Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2014. Április 12. 13:4050251.

    Gondolom, valahol felkeloben van a nap, de itt meg nem lathato, viszont szelcsendes, kellemes ido igerkezik, s nem akarom elrontani olyan hirekkel, hogy gazkamraban kivegeztek egy rendorgyilkost, boszorkanysaggal vadolt asszonyt felakasztottak, nehany rabszolgat szinten, aztan a fejuket is levagtak - biztos, ami biztos.

    Nehany szaz evvel ezelott meghalt Johanna hercegasszony, akit a tortenelem Orultnek is titulalt, nekunk azert jelentos, mert az ő leanya  az a bizonyos Maria, aki a szerencsetlen vegu II Lajos ozvegye volt, s mikor szeretett ferjenek halalhiret meghallotta, harom nap, harom ejjel pakolt es megrakodt szekerekkel gyors iramban elhagyta szep Buda várát. 

  2. 2014. Április 12. 02:2350250.

    Azt hiszem az allam alkalmazasaban lenni minden orszagban nagyon jo dolog, itt is.

    Az ellenben szemtelenseg, hogy hagytal uzenetet es nem hivott vissza, na mindegy mar hetfoig kibirod, hatha szerencses leszel es szoba is all veled valaki nemcsak idopontot kapsz.

    A baratsagaid hosszu idore nyulnak ezek szerint vissza, van a multbol mirol beszelgetni.

    Hogy illeszkedett be a nemet asszonyka a magyar eletbe? Most is Makon elnek?

    Azota mar biztos megszaporodott a csalad es ok is nagyszulok lettek, es nyugdijasok, tehat nemcsak regi dolgokrol tudtok beszelgetni, hanem ujakrol is.

    Megtudtad, hogy hany oraval tartozol?

    Jon a Husvet, valami kulonleges programod van, vagy a csaladdal toltod egyutt legalabbis az unnepek egy reszet. Ha ennyi nap lesz unnep, akkor hany napot lesznek az uzletek zarva? Nem neztem, lehet meg nincs is kint a husveti nyitvatartas, de biztos itt penteken es vasarnap lesznek  zarva.

    Az ido kellemes napos volt, de reggel meg delutan-este elkel egy kis futes. 

     

    előzmény:
    nidda (50247)
    2014-04-12  00:20
  3. 2014. Április 12. 02:0150249.

    Alltolag mar nem lesz ho, csak lehul a levego, de vasarnapra 18-at hetfore 21-et iger, kedddre meg 4-et es mindharom napra esot, na majd kiderul, hogy mi jon be belole, az teny ma  nagyon szep napos ido volt.

    Nagyon szorgalmas vagy, hogy mar a kertben ugykodsz, nalam meg nem lehet, nagyon nedves a fu es a fold is, ma tunt el az utolso homaradek elol, meg ott sem lehet semmit csinalni olyan nedves.

    Valami megelozott a rozsabokrok megmetszesevel ott van a leragott ag a bokor mellett, biztos vigyazva csinalta, hogy meg ne szurja a tuske.

    Meg nem volt korai a kardviragokat kiultetni? 

    előzmény:
    kirandulas (50233)
    2014-04-11  12:50
  4. 2014. Április 12. 00:4150248.
    Gondolom mindennek meg van a maga ideje. A világmegváltó szándéknak is. Idösebb srácok, akik szintén ott voltak leintettek bennünket: Ugyan haggyátok már abba! Felesleges szócséplés! Mi már rég árrágtuk magunkat rajta, nem vezetett semmire....
    Bár ma osztom a nézetüket, de nem tartanák senkit sem vissza, mert hátha.....és lenne böven mit megváltani.
    előzmény:
    kirandulas (50234)
    2014-04-11  13:13
  5. 2014. Április 12. 00:2050247.
    Állami alkalmazottnak lenni Németországban nagyon kifizetödö dolog. Van egy rakás kedvezményük, mint pl. orvosi hozzájárulás az államtól, ami majdnem olyan magas, mintha magán betegbiztosítása lenne. A kezelö orvos, akár a háromszorosát is felszámolhatja munkájáért, ezért természetesen öket részesítik elönyben egy normális paciensel szemben. Jövedelmük a nyugállományban duplája egy sima munkavállalóénak. Az átlag itt kettöezerhármszáz  canadai dollár. Az övéké négyezerhatszáz. A béremeléseknél pl., amíg egy munkás bére 1990-töl 2008-ig tizenegy százalékot emelkedet, az övéké harminchárom százalék volt...
    Azt meg már csak én jegyzem meg, hogy biztosan nem kell egyiküknek sem reggel hatra a "dolgozóba" mennie.
    Sajnos, akit felhívtam ezidáig nem jelentkezett, így marad egyelöre a városháza, mint lehetöség.
    A régi ismerösök közül ketten vannak akikkel kapcsolatban vagyok. Egyikük itt él Stuttgartban, a másik iskolatársam volt Makón az iparisuliban, szintén NDK-ban nösült, (Drezdában) csak ö hazavitte feleségét és kisfiát. Azon kevesek közé tartozik, akik otthon is megtalálták a számításukat. Idönként rámkérdez az FB-n: Mikor beszélgethetünk?
    Pár nappal késöbb a Skype-n nosztalgiázunk: Emlékszel.....?
    Itt ma húsz fok volt, kissé felhös éggel, amit kívánok Nektek is, hogy olvadjon el az a hó, mielött talajt érne.
      
    előzmény:
    WestHill (50232)
    2014-04-11  03:41
  6. 2014. Április 11. 19:4750246.
    Ezt ugyan nem tudnad kiradirozni, meg kivakarni sem! Kulonben is, mikor, hol, hogyan lehetne alkalmad ra? Lepöcsételt ladaban gyujtik a cedulakat! Jesszus, micsoda gyanakvo emberek leteznek! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (50244)
    2014-04-11  19:31
  7. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2014. Április 11. 19:3750245.

