Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2013. július 3. 22:1624251.
    1.  nagy a szerelem: kivi és füge
    2.  isteni ez a kapor, sajnos nem saját termés

    3.  remélem hamar beérnek

    4.  erre mondják, hogy vagy megszokik, vagy megszökik





    /továbbra is csak két képet látok, nem tudom megjelenik-e mind a négy?/
    előzmény:
    szőrész (24247)
    2013-06-26  23:42
  2. 2013. július 3. 22:0524250.
    Sziasztok, jó estét!

    Ki mit csinált ma?
    Én nagyon kreatív voltam, mert a tegnap vásárolt cserepes koktélparadicsomot megtanítottam fejjel lefelé nőni.
    Már tavaly is írtam, hogy vannak ilyen irányú videók.
    Macerás a dolog, mert nincs hozzá megfelelő edényem, így aztán kénytelen voltam fúrni-faragni, kötözni... szóval nem olyan egyszerű az élet.
    Kíváncsi vagyok, hogy reggelre az a pár szem kis pari rajta lesz-e még a tövén, vagy inkább feladta?!

    Nagyon fogy a kovászos uborka, így aztán gyorsan megtöltöttem két üveget, most jó az idő, hamar megérik.

    Tegnap vettem ezt a virágot, de még nem tudom hogy az árnyékos helyet szereti-e, vagy inkább a naposat?
    Megnézem a tudományban, aztán leültetem valahova.

    Julcsi! A fügefám emeletnyi magasságú már, a kivi pedig szemérmetlenül rátekeredik az ágaira, meg még a lámpára is. Nem győzöm visszavágni.
    Ha már ilyen erőszakos, legalább teremne, de azt nem.
    Igaz, hogy azt sem tudom hogy fiú, vagy lány ez a tő.
    Mi van ha mondjuk hímnemű és veszek hozzá még egy fiút?
    Abból sem lenne termés.

    Az egyik üzletben láttam egy kb. 50 centi magas kis fügefácskát /elég satnya volt/ több mint négyezer forintot kértek érte.

    A futómuskátlik pirosból kezdenek rózsaszínbe öltözni, nem baj, így is tetszik, ilyen felemásan.

    Aludjatok jól, jó éjszakát.

    Zsóka, küldöm a leírásokat, amiről beszéltünk.
    előzmény:
    bmari (24248)
    2013-06-29  14:03
  3. 2013. június 30. 07:3724249.
    Jó reggelt, szép vasárnapot!

    Kihasználom, hogy most be tudtam lépni és  bent is maradtam, nem vágott ki a rendszer.

    Igen Julcsi, észrevettem, hogy egyszerre írtunk, nevettem is rajta.

    A fejreesős is nagyon szép, meg a másik muskátli is.

    Nálam is nagyon gazdagon virágzik mindkét/három/ fajta, de az álló muskátlik megint kezdik azt, amit múlt évben, hogy barnul a száruk és feketedik a virág is. Nem az esőtől, mert amelyik az ablakban van, azt nem is éri az eső, azt locsolnom kell.
    Mondta is a kertész, hogy időben menjek majd valamilyen löttyért, amit ő kotyvaszt össze, de már tavaly is nagyon hatásos volt.
    Jövőre nem veszek állót, csak futómuskátlikat.
    Én jobban szeretem, pláne ha olyan lenne, mint a sógoréknál odaát.
    Nem tudom az osztrákok, németek mivel öntözik, de ott annyira dús, hogy szinte leszakadnak a ládák, ill. nem is látszanak a sok virágtól.

    Marikám azok a békucik tudod mekkorák? Mint egy kistányér. Ezt a mostanit naponta megnéztem, csodálom hogy nem zsibbadt el, mert meg sem mozdult, csak amikor megpiszkáltam, akkor húzódott odébb pár centivel, de maradt.
    Azóta sem érzek késztetést a kisházban való rámolásra.

    Tegnap elmentünk az egyik budai bio piacra.... ajaj!
    Az áraknak csak a csillagos ég szab határt. Meggyet már 800.- forintért lehet kapni, a többi zöldség és gyümölcs  is hasonlóan magas áron mozog.
    Azt hiszem, jó lesz nekem az itteni zöldséges áruja, bár ez Vitamin Porta, ami szintén nem az olcsóságáról híres.

    Marikám, a fát még jó időben hordtátok be, legalább hűvös volt, nem kellett még a melegtől is izzadni.
    Már elfelejtettem, hogy milyen is az a svéd uborka, de majd megnézem, mert egyszer már elmentettem a receptet.
    Nálunk minden héten elfogy egy üveg kovászos uborka, annyira szeretjük.
    Kapor??? Lengeti a szél? Háááát... igen, az enyém is van már vagy nyóc centi, "sokat nőtt" múlt hét óta.

    Az életvitelünk most egy kicsit beszűkült, mert..... csak.
    Nem baj, ez is megoldódik idővel.
    Én jövő héten megyek anyajegy szűrésre, egy kicsit már most be vagyok rezelve.

    Annyi mindenről szerettem volna írni, de miután nem tudtam belépni, közben már aktualitását vesztette a téma.


    Holnap már július, ráadásul hétfő... kíváncsi vagyok, mit hoz az új hónap? Remélem csupa jót.

    Szép napot kívánok a hónap utolsó napján, ill. vasárnapján.

    előzmény:
    bmari (24248)
    2013-06-29  14:03
  4. 2013. június 29. 14:0324248.

     

    Sziasztok!

     

    Hétfőn itt nagyon nagy eső volt, ma még mindig jó nedves a talaj. Gyomlálni kell, kapálni, rotakapálni. Még van cseresznye, málna. Pár üveg málnalekvárt főztünk is. Van szép paprikám, paradicsomon is tövön, 1-2 nap, és szedhető.

    A virágaim tombolnak, szóval szép a június.

     

    Ma Péter-Pál, kezdődik az aratás.

     

    Dologidő van, kinn a mezőn, benn a falak között is. 

    Tegnap behordtunk megint 20 q hasított akácfát, jó túllenni rajta.

     

     

    Mandula, ne félj a békucitól, olyan szépen tud nézni :-))

    Ártalmatlan, nálunk is szaladgálnak estefelé a járdán. Sok a csiga is, pláne eső után, hordozzák a házukat a hátukon. Sok pici is van.

    Nagyon szépek a virágaid.

    Julcsika, a muskátlik nálad tényleg tombolnak. Csodásak.

    Én is készülök rétest sütni, van még eltett reszelt almám.

    Kovászoltam egy üveg uborkát, már a végét esszük.

    Ma megint van egy vödör friss szedésű, ebből még ma svéduborkát készítek.

    Kapor sok van, a tavalyi mag elpottyan, és a jó eső kihozza. Szeretem, ha itt-ott az ágyások között lengeti a szél.

     

    Pihengessetek.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    mandula2 (24246)
    2013-06-24  23:15
  5. 2013. június 26. 23:4224247.

     

     Szervusztok leánkák!

     

    Jéé Évi pont egyszerre írtunk!

     

    Hűűűdelevagyunk.....csúszva, alig találtam ide!

     

    A piros a fejemreesős, a rózsaszín a borzasztóan szorgalmas.

    Már öreg tövek a ládában telelnek az ablak túloldalán, csak annyi a változás.

    Ősszel megfogom az üstöküket és visszavágom, na akkor kell belőle ültetni, egész télen ali-alig kapnak vizet, fűtetlen a helység, tavasszal már bimbósan teszem ki, de azért akkor is van mit metszeni rajtuk.

     

    Remélem idén meg tudom kóstolni a fügét, van rajta egy nagy és pár kicsi a hónaljakban. Szurkolok erősen.

     

    Naugye, hogy volt hőség, volt hideg is, két hét alatt lejátszódott fél év időjárása.  Én jól átszellőztettem a lakást, igen kellemes.

    Még rétest is sütöttem, de jó lett, nem győztük enni, olyan régen volt.

    A réteslapom elfogyott, de a töltelékből maradt, így levelestésztába csavartam be, ilyet máskor is fogok, jobb, mint a rétes, mert annak igen kevés a tésztája.

     

    Beérett az uborkám, ma főztem hozzá pásztortarhonyát, holnapra is maradt. De süti az nem, a fagyi hideg, palacsinta volt, rétes is, talán pite, de nincs még bele az a finom nyári alma...

    De sok bajom van, megyek is olvasni, meg a tollasbálba.

     

    Pihenjetek jól!

    előzmény:
    mandula2 (24246)
    2013-06-24  23:15
  6. 2013. június 24. 23:1524246.
    Sziasztok!

    Nem szereti a gépem az nlc-t. Abban a pillanatban, amikor meg akarom nyitni, inkább lefagy.

