Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. hus
    hus
    2017. december 18. 00:2069801.

    Nagyon jo es kenyelmes utat kivanok, vigyazz magadra, probalj pihenni. Legyen boldog a karacsonyotok es szeretetben gazdag. 


     


    Picinyem ezzel a mesterrel ismerkedett meg, azota imadja a kezzel vegzetteket, a nagyobban meg amig az ennivalot kapta mindig rajzot valamit. Most itt ezek jutottak eszebe.

    előzmény:
    Kusza (69799)
    2017-12-17  20:54
  2. hus
    hus
    2017. december 18. 00:1469800.

    Kellemes keszulodest kivanok nektek a szamomra legszebb unnephez.  Magam is keszitgetek dolgokat, egy-egy  ajandekot csomagolok, melegszem.


    Allataimat is lattam, hat hianyoztunk egymasnak, orulok, hogy eddig is el lettek latva, nem lehet reklamalni, mert  elvegezte a ferjem a veluk kapcsolatos munkat helyettem. 


    Mikozben fekudtem, teveztem, politikat neztem,  megallapitottam, hogy az emberek kielegithetetlenek, soha nem jo semmi, ahogy van. Nem is lenne baj, de csak van egy kis jo a eletben is nem? 


     


    Lanyomek utja jol sikerult, a rengeteg mukincs elkapraztatta oket es meg honapokig jarhattak volna az orszagot, hogy egy idore elegedettek lehettek volna.  Be kellett erni  idejukkel, latottakkal elmenyeikkel.


    Egyik kedvencem rakom ide, a Notre Dame fennseges , nem is tudom kifejezni  micsoda epulete a vilagnak. 


    Azt is tudom, hogy sokkal, de sokkal szebb kepek vannak a neten , de ezeket a lanyomek keszitettek. 


    Miutan a vejem nem latott ennyi csodat, mint ott, egy mas vilag tarult ele amikor vissza jottek. Lehetett latni az arcan, hogy megvaltozott a vilagrol a velemenye. Montrealban is csoda szep a "kicsinyitett masa" meg belulrol maga az elkepzelhetetenseg, de az ereteti, az eredeti.


    Nagyon orult es jol jott mindig a gyerekeknek, hogy a lanyom elore megvette a belepoket, igy sok idot nyertek es volt egy olyan lehetoseg, hogy tobb helyre egyszerre meg lehetett venni  olcsobban.

  3. 2017. december 17. 20:5469799.

    Zsuzsa, nem holnap, csak holnap után.

    előzmény:
    Zsumi945 (69798)
    2017-12-17  20:38
  4. 2017. december 17. 20:3869798.

    Úgy látom, mindenkit lefoglalt az adventi készülődés.


    Magdikánk holnap kel útra leánykájához?


    Remélem Zsuzsa Sándorja erősödik, gyógyul, hogy Szilveszterkor már táncra is perdülhessen!


    Kedves többi topiktársunk  nyugodt tempóban tevékenykedve várja az ünnepet. 


    Sok esőt ígér a meteorológia. talán még hó is várható, vigyázzatok magatokra! 

  5. 2017. december 17. 07:3569797.

    Tegnap hozott unokám fonalat, sálnak . Yarn Art nevű török fonal . 45 % gyapjú 55% akril. Nagyon kellemes tapintatú, vastag. Neki sálat kötök belőle, de pulcsinak is nagyon jó lehet .

    előzmény:
    klára13 (69795)
    2017-12-16  15:29
  6. hus
    hus
    2017. december 16. 17:4069796.

    Hogy a kor bezaruljon  topikunknal,  engem is elkapott a nyavajas virus, ma mar jobban vagyok, hu de borzaszto volt. Most mar nincs "lelkiismeretfurdalasom", nem erzem magam "kuloncnek ", hogy en kimaradtam. 


     A doktorno szerint nagyon el van terjedve.


    Vigyazzatok magatokra, Zsuzsokam orulok ferjed javulasanak.


