Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Regressziós hipnózis

szőkenő
Létrehozva: 2005. augusztus 8. 07:44
Nem tudjátok , hogy Magyarországon végeznek-e regressziós hipnózist valahol megbízható helyen? Nem újsághirdetéses sarlatánokra gondolok, hanem normális pszichológus vagy ilyesmi. Tudnom kell, ki voltam az előzőekben és ki volt a szerelmem?
  1. 2005. augusztus 12. 13:3851.

    De ennél a technikánál sem vagy egyedül... ugye?

    olyan furcsa számomra, hogy szimbólumoknak milyen fontos szerepe van az életünkben, hatással vannak ránk....

    előzmény:
    ezisen (50)
    2005-08-12  11:11
  2. 2005. augusztus 12. 11:1150.

    Errõl beszélek, a nadis technika pontos neve (Pránanadi kommunikáció elõzõ életek megtapasztalása) nagyon megbízható és kíméletes technika, saját bõrömön tapasztaltam meg, hogy tényleg nem látod meg azt amire nem vagy kész. Persze ez adott esetben azzal jár, hogy nem sikerül utaznod.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543242 (49)
    2005-08-12  10:57
  3. Torolt_felhasznalo_543242
    Torolt_felhasznalo_543242
    2005. augusztus 12. 10:5749.

    Miért pont a hipnózist szeretnéd választani? Most már sokkal modernebb módszerek is vannak a "visszatekintésre". Ilyen pl. a regressziós légzéstechnika, és a nadisok általi "utaztatás" (pontos nevét sajnos nem tudom). Ekkor szimbólummal védenek az utazás során, hogy csak olyan dolgokat láss, amit el is tudsz viselni.

    előzmény:
    szőkenő (1)
    2005-08-08  07:44
  4. 2005. augusztus 12. 10:5548.

    Pont fordítva van. Ha egyedül vagy, és egy olyan emlék tör fel, amit képtelen vagy elviselni, mit teszel? Telefonálsz a mentõknek? Vagy még arra sem leszel képes?

    Ha szakértõ terápeuta vezet, õ megoldatja veled a problémádat, és nyugodtan, mosolyogva jöhetsz ki a hipnózisból. Így veszélytelen.

    előzmény:
    Kundalini (40)
    2005-08-10  18:48
  5. 2005. augusztus 12. 10:3347.

    Sziasztok!

    Van egy technika a prána gyógyításon belül, ami nem hipnózisos, meg lehet vele nézni elõzõ életeinket, én elég sokszor "utaztam" már így, nagyon tanulságos életeimben jártam, és hatalmas feszültségoldó hatása van.

    Igaz van egy kis szépséghibája, nem kívánságmûsor, nem feltétlenül azt utazod meg amit szeretnél.

     

    előzmény:
    szőkenő (1)
    2005-08-08  07:44
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. augusztus 12. 07:5946.

    nagyon érdekel engem is ez a téma, mi több én is szeretnék elmenni egy szakemberhez. kérlek írjál nekem errõl nekem priviben. köszi, elõre is! csilla

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284241 (45)
    2005-08-11  21:54
  7. 2005. augusztus 11. 21:5445.
    Szia Thot! Akár hiszed akár nem én tényleg kiprobáltam,és fantasztikus élmény volt .annál is inkább mert nem igazán hittem benne.Mit szeretnél tudni róla?Kérdezz? Ha tudok válaszolok!Mindenesetre nagyon érdekes volt.Tettünk utazást  a jövõbe is.Mindenkinek volt egy saját maga által kreált csónakja,ladikja vagyis valamilyen vizi eszköz.ezzel mentünk le,most azt mondanám alfába.Azt mondta a pszihiáter,hogy ez a magzati állapot.Nagyon érdekes volt.
    előzmény:
    Thot (37)
    2005-08-09  20:15
  8. 2005. augusztus 11. 17:4544.
    Aki válalja is a felelõséget , olyat nem.   Viszont van másirány ami ugyan oda vezet. Ugro deszka . És utána a többi rád van bizva
    előzmény:
    szőkenő (1)
    2005-08-08  07:44
  9. 2005. augusztus 10. 19:4843.
    Szia!

    Kundalini: Persze, hogy érdekel :) ! Meséld el légyszi!

    Virág: Nekem például arra lenne jó, hogy választ kapjak sok olyan dologra, amit nem értek. Nem hiszem, hogy rossz hatással lenne rám, de ez egyéni dolog szerintem (mármint, hogy ki hogy tudja feldolgozni).
    előzmény:
    Kundalini (42)
     
  10. 2005. augusztus 10. 19:1542.
    Már akire negativ!:)Ehez kell egyfajta belső lét:Ha az megvan a többit tudni fogod
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229122 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_229122
    Torolt_felhasznalo_229122
    2005. augusztus 10. 18:5841.
    Mire jó a hipinózis, vagy a dimenzió váltás?
    Arra hogy mélyen eltemetett, nem feldolgozott eseményeket felszínre hozzunk, és feldolgozzunk?/amik negatív hatással vannak ránk?/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. augusztus 10. 18:4840.
    Teljesen minedj minek nevezed. Valakinek magátol beindul , másnak külső segitség kell. És ez a veszélyesebb. Mondjuk nevezzük dimenzio váltásnak
    előzmény:
    Zsólánya (39)
     