    Marink gyönyörű a cseresznyés képed, ahogy a levelek között átsüt a napsugár.
    A kaporra már rá sem nézek, mert sárga leszek az irigységtől.
    /az enyéim, az a kb. 30 szál, éppen csak 4-5 cm-esek/.
    A negyedik képen lévő kunkori szárú akármit, fel nem ismertem volna.
    Látszik, hogy az én fokhagymáim még soha nem jutottak el arra a fokra, hogy kunkorodjanak.
    El is tüntek, szerintem mind az enyészeté lett a föld alatt.
    Nem baj, van máááááásik. Vettem a bótba.

    Elképzeltem, milyen aranyos lehetett a kicsike, amikor kérte az esőt.
    Ők még komolyan hisznek abban, hogy amit kérnek, meg is kapják.

    Ma füvet nyírtam, aztán arra gondoltam, hogy egy kis rendet csinálok a kerti házban. Egy szürke kőre lettem figyelmes, aminek egyszercsak megmozdult a szeme.... és rám nézett!
    Rögtön elment a kedvem a rendrakástól, bejöttem, legalább pihentem pár percet.
    Délután nagy zuhé volt, ázott minden. Rózsaszirmokkal van tele a terasz, a kert.
    Minden hordó csurig, a felesleg folyik ki a fűre, pedig milyen jó lenne az még!
    Négy helyen vannak levenduláim, mindegyik más virágzási fázisban van.

    Julcsi! Szinte egyidőben főztük a káposztát. Hol van az már?! Vettem meggyet, valamit majd alkotok belőle, egyelőre csak a magozásig jutottam el.

    Sokat gondoltam Zsókára, vajon hogy bírta azt a rettenetes hőséget?
    Biztosan ment éjjel-nappal a klíma.
    Én nem bírom, még a kocsiban sem. Megy is a vita. Lefagyok, bedurran a fülem, szemem, Férj pedig gutaütést kap a forróságtól, ha kikapcsolja.
    Mindig elhatározzuk, hogy nem utazunk együtt nyáron sehova, de aztán a szükség törvényt bont.

    Most kint 15 fok van, bent a szobában pedig 27.5
    Még a nyári vékony paplan is meleg, szanaszét szórom a kezeimet, lábaimat, reggelre össze is vagyok csipkedve, harapdálva, pedig szunyogháló feszül a nyitott ablakra.

    Aludjatok jól, szép álmokat.

    előzmény:
    bmari (24243)
    2013-06-23  16:27
  7. 2013. június 24. 23:1524245.

     

    Jöttem.

     

    Szervusztok leánkák!

     

    16 fok van, tegnapelőtt meg 20 fokkal több. Jót esett, nem kell locsolni.

     

    Szombaton este Cegléden tanyázó kempinges lakókocsiját csúnyán elverte a jég, gondolom többen jártak ugyanúgy, nem két fillér lesz a javítása.

    Annyira szélsőséges lett az időjárás, ezek a hirtelen nagy váltások sem embernek, sem állatnak, sem növénynek nem tesznek jót.

    Még a vonat, vagy villamos sínnek sem, mert azok meg felpúposodnak--elgörbülnek.

    Érdekes, régen kattogtak az összecsavarozásnál, most a dilatációt figyelembe sem vevő munka miatt csendesek és görbék.

    Hoyg ki volt az a nagyeszű, aki kitalálta?

    Még jó, hogy a hidaknál számatásba veszik a hőtágulást.

    Tényleg, Afrikában járnak villamosok? Vagy spanyol, olasz villamos sínek vajon kattognak, vagy görbék?

     

    Marink a kicsi unokád nálatok jól megtanulja majd az időjárás megfigyelését, sokkal jobban jár, mintha az iskolában olvasná.

    Gondolom most tart ott, hogy érti, de még nem mondja.

    Ennyi kapor! Bírod túróval? Merazojanfinom!

     

    Halkan megsúgom, miattam van a lehülés és eső.

    Pénteken beraktam az idei első üveg uborkát kovászolni.

    Mentségemre, már nagyon elegem volt a hőségből. Mint mindig, most is bejött. Az ablakpucolás is ilyen biztos módszer.

     

    Jó hűsölést!

     

    előzmény:
    bmari (24244)
    2013-06-24  20:37
  8. 2013. június 24. 20:3724244.

     

    Sziasztok!

     

    Ájulásig volt feszült ma délelőtt a levegő.

    Szedtünk a kertből patisszont, cukkinit, tököt. Kirántottuk.

    Délután jól beborult, de csak hömbölögtek fölöttünk a felhők. Mondom a kicsinek, hogy drágám, kérjél föntről esőt, hogy ne kelljen locsolnom. Fölemelte két pici karját, és mondott valamit baba nyelven.

    Mi történt? délután 5-től 8-ig zuhogott az eső. 

    Később odament az ablakhoz és megköszönte.

    Még kaptok a kertemből fotókat, ha akarjátok, ha nem. 

    Aztán olyan nincs hogy vagy jöttök ide, vagy nem. Tessék jönni.

  9. 2013. június 23. 16:2724243.

     

    Sziasztok!

     

    Alig van lehűlés, vagyis nincs is.

    Regnap dörgés, villámlás, pici eső. Az eb meg bőszen kaparta az ajtót, félt.

    Ma hajnalban 4-kor is villámlás, dörgés, aztán kevés eső. 

    A nyári konyhában főzünk, benn nem melegítjük a falakat. 

    Tegnap kovászoltam uborkát, saját termés.

     

    Még küldök képeket

    kapor, legényrózsa, cseresznye, fokhagymák

     

     

     

    előzmény:
    mandula2 (24241)
    2013-06-22  22:53
  10. 2013. június 22. 23:1724242.

     

     Szervusztok leánkák!

     

    Ez az idő igazán nem ismeri a naptárt? Jól meg kéne tanítani kesztyűbe dudálni! Dörögni villámlani azt tud, reggel még esett is egy picurkát, de csak arra volt jó, hogy emelje az amúgy is magas párát.

     

    Most is távoli gurgulázás, de semmi komoly, csak készülget,  pedig de jó is lenne pár fokkal hűsebb.

    Nem is locsoltam, hátha mégis...eccer csak ideér, nagyon jó lesz nekünk egy jó kis csendes áztatós, ha már máshol kitombolta magát.

     

    A muskátlik ontják a virágot, még ebben a hőségben is, nem lehetne rájuk többet rakni sem.

     

    Évi a fejemre esős is szépen telelt ismét, meg a rószaszínek, meg a nagyon-nagyon régi, amiből csak egy  csipetnyit hoztam haza, legalább 15 évvel ezelőtt.

     

    Van egy ládikában sötétlila és krémsárga futópetúnia, nagyon beindultak.

     

    A meggyünk szinte lesült a fáról, a cseresznye meg rothadásnak indult, kicsik, még nem volt idejük megnőni, de már féléretten potyognak lefelé.

    Nagyon nehéz hibátlant találni.

     

    Úgy hallom, esik, kinézek. Vaklárma, csak a szél kicsit erősebben fűjt, de más semmi

     

    Ja, igen, konyha, kaja: ebéd, rakott kelkáposzta, remoskában, mert uyge sütőt nem gyújtok be ilyenkor. Előtte pincehideg gyümölcsleves.

    Vacsorára görögsaláta, nass: fagyi.

     

    Mindenkinek kellemes esővárást és jó pihenést!

     

    előzmény:
    mandula2 (24241)
    2013-06-22  22:53
  11. 2013. június 22. 22:5324241.
    Sziasztok!

    Jönnék, de amikor az nlc-re katt. lefagy a gépem!

    Reggel jó kis zivatar volt, aztán hőguta. Most is iszonyú meleg van.
    vagy érzi a leendő vihart/dörgést, vagy átejtett, mert verte az
    ajtót, hogy engedjem be. Szegény ajtó.... inkább beengedtem, legfeljebb megkukul a melegtől.

    Marikám az italt megittam,  ne keresd.
    Nagyon finom volt, köszönöm.

    Aludjatok jól.
    előzmény:
    bmari (24240)
    2013-06-22  11:15
  12. 2013. június 22. 11:1524240.

     

    Sziasztok!

     

    Várom a lehűlést és a jó kis esőt.

    Pár fotó tegnapról Nektek:

    előzmény:
    mandula2 (24239)
    2013-06-18  23:37
  13. 2013. június 18. 23:3724239.
    Megütne a guta, ha hagynám. Még szerencse hogy elmentettem a szöveget, mert a küldés pillanatában elsötétült a képernyő, azt hittem oda a sok mondandóm.
    A képeket most újra felteszem, mert azokat tényleg elvitte a cica.

    Közben egy szemtelen légy itt röpköd az orrom előtt, pedig tudhatná, hogy nagyon meg fogja bánni. Megyek is, hozom máris az elektromos légycsapót.
    Ma sorozatban irtottam a legyeket.
    Amikor sülnek, olyan büdösek, hogy rosszul leszek a szaguktól. brrrrrrrrr
    Amikor leesnek a földre, fantasztikusan gyorsan forognak körbe-körbe, hogy szinte elszédül az ember. Egy taposással vetek véget a dervistáncnak, mert volt már olyan, hogy a sütés után még volt képe elrepülni.. na meg szaporodna is.