    No, akkor megértetted, azonnal, hogy én miért voltam felháborodva. De okosabb leszek, csendben a fülke magányában a saját tollammal fogok májusban szavazni.

    De mindentől függetlenül, megtudom hívatalos helyről, hogy megakadályozhatják-e a saját toll használatát?

    Vannak furi dolgok. De ebbe ne menjünk bele így nyilvánosan, nem ajánlatos. 

    előzmény:
    P.F.Dia (50242)
    2014-04-11  17:13
  8. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2014. Április 11. 19:3150244.

    Ceruzával NEM lehet, NEM szabad, az kiradírozható,átírható! Vittem magammal a saját tollamat, de nem engedték használni. No most, a májusi Európai Parlament tagjainak választására rendesen felkészülök!

    Előtte megkérdezem a hívatalos helyen, hogy saját tollal akarok szavazni, megtehetem-é?

    Ha rábólintanak, miért ne tennék, ha annak a tollnak - mármint a betétjének - kék a színe?  Tehát akkor nekem düböröghetnek, hogy csak az ott lévő tollal húzhatom be azt az X-et?!

    Bizony mondom, rossz érzéseim vannak, mióta a bogarat betették a füleimbe!

    BizIsten! S, ahogyan ismérem magamat, utána is nézek, meg is tudom, de az akaratomat akkor végigviszem, az biztos. Eltántoríthatatlanul.

     G.B.

    előzmény:
    Bagoly (50243)
    2014-04-11  17:30
  9. 2014. Április 11. 17:3050243.
    Oh, ti magyar hazafiak mindig komplikaljatok a dolgokat! Itt eszebe sem jut senkinek a sajat iroszerszamat hasznalni! Ott vannak a nagy, vaskos ceruzak, egyet felveszel, nagy vigyazva belerajzolod a kivant kockaba az X-et es kesz. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (50241)
    2014-04-11  16:58
  10. 2014. Április 11. 17:1350242.
    Én is olvastam egy's mást, így vittem a saját kék golyóstollamat. Bementem, elővettem a táskámból, s azzal húztam be az X-et, nem a zsinórra kötött, odarakott tollal . A kutya se szólt - bár talán ezt nem is látták(?), nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (50241)
    2014-04-11  16:58
  11. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2014. Április 11. 16:5850241.

    Egy valamin elagyaltam! No nem indítok itt és innen fülkeforradalmat, de ami igaz, az igaz.

    Amikor választásra mentem, vittem magammal a tollamat, amelyiknek a betétje kék színű. Tudom, minden hívatalos okmányt kék színű tollal kell aláírni. De ott a szavazóköri bizottság NEM ENGEDTE a saját toll használatát.

    Aztán, mint mindig, a neten olvastam  no, szóval olyan dolgokat, hogy kezdtem magamat rosszul érezni.

    Állítólag máshol is probléma volt ez, pedig sehol, semmikor nem jelent meg, hogy nem szabad saját tollal behúzni azt az X-et.

    Hogyan és miért volt ez mégis?

    Itt a neten olyan rémtörténeteket olvastam, hogy van olyan "megoldás", hogy bizonyos betétek úgy működnek, hiába húzom be az  X-et, egy idő után eltűnik a tinta.

     

    Ezt valahogy képtelen lennék elhinni.

    Hiszen felügyelték a szavazást!

    De az biztos, hogy a májusi szavazáskor, ha kell, felveszem a harcot és azért is saját tollal fogom behúzni azt az X-et, ha addig élek is.

    De jó lenne ezt valóban kinyomozni!

    Mi az amit megtehetünk és mi az, amit nem? Gondolok itt a saját kékszínű tollra?!

     

    előzmény:
    liat (50191)
    2014-04-07  07:12
  12. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2014. Április 11. 16:5350240.

    Szép napot Lelkecskéim! Olyan cidri van, hogy szégyen ide, szégyen oda, de be kellett, hogy fűtsem a nagy cserépkályhát.

    Most nagyon kellemes az idő, itt bent. Az orgonabokor virágjai dideregnek a hűsben.

    Remélem a Húsvét szép lesz, mert olyan rossz látni, amikor a férfiak, csak öltönyben, kabát nélkül mennek locsolkodni. Ezen mindig elagyaltam, azért, mert hideg van, miért kell ilyen könnyedén öltözni?! Ha a kabát elkél, akkor nincs ezen mit szégyenkezni! Akkor fel kell(ene) venni.

    Hjaj, engem már nagyon régen locsoltak meg, de nem is hiányzik! Amikor - régebben - jöttek felém a kölnis üvegekkel, mindig visítoztam, Így aztán még családon belül is abbamaradt.

    No igen, máig sok, sok szeretettel emlékezem, amikor a kisfiam, olyan óvodásként elém állt és elmondta a versét, majd nagy szeretetében annyi, de annyi kölnit fújt rám, a rokonságnak alig maradt. Így adtam a kicsi kezébe egy olyan hagyományos kis üveget, mert a fújóssal nagyon bőkezűen bánt.

    De szép emlék is ez nekem? Aztán ahogyan cseperedett, egyre inkább nem járta a közvetlen családot. Kifogása ezer volt: mindenki túl akarja őt etetni, amikor már rá sem tud nézni semmire, akkor is erőltetik, meg össze-vissza csókolgatják stb. stb. stb.

    Hja, elmúltak azok a szép idők, de nagyon elmúltak!

     

  13. 2014. Április 11. 16:3150239.

    ohhh...megnyugtattal. nem mertem hozzairni a kephez, hogy nem adtam neki oda a kenyeret. nem jar neki.

     

    amikor mi eszunk, nem ulhet az asztalhoz kozel. a maradekbol kap az o tanyerjaba a tap tetejere. 