  13. 2005. augusztus 10. 08:1339.
    Most? Hm? :o)
    Minek neveznéd, ha nem reg. hipnózisnak?
    előzmény:
    Kundalini (38)
     
  14. 2005. augusztus 9. 22:0638.
    Sziasztok! Amit átéltem nem nevezném reg. hipnózisnak. Az valami más volt. Talán belső munkának amiben részleges tudatosság volt. Ha érdekel valakit elmesélem egyszer
    előzmény:
    Thot (37)
     
  15. 2005. augusztus 9. 20:1537.
    Sziasztok!

    Ha valaki belevágna ebbe a hipnózis dologba (ha "visszavezettetné magát"), nagyon örülnék neki, ha mesélne róla nekünk :)
    Nagyon kíváncsi vagyok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284241 (36)
     
  16. 2005. augusztus 9. 19:5736.
    Szia pikpik! Elolvastam, bár konkrétan nem tudom mire gondoltál ?! a könyvedre, vagy arra amit kifejtettél, az valóban tetszett amit leirtál. Ugy tünt valóban nem beszélsz a levegőbe. Örülnék ha priviben megirnád az elérhetőségedet, egyszerüen csak kiváncsi vagyok. Milyen jegyü vagy?
    előzmény:
    pikpik (27)
     
  17. 2005. augusztus 9. 13:2835.
    A szakszerű levezetés első sorban a hitelesség miatt szükséges. Ez viszonylag egyszerű, kizárólag irányítás nélküli kérdéseket szabad feltenni, mert ha azt kérdezem, hogy vannak-e ott traktorok, lesznek, még ha a menyországban van, akkor is. Eddig nem ártalmas.
    A baj akkor kezdődik, ha hipnózisban előjön valami, amit a tudat képtelen elviselni. A kiképzett vezető azonnal oldja a feszültséget, a félelmet, kiképzés nélkül ez a tudás hiányzik.
    Ha a hinózis után feszültség marad, annyit jelent, hogy hipnotizőrnek még nagyon sokat kellene tanulni. Oldani új, szakszerűen levezetett hipnózissal lehet.
    Maga a hipnózis néhány óra alatt elsajátítható, de hogy mit lehet/kell tenni a hipnózis alatt, az már hosszabb tanulást igényel. Ezért a sok sarlatán.
    A jó hipnózis után a személy jókedvű, energiával teli, kellemes közérzatű.
    előzmény:
    Zsólánya (34)
     
  18. 2005. augusztus 9. 08:2134.
    Milyen veszélyekkel jár egy nem szakszerűen levezetett regressziós hipnózis?

    Hogyan lehet oldani a hipnózis hatására fellépő stresszt?
    előzmény:
    pikpik (33)
     
  19. 2005. augusztus 8. 22:4633.
    Minden mindennel összefügg, és a gyógyítás érdekében a legfontosabb összefüggéseket észre kell venni, ehhez pedig nagyon sok irányú ismeret szükséges.
    előzmény:
    *vica* (31)
     
  20. 2005. augusztus 8. 22:3732.
    Sajnos az "ezoterikus" címkéjű könyvek jelentős része gagyi, mert elsősorban nem az ismeretek terjesztése, hanem az árbevétel a fontos.
    A gagyira mindig több a vevő, mint az igazgyöngyre. Imeretek nélkül nehéz eldönteni, hogy mi a hiteles.
    A reinkarnáció folyamata tudományos módszerekkel közelíthető, a lélekvándorlásról ilyent nem tudok.
    A reinkarnációt a konstantinápolyi zsinatig a Biblia is tartalmazta, akkor a pápa egy tollvonással törölte belőle.
    A hinduizmus használja a Nirvána fogalmat.
    A reinkarnáció sémájának a közelítése megtalálható B. Frigyes János "A képzelet energiája" című könyvében.

    előzmény:
    sensitive (29)
     
  21. 2005. augusztus 8. 22:2031.
    Kedves Pikpik!
    Köszönöm gyors válaszod.
    Gondolom munkádból adódóan sok bizalmatlan emberrel találkoztál már. Én is ilyen vagyok. Szeretek mindennek utána nézni és körüljárni a dolgokat.
    Egyáltalán nem baj hogy többféle dologgal foglalkozol, és mint laikus gondolom úgy, hogy esetleg ezek a szakosodások azért vannak, mert egyik dolog adódhat a másikból, nem? Illetve visszavezethető az egyik a másikba. Remélem nem irtam ezzel butaságot és érthető volt az eszmefuttatásom.
    Szeretném ha esetleg van rá lehetőséged tájékoztatnál az előadásod helyszinéről és időpontjáról, ha tudok szeretnék elmenni meghallgatni! Ha mégsem, akkor sok sikert az előadásodhoz!
    Üdv: Vica.
    előzmény:
    pikpik (30)
     
