Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. május 12. 07:0074901.

    Nem vered szét, mert Te sem veszed komolyan . A baj akkor van,ha valaki azt hiszi, hogy csak az az egy igazság van, amit ő gondol, és  érzelmi, vagy hatalmi alapon elvárja , hogy más is így gondolja. Ezért " fertőz " a paranoid " téves eszme rendszer .Ha kellően tehetséges és magas beosztást szerez , emberek tömegeinek gondolkodását alakíthatja át.


    A nagy has és még nem duzzadó emlő természetes, mert a tejbelövellés 24 óra után természetes.

    előzmény:
    klára13 (74886)
    2019-05-11  20:18
  2. 2019. május 12. 04:4074900.

    Hat akkor en is elmondom hogy mit gondolok a kiralyi csaladrol. Eloszor is azt hogy a szennylapok eladasi szama miatt igen nagyon  fontos hogy minel erdekesebben talaljak a nagykozonseg ele az eletuket, jol kiforgatva, nem elnek ezek olyan kacifantosan manapsag mint ahogy bemeselik nekunk.


    A kiralynot oszinten szolva ki nem allhatom, egy szoros szivu oregasszony aki valoban meg a sajat gyerekeit sem szerette, nem is nagyon titkolta, ugy ult es dirigalt ott a tronon ,mint az atyaisten.


    A legnagyobb hibat ott kovette el amikor nem engedte Charlest sajat kedve szerint nosulni hanem odakenyszeritette Dianahoz akivel az aztan eleg hidegen bant. Dianarol sem volt tul nagy velemenyem, egy kis buta, onmutogato, hiszterikus noszemely volt aki nem tudott felnoni az uj poziciojahoz, ezert aztan ugy erezte hogy mindenki hibas volt csak o nem de azert nagyon sajnaltam hogy igy elbantak vele, meg meg is halt, azert ezt nem erdemelte. A ferjenel azert sokkal kulonb volt.


    Az autobalesete szinhelyet lattam teljesen veletlenul amikor Parizsban voltam, a viragcsokrok tuntek fel hogy mit keres az egy alagutban es akkor mondta ott valaki hogy itt tortent a baleset, hat aki latta az abszolut kanyargos am rovid tavot,rogton rajott abban a pillanatban hogy fele akkora sebesseggel is barki, meg egy autoversenyzo is kitorte volna a nyakat nem egy ittas sofor akit  meg talan meg is biztattak a kocsiban ulok hogy gyorsan-gyorsan vezessen hogy lerazzak a lesifotos bandat, szo sem volt az arab szeretorol meg gyilkossagrol.


    Harry szerintem nem bosszubol vette el az amerikai not, egyszeruen megtetszett neki, szep mosolyu allitolag a maganeletben is igen kedves no, az eszetlen bolondozasok ideje is lejart a pasasnal mar, maga is gondolt mar  a csaladalapitasra. Szo ami szo valoban komolyabb kepet es viselkedes tanusit azota hogy megnosult. A kisbaba miert ne lenne az oveke, miert kellett volna beranya? Csak meg kell nezni az orrocskajat tisztara az anyja.


    Az hogy feher? Az apja M.-nek feher ember, a lanyok altalaban az apjukra hasonlitanak, a kisbaba H.-val tovabb feheredett, majd lehet hogy kesobb egy kicsit sotetebb lesz valamelyest.


    A kiralyi csalad arra is gyanakodott hogy H. esetleg a testor gyereke ahogy a pletyka elterjesztette, a venasszony csinaltatott apasagi vizsgalatot amikor 2 eves volt de soha nem mondtak meg a nagykozonsegnek az eredmenyt. Ha a vizsgalat szerint nem verszerinti unoka lett volna akkor azt maguk is kitalaltak volna a vilagnak hogy agyoncsapjak vele Dianat de hallgattak, tehat Charles az apa, kulonben is hasonlit ra csak jol meg kell nezni.


