Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yadine tabletta

Returnz
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 13:35

Szed valaki Yadinet?Mik a tapasztalatok?

Pozitív és negatív mellékhatásokat érzékeltetek?

Ja és mennyibe kerül most?

Köszi

  1. 2010. február 1. 14:26376.

    két és fél évet szedtem, fél éve hagytam abba. már alatta migrénes lettem, illetve görcsöltem, amit előtte sosem, és ezek azóta sem jött rendbe.. ráadásul a bőröm is csúnya lett, se kozmetikus se senki nem tud vele mit kezdeni. fogyni viszont lefogytam legalább.

    szóval részemről én jól megszívtam vele, nem ajánlom senkinek. -.-

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892392 (375)
    2010-01-31  19:56
  2. Torolt_felhasznalo_892392
    Torolt_felhasznalo_892392
    2010. január 31. 19:56375.
    én több mint 2 évig szedtem,és semmilyen negatív mellékhatása nem volt csak pozitiv,és ezt több embertől is hallottam akik szintén Yadine-t szedtek.Azért azt nem mondanám,hogy méreg minden gyógyszernek vannak mellékhatásai.Van akin kijön van akin nem,.Szerintem teljesen rendben van.Ja és én csak azért hagytam abba mert sokáig nem volt párom;)                            
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_978750
    Torolt_felhasznalo_978750
    2009. szeptember 3. 20:24374.
    Régebben szedtem én is. Nekem nem okozott semmilyen problémát,de egyébként minden hormon tartalmú szer okozhat problémát. Attól függ kinek hogy reagál a szervezete...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_481196
    Torolt_felhasznalo_481196
    2009. július 28. 17:25373.

    A YADINE MÉREG!  Nem szabad szedni! Nagyon trombózisveszélyes!

     

     És asztmát meg egyéb súlyos betegséget okoz. Nekem soha nem voltak ezelőtt légzési problémáim. Mióta szedem be van dugulva  az orrom!! De csak most jöttem rá az összefüggesre!!

     

    Fél éve szedem csak, de most arc és homloküreg műtetre kell mennem, amitől nagyon félek, mert a fejemben fognak turkálni az orvosok! Nyálkahártya megvastagodást is okoznak ezek a gyógyszerek és emiatt arcureg meg homloküreg polyp alakul ki, aminek persze még sulyosabb agyi következmenye is lehet, vagy ráhúzódhat a szemedre!!!!

    Ráadasul asztmat is okoz!!!  Napi 5 fulladasos köhögesem van az utóbbi 3 hónapban!! A tüdőgyógyasz azt mondta nem érti, hogy lehet ennyire rossz a légzésfunkcióm es azzonnal hagyjam abba a gyógyszert!!!

     

    Elolvastataok figyelmesen a mellékhatásait? "Ritka" mellékhatás:

    1000-ből egy asztma!!  Az azért nem ritka! És még hány Nő van aki nem is jelentette, vagy nem latják át az összefüggest és elkezdi szedni az asztma gyógyszert, aminek persze más mellékhatása lesz és arra is kapsz valami gyógyszert!!!! 

    Nem szabad bekerülni ebbe a körbe!!  Ha lehet semmilyen gyógyszert ne szedj!  Ezelőtt a Diane-t szedtem évekig semmi tünetem nem volt, mire az orvos megallapitotta, hogy tönkretette a  méhnyálkahartyámat a sok hormon és ha akarnék se lenne gyerekem!!  Mondta, hogy csak úgy hagyhatom abba a gyógyszerszedest, ha a Diane után egy darabig a Yadinét szedem!! Ami miatt most meg asztmás lettem, meg az arcüregeimet műtik.  Ráadasul, ha kicsit is megütöm magam hatalmas véreres lila foltok keletkeznek a börömon.

    Arról nem is beszelve, hogy a kolleganőm baratnője meg kómaban van mert vérrög van az agyában!!! És agykárosodott lesz ha egyaltalán még magához tér. Normálisak vagyunk mi nők? Veszélyeztetjük az életünket?  Ezek  a gyógyszerek komoly hatassal vannak a szervezetünkre!!  Nem arról van szó, hogy hízol- e vagy milyen a bőröd!!!!!!!!!!

     

    EZ NEM KOZMETIKAI TERMÉK!!  AZ ÉLETEDRŐL VAN SZÓ!!!!!!

