árt. . .

    nekem sok helyen ajánlgatták a vállcsúcsra kimenő ruhát, de amellett, hogy úgy éreztem lekötözik a kezemet, meg bátorkodtam kérdezni, hogy oké, de mi fogja tartani a nem konfekció méretes melleket. . . no erre mindenhol az volt a válasz, hogy alatta megy majd a mellt. pánt és tartani fog. . . no, ez az amiben nem hiszek. . . max. ha kétrészes a ruci és betonmerevítés van a felsőben. . . bár szvsz így sem műxik. . . ha rucipróbán nem műxik, akkor az életben sem fog, főleg ha táncikál az ember. . .
    előzmény:
    Zsuzska01 (20)
     
  4. 2005. május 10. 01:0923.
    Szia meecon!
    köszönöm a válaszodat! Már néztem magazinokat, de azokban csak "az ideális" vagy annak vélt hölgyek számára láttam ruhákat. Remélem sikerül találnom majd olyat, ami szép is előnyös is. A hétvégén anyukámmal meg a nővéremmel a nyakunkba vesszük a kölcsönzőket és remélem találunk is majd valamit.
    Mégegyszer köszi!
    Üdv: Zsuzska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_322604
    Torolt_felhasznalo_322604
    2005. május 9. 14:5922.
    Sziasztok!

    Nekem tavaly volt az esküvőm, és nagyon szép (szerintem) és egyedi ruhákat találtam Vecsésen.
    Onnan kölcsönöztem. tavaly 60ezer volt a ruha, a menyecskeruhám pedig 10ezer. A lányok a koszorúslányruhákat is onnan vitték, így nekik is egységesen 10e. volt.
    A mai napig megnézema kirakatukat, és keseredek el, hogy egyre szebb és szebb ruhákat varrnak.
    Egyéni elképzelést is teljesítenek, ha arról van szó, gondolom, annak az ára megegyezéstől függ.
    A bemoldalamon rajta van az esküvői ruhám.
    Ha valakit érdekel, nem bonyolult megtalálni. a gyorsforgalmin kell egyenesen menni, 4-es főút, és ezen az úton lesz, Üllő felé haladva balra, a gyál jobbra tábla előtt.
    A lányok nagyon kedvesek, és figyelmesek.
    Azóta, ha alkalmakra megyek, onnan kölcsönzöm az alkalmi ruhákat.

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok az esküvőjükön!
    előzmény:
    meecon (1)
     
  6. 2005. május 9. 14:4321.
    Kedves Zsuzska01,
    már töröm a fejem egy ideje, hogy milyen fazon állna jól (nem mintha értenék hozzá:-), de szerintem a szép kebleket érdemes kiemelni:-)
    Más fórumokból rémlik, hogy egyenes fazonú ruhákat ajánlottak az erősebb mellű-cspőjű lányok egymásnak, de nem tudom, azokból hol van nagy választék. Lapoztál már át esküvői magazinokat? Ha jól rémlik, az Adeo2000-nek vannak szép, nem kizárólag manökenekre szabott ruháik (merthogy mi nem vagyunk manökenek:-)))).
    De a legpuccosabb helyeket leszámítva az okos kereskedők mindenütt tartanak 38-asnál nagyobb méreteket is, és rávarrják az emberre.
    Még keresgélek Neked:-)
    szia,
    m.
    előzmény:
    Zsuzska01 (20)
     
  7. 2005. május 8. 18:3820.
    Sziasztok! Én kölcsönözni szeretnék majd ruhát, csak nem tudom milyen fazo n állna jól nekem. Ha esetleg van vki, aki hasonló testalkatú vagy tudja milyen fajta ruha állna jól léci írjon. Sajnos nem vagyok egy nádszál kisasszony. Ahol erősebb vagyok: csípő, mell. A derekam se túl kicsi, de az még tűrhető; a karjaim is rendben vannak. szerintetek milyen típusú ruhát válasszak? Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. május 8. 17:4619.
    Hú, meg nem mondom, melyik, de nagyon kellemes modellek voltak, olyan egyéni stílusú, elegáns, és másnak is felvehető darabok :-)
    Szerintem nem olyan nagy az Árkád, meg lehet találni :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874740 (15)
     
  9. 2005. május 8. 10:2618.
    Sziasztok!
    Köszi a tippeket! az Árkádban (és a Camponában, mert kiesik) még nem néztem körül, a többi nagyobb bevásárlóközpont megvolt. Amint megnéztem, beszámolok róla.
    A westendes boltban egyébként gyönyörű ruhák vannak, ott vettem a menyecskeruhámat, azóta sem tudok elképzelni (magamnak) szebbet.
    Veggie, a Darlingot ajánlottad - nem tudod, nagyságrendileg mennyibe kerülnek ott az eladásra kínált ruhák?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2005. május 7. 23:3417.
    Darling esküvöiruha szalon, Podmaniczky u. 17. A Nyugatitól az Oktogon felé az elsö utca. Meg lehet venni a ruhákat, de nem ócsó:o((

    Pocakosoknak van a Gólyahír, ha megvan még. . .
    előzmény:
    irinyó (11)
     
  11. 2005. május 7. 23:3216.
    Van egy az Oktogonnál is.