    Idáig még nem volt szúnyogunk, de ma este bejött egy pár pimasz példány, őket sem kiméltem.
    előzmény:
    bmari (24237)
    2013-06-18  17:11
  14. 2013. június 18. 23:2824238.
    Sziasztok, jó estét!

    Látod Marikám, nekem a képeiden szereplők közül egyik sincs.
    Se zöldborsóm, se liliomom.

    Ebben az emberpróbáló hőségben még szerencse, hogy nem vitték a fát.
    Így is sokkal többet csinálsz, mint amennyi elég lenne.

    Nálunk nagyon meglátszik mindenen, hogy a gazdák "betegek".
    A fűnyíró bedöglött, a félig lenyírt fű látványa hol humorosnak, hol sírnivalónak tűnik. A felrakott és megmaradt tüzifa megindult, ott landolt, ahol akart. Férj nem emelhet /nem is engedném/ én meg nem tudok... így aztán inkább kikerülöm, vagy nem nézek oda.
    A kerítést festeni kellene /rengeteg van!!nem csak a zsebpénzem menne rá, ha valakit hívnánk/ újra kellene festeni az ajtókat, mert a Nap kifakította, földet kellene hozatni, bent a házban festetni kellene már, legalább egy pár helyiséget... szóval lenne mit csinálni.

    Ma reggel hét órakor már úton voltunk /én csak mint kisérő/ mert egy fontos vérvételre kellett bemenni Pestre.
    Egy nagy kerékre lettem figyelmes, gyorsan le is fotóztam, mert amikor utóljára a belvárosban jártam, még nem volt ott.
    Tv-t nem nézvén, tényleg csak tátottam a számat, mint a falusi kislány, hogy mi lehet az?
    Jó lenne felülni rá, egy kicsit borzongani de Férj hallani sem akar róla.
    Emlékeztek amikor a kötélpályán szerettem volna lecsúszni?
    Azt sem engedte, pedig akkor még tudtam volna erősen kapaszkodni.

    Ma vettem árengedményes futómuskátlikat és egynyáriakat, megvártam az estét, ill. hogy hűvösebb legyen, akkor ültettem.
    Este kilenckor még a kertben voltam, nyakig sárosan, koszosan.

    Marikám a gólyákat persze hogy én fotóztam. Szerettem volna megvárni, hogy a mama visszatérjen a fészekre, csőrében a kalimpáló brekussal, de már erősen sötétedett, lehet hogy nem is tudtam volna lefotózni.
    Délután beüzemeltem a kisebbik medencét, remélem holnapra már használható lesz. Szigorúan csak a napernyő védelme, vagy a diófa
    árnyéka alatt.
    "Legyetek jók, ha tudtok" - ez volt a záró mondatod.
    A kisebbik unoka ovijának a Te Deum ünnepségén ezt énekelték a gyerekek.
    Holnap kutyakozmetikus leszek, nyírok és fürdetek.
    Magamra is kellene egy kis időt szánni, de az nem kellemes, ugyanis bőrgyógyász dokihoz kellene mennem.
    A hátamon az egyik pici kis pötty már egy hónapja viszket.
    Nem ártana megnézetni, miután egy jelentéktelen, alig látszó kis pötty pár éve begyulladt, a doktornő máris írta a beutalót a sebészetre. Ki is operálták. Szerencsére csak vaklárma volt, de nem árt az óvatosság.
    Ha államiba /kórház/ jelentkeznék, oda több hónap az előjegyzés, így aztán lehet, hogy marad a magán... biztosan nem kevés pénzért.

    Remélem Mindenki jól van, aludjatok jól, jó éjszakát.
    előzmény:
    bmari (24237)
    2013-06-18  17:11
  15. 2013. június 18. 17:1124237.

     

    Sziasztok Leánkák!

     

    Tarhonyaszárító idő van jelenleg. Tegnap is.

    Ma megint vártam a tüzifa fuvart egy következő adaggal, de aztán nem jött, mert mondja, hogy bálázik. Gondolom, hogy szénát.

    A gondos ember nyáron gondoskodik a szénáról, nem akkor szaladgál az éhes állatai miatt, amikor már nyirkos az idő és ősz van. Itt a közelben is van két hold lóhere, egyszer már lekaszálták, megforgatták, bálázták és behordták. Géppel mindent. Másnap leszakadt az eső. Szeretem az ilyen gondos embereket, időben gondolkodnak.

     

    Mandula, a virágaid eszméletlenül szépek. Öröm rájuk nézni. A rózsák tombolnak, látszik. A kaprot ne bánjad, van, ami nem szereti a jelen földet. Ha jó a föld, van benne gyakorta istállótrágya, föl van szántva, nem kell vetni sem, mert az előző évről lehullott kapormag kihajt. Én csak tudom.

    Tegnap kihuzgáltam a kész borsóindát, behordtuk taligával, aztán az udvar hűvösén általános lecsipkedés következett. Vödör vödör hátán tele. Aztán elkezdtük kifejteni megint általánosan. Aztán késő este 11 órakor otthagytunk mindent, mert elfogyott az erő, ma reggel 5 órakor mentem, mostam, szikkasztottam, fagyasztottam. 

    Mi is készült ma ebédre? persze, hogy zöldborsófőzelék.

    Még van egy ágyás indás borsó, azt 2-3 nap múlva vesszük kezelésbe.

    Közben más kertészeti munka is van, főleg gyomirtás, kapálás, locsolás.

    Kaptunk pótlólag ajándékba 2 láda paprikapalántát, azt is elraktam egyik hajnalban, most locsolgatjuk. 

    A zöldbabom a guggos már 2x nem kelt ki. Most beáztattam megint egy adagot, és most már harmadszorra vetettem el 2 kis sort. Remélem.

    A futóbab nagyon szépen fut.

    Ma reggelre kivirágoztak a hajnalka virágaim.

    Fotót majd reggel készítek, most minden fűfavirág alszik ebben a hőségben, nem fotókészek ebben az állapotban.

    A fehér liliom most nyílt ki.

     

    Csak nem személyesen fotóztad ezeket a gólyákat? Ha igen, megnéztem, merre jártál.

     

    Vannak olyan növények, hogy jönnek, meg olyanok is, amik eltűnnek. Nem tudni hogy van ez.

    Most nálam a kútgyűrű környéke telistele van karalábé palántával. Nem tudom, hogy kerültek oda. Mintha egy zacskó mag kidőlt volna, és most életre keltek.

     

    Julcsinak, Zsókának ölelés.

     

    Lassan kimegyünk az udvarra, 5 után lehet égés nélkül próbálkozni.

     

    Legyetek jók, ha tudtok.

     

     

     

     

    előzmény:
    mandula2 (24235)
    2013-06-17  23:11
  16. 2013. június 17. 23:2424236.
    Futórózsák
    liliomok
    na és persze a kapor "dömping"

    Ma olvastam a szervezet magnézium hiányáról.
    Püff neki. Minden tünet illik rám.
    Egy dobozzal több a polcomon.
    Hála Istennek, ezek nem gyógyszerek, csak étrendkiegészítők.
    A hajam viszont csomókban hullik, de azt meg a stressznek tudom be.

    Majd minden megoldódik!!

    Julcsi ars poeticája itt van előttem, Mari fényképe szintén, akkor meg mi baj lehet? Igaz?
    Első helyen azért ----->
    előzmény:
    szőrész (24229)
    2013-06-10  23:35
  17. 2013. június 17. 23:1124235.
    Sziasztok!

    Nagyon meleg volt ma, sőt most is az van.
    Eltettem a gyapjútakarót, de azért nem messze az ágytól, hátha éjjel felébredek, hogy fázom.

    Marikám mély meghajlás a fahordóknak. Nem a fahordóknak, hanem a tüzifát behordóknak. Ugye Ti sem unatkoztok soha?

    Hoztam mai képeket a garamkövesdi gólyákról.
    Három kicsi /már nem is annyira kicsik/ gólyagyerekről és az anyukáról, "aki" éppen kiszáll a fészekből, hogy vacsorát hozzon a csemetéinek.
    Most aztán bőséges lakomát csaphat, mert jó kis tocsogós a part, a szántóföld, gondolom tele brekussal.

    Rengeteg a rózsa, tényleg, egyik szebb és illatosabb, mint a másik.
    Hogy a szín és illat orgia még teljesebb legyen, a futórózsák összefonódtak az illatos lonccal. /azt hiszem a képen nem látni, de higgyétek el nekem/.
    A liliomról már el is feledkeztem, igazi ajándék volt, amikor megláttam, hogy az is nyílik.
    Óóóó... hát a kapor. A másnál cigánygyerekként szaporodó kapor.... nálam egy kicsit kinő, aztán meggondolja magát és eltűnik, vissza a földbe.
    Ennyi van, kész passz.