    AMELYIK PASI NEM HAJLANDÓ MASKÉPP VÉDEKEZNI AZ MEG SEM ÉRDEMEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

     

    Amugy a Yadine Angliában meg amerikaban Yasmin néven fut ugyanazzal a hatóanyaggal. Érdemes rákeresni a neten, aki tud angolul. Van ahol ügyvédek perlik a gyógyszergyártó céget, azoknak a nevében, akiknek komoly bajuk lett tőle.

     

    Pl egy chat:  http://www.medications.com/se/yasmin

     

    Nem pánikot akarok kelteni, de ha ezeket a tüneteket észleled hagydd abba a gyógyszert:

     

    -tartós orrdugulás

    -tartós köhögés

    -indokolatlan lila véraláfutás

    -lábfájdalom és görcs

    -mellkasi fájdalom

    -tüdőprobléma

    -látási zavar

    -gyakori arcüreg gyulladas

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_603354
    Torolt_felhasznalo_603354
    2009. február 19. 19:26372.

    Yadinnel kapcs. tapasztalataim a következők. Bár még csak 3 hónapja szedem. Első hónapban, melleim iszonyatosan megdagadtak, kb. úgy ahogy menzesz előtt normális eseben olykor-olykor. Ez mostanra valamelyest enyhült, de még mindig érzem hogy kicsit fájnak. A petefészkem, az első hónapban párszor benyilat de nem erősen. Az arcomról a mini pattanások mérséklődtek, nagyjából kisimult, az arcom sokan megjegyezték, hogy most valahogy szebb a bőröm. Ha megjön elhanyagolható a vérzés mennyisége a 3. napon el is múlik. Ja és a lényeg: az utolsó tabletták beszedésekor már érzem, hogy tök feszült vagyok, hormonszintem az egekben. Gyakorlatilag depressziós, nincsenek pozitív gonolataim, mindenben a rosszat látom. Párkapcsolatom ebből adódóan 2-szer került válságba eddig. Ez a leggázosabb mellékhatás amit tapasztaltam. Már előre félek a kb.17-21. tabletta közötti időszaktól. Ha megjön minden rendbejön és nem gázosodom. Hát ennyi.

     

    Összefoglalva: nagyobbak a melleim, híztam pár kilót ami rám fért. Összességében jobban nézek ki. Csak éppen depressziós leszek.

    Ja és nem leszek terhes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_879354
    Torolt_felhasznalo_879354
    2009. február 9. 10:22371.

    most olvastam végig a topicot, és rájöttem, h csomó bajom a gyógyszertől van...

    a fejem fáj mielőtt/amikor megvan, de eszméletlenül... a bőröm száraz, a libidóm a béka segge alatt van...

    idegesebb is vagyok sztem a kelleténél, emg fáradékonyabb, és most h olvasom, sztem ezért szedtem fel pár kilót...

    meg görcsölök, a gyógyszer előtt pedig sose görcsöltem...

     

    két és fél éve szedem, és szépen lassan jöttek elő a tünetek., meg nem is gondoltam h összefügg.

    úgyis mehgyek nőgyógyászhoz, sztetek mondjam neki h ez így gáz, v csak szó nélkül hagyjam abba?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. december 22. 21:14370.

    5 hónapig szedtem, az első hónapban szinte végig véreztem. Utána hasmenés, menstruációs görcsök (heteken át), végül az utolsó 2 hónapban fájt az egyik petefészkem. A tabletta szedése alatt a szexuális vágyam közel nullára csökkent, szóval szedtem, de már nem nagyon volt értelme...

    Azért szedtem ilyen sokáig, mert azt reméltem, hogy majd megszokja a szervezetem és elmúlnak a tünetek. Amióta abbahagytam, minden mellékhatás elmúlt. Soha többé Yadinet!

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  8. 2008. december 22. 21:02369.
    Eszti, nekem a szedés elejétől kezdve csak elmúltak a pattanások. Próbáld ki a Yadine-t, hátha beválik. ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854279 (368)
    2008-12-22  17:48
  9. Torolt_felhasznalo_854279
    Torolt_felhasznalo_854279
    2008. december 22. 17:48368.
    Sziasztok! Egy kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni! :) Nektek amikor elkezdtétek szedni a yadine-t nem jöttek ki a pattanásaitok? Mert én régebben a diane 35-t szedtem és attól előtte kijöttek rajtam eléggé és utána múltak el, de azt abba kellett hagynom és most felírták a yadine-t.... és félek hogy így lenne megint először. Előre is köszi a segítséget! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. december 17. 15:50367.

