Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbetegség

bibic1945
Létrehozva: 2002. november 17. 17:35
A családom egyik tagja cukorbeteg lett. Nem egyszerü megtanulni ezzel a betegséggel élni. Ugy étkezni, hogy jó is legyen és az ember be tudja tartani az alöirásokat. Ha tudtok adjatok egy pár tanácsot.
  1. 2011. február 23. 11:134601.

    Szia! Én is sokat olvasom a fórumot, meg szoktam írogatni. 

    Átérzem a problémád, mert nekem meg össze-vissza mászkál a vércukorszintem. Én azt ajánlom, hogy vegyél otthonra egy vércukormérőt (nekem a Roche Accu-Chek Active vált be) és időnként méregesd. Van egy táblázat is, amit letölthetsz, és abba írhatod az értékeid, aztán az orvosnak meg tudod mutatni. Itt találod a táblázatot:

    http://www.vercukormeres.hu/pdf/Accu-Chek-36 0-View-adatlap.pdf 

    Szerintem ha látod az eredményeid és jók, akkor megnyugszol!

    Szép napot nektek!

     Réka 

    előzmény:
    milcsi7 (4598)
    2011-02-18  11:35
  2. 2011. február 18. 12:124600.

    Szia Dzerani!

     

    Koszonom a valaszodat! Szerencsere semmi egyeb tunetem nincs egyelore (lekopogom). Fogyni biztos nem fogytam. :) Se bortuneteim, se izomgorcseim nincsenek. A csaladban sem volt senkinek gondja a cukraval (nalunk a magas vernyomas es az erelmeszesedes a nyero hazibetegseg :) De persze ez mint nalad is mutatja a pelda semmit nem jelent.

    Es milyen gyorsan zajlottak le ezek az esemenyek veled? (fogyastol a diagnosztizalasig)

    előzmény:
    Dzerani (4599)
    2011-02-18  11:59
  3. 2011. február 18. 11:594599.

    Szia!

     

    Nálam először fogyással kezdődött a dolog és utána kezdtem el nagyon sokat inni. ami kb 8-10 litert jelent naponta és annyira kellett pisilnem szinte mindig, hogy azóta se kellett annyira, de ez ugye a cukor miatt volt, így ürült ki a szervezetből. Egyéb tünet lehet még az izomgörcs és az acetonos lehelet. De ezek a tünetek csak a fogyás után jönnek elő, mivel ha nincsen izulintermelésed akkor a tápanyagokat nem tudja a szervezetd hasznosítani és emiatt kezdesz el fogyni. A korod miatt bőven lehetsz egyes típusú, egy kisgyerek meg lehet kettes típusú is, de attól mert pár napja sokat iszol és pisilsz még nem kell megijedni! Ha volt a családodban cukros akkor érdemes dokihoz menni. Nálunk a legtágabb családban sem volt még kettes cukros sem és hát mégis cukros lettem. Szóval ez sem jelent semmit.

     

    Ha téged megnyugtat, akkor menjél dokihoz és mondd el neki a félelmeidet!

     

    előzmény:
    milcsi7 (4598)
    2011-02-18  11:35
  4. 2011. február 18. 11:354598.

    Sziasztok!

     

    Eloszor is elore elnezest kerek az ekezetek hianya miatt, de kulfoldrol irok, es sajnos nincs lehetosegem ekezetes billentyuket magamhoz ragadni jelen pillanatban.

    Szoval nem tudom, hogy van-e meg itt valaki, es olvasgatjatok-e a forumot, de nekem lenne nehany kerdesem. Igazabol a parom ijesztett ram azzal, hogy lehet, hogy cukorbeteg vagyok, azota pedig sok helyen olvasgattam a tunetekrol, de kivancsi vagyok, hogy nalatok hogy kezdodott. En vasarnap ota iszonyuan sokat iszom, es persze ebbol kifolyolag sokat is szaladgalok WC-re. Mondjuk sosem voltak gondjaim a vizfogyasztassal, mert napi 2-3 liter szinte mindig lement, de most meg tobbet kivan a szervezetem. Es persze a legrosszabb, hogy allandoan menni kell pisilni . Soha nem ebredtem fel eddig ejszaka, hogy menni kell, de most minden ejjel. Volt mar olyan, hogy ketszer is felkeltem. Azonban semmi mas ugymond bajom vagy tunetem nincsen. Ja, es 28 eves vagyok, szoval mar igen messze attol a korosztalytol, akiknel az 1-es tipusu cukorbetegseg ki szokott alakulni, ha jol tudom (jol tudom?).