    Évek óta szeretném, ha a kertem vendégei lennének a fantasztikus szinű kukackák, az illatos fehér violák, a búzavirág... és könyörgöm, legalább egy szál kukorica! Még soha nem volt kukoricám.
    Napraforgó az igen, még nemesített is, de a kukorica valahogy kimaradt.
    Férj ilyenkor nagyon furcsán néz rám.
    Azt mondja, telhetetlen vagyok.
    Pár éve azt hittem, hogy kiirthatatlan lesz a margaréta, annyi volt.
    Most jó, ha van két szál.
    Ezek a növények jönnek-mennek, mintha lábuk lenne.
    A tavirózsa viszont még soha nem volt ilyen szép, mint idén.
    A teleket egy dézsában töltötte a házban, tavaly aztán az esőhordóba eresztettük le, jött a fagy, de nem ártott neki. Lehet hogy azt szereti.


    Vigyázzatok a hőségben, csak lassan a testtel, inkább a házba, vagy az árnyékba menjetek.

     Julcsi kinyitottad már az ablakot? Vigyázz, a kereszthuzat nem egészséges!

    Jó éjszakát.
    előzmény:
    bmari (24234)
    2013-06-14  04:58
  18. 2013. június 14. 04:5824234.

    Szép reggelt kívánok!

     

    Tegnap finom meleg volt.

    Amikor a 20 q hasított tüzifát fát leborították és kezdtük behordani, ez a finom meleg már izzasztó volt. De ez délután történt már, és részben árnyékban voltunk. 4-5 hasáb a karjaimban, elvittem, sorba raktam, igazgattam, tízszer fordultunk, és leültünk pihenni és szódát inni. Aztán megint 4-5 hasáb és így tovább.

    Hamar végeztünk. Erre a munkára délelőtt már rápihentünk, a gyógyfürdőben jártunk. Ebédfőzés helyett a közeli csárdában vettünk magunkhoz finomságokat.

    A cseresznyétek Mandula kissé gombás betegségben szenved, meg a sok eső sem tett jót.  Szép a mezei virágod. A muskátli is dús. A többivel meg ne törődjél, most első a lábadozó. Még elsőbb. Azért a válladra vigyázhatnál jobban. Persze tudom, hogy nem bírod megállni, de akkor is.

     

    Örülök, hogy a tegnap nap jó volt, bármi is volt, bárhogy is történt, bármilyen titokzatos is vagy.

     

    Most kel föl a nap a fenyves mögött, már látszanak a sugarai. 

     

    előzmény:
    mandula2 (24233)
    2013-06-13  22:06
  19. 2013. június 13. 22:0624233.
    Sziasztok, jó estét!

    EZ EGY NAGYON JÓ NAP VOLT 


    Jó éjszakát
    előzmény:
    bmari (24230)
    2013-06-12  19:06
  20. 2013. június 12. 22:2224232.

    Megint sikerült a szöveget más képhez tenni, de vagy nem tudom hogy hogyan kell írni, vagy az nlc a hunyó, mert én az elsőhöz írtam azt, amit a másodikhoz tett.

    Mai képek a cseresznyéről 

    Aludjatok jól.

    Most még gyorsan elmegyek kullancs mustrára, hajat is mosok, nem lehet tudni, hogy a dögök hol bújnak meg.


    EZT A HSZ-T MOST KÜLDÖM EL HARMADSZOR, NEM TUDOM MIÉRT DOBJA VISSZA????
    A KÉPEK IS ELTŰNTEK, TEHETEM FEL ÚJRA!!!!
    előzmény:
    szőrész (24229)
    2013-06-10  23:35
  21. 2013. június 12. 22:0624231.
    Sziasztok, jó estét!

    Azt mondják, aki hülye, az is marad. Így van.

    Tegnap le kellett feküdnöm napközben, mert.... erre ma mit csinálok?
    Húzom-vonom, vágom a gallyakat /közben recseg a vállam/ ültetek, két napja füvet nyírtam, cipekedtem... "szerencsére" a fűnyíró motorja bedöglött, füstölt mint a gyárkémény, így aztán kénytelen voltam abbahagyni. /kb. 3 éves, közel harmincezerért/
    El kellene vinni a szervízbe, de amilyen áraik vannak, egyszerűbb, ha veszünk egy új gépet. Na nem ilyen márkásat, mert itt minőségről már nem lehet beszélni. Hanyadik fűnyírót is dobjuk már ki????

    Köszönöm az érdeklődést a lábadozóról. Holnap varratszedés, megyek én is.
    Napi teendőim bővültek: fürdetés, fejmosás, kenegetés... kényeztetés, nyugtatás, kimélés, stb.

    Lányok, cseresznye? meggy? eper? zöldborsó????

    Na nézzétek csak meg a képeimet! ----->

    Nálunk a cseresznye éppen csak rózsaszín, egy csokron belül van zöld, rózsaszín és sajnos már rohadt is.
    Úgy amúgy édes, ropogós germersdorfi cseresznye.

    Nagyon sok az eső, repednek a szemek. Érdekes, hogy a fa tetején sem érett még.

    A gyönyörű muskátlik és rózsák borzasztóan néznek ki, nem is tudom, hogy mikor jönnek helyre?

    Múltkor írtam, hogy törnek a villanykörték, a poharak, kiégnek a fénycsövek és fogynak a vállfák.
    Azóta csak gyarapodott a töröttek száma.

    Julcsi, olyan jókat főzöl. Én még idén egy szem epret sem ettem - igaz, hogy nem is szeretem -. Vettem fél kilót valamikor, aztán el is feledkeztem róla, a zacskóban penészedett meg.
    Egy ribizli bokrom van /kettő volt valamikor/ azon láttam, hogy piroslanak a szemek, de még nem az igazi.
    Az egyik orgonabokor közepéből kinőtt egy cseresznye, vagy meggyfa. Akkor vettem észre, amikor virágzott.
    Holnap majd szemügyre veszem, aztán lehet hogy kivágom.
    A szomszédból viszont áthajolt egy fekete szeder bokor, ami tele van virággal. Több van nálunk, mint a tulajnál.
    Tavaly savanyú volt, bár lehet hogy még éretlen állapotban kaptam be egy szemet.
    A bokor alatt megbújt egy piros futórózsa. Nem lesz ez így jó, ősszel azt is át kell ültetni, jobb helyre.

    Marikám mekkora az az egresfa, hogy a szél el tudta törni??
    Kár érte, de talán még meg lehet menteni.




             
    előzmény:
    bmari (24230)
    2013-06-12  19:06
  22. 2013. június 12. 19:0624230.

     

    Sziasztok!

     

    Mandula, most már jó az idő, talán nem kell etetned Tantikát.

    A lábadozónak minden jót kívánok.

    Most ne is törődjél mással, se a kerttel, növényekkel, csak vele.

    Julcsika, jókat főzöl. Nálunk is volt gulyás, lángos.

    Az egyik cseresznyefa leérett, a másik még nem jó, az eper is lassal leérik, de már zsendül a málna. Az egyetlen egresfa a nagy szélben derékban eltörött, most ott kókad rajta a sok savanyú gyümölcs. A helyét feketeribizlivel gondoltam kitölteni, de van olyan családi javaslat is, hogy inkább őszibarackfa legyen.

    Szép estét kívánok!

    előzmény:
    mandula2 (24228)
    2013-06-05  23:05
  23. 2013. június 10. 23:3524229.

     

     Szervusztok leánkák!

     

    Évi, örülök, hogy minden jól ment, és már otthon viccel.

     

    A nyárit bizony hordási célzattal vettem elő, de valahogy csak pár órányi időre vehetném fel, mert utána mindig jön eső--lehülés, de majd vége lesz ám ennek is, pihegünk még majd a forróságban, nem is sokára, meglátjátok!

     

    Eperdömping van nálunk, esszük, meg isszuk is a finom durmixokat, alig öntök bele tejet, (az nem terem) csak egy a baj, a sok eső miatt elég vízízűek, a kisebbek, amik folytontermők, azok konzentráltabban édesek. Még októberben is van rajtuk pár szem.

     

    MIvel a meggy is érik már a kilógó ágvégeken, megfőztem az első friss gyümölcslevest. Mostantól nincs megállás, csak bírjuk tejföllel, cukorral, meg fűszerrel.

     

    Ma gulyás, kapros-túrós keltlepény.

     

    Tegnap rántott gomba, rizi-bizi, uborkasaláta, fagyi.

     

    Elfogyott a tinta, nem tudok tovább írni...

    előzmény:
    mandula2 (24228)
    2013-06-05  23:05
  24. 2013. június 5. 23:0524228.
    Jó estét!

    Julcsi nem is értelek, júniusban nyári holmikat veszel elő? Javítgatod?
    Te kis optimista. Azt hiszed lesz nyár idén????