    A kiralyno megkapta a magaet azzal hogy az elso unoka polgari not vett el de akkor a Diana cirkusz utan mar nem mert tiltakozni, meg az ellen sem hogy a fiatalok ugy kivannak elni mint mas, semmifele szabalyok es elzarkozas, a masodik unoka meg szepen lenyelette vele hogy a felesege amerikai, elvalt, idosebb is egy-ket evvel, fekete ver is csorog benne es nekik is megvannak az elkepzeleseik a mindennapi eletrol ahogy elni kivannak.


    Ez a fekete ver mekkora bomba lehetett


    , hehehe, ebbol aztan lathatta a venasszony hogy abszolut nem szamit a fiatalok szemeben az o  velemenye....


    Erzsebet kiralyno nem volt valami muvelt, az anyanyelven kivul ugy remlik nem tud mas nyelvet, emlekszem egyszer lattam a teveben mutattak hogy egy amerikai hires politikusno/ keptelen vagyok ra visszaemlekezni hogy mi volt a neve/ amikor ott volt hivtalalos latogatason zongorazott neki/ abbol is volt egyetemi, jobban mondva felsofoku zenei kepesitese mert koncert zongoristanak tanult csak az aopja felismerte hogy a lanya milyen okos es a politikai palya fele terelte ahol nagy sikereket ert el. Az oregasszony tatott szajjal hallgatta a mesterfoku szepseges eloadasat a koromfekete nonek, valoszinu hogy o meg zongorazni sem tudott, hehehe...


    M.-nek nem csontos valla van hanem kisportolt. Ha itt bemesz egy fittness klubba akkor ilyeneket latsz a noknel. Egy elhizott kover vallnal mindenkeppen jobb.


     

    előzmény:
    klára13 (74885)
    2019-05-11  11:51
  3. 2019. május 12. 03:2374899.

    Bizony szep macskad van ! Nekem is az enyemek a legszebbek, marmint a legkedvesebbek. Egy nyavajas, embereket kihasznalo banda es megis imadjuk oket.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74896)
    2019-05-12  02:17
  4. 2019. május 12. 03:2274898.

    Rendes baratno, hatha ebbol tenyleg kinohet valami, itt is kereshet ilyen tipusu munkat, hivatalosan nehany evig. Altalaban 5 eves szerzodes utan a vallalat ha meg van elegedve vele, kerithet neki zoldkartyat hogy hivatalosan lehessen itt.


    Meg olyan fiatal hogy koszalhat egy kicsit a nagyvilagban mielott letelepszik valahol.

    előzmény:
    csinomjank (74893)
    2019-05-11  23:56
  5. 2019. május 12. 02:2474897.

    Bosszant hogy nem lehet betenni videót,ezt is megpróbálom,szép lovak.......

  6. 2019. május 12. 02:1774896.

    Szép cica az is,nekem pedig mindíg a sajátom a legszebb.

    előzmény:
    klára13 (74888)
    2019-05-11  21:20
  7. 2019. május 12. 02:1174895.

    Nekünk is van sok gyöngyvirág,az egyik kedvencem az illata,most kezd itt-ott virágozni.

    előzmény:
    klára13 (74889)
    2019-05-11  21:34
  8. 2019. május 12. 02:0174894.

    Arra gondolok hogy ez egy jól kikisérletezett recept,amiben lehetséges kis csalás is.Ők nem,de én csalásnak nevezem a csomagolást is,mert tartósító gázzal van (szerintem) "tartósítva".


     


    Nekem sokkal nagyob aszalóim vannak mint a videón látható,egy időben olyan sokat szórakoztam vele,hogy hobbimnak kellett nevezni....


     


    Tehát a lényeg,ha megnézed a hozzávalókat,(ingredients),kiderűl hogy nem csak meggy,hanem cukor és napraforgó olaj is van benne,valamilyen formában.Amint tudjuk a cukor is tartósító,hasonlóan mint a só.


     


    Pl.nekem a paprika szárítást a gépben kellett befejezni,mert akkoriban nagyon párárás/esős időjárás volt,féltem hogy csontszáraz helyett bepenészedik,amit olyan sok munka után nagyon sajnáltam volna.