     


     


    Lanyom kedvenceit latjatok. Imadta az ottani piacszeru  rendszert, ami annyit jelent elmondasa szerint, hogy nincsenek piacnapok mindenhol, csak elkezdik kitenni az utcara az aruikat egyik elado a masik utan es igy alakul ki a piacnap.

  7. 2017. december 16. 15:2969795.

      Az biztos, hogy ha beteszi a mosógépbe 30 foknál melegebb vízbe, vagy beteszi a textilszárítóba, akkor a ruhadarab a továbbiakban legfeljebb újszülöttjére lesz jó. Na de talán ez nem történik meg. Okos lány. És a gyapjú, az gyapjú. Sok kedvezőtlen tapasztalatom ellenére is nagy híve vagyok.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69786)
    2017-12-15  07:21
  8. 2017. december 16. 14:5369794.

      Megértem, hogy nem akarod nyiszatoltatni magadat, Zsuzsánna. Olyan remekül kezeled magadat, hogy talán ebben az ügyben is sikeres leszel. Kívánnom nagyon.
       Az nagy baj, hogy nehezen ülsz. Láttam térdelőszéket, ismered-e? Bár nekem nem lenne jó, mert nem tudok térdelni, vagyis alig. De te nem vagy túlsúlyos, mint én. Esetleg megfelelne. De azért rémisztő gondolat nekem mégis a térdelés.

    előzmény:
    Zsumi945 (69788)
    2017-12-15  14:21
  9. 2017. december 16. 14:4369793.

       Zsuzsa, csatlakozom Magdikánk szavaihoz. Jó egészséget, békés, jó közérzetű semmittevést kívánok mindkettőtöknek. Hogy ne fájjon az élet.
       Kisütött a Nap, gondolom, nálatok is. Vidám fény. Ablakomban boldogan világítanak a virágzó muskátlik, a kinyílt petúniák, karácsonyi kaktuszok és hibiszkuszok. Azén életemet ezek színesítik. Jó rájuk nézni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69790)
    2017-12-16  05:41
  10. 2017. december 16. 08:3469792.

    Zsuzsa veletek örülök a Sándor gyógyulásának! Jó erőt egészséget kívánok mindkettőtöknek!

    előzmény:
    szizsuzsóka (69790)
    2017-12-16  05:41
  11. 2017. december 16. 05:4469791.

    Igen ez a nyers gyapjú hátránya. Nekem volt hosszú tavaszi kabátom, én kötöttem , bebéleltem , hosszú évekig használtam .Nem túl szerencsés szorosan kötni, mert úgyis nemezesedik . Én ehhez mindig hozzáfogtam egy ugyanolyan színű vékony műszálat, így kevésbé ment össze .

    előzmény:
    Zsumi945 (69788)
    2017-12-15  14:21
  12. 2017. december 16. 05:4169790.

    Tegnap szerencsés napunk volt. Sikerült a kórház előtt bevinni 7 nagy csomag ruhát a máltaiakhoz,utána mentünk Sándorért. Hazaengedték !!!! Kissé sápadt, sokat fogyott. Korán lefeküdtünk, most már mosok. Egész héten azt csináltam, mert sok sebváladéka volt. Szerencsére minden fertőzést megúszott.


    Nagyon helyes fiatal rezidens műtötte. Nem fogadott el pénz , visszautasította azt is , hogy kössek neki pulóvert. Szabadkozott, hogy ne sértődjek meg, de ez neki elvi kérdés.

    előzmény:
    jara (69789)
    2017-12-15  23:27
  13. 2017. december 15. 23:2769789.

    Mindenkit szeretettel üdvözlök.


    Zsuzsókát vártam, érdeklődőn Sándor állapota miatt. Remélem, hazaengedték és Zsuzsóka azért nem jött.

  14. 2017. december 15. 14:2169788.

    Szervusztok! 


