Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2015. szeptember 14. 22:0360951.

       Dehogy bosszankodj, Magdikám! Lesz annak helye! és iszogathatod te is, hiszen nagyon finom.

    előzmény:
    Kusza (60948)
    2015-09-14  21:52
  2. 2015. szeptember 14. 22:0160950.

      Gratulálok!!!!!!!!!!!!!


      De jó! Nagyon várom a beszámolókat! Menyedlett szép volt? És te királynői? És a kislányok? De jó hogy hozol képeket.
      Az esküvői előkészületek óta jobban megértelek, mint korában. Mert ez az ügy elmondott olyasmiket, amelyeket szavakkal nem kívántál velünk - azaz a világgal - megosztani.

    előzmény:
    hus (60946)
    2015-09-14  21:47
  3. 2015. szeptember 14. 21:5660949.

    Hus akkor most már túl is vagytok a nagy napon, lelehet ereszteni. Gondolom a fiatalok már elmentek nászútra!

    előzmény:
    hus (60946)
    2015-09-14  21:47
  4. 2015. szeptember 14. 21:5260948.

    Az baj ha nincs gyümölcs, de az is ha van, és nem tudunk vele mit kezdeni. Már csináltam egy jó pár üveg rostos almalevet,majd bosszankodhatok, ha nem fogy el. 

    előzmény:
    klára13 (60942)
    2015-09-14  21:13
  5. 2015. szeptember 14. 21:5160947.

      Zsuzsa, mi a könyv címe?

    előzmény:
    szizsuzsóka (60932)
    2015-09-14  05:56
  6. hus
    hus
    2015. szeptember 14. 21:4760946.


    MENYEM LETT!   Jelentem nektek nagy boldogan.  


    Mas pedig veletlen egy jo napunk a gyerekekkel. A fiam itthon maradt, a ferjem sem ment dolgozni, a lanyok iskolaba mentek, igy egy csodalatos idot toltottem a gyerekeimmel.


    Megneztuk a lanyom es en keszitette kepeket mindharman,  mikozben a ferjem aludt egy jot reggeli utan.


    Csiripeltunk mint a verebek, mondtuk az elmenyeket, abba se hagytuk volna, de jottek a satorert es megzavartak bennunket. De ez a keves ido osszefoglalta minden oromunket. 


    Mindig mondom nektek, hogy ezeket a kulonleges idoket amit  a gyerekekkel tudok tolteni, nincs ami felul mulja. Kiveve ez a varatlan reggel, amit el nem felejtek, amig emlekezni tudok. Pont volt az i-re. 


     


    Jovok am es fogok beszamolni .


    Gondoltam ratok tobbszor, mint minden szerettemre, hogy milyen kivalo lett volna, ha itt tudtatok volna ti is lenni.


    Mivel az elet ilyen, ezert gondoltam ratok tobbszor is es keszitettem kepet, amit ide felteszek. 


    Meg mindig van elpakolni valo edeny, de minden elmosogatva, feltisztitva es amit kellett fagyasztoba tettunk.


    Jovok majd amikor tudok ma, anyosomnak  viszek egy par finomsagot meg.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  7. 2015. szeptember 14. 21:3660945.

      Látod, teljesült - találkoztál apukáddal. Az álom is egyfajta valóság. Hozzád hasonlóan szintén nagyon boldoggá tesz egy-egy ilyen találkozás.
       Hipnózisban is volt ilyen élményem, a mai napig teljes, ép képszerűséggel fel tudom idézni. Nagyon jó.

    előzmény:
    argeleb2003 (60941)
    2015-09-14  14:55
  8. 2015. szeptember 14. 21:3260944.

      Azt hiszem, az antrax volt a fő ütőkártya, és a feltételezett egyéb biofegyver. Aztán nem találtak semmit.

    előzmény:
    argeleb2003 (60941)
    2015-09-14  14:55
  9. 2015. szeptember 14. 21:2960943.

       Hogy nincs semmi joguk, az talán túlzás. És valóban van valami "rangsor" az országok között. Némelyek lenéznek bennünket, és mi is lenézünk némelyeket. Még ma is hat pl az "oszd meg és uralkodj!"
       Emlékszem 56 utáni néhány hetes menekültlétünkre. Édes anyucikám kétségbeesett lépéseket tett bizonyítandó, hogy nem vagyunk akárkik, szegény földönfutók. Hogy páncéltőkés bécsi zongoránk van és három szobánk, ilyesmikkel dicsekedett. Amikor jöttünk vissza és ujjlenyomatot vettek tőlük, rettenetesen megalázottak voltak. Ezt láttam, de nem értettem okát.

    előzmény:
    argeleb2003 (60941)
    2015-09-14  14:55
  10. 2015. szeptember 14. 21:1360942.