    Én is téli pizsamában alszom, sok-sok takaróval, zoknival, fűtött szobában. Lehet hogy nem egészséges, de nekem így jó.
    Tudom, kávét sem most kellene innom, de mindig mindent magam elé helyezek, így aztán most értem rá, meg is ittam, legfeljebb nem alszom.
    Hajnalban ráfeküdtem A vállamra, megfordultam, de rögtön fel is ébredtem, mert olyan iszonyatosan fájt... na meg azóta sem hagyta abba. Erre nem lehet fájdalomcsillapítót szedni, hiszen akkor én tartanám el a patikákat, mellesleg a gyomrom is kikészülne.
    Megtanultam már együtt élni a különféle fájdalmaimmal.
    Nem is tudom mi lenne velem, ha egyszer megszünnének.
    /azért biztosan kibírnám/

    Marink, mit kukorékolsz hajnalban? Ne félj, a gaz nem nő attól lassabban, ha egy kicsit tovább pihensz, legalább reggel.

    Délután akkora zivatar volt, hogy a rózsáim és a klf.bokrok földig hajoltak a víz súlya alatt.
    Kimentem, feltámogattam a rózsákat, egymáshoz kötöztem őket, le ne törjenek az ágak, hiszen tele vannak gyönyörű bimbókkal.

    A kert nagyon elvadult. A fűmag, amit elvetettem, eltűnt. Valahova elvitte, elmosta az eső.
    Ma háromszor mostam fel a konyhát, mert ahányszor csak megdörrent az ég, Bori csapkodta az ajtót, be kellett engedni.
    Ilyen besz@ri kutyát még nem láttam. /de azért szeretem/
    Ma azzal telt el a napom nagy része, hogy lestem a "hazatérő" minden gondolatát, ment a kényeztetés, kedvenc étel főzése, kiszolgálás, stb.
    Nagy tanító az Élet.
    Az a valamikori ásó-kapa-nagyharang komoly dolog, még így, a  közösen eltöltött több mint negyven év után is. Sőt!!

    Olvasni kellene, de fáradt vagyok ahhoz is. Még hallgatok egy kis zenét, aztán remélem jön az álommanó.

    Zsóka! Regisztráltam arra a lapra, amit küldtem Neked.
    25 alkalommal - ingyenes - küldenek majd Hírlevelet.
    Az egészség garantált! /vagy nem/

    Ma Tantikát jóllakattam, jó volt hogy melegítette a hátamat.

    Aludjatok jól, jó éjszakát.
    előzmény:
    szőrész (24226)
    2013-06-04  22:57
  25. 2013. június 5. 05:5624227.

     

    Sziasztok!

     

     

    Mandula, veled együtt örülök a jó hírnek. Most már a jók jönnek.

     

     

    Hűs van felénk is, elő a meleg holmikkal.

    A kert nyakig sáros, a növények fáznak, a gaz vígan nő.

    Ez ilyen nyár lesz, mondják.

     

     

    előzmény:
    mandula2 (24225)
    2013-06-04  22:54
  26. 2013. június 4. 22:5724226.

     

     Szervusztok leánkák!

     

    Hát hun fáznék, itthun fázok, a fene ebbe a szép nyárba!

     

    A naptár mást ír, mint amit érzek, vagy tán én vagyok fordítva bekötve?

     

    Tudom, hogy néha elromlik a hőmérőm, nade ennyire még sose!

     

    Délelőtt még elég jó idő volt, ebéd után kint varrogattam az udvaron, leszakadt gombokat és a nyári ruhám (miért is vettem elő?) leszakadt csipkéjét.

     

    Nap el, felhő egyre sötétedett, levegő hűlt, ennek fele sem tréfa berámoltam a széket-párnát abroszt, meg a cumómat és magamat, nemsokára esett is. Ősz lett délutánra.

     

    De beülnék egy jó meleg medenclébe ázni!  Visszavettem a téli pijamámat, és a zoknit. Röhejm júniusban...

     

    Szombaton finom sóletet főztem, belefőtt két szelet a húsvéti sonkából levágottból és egy decinyi sonkalé, ezek a fagyasztóban várták a meleget, de elég sós lett, nem baj, megettük!

    Holnapra mit találok ki? Megálmodom.

     

    Megyek is a paplan alá ott legalább meleg van, jó pihenést!

     

    előzmény:
    mandula2 (24223)
    2013-06-03  22:32
  27. 2013. június 4. 22:5424225.
    Jó estét!

    Ma annyit mentem gyalog, mint egy igás ló. Jó lenne egy finom lábfürdőt venni, de annyira fáradt vagyok, hogy azt hiszem irány az ágy.

    Hazafelé, a villamoson zötykölődve azt vettem észre, hogy fülig ér a szám. Van rá okom.
    Azon gondolkoztam, hogy milyen jó lenne, ha valaki rákérdezne, hogy minek örülök ennyire?
    Szétfeszített az öröm, de senki nem kérdezett semmit.
    Amikor már itt a környéken battyogtam, nem bírtam tovább, és mivel senki nem volt a közelemben, hangosan kibeszéltem magamból, hogy igen, igen!!! De jó, hogy valaki túl van a műtéten és már az ágyában van, és beszél...és már viccel...és..és...és!!!
    Jajjjjjjjj de nehéz volt ez a pár nap.
    Köszönet, nagy köszönet.

    Marikám azok a borsók olyan szépek, hogy kár megenni.
    Nálunk a zöldségesnél még nem is láttam.

    A környéken egyébként már van olyan kert, ahol leszedték a cseresznyét, máshol már rózsaszínesedik, de látod, nálunk még mindig zöld.
    Ez itt egy különlegesen hűvös hely. A virágok is később nyílnak, igaz, hogy később is hervadnak el.

    Jaj de elfáradtam, lelkileg is, fizikailag is. Mindent kikapcs., magamat is.

    Aludjatok jól, jó éjszakát.

    Julcsíííííííííííííííííííí! Megint hibát jelez az e-mailod.
    előzmény:
    bmari (24224)
    2013-06-04  14:39
  28. 2013. június 4. 14:3924224.

     

     

    Sziasztok!

     

     

    Mandula, nagyon szépek a virágaid. 

    A jó májusi-júniusi eső sokat ér. Most már azonban elég lenne.

    Az árvizeseket nagyon sajnálom.

     

    Leszedtem az első borsóadagot. Ki kell fejteni.

     

    Mi is kinn voltunk az Úr Napján. Szerencsére jó idő volt, itt is megadták a módját. Utána kaptam és hoztam haza az egyik sátorból egy csokor virágot.

     

     

     

     

    előzmény:
    mandula2 (24223)
    2013-06-03  22:32
  29. 2013. június 3. 22:3224223.
    Elcsúszott a képekhez tartozó szöveg de gondolom rájöttetek, hogy nem az árvácska a kivi. Annyi virág van rajta, de gyümölcs ebből nem lesz, mert nincs hozzá fiú - vagy lány? -

    Julcsi merre fázol?
    A kis gésába belenéztem, /kb. 15 percet/ de most ezek a napok nem alkalmasak egy szomorú történethez.
    Türelmem sincs, majd..majd pár nap múlva.

    Megint selejtezek. Nem tudom, honnan gyűlik össze ennyi kacat, lim-lom?
    Ráadásul lecseréltük a nagy kukánkat egy sokkal kisebbre, amibe alig fér valami.

    Még pár kép a virágokról:
    előzmény:
    szőrész (24217)
    2013-05-26  23:23
  30. 2013. június 3. 22:2124222.
    Sziasztok.

    Hideg van, persze hogy hideg van. Cidri...zzzzzzzzzzzzzz

    Marink a cseresznyéről tegnap készült a kép, látod még csak nem is
    rózsaszín.
    A cseresznye is fázik.
    A kaprot elvetettem már vagy két hete, nyoma sincs, viszont találtam az árvácskák között /a ládában/ egy paradicsompalántát.
    Beültettem a kertbe, de az sem akar nőni.
    Mi van itt, Szibéria???

    A virágok, főleg a rózsák tényleg szépek, a muskátlik is jól megnőttek, dúsak, kövérek.
    A fokhagymákat is hiába keresem, pedig amikor elduggattam, már
    kukucskált a zöldjük is.
    Már azokat sem látom.

    Az idei borsóból biztosan nagyon finom lett a leveskéd.

    Mára desszertnek túrós rétest gondoltam, van is hozzá minden, csak éppen a kedvem ment el.
    A vállam miatt tegnap majdnem magamra öntöttem a tűzforró levest, ma a vasalót is alig bírtam el.
    Közeledik az idő, amikor muszáj lesz bicska alá feküdnöm, pedig ha valamit, akkor egy ilyen műtétet, na meg a kórházat igazán kihagynám az életemből.

    Újabban megint mennek tönkre az izzók, a héten már a harmadikat kellett kicserélni, ja meg egy fénycsövet is, de ott akksistól, mindenestől ki kellett dobni és újat venni.
    Nem tudom miért, de volt olyan nap, amikor három vállfa is eltörött.
    /műanyag/ Most ilyen széria van nálunk.

