Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fibroadenoma

nori76
Létrehozva: 2005. június 8. 19:51
Sziasztok!Kb.8 eve van az egyik mellemben egy fibroadenoma,ami teljesen joindulatu elvaltozas,gyakori 20 es 30 ev közötti nöknel.Felevente jarok vele UH-ra.Eddig mindig azt mondtak az Uh-n az orvosok,hogy nincs vele teendö,mert csak 2 cm.atmerö felett javasolt az eltavolitasa,az enyem pedig meg hatareset.Raadasul ha terhes leszek ugyis magatol felszivodik a hormonalis valtozastol.Eddig mindig ezt mondtak.Erre ma,amikor mar pont gyermeket tervezünk par honapja,beszol a doki,hogy tervezett terhesseg elött tavolittassam el mindenkepp,mert nem tudni hogyan reagal a hormonalis valtozasra.Kicsit kibuktam,mert eddig pont azert nem feküdtem kes ala,mert azt mondtak a korhazban,ha terhes leszek elmulik....Erröl olvastam is több helyen.Es szivesen kihagynam azt a mütetet!Bocs hogy ekezet nelkül irok,de ilyen a billenyüzet!Ha volt valaki terhes fibroadenomaval,vagy atesett ilyen müteten,vagy esetleg szakavatott a dologban es megirna a velemenyet,tapasztalatat annak nagyon örülnek!Köszi!
  1. Torolt_felhasznalo_351342
    Torolt_felhasznalo_351342
    2009. december 15. 12:11101.
    Sziasztok! Nem tudom jár e még itt valaki. Nálam 2004 ben fedezték fel az első fibromát és pár évre rá a másodikat. Az első már 18 mm volt a fél évvel ezelőtti Uh-s kontrollnál és most kell visszamennem újabb kontrollra, de anno a doktornő megvígasztalt, hogy most már valószínű ki is kell venni mert majdnem eléri a 2cm. Hát én nagyon félek a kórháztól, a műtéttől és főképp az altatástól. Na meg a hegtől ami utánna marad. Mert sajna az én bőrőm elég selejtes és hegesen gyógyul. Tudnátok ajánlani nekem egy jó orvost vagy netán egy plasztikai sebészt aki jól és nem megfizethető áron csinálná meg? Köszönöm előre is...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. november 17. 09:02100.

    Szia!

     

    Köszönöm a válaszod. Azóta már megműtöttek. Igaz a mellemen nem látszik semmi a varraton kívül, de baromira elkeserít az, hogy a műtét előtt arról volt szó, hogy inkább nagyobb részt vágnak ki és akkor biztosan kiszedik az egészet amit kell. Erre meg a szövettan azt hozta ki hogy maradt benne. Tehát nem vagyok megelégedve és teljesen tanácstalan vagyok sajnos nem tudom mit csináljak ezek után. Nagyon idegesít az a tudat, hogy maradt belőle a mellemben. E mellett az az elkeserítő, hogy az orvos meg nem igazán segítő kész nemtörődöm magyarán szólva. Így jártam SAJNOS.

    További szép napot. Magdi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_106570 (97)
    2009-11-04  18:47
  3. Torolt_felhasznalo_106570
    Torolt_felhasznalo_106570
    2009. november 4. 19:0799.

    Jujj most látom a hozzászólásod, remélem tudsz nekem segíteni és még erre jársz néha:)

     

    Röviden:

     

    20évesen találtak fibrókat a mellemben.        Bal 1, Jobb 3.

    1,5évvel ezelőtt műtét,a jobból - 2. Az állás   Bal 1, Jobb 1.

     

    Most voltam megint féléves kontrollon-az előzőeknél semmi változás, mindig csak 1 mm-ert nőttek, most 2mm-ert és a jobban lett mégegy:S

    Az állás: Bal 1, Jobb 2.

     

    Engem az érdekelne, ha tudsz ebben segíteni, hogy 22-éves vok és 6 és fél éve szedek fogamzásgátlót.