    A videót nem engedi betenni,tehát a link.....Nesco American Harvest 500 Watt Food Dehydrator - YouTube

    előzmény:
    jara (74891)
    2019-05-11  22:42
  9. 2019. május 11. 23:5674893.

    Pont most hivott fel , hogy egyik amerikai baratnoje adott neki egy kis tavmunkat .


     Hatha ez lesz az a pont ,amin atlenditi . Jo erzes lehet , hogy eszben tartja ot .

    előzmény:
    leiw (74881)
    2019-05-11  04:35
  10. 2019. május 11. 23:5074892.

    Szerintem , ugyse tudjuk meg ,mi az igazsag . Nekem a kiralyno  , a Lizi , legtobszor szimpatikus .


    Olyan dunantuli parasztneni arca van . Mint nemreg kiderult  van is benne magyar ver .


    Beranyasag ? Mar a masik menyecsket is ezzel vadoltak . Nekem aztan edesmindegy ,hogy szaporodnak .


    Mit eszik a gyerekuk ...


    Arrol , hogy a kiralyi csaladba kellene szinesboru  menyecske mar 30 eve is cikkeztek .Csodalkoztam is , hogy a W .nem fekete not vett el . Harry -n volt a sor . Erdekhazassag ez is .Vagy latszat . Hogy legyen min csamcsognunk .


    Amig a valoban fontos dolgok a hatterben intezodnek .


    __________


      Szerintem a Spencer lany nem halt meg - csak el akart  bujni .  A gyerekein sem lattam soha azt a mely szomorusagot  ,amit egy szereto edesanya elvesztese okozhat .


    ________


    En mindent megbocsatok nekik , csak ne tegyek kotelezove , hogy csaladi ugyeiket a teveben nezzuk . Majd felrobbantam , mikor a vakaciom elso napjan anno egesz nap  a C . meg a D . eskuvojet kellett nezni - illetve en kikapcsoltam .


    De  kerlek magyarazzatok el nekem . Hogy a fenebe , hogy a szocializmus legesleg kozepen , a Szovjetunioval valo szoros es taros baratsag idejen  a teveben egesz nap a  rothado kapitalista rebdszer meg reakciosabb ,elavult kiralyi csalad tagjainak a naszat kellett neznunk . Ki erti Ezt ? 

    előzmény:
    klára13 (74885)
    2019-05-11  11:51
  11. 2019. május 11. 22:4274891.

    Ha géppel történik a gyümölcs aszalása, akkor nem szárad ki egy ideig. Mivel tudom, hogy tudod, ezért kérdezem inkább: mi lehetett az oka?  

    előzmény:
    Sheriff-2 (74882)
    2019-05-11  05:48
  12. 2019. május 11. 22:3674890.

    Nálunk már elvirágzott a gyöngyvirág. Nagy kedvencem, be is hozom a lakásba. Másik amit szeretek vázában a margaréta.


    Klárám, voltak próbálkozásaim, varrtam Burdából, szerkesztettem méret alapján, másoltam kész termékről. Nem voltam elájulva munkáimtól.  Inkább jelmezeket vállaltam be, amik egy alkalomra szóltak, kivéve Apuka télapó jelmezét.


    Tartottam tőle én is, hogy ha kreol bőrű gyermek fog születni, mi lesz?  


    Csütörtökön műtik az epémet. Addig nagyon sok a munkám, rendbe kell tenni a kertet, mert utána egy hónapig tehermentesen kell élnem. Nálam látszik a föld a virágoskertben is, ezért kapálni kell. Próbálom évelőkkel tömíteni, viszont az egynyári virágokat is szeretem. Ezek növekedésének pedig szabad föld kell. Legalább is így tanultam elődeimtől. 


    Zsuzsóka, a sok trágya miatt nem szaporodtak el a hangyák? Nálunk nagyon sok hangya van.


    A sárgabaracknál először úgy láttam, elfagyott a virág. Egyszer nézem, tömegével vannak a kis barackok. Aztán potyogni kezdett. Nem baj, - mondom- ha tizede marad meg, akkor is főzök lekvárt. Potyogott, potyog, pedig nő szépen. Ma már azt mondom, a családnak enni elég. Kis buta fácska közvetlen a beton mellett nőtt ki. 

    előzmény:
    klára13 (74889)
    2019-05-11  21:34
  13. 2019. május 11. 21:3474889.