    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni?

    Régóta szedek Yadine-t. Múlt héten több napoig tartó hasmenésem volt, a levélből az utolsó 4 szemet is így vettem be. Szerintem nem szívódott fel rendesen, mert a megvonásos vérzés 2 nappal korábban jelentkezett, mint szokott. Az lehet, hogy a 7napos szünet a hasmenés miatt hamarabb kezdődött? Mikor kell elkezdeni az új levelet? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. december 7. 11:28366.

    Szia Zsuzsa!

     

    A 3. héten? 

    A tájékoztató szerint 12 órán belül lehet pótolni az elmaradt tablettát, a 17 óra sok. Szerintem lehet ebből baj, de a helyedben most már végigszedném a levelet, és majd a 7napos szünetben kiderül. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. december 5. 22:39365.
    velem nem volt ilyen a Yadine-nal, viszont más tabiktól sokaknak van. még várj vele egy kicsit, aztán később doki
    idézet:
    shadow84 (396)
    2008-09-20 14:21:08

    sziasztok

    yadinet szedek. ha a 3 héten olyan 17órával később szedtem be  a gyógszert a kelleténél és rá 4 napra éltem nemi életet abbl lehet gond???

    előzmény:
    shadow84 (359)
    2008-09-20  14:21
  13. 2008. november 5. 21:03364.

    Szia!

     

    Köszi, de megjött végül: tegnap kevés volt, ma meg rendesen (bár a megszokottól valamivel gyengébben), de görcsök nélkül. Nekem egyre jobban kitolódott az utolsó szemtől. Holnap meg már kezdem az új levél szedését. Nekem így jó lenne, ha így maradna a későbbiekben

     

    Katinka

    előzmény:
    shadow84 (363)
    2008-11-05  20:27
  14. 2008. november 5. 20:27363.

    Szia!

     

    A gyógyszer betegtájékoztatójában azt írják, hogy a 7 napos szünet bármelyik napján megjöhet a megvonásos vérzés, lényeg hogy megjöjjön. Viszont a szünetben ugyanaznap kellene megjönnie.

    Ha orvosnál jársz, kérdezz rá.  

    előzmény:
    H_Katinka (362)
    2008-11-04  20:53
  15. 2008. november 4. 20:53362.

    Sziasztok!

     

    Látom jó pár napja nincs itt mozgás, mégis remélem, hogy benéztek néha.

    A problémám a következő: kb. 1 éve szedek Yadine-t, előtte évekig semmit nem használtam (2 gyerkőcöm született, ezért). Mikor elkezdtem szedni, a 21 nap eltelte után egyre kijjebb tolódott a vérzés kezdete. Most volt először, hogy szerdán abbahagytam és csak ma, vagyis kedden jött meg. Van általában 1 nap, amíg rendesen vérzek, most meg alig van valami és már múlóban, pedig a következő levél megkezdése után szokott 1-2 nappal elmúlni.

    Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

     

    Köszi előre is a választ.

     

    Katinka

    előzmény:
    ani300 (361)
    2008-10-17  20:53
  16. 2008. október 17. 20:53361.

    szandibaba nem a lényegre koncentráltál a kis írásomban. Abbahagytam a yadine-t és hipp hopp eltűntek a "gyógyszerre fogott kis tünetek...". A "rossz párkapcsolatomban" pedig babaprojektbe kezdtünk.

    Tényleg nagyon rossz ez a kapcsolat....

    Akinek nem jó a bogyó hagyja abba és keressen más megoldást. Én csak a tapasztalataimat írtam le. Kitartás lányok!

     

    előzmény:
    szandibaba89 (356)
    2008-08-26  20:21
  17. Torolt_felhasznalo_321278
    Torolt_felhasznalo_321278
    2008. október 1. 18:14360.

    Ismet yadine kerdes... de hatha tud valaki segiteni.