    Amikor műtöttek, másfél éve akkor azt mondták hogy mivel nem tudják mitől vannak ezek, nem muszáj abbahagynom a gyógyszert.:S

    Most hogy lett egy újabb kis csombékom gondolkozom rajta hogy abba kellene hagyni.

     

    Szerinted beszélnem kell ezzel kapcsolatban orvossal?

    Te beszéltél vagy ő javasolta, hogy hagyd abba?

    Voltál már azóta UH-n hogy féléve nem szedted a gyógyszert?

    Nőtt, nem változott, kisebb lett esetleg vagy újak?

     

    Nagyon köszönöm előre is:)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (76)
    2008-08-31  10:46
  4. Torolt_felhasznalo_106570
    Torolt_felhasznalo_106570
    2009. november 4. 18:5898.

    Felesleges kivetetned, jó döntöttél:)

     

    Nekem 21-évesen találtak 1et a balban,3at a jobban, a jobbot műtötték de csak kettőt vettek ki onnan is, mert azok 2-2 cm-esek voltak. Én kértem volna, hogy a többit is távolítsák el,de azt mondták hogy felesleges, mert azok még csak 1 cm-esek, így csak félévente kell kontrollra járnom.

     

    Most lett még egy a jobban, tehát az állás most: 1:2 :S:) nem nyúlnak hozzá, továbbra is félévente járnom kell.

     

    Engem pedig az érdekelne, ha valaki tud ebben segíteni, hogy 22-éves vok és 6 és fél éve szedek fogamzásgátlót.

    Amikor műtöttek, másfél éve akkor azt mondták hogy mivel nem tudják mitől vannak ezek, nem muszáj abbahagynom a gyógyszert.:S

    Most hogy lett egy újabb kis csombékom gondolkozom rajta hogy abba kellene hagyni.

     

    Szerintetek beszélnem kell ezzel kapcsolatban orvossal?

    vagy valakinek nincs véletlenül tapasztalata, aki huzamosabb ideig szedett fogamzásgátlót, majd abbahagyta és pl fél év után ment UH-ra? nőtt vagy nem? esetleg kisebb lett???

     

    köszi a válaszokat, remélem régi vendégek, erre jártok véletlenül:):)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750582 (96)
    2009-10-10  17:57
  5. Torolt_felhasznalo_106570
    Torolt_felhasznalo_106570
    2009. november 4. 18:4797.

    Hello!

     

    Már az is lehet hogy túl vagy a műtéten, de azért biztonság kedvéért válaszolok neked én:)

    Nekem kettő volt közvetlenül egymás mellett és így tettek ki 4 cm-ert. A legelső gondolatom nekem is ez volt, hogyha kiveszik lesz ott egy nagy horpadás!!!:O

    A mellem olyan mint új korában-Azt leszámítva, hogy még mindig van a mellemben 1 és 2 db-hiszen belül is varrják vagy mi, tehát ugyanolyan szép kerek lesz és semmit nem érzel majd:)

    Remélem tudtam még segíteni időben:)

    előzmény:
    csatarimagdi (95)
    2009-09-07  10:53
  6. 2009. október 10. 17:5796.

    Sziasztok!Nekem is van egy ilyen csomóm,ami 6 éve megvan,és szerencsére nem nő,11mmes.

    Évente járok vele Ultrahangra,és azt javasolták,hogy 30 éves koromig vetessem ki,vagy szülés után.Most voltam egy plasztikai sebésznél akit ajánlottak nekem,és ő meg azt mondta,hogy ez veszélytelen dolog,és kérésemre megműtthetik,de nem szükséges,és a terhességnél sem lesz útban,és nem lesz vele gond,és csak nagyot nézett a doktor amikor említettem,hogy nekem azt javasolták,hogy vetessem ki.A doktor sok éves tapasztalattal rendelkezik,és csak jót hallok róla,megnézte,de azt mondta amit előbb elmítettem,hogy nem szükséges kivenni,csak ugyanúgy figyeltetni kell,de ha nem nőtt,nem változott,akkor nem lesz vele baj,és akkor kell kivenni,ha rohamosan nőni kezd.ha nem muszáj,akkor inkább nem múttetem meg.Lehet pont az nem lenne jó,h hozzányúlnának.meg valószínű a fogamzásgátlótol alakult ki akkoriban ez a csomó.Remélem jól döntök ha nem vetetem ki,mert most kétségek között vagyok amiatt egy kicsit..