    "Kislányok!" Nekem van egy kabátkám, eredeti erdélyi gyapjú fonalból, de annyira szúr, még hosszú ujjú blúz, v. póló fölött is, hogy nem tudom viselni. Viszket mindenem.  Azon gondolkodom, hogy egy varrónővel csináltatok bele bélést. Kértem, hogy szorosra kösse az unokatestvérem, mégis lehúzza a saját súlya. Talán ezen is segít a bélelés. (Ez a megoldás most ötlött az eszembe)


    Ma végre eljutottam az érsebészetre. Eddig ilyen szakorvos nem látott. Műszerrel is kimérte a műtött oldalamat, ahol feltételezésünk szerint a gerincemtől ered minden fájdalom- bár nagyon csúnyák a visszereim is, nemcsak seprűvénáim.


    Kiderült, hogy a jobb combomban van valami "elég kiterjedt" eltérés - üléskor okoz fájdalmat-, ami csak műtéttel orvosolható. Altatásban végeznék, de én azt nem szeretném...Így egyelőre konzervatív terápiát alkalmazunk, alkalmazok én. ( Amit már eddig is...gyógyszer, kenőcs, gumiharisnya) . 


    Ennyi elég is volt itt ülni, elmegyek a közeli boltba. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69786)
    2017-12-15  07:21
  15. 2017. december 15. 07:3169787.

    Klárám ! Az egyszerű pórias baromfik így kezelendők, nem kényesek, ha pedig gubbasztanak levágják őket . Hát a kifinomultabb " díszállatok  " kellemes látványok, szívesen nézzük őket fényképen is, de kényesek .

    előzmény:
    klára13 (69785)
    2017-12-15  00:00
  16. 2017. december 15. 07:2169786.

    Marikám ! Ezek valóban csodálatosan finom fonalak. Fiatal lánynak, aki nem szeret kézzel mosni, kevésbé drága , kevésbé kényes keverék fonalat ajánlanék. De ha valami ajándékot akarok kötni, megjegyzem a lapot !

    előzmény:
    jara (69783)
    2017-12-14  16:26
  17. 2017. december 15. 00:0069785.

      Hus, magam is nagyon csodálkoztam akkoriban, hogyan van az, hogy faluhelyen kiszórják a magot a baromfinak, aztán áldás békesség. Miközben én vért izzadok miattuk, és semmi sem sikerül.
      Azért a sok bánat ellenére megy nálad a szekér, Hus.Fel ne add, majd jön a tavasz és minden egyszerűbb lesz. A fürj nagyon kényes jószág, mi is vettünk Beni kérésére, de szerencsére csak rövid ideig voltak itt, Beni meggondolta magát és elvittük őket a közeli vadasparkba,ahol örömmel fogadták őket.
     

    előzmény:
    hus (69764)
    2017-12-12  05:36
  18. 2017. december 14. 23:4969784.

      Janka, tökéletesen megfogalmaztad véleményemet. Köszönöm.

    előzmény:
    csinomjank (69782)
    2017-12-14  15:44
  19. 2017. december 14. 16:2669783.

    Vannak már nem szúrós gyapjúfonalak is. A mellékelt e-boltban lévő gyapjú babafonalak nagyon finom puhák.


    http://www.kezimunkazokboltja.hu/index.php

    előzmény:
    csinomjank (69781)
    2017-12-14  15:36
  20. 2017. december 14. 15:4469782.

    azert a zaklatas problemaja valos - s a sebek is valosak s tomegeket erintenek 


      es jonak tartom , hogy legalabb annyit megtesznek , hogy nem neveznek el  megeroszakolokrol neves intezmenyeket ...


     es persze  nem tartom azt se jonak , hogy ujsag hirt lehet ilyenbol csinalni " B . megfogta a fenekemet ,mikozben a szinpadra mentunk"  - nevetseges - B . lehet , hogy megboltott  stb .


     de mikor valakit valoban megalaznak ,sakkban tartanak rendszeresen -az mar mas - az komoly es fel kell lepni ellene !

