Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni Kaáli

Torolt_felhasznalo_528248
Torolt_felhasznalo_528248
Létrehozva: 2006. január 30. 17:27

Sziasztok!

Nyártól lombikra kell járnunk,és a debreceni Kaáli lenne a legközelebb.

Segítsetek,mi a véleményetek?

  1. 2012. szeptember 23. 22:387601.
    "A PCOS ellen küzdök és én fogok győzni!"

     

     

    JUBILEUMI PCOS KÖZÖNSÉGTALÁLKOZÓ

    a Kelenföldi Missziós Központ Épületében (Budapest, XI.kerület Etele út 55.)

    2012. október 6-án, szombaton 10:00 – 17:00 között
    Fókuszban az életmódváltás: új élet egy új életértJubileumi PCOS KÖZÖNSÉGTALÁLKOZÓ


    Mozogj rendszeresen, egyél egészségesen és tudatosan, és változtasd meg az életedet Te magad! Ebben segítenek Neked szakembereink, meghívott vendégeink és előadóink az ötéves PCOS Szívügy Alapítvány jubileumi közönségtalálkozóján.

    Akikkel találkozhatsz: Monspart Sarolta, D. Tóth Kriszta, Kriston Andrea, Zentai Andrea, Brezina Kinga
    A helyszínen személyesen is konzultálhatsz a PCOS legelismertebb hazai szakértőivel, köztük dr. Tűű László és dr. Major Judit endokrinológusokkal és dr. Breyer Helga belgyógyásszal.

    Ne hagyd otthon a családot sem, hiszen lesz szoptató- és pelenkázószoba a piciknek és játszószoba a nagyobbaknak.

    A belépőjegy ára 990 forint, ezért értékes ajándékcsomagot is kapsz támogatóink jóvoltából.

    A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, ezért kérünk, hogy feltétlenül jelezd részvételi szándékodat a pcos.talalkozo@gmail.com címen.

    előzmény:
    pcoskör debrecen (7600)
    2012-09-23  22:21
  2. 2012. szeptember 23. 22:217600.

    PCOS-es vagy? Ismersz olyat aki PCOS-es, esetleg még nem tud róla, de rá illenek az alábbiakban felsorolt tünetek?

     Oszd meg ezt , hogy minél többekhez jusson el az idei PCOS Közönségtalálkozó híre.

     A közönségtalálkozót a PCOS Alapítvány azért szervezi, hogy itt mindazok, akik tanácstalanul, egyedül küszködnek tüneteikkel, orvostól orvosig jártak és nem kaptak megfelelő válaszokat itt együttesen, sorstársakkal és a PCOS elismert hazai szakérőivel találkozva minél többe t megtudjanak a PCOS-ről és főként arról, hogy mit lehet ellene tenni.

    Az idei találkozó legfontosabb üzenete, hogy IGENIS LEHET TENNI A PCOS ELLEN, életmódváltással, egészséges táplálkozással, rendszeres mozgással sikerrel küzdhetünk ellene.

     

    Segíts Te is abban, hogy minél többen tudjanak erről a lehetőségről! További információk itt: http://www.facebook.com/events/257394167712913/

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528248 (1)
    2006-01-30  17:27
  3. 2012. szeptember 8. 13:537599.

    Katica:nagyon szép lányotok van.Ez az aggódás örök marad mindig lesz miért,de ez az élet rendje.Értünk is aggódtak és biztosan most is.Meg kell egymást ismernetek és akkor megy minden mint a karika csapás.Sok-sok tejcsit kívánok és nőjjetek nagyra.Jövő héten figyeld a postást !

     

    Üdv mindenkinek!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    bkatica24 (7597)
    2012-09-06  09:47
  4. 2012. szeptember 6. 13:417598.

    Katica!

     

    Gyönyörű szép kislány.  GRATULÁLUNK, jó egészséget és a legjobbakat.

    Nagyon édi baba. Nyugi, mindent jól csinálsz, bízz magadban, bár anno én is tiszta paraanya voltam , és szerintem most is az leszek

    Puszika, és vigyázzatok magatokra!

     

    Hahhóóó többiekkel mi újság? Hogy vagytook?

    előzmény:
    bkatica24 (7597)
    2012-09-06  09:47
  5. 2012. szeptember 6. 09:477597.