      Az m3-ba én is szívesen belenézek. Olyan jó látni a hetvenes évek kedvelt színészeit,  akkori megjelenési formájukban, akkori frizurájukkal, ruhájukkal. Mintha látná egykori kontyomat, mindent. A tupírozott frizurákat!


      Almafának szorítok helyet ezen az őszön. Vannak már jó rezisztens fajták. A ti csodás, öreg fátok neve kiderült-e? Nagyon tetszik.
       Megmenekül az aszalógép, Bazsi ragaszkodik hozzá. Ki kell tapasztalnunk a használatát. Ehhez ültetünk almafát!

    előzmény:
    Kusza (60940)
    2015-09-14  13:58
  11. 2015. szeptember 14. 14:5560941.

    Az elso obol-haborurol volt szo ? A falhoz csapkodott kuvaiti csecsemok remmesejerol -aminek alapjan az amerikai kozvelemeny  aldasat adta a haborura ?


     


      --------------


     most az jutott eszembe - hogy fel evet egyutt laktam a 80as evekben egy erdelyi menekult lannyal egy munkahely altal fizetett lakasban ... a lany minden luxust megtagadott magatol -ejjel .nappal azsurozott ,kotott es ezeket arulta -azonfelul ,hogy dolgozott 8 oraban 


     csak egy gyengeje volt  - a jo cigi -   jol meg is kapta a magaet a munkatarsaktol ,mikor a szunetben ragyujtott - hogy ok itt elo magyarok nem engedhetik meg maguknak a malborot  -bezzeg a szegeny menekult meg itt szivja a luxus cigit ...


     sok ember agyaban a menekult egy alsobb kaszt , akinek nincs joga semmihez csak amit a regebb ota ott lakok odadobnak neki ...


    ______________________


    olyan szepet almodtam , apukam jott latogatoba -nagyon fiatal volt - katona ruhat viselt es azt mondta " na nem is szamitottatok ram -ugye ?   gondolom -konnyu megfejteni  - a vagy almok kategoriaja ,ami mar nem teljesulhet  ...

    előzmény:
    klára13 (60937)
    2015-09-14  13:20
  12. 2015. szeptember 14. 13:5860940.

    Nem a Jóbarátokat nézem, hanem a Barátok közt. Most újból nézem az m3-on a Pampák királyát, minden este azzal fejezem be a tévézést, felvételről nézem.

    előzmény:
    klára13 (60939)
    2015-09-14  13:39
  13. 2015. szeptember 14. 13:3960939.

      Ó, persze.  És hát ma már nem a házasság az egyetlen lehetőség, megvan a majdnem-közös-élet lehetősége, nagyon helyesen. Bizony, mi egészen más világban voltunk fiatalok!
       Magdikám, te mit nézel a tévében? Úgy emlékszem, kedvelted a vidám Jóbarátokat. Én  a főzős műsorokat is kedvelem. Nagyon lelkes leszek tőlük - aztán marad minden a régiben.

    előzmény:
    Kusza (60922)
    2015-09-12  17:23
  14. 2015. szeptember 14. 13:2860938.

      Úgy tűnik, egy napig tartott az aszalás iránti lelkesedés. Zsófikám csalódottan magyarázta, hogy másfél kiló barackból maréknyi aszalvány lett. Hogy a kimagozott paradicsomból paradicsomhéj lett! Holnap visszaviszi az Aldiba a gépet. Gyorsan szedtem néhány zacskó nagyon apró koktélparadicsomot, szerintem az jó lesz. Aztán bele a főszeres olajba, és készen van a rendkívüli, drága csemege.
     Tűnődöm, megtartsam-e én az aszalóberendezést.

  15. 2015. szeptember 14. 13:2060937.

