Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Regressziós hipnózis

szőkenő
Létrehozva: 2005. augusztus 8. 07:44
Nem tudjátok , hogy Magyarországon végeznek-e regressziós hipnózist valahol megbízható helyen? Nem újsághirdetéses sarlatánokra gondolok, hanem normális pszichológus vagy ilyesmi. Tudnom kell, ki voltam az előzőekben és ki volt a szerelmem?
  1. 2011. március 24. 14:0276.

    Szia,

    Sikerült találnod valakit, és elmentél regressziós hipnózisra?  Érdekelne, hogy milyen élmény volt ez számodra?

    előzmény:
    szőkenő (1)
    2005-08-08  07:44
  2. 2010. október 27. 16:5975.
    Olvasd el  "A képzelet energiája" c. könyvet, ott találsz hiteles eseteket. Az ELIXÍR könyvesboltban, vagy antikváriumban juthatsz hozzá.
    előzmény:
    Kristanna (74)
    2010-10-25  10:46
  3. 2010. október 25. 10:4674.

    Valahogy fel kellene éleszteni ezt a topicot.. :)

    én mostanában jutottam el ilyen dolgokhoz, olvasom a Lelkünk útjai c. könyvet, és nagyon érdekel a téma... :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  4. 2010. augusztus 19. 13:1073.

    Sziasztok!

    Él még ez a topic?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2005. augusztus 23. 12:3072.

    Pont olyan mintha egy utazást írtál volna le, azzal a különbséggel, hogy egy utazásból sosem jössz ki ilyen rémes állapotban, lehet, hogy közben bõgsz mint szamár, de a végén nem maradhatsz ilyen sokkban.

    előzmény:
    Asta (71)
    2005-08-23  11:47
  6. 2005. augusztus 23. 11:4771.

    Sziasztok! Az az igazság, hogy napokig tipródtam, leírjam-e, hogy mi vitt a témához közel?

     Nos: még a télen valamikor azt álmodtam, hogy egy kis faluban élek valahol, ahol meleg van. Közeledett az este, és az emberek nekiálltak a falu körüli kerítés kapuját becsukni /többen húzták/, mert hogy ilyenkor jár a tigris. A kapu nagyon magas kihegyezett vastag botokból állt, amiket valami kötélfélével kötöttek össze. Én megijedtem, mert a lányom még nem ért haza, hogy fog bejönni? Elhatároztam, hogy elébe indulok. Bementem a házba, ahol laktam, benn sötét volt, ablak nem is volt, csak az ajtón jött fény. A fekhelyek a fal mentén valami tapasztott padkán voltak, egyetlen helyiség volt az egész, a ruhák - nagyon kevés - a falon lógtak. Valami rongyot dobtam magamra, aztán elindultam egyedül. A falubeli társaim azt mondták, hogy vigyem magammal a tehenemet is, és az úton mindig úgy menjek, hogy a tehén az erdõ és énközöttem legyen, mert ha jön a tigris, ez az egyetlen esélyem. Iszonyúan féltem, de elindultam. Jó sokára elértem egy helyet, ahol valami árokpart-szerûre lehasaltam, és azt láttam, hogy a bokrok, fák mögött egy tisztáson ott áll a lány, akit katonák vesznek körül. Az egyenruhára nem emlékszem, csak arra, hogy valami szürkés, és piros is volt benne. Éreztem, hogy bántani akarják, talán kiabáltam is valamit, és itt ébredtem föl teljesen felzaklatva, leizzadva. Lelõttek, leszúrtak, tigris? Olyan érzésem volt akkor és azóta is, hogy én itt meghaltam.

    Azóta sokszor eszembe jut ez,és nem hagy nyugodni. Soha nem laktam falun, tehenet se sokszor láttam közelrõl, soha nem jártam olyan tájakon, ahol a tigris valós veszély. Két lányom van, de az álomban csak egy volt, a kisebbik. Az álmaimat szinte mindig elfelejtem, ezt le tudtam írni, és most is filmszerûen látom.

    Mi lehet ez? Hogy tudnék utánajárni? Felfokozott fantázia, vagy elõzõ élet?

     

    előzmény:
    ezisen (70)
    2005-08-23  07:11
  7. 2005. augusztus 23. 07:1170.

    Igen volt egy életünk együtt, amit megláthattam belõlle az magyarázatot adott azokra az érzésekre amik rám törtek most amikor elõsször találkoztunk.