     

    csak sajnos ugye a csalad tagjai...ferjem es lanyom...igazan fegyelmezetlenek es amikor keszitenek maguknak mondjuk valami szendvicset, akkor veletlenul lepotyog 1-2 dolog...

    ok tagadjak, hogy ezt teszik, de a kutya elarulja oket. mert amikor nyitom a hutot es kezdek valami a konyhaban csinalni lelkesen odavagtat es leul. es csak...csak nez...csak nez...

    en olyankor ranezek es morrantok egyet. kutya! kifele a konyhambol! na akkor huzza a csikot kifele. nem szeretem ha lab alatt van. nem akarok atesni rajta. raadasul ott gaz, minden forro. nem hianyzik valami baleset.

     

    amugy szofogado kutya. csak imad koldulni es lopni. 

     

    a multkor a lanyom a nagy asztalra tette le a kezebol a csipos humuszkremes dobozt. mire eszrevettuk, mar a felet kilafatyolta a piszok gazkutya. hogy az miert volt jo neki...

     

    aztan a frasz volt rajtam, nehogy elkapja a hasmars. de meguszta. 

    de imadjuk...nagyon nagy bohoc. minden nap elsozakoztat minket, megnevettet. rengeteg szeretetet kapunk tole.

     

    előzmény:
    P.F.Dia (50235)
    2014-04-11  14:09
  14. 2014. Április 11. 15:4550238.

    Na, akkor unnepelek: kikeresem a kedvenc koltemenyemet Jozsef Attilatol. 

    Marai nincs inyemre, habar van nehany konyve. A Romaban Valami Tortent eleg elviselheto.

    előzmény:
    P.F.Dia (50237)
    2014-04-11  15:33
  15. 2014. Április 11. 15:3350237.

    Muhi csatán kívül ma van a költészet napja is!

     

    A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta József Attila születésnapján, április 11-én ünneplik.

    1998-ban a költészet napját tizennégy költő úgy ünnepelte, hogy közösen írtak egy szonettkoszorút (a szonettkoszorú ugyanis 14 szonettből áll).

    Ugyan a költészet napját József Attila születéséhez kötjük, április 11-én született Márai Sándor is, 1900-ban.  (forrás:Wikipedia)

    előzmény:
    Bagoly (50236)
    2014-04-11  15:07
  16. 2014. Április 11. 15:0750236.

    A ferfiu,akit vallasi meggyozodeseert ketszer egettek meg! 1612-ben dult a vallashaboru, hol itt, hol ott jottek ossze buzgo hivők es  elagyaltak egymast azert, hogy melyikuk vallasa a bekesebb. Aprilis 9.-en megegetesre kerult az egyik tag. Egeszen addig verte a mellet, allhatatosan kiallt hiteert, de amikor a langnyelvek nyaldosni kezdtek, igencsak hangosan kialtozta, hogy vissza az egesz, megtert, belatja, hogy vetkes. Nosza, eloltottak a langokat, himnuszokat enekelve leszedtek a maglyarol es a megperzselodott ujaszuletett bunost kezeles ala vettek. Erre mit csinalt? Meggondolta magat. Visszavont mindent, szidalmazta a vadloit, akik erre  megmergesedtek ra,  ujra raktak a tuzet es sikeresen elegettek...

     

    Ez a nap kulonben a magyarok naptaraban fekete betus gyasz-unnep: 1241, aprilis 11 - Muhi csata. 

  17. 2014. Április 11. 14:0950235.

    Sziasztok!

    Jaj,de édesen ül és néz, nézi a tányért !  illemtudó kutyus, hogy nem ront rá, és veszi el az ételt - sok vizsla (ill. hasonlóan mozgékony kutyus) nehezen állja meg, hogy az előtte lévő ennivalót ne kapja le az asztalról. A kutyák mindig éhekórászok, ha épp akkor fejezte volna be a vacsoráját, akkor is úgy csinálna, mintha sose kapott volna enni.

    Nálunk reggelente van úgyhogy kint isszuk meg a kávét, szépen süt a nap a teraszra (mint pl. ma is) és odajön, leül, és néz. Nehéz megállni, hogy ne adjunk neki, de - Lányaim szigorú kérésére(!!!) - muszáj. . Úgy kell csinálni, mintha nem vennénk észre, és egy idő múlva elfordul, nem kunyerál, eszébe nem jut követelőzni.  akkor van csak nehezebb dolgunk,ha vendégek (rokonok, barátok) jönnek. Akinek nincs kutyája (vagy más nézetekkel neveli ill. nem neveli a kutyust) nehezen érti meg, hogy ilyenkor miért nem adunk neki. A kutyaiskolában úgy tanítják, hogy a kutyus az asztalnál - amikor az emberek esznek - nem eszik. Ő máshol, saját tányérjában, más ételt eszik...na jó, van,amikor közös lábasban fő a finom húsleves (telis tele farháttal, nyakkal, s más húsos csontokkal) olyankor eltesszük neki az ő részét, és estefelé szépen megeszi. De nem akkor, amikor mi eszünk. Egész jó módszer, mert pl. Öcsémék kutyája (magyar vizsla) képtelen nyugton maradni, ha mi, emberek eszünk. Nálunk teljesen nyugis az evés (persze nem benti, hanem kerti evészetre gondolok, amikor grillezünk), tőlünk pár méterre heverészik, esetleg szaglászik és néz. Eltesszük neki ami "jár" és kicsit odébb megkapja. Nagytestű, erős kutyusoknál ez fontos szabály, hogy érezze, nem ő a főnök...különben nehéz dolgunk lenne vele.

    előzmény:
    liat (50228)
    2014-04-10  20:32
  18. 2014. Április 11. 13:1350234.