      Janka! Mi minden történik veled! Még hogy gyermekrabló nagymama! Na, ezzel sem sokan dicsekedhetnek.
      Itt dolgozgatok a tévé  közelében, az iraki háború előkészítését és megvalósítását hallgattam inkább, mint néztem. Tanulságos volt, mert azt láttam, hogy a mi politikusaink és médiánk kisinasnak sem mondható az egyesült államok hasonlói mellett, amikor a nép manipulálásáról, ijesztgetéséről és megvezetéséről van szó. Megnyugtató tapasztalat.

    előzmény:
    argeleb2003 (60929)
    2015-09-13  16:37
  16. 2015. szeptember 14. 09:1860936.

      Hozzád hasonlóan vagyok én is, Zsuzsa. Ezt a két sorozatot szívesen nézem, az ócska lövöldözőseket ls üldözősöket nem kedvelem. És nagyon szeretem az új információkat adó filmeket, mindenféle területről. Például, hogy miképpen rabolja ki az ember a tengereket. Tonnaszám, sőt sok tonnaszám fogják össze naponta a halakat, rákokat. Mi, az emberiség, felfaljuk a bolygót. És egyre csak szaporodunk. A színesek, miközben a fehér faj kihal.

    előzmény:
    szizsuzsóka (60926)
    2015-09-13  06:39
  17. 2015. szeptember 14. 09:1160935.

      Bizony, szinte katartikus élmény volt számomra, amikor szembenéztem a ténnyel, hogy mindenki elment rokonságomból aki az előttem járó generáció tagja volt. Ebből az következett, hogy mi következünk. Meglepődtem, aztán elfogadtam. Hogy most már mi vagyunk azok a nagynénik, nagybácsik, akik egészen mások, mint a fiatalok, legalább is ők - egykor mi - így érzik. És most már mi tudjuk, mennyire másképpen van. Lényegünk, talán lelkünk, az évtizedek során nem változik. A megváltozott külső mögött ugyanaz él, aki kislány volt, aztán nagylány, pontosan ugyanaz.

    előzmény:
    Zsumi45 (60925)
    2015-09-12  21:16
  18. 2015. szeptember 14. 09:0160934.

       Na igen, hol ezt tartják jónak, hol azt, bármiről van szó. Mostanra kialakult az a nézet, hogy az újszülöttnek akkor van komfortérzete, ha olyan szorosan érzi magát, mint az anyaméhben volt. A pólyában sem volt szabadon a karja, ha jól emlékszem. A pólyát pontosan azért szerettem, amit te írtál róla. Fogalmam sincs, a különböző nézetek miképpen alakulnak ki, milyen megfigyelések vannak mögötte. Mert hogy a kisbaba szóban nem mondta el, az biztos. Igaz, vannak más közlési módok is. Szóval, most az a meggyőződés, hogy bekötve jó neki. És nem használnak hintőport.
      A bölcső kapta még vissza régi becsületét, hogy a hintázástól összerendeződnek az agyféltekék.

    előzmény:
    szizsuzsóka (60933)
    2015-09-14  06:10
  19. 2015. szeptember 14. 06:1060933.

    Nekem ebben az nem tetszik, hogy baba kezei is benn vannak, és kevéssé tud mozogni. Régi képeken látni, hogy babákat bepólyázták olyan fásli -szerűséggel , nem tudott mozogni benne .


    A pólyának az első 1-2 hétben az az előnye, hogy amig az anyuka megtanulja a babát kezelni, megfogni stabilan tartja a baba  hátát, gerincét . A hálózsák később azért jó, mert ha kitakarózik a baba , nem fázik meg. Zsolt fiam olyan mozgékony volt, hogy 3 hetes korában kievickélt a kiságy rácsáig, és nagy sírásra ébredtünk, mert nyomta a fejét.

    előzmény:
    klára13 (60916)
    2015-09-12  09:35
  20. 2015. szeptember 14. 05:5660932.

    Zsuzsám ! Bölcs gondolatok. Zoltán fiamtól egy Goleman könyvet kaptam , melyben a dalai láma gondolatait írja le ( vagy elemzi ? ) Nagyon érdekes le, érdekel . Ez az író foglalkozott az érzelmi és a társas intelligenciával is.

    előzmény:
    Zsumi45 (60924)
    2015-09-12  20:42
  21. 2015. szeptember 14. 05:4060931.

