Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orchidea

zelma3
Létrehozva: 2005. szeptember 23. 07:47

sziasztok!

Gyönyörüen megnött és uj hatásokat hozott egy cserépben az erkélyünkön az orchideánk.Egy pár hete bimbok is vannak rajta.De még nem nyiltak ki azota sem.

Szerintetek mi lehet az oka hogy nem nyilik ki a bimbo?

Ma reggel arra gondoltam -nincs e már hüvös neki kinnt?

Mi a véleményetek -esetelg valaki tapasztalt?

Köszönöm elöre is a segiotséget 

  1. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 22. 06:463376.

     

    Anita  gyönyörű az orchideád !!!!!!!!!!  De én nem tartanám abban az üveg  " kalitkában "  , jobban érezné magát szabadon , nem is tudom ,hogyan lehet abban öntözni, permetezni a léggyökereit ? De ez a magán véleményem,hogy fog elférni ,ha ilyen nagy lesz,mint az enyém ?

    előzmény:
    Anitaw (3373)
    2010-11-21  13:56
  2. 2010. november 21. 21:073375.

    Sziasztok!

     

    Sikeresen átköltöztettem az orchikat a házba. A cimbi tele volt bimbóval, mégis sikerült megoldani a költözést, hála a novemberi szép időnek. Ki is nyílt minden virág, hoztam képet is

     

    Mindenkinek jó virággondozást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  3. 2010. november 21. 17:153374.

    Sziasztok!r

     

    Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek! Nemrég kaptam a páromtól 2 lepkeorchideát, de sajnos nekem nagyon úgy tűnik, hogy pici lehet a cserép amiben vannak! Aránylag elég nagyok és magasak és sajnos ebből fakadóan már egy kisebb "szellő" is felborítja őket! Nem tudom, hogy szabadna-e most átültetnem, mert virágzásban is vannak nagyon, de olvastam azt is, hogy ennek úgy április-május lenne az időszaka!

    Mit tudtok tanácsolni?

     

    Milyen márkájú orchidea földet kell használni?

     

    Jajj és még egy kérdés! Láttam, hogy nem mindenkinek vannak az orchideák olyan átlátszó tartóban, tehetem én is nem átlátszó a kaspóba például?! Tudom a léggyökerek is felveszik a fényt, ezért kérdezem!?

     

    Köszönöm a tanácsokat és naggyon élvezetes a fórumotok!!!

     

    Aida 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  4. 2010. november 21. 13:563373.

    Sziasztok!

     

    Életem első Orchideája ez.

    Sajnos amúgy sem vagyok egy nagy virág tartó, illetve tartanám Én, ha túl élnék. :(

    Segítségeteket szeretném kérni, hogy mit kell róla tudnom.

    Úgy vettük, ahogy a képen látható, azokkal a bogyókkal.

    Ez mennyire válik hasznára? Mennyire kell öntözni?

     

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  5. 2010. november 21. 13:313372.

    Aszta, de gyönyörű

     

     

     

    Remélem karácsonyra az enyémek is kivirágoznak (4 van tele most bimbóval  )

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (3367)
    2010-11-19  19:22
  6. 2010. november 20. 20:103371.

    Köszönöm szépen a válaszod, megpróbálom úgy hogy valamit elé teszek amitől felfe fog kanyarodni és nőni.

    Jó éjt mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (3367)
    2010-11-19  19:22
  7. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 20. 16:283370.

     

    Sziasztok

     

    A denrobium nobile hibrid orchideát  ősszel hideg helyre kell tenni 2-3 hónapig,10-12 C fokos hely kell nekik,a növény elhullatja az előző évi hajtásleveleit ,alig öntözzük és csak ez után jelennek meg a bimbók, akkor kell nekik a melegebb hely

     

    Az én dendrobium nobilém két virágszáron most virágzott el, és van öt új hajtása már,még minden levele meg van és nem tudom hideg helyre tenni,a konyhában nincs fűtés és az ablakpárkányon a nyitott ablakon keresztűl kapnak hideget,csak meg ne fázzon nekem,mert sajnálnám ,ha elpusztulna .   

    előzmény:
    Saratoga (3369)
    2010-11-20  01:12
  8. 2010. november 20. 01:123369.
    Ő szerintem egy lombhullató dendróbium. Az enyém is lekopaszodott. Náluk így szokás.
    előzmény:
    fanor87 (3363)
    2010-11-19  07:56
  9. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 19. 19:563368.