    Tetszet az irasod nagyon. Eszembe jutottak azok az idok mikor en is vilagot akartam megvaltani es egy pohar bor melelt vitatkoztunk konyvekrol, irokrol, politikarol, jovorol....

    Nem igazan lehetet konyvekhez jutni abban az idoben es ugy oriztuk oket mint a vilag legnagyobb kincset. Koltson adtuk-kaptuk es sas szemekel figyeltuk neme let rajta egy szamarfull.

    Szerettem eszaka olvasni nyaron, nyitot ablak melet. Egyik alkalomal amikor a jazmin viragzot a szello behozta az illatat a szobaba es betelitet mindent. Olyan jo volt. Az erzes velem maradt maig

     

    Eszembe jutot egy buli ami vagy 100 evel ezelot volt. Valakinek a szulinapjat unnepeltuk nala otthon. Sokan voltunk jo buli volt. Egyszer jot az apuka hogy megy borert a pincebe akar e valaki vele menni. Egy paran lementunk vele a pincebe megkostolni a borokat. BEszelgetes es bor kostolasbol nagy dalolas let. Nagyobb buli volt a pincebe mint a hazban :))

     

    Ma mar en sem akarok vilagot megvaltani es azok a vilag rengeto vitak  es jo bulik is elmaradtak.

    Helyete maradtak a szurke hetkoznapok. Baratok  a szelkakas minden iranyaba szetszeledtek. legtobjukrol semmit sem tudok ma

     

    előzmény:
    nidda (50231)
    2014-04-10  23:58
  19. 2014. Április 11. 12:5050233.

    Te lany, en horol hallani sem akarok mert meg en is atmegyek kivegzo stilusba , hihihihi.....

     

    A holapatot eltettem ugy hogy ne is talaljam meg konyen, sot meg a szomszednak is mondtuk hogy a hokotrojat tegye el a garazs ajtobol mert latni sem akarjuk. El is tette szegenyem :))

     

    A kardvirag hagymakat mar eldugtam a foldbe hat tudjak hogy itt a tavasz.  Elol kitakaritottam a kertet, rozsakat metszettem es minden mast amit elokellet kesziteni. Mar a lilies =ek is bujnak ki. Sot meg hatul is elojottek a tulipantok es mas tavasiz viragok, Ha minden igaz akkor vasarnap hatul is rendet teszunk Jancsival.

    Holnap meg mind ketten dolgozunk.

    előzmény:
    WestHill (50232)
    2014-04-11  03:41
  20. 2014. Április 11. 03:4150232.

    Micsoda jo beosztasuk van nalatok az allami alkalmazottaknak, delig dolgozni nem rossz, meg akkor sem, ha hetfon es kedden este 6-ig vannak.

    Akinek uzenetet hagytal nem hivott vissza?

    Latod a regi fiatalemberkori kepekrol eszedbe jutott a haverokkal a jovo tervezese, tudsz valamelyikukrol, kapcsolatot tartasz esetleg? Irtad az FB-t talaltal regi ismerost?

    Ma szep ido volt, de nagyon fujt a szel, persze itt nem jott be a 17 fok, de hogy az idojarasjosnak legyen igaza o azt mondta fel 6-kor, hogy 18 fok van, nalam 14 volt, ja en kozel lakok a tohoz, a viz hideg az hutotte le a levegot.

    Kepzeld jovo hetre hetfo es kedd ejjelre meg hora is szamithatunk, majd meg ujra elo kell venni a lapatot

    előzmény:
    nidda (50231)
    2014-04-10  23:58
  21. 2014. Április 10. 23:5850231.
    Most, ahogyan a papírokat keresgéltem, találtam régi fényképeket is. Látva öket felbukkantak a múltból, olyan emlékek, amikre már évek óta nem is gondoltam. 
    Itt nagyon kevés csillagot látni. Párásabb a levegö, és nagy a "fényszennyezödés" föleg Frankfurt miatt.
    Pedig szeretem én is a csillagos eget.
    Emlékszem a nyári estékre a folyóparton, amikor a haverokkal bográcsban pörköltet föztünk vörösborral. A pörkölt után a (jócskán) maradék bort is elfogyasztottuk. (Azt már csak a rossznyelvek állították, hogy csak a bor kedvéért föztünk) Utánna hanyattfekve, a csillagokat szemlélve beszélgettünk arról, hogyan kellene a világot megváltani.

    A világ megváltása el lett napolva, a csillagok még ma is ott vannak....
    Ma sem sikerült semmit sem intéznem, mert a városházán csak délig volt félfogadás. Holnap, pénteken sem lesznek tovább, mint tizenkettö óra. Viszont hétfön és kedden este hatig vannak, talán akkor sikerül többet elérnem.
    Az adóbevallás határideje itt május harmincegy. Arra van még egy kis idöm...
    Ma itt is csak tizennyolc fok volt, de azt már el lehet viselni.

    előzmény:
    WestHill (50221)
    2014-04-10  01:59
  22. 2014. Április 10. 22:1650230.

    szugeralja, hogy repuljon a szajaba...

     

    mar 10 eves es meg mindig ehenkorasz.

     

     

    előzmény:
    liat (50228)
    2014-04-10  20:32
  23. 2014. Április 10. 20:3450229.
    Jaj szegeny, de vagyakozva nezi!
    előzmény:
    liat (50228)
    2014-04-10  20:32
  24. 2014. Április 10. 20:3250228.
    ott maradt egy kis darab kenyerke a tanyeron...
    előzmény:
    Bagoly (50226)
    2014-04-10  19:00
  25. 2014. Április 10. 19:4950227.

    koszonom kerdesed. mar nem annyira fajok. most mar eltelt 5 het. ideje lenne teljesen visszaterni a rendes kerekvagasba.

     

    ott meg nem tartok, de bizakodom.