    Sziasztok! Köszönjük szépen! 2012.08.27-én 11.14-kor megszületett a mi kis Csodánk, Lieber Hanna, 2370 g-mal és 46 cm-vel, 37+2 napra. 

    Elvileg szept. 3-ra terveztük a császárt, de vasárnap újra vérezni kezdtem, ezért hétfőn megcsászároztak, szerencsére, mert már nem volt neki elég a tápanyagellátás a lepény rossz tapadása miatt, ezért lett minimanó. De teljesen egészséges szerencsére, 24 órát sem kellett a csecsemőn töltenie, mert minden értéke tökéletes volt. Az első néhány nap a tejcsi beindulásáig döcögős volt, a csecsemős nővérek közt volt nagyon kedves, volt nagyon nem kedves, de a lényeg, h. gyarapodásnak indult. 2200 g volt  mélypont, 2310 g-mal engedtek minket haza. Azóta megy itthon a fázik, melege van, elég-e a ruha, nem kevés-e, eszik-e eleget, nem kevés-e stb...

     

    Egyelőre csak szopizik, reméljük így is marad...

     

    Csatolok néhány képet!!! Puszi 

  6. 2012. szeptember 4. 19:477596.

    Sziasztok!

     

    Katica, ha lesz időd gyere mesélj.

     

    Lányok! 

    Segítséget szeretnék kérni. Ha van Nyíregyházáról valaki aki jár most Debrecenbe a Kaáli Intézetbe, megszeretném kérni hogy vigye már el az utazásipapírom, mert kellene rá egy pecsét a Lányoktól! Ha vana valaki aki segíteni tudna,nagyon megköszönöm.

     

    Szép napot! Andi

  7. 2012. augusztus 27. 12:527595.

    Katica! Gratulálunk Hanna megszületéséhezz!!!

    Majd várjuk a babafotókat!

    Sok boldogságot, és jó egészséget Nektek!

     

  8. 2012. augusztus 26. 18:457594.

    Sziasztok!

     

    Katica: hogy vagytok? Gyere, mesélj, ha van időd.

     

    Krisztina: 11 hetesek vagyunk, orvosnál már voltam többször is, sajnos már 2x véreztem. Most legutóljára pénteken voltam minden rendben volt. Szeptember elején lesz a 12 hetes uh, megyünk szerintem debrecenbe is.

    Veletek mi újság?

     

    Csilla: én nem a szoboszlói Andi vagyok (ő pusiandi). GRATULÁLOK, Sok Boldogságot kívánok.

    Hááát írásaidból nagyon rugalmasan és nyugodtan vetted mind a terhességes, és utána is mikor megérkeztek a fiúk, akik nagyon-nagyon tündériek, helyes kis krapekok.

    Babakocsit már nézegettem, olyat ami nem túl drága de praktikus is (pl. két irányból tólható). Egyébként remélem mi csak sétához fogjuk használni, mint Balinál, nálunk nem sok követelménynek kell megfelelni, a mi útunk zsákutca alig van autó és aszfaltos út. Könnyen elférünk vele, bevásárolni a párom szokott mivel a metróban dolizik, az orvosi rendelő sincs tőlünk max 500 méterre, viszont az biztos, hogy egymás melletit szeretnénk.

     

    Mindenkinek minden jót! Puszi. 

  9. 2012. augusztus 24. 13:467593.

    És mindjárt itt a 37. hét betöltése Katica!

     

    Csilla:Legyen a holnapi nap csodás!Sok boldogságot!

    Andi(Balász anyakája):voltál dokinál?Hányadik héten vagy?

     

    előzmény:
    bkatica24 (7592)
    2012-08-16  13:31
  10. 2012. augusztus 16. 13:317592.
    Sziasztok! Köszönjük jól vagyunk, ma 35+5. 
    előzmény:
    krisztina7930 (7591)
    2012-08-14  17:49
  11. 2012. augusztus 14. 17:497591.

    Katica!

    Hogy vagytok?Most újra a szombat a cél a 36. hét.Ügyes kis lurkó van a pocidban biztosan jől érzi magát.Pihenj sokat amíg megteheted(kár hogy ez kényszer pihi.)

    előzmény:
    bkatica24 (7587)
    2012-08-08  09:03
  12. 2012. augusztus 10. 13:407590.

    Sziasztok!