     

    A levelek sárgulása túlöntözés ,fényhiány,miatt is lehet.

    Dendrobium nobile orchideáról van szó?

    előzmény:
    fanor87 (3363)
    2010-11-19  07:56
  10. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 19. 19:223367.

     

     

    Szöszinóri , amikor még hajlékony a virágszár ,akkor felfelé is nevelhető,vagy felakasztva   és lefelé a virágszárat,

     

    Ime ez az orchidea a Király  Bélabá tulajdona : gyönyörű !!!!!!!!!!

    előzmény:
    szöszinóri (3362)
    2010-11-18  14:14
  11. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 19. 19:153366.

     

    Gyönyörűek az orchideáig , mintha repdeső pillangók lennének .

    előzmény:
    bigacsiga2 (3360)
    2010-11-14  18:07
  12. 2010. november 19. 16:313365.

    Nagyon szépen köszönöm a válaszod.

    Érthető volt minden

    Pont ma jutott nekem is az eszembe, hogy más növényeknél is így szoktuk.

    Egyébként van még két orchideám a fehér alvórügyből hoz 2 virágszárat a lila pedig 1 virágszárat hoz.( és a mini is egyet) nagyjából egyformák úgyhogy szerintem szilveszter körül borulnak virágba.

    Alig várom

    Kellemes hétvégét mindenkinek!!!

    előzmény:
    Joudy (3364)
    2010-11-19  15:40
  13. 2010. november 19. 15:403364.

    Azért nő vízszintesen a virágszár, mert mindig a több fény irányába nő, én úgy szoktam "kiegyenesíteni", hogy mindig megfordítom a kaspót amikor már nagyon elkezd vízszintesen nőni egy irányba és így egyenesbe hozza magát, mert akkoris a fény felé nő és így visszakanyarodik,   remélem érthető voltam

     Ezt többször is megismétlem akárhányszor elkezd nagyon a nem jó irányba megindulni,. Amúgy nem tudom, hogy kell szakszerűen egyenesen növeszteni, én így csinálom és bevált, de biztos hogy később ha már megnőtt a virágszár kézzel nem lehet teljesen egyenesbe erőszakolni őket mert könnyen letörhet, megsérülhet.

    előzmény:
    szöszinóri (3362)
    2010-11-18  14:14
  14. 2010. november 19. 07:563363.

    Sziasztok!

     

    A 3349-es hozzászólásomban töltöttem fel képeket a sárguló orchideáimról. Most már abban a fázisban tartanak, hogy a levél hegyénél száradnak is. Mi lehet a bajuk? Kiszárítottam a földjeiket, hohy ne legyen olyan vizes, de semmi.

     

    Kérlek benneteket hogy segítsetek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  15. 2010. november 18. 14:143362.

    Szia batarineoroszmaria!

     

    Gyönyörű orhideáid vannak, úgy látom neked is van egy mini.Tavaj szeptemberben én is kaptam egyet és most hoz egy virágszárat. Nagyon örülök neki csak az a bajom hogy vízszintesen nő nem felfele.

    Nem akarom felkényszeríteni nehogy letörjem.

    Mit tegyek vele?

    Fotót készítettem de túl nagy azt írja, de én nemtudom hogy hogy kell kisebb méretűre csinálni.

    A válaszod előre is köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (3355)
    2010-11-09  09:16
  16. 2010. november 15. 14:003361.

    jaaaj de szépek!!

    A rózsaszínen rengeteg a virág!

    A másik olyan,mintha egy festő ráspriccelt volna az ecsettel

    csodaszép

    előzmény:
    bigacsiga2 (3360)
    2010-11-14  18:07
  17. 2010. november 14. 18:073360.

    Én is megmutatom a most virágzóimat! 

     

    A rózsaszínen egy szár van sok-sok virággal.

     

    A zöldes sárgán 5!!! szár van, de mindegyik hegyék csak 3-5 virág pompázik. Igaz azok gyönyörű szépek!

     

    Most bimbózik egy érdekes virág alakú is, majd ha kinyilik lefotózom azt is.

     

    Kiváncsi leszek milyen színe lesz.