    Meg,hogy az orvosban is bízhatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 7. 10:5395.

    Szia Cicuka!

     

    Megszeretném kérdezni tőled, hogy a műtét után mennyire látszódott a helye a kivételnek? Mivel írtad, hogy egy szilványi nagyságú volt a te fibroadenómád. Nekem is elég nagy egy kb. 4-5 cm-es és attól félek, hogy egy nagy horpadás lesz a mellemen. Várom mielőbbi válaszod Köszönöm addig is üdv! Léna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599010 (10)
    2008-02-19  07:35
  8. 2009. május 14. 12:2594.

    Nekem is van fibroadenomám. A terhességem elött is volt, utána is megmaradt.

     

    Én mindenkinek azt tanácsolom akinek a mellével bármi baja van a MAMMA KLINIKÁRA menjen. Ők ezzel foglalkoznak! Ne a kerületi intézetekben nézessétek meg magatokat!!!!

     

    www.mamma.hu 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_736103
    Torolt_felhasznalo_736103
    2009. május 14. 11:4893.
    üdv! nekem(20 éves vagyok) is fibroadenómákat diagnosztizáltak a melleimben összesen 10 db-ot. ebből 4-et ki is vettek mivel ezek nagyobbak voltak 2cm-től,(a többi nagyon kicsi) és rögtön az uh-án megállapították hogy fibroadenóma és hogy nem kell megijedni.
    a többieket pedig ellenőriztetnem kell fél évente uh-val. sohase szedtem fogamzásgátló tablettát, és semmilyen
    betegségem eddig még nem volt, ez az egy műtétem(kimetszésem) volt ezidáig, és remélem nem is lesz több. valahol olvastam hogy  "sehogy nem előzhető meg - a nőnemű létezéssel az emlő mirigyes szerkezetével összefüggő jóindulatú betegség."
     az okát én is kérdezgettem az orvostól, de nekem sem adott rá választ csak annyit hogy öröklődik, ugyhogy ők sem tudják szerintem. és azt sem tudta hogy miert van ilyen sok a melleimben.
    a kórházat 2 nap alatt megjártam, altatásban történt az operáció. nekem sem végeztek sem mammográfiát sem pedig biopsziát
    csak a műtét utáni kórszövettant végeztek el, ami rutin dolognak számít. így utólag visszagondolva rá nem is volt olyan vészes, ki lehetett bírni. kitartást és mihamarabbi gyógyulást kívánok én is mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. Április 13. 19:1692.

    Szia,

     

    Sztem a legjobb ötlet, ha keresel egy másik dokit (sebészt) aki jobban odafigyel és megmondja a választ az összes kérdésedre.

     

    Mert ugye mindenki más és más eset, de meg kell h. nyugtassalak, nem életveszélyes és nem alakulhat át rosszindulatúvá.. 

     

    Keress egy másik dokit, mindenképp!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893875 (91)
    2009-04-13  12:39
  11. Torolt_felhasznalo_893875
    Torolt_felhasznalo_893875
    2009. Április 13. 12:3991.

    Hali,

     

    tán valaki még olvassa ezt az oldalt.

     

    novemberben a jobb mellbimbóm fájdalmai miatt kértem a dokimat hogy küldjön el rákszürésre (neki eszébe se jutott volna). Csak a jobb mellemet uh-tatta meg a hülyéje igy is.

     

    3 fibro adenomát találtak benne.....az orvosom csak felirta nekem egy cetlire hogy ez a bajom és odabaszta az ölembe. Mindenféle felvilágositás nélkül.

     

    el vagyok keseredve......fogalmam nincs mekkora a daganat.

    Meg mit csináljak.