    Tervezem, hogy elmegyek egy vizsgalatra, de az leghamarabb jovo het pentek lehet, de sajnos meg akkor sem biztos, hogy el tudok menni, mert meg probaidos vagyok a munkahelyemen (annak is a legeslegelejen!!), es sajnos a dokim eleg erdekesen rendel. Minden mashogy mukodik itt, mint odahaza...

     

    Szoval addig is, amig orvoshoz jutok meseljetek kerlek, hogy nalatok hogy kezdodott? Mikortol gyanus a dolog?

     

    (ja, amugy nem fogytam (pedig lenne mibol) es az etvagyamban sincs valtozas, es nem is erzem rosszul magam, faradt meg pont annyira vagyok, mint maskor, ha sok a munka...)

     

    Elore is koszonok minden valaszt!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. február 17. 16:094597.
    Hú, erre sajnos nem tudom a választ, de utána nézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828161 (4596)
    2011-02-16  13:28
  6. 2011. február 16. 13:284596.
    Az én férjem most lett cukorbeteg sajnos. Az igazolást kifejezetten cukorbeteg gondozóban adhatják ki, vagy a háziorvos is kiadhatja? Nem találtam egyértelmű utalást erre a jogszabályban. Jövőre akkor már tudnánk érvényesíteni a kedvezményt remélem.
    előzmény:
    g.esztus (4586)
    2011-01-21  10:39
  7. 2011. február 16. 13:074595.
    Köszönöm, az én értékeim tökéletesek, tornázgatok rendszeresen otthon és nagyon megkönnyítette az életem ez a SmartPix készülék.
    előzmény:
    recat (4594)
    2011-02-09  14:07
  8. 2011. február 9. 14:074594.

    Szia! 

    Én azt olvastam valami másik fórumban, hogy olyankor vissza kell küldeni a gyártó cégnek a garancialevéllel együtt. Azt hiszem Budaörsi címe volt megadva a Roche cégnek.

     

    Kinek, hogy alakulnak a cukorértékei? Remélem mindenki kordában tudja tartani. 

    előzmény:
    renatale (4593)
    2011-02-08  14:40
  9. 2011. február 8. 14:404593.

    Egy kérdés: 

    Mit csinálsz egy elromlott Accu-Chek Active vércukormérővel? Mármint, hogy hol javítják meg? Nem akarok megválni tőle, mert eddig ez a legjobb, amit használtam, tetszik a pontossága, csak hát ugye nem kellett volna leejtenem... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. február 4. 10:404592.

    Sziasztok!

     

    Én csak most regisztráltam a forumra,és nem tudom jó helyre írom-e amit szeretnék,de remélem ezzel nem sértek meg senkit :) 

     

    Arról lenne szó, hogy különböző gondjaim voltak és hyperinzulinaemia-ra szedtem Merckformint. Viszont most másik szerre álltam át, és ezáltal megmaradt jópár doboz gyógyszerem. Ezektől szeretnék megválni. Félreértés ne essék, nem nyereséget akarok rajta,csak azt hogy ne menjen kárba ha már egyszer megvettem. Illetve az új gyógyszer árához is jó lenne kicsit hozzátenni :)

    Egyébként nem most jár le a szavatosságuk, hanem  2012. áprilisában, 2012 novemberében ill. 2013 márciusában. 

     

    Szóval ezek vannak nekem, van amiből több doboz is:

    - Merckformin XR 750 mg

    - Merckformin 1000 mg

    - Bromocriptin Richter 2,5 mg

     

    Akit érdekelne a dolog, nyugodtan keressen meg privátban és mindent megbeszélünk :)

     

    Üdv Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. február 3. 12:564591.
    Én a Top Inulin termékeket ajánlom. A dzsem és az aszalt csicsóka nagyon jók :-) Mi a cukor-nelkul.hu oldalról szoktunk rendelni, de lehet, hogy vannak herbáriákban is. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. február 2. 13:044590.

    Sziasztok!