     

     

    előzmény:
    Bagoly (50226)
    2014-04-10  19:00
  26. 2014. Április 10. 19:0050226.

    Igen, akarok beszelgetni a kivegzesekrol - te is?

    Ja, tudom, hogy Posalaky bacsi, csak tavirati stulust veszek fel neha es azt gondoltam, ugysem veszi eszre senki. Elfelejtettem, hogy te olvasott ember vagy! Fájsz meg? Pihengetsz? 

    előzmény:
    liat (50225)
    2014-04-10  17:21
  27. 2014. Április 10. 17:2150225.

    te nagyon nagyon nagyon galad vagy mostanaban ezekkel a kivegzesekkel...

     

    akarsz rola beszelni?

     

    na ezeket az embereket en is kivegeztettem volna. 

     

    neha most se artana, ha lenne meg ez a lehetoseg.

     

    de ugye a fene nagy demokracia, az emberi jogok beleszolnak ebbe. sajnos.

     

    /nem Posa, hanem Posalaky bacsi. mi is Izraelben ezt hasznaljuk, ha valaki trollkodni jon be/

    előzmény:
    Bagoly (50224)
    2014-04-10  15:35
  28. 2014. Április 10. 15:3550224.

    A mai napon lehet valogatni a kivegzesek kozott, akad mindenfele. Peldaul, ket nemet hazafi a napoleoni hadjaratok idejebol - felakasztattak.

    Engem azonban elegedett erzes tolt el, ha Gonzalo Pizarro lefejezteteset olvasom, mert eppen olyan verengzo, szadista gyilkos volt, mint feltestvere, a hiresebb Pizarro, (Francisco, akit ugyebar nem kell bemutatni). Az esztendo: 1548.

    Ahogy Posa bacsi mondta,  ugorgyunk. Az esztendo 1905. Fou Tchou-Li meggyilkolt egy manchu herceget, ezert a hirhedt es felelmetes 1000 seb halalara iteltek. Nagyon erdekes modja a kivegzesnek. Addig vagdaljak az aldozatot, amig meg nem hal. Egy ugyes hoher 1000 sebet is vaghat rajt, mire kiadja lelket! A kinaiak elismeressel voltak, de a feher-emberek meglehetosen meltatlankodtak es Fou Tchou-Li halalat koveto ket heten belul betiltottak a kivegzes eme modjat.

  29. 2014. Április 10. 14:5450223.

    Miert kell akar nyajasan, akar nyaj nelkul felrevezetni az embereket? Aki tobb neven szerepel, az mit akar takargatni? 

    En is nagyon szeretem a Bojanat, mar evek ota kedves "Tiszteletbeli Tag" - igy neveztuk el valaha azokat, akik topik irok-olvasok, de nem kanadaiak. S mi tobb, baratomnak is mondhatom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (50222)
    2014-04-10  09:16
  30. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2014. Április 10. 09:1650222.

    ???????????

     Jucamucara celzol, ugye ?

     

    Nem. Tevedes .

    En irtam mas neven .

    Priuszt akasztottatok a hatamra , mert en nem tudok nyajasan felrevezetni .

    Valoban szeretem Bojana irasait 

    előzmény:
    Bagoly (50160)
    2014-04-05  14:32
  31. 2014. Április 10. 01:5950221.

    En szeretek dolgokat megorokiteni, a gep allando elerheto tavolsagban van.

    Szeretem az allatokat, a termeszetet, a to megnyugtato hatassal van ram, tudok a nyaralonal gyonyorkodni benne, szeretem a szep egboltot, napfelkeltet, (errol meggyozodhettel mar te is) a teleholdat, a csillagos eg nagyon szep, a nyaralonal, ahol nincs utcai vilagitas meg szebb, a barsonyos egbolton mint sok-sok gyemant csillog az a tomerdek csillag, szeretem a viragokat, vagyis mindent ami szep.

    Azert arrol a szep rozsaszin farol is szivesen latnek kepet. Itt is vannak, de meg a viragzas egy kicsit odebb van.

    Sajnalom, hogy nem sikerult kapcsolatba lepni az ugyintezovel, hatha szemelyesen nagyobb szerencsed lesz.

    Gondolom hallottal a computer virusrol, itt 30-ig kell az jovedelemado bevallasokat beadni. Sokan a computeren keszitik, most az allam lezarta nem lehet belepni a Web oldalukra.

    En eleg modern felfogasu vagyok, de az adobevallas szempontjabol ragaszkodom, hogy a nyomtatvanyt toltsem ki es meglegyen a masolatom amit a postan elkuldtem az adohivatalnak.

    Ma dupla orombe volt resze Ebonynak, autoval is setaltunk. Szep  napos ido volt, kivancsi leszek mi jon be belole, mert ahol a hireket nezem az ottani idojarasjos 17 fokot iger holnapra, azt mondta ennyi fok tavaly Halloweenkor, vagyis oktober 31.-en volt utoljara.

    előzmény:
    nidda (50220)
    2014-04-10  00:03
  32. 2014. Április 10. 00:0350220.

    12.1 megapixeles kamera már nagyon jó, föleg Sonytól. Nem vagyok az a nagy fotós, bár van egy kis Kodak gépem, de többet "pihen", mint "villog". Idönként látok dolgokat, amiket taĺán érdemes lenne megörökíteni, mint most is az üzem elött virágzik egy japán cseresznyefa. A virágoktól nem lehet az ágakat látni. A legjobban egy óriási rózsaszínü vattacukorhoz hasonlítható.
    Lesz mit söpörni, ha lehullanak a szirmok.