     

    Valaki tudna irni valamit hogy mi ilyenkor a legjobb teendő? mindenképp müteni kell? életveszélyes? rákosodhat?

     

    sok a 3 daganat? gondolom az......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_369662 (90)
    2009-02-06  18:50
  12. Torolt_felhasznalo_369662
    Torolt_felhasznalo_369662
    2009. február 6. 18:5090.

    Szia!

     

    Nekem is fáj a vágás, leginkább az időjárásra érzékeny. Ez állítólag gyakori a műtéti hegeknél, akár életünk végéig reagálhat így a szervezet a külső hatásokra... Elég szarul hangzik, de inkább a fájdalom mint a rosszindulatú elváltozások...

    Én egy hét múlva megyek a féléves kontrollra, gondolom nem mondanak semmi újat :)

    De ha nem felejtem el, akkor írok majd. Jó egészséget mindenkinek! :)

    Üdv:Voffi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266031 (89)
    2009-01-28  16:07
  13. Torolt_felhasznalo_266031
    Torolt_felhasznalo_266031
    2009. január 28. 16:0789.

    Sziasztok!

    (Remélem valaki olvassa még az oldalt!)

    Most 5 éve, hogy megműtöttek egy 3 cm-es "fibro"-val. Azóta szerencsére nem találtam újat, de fáj a vágásom-ami azt illeti elég sokat! Ez normális? 6 havonta járok ellenőrzésre, de azt mondják, hogy minden rendben van! Akkor miért fáj?

     Jó egészséget mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. december 16. 15:4588.

    Sziasztok!

     

    Hátha valaki olvassa még ezt a témát...

    2. baba előtt állunk, találtak nálam is egy fibroadenomát, amit ki fognak venni. Végigolvastam a hozzászólásokat, de az alábbiakra sajnos nem találtam választ.

     

    Az egyik kérdésem az lenne, hogy - ha valakinek van ebben tapasztalata - mennyi időnek kell eltelnie a műtét és a teherbeesés között? Nekem azt mondta az orvos, hogy műtét után szinte azonnal lehet vállalkozni a következő terhességre, de örülnék, ha valaki megírná a gyakorlati tapasztalatát ezzel kapcsolatban.

     

    A másik kérdésem, hogy műtöttek-e valakit a Szent Imre Kórházban? Sajnos nem ismerem az Emlő Ambulancián dolgozó orvosokat, bekerültem valakihez (dr. S.R. - nem tudom, hogy írhatok-e ide neveket), de nem tudok róla semmit :-( Ha ismeritek, vagy tudtok ajánlani egy jó orvost, kérlek írjatok!

     

    Nagyon köszönöm!

    Eszter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_559215
    Torolt_felhasznalo_559215
    2008. október 22. 20:2187.

    Sziasztok!

     

    Nekem most másodszorra van fibroadenomám. Az első 10 éve, 21 évesen volt, akkor azt minden uh és aspirációs citológiai vizsgálat  nélkül ambulánsan kivették, utána volt szövettan, ami igazolta a fibroadenómát. Az akkor 1,5 cm-es volt.

    2 éve a másik mellemben szintén észrevettem egy csomót, és akkor uh mellett mintát vettek belőle, melyből kiderült, hogy ez is fibroadenóma. 1/2 évente kellett járnom uh-os ellenőrzésre, 2 év alatt 2 mm-t nőtt, most 1,7 cm-es. Az orvos szerint nem kell kivenni, de én úgy gonolom jobb lenne, ha kint lenne. Abban a kórházban ahová most tartozom, altatva szeretnék kivenni, én pedig jobban szeretném, ha ezt is ambulánsan vennék ki.

    Nem tudtok esetleg ajánlani egy jó sebészt, aki ambulánsan végez ilyen műtétet? 


      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_560396
    Torolt_felhasznalo_560396
    2008. október 21. 10:1486.