    Micsoda híreket olvasok 

    Andi, gratulálok! Vigyázz magadra, és pihenj sokat!

    Katica, meglásd nem lesz semmi gond.

     

    Nem sűrűn vagyok én sem a fórumon, de ha benézek, mindig találok valami új és jó hírt!!!! 

     

    Mi jól vagyunk, Beni lassan 3 éves lesz, és elindult!!!! Ismét rácáfoltunk az orvostudományra, mert azt mondták, hogy nem fog tudni járni...., de jár!!!!

    Egyelőre beszélni még csak babanyelven, de folyamatosan.

    A vércukrai nagyon szépek, epilepsziája tünetmentes továbbra is, így újabb gyógyszert tudtunk elhagyni.

    Viszont a gyógyszerek hatására epekövei lettek, amit májusban feledtek fel. Sajnos ezek meszesek, így valószínűleg szeptember-október környékén műteni kell. Meglátjuk mit mond a gyereksebész szeptemberben.

    Teszek pár képet én is.

     

    Puszi Mindenkinek 

     

  13. 2012. augusztus 9. 16:037589.

    Hellóka!

     

    Katica: örülök, hogy rendben vagytok. már csak 2 nap szombatig, de simán meg lesz és még több is. Rátok ijesztett a csajszika, de ilyen lesz a következő sok sok év is!

     

    Andi: így már másabb. Most már csak azt kéne világosítani, hogy te laksz szoboszlón? vagy egy másik Andival keverlek, mert ha jól emlékszem 2 Andi is volt itt, mikor kezdtem ide írni. így már emlékszem rád, hogy írtad a régi neved. Bocsika.

    nah, ezt sem sűrűn írták még, hogy pozitív példa vagyok...

    Ha lenne kérdésed írj nyugodtan, babakocsi témában már kezdek profi lenni 

     

     

    Hoztam fotót a fiúkról...éppen kukoricát esznek 

     

    Cs. 

    előzmény:
    andianya10 (7588)
    2012-08-09  13:11
  14. 2012. augusztus 9. 13:117588.

    Köszönjük a gratulációkat Lányok :)

     

    Katica, nagyon örülök hogy ilyen jók az eredmények, minden rendben lesz. Hiper-mega drukkok mennek. Vigyázz magatokra.

     

    Krisztina, hogy van Bori. Dolgozol jelenleg. Olvastam próbálkoztok a párodnál vitaminokkal, van eredménye? És nálad az IR-el mi újág, tudod tartani a diétát, sikerült fogyni. Én hiszem hogy nálunk az volt a gondés mivel türelmesek voltunk és szépen betartottam mindent  azért sikerült Balázs, bár most már eléggé elhanyagoltam de azért nem híztam és az tuti hogy hamaoamarosn szépen visszaállok a diétára is mert nem szeetnék kórházasdit játszani.

     

    Csilla, sajnálom hogy nem emlékszel rám, még bőven itt voltam amikor terhes lettél. Nekem 2009 novemberében sikerült és bár nem sűrűn de azért bejelntkezgettem. A felhasználónevem igaz nem ez volt hanem andi791119. Na de sebaj én emlékszem rád és pozitív példa vagy számomra .

     

    Mindenki írhatna pár sort azér.

    előzmény:
    bkatica24 (7587)
    2012-08-08  09:03
  15. 2012. augusztus 8. 09:037587.

     Hétfőn volt áramlásos vzsi meg UH, mindkettő tökéletes lett, a lepény sincs elöregedve, nincs leválásra, sem vérzésre utaló jel.

    Szívhangunk jó, ma reggel vicces volt a nővér, mert jó kis erős szívhangja volt, na azt mondja ilyen egy erős férfi szívhang.... huh mondom az érdekes lesz, mert mi kislányról tudunk.... 

     

    Ma lesz NST, gyakorlatilag 24-ből 23 és fél órát fekszem. Mindent megteszek, csak még maradjon. Most 35 hét betöltése, szombat a cél... 

    Andi! Itt is hatalmas gratula Nektek!!!!

     

     

    előzmény:
    csilla18 (7586)
    2012-08-08  08:20
  16. 2012. augusztus 8. 08:207586.

    Sziasztok!

     

    Katica: hogy vagytok?  Kislányod hogy van? Mikor lesz NST, áramlás vizsgálat? Megírod ki a dokid?