    Tegnap Úrnapja volt, gyönyörű virágszőnyeget készítettek az itteniek.
    Sok kicsi gyerek, talpig fehér ruhában, tényleg szépek voltak.
    Megadták a módját, szerencsére az idő is viszonylag kedvező volt.
    előzmény:
    bmari (24220)
    2013-05-30  04:53
  31. 2013. június 1. 08:0224221.
    Jó reggelt, ÉBRESZTŐ!

    Új hónap, új nap, finom Lala kifli, hozzá friss kávé:



    előzmény:
    bmari (24220)
    2013-05-30  04:53
  32. 2013. május 30. 04:5324220.

     

    Jó reggelt Leánkák!

     

     

    Most susogásra és rigófüttyre ébredtem. A susogás az eső. A rigófütty még mindig tart. Minden nap esik mostanában.

     

    Lala kiflit sütöttem, felébe virslit göngyöltem.

     

    Mandulám,  a sajtosod is finom lehetett. Ha sül, tele van a ház az illattal, sőt a szomszéd kertjébe is átkúszik.

     

    Két nap és itt a június, június végén meg már rövidülnek a nappalok, tessék és alig volt meleg idő még az idén.

     

    A virágaim sorban nyílnak, a gyümölcs a fán növekszik.

     

    Egyik este én is megraktam a cserépkályhát a kicsi miatt, akkor meg túl meleg lett. 

     

    Ma már az új borsómból fog készülni a leves, tegnap abból volt rizibizi.

    Aludjatok még, borús az idő. 

     

     

     

    előzmény:
    mandula2 (24219)
    2013-05-28  21:40
  33. 2013. május 28. 21:4024219.
    Sziasztok!

    Nagyon édes ez a kis pöttyös!
    Ilyen érettek már a cserik? Hol? Otthon, vagy a telken?
    Tényleg, mi van a telekkel? Sikerült már eladni?
    Itt évek óta vannak kint "Eladó" táblák, de senki nem vesz semmit.

    Tegnap óta fűtünk, igaz hogy nálam már napok óta melegít a radiátor.
    Ha a gépnél ülök, egész kellemes, mert a nagy radi itt van mellettem.

    A kert fantasztikusan szép /na nem mindenhol, mert ahol Bori a tulaj, ott
    fű nem nő, viszont vannak széééép, naaaaagy gödrök/!
    A rózsák gyönyörűek, a futórózsák futnak, a fügék beköszönnek az
    ablakon.
    Ma öntöznöm kellett, mert eső egy csepp se esett. A szél kérgesre fújta ki a talaj felszinét.

    Marink, az árvácskák még mindig csodálatosak!!! Ezt csak azért írom, mert azt mondtad, hogy azt már nem érdemes venni.
    Most már tényleg nem, de akkor még nem voltak elnyílva.
    Minden évben eltűnik pár növényem, ilyen pl. a szívvirág is.
    Nagyon sajnálom, de ha nem akart nálam maradni, hát menjen.

    Tegnap sütöttem nagyon finom sajtost, de nem volt időm az egész
    tésztát kisütni, mert menni kellett, így betettem a hűtőbe.
    Milyen jó lesz az holnap!
    Ma váratlanul vendég jött, még szerencse, hogy az estebédet már megfőztem, így nem ment el üres gyomorral.

    Julcsi! Te is fázol? Ma megint visszajött az emilke.

    Zsóka-manocska nagyon hallgatsz.

    Aludjatok jól, szép álmokat.


    előzmény:
    bmari (24218)
    2013-05-28  20:14
  34. 2013. május 28. 20:1424218.

    Sziasztok!

     

    Ma volt itt tavasz, nyár, ősz. Napsütés, borulás, eső, villámlás, dörgés.

     

    Pár fotó a mai napból:

    előzmény:
    szőrész (24217)
    2013-05-26  23:23
  35. 2013. május 26. 23:2324217.

     

     Szervusztok leánkák!

     

    Nade ilyet! Hideg van, már a befűtés is megfordult a fejünkben...pedig nyakunkon a június!

     

    Most néztem a köpönyegen, holnapra csak 14 fokot jósolnak, az időképen meg 13-at.

     

    A felhők csak vonulnak erre-arra, de nem esik, csak néha csöpörészik, arra elég, hogy a kiteregetett ruhákat be kelljen hozni, meg a gaz növelésére.

     

    Az eper nálunk is kezd érni, igaz még csak az apraja, a többi még hízik, nem is baj, legalább lehet belőlük harapni, ha majd a nap is kisüt és meleg lesz, ráérnek pirosodni.

     

    Hűűű Marink ez valami találka volt? Egy hónapra elég volna nekünk ez a sok finomság amit itt látok, de gondolom ez csak egy része lehetett a felhozatalnak...

     

    Ilyenkor már könnyű főzni-sütni, szép színes és ízes kajákat lehet készíteni. Tervbe vettem egy kapros túróst...

     

    Volt a héten tárkonyos krumplis-gombócleves és ha már megfőtt a krumpli, lett hozzá nudli is. Első idei lecsó, tejberizs, hidegen-melegen, de persze megint nem maradt rizskochnak.

     

    Szebb időt, talán melegszik valamit a jövő héten...

     

     

     

     

     

    előzmény:
    bmari (24216)
    2013-05-24  19:28
  36. 2013. május 24. 19:2824216.

     

    Sziasztok!

     

    Érik az eper nálunk a kertben, édes, mint a méz. Jó esők voltak mostanában, ami aranyat ér. 

    Ma kikaróztam a paradicsom palántákat és a futóbabot felkötöztem. 

     

    A hét végén kirándultunk, Domogyvölgy felé jártunk.

    Ezeket ettük, nassoltuk:

    fűszernövényeket vittem

    előzmény:
    mandula2 (24212)
    2013-05-18  14:12
  37. 2013. május 19. 08:5724215.

    Köszönjük, viszont Neked is.

    Irány a strand!

    előzmény:
    bmari (24213)
    2013-05-19  06:08
  38. 2013. május 19. 08:5524214.
    Csak annyival tudok segíteni, hogy van itt néhány weboldal,  melyeket több nyelven is lehet olvasni. Remélem, valamit kisilabizálsz belőlük. Esetleg, ha valamit nem értesz, szívesen lefordítom.
    előzmény:
    .Mosomedve (1)
    2005-11-23  20:04
  39. 2013. május 19. 06:0824213.

     

     

    Szép pünkösdi ünnepet kívánok!

  40. 2013. május 18. 14:1224212.
    Sziasztok!

    Marink, bár minden kívánságod így teljesülne.
    Késő este akkora eső volt nálunk, villámlással dörgéssel, hogy a gépet is ki kellett kapcsolni, mert pislogott minden lámpa.

    Most jöttem be a kertből, teljesen átmelegedett a hátam, olyan erővel süt a nap.

    Julcsi!! Már a sokadik emilkém jön vissza, valami gubanc van a fiókoddal?

    Szép délutánt, hétvégét kívánok!  
    előzmény:
    bmari (24210)
    2013-05-17  20:42
  41. 2013. május 17. 21:3924211.
    Sziasztok!

    Úgy rohannak a napok. Hajnalban ébreszt a kicsi követeli, hogy igyam már a kávét, mert tudja, hogy akkor kapja azt a bizonyos jutalomfalatot, amiben biztos hogy van valami kábító, így aztán egy rudacskát már legalább 9 részre vágok, hogy kapjon is, meg  ne is kábítsa annyira.
    /jó hosszú lett ez a mondat, ha iskolások lennénk, most a tanárnő biztosan nem dicsérne meg érte/

    Marink!!!!!
    Nem csuklottál ma este úgy nyolc óra körül???
    Férjjel Rólad /Rólatok/ beszélgettünk.
    Kérdezte, hogy.../???/. na de én sem tudok sokkal többet.

    Úgy alakult mostanában, hogy naponta bemegyünk a váááárosba.
    Ma pl. a belvárosi Egyetem téren voltunk, vettem is pár könyvet.
    Alig várom már, hogy ágyba kerülhessek. Hajnalig biztosan olvasni fogok.

    Ritka alkalom, hogy nem főzök itthon, hanem elmegyünk egy vendéglőbe ebédelni, vagy vacsorázni.
    A mai ilyen volt, illetve lett volna...
    Megkerestük azt a kis maszek éttermet, ahol mindig nagyon finom és bőséges ételt kaptunk anno.
    A kis téren már a harmadik kört csináltuk, amikor még mindig nem találtuk a kis földszintes épületet, előtte a vadszőlővel befuttatott kerítéssel.
    Hol lehet? Itt kell lennie!!!
    Akkorát koppantam, mint még soha.
    Bélbolyhaim kihegyezve a szokásos Borzaskára és a nagyon finom káposzta salátára.... étterem pedig sehol, hanem helyette egy új lakóház!!!