    Sziasztok! 23 éves vagyok és augusztusban egy csomót éreztem a bal mellemben, elküldtek ultrahangra és a másikban is találtak. Kiderült, hogy fibroadenomáról van szó. Két hónap múlva kellett volna visszamenni controllra, de nem kaptam időpontot csak november 4-ére. Ismerősöm assisztens egy nőgyógyász mellett és neki mondta az ultrahangos, h nem baj, ha nem 2 hanem 3 hónap lesz a controll időpontból. Kicsit kiakadtam, azért ez mégsem egy kis meghülés.....

    Mindenesetre kíváncsi vagyok, h nőtt e. Most nincsenek nálam a leletek, tehát nem tudom a pontos méreteket, de az enyémek még szerencsére csak mm-ben mérhetők (legalábbis augusztusban még mm-esek voltak). Azóta egyébként homeopátiás cseppeket szedek (Mastodynon v. mi a neve), amit a nőgyógyász írt fel. Ezt eddig senkinél nem láttam megemlítve. Remélem, h nem nőtt augusztus óta. Majd novemberben kiderül. Jó volt olvasni a tapasztalatokat, véleményeket. Arra lennék kíváncsi, h volt e köztetek olyan, aki 2 cm alattit is kivetetett. Előre is köszi. Szép napot, jó egészséget mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_116222
    Torolt_felhasznalo_116222
    2008. október 12. 15:1385.
    Sziasztok,A múlt héten nálam is fibrot állapítottak meg, vagyis fibro gyanús esetet...Javaslat: fél év múlva kontroll.Na, hívtam egyböl barátnömet, aki hasonló korképre sajnos nagyon rosszul járt. Ugyanezt állapották meg nála is, majd visszament kontrollra és már rossz indulatú daganat volt...Jövö héten megvizsgál egy másik orvos is (barátnöm ajánlotta, mivel jártas lett a jó dokik körében), majd mintát vesznek, hogy mi újság igazából.Nagyon nagyon bepánikoltam, mivel láttam barátnöm elmúlt fél évét, hogy mi mindenen ment keresztül.Na, majd jelentkezem, hogy mi lett az én történetem folytatása.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_122693
    Torolt_felhasznalo_122693
    2008. október 7. 09:2384.

    Sziasztok!

     

    Én 1,5 hónapja vettem észre egy csomót az egyik mellembe. Szépen végigjártam a vizsgálatokat (UH, mintavétel). Kiderült, hogy egy kb. 6-7 mm-es fiboroadenomám van. A mintavételt végző orvos azt javasolta, h most ki kell venni, mert hisz sejtdús, így növekedni fog. Érdemes most, még kicsi, mert kisebb lesz a heg.

    Megtörtént az elhatározás, és ki akarom vetetni. Tudna nekem valaki ajánlani Budapesten egy jó sebészt, ill. korházat, ahol ezt ambulánsan végzik? Nem szeretnék 3 napot korházban tölteni.

    Köszi a segítségeteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. október 4. 19:2083.

    Sziasztok!

     

    Kicsit késve vettem észre, hogy feléledt ez a fórum ismét.

     

    Remélem nem lett semmi baj a műtét után, vagyis nem lett rosszindulatú a csomó.

     

    Viszont tényleg van olyan, hogy az UH nem mutatja ki. Én 30 évesen mentem először mammographiára, mert sokat fájt a mellem, és én csomót nem tapintottam, de a mammogram kimutatott egy két cm-es csomót. Utána nézték UH-al is és az nem mutatott ki semmit, ezért mirigy szigetre gyanakodtak. Eltelt egy év, már érezni lehetett a csomót, és érdekességképpen írom, hogy a mammographia 2 cm-est látott ismét, vagyis ugyanazt amit egy évvel azelőtt, de az UH is már látott valamit, de nem két centit, csak másfél centit, viszont furcsálták a változást, ez már nem lehetett mirigy sziget, ezért csináltak biopsziát és azzal derült ki, hogy jóindulatú fibroadenoma. Persze ez 6 hetembe került, mire megtudtam, majd megőrültem addig, hogy mi lehet. Ugyan ezt nem értettem én sem, hogy lehet, hogy egy évvel ezelőtt a mammo látja, de az UH nem, majd egy év után az UH látja, de kisebbnek mint a mammo és már tapintom is, pedig ugyan az a méret maradt és ugyanott ezért is lett gyanús, hogy valami változhatott odabent a daganatban. Ennek már négy éve, és azóta még össze is ment, és mindig negatív az eredmény. Szóval jóindulatú, de rám hozta simán a frászt. Szóval van ilyen!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. szeptember 13. 14:2182.