    Én már csak tudom, hogy minden nap ajándék...mi először a 28 hétre gyúrtunk, utána 2 hét volt mindig a cél...34 után már kicsit nyugodtabb voltam...ki tudja meddig bírtuk volna egyben, ha nem  apucival

     

    Balázs anyukája: hűha, én lehet szenilis vagyok, de nekem így most nem ugrik be a neved, bár lehet régen írtál, amikor még én nem voltam tag, mert csak később csatlakoztam.

    Az én fiaim nagyon jó kisbabák voltak, nem panaszkodhatok. Persze nálunk is voltak rosszabb éjszakák, de nem számmottevő. A mai napig egyszerre esznek és alszanak a fiúk, az első naptól kezdve.

    Én imádok ikres anyukának lenni, bár azt kevésbé szeret(t)em hogy mindig, mindenhol megnéznek minket, leszólítanak tök ismeretlenek, kérdezgetnek...arról, hogy fogantak (konkrétan megkérdezik, hogy ugye lombikosak?)...én nem titkoltam sosem hogy lombikosak, csak azért ne az utcán kelljen már elmesélni idegennek a folyamatot...meg a szoptatásról, hogy szopnak még? ÁÁÁ

    Tudom könnyű mondani, de próbálj meg pihenni, nem aggódni, minden rendben lesz! 

     

    Krisztina: hidd el, vannak csodák! Én nagyon drukkolok nektek!

    25-én lesz a nagy nap...már csak 17 nap van hátra...persze hozok majd képet, ha kész lesz a fotós 

     

    Jó lenne, ha a többiek is írnának magukról pár sort.

     

    Cs. 

  17. 2012. augusztus 7. 21:027585.

    Katica:valóban mindennap ajándék amit a hölgy a pocidban tölt,de nagyon jó kezekben vagytok semmi gond nem lesz hisz lassan a finisben vagytok.Csak Csilla gondolatait tudom osztani!Vigyázz magatokra

     

    Andi:hatalmas gratula nektek .Azért igyekezz sokat pihenni.Nincs meg a lottó ötösöm .De nem adom fel.

     

    Csilla:lassan itt a nagy napotok azért hozol képet?

     

     

    Többiek merre vagytok?Bendegúz anyukája jól eltüntél.

    Szoktam nézni a közösségi oldalakra feltöltött képeket.Szépek a gyerkőcök

    előzmény:
    bkatica24 (7583)
    2012-08-06  16:43
  18. 2012. augusztus 7. 10:187584.

    Sziasztok!

     

    Andi vagyok Balázs anyukája.

     

    Katica, mi is nagyon szorítunk neked hogy a kis hölgy minél tovább bentmaradjon. Csak pozitívan és minden rendben lesz, egészséges kismanód fog születni. Milyen lett az áramlási vizsgálat eredménye?

     

    Hát nekem is vannak jó hírem bár egy kicsit parázok. Júniusban belevágtunk a tesóprojektbe, aminek szerencsére 2 kis tökmag lett az eredménye. A gond csak az hogy 2 hete elöntött a vér, és persze azóta is barnázom, voltam a sűrgősségin ahol mindent rendben találtak, csak lett egy szép kis hematómám. Balázsnál is volt és szerencsére nem lett semmi gond, de most azért jóval kevesebbet tudok pihenni, mint anno. Kezdetben nagyon megijedtem az ikrek gondoltatától, de mára már megbékéltem a helyzettel. jövő héten megyek uh-ra bár nem tudom sikerrel járok-e mert BB szabin van mondta próbáljam meg megoldani nyíregyházán, az okés is lenne, de a dokim is szabin van. Felhívtam és azt mondta nyugodtan kérjek egy időpontot sztk-ás uh-ra, de már bejelentkezésnél mondta a hölgy hogy nem biztos hogy megcsinálják ha nincs írásos paríom róla hgy szükséges.

     

    Csilla, lehetne kérni friss képeket a manóidról.  Mikor megtudtam hogy ikreim lesznek elkezdtem visszaolvasni a fórumot. Emő és a te terhességedés a pozitív hhozzállásotok nyugtatott meg. köszönet a sok részletes leírásért, nagyon sok hasznos dolgot olvastam és rengeteg erőt adott.