    Tudod Zsuzsám, ez így van a mi korunkban . Elmennek kortársaink , rokonaink.Anyukám ezt úgy fogalmazta , "pattognak a szálak. (Mármint amelyek ide kötnek bennünket ) Barátok, jó ismerősök száma csökken. Szerencsére van családunk, és Neked szerencséd van , hogy lányod van

    előzmény:
    Zsumi45 (60925)
    2015-09-12  21:16
  22. 2015. szeptember 13. 18:2160930.

      Marika drága, és most hogyan dolgozol?!

    előzmény:
    jara (60927)
    2015-09-13  07:55
  23. 2015. szeptember 13. 16:3760929.

    Most megint sotet van -  jon az eso - nagyon szokatlan ez szeptemberben erre fele - megint ramtort a mormotasag ...


     


    micsoda kalandozasaid voltak ! en eddig az kozel -keletnek csak et a biztonsagos reszet ismertem meg ....


     es megerte luxor az izgalmakat ?


    ------


     szoval  menyet volt - szegeny allatkaid ... a sogoromeknal is hasonlo tortent .. a kalitkaba zart kismadarka feje leharapva ...


     de nem jottek ra , hogy milyen allat tehette  -a villa belsejeben ... de nagyon megijedtek nehogy a kisbabat is megtamadja  ...


    ____


     


    igen fiatal anyuka voltam 24 evesen  - akkor meg mindenki fiatalabbnak nezett a koromnal ... es sokan azt hittek , hogy valami tinedzser anya vagyok ... egy francia turistano elkepedt  ,mikor elmondtam neki ,hogy a kislanyom 6 eves   -   megkerdeztem tole , hogy miert van meglepodve " nem gondoltam volna ,hogy ennyi idos gyereke van "  hat eves ! 


    - de hat en 30 eves vagyok - ugyan maga maximum 20 != ez volt a valasza


     azota fordult a kocka  -  2 eve a magyar hataror kovetelte , hogy adjak elo bizonyitekot arrol - hogy az anyja vagyok a gyerekeknek  - mert o ugy gondolja  , hogy en nagymama vagyok ,aki illetektelnul viszi az unokait  kulfoldre ...


    milyen jo  , hogy Parizsban egy hataro sem sertegetett igy  ...


     


     

    előzmény:
    klára13 (60919)
    2015-09-12  17:01
  24. 2015. szeptember 13. 11:1660928.

     Vörösrózsa, az utolsó hónapba léptél? Október közepén érkezik Dorina?
     Ahogy emlékszem, az utolsó hónap nagyon nehéz. A gyermek a csontokat is elmozdítja, ami elég sok fájdalommal jár, már nem is nagyon lehet tudni, miképpen lehet kényelmesen elhelyezkedni az ágyban. Se állni, se ülni, se feküdni nemigen lehet, de az egészet enyhíti a tudat, hogy hamarosan karodban tartod kisbabádat. Kívánom, hogy minél kevesebb kényelmetlenséget kelljen elviselned.
      Hogy álltok a készülődéssel?
      Az utolsó hónapban is dolgozol? Zsófikám első fiánál mintha a munka hőse kitüntetésre törekedett volna, aztán a másodiknál már tudta, sokkal fontosabb a nyugalom és a pihenés.
       Fantasztikus gyermeknevelési könyvre bukkantam, arról szól, hogy miképpen tudjuk leghatékonyabban segíteni gyermekünket, és erőszak nélkül mindent az ő érdekében cselekedni. Tegnap az üzletben rettenetes hisztit vágott ki egy kislány. Láttam, az ő szüleinek is elkelne ez a könyv. Mindenkinek elkelne. Bárcsak akkor olvastam volna, amikor fiaimat neveltem. Sokat nem hibáztam, hiszen boldogságra képes, szeretetteljes, családszerető és szorgalmas emberekké váltak. De mégis jó lett volna. Talán nagyobb lenne az önbizalmuk, amiből semmi sem elég, és nagyképűséggel titkolják, ha néha meginog. Bazsikámat folyton dicsérni kell. Elküldetek neked egy példányt, biztosan örömmel olvasgatod, amikor már nem kell munkába sietned.


    Zsuzsu is köszönt.
     

    előzmény:
    Princino (60424)
    2015-07-31  12:34
  25. 2015. szeptember 13. 07:5560927.

    Szervusztok.


    Elromlott a számítógépem. Nehezen, de sikerült ide belépni. Kellemes napot kívánok.

  26. 2015. szeptember 13. 06:3960926.