     

    Ugyanis azt vettem észre, hogy idővel kopik a szín vagy változik.

    Azt mondjuk nem tudom mitől van. Estleg talán a tápsó befolyásolhatja?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (3354)
    2010-11-09  09:10
  18. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 14. 15:183359.

     

    Sziasztok

     

    Még az idén nem volt szükség pótvilágításra,nem volt sötét,borús az idő,tavaly viszont kellett,én szerencsés vagyok mert észak- déli az ablakom,a déliben álló lápmát tettem az orchideáim fölé és azzal világítottam meg kihúztam a függönyt ,mert olyankor számit amikor a bimbók fejlődnek, van LED lámpa orchideáknak,de drága

    előzmény:
    zsuzsigrín (3358)
    2010-11-14  09:49
  19. 2010. november 14. 09:493358.

    Köszönjük szépen a havi tanácsokat

    én arra lennék kíváncsi, ki milyen pótfényt használ az Orchiknak!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (3357)
    2010-11-09  11:44
  20. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 9. 11:443357.

    Folytatás :

     

    Szeptember:

    Ekkor már elhagyhatjuk a tápoldatozást, és azokat az orchideákat, amelyek érzékenyek a hidegre vigyük be védett helyre. A legtöbb orchideánál a nappali és az éjszakai hőmérséklet különbség váltja ki a virágképződést, fontos hogy ilyenkor a legtöbb fényt biztosítsuk számukra.

    Szobanövények kézikönyve most akciós áron!

    Ez a könyv azoknak készült, akik szeretik a növényeket és a virágokat, akik úgy érzik, hogy a lakásban lévő zöldek hangulatosabbá teszik a környezetet, és az ott élőkre is jótékonyan hatnak. A könyv most 990Ft helyett csak 690Ft.-ért kapható >>>>>>


    Október:

    Itt már érdemes behordani a kint tartott orchideákat a tápoldatozást már végleg fejezzük be, de még mindig világos helyre tegyük orchideáinkat.

    November és december.

    Megkezdőik a nyugalmi időszak, ekkor már ne bolygassuk őket, csökkentsük le a locsolást is, ám annál fontosabb a páratartalom, naponta permetezzük a léggyökereket és a leveleket. A túllocsolás ezekben a hónapokban penészes betegséghez vezethet, kerüljük a pangó víz kialakulását. Ha szükséges gondoskodjunk a pót világításról, mert a fényi hány komoly gondokat okozhat.

    Természetesen minden orchideának más-más igénye van, külön kell kezelni a melegigényes fajtákat és a hideg igényes fajtákat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 9. 11:423356.
    Az orchideák ápolása hónapról hónapra   

    Bemutatjuk az egész éves orchideák ápolását hónapról, hónapra. Ismerje meg ön is hogy milyen teendők vannak, januártól decemberig ezekkel a különleges gyönyörű növényekkel.

    Az orchideák igen sok törődést igényelnek, aki ilyen növényt tart, nincs ideje pihenni, mert szinte naponta kell velük foglalkozni, törődni. Sok türelem és odafigyelést igényelnek, ám annál szebb virágokkal hálálják meg a gondos kertész keze munkáját. Ismerjük meg az egész éves gondozási naptárt, ahol megtudhatjuk melyik hónapban mi a teendő az orchideák körül.

    Január:

    Sajnos ez a legnehezebb hónap, hiszen a fűtés miatt az orchideák szenvednek, a túlszáraz levegőtől, a levelek sárgulnak, a bimbók leesnek. Ilyenkor naponta permetezzük a leveleket, és a léggyökereket, helyezzünk el minél több párologtatót, és tegyünk a cserép alá kavicsos tálcát. A fény és pára hiány ebben a hónapban sok gondot okozhat, próbáljuk meg mesterségesen pótolni mindkettőt.

    Február:

    Sok orchideán ilyenkor jelennek meg a virágot, vége a nyugalmi időszaknak, jön a tavasz. Érdemes a növényeket ekkor minél világosabb helyre állítani, mert a fény hiány miatt a virágok még nyílás előtt leesnek. Ebben a hónapban is nagyon fontos a megfelelő páratartalom.