    Az akit tegnap felhívtam sajnos nem jelentkezett, sem élöben, sem az üzenetrögzítömön. Vagy svájcban van a csúcsokon, vagy a piramisokat kerülgeti egyiptomban, vagy ki tudja...
    Holnap ezért munka után beballagok a városházára és megpróbálok ott egy idöpontot kérni. A Húsvéti ünnepek német "ajkú" területen,-beleértve Svájc, Ausztria - ahogy látom mindenütt négy naposak. Visszaemlékezve, még a nagyon szocialista NDK-ban is így volt.
    A kínai csészéröl hallottam a hírekben, a rénnszarvasok vonulásában van valami "tiszteletet" ébresztö. Mondhatnám azt is, hogy félelmetes, de az már túlzás lenne. Mindenesetre ajánlatos tisztes távolságot tartani az "élö folyamtól"...

     

    előzmény:
    WestHill (50216)
    2014-04-09  04:36
  33. 2014. Április 9. 18:1450219.

    Na, keremalassan, mentem, vettem ezt-azt, kimelegedve ertem haza - igen, kimelegedve, mert nekunk a +7C fok mar kellemesen meleg, kulonosen, ha megtelt szatyrokat cipelunk! Mindent vettem - a shrimpet elfelejtettem. Nem baj, ugyis sok benn a koleszterol! (figyelitek, milyen logikusan es bolcsen meg lehet magyarazni mindent)?

    Most elegedetten eszem  szendvicset, amire Lord Sandwich is buszke lehetne. 

     

    Felszemmel ujsaghir fejcimet lattam, angolul volt, magyarul igy szolt: Felelossegre vonni Obamat! Ejnye, azannyaszemit, csak nem az amerikaik kozul meltatlankodik valaki?  

    előzmény:
    Bagoly (50218)
    2014-04-09  15:09
  34. 2014. Április 9. 15:0950218.

    Nagyon lassan kozeledik a tavasz, ha egyaltalan lesz, vacak 3 fok van, de igergetik a tizet. Az vigasztal, hogy szepen sut a nap. Talan megemberelem magam es atmegyek egy kis gyumolcsert. Valahogy spagetti primavera jar az eszemben, amit feldobnek nehany shrimppel, de eloszor vasarolnom kell a hozzavalokat! 

    A mai napra a kivegzesek szama 9, az Ur 1812. esztendejeben egy kis forradalom tort ki Cubaban, termeszetesen nem tartott soka es a bajkeverot, akit ugy emlegettek, mint "Black Joe", elkaptak 8 tarsaval egyutt es annak rendje-modja szerint felakasztottak. Aztan levagtak a fejuket es kozszemlere tettek, gondolom, elrettento peldakent.

    Angliaban ezen a napon, parszaz ev kulonbseggel, lefejeztek egy izgaga meltosagot, nem fert a borebe, mar ifju koratol kezdve akadekoskodott, vegre beteljesedett a sorsa es mint 80 eves aggastyan  Lord Lovat a hoher bardja ala kerult.   

  35. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2014. Április 9. 07:5350217.

    Szép napot a Lelkecskéknek! Ma itthon is hűsebb a levegő, mint tegnap volt. 

    Szeretettel G.B.

  36. 2014. Április 9. 04:3650216.

    Nalatok ilyen hosszu a Husvet? Pentek is es hetfo is? Nalunk csak a pentek unnep, a kivaltsagosak ugye nem dolgoznak hetfon sem, bankok, posta, allami alkalmazasban dolgozok.

    Addig meg kaphatsz idopontot, hiszen nem egy ember foglalkozik vele.

    Nem a mobillal keszitem a kepeket, van egy kis Sony cameram 12.1 megapixeles, a mobil sem csinal rossz kepeket, de az csak 1.3 megapixel.

     

    Ma a hirekben lattam ezt a videot  Hong Kongban 36 millio dollarert vette meg ezt az 500 eves"chicken cup"-ot Kina 200. leggazdagabb embere.

     


     http://youtu.be/yaBP3Fxd4p4

     

    A masik video a renszarvasokrol szol, 3000 renszarvas megkezdte a Northwest Territorien a vandorlast, ahol a nyarat toltik es az aprok szuletnek.

     

    http://youtu.be/agXozlbIEnc

     

    Nekem nem volt rossz az idojaras 10 fok korul volt es sutott a nap, de egesz ejjel esett az eso, de az nem erdekel akkor nem megyunk setalni, nem latom, most is +7 van es holnap is ennyi varhato napsutessel.

    előzmény:
    nidda (50212)
    2014-04-08  23:30
  37. 2014. Április 9. 04:1050215.

    Itt mar reggelre nem esett az eso, sot kesobb ki is sutott a nap es amikor setalni mentunk, szinte langyos szel fujt.

    Persze, hogy emlekszem Donnara, vajon mi lehet vele, a gyerekek mar nagyok, emlekszem amikor utoljara irt az anyja ettol a ferjetol is elvalt es ott a kozelukben egy nyugdijas appartmentben berel lakast, ez par eve volt, a Maplesyrupon irta.

    Ma is suru programod volt, visszahivtak a biztositotol?

    Akkor Hawaiiba jartatok tegnap? Ez volt az egyeduli sok-sok evvel ezelott, hogy mondtam oda szivesen elmennek, a tobbi melegegovi orszag sosem vonzott, ez meg olyan messze van, de a lelkesedesem nem volt tul nagy, mert akkor azert csak elmentunk volna.

    előzmény:
    kirandulas (50205)
    2014-04-08  12:42
  38. 2014. Április 9. 03:5550214.
  39. 2014. Április 8. 23:4150213.
    Hogy egy kutyus ne tudja, hogy a játékból mikor elég nem tudtam addig, amíg a lányomék kutyájával meg nem történt. Az is összeesett a fáradtságtól, mi meg megijedtünk persze. Azóta ügyelünk rá, hogy ne vigye túlzásba....
    előzmény:
    kirandulas (50204)
    2014-04-08  12:32
  40. 2014. Április 8. 23:3050212.
    Tegnap (hétfön) nem hívtam fel, mert még hiányoztak néhai feleségem szociálbiztosítási könyvecskéi, az NDK-s évekröl. Késö este megtaláltam és ma munka után rögtön felhívtam, de csak az üzenetrögzítöre tudtam elmondani mit is akarok. Megadtam a telefonszámomat, remélem visszahív. Aggaszt kicsit, hogy a jövöhéten péntektöl itt már ünnep van. A  hétfövel az négy szabadnapot jelent. Ilyenkor elöszeretettel vesznek ki szabadságot.
    Köszönöm a szarvacska tészta receptet, kimásoltam, már csak ki kell próbálnom.