    Mondhatom, hogy nagyon rosszul esett.
    Már úgy elképzeltem - korgó gyomorral - hogy csak leülünk és már hozzák is a frissen sültet és a többi finomságot.... erre maradt a borús idő, ráadásul étterem sehol!!

    Na, azért nem maradtunk vacsora nélkül, mert megcsináltam u.azt a husit és a többit, amit ott kaptunk volna.

    Akácillat nálunk is van, sajnos annyira agresszív az akác, hogy hiába irtom itt a mi területünkön, már lassan kezdi széttépni a kerítést.
    Szép is, illatos is, de könyörgöm, maradjon a senki földjén, úgy is érezzük.
    A vállam a szokásosnál is jobban fáj, a jövő heti diagnózistól pedig a hideg ráz. Jaj csak megúszhatnám a műtétet!!!

    Marink! Írjál, hogy túlélték-e a rózsáid azt az egyveleget, amivel megpermetezted őket. /milyen mosogatógél?/

    Vonalas telefonotok nincs? Ha a mobilod 30-as lenne, de jóóó lenne!

    Férj üdvözli J.-t és mindenkit. /én is, persze/

    Julcsikám, így van ez, ha az embernek a gyomra irányítja az agyát.
    Nem figyeltem a póló feliratát /igaz, hogy nem is nagyon látszik/ hanem inkább a fánkra koncentráltam.

    Tegnap este bekevertem palacsintatésztát, de sütni már nem volt erőm. Ha most sütök párat, biztos hogy nem lesz alvás.
    Megkockáztassam?

    Manocska merre vagy?

    Aludjatok jól, szép hétvégét és ha addig nem jönnék, szép Pünkösdöt kívánok.
    /sok szép ünnepi összejövetel lesz, érdemes lenne kimozdulni/

    Most még iszom egy gyenge  -t, aztán


    előzmény:
    bmari (24210)
    2013-05-17  20:42
  42. 2013. május 17. 20:4224210.

     

    Sziasztok Leánkák!

     

    Ott esik már az eső? Itt jól beborult, örülnék is egy jó kis éjszakai áztató esőnek. 

    Gyorsan telnek a napok, mindig van tennivaló.

    Olyan jó akácillat van, ami keveredik a bodza illattal. Veszek citromot és csinálok jóféle bodzaszörpöt a napokban.

    Láttam a siklódat. Nálunk is volt a sárgarépagyásban egyik éve, jól meg is ijedtem tőle.

    Most békák vannak. Meg sok éticsiga.

    Tetű is a rózsákon, ma adtam is nekik /ecet+cukor+mosogatógél egyveleg/

    Holnap megnézem, hogy élnek-e még.

    Jó pihenést kívánok!

     

     

    előzmény:
    mandula2 (24208)
    2013-05-14  21:10
  43. 2013. május 14. 23:1124209.

     

     Hinnyemáána!

     

    Én azt a képet a póló felirata miatt küldtem, nemám a fánkokat akartam rajta mutigatni!

     

    Egyébként a fánkokhoz, (nemám a pólóhoz) volt lekkár is, sárgabarack, meg rebarbara lekkár.  Falták  ették is rendesen, elfogyott mind, neked nem maradt.

     

    Gyúrjál egy kis kalácstésztát és amikor kiborítod szépen megkelve, akkor lecsípsz belőle pár fánkocskára valót, megformázod, és mire a kalács fonásával végzel, a fánkok már mehetnek is az olajba sütkérezni.

    Másnap reggelire vajaskalács tejeskávéval...nyamiiii

     

    Hét végére összeszedik a fagyosszentek a sátorfájukat, egy évig nyugtunk lesz tőlük.  Reméljük.

     

    Ma sóskamártás főtt rumli, tükörtojás.

     

    Holnap, még régi káposztából, lucskos káposzta.

     

    Tegnap zőőődségleves, császármorzsa.

     

    Most még meghallgatom a kedvenc zenémet a Camino-s filmból és megyek ágyikómba, nektek is jó pihenést!

     

    előzmény:
    mandula2 (24208)
    2013-05-14  21:10
  44. 2013. május 14. 21:1024208.
    Elment.

    Hogy legjobb, vagy legszebb, ebben az esetben teljesen mindegy.

    Marink sokat gondolok Rátok, hogy milyenek a napok a teljes létszámmal?

    Julcsi, többször megnéztem a nyálcsorgató képeket, vártam is hogy küldesz egy-két fánkocskát, de idáig még nem jött.


    Zsókám a feliratkozás sikerült, de hogy vették-e a megrendelésemet, az majd csak pár nap múlva derül ki.

    Ritka este, mindennel kész  vagyok, megyek az ágyikómba, olvasok, vagy elalszom, majd kiderül.


    Jó éjszakát.    
    előzmény:
    bmari (24180)
    2013-04-18  19:47
  45. 2013. május 14. 20:5024207.
    Nnna!
    Hova is tűnt a hsz-m? Hmmmm!
    Ez itten:-------> ma különösen sokat ügyködött, amíg jól fenékbe nem billentem.
    Majd hívom őket akkor aztán eltakarodik.
    /tapasztalat/

    Szóval arról dohogtam, hogy láttam egy óriásplakátot, rajta ez a felirat.
    / lásd képmelléklet/

    Tudjátok, én nem  szeretnék a gyerekemnek a legjobb "dolog" lenni.

    Valaki nem tudja a szavak jelentését, vagy én, vagy a plakát szerkesztője.

    /ezt a hsz-t most elküldöm, meglátom megjelent-e?/

    előzmény:
    szőrész (24204)
    2013-05-10  23:32
  46. 2013. május 11. 23:2024206.
    Sziasztok!

    Marink azt a filmet én is láttam, pár éve kivettük a kölcsönzőből.
    Aranyos, olyan kis... semmilyen.

    Ahogy láttam a kertedet, el tudom képzelni, hogy mekkora az a rövid sor, amibe a bazsát vetetted.

    Ma amikor kimentem a rózsáimhoz, dühöngtem egy sort, mert a piros futórózsán annyi a tetű, hogy őrület. A bimbók össze vannak rágva, holnap megpróbálom lepermetezni, talán még nem késő.
    Az írisz /3 tő/ nálam is nyílik idén, ez azért érdekes, mert több évig csak hallgatott. Most viszont Bori ott ugrál mellette, ki tudja, megéri-e a holnapot?  Nem a , hanem a virág.

    Látod, amíg Te magokat és palántákat ültetsz, addig nálunk ültetni sem kell, jön az magától is. Na mi is? Háááát a kelgyó, vagy sikló?

    A hét elején Férj "kertészkedett" /levágott egy csomó díszbokrot, na és a gyönyörű rózsaszínű bokorrózsámat is, mert belógott a térbe/ szóval kertészkedett és a fűben egy oda nem illő faágat látott, amit meg akart fogni.... igen ám, de a faág odébb csúszott.Akkor fogta csak fel, hogy ez egy csúszómászó figura. Hihi, jól meg is ijedt, fogta a lapátot és.... amikor azzal végzett, tovább kotorászott a bokrok között, akkor pedig egy hatalmas fekete békát fogott meg.
    Lapát... irány a  szomszéd üres telekre, potty.
    Lehet hogy az a béka ballagott valamelyik este a teraszon, miközben én a vacsoráját vittem ki. Azóta nem megyek ki este a
    teraszra.
    Ma pedig, még sütött a nap délután, amikor ezt a szépséget láttam azon a lépcsőn, amin eredetileg le akartam menni... aztán már nem akartam. Nem elég, hogy a cserebogarak a nyakam mellett röpködnek, akkor még ezek a csúszómászó, ugrabugráló vagy alattomosan lapító egyének is azt hiszik, hogy itt vannak itthon.

    Azt hiszem elegem van ebből az idillből.

    Julcsikám felhívom szíves figyelmedet, hogy máskor éjfél körül ne küldj olyan képeket, mert normális ember olyankor már nem eszik, nem is nassol. Korogtam egész éjjel. /nem maradt belőle egy pár darab?/

    Zsóka! Fanny úgy eltűnt, mint a pinty. Ma újra meg akartam nyitni, erre csak keres..keres...keres, de nem nyílik.

    Marink a bablevesbe újabban nem füstölt csülköt teszek, hanem nyers kolozsvárit. Szerintem sokkal finomabb és tuti az illata is.
    Legutóbb olyan csülköt vettem, amelyiknek fűrészpor íze volt, a két is csak ímmel-ámmal ette meg.
    A kisebbik nagyon szereti a répát, de ma még a régiből adtam neki.
    Azt mondta, egyem meg én, neki is jobban ízlik a friss, az idei.
    Kinézi a számból a paprikát, paradicsomot, sőt az uborkasalátát is.
    Normáááááális az ilyen eb, amelyik a húst nem eszi, viszont remeg a zöldségekért?


    előzmény:
    bmari (24205)
    2013-05-11  20:07
  47. 2013. május 11. 20:0724205.