  22. 2005. augusztus 8. 22:1530.
    Kedves Vica!
    A hipnórissal, és a regresszióval terápeutaként foglalkozom. A kutatási témám a "regresszióban átélt esmények elemzése, azok időtartama szerint. " Megjegyzem, hogy a "regressziós hipnózis" megnevezés kicsit értelmetlen, mert a hinpnózisban általában a regresszió a lényeg, és ez nem csak előző életet jelent. Szeptember 21. -én, 17. 30-kor erről tartok ismeretterjesztő előadást. Hogy hol, időben kiderül.
    Kidolgoztam négy új terápiás módszert, ebből az egyik szexuálterápia témájú. Remélem nem baj, hogy sok mindennel foglalkozom. Ezt úgy hívják: integratív pszichoterápia.
    Ha maradt még kérdés, szívesen válaszolok.
    Szép napot!
    előzmény:
    *vica* (28)
     
  23. 2005. augusztus 8. 21:5829.
    Tudom, hogy fogalomzavarban szenvedek! És ráadásul annyi mindent lehet mostanában az elterjedt ezoteriának köszönhetően olvasni, hogy ez nem is csoda. Főleg ha az ember több irányban is olvasgat és azokat nem tudja összerakni egységes egésszé. . .

    Karma ok-okozat - ezt elfogadom, hogy érvényesülhet, akár lélekvándorlásról, akár reinkarnációról beszélünk. . de ugye azt hogyan lehet eldönteni, hogy lélekvándorlás vagy reinkarnáció létezik-e?

    Buddhizmusban úgy hiszem azt olvastam, hogy vagy a nirvána vár az élet végén, a tökéletes megsemmisülés vagy pedig feloldódás az univerzumban, világlélekben, úgy értelmeztem ezt a könyv olvasása során, hogy több lélek keveredik és ebből teljesen új lélek születik újra a világra. .
    Itt már kezdődik is a fogalomzavar, mert ha egy teljesen új lélek, akkor ez meg nem fér bele se a reink. -ba, se a lélekvánd-ba, sőt még a karmát se igazán tudom hozzápasszintani, hiszen miért viselné egy új lélek, egy másik lélekrésznek az előző életekből hozott karmáját. . .
    Vagy lehet, hogy teljesen butaságot olvastam, vagy bután értelmeztem a könyvet, de nekem elég zagyvának tűnik!

    Megkérnélek, hogy priviben mégis "reklámozd" már magadat nekem, érdekelnének e témában könyvek. . Vagy ha tudnál ajánlani valami olvasnivalót, amivel rendet lehetne teremteni kusza gondolataimban, azt is megköszönném!
    előzmény:
    pikpik (27)
     
  24. 2005. augusztus 8. 21:5328.
    Szia Pikpik!

    Engem is nagyon érdekel a regressziós hipnózis, azért is érdekelt hogy hol lehet találni ehhez szakembert. Először megörültem mikor olvastam az irásaidat, de utána egy kicsit elbizonytalanodtam. Ok hogy nem akarsz reklámot csinálni, de valahogy nem értem hogy hogy függ össze nálad a regressziós hipnózis és a nők orgazmusa mint kutatás????
    Ha ezt elmagyaráznád sokat segitenél! Most akkor melyik a te szakterületed???
    Aki nem érti miről van szó:
    http://www. nlcafe. hu/forumkifejt. php?bw=&forumid=58745&forumuser=&id=57&step=0&page=11
    Válas zod előre is köszönöm!
    Üdv: Vica.
    előzmény:
    pikpik (27)
     
  25. 2005. augusztus 8. 21:4927.
    Bocsi, de ez így fogalomzavar.
    Karma=emlékek hatása a cselekedetekre. A cselekedetek pedig meghatározzák a sorsot.
    Lélekvándorlás=Minden lénynek önálló lelke van, a test halála után elbírálják, sorsa lehet a Nirvána, vagy visszaküldik a földi életbe.
    Reinkarnáció=Csak egy lélek van. Ennek egy része elhatárolódik az énhatárral, és a rész irányítja a test életét. A test halálakor az énhatár megszűnik, az élet során keletkezett emlékek a helyükön maradnak, így az egy egész tartalmát képezik. Az új megtestesüléskor a lélek rész hozza magával a már ott levő emlékeket, amelyeket ha hipnózisban átél az ember, sajátjainak érzi. Ez az elmélet teljes összhangban van a lelki betegségekkel, terápiás gyógymódokkal. Ebből sikerült levezetnem, hogy agyógyíthatatlannak minősített szkizofréniának egy része ál-szkizofrénia, és gyógyítható.
    A leírás csak nagyon leszűkített vázlat, lehet hogy nehezen érthető, de készül az újabb könyvem, és a részletekre is magyarázattal, indoklással szolgálok.
    Remélem, hogy ezt Holdfény is elolvassa.
    előzmény:
    sensitive (25)
     

Címlap

top