    Kaptam ma egy videot annak a karácsonyi vércukormérős nyereményjátéknak a főnyereményéről, amiről karácsony előtt írtunk. Egy aranyos kis család nyerte meg, szerintem igazán megérdemelték.

     http://www.youtube.com/watch?v=DTA8REEptFs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. január 21. 19:314589.
    Nagyon szívesen!
    előzmény:
    recat (4588)
    2011-01-21  16:37
  14. 2011. január 21. 16:374588.
    Köszönjük a tippeket! :)
    előzmény:
    veracsek (4587)
    2011-01-21  10:57
  15. 2011. január 21. 10:574587.

    Kedves renatale!

     

    Én írtam arról, hogy cukormentes bejglit sütöttem Karácsonyra, és semmi baja nem volt.

    Receptet nem tudok adni, mert fölösleges, bárki a saját régi receptje alapján elkészítheti, csak a liszteket kell sima helyett keverni és a cukor helyett mást hozzátenni.

    Én most csak 2 db-ot sütöttem, 30 dg. lisztből, ami 1/3 rész fehér tönköly, 1/3 rész teljes kiőrlésű durumliszt volt, a maradék harmadot pedig felesben sima és hajdina lisztből tettem hozzá.

    Cukor helyett xylitet használtam (nyírfacukornak is nevezik), ennek semmi mellékíze nincs, és nagyon kedvezően, egész lassan szívódik fel. Egyetlen hátránya, hogy szörnyen drága, de 1-1 kiló belefér a költségvetésünkbe.

     

    A töltelékekben is xylit volt, illetve valamennyi fruktóz, és/vagy Glukonett is mehet bele, hogy ne legyen olyan nagyon drága. Mielőtt beleteszed, meg is kóstolhatod!

     

    Nálunk senki sem cukorbeteg, de nekem vigyáznom kell, mert volt már emelkedett értékem, ezért sütök így. A családom észre sem vette, hogy diabetikus bejglit eszik. 

    előzmény:
    renatale (4585)
    2011-01-18  14:53
  16. 2011. január 21. 10:394586.

    Sziasztok!

     

    Elnézést hogy így bepofátlankodok, de a férjem is cukorbeteg, és most tudtuk meg hogy jár neki adókedvezmény, jelenlegi törvények szerint a minimálbér 5 %-a havonta. 

     

    "Természetesen" erről senki nem világosított fel minket a cukorbeteg gondozóban (pedig az igazolást ők adják ki ehhez), miért is... Szóval gondoltam megosztom veletek, hátha valaki nem tud róla. És ami a lényeg, hogyha valaki nem vette igénybe, de fennállt a cukorbetegsége, az 5 évre visszamenőleg visszaigényelheti, már ha volt adója. Csak egy önrevíziós nyomtatványt kell kitölteni, és az APEH-ban segítenek.

     

    Remélem hasznos volt a hozzászólásom.

     

     

    Az alábbi linken többet meg lehet tudni:

     

    http://cukorbeteg.blog.hu/2010/02/25/adokedvez meny_cukorbetegeknek

     

     

     

    előzmény:
    bibic1945 (1)
    2002-11-17  17:35
  17. 2011. január 18. 14:534585.

    Húha, ez a recept engem is érdekelne, ugyanis én sütöttem cukormentes bejglit, de nem nagyon kínáltam senkinek. A vége pedig az lett, hogy inkább a rokonok által kínált bejgliből ettem, ami után aztán mérhettem a cukorszintet... 

     

    Más:

    A férjem rászokott a vércukormérésre. Nincs baja, csak úgy, magától. Mindezt azért, mert nem volt neki elég, hogy nekem bajom van, a barátja is cukorbeteg lett és látta, hogy mit szenved az ember.

    Így elhatározta, hogy időközönként kimutatást végez a cukorszintjéről...

    Rám nem hallgatott anno... na de nem baj, csak eljutottunk idáig is  

    előzmény:
    recat (4584)
    2011-01-17  15:31
  18. 2011. január 17. 15:314584.

    Ezek szerint lehet, hogy receptet kellett volna kérnem tőled, és én sütöttem volna a fini bejglit :D

     

     

    előzmény:
    veracsek (4582)
    2011-01-14  19:53
  19. Torolt_felhasznalo_652074
    Torolt_felhasznalo_652074
    2011. január 14. 23:004583.
    Szia! Van egy újabb "Csodaszer", állítólag tényleg hatásos. Kapor vagy kapros tabletta. Molnárné XY természetgyógyász javasolta az egyik tv műsorában. Ha valóban érdekel  részletesebben, akkor írj,  a napokban válaszolok Neked.  ja, én is "cukros" vagyok, de kordában tudom tartani(kivéve amikor nem), méregetem, ha nem jól érzem magam. Akkor is mérem, ha elk....tam.
    előzmény:
    bibic1945 (1)
    2002-11-17  17:35
  20. 2011. január 14. 19:534582.