    Március:

    Ebben a hónapban a gyökereken megjelenek a friss zöld gyökércsúcsok, a növény növekedésnek indul. Itt az ideje speciális orchidea tápoldattal elkezdeni locsolni, kéthetente egyszer az öntöző vízhez adva jutassuk ki a megfelelő tápoldatot. Márciusban a hirtelen erős tavaszi napsütés az ablakban könnyen megperzselheti kedvencünket, ezért gondoskodjunk a megfelelő árnyékolásról. Ha szükséges az átültetés most végezzük el, speciális orchidea ültető közegbe.

    Május:

    Ebben a hónapban orchideánk fejlődése már gyorsabb, egymás után hozza az új leveleket, ha eddig nem ültettük át a növényt, most már ne bolygassuk. Még korai kitenni a szabadba a növényt, de nappal árnyékos helyre már pár órára kitehetjük a szabadba, majd éjszakára vigyük be védett helyre. Ebben a hónapban szépen fokozatosan kell hozzászoktatni a kinti meleghez a növényt.

    Június, július, augusztus:

    A nyári hónapokban a lakásban tartott orchideák az ablaküveg mögött gyakran kapnak hőgutát és megperzselődnek, így védjük őket az erős napsugártól. Kint a szabadban tartott orchideákat pedig az erős széltől és a nyári viharoktól, jégesőktől óvjuk, ha azt halljuk, hogy vihar vagy nagyobb eső közeledik, vigyük védett helyre őket. Ebben a három hónapban is adjuk a tápoldatot kéthetente, és a locsolásra is ügyeljük, mert nyáron a túllocsolás és a kiszáradás is végzetes lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 9. 09:163355.

     

     

    Gyönyörű a bocis orchideád Zsuzsi , gyűjtsél esővizet és azzal öntözzél, hetente én egyszer öntözök,ma permeteztem,de csak a gyökereket,leveleket hétvégén vizes vattával letörölgettem a portól  ,

     

    nekem most 9 fog virágozni,íme a mini pink phala. orchideám virágszárral, ha érdekel a története kérdezzél

    előzmény:
    zsuzsigrín (3353)
    2010-11-09  08:47
  23. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 9. 09:103354.

    Sziasztok

     

    Csillus88-  tudnom kellene ,hogy milyen fajta,ha lepke orchidea vagyis phalaenopsis,akkor ő a meleget és a világosat kedveli,de árnyékolni kell,mert könnyen megég a levele,vagyis függöny mögé kell tenni,ha csak északi az ablak, nekem észak-déli az ablakom és cserélgetni szoktam őket,amalyik pihenőt tart északi,amelyik virágszárat hoz az a déli szobába kerül, valószínű ,hogy megfázott  

     

    Ő az első orchideám,első virágszárán 24 virág volt,másodikon 38,harmadikon 48 és most két virágszárat,alvórügyből bimbókat,ma reggelre kinyillott az első virág,és hoz a tövéből egyy fiókát,hajtást szaporodni akar

     

    Szép napot mindenkinek !

    előzmény:
    csillus88 (3352)
    2010-11-08  20:47
  24. 2010. november 9. 08:473353.

    jaj de gyönyörű az a lila Phala 

    Jó,hogy a környékeden ilyen akciósan is hozzájutni Orchikhoz.

    Nálunk a környékünkön nincsenek nagy bevásárlóküzpontok sajna.

    Hoztam képet a sárgás levelű Orchimról, ő Bocis.

    Akinek virágszára nő, Ő hófehér,hatalmas virágai vannak (májusban nyílt utoljára)

    Épp most kapnak egy kis esővizet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (3347)
    2010-11-08  14:53
  25. 2010. november 8. 20:473352.

    Sziasztok!

     

    Segítséget szeretnék kérni, hátha tudtok segíteni, szóval:

    Anyósomnak van/volt egy orchideája, amit ma megkaptam én, hátha megtudom menteni, na szóval: átültettem nyáron orchideaföldbe, és ami a föld felett vannak gyökerei megbarnultak, nekem úgy tűnik, mintha elszáradtak volna, de viszont amik a földbe vannak zöldek, és a leveleit is lehullatta egy leél maradt rajta. Mi baja lehet? Mivel lehetne megmenteni?

    Én arra gondoltam, hogy megfázhatott. Kb 1 hónapja vitte be a konyhába, de ezelőtt egy világos folyosón volt, ahol kb 14-15 fok körül van.

    Köszönöm előre is a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     

Címlap

top