    A felvételeket mivel készíted, fényképezögéppel, vagy mobil telefonnal? Már csak azért, mert nagyon szép, éles képek.
    Már második hete a "nyugdíjas foglalkoztatásban" van részem, napi egy túlórával. Holnap, vagy holnapután kapjuk meg a havi elszámolást, kíváncsi vagyok, mennyit kell még ledolgoznom.
    Holnap az üzemben még választás is lesz. Az üzemitanács tagjaira kell szavazni. Van vagy harminc jelentkezö. Persze, mert amíg az üzemitanács tagjai addig "elbocsátásmentességet" élveznek.
    Ördög vigye, ma nagyon lehült a levegö. Reggel félhatkor melegebb volt, mint délután a müszak végére. Kint a parkolóban fel kellett vennem a pulóvert, amit az utóbbi idöben csak reggel viseltem...
    Csütörtöktöl javulást ígérnek...
     
      
    előzmény:
    WestHill (50202)
    2014-04-08  03:36
  41. 2014. Április 8. 22:2150211.
    Hozhatsz barmit, de ha jol megfigyeled, en kivegzeseket emlitek, amik a mai napon, nehany evvel, evtizeddel, evszazaddal ezelott tortentek. Gondolom, valamivel erdekesebb, mint egy margarin szabadalmazasa.
    előzmény:
    terdszelikatica (50209)
    2014-04-08  22:00
  42. 2014. Április 8. 22:1850210.
    Bizony, akkor meg nem igen! a puritanok igencsak vallasos, istenfelo es... puritan emberek voltak. Nagyon adtak az erkolcsre, irtottak a boszorkanyokat, elvetemulteket, stb.
    előzmény:
    terdszelikatica (50208)
    2014-04-08  21:52
  43. 2014. Április 8. 22:0050209.

    Bagoly !  En akkor hoznek erre a napra egy F. Willon szuletest, egy margarin szabadlmaztatast es a "Vaslady " halalanak evfordulojat.

    es hotam egy pojacat is  

    Pataky Attila: A világ végfelszámolása zajlik

     2014. március 31., hétfő, 20:30 • Utolsó frissítés: 2014. április 01., kedd, 09:38

    Szerző: cz.t.

     

    http://hvg.hu/kultura/20140331 _Pataky_Attila_interju

     

     

    http://hvg.hu/kultura/201403 31_Pataky_Attila_interju

     

    előzmény:
    Bagoly (50207)
    2014-04-08  15:39
  44. 2014. Április 8. 21:5250208.

    1642. eveben, valahol Amerikaban, felakasztottak, ezt erdemelte, mert... disznolkodott! 

    ... a koca olyan malacnak adott eletet, ami nagyban hasonlitott a boldogtalan emberre, mindenkinek feltunt, elokaptak, hiaba s.... 

     

     hallod Bagoly akkor nem volt a lehetosegek hazaja ?

    Akkor meg nem volt annyira liberalis az ott elo nacio ? 

    előzmény:
    Bagoly (50207)
    2014-04-08  15:39
  45. 2014. Április 8. 15:3950207.
    Na, itt van ni, borus szurke nap, a tavasznak szele sincs! Kellene valami vidamsag, otthon talan orul a nep, mert vezeret ujra valasztottak, a TV megjegyezte ket soros mondatban. Semmi jot nem tudok, hiaba bongeszem az ujsagokat. Visszamenoleg: ezen a napon, de evekkel ezelott kivegeztek eg hazaspart, szegeny sorsu, egyszeru emberek voltak, azt a bunt kovettek el, hogy Hitler ellen "uszitottak". Kertek minden joerzesu polgart, ne menjen haboruba. Ezt persze 1943-ban nem neztek jo szemmel es meg kellett halniuk. A masik, akit vegzete ugyanez napon ert el, de az Ur esztendejenek 1642. eveben, valahol Amerikaban, felakasztottak, ezt erdemelte, mert... disznolkodott! Egy istenhatamogotti falucskaban a koca olyan malacnak adott eletet, ami nagyban hasonlitott a boldogtalan emberre, mindenkinek feltunt, elokaptak, hiaba szabadkozott, ott volt a bizonyitek! Es a biblia is irta, ha fajtalankodik egy halando, szigoru buntetest erdemel! A falu apraja-nagyja osszegyult az esemenyre, a szegeny disznot is kivegeztek, hát igen, abban az idoben nagyon vallasossak voltak az emberek.
  46. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2014. Április 8. 15:0950206.

    Mennyire rossz lehetett Neked is, no meg a kutyusnak, amikor egymától távol voltatok.

    Hihetetlen, mennyi szeretet van bennük.

    Most leírok egy esetet, ezen nap, mint nap nevetnem kell! Nagykuty Bubsi, és Röffentyű az udvarból/kertből be akarnak jönni. Röfi tankként törtet előre, az ajtó nincs kilincsre csukva, tolja be azzal a nagy busa homlokával az ajtót, ami a kurta farkincája mögött be is csukódik.

     

    Erre megfordul és egészen a réshez nyomja azt a "maradék" orrocskáját, mivel abból (is)  kicsi van, és a dülledt szemeivel (felváltva) les ki a lyukon, ami az ajtó széle és az ajtótok között van.

