Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Regressziós hipnózis

szőkenő
Létrehozva: 2005. augusztus 8. 07:44
Nem tudjátok , hogy Magyarországon végeznek-e regressziós hipnózist valahol megbízható helyen? Nem újsághirdetéses sarlatánokra gondolok, hanem normális pszichológus vagy ilyesmi. Tudnom kell, ki voltam az előzőekben és ki volt a szerelmem?
  1. 2017. november 30. 11:1487.

    Hát nem tudom..én sok mindenben hiszek,(horoszkóp, számmisztika,földönkívüliek,stb) de nekem ez olyan lehúzás szagú..Mint ahogy az úgynevezett "szivárványkezelés" hangtálazás, stb. Egy csomó pénzt elkérnek az ilyen szarságokért, de nem használ semmit.A szivárványterápiát kipróbáltam, ingyen, mert a Párom kolléganője foglalkozik ilyennel. Felfeküdtem az ágyra, betett valami meditációs zenét, és a testem felett bűvészkedett(illetve szó szerint a levegőt simogatta..)ennek állítólag "elengedő" megnyugtató hatása kellett volna legyen,(hogy elengedem a múltbéli fájdalmakat, stb)De természetesen semmi sem történt..(illetve de, a fekvés és a meditációs zene hatására elálmosodtam..) Egy ilyen kezelés 10000 forintba kerül alkalmanként..Én biztos nem adnék egy fillért sem ilyenekre..De hát van aki vakon fizet, ők meg meggazdagodnak..(komolyan nekem is kéne hirdetnem, hátha pár hülye fizetne a semmiért

    előzmény:
    turananna (83)
    2017-11-17  12:28
  2. 2017. november 21. 06:2786.

    Nagyon meg kell gondolni ezt a holisztikus gyogyitas cuccot : ezek a predikalok hisznek a karmaban es a reinkarnacioban/ujjaszuletesben/
    Valami mai "divatos" bajban , mint pl a rak ,  jobb dolog karmat/ujjaszuletest hirdetok szerint gyogyitas helyett  kimulni , mint gyogyulva kisiklatni a karmadat....
    Ezek szerint az agyament teoriak szerint , rossz lesz az eleted a kovetkezo eletedben es ujra kell elned a ki nem hordott betegsegedet...
    Ciki szenvedned/szenvedni hagyni a gyerekedet , MA , jo lelkiismerettel, mert azt mondta a holisztikusan "segito" prokator , hogy a jovendo eleted/elete  jobb lesz ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (84)
    2017-11-21  06:07
  3. 2017. november 21. 06:1085.

    Hat , fonokno , en ilyennel nem buszkelkednek... "Már régen túl vagyok azon, hogy kiváncsiságból keressek valamit"


    Azt hiszem, hogy ha a kivancsisag megszunik , akkor vege a dalnak . " Vege , vege , vege mindennek ....."  Akkor zoldseg lesz az ember.

    előzmény:
    -1- (82)
    2011-08-06  18:59
  4. 2017. november 21. 06:0784.

    Sziasztok!


    Nekem nagyon sokat segítettek előző vagy épp jelen életes utazások, más néven reinkarnációs utazások, amiben végig magadnál vagy. Nem összekeverendő a regresszios hipnozissal. Sokat fejlődtem általa. Most a Lélekserpa segít nekem. https://lelekserpa.hu

    idézet:
    turananna (83)
    2017-11-17 12:28:37

    Na es mi a feneben segit ?
    Hany eves vagy ?
    Mihez kell Neked segitseg ? Nem vagy felnott ?
    Meg tudnad fogalmazni ?

    Tobbet eszel , tobbet iszol ?
    Jobban alszol ?
    Jobb az egeszseged ?
    Nem reggel kelsz fel es este fekszel ?
    Gyerekeid jobban viselkednek, jobban tanulnak , tobb idod jut rajuk?
    Kesobben indulsz dolgozni ?
    Tobb lett a penzed ?
    Jobbakat dugsz ?
    Emlekszem az itteni  F******a bandajara : "Anyuuu sirt, mert utaztataskor azt mondtak, hogy elozo eleteben naci tiszt volt ..". a masik marha pedig imadkozott egy pohar vizhez , hogy a majd'ketmillios  Apek tartozasa eltunjon...



    Na most belenezek az oldalba...


     

    előzmény:
    turananna (83)
    2017-11-17  12:28
  5. 2017. november 17. 12:2883.

    Sziasztok!


    Nekem nagyon sokat segítettek előző vagy épp jelen életes utazások, más néven reinkarnációs utazások, amiben végig magadnál vagy. Nem összekeverendő a regresszios hipnozissal. Sokat fejlődtem általa. Most a Lélekserpa segít nekem. https://lelekserpa.hu

  6. -1-
    -1-
    2011. augusztus 6. 18:5982.

    Már régen túl vagyok azon, hogy kiváncsiságból keressek valamit.

     

    Na szóval az én utazásom nem ilyen célirányos utazás volt, hanem csak úgy, spontán.

    Az egyik olyan erővel érkezett hozzám, hogy a övetkező naptól kiírtam az életem versek formájába.

    Azóta sem írok verseket.