    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne, valószínűleg bagatel. 20 évesen eltávolítottak a mellemből 2 fibroadenomát. Most 23 vagyok és csomót tapintottam a mellemben. Biztos vagyok benne, hogy ez megint fibroadenoma lesz, de orvost is fel akarok keresni. Egyetlen problémám van, hogy hétfőn kezdek életem első álommunkahelyén és nem azzal akarom nyitni a hetet, hogy elkéretőzök orvoshoz. Szerintetek várhatok vele 2 hetet? (Múltkor amint észrevettük, elrohantunk, mert a családban fordult már elő rosszabb is.)

    Köszönöm a segítséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. szeptember 12. 11:4981.

    Szia timy!

    Azt hiszem rosszul fogalmaztam, nem rosszindulatú, vagyis az orvos sem tudja milyen. Csak ha kiveszik.  A vékonytű biopszia sejtburjánzást, és enyhén megnagyobodott sejteket látott, melyből nem lehet eldönteni, hogy milyen folyamat zajlik benne.Az OEP elszámolás miatt írták a papírra, meg ezt kell, ha nem fibroadenoma, ugyanis azt kimutatja az ultrahang. Addig míg be nem bizonyosodik, hogy jóindulatú, addig minden csomó rosszindulatunak számít. Amúgy most voltam az éves tüdőszűrésemen,  jövő hétre lesz eredmény, kiváncsi vagyok. azon látszik-e. Ráirták a papíromra, hogy van csomó a mellembe.

    Amúgy nem tudom miért nem látszott ultrahangon. Most lettem beteg, elötte annyira megdagadt, szerintem a duplja lett a hormonváltozástól.MOST A 4.  napon vagyok, teljesen olyan, mint amikor felfedeztem.(de lehet, hogy csak sokat fogdoztam)

    A műtét október 3.-án lesz, de ha csusznak a műtétek aznap, akkor 6.-án csinálják meg. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (80)
    2008-09-12  10:27
  22. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. szeptember 12. 10:2780.

    Szia!

     

    Hát nagyon sajnálom, hogy rosszindulatú, nem mondod komolyan? Gondolom minél előbb lesz a műtét.  Nekem az a furcsa, de gondolom neked is, hogy az ultrahang nem mutatott ki semmit, hát a jó és rosszindulatút is ki kell, hogy mutassa. Szeritnem ha nem vagy biztos a dolgodban keress egy másik orvost, aki megvizsgál norámisan.

    Mikor lesz a műtét? (Én 21 éves vagyok)

    előzmény:
    editanyus (79)
    2008-09-07  13:19
  23. 2008. szeptember 7. 13:1979.

    Szia!

    Én érzem a csomót, meg a doki is. Ultrahangos orvos nem látta az ultrahangon, a sebész meg ezt írta rá. De már átminősítettek rosszindulatú emlődaganattá, így a műtét előtt. Azt hiszem ez a protokoll 30 éves kor felett. Én most töltöm a 32. évem. Te?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (78)
    2008-09-07  11:39
  24. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. szeptember 7. 11:3978.

    Szia editanyus!

     

    Milyen papírra volt írva? Az ultrahang biztosan kimutatja a legapróbb eláltozás is. Hol írták ezt neked? 

    előzmény:
    editanyus (77)
    2008-09-05  21:01
  25. 2008. szeptember 5. 21:0177.

    Sziasztok!

    Én most szeretnék csatlakozni. Nekem is ez volt a papiromra írva, fibroadenoma, de nekem nem látja az ultrahang. Ezt nem értem, hogy lehet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (76)
    2008-08-31  10:46

Címlap

top