     

    Sziasztok!

     

    Nálunk is bableves volt, meg matutka/cicege. Főtt még egy szép nagy füstölt csülök is.

    Valóban a kertben vagyok, tegnap reggel is, ma is. Jól megszikkadt az eső, lehet kapálni. A közöket meg ahol lehet a férjem rotálta, most aztán szépen néz ki. Gaz alig. Még elfészkeltem a sárgadinnye magot meg egy rövid sor bazsalikomot vetettem.

    Nyílik a nőszirom, sokféle színe van. Majd fotózom.

    A krumplit permeteztük, mert sok a bogár. A többit meg majd hétfőn, mert ma is kivert minket az eső. Nem sok, de ahhoz elég, hogy ne lehessen kimenni. Nem is baj, pihentem.

    Jött ma a kéményseprő, golyóstollal. Mondom: hol a golyó meg a kotró? Az kinn. Hozza be és ugrás a padlásra kotorni. Mi az, hogy munka nélkül beszedi a lóvét. Fölment, férj kísérte és kotort. Ezután 2 óra hosszáig takarítottam benn. De nem baj, majd jó lesz a tiszta kémény októbertől.

    Már megrendeltem a téli tüzelőt, majd hozzák. Akác.

    A fagyosszentek lazák lesznek az idén, már a paprika és paradicsom palánta a földben van pár napja.

    Mandula, a málna valóban agresszív, kordában kell tartani. Nálunk 3 sor van, most nagyon szép, tele van ígérettel. 

    Virágzik a két akácfám, most este a nyitott ablakon mézesen jön be a kukucska illata.

    Jó pihenést kívánok. Egy filmet fogok nézni.  Julie és Julia. -  Két nő egy recept.

     

     

    előzmény:
    mandula2 (24203)
    2013-05-08  21:28
  48. 2013. május 10. 23:3224204.

     

     Hát kérem szépen, jönnek a fagyosszentek: Hogy a szőlő el ne fagyjon, füstöljenek kendtek!

     

    Honnan tudják ezek a fiúk, hogy most vannak a neveik a naptárban? 

    Tudnak olvasni?

     No igen, a mostaniak, de amikor még nem volt általános az az iskola?

     

    Na erre varrjatok gombot!

     

    Kerti székeket átköltöztettem a cseresznyefa alól, mert nem akarok suvickolni, az abrosz is összehajtva, behozva, a cseresznyefa, meg minden más egyéb is,  tegnap este, még a szélcsendben, megpermetezve.

     

    Állunk elébük! Pongrác, Szervác, Bonifác ha jönni kell, hát gyertek, annál gyorsabban mentek!

     

    Pihenjünk.

    előzmény:
    mandula2 (24203)
    2013-05-08  21:28
  49. 2013. május 8. 21:2824203.
    Sziasztok!

    Azt hittem eső lesz ma és hideg, de gyönyörű napsütés volt, így aztán
    vesztemre kimentem a kertbe, mert még voltak palántáim, amiket nem ültettem el. Gazoltam is, a fára felkúszó folyondárt  is leszaggattam /most valami mászik a bőrömön, remélem nem az az undorító bajkeverő/.

    A cserebogarak számát csökkentettem, szóval általában kint ügyködtem, pedig a mosókonyhába indultam.
    Nem baj, holnap is lesz nap.

    Finom bablevest főztem és túrós csuszát, nanááá hogy sült baconnal megszórva.
    Férj így evett de holnapra is maradt bőven.

    Julcsi! Az a kislány pont olyan volt, mint az édesanyja, aki mindennek kinézett, csak anyukának nem. Nahát, a "nevelése" tükrözte a személyiségét.
    Hogy milyen felnőtt lesz abból a kis toporzékolóból? El tudom képzelni.

    A másik, aki kiabál a szüleivel, meg egy kis gyenge kábítóval kábítja magát.... nos, ő 26 éves!

    Fogadkozott, hogy ha befogadják, akkor megjavul, blablablabla...
    Újra befogadták a szülei, aztán két hónap múlva minden a régi lett.

    Olaszországban - állítólag - a "Mama-hotel" a divat, ahol a langyosban lehet lubickolni, anyuka, apuka nyakán.
    Még ha dolgozik is szegény gyermek, jó a készre hazamenni, rezsibe nem beszállni, élni a meghosszabbított gyerekkort.

    Ha egy gyereknek /ahogy írod/ már két-három éves korában nincsenek feladatai, akkor később erősen fog csodálkozni, hogy mi történt, hogy valamit meg kell csinálnia.
    Ismerős a téma.

    más.

    Mi van a gésáiddal? Sikerült befejezni a könyvet?

    Marink merre vagy? Van egy fogadásom, hogy valahol a kertben lehetsz.

    Ma én is megszenvedtem a tyúkhúrral, de szerencsére jó nedves a talaj, viszonylag könnyen ki tudtam húzni.
    Nagyon szép a tárkony, a rozmaring, az oregánó, na és a rebarbara is nagy, egészséges leveleket hozott.
    Tavaly csak úgy ledobtam, ahogy esik, úgy puffan alapon, rádobtam egy kis földet, hogy ne érje fagy és most gyönyörű.

    Nem találom a magokat, pedig biztosan jó helyre tettem.
    Nem is tudtam, hogy a málna ennyire agresszív növény. Úgy szaporodik, mintha fizetnének neki.
    Én egy vesszőt sem ültettem, hanem a szomszédból bújt át pár tő, aztán már magától terjed.
    Szépen mutat majd a tuja és a futórózsa társaságában.

    Semmire sem vágyom jobban, mint egy jó zuhanyra, aztán elnyúlni az ágyon és aludni reggelig.
    A kiskutya hajnalban már veri az ajtót, teljesen narkós lett, úgy látszik, addigra ürül ki a szervezetéből a kávézáskor kapott jutalom falatka. Már egészen pici darabokra vágom a rudat, néz is mind a kettő, hogy mi van, csődbe mentünk?

    Zsóka, azt már nem is kérdezem, hogy Te hogy vagy, nem árulod el, viszont a cicádról és a sütésekről már régen írtál.

    Kezdek álmos lenni, de az előbb ránéztem a kezemre és azt hittem elájulok. Bár kesztyűben dolgoztam, mégis a körmeim!!! iszonyatosan néznek ki. Fölül szép ezüst színű lakk, alul pedig vastagon fekete, földes. Ezt még valahogy ki kell kefélni.

    Iszom még egy gyenge kávét, aztán tényleg irány a zuhany.

    Aludjatok jól, sziasztok.
    előzmény:
    szőrész (24202)
    2013-05-08  00:18
  50. 2013. május 8. 00:1824202.

     

     Ezt írod: "A leszálláskor a gyereknek könyörgött anyucika, hogy kapaszkodjon, nehogy elessen, adja oda a kezében lévő cuccot, hogy mind a két kezét tudja használni. Hiába a kérés, a szép szó, a gyerek megmakacsolta magát, toporzékolni kezdett, majd nyávogva, erőltetve rákezdett a bőgésre."

     

    Nohát én meg nem venném el a cuccot a kezéből, mert nem is volna neki, hanem a hátán hátizsákba vinné a saját pakkját, de legfőképpen nem könyörögnék, nyugodtan hagynám pofára esni a kis butáját.

    Akkor megtanulná örök életére.

     

    Egyíébként a nyolcévesnek már vígan kell egyedül közlekednie, legalábbis nekem kellett, nem volt garde, aki kísérgessen, Gyálról Budára, Nagyanyóhoz, meg vissza is. Segíteni mentem, bevásárolni, mert a fájós lábaival nehéz volt a közértig is.

    Aztán gyúrtunk kelt tésztát, megsült a kalács, ettünk, és vihettem haza kóstolót a műből.  Amit ott nála akkor tanultam, ma is úgy csinálom...

     

    "aztán szidalmak... a fia nem dolgozik, drogozik és üvöltözik a szülőkkel."

     És hagyják? Hány éves? 18? Menjen a maga kenyerére, majd ott megjuhászodik! Kitől kap pénzt a drogra?

     

    Kicsi, 2-3 éves korában mit tanult otthon? Mire ovodába mennek, már az alapvető dolgokat meg kell OTTHON tanulniuk! NEM az ovoda dolga!

     

    Sokszor sajnos csak rohannak a szülők, idő??? következetesség??? önnállósságra nevelés???? (szemünk fénye a gyerek, de pont rá nem jut idő) aztán meg, ez az eredmény. Siralmas.

     

    ÁÁ megyek is alunni, még olvasni is szeretnék, (egy gésáról,) a végén járok, talán sikerül elalvás nélkül befejeznem.

     

    Pihenjetek jól!

     

    előzmény:
    mandula2 (24199)
    2013-05-07  23:23

Címlap

top