     

    A hipnózisról meg annyi a tapsztalatom, hogy a cigarettáról hipnózissal sikerült leállnom.

    Majd tíz év múlva valóban letettem én magam is a cigarettát, persze közben sem szívtam.

    Gondolom te érted, hogy miről beszélek, de ha nem, akkor kifejtem másképpen.

     

    Most elutazom, de ha visszajövök, akkor szívesen beszélnék még erről a témáról.

    előzmény:
    pikpik (81)
    2011-08-06  15:35
  7. 2011. augusztus 6. 15:3581.
    A kor regressziónak lényegtelen vetülete az, hogy valaki kielégítse a kíváncsiságát. Lelki trauma emlék viszont elménknek bármely részében lehet, bárminek nevezzük is azt. Terápia szempontjából ezért fontos minden lehetséges traumát felderíteni, és átdolgozni, hogy ártó hatása megszűnjék. Súlyos hiba, ha az "utazás" alatt valaki csak szembesül a bántó érzelmeket okozó eseménnyel, annak feldolgozása nélkül, akár idegösszeroppanáshoz is vezethet. Van rá jó néhány példa.
    előzmény:
    -1- (80)
    2011-08-06  06:31
  8. -1-
    -1-
    2011. augusztus 6. 06:3180.

    Én örülnék, ha kifejtenétek a magatok véleményét, tudását, mert nagyon érdekel ez a téma.

     

    Viszont most úgy látom, hogy inkább arra felé mentek el, hogy mi a jó és mi a rossz megoldás.

    Azt gondolom, hogy mindig mindenben van valami, ami egy másiknak a figyelmét ráirányítja saját életére, megoldásaira, ezért javaslom inkább azt, hogy beszéljetek a saját ismert témáitokban arról, amit már tudtok.

     

    Nekem még nem volt és tán nem is lesz regressziós utazásom, de más módszerrel úgy vélem, hogy voltak olyan utazásaim, amik tán a múltamból hoztak fel olyan "emlékeket", amikkel a mostani életemben dolgom van.

     

    Ugyanakkor vallom, hogy nem kell tudnom a régi életem - bár ezt nem is érzem igaznak, hogy valóban megtudhatom -, hiszen a mostani életem feladatai pontosan adják magukat, ha képes vagyok rájuk találni és nem a szőnyeg alá söprögetni őket.

    előzmény:
    pikpik (79)
    2011-08-04  22:48
  9. 2011. augusztus 4. 22:4879.

    Leírásodban túl sok a valótlan:

    - Magyarországon nemzetközi viszonylatban is igen magas szintű a hipnózis képzés (ELTE, Integratív Pszichoterápiás Egyesület.

    - Nem csak a legmagasabb hipnábilitásúaknál érvényesülhet a szomnambul állapot.

    - A regresszióban felhozott emlékek a személyes tudattalanból erednek.

    - A leírásodból arra lehet következtetni, hogy nem vagy kiképzett hipnoterapeuta, vagy nem megfelelő helyen kaptad a kiképzést, mivel leírásod túlzottan naív.

    előzmény:
    enter995 (77)
    2011-08-04  14:22
  10. 2011. augusztus 4. 19:4378.

    Csak csendben jegyezném meg, hogy ez a Te véleményed és a Te igazságod.

    Más terapeutáknak, hipnocoachoknak meg más a véleményük és tapasztalatuk. Tartsuk tiszteletben mások hitét is.

    előzmény:
    enter995 (77)
    2011-08-04  14:22
  11. 2011. augusztus 4. 14:2277.

    A regressziós hipnózishoz először egy nagyon mély hipnózist kell indukálni. Mélyhipnózis pedig csak az emberek 15-20%-ánál érhető el. Persze ez függ a hipnotizőr képzettségétől is (Magyarországon pedig tudni illik nincs megfelelő színvonalú hipnózis oktatás). Amikor az ember regressziós hipnózis alatt visszamegy a születése előttre, akkor valóban felidézhet részletgazdag és teljesen valódinak tűnő élményeket, ám ez csak az agy fantáziája. Az embert mélyhipnózis alatt a jövőbe is előre lehet küldeni, a személyisége is érettebb lesz a páciensnek és az elmúlt évek emlékeit teljesen tisztán látja, noha azok még meg sem történtek. Pár év múlva mindig bebizonyosodik hogy a páciensnek az annyira valódinak tűnő jövőképe hamis volt és teljesen máshogy alakult az élete, mint amit hipnózisban elmondott. Ugyanez a jelenség figyelhető meg, amikor a kliensnekazt szuggeráljuk hogy egy bizonyos tárgy nincs a teremben, mikor kinyitja a szemét, valóban nem látja a tárgyat (pedig a szem érzékeli), a furcsaság az, hogy a tárgy mögötti asztallapotvalóban nem látja (mivel az a tárgy eltakarja), mégis teljesen tiszta és részletes képet lát az üres asztalról. Az agy hipnózis alatt felépíthet egy részletes és valódinak tűnő világot (amit a páciens hipnózis alatt a beszűkült tudatállapotával valódinak vél, és foggal, körömmel ragaszkodik ahhoz, hogy amit lát, az valódi), de ez csak az úgynevezett "szupermemória" műve, amit az agy csak hipnózis alatt használhat fel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top