     

    Bimkre, Pussiandi ti is írhatnátok magatokról pár sort.

     

    Krisztina neked még mindig drukkolok a spontán babáért, vagy a lottó ötöshöz.

     

    Ria neked is nagyon drukkolok és nagyon bízom benne hogy hamarosan te is meglepsz minket egy jó hírrel. Nem feladni, lesz babátok, hiszen annyian szoritunk neked!!!!

     

    Erika, Benedek szép nagyfiú már. Hogy vagytok? Szoktam nézni képeket róla a facebookon.

     

    Az én kicsifiam kész nagy legény. Most volt 2 éves és hihetetlen milyen kis okos és ügyes fiú. Nem győzünk csodálkozni napról napra hogy mennyit fejlődött. Szépen beszél, nappal már nincs pelus ügyesen bilizik, egyedül hintázik, szpen épít, egy kis tünemény nagyon imádom.

    Mindenkinek minden jót kívánok és szép napokat!

    Puszi, Anddi és Bali

  19. 2012. augusztus 6. 16:437583.
    Köszi Csilla! Igen megkaptuk a tüdőérlelőt még pénteken. Ma voltunk lent UH-on, meg áraméásin, minden tökéletes. C vitamint kell szednem és feküdnöm! Bent vagyunk a terhes patológián, haza már csak 2-ben megyünk. Minden egyben töltött napért hálás vagyok! Most a cél a szombat 35.hét elérése....
    előzmény:
    csilla18 (7582)
    2012-08-06  10:34
  20. 2012. augusztus 6. 10:347582.

    Katica:

    drukkolok, hogy minden rendben legyen.

    Kaptál rutascorbint vagy mit?tüdőérlelőt kaptatok?

    Van orvosod?

    Az én fiaim 35+3 napra születtek, teljesen egészségesen, nem kellett lélegeztetni őket (de azért a papírra az elszámolás miatt 2 nap CPOP van beírva), csak a súlyuk volt kicsi, de azt 1 hónap alatt behozták. Próbálj meg nem aggódni, hidd el, minden rendben lesz!

    Ha mégis beindulna a szülés, a legjobb helyen vagytok, nagyon jó orvosok vannak a kora osztályon, a nővérkék is nagyon kedvesek, odafigyelnek a bébikre.

     

    Enyémek elmúltak 19 hónaposak, nagyfiúk már.

    Elevenek, most a dac korszakukat élik, próbálnak hisztizni, de igyekszünk kordában tartani őket, bár nem egyszerű.

     

    Többiek merre vannak?

     

    Cs. 

    előzmény:
    bkatica24 (7581)
    2012-08-06  08:00
  21. 2012. augusztus 6. 08:007581.

    Sziasztok! Bekerültünk a Klinikára pénteken hajnalban mert vérezni kezdtem, sajnos a méhlepény rossz helyen tapad és erre számolni kell. Összehúzódásaim is voltak de sikerült leállítani. Lekerültem osztályra, aztán szombaton hajnalban megint elöntött a vér, újra fel szülőszobára... most megint osztályon vagyok, de nem tudjuk kiszámítani mi lesz. Ha újra ilyen nagy vérzés jelentkezik, megcsászároznak, most küzdünk, mert minden nappal előrébb vagyunk és érettebb a kislány. Ma vagyunk 34+2 naposak, minden nap ajándék.

     

    Remélem kapunk még pár napot.... 

  22. 2012. július 16. 14:187580.
    Eloise! Nagyon-nagyon sok szeretettel gratulálok Nektek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  23. 2012. július 15. 20:237579.
    Eloise:láttam én is a képeket nagyon boldogok vagytok rajtuk kívánom hogy ez a boldogság csak fokozódjék!Helyes kiskrapek!
    előzmény:
    eloise70 (7576)
    2012-07-14  22:12
  24. 2012. július 15. 18:297578.

    Eloise: gratulálok a babához!

    Láttam a fotókat az iwiw-en, de nem mertem írni, nem akartalak megbántani, vagy rosszat írni.

    Örülök hogy nektek is megadatott a pici, sok boldogságot kívánok nektek!

     

    előzmény:
    eloise70 (7576)
    2012-07-14  22:12
  25. 2012. július 15. 11:067577.
    előzmény:
    eloise70 (7576)
    2012-07-14  22:12

Címlap

top