    Neten is nézelödhettek, egy jo modell és varronövel megvarratni. (Barátnöm csinál, de Ö nem Bp-i)

    http://www. eskuvo. hu/
    előzmény:
    meecon (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_874740
    Torolt_felhasznalo_874740
    2005. május 7. 23:3115.
    Nem az Art'z Modell-re gondolsz?
    előzmény:
    vorii (14)
     
  13. 2005. május 7. 23:2814.
    Ugyan nem vagyok érdekelt, de épp a minap néztem, és megjegyeztem, hogy az ÁRKÁD-ban normál boltban olyan ruha is kapható, ami még akár esküvői ruhának is szép lenne. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 7. 23:2613.
    Veggie,
    szép a ruhád! Én mindenképpen fehéret szeretnék, de nem habos-babosat, azt tuti:-) Álomruhákról képeim már vannak, valami hasonló kellene megvételre (álmodik a nyomor, tudom - de ha van rá esély, hogy a kölcsönzési díj feléért legyen menyasszonyi ruhám, hát nyomulok;-).
    Ne fáradj a Darling címével, ismerős a neve, kinézem a netről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (10)
     
  15. 2005. május 7. 23:2412.
    Szió!
    A Campona nekem kicsit kiesik, de azért szívesen elnézek oda, ha ezen múlik a ruha:-) Köszi a tippet!
    m.
    előzmény:
    gondinéni (9)
     
  16. 2005. május 7. 23:1311.
    Keresd légyszi :)))

    És a pocakos csajszik mondjanak le a szép ruháról???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2005. május 7. 23:0710.
    Én csak kölcsönöztem ugyan( ruha a bemoldalamon), de ha egyedit és nem habos-fehér egyencuccot akarsz, nézz be a Darling-ba.
    Ha kell a cím, mindjárt megkeresem:o)
    előzmény:
    meecon (1)
     
  18. 2005. május 7. 22:589.
    Szia!
    Én annakidején a Camponában az I. emeleten vettem a ruhámat (ekrü színű, spagettipántos, dekoltázsán gyöngyökkel, A-vonalú, alja tüllös), nem tudom, az a bolt létezik-e még, de láttam ott esküvőiruha-szalont, ahol venni is lehet.
    Az ára akkor 34ezer volt. Azóta bálokba hordom.
    előzmény:
    meecon (1)
     
  19. 2005. május 7. 22:308.
    Én a varratásnak sem vagyok ellene, főleg ha tényleg nagy lesz a pocakom szeptemberre :) Viszont nem találtam még olyan varrónőt, aki jól és elfogadható áron elkészítené nekem.
    Kismama menyasszonyi ruhákat viszont csak 5-6 éves modelleket láttam. Én pedig nagyon szolid és egyszerűt szeretnék.
    előzmény:
    meecon (7)
     
  20. 2005. május 7. 22:237.
    Szió, irinyó!
    Jártam a Mamut aljában, de ott a választék nem volt nagy (1 fehér ruhából nehéz választani:-). A 2. emeleti üzlet klassz, de bemenni sem mertem, amikor megláttam a - ha jól emléxem - Pierre Cardin feliratot. Nem az én árfekvésem, így kívülről nézve sem;-)
    Még mindig a westendes bolt tűnik a legjobbnak. De más fórumokon több menyasszony is mesélte, hogy vette a ruháját (varratni nem szeretnék). De hol és mennyiért?
    előzmény:
    irinyó (6)
     
  21. 2005. május 7. 22:106.
    Én a Mamutot tudnám ajánlani. Sőt, én is ott néztem ki magamnak a ruhát :)

    Kifaggattad? esetleg a te igényeid és méreteid alapján nem készítenének ruhát?
    A Mamaut II-ben viszont (talán a 2. emeleten. . . ) van egy méregdrága esztélyi szalon. Talán ott is körülnézhetsz :)

    És kérek értesítést!!! Mert úgy kezdek én is vásárolni. Köszi :)
    előzmény:
    meecon (1)
     
  22. 2005. május 7. 21:545.
    Szia, #timcsi!
    Köszi a tippet, megnézem!
    üdv:
    meecon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199545 (2)
     
  23. Torolt_felhasznalo_199545
    Torolt_felhasznalo_199545
    2005. május 7. 21:534.
    Szóval, tévedtem: www. teszvesz. hu
    pontosítva. :0)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199545 (2)
     
  24. 2005. május 7. 21:483.
    Én a Váci utcában tudok egy készítőt amolyan magyaros ruhák ezek, később is hordhatod, ha akrod.
    előzmény:
    meecon (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_199545
    Torolt_felhasznalo_199545
    2005. május 7. 21:442.
    Szió, bár még soha nem vásároltam menyasszonyi ruhát, de nem nézted a Tesz-vesz oldalait?
    www. tesz-vesz. hu, azt hiszem. Több eladó menyasszonyi ruhát is láttam ott, volt egy egészen különleges is. Szerintem pár kattintást megér. Sok sikert!

    Timcsi
    előzmény:
    meecon (1)
     

Címlap

top