    Nem tartom szégyennek a tévénézést, csak  nem tudok mindent megnézni. Ezt a sok krimit , amiben robbantanak, villantanak, gyorsulási versenyt csinálnak, nem tudom megnézni. Fárasztja a szemem , agyam. Természetfilmet, híreket nézünk. Kétfélét, mert mindegyik oldal mást hazudik, illetve mást tagad el. Krimik közül a Rexet, Colombót szívesen megnézem .


    A paradicsom nálam is kezd beteg lenni, főleg a levelek .. Másodvetésben ültettem céklát és zöldbabot , utóbbi virágzik és kis hüvelyek már látszanak, a cékla is nődögél, nem lesz túl nagy , de azt nem is szeretem .

    előzmény:
    klára13 (60909)
    2015-09-11  22:03
  27. 2015. szeptember 12. 21:1660925.

    Magunkról: Ma Csanádapácán elbúcsúztunk az én generációmnak az utolsó Anyukájától. (családon belül a nászomékkal  most már mi maradtunk igazán az "öregek").Nagyon szép,hosszú, dolgos életet élt. Csodáltam testi-lelki erejét, kedves, figyelmes egyéniségét. Ők még földműveléssel foglalkoztak, de 4 unokája már diplomát szerzett- 30 év körüliek, házasságot kötöttek- de dédunokának még nem örülhetett. Nagyon szerettem én is.


    Délután újabb szomorú hírrel fogadtak Szegeden: férjem egyik unokatestvére kapott agyvérzést s épp ma húnyt el.


    Itt vagyunk a kapuban. 


     

  28. 2015. szeptember 12. 20:4260924.

    Már megjelent a holnapra szánt folytatás :


    "Mindenkinek van, vagy lehet helyzetfelismerése. Mostanában ahogy szokás mondani, helyzet az van! 


    smile hangulatjel Ehhez a helyzethez, ha akarunk, ha nem viszonyulunk valahogy. A viszonyulásunk belőlünk fakad. Reagálunk valamire, valahogyan. Mindenki úgy ahogy tud. Isten őrizz, hogy megítéljük! /pl jól, rosszul/ Persze az is rólunk szól. Amit a napokban elkezdtem, az nem más, mint egy megközelítése annak, hogy hogyan reagálunk, ha Bennünk valamely tulajdonság el van nyomva atudattalanba. Most a migránskérdés, jelenség kapcsán kezdtem az elmélkedést azt folytatom.
    Éretlenség: Az éretlen ember nem nőtt fel, azért nevezzük éretlennek. Gondolkodásában, még nem felnőtt. Ezért egy adott helyzetet, nem képes felelős gondolkodással kezelni. Az ilyen kihívások elől gyakran el is menekül, például azzal, hogy homokba dugja a fejét.
    A realitás hiánya: gyakran ikertestvére az előbbinek, az éretlen személyiségnek. Az álmodozás, az illuzórikus reménykeltés, a Pató Pálos ráérünk még, a helyzet alul vagy pánikszerű túlértékelése, mind jellemző erre a viselkedésre. Jelöli azt a várakozást is, hogy majd megoldódik. Valakik megoldják.
    Irrealitás: a helyzet felmérésének teljes csődje. Gyakran a háttérben a menekülésé a főszerep és az, hogy totálisan mást lát és másképp értelmezi, és értékeli a kihívást.
    Elszántság: az előbbiek ellentétei következnek. Az elszántság egy ideig még jól is jöhet, a gond akkor kezdődik, amikor a helyzet változik és az illető nem reagál a változásra. Ott folytatja, ahol abbahagyta, függetlenül attól, hogy közben valami történt.
    Agresszió: Az önvédelem helyes és szükséges viselkedés veszélyhelyzetben. A baj akkor van, ha a lépések nem arányosak a veszéllyel. Régen rossz, ha ököllel szeretnénk valamit elintézni. Később rájövünk, hogy nem intéztünk semmit.
    Elvakultság: Gyakran együtt jár az agresszióval, valamint egy meggyőződéssel: csak nekem lehet igazam. A szomorú az, hogy az illető képes agressziót alkalmazni, hogy bebizonyítsa elvakultságának tárgyát.
    A második részt tegnap a félelemmel kezdtem és az egyik legnagyobb manipuláló tényezővel zárom.
    A BŰNTUDAT az egyik legnehezebben feltárható és a legnehezebben megváltoztatható szerep Bennünk. A jelenlegi helyzetben óriási szerepe van. Gondoljunk akárcsak a Németek érintettségére. De itt a gazdag Európa képzete. Én szabad vagyok, ők nem. Vallási oldalról: Bűnös vagyok itt az ideje, hogy vezekeljek. Talán ezt az életem végén jóváírják. Ez a téma a legnehezebb, még sok dolgot el lehetne róla mondani, de itt befejezem. Nagy tanítások jönnek! Áldás Mindenkire. Legyetek éberek! Most a szív és az ész egyensúlyára van szükség. Az önvédelem nem önzés! Igyekezz Isten minőségében élni!
    Szeptember 13-ra"