      Virágzik? Holnap lemegyek és megnézem. Sok pompás virág van, de ez a kis eléggé jelentéktelen, a legédesebb.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74883)
    2019-05-11  06:30
  14. 2019. május 11. 21:2074888.

    "Meghan édesanyja, Doria befogadta Archie-t, a macska pedig fontos részévé vált a családjuknak. Meghan imádott vele játszani, mindig róla áradozott a barátainak. Nem meglepő, hogy a babájának is az Archie nevet adta, hiszen imádta azt a cicát


    – mesélte a hercegné egyik régi barátja a The Sunnak.

    előzmény:
    klára13 (74887)
    2019-05-11  20:26
  15. 2019. május 11. 20:2674887.

      Igaz, erre nincs is szükség, hiszen a  gyermek vegán. És ugye  az anyatej...

    előzmény:
    klára13 (74886)
    2019-05-11  20:18
  16. 2019. május 11. 20:1874886.

      Ajaj! Csak nem vertem szét  a topikot összeesküvés elméletemmel? Nem létezik! Erős itt a kötőanyag! Szívesen olvasok cáfolatokat. 
       Még annyit:a gyermek felmutatásakor természetellenesen óriási hasat látok, de tejtől duzzadó ciciket nem.

  17. 2019. május 11. 11:5174885.

       Nagy élvezettel figyelem Harry herceg hadjáratát a királynő ellen. 
       Nyilván nem tudta megbocsátani, hogy a királyi udvar érdekeit minden elé helyezte, kíméletlenül.
       Szerencsétlenné tette fiát,mert az nem vehette el élete szerelmét (tényleg az volt), mert polgári származású és elvált asszony volt. Elvetette a hófehér kislányt, mert az látszólag minden elvárásnak megfelelt, így aztán szerencsétlenné tette őt is.
       Majd az unokákat is, akik kisgyermekként árvák lettek - anyjuk máig tisztázatlan autóbalesete miatt, amely bekövetkezésének kósza hírek szerint az arab szerető, sőt magzat volt a fő oka. 
       M.M. a bosszúnak minden szempontból megfelelt. 
       Félvér, nemhogy nem nemesi származású, de rabszolgasarj. Elvált, és filmvásznon pucérkodó színésznő! Megtöltött fegyver, csak időnként meg kell húzni a ravaszt!
        Első lövés: a nő személye.
        Aztán jött a többi szép sorjában. A herceg igazán ismeri a királynő gyengéit, hogy miképpen sebezhető. A hófehér menyasszonyi ruha, amely természetesen kivágott, megmutatja a nő széles,  csúnya, csontos vállait. 
        Aztán sorban jöttek M. M. "szabálysértései". Kitervelt, szisztematikus módon. A különköltözés. Nem akarok mindent felsorolni, csak ami nagyon nagy pofon: otthon születik meg a gyermek - nem tartom kizártnak, hogy béranya hordta ki H. magzatát, nem is közös a szénfekete nagymama családjával. Hiszen egy kis hófehér virágocska.
        M. nagy szerepe volt az odaadó, boldog szerelmes után a várandósság. Ami már túlzás volt, hogy le nem vette kezét hasáról, amely mozdulatot óvó-féltőnek szánta, de néha úgy tűnt, mintha aggódna, hogy a nagy has lecsúszik. Markolászta alul, felül. 
        A kisbaba bemutatása - természetesen H. karjában. Mert hogy ez az övé, és amúgy is, ezzel is hagyományt lehet elutasítani. 
        Aztán lehet tovább csepegtetni a mérget. Afrikába költöznek horribilis költséggel, és hogy vissza, Amerikába.  És a nagy ötlet: a gyermeket vegannak nevelik. Most én kérdezem: vajon az anyatej is tilos számára?!
        A királynő mit tud tenni? Mondjuk, megtiltotta, hogy  M. bármikor Diana ékszereit viselje. Csak Katalinnak szabad. Biztosan vannak egyéb eszközök is, majd kiderülnek.
       Ez a harc pedig megy a dédnagymama haláláig. Vagy ki tudja....