    A hipnózist nem tudom, de az utazás nem egyetlen alkalom, általában egyszerre egy életet ismer meg az ember (azt fel is kell dolgozni) 

    előzmény:
    szőkenő (69)
    2005-08-22  13:03
  8. 2005. augusztus 22. 13:0369.
    És megismerted? Egy ilyen utaztatás egyetlen alkalom, s a hipnózis egyetlen alkalom?
    előzmény:
    ezisen (68)
    2005-08-19  12:52
  9. 2005. augusztus 19. 12:5268.
    szószerint azt jelenti, hogy szinte egyszerre jutottunk arra a megállapításra, hogy kellett hogy legyen elõzménye a jelenlegi ismeretségünknek, részt vettem egy utaztatáson ahol kifejezetten az volt a cél, hogy ha volt elõzõ kapcsolatunk és van rá mód akkor azt megismerhessem.
    előzmény:
    Asta (67)
    2005-08-19  10:44
  10. 2005. augusztus 19. 10:4467.
    Mi az, hogy körbejártátok a témát?
    előzmény:
    ezisen (66)
    2005-08-19  10:37
  11. 2005. augusztus 19. 10:3766.
    Igen nekem isvan hasonló érzésem, pont nem olyan régen találkoztam egy fiúval akinek az egyénisége nagy hatással van rám, aztán kicsit körbejártuk a dolgot, és kiderült, hogy több életen át is dolgunk volt egymással.
    előzmény:
    Asta (64)
    2005-08-19  08:32
  12. 2005. augusztus 19. 09:1065.
    Keresem majd, csak még félek.
    előzmény:
    pikpik (63)
    2005-08-19  08:14
  13. 2005. augusztus 19. 08:3264.
    Vannak emberek, akikkel elõször találkozva úgy érzi az ember, mintha mindig is ismerte volna, azonnal kialakul egyfajta kapcsolat, kölcsönös szimpátia. Sokkal közelebb van hozzám, mint az, akit rég ismerek. Ismerhettem már valahonnan? Tudat alatt fölismerem a régi kapcsolatokat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. augusztus 19. 08:1463.

    Majdnem egyetértek, pici eltéréssel. A hipnózis, a korregresszió viccesen egyszerû. A 200 órás képzésbõl kb 8 órát foglalkoztunk vele. A többi meg arról szólt, hogy mit lehet kezdeni az elõjött problémákkal. Regresszióban az emlékek a maguk teljességében jönnek elõ, más kérdés, hogy az elsõ alkalommal pont ezért kell szimbolikus megoldást választani, a kíméletesség érdekében. Ha a páciens már képes a legdurvább dolgok elviselésére is, akkor mehet a "direkt" vezetés is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543242 (57)
    2005-08-15  09:11
  15. 2005. augusztus 19. 07:5162.

    Szia!

    Az én ismereteim szerint azok az információk amik elõzõ életedbõl megmaradtak, az aurád egyik külsõ rétegében vannak elraktározva, onnan lehet õket elõhívni, amikor éjszaka eltávolodsz a testedtõl, ezen a rétegen áthaladsz, és képekké alakulhatnak az infók, ezeket szépen beleszövöd az álmaidba.

     

    előzmény:
    Asta (59)
    2005-08-18  09:34
  16. 2005. augusztus 18. 13:0661.
    Néha angol nyelven álmodok, folyékonyan beszélgetek emberekkel, ahogy a valóságban soha. Nem beszélek jól angolul.
    előzmény:
    Asta (59)
    2005-08-18  09:34
  17. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. augusztus 18. 10:0860.

    soha nem fogom megérteni, hogy "tanitók", hogy tanithatnak a félelemre. Miért kell belebeszélni az emberekbe a félelmet a visszatartás.... /Müller P./

    Amitól félsz valóban bekövetkezik. Amire meg nem gondolsz az biztosan elkerül...

    A meditáció jó dolog és az égi vezetés, tanitók, szellemivezetõk, mesterek, angyalok ott vannak veled. Kövesd a fényt és nem lesz semmi bajod 

    előzmény:
    szőkenő (58)
    2005-08-17  09:11
  18. 2005. augusztus 18. 09:3459.

    Sziasztok!

    Csak most fedeztelek föl benneteket, nagyon érdekel a dolog, mert olyan furákat álmodom néha. Idegen helyek, ahol ismerõs vagyok - ugyanaz több alkalommal - idegen kultúrák szokásai, amik természetesnek tûnnek. Nem hiszem, hogy az olvasmányaim befolyásolnának, hiszen elõtte hónapokig nem is olvastam olyan jellegû könyvet, aminek ehhez a területhez köze van. Lehet, hogy "visszaálmodom" magam helyekre, és idõkbe? Más is van így ezzel?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. augusztus 17. 09:1158.
    Sziasztok. Közben szabadságon voltam, nem tudtam beugrani. Olvastam az általad említett könyvet, s igazából csak ezt a modernebb variációkat ismerem. Félnék egyedül bármibe belevágni, még meditációkba sem merek, mert azt olvastam valahol, hogy vannak olyan problémák, amelyekre nem szabad rámeditálni (Müller Péter). Szóval igazán nem vagyok járatos a témában, csak egy kapaszkodót keresek életem egyes történéseire. Próbálok hinni valamiben, ami elfogadhatóvá teszi számomra az elfogadhatatlant és aki nem Isten, hanem valami más, talán én vagyok. Követhetõ vagyok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543242 (57)
    2005-08-15  09:11
  20. Torolt_felhasznalo_543242
    Torolt_felhasznalo_543242
    2005. augusztus 15. 09:1157.