     

    De olyan közel áll az ajtóhoz, hogy hiába akarna Bubsi bejönni, nem tud, mert ott szuszog Röfi. Erre mi történik?

     

    Bubsi kint, Röföge bent leülnek az ajtó két oldalán és várnak. Rám, aki megoldja a helyzetet.

    Nem múlik el nap, hogy el ne játszanák. Persze Bubsi is betolhatná az ajtót, be is tudná, de annyira szereti Röfit, hogy nem akarja rá tolni, mi ez, ha nem szeretet? Figyelem?

     G.B.

    előzmény:
    kirandulas (50196)
    2014-04-07  13:06
  47. 2014. Április 8. 12:4250205.

    Ezek szerint a missy-nek a pinky-je rosz joslatot adot hisz biztos volt abban hogy megnyerik. En is orulok hogy veszitettek, kinek kell a felfordulas?!

     

    Tudod hogy nem erdekel ki mit mond hisz most is feltettem a kepet. Aki ismer engem tudja hogy milyen vagyok a tobbiek meg nem nagyon erdekelnek.

     

    En a piros es zolpaprikat megtoltottem mikor edesapa itt volt. Nekem kimondottan izlet. Sokkal finomabnak talaltuk mint a sarga paprikat toltve.

     

    Nalunk is szakad az eso. Az este Jancsival Hawaii kepeket nezegettunk a neten. Olyan szin kavalkadot meg sosem lattam. Megertettem miert mondjak azt hogy Hawaii a foldi paradicsom!!

     

     

    előzmény:
    WestHill (50201)
    2014-04-08  02:51
  48. 2014. Április 8. 12:3250204.

    Mondtam hogy nem kell mellejuk tv :)))) Meg az is biztos hogy nem lehet oket kifarasztani elege. Volt olyan hogy osze eset  a faradsagtol, pihent felorat es ujra labon volt. Mondjuk utana mar konyen kezelheto volt :)))))

     

    Reges reg jart ide a rumra egy holgy. Donna-nak hivjak. O meselte hogy a szulei nyugdijasok lettek es az anyuknak levagtak a nyugdijat mert a papanak nagy volt. Westill emlekszel ra?!

     

    Ezekszerint nalatok sem hagyak hogy a nyugdijasok tulsagosan jol eljenek.....

    előzmény:
    nidda (50199)
    2014-04-07  23:16
  49. 2014. Április 8. 03:5650203.
    Egy kis jo hir is, ma volt Quebec tartomanyba a valasztas, a Liberal part nyert, hat jobb, mintha az elozo PQ part maradt volna uralmon
  50. 2014. Április 8. 03:3650202.

    Jol teszed, csak harcolj minden fillerert, hiszen megillet.

    Felhivtad es kaptal idopontot, amikor beadhatod a kerelmed?

    Ma is nyugdijjasmunkat vegeztel, vagy most mas reszlegben kell dolgozz? Most is egy orat ra kell huzni naponta?

    Igen van olyan petrezselyem is, mint a magyar volt, sot van feherrepa is amin rajta van a zold is, de eleg draga, valamikor vettunk, de en nem veszek hanem parsnip-et, ez is feherrepa hasonlo az ize a petrezselyem gyokerhez. Van az a masikfajta is olasz petrezselyemnek mondjak, azt konnyebb osszevagni, de nekem van a kertbe, osszel leszedtem a geppel osszevagtam es lefagyasztottam.

    A paprikarol a kepet amit feltettem tegnap azt aztan nem lehet megtolteni, mert eleg szep nagyok is vannak, de nem toltesre valo, nagyon finom izu, telen csak eros van, nyaron amit itt termelnek Ontarioban van ami nem eros, de mi csak az eroset szerettuk. A magyar paprikat sosem veszem mert nem szeretem az izet, igy ha toltottpaprikat is csinalok, egeszbe szoktam egy parat ebbol a bananpaprikabol beletenni.

    Azt a holland szines husos paprika az fozesre nem jo csak evesre, nem tudom a zold ott is olyan veszett rossz? A pirosat szeretem a legjobban, azt szoktam mindig venni, azt hiszem ide Mexicobol jon, de nagyon finom.

    Ma eszembe jutottal amikor foztem, emlekszel egyszer emlitettem a sajtos makaronit, ami igazabol nem is makaroni es nem is olyan mint a magyar sajtos makaroni. Akkor mondtad, hogy biztos szeretned, akkor most elmeselem a kesziteset.

    A szarvacska tesztat sos fizben meg kell fozni, majd leszurni. Hogy kimeld magad a mosogatastol olyan edenyben fozd, amit be lehet a sutobe is tenni.

    Meg melegen bele lehet tenni egy fel evokanal margarint, amikor langyosrahult belereszelni sajtot az Eidam jo bele en Cheddart szoktam es beleutni egy tojast, kis bors es egy keves tej, ha kell egy kis so, majd a tetejere is sajtot reszelni es szep halvanypirosra sutni.

    Az elso kepen meg sutes elott, az ures bogre fel literes, csak a nagysag erzekelesere tettem melle, ez az adag kettonknek ketszerre eleg.

    A masodik kep amiutan megsult. A harmadik kep sult oldalas melle volt koretnek, majonezes paradicsom volt melle.

    Az ido elfogadhato volt ma, de keso delutan igeretnek megfeleloen megerkezett az eso, amire holnap egesz nap is lehet szamitani.

    Meg a M.O-i szavazasrol, itt meg sem emlitettek a canadai adokon, legalabb is en nem hallottam, de nagyon ritka, ha Europaval foglalkoznak, Angliaval hamarabb, de a tobbivel csak akkor ha valami eget-foldet razo dolog tortent. 

    előzmény:
    nidda (50198)
    2014-04-07  22:51

Címlap

top