  18. 2019. május 11. 11:0574884.

      Zsuzsa, nem jöhettél rá előbb. A kertészkedéshez meg kell érni. Ez úgy a 30. életév körül következik be. Nem véletlen, hogy nyugdíjasok a kertek bolondjai. Ismert emberekről tudjuk ezt, és nyilván mások is sokan így vannak.

    előzmény:
    leiw (74880)
    2019-05-11  03:45
  19. 2019. május 11. 06:3074883.

    Nálam mos virágzik. Szerencsére jól terjed, aminek örülök. A zöldje is szép talajtakaró. Virágzik a klemátiszom, de azt hiszem a fehér a szépségem elpusztult. Ez is szép, rózsaszín, de közömbös .

    előzmény:
    klára13 (74879)
    2019-05-11  02:40
  20. 2019. május 11. 05:4874882.

    Ma vásároltam a COSTCO-nál,és osztogattak aszalt meggyet kóstolónak.Nagyon meglepődtem hogy nem volt száraz.


    Ez az.Buy Kirkland Signature - Tart Montmorency Cherries, Whole Dried - 20 oz (567 g)- VitaCart Offers Discount Tart Montmorency Cherries, Whole Dried from Kirkland Signature


                    Tart Cherries: 7 Surprising Health Benefits — Nuts.com

    előzmény:
    leiw (74881)
    2019-05-11  04:35
  21. 2019. május 11. 04:3574881.

    Gondolom hogy nagy trauma lehetett neki hogy az osztalytars ongyilkos lett. A fiatalok nagyon a szivukre vesznek dolgokat, igen, lehet hogy ez all mogotte. Megis, valaki kell neki aki kibeszeli ebbol a magaban nem bizasbol es atlenditi a masik oldalra.


    Szegeny lany,...

    előzmény:
    csinomjank (74878)
    2019-05-10  16:54
  22. 2019. május 11. 03:4574880.

    Hat igen, a kozos ingatlan nem sok helyen valik be. A telekkel mi lesz ha megoroklik a gyerekek? Epiteni ra  vagy hasznalni mint kertet, lesz ra kedvuk?  Lassan az unokaid is felnottkorba ernek, marmint onallokka lesznek, lehet hogy ok jobban tudnak hasznositani. Az is lehet hogy idovel valamelyik beleszeret a kerteszkedesbe, en vagyok ra a nagy pelda, soha eletemben nem erdekelt csak most vagy 20 eve jottem ra hogy mennyi oromet tud adni es nagyon sajnalom hogy nem elobb.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74869)
    2019-05-10  07:09
  23. 2019. május 11. 02:4074879.

      Ajaj! Némelyek már el is feledték!  

    előzmény:
    Sheriff-2 (74874)
    2019-05-10  13:22
  24. 2019. május 10. 16:5474878.

    Lanyom kifejezetten szerette a kihivasokat .


    Ezert olyan dobbenetes ,hogy mennyire mas lett .


      Az egyetemet meg nagy onbizalommal kezdte .


      Aztan  masfel evvel kesobb sikerult csak befejeznie ,mint elore terveztek  /megvontak az osztondijat is .


     De hat megesik az ilyen .Massal is . Megfigyelesei szerint   raszalltak az osztondijasokra .


    Egy indiai fiu meg is olte magat . Utana az egyetem beijedt es el kezdett pszichologust fizetni  a tulterhelt diakoknak .Lanyom is jart .


     

    előzmény:
    leiw (74866)
    2019-05-10  03:26
  25. 2019. május 10. 16:4874877.

    jaj - en nagyon szerettem  es szeretem


    ott szulettem -nem messze 


     de  pl . volt rokonom ,aki ott volt sorkatona es annyira rossz emlekei vannak , hogy a kozelebe se kepes menni


    a gyonyoru Balaton felvideknek

    előzmény:
    leiw (74867)
    2019-05-10  03:37

Címlap

top