    A modernebb szóval arra céloztam, hogy régebben (60,70-es években, lásd: Élet az élet után c. könyv) a pszichológusok csak a hipnózist alkalmazták a visszatekintésre (akár jelen életbeli, akár elõzõ életekbeli visszatekintésre). Sokan idegenkednek ettõl a módszertõl, mert félnek, hogy hipnózis alatt esetleg manipulálják õket (mivel nincsenek tudatuknál, azaz nem éberek, talán így pontosabb). Nem állítottam, hogy egyik módszer is jobb a másiknál......

    Az tény, hogy az utaztatóban nagyon meg kell bízni, nem árt, ha vmilyen szinten már jóban vagyunk vele, és tudjuk, hogy számíthatunk a teljes diszkréciójára.

    Ami szerintem fontos: az utaztatást nem passzióból csinálják a gyógyító mesterek (persze vannak, akik csak kíváncsiságból néznek vissza elõzõ életeikbe, de elsõsorban nem erre való!), GYÓGYÍTÁSRA szolgál!!! A problémát kiváltó okot tárja fel, ezzel gyógyít, és nem tünetet kezel!

    Mint már említettem a "sokszor nehezen elviselhetõ érzések" csak olyan mértékben kerülnek felszínre, hogy a paciens azt "túlélje", olyat úgy sem fog látni, amibe "belehalna".

    Nem értek azzal egyet, hogy az emlékeket könnyû elõhozni! Azzal viszont igen, hogy csak a képzett gyógyító tud mit kezdeni a feltárt problémával, csak õ tud oldani, a kontár csak nagyobb bajt okoz.

    előzmény:
    pikpik (55)
    2005-08-12  14:53
  21. 2005. augusztus 15. 06:5656.

    Egyetértünk, nem a módszer a fontos, hanem, hogy aki mûveli felelõsen tegye.

    De miért érzõdik minden hozzászólásodból az indulat?

    előzmény:
    pikpik (55)
    2005-08-12  14:53
  22. 2005. augusztus 12. 14:5355.

    Mibõl gondolod, hogy az õsi transzlégzés, az õsi prána nadi modernebb, mint a legfrissebb kutatások eredménye. Ha annyira jó, miért lehet eredménytelen? Mibõl gondolod, hoga a transzlégzéssel, vagy akár más módszerrel kialakított módosult tudatállapot jobb, vagy rosszabb a másik módszernél?

    A hipnózisról rengeteg téveszme kering, köszönhetõen a "Márió és a varázsló" c. irodalmi mûnek.

    Majdnem közömbös, hogy a módosult tudatállapot milyen módszerrel alakul ki, sokkal fontosabb, mi történik ezután, a vezetõ hogyan tudja rendezni, oldani az élmények során fellépõ, sokszor nehezen elviselhetõ érzéseket. Az emlékeket elõhozni viszonyla könnyû, ezért is csinálják sokan gátlástalanul, az helyett, hogy megtanulnák az oldás módszerét.

    A hipnózisban is van új módszer, amivel a nulla hipnábilitású személynél is kialakítható a legmélyebb állapot is, egészen az énhatár oldódásig (megvilágosodás, halálélmény).

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543242 (49)
    2005-08-12  10:57
  23. 2005. augusztus 12. 14:1254.

    Nem az igazi cél a gyógyítás. Elõfordul olykor, hogy megreked a gyógyulási folyamat, mert olyan múltbéli események okozzák a blokkot amit nem tudunk már kezeléssel feloldani, na ilyenkor jön szóba az un utaztatás, sokszor kiderül az ok, és akoor a gyógyulási folyamat is felgyorsul.

    Nagyon sokféle betegségen lehet segíteni, persze nagyban függ a beteg állapotától, és hozzáállásától is. a nadi nem csodaszer, kitartó és állhatatos munka kell és nem csak a gyógyító részérõl, ahhoz, hogy egy betegséget le lehessen küzdeni.

    előzmény:
    Zsólánya (53)
    2005-08-12  14:00
  24. 2005. augusztus 12. 14:0053.

    Számomra nem idegen ez a gondolat.... , hogy  eszköz lennék "csupán"....

    Gyógyászatot említesz, tehát nem "csak" "utazgatásra" használjátok a szimbólumokat, hanem gyógyításra is?

    Mi mindenfélét lehet ily módon gyógyítani?

    előzmény:
    ezisen (52)
    2005-08-12  13:48
  25. 2005. augusztus 12. 13:4852.

    Nem nem vagy egyedül, ennek több fokozata van, és a legmagasabbon asszem máregyedül is lehetsz, de szerintem ezt senki nem használja, bár ki tudja.

    A szimbólumos gyógyászatban, ez a legnagyszerûbb, hogy akkor tudsz jól mûködni, ha az egodat annyira háttérbe tudod helyezni, hogy ne te irányíts.

    Ha egy pillanatra sem felejted el, hogy a tudás nem a tied, csak egy eszköz vagy amin keresztül folyik az energia. Ez nem könnyû feladat.

    előzmény:
    Zsólánya (51)
    2005-08-12  13:38

Címlap

top