    előzmény:
    klára13 (69777)
    2017-12-14  12:21
  21. 2017. december 14. 15:3669781.

    az igaz - hogy szuros de  viselek alatta mas ruhat :) 


    koszonom  az otletet

    előzmény:
    klára13 (69779)
    2017-12-14  14:29
  22. 2017. december 14. 15:3269780.

     en is ugyanugy erzek az egesszel kapcsolatban . ez mar nem a gyengebbek vedelmezeseert megy ,ami megy .


    ez boszorkany uldozes . en nem ismerem  ezt az embert  - se szimpatikus se nem . de  hol az artatlansag velelme ?


    ha ma buncselekmennyel - mondjuk lopassal vadolnak , akkor tilos mutatni az arcomat - az eiltelt gyilkosnak is kikockazzak az arcat 


    - akkor ilyet miert lehet ? kulonosen , hogy a vadlo rendorsegi feljelentest nem tett ...

    előzmény:
    klára13 (69778)
    2017-12-14  13:58
  23. 2017. december 14. 14:2969779.

      Janka, azért a birkagyapjú eléggé szúrós. De tényleg meleg.
      A Vaterán árulnak mindenféle gyapjúfonalat.

    előzmény:
    csinomjank (69767)
    2017-12-12  08:33
  24. 2017. december 14. 13:5869778.

       A legfelháborítóbbnak azt találom, hogy "valaki, aki arcát nem vállalja", egy igencsak nevesített személynek nekimegy a lehető leggusztustalanabb módon, részletezve elmondja, mi mindent akart tőle. Nekem eddig a "tanár úr" - már ezért sem, mert így hívatja magát, ami majdnem egyenértékű a Voldemort Nagyúr megszólítással, vagy csak az ugyancsak a nagyúr által használt főispánnal - tehát a publicista ellenszenves volt, de most, hogy nekiláttak üldözni, rájöttem, egészen megkedveltem. Mert azért mindent ne lehessen megtenni az ellenséggel sem. Kell lennie valamiféle erkölcsi határnak.

    előzmény:
    klára13 (69777)
    2017-12-14  12:21
  25. 2017. december 14. 12:2169777.

      Miközben bukdácsoltam a reklámok és egyebek között, tanultam egy újabba magyar nevet: Dzsásztin! Csak ámultam, hogy az emberi elme miket produkál!
      Zsuzsánna mondja, hogy már máshova be sem néz. Én se. De a Startlap jóvoltából azért körülnézek, ha nem is az nlc-n. Aztán utólag mondom, bárcsak ne tettem volna! Mert igazán felkavaró néha a tapasztalat. Amit most a molesztálással kapcsolatban művelnek! Igazi ordas kurvák jajveszékelnek hogy molesztálták őket! Elképesztő. És úgy tűnik, parancsszóra, vagy jó pénzért kicsinálják az áldozatot. Gusztustalan. "Arctalan" áldozat elmondja, hogyan találkozgatott valakivel lakásán üzleti ügyben, aztán, amikor az ágyába akarta vonszolni,akkor a továbbiakban a saját lakásán találkozott az illetővel. Elég sajátos megoldás.
      Kislányok, ideje nekünk is összeszedni, hogy ki molesztált bennünket életünk során! Engem elsős gimistaként egy másodikos gimista, ó, kárhozat, egy szál piros rózsát kaptam tőle. Másodikasként xy a szavalóversenyen rám függesztve tekintetét mondta el egy ugyancsak másodikos az Ódát.
      Nem is merem folytatni zaklatásaim sorát! Nem is értem, hogy történhetett meg mindez! Tán csak nem fiatal és csinos voltam? És fiatal és csinos fiúk keresték ne adj isten, az ismerkedést?!
       Be is fejezem. Ég a bőr a képemen mindezekre visszagondolva. Azért úgy magamban, mélyen megállapítom: milyen jó, hogy zaklattak!

    előzmény:
    szizsuzsóka (69776)
    2017-12-14  06:01

Címlap

top