    Én pedig Karácsonyra sütöttem cukormentes bejglit, és nem volt szörnyű, sőt!

    Cukor helyett Xylit volt benne, a liszteket pedig kevertem (tk. durum, hajdina, fehér tönköly és sima lisztből). Cukrozott citrom-narancshéj volt benne mazsola helyett, hogy a menyem is ehessen belőle, mert ő nem szereti a mazsolát. Persze, ha valaki szigorúan diétázik, ezt helyettesítheti, de nálunk senki sem beteg, csak vigyázni kell.

    előzmény:
    recat (4581)
    2011-01-14  11:11
  21. 2011. január 14. 11:114581.

    Szia! 

    Én vagyok, és azért nem szoktam írni, mert én sem látok a fórumon sok mozgást.

    Karácsonyra kaptam ilyen bio, meg  cukormentes, meg mit tudom én milyen bejglit, szörnyű volt, úgyhogy maradtam az eredetinél mértékkel. Ettem mindenből, közben pedig folyton méricskéltem. Ha az ember kordában tartja az adagokat, nincs is semmi gond.

    Arra én is kíváncsi lennék, hogy mások hogy bírják az ünnepek körüli nassolást?! 

    előzmény:
    renatale (4580)
    2011-01-06  15:07
  22. 2011. január 6. 15:074580.

    Hahóóóó! Hát senki sem jár erre? 

    De azért méritek a vércukorszinteteket? Az ünnepeken hogy sikerült túl esni? Mindenkinek kellemesen telt?

    Bevallom azért kérdezek ennyit, mert olyan jó lenne sorstársakkal beszélgetni!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2010. november 23. 11:544579.

    Én vettem egyet a húgomnak karácsonyra, mert messze lakik és nincs neki, legalább így a vércukrát figyelemmel tudja kísérni. Volt cukros a felmenők között, jobb félni, mint megijedni.

    Aztán persze remélem, hogy nyerek is valamit a nyereményjátékban.

    Itt a weboldal, ahol a géppel és blokkal regisztrálni lehet:

    http://www.vercukormeres.hu/nyeremenyjatek.php

    Hátha más is részt venne... 

    előzmény:
    recat (4578)
    2010-11-19  14:37
  24. 2010. november 19. 14:374578.

    Én is láttam ezt a reklámot a Duna Plaza patikájában. Kár, hogy nem most veszek vércukormérőt, pedig annyira jó ajándékok vannak :(

    előzmény:
    renatale (4576)
    2010-11-12  13:02
  25. 2010. november 15. 09:434577.

    Sziasztok!

    Tegnap (nov. 14-én) volt a CUKORBETEGEK világnapja!

    Ebből az alkalomból megosztok veletek egy összeállításat!

    A betegségek testi és lelki kezelése... az embert EGÉSZében kell gyógyítani, nem részekre osztva, ahogy azt sokan csinálják. Találjuk meg a betegséghez vezető problémát és oldjuk meg az alternatív gyógyítás számos segítségével. Az első részben a CUKORBETEGSÉGről lesz szó!

    Röviden a tartalomból:

    1. Testi-lelki harmónia elérésének módszere

    2. Test vs. Lélek, avagy mi a baja a Lélekkel, amiért a Test (is) szenved

    3. A cukorbetegség kiváltó tényezői

    4. MEGDÖBBENTŐ adatok a cukorbetegségről

    5. Teszt, hogy Önt is érinti ez a betegség?

    6. Tévhitek és Igazságok a diabéteszről

    7. Alternatív megoldások az élvezhető életért... avagy mit tehet, ha már cukorbeteg

    8. 6 ARANYSZABÁLY, amin az élete is múlhat

     

    Itt tudjátok megnézni ezt a rövid bemutatót:

    http://www.slideshare.net/inkemoksa/nem-lesz-tbb-mumus -a-betegsgem-1rsz-cukorbetegsg

     

     

     

    Üdv:

    Inke

    www. eljharmonikusan.hupont.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     

Címlap

top