     

    2 eve szedem a tablettat, mindig idoben, semmi bajom nem volt vele eddig. Mult penteken kellet volna a 7 napos szunet utan az ujabb levelet elkezdenem. En bamba azt hittem van meg egy csomaggal, de elneztem es elfogyott. Baratnom sos-ben kuldott postan (kulfoldon elek), ami ma jott meg. Viszont most nem tudom, hogy mit csinaljak.. 5 tabletta maradt ki. Kezdjem el most szedni (az 5 tablettat kihagyva) es vedekezzunk ovszerrel is 7 napig? A betegtajekoztato nem mond semmit, dokim jovo hetfoig szabin. Segitsetek, mi ilyenkor a teendo?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. szeptember 20. 14:21359.
    velem nem volt ilyen a Yadine-nal, viszont más tabiktól sokaknak van. még várj vele egy kicsit, aztán később doki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157737 (358)
    2008-09-18  07:02
  19. Torolt_felhasznalo_157737
    Torolt_felhasznalo_157737
    2008. szeptember 18. 07:02358.
    Sziasztok! Volt már valakinél hogy mikor kezdte szedni a tablettát, az első hónapban pecsételő vérzése volt? ilyenkor irány az orvos vagy a második levélnél elmúlik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_649630
    Torolt_felhasznalo_649630
    2008. szeptember 14. 07:44357.
    Sziasztok! En yasmin tablettakat szedek, az elso honapban meg minden rendben volt, nemreg kezdtem neki a masodiknak, es szinten libido csokkenesem van, gorcsos alhasi fajdalmaim es hasmenesem, ami az elso honapban is jelentkezett.Szerintetek ettol lehet vagy valami mas az oka ezeknek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. augusztus 26. 20:21356.
    Ani300, akkor használj óvszert. Mivel a yadinenak szinte a legkisebb a hormontartalma a fogamzásgátlók között. Valamint az sem megoldás hogy egyesek mindent a gyógyszerre fognak. Sztem ha vkinek a párkapcsolatával minden renben nem csökken le csak úgy hipp hopp a libidója.... Sztem ott más áll a dolog mögött.
    előzmény:
    ani300 (355)
    2008-08-24  20:30
  22. 2008. augusztus 24. 20:30355.

    Sziasztok!

     

    Senkit nem akarok eltántorítani a yadine-tól, de azért leírom a tapasztalataimat!

    1 éve szedem (mindenféle vizsgálat nélkül írták fel!). Az elején volt egy kis libidó csökkenés de ezt csak a kezdeti nehézségnek tituláltam.(Egyébként szebb lett a bőröm, elmúltak a görcsök stb).

     

    Ez a 3. hónap hogy odafigyelek a mensesem előtti és alatti napokra mert valami gyanús lett. Visszajöttek a görcsök, libidó nulla, iszonyatos fejfájás a menses alatt, mozgás és helyes étrend melletti hízás, cicifájás. A hangulatingadozásról és az ingerlékenységről nem is beszélve, pedig nem vagyok egy hisztis tyúk.

     1 hónap múlva megyek nődokihoz, beszámolok neki erről aztán lehet hogy ennyit a hormonokról számomra. Ha van valakinek hormonmentes antibaby módszere akkor szóljon lécci, mert a babával még egy évet várnánk. Remélem nem vettem el senkinek a kedvét a yadinetól, mindenkinek más a jó! Kitartás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_574052 (333)
    2008-06-09  17:34
  23. 2008. augusztus 24. 12:47354.
    Igen, 2 hete kezdtem el szedni. De beszéltem a dokival, és megnyugtatott ő is. Kösy mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_299735
    Torolt_felhasznalo_299735
    2008. augusztus 21. 15:47353.

    Szia Lokista!

     

    Most kezdted el szedni a Yadine-t? Mert ha igen, akkor az elsö hónapban elöfordulhatnak áttöréses vérzések. Nálam is így volt annó, rohantam is orvoshoz rögtön, de megnyugtatott, hogy ez OK, de ha mégis rendszeresen jelentkezne, menjek vissza hozzá. Nem így lett... Szóval ne aggódj!

    előzmény:
    lokista18 (348)
    2008-08-16  18:55
  25. Torolt_felhasznalo_299735
    Torolt_felhasznalo_299735
    2008. augusztus 21. 15:45352.

    Szia!

     

    Čn több évig szedtem Yadint és az utódját a Yasmin-t. Nekem soha semmilyen problémám nem volt vele. Mivel alacsony hormontartalmú, szerintem jó és hatékony. Ami még biztatóbb, hogy miután abbahagytam, rögtön visszaállt a mensim a régi kerékvágásba. Bár ez alkat függö is szerintem.

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35

Címlap

top