    előzmény:
    Zsumi45 (60923)
    2015-09-12  19:48
  29. 2015. szeptember 12. 19:4860923.

    Klárám, sajnos nagyon kiégett a "kertecském" a tűző napon, pedig leánykám öntözte minden reggel. A délike még állja a sarat, de a levele megsárgult. A paradicsomon 10-12 db. után már csak virágzott, de nem kötött. Vhelyen jobban sikerült árnyékolni, most is virágzik a büdöske.


    Érdekel a folytatás? Elhoztam, a szerző a fészbukon adja közre gondolatait.


    "Nos ígéretemhez híven folytatom. A szembenézés senkinek sem könnyű, ezért kérem elgondolkozni és nem csípőből tüzelni. Álarcot hordunk valamennyien, de legkevésbé más miatt!


    Tömegjelenséggel találkozunk, ezért lehetőségeket vázolok fel, hogy kiben mi zajlik nem tudom, de össznépi szinten mindenképp szembe kell néznünk a következőkkel:
    Félelem,
    Életképtelenség,
    Elhatárolódá s, 
    Önzés,
    Önfeladás, 
    Naivitás,
    Éretlenség,
    A realitás hiánya,
    Irrealitás,
    Elszántság, 
    Agresszió, 
    Elvakutság
    A fent említett fogalmak mindegyike megjelenik szimbolikusan is és jelenség szintjén is. Bármelyikkel gondunk van, a jelenség segíti a szembenézést. Különösen akkor igaz ez, ha indulatba jövünk valamelyik fogalom megtapasztalásakor. Nézzük egy kicsit közelebbről:
    Félelem. Ennyi ember megjelenése, tömegjelenetek, a migránsok nem tartják be a törvényeinket, és ehhez hozzájáruló feltételezések /eljövendő terrorcselekmények/ félelmeket generálnak. Ráadásul a hazánk nagyban, olyan, mint kicsiben az otthonunk. Nos azon ők átgyalogolnak. Átvitt értelemben belépnek az intim szféránkba.
    Életképtelenség. Ez több oldalról is tükör. Hiszen ahol eddig éltek, ott nem képesek tovább élni. Jelenleg átmennek Magyarországon, ezzel azt üzenik, hogy nekik az itteni élet sem megfelelő. Aki képtelen az életre, az nem tudja megvédeni önmagát. Jelenleg az egész E.U. Beleértve minket is.
    Elhatárolódás. Vannak aki egyetlen migránst sem szeretnének látni. Itt felmerül a keresztény magatartás kérdése, a humánum kérdése, az empátia és az irgalom kérdése.
    Önzés. Szélsőségesen, a nem osztozom senkivel semmiben magatartás. A tolerancia hiánya. Ennek ellentéte az
    Önfeladás. Nálunk Magyaroknál gyakori a mártír szerep, ezért is vezetünk a rákos betegségek halálozási statisztikája szerint a világon. Aki azt mondja mindenkit be kell fogadni, az elfelejtkezett Önmagáról és öngyilkos játszmát játszik.
    Naivitás. Naivitás azt jelenti, hogy nem látok távolabb és nem is akarok meglátni összefüggéseket. Gyakori az éretlen személyiségeknél. Aki azt mondja, hogy ez a felerősödő bevándorlási hullám nem szervezett, az naivnak mondható. Aki nem látja át, hogy ez egy modern népvándorlás, az szintén. Holnap folytatom.( Kalo Jenőtől)
    Szeptember 12-re

    előzmény:
    klára13 (60908)
    2015-09-11  21:48
  30. 2015. szeptember 12. 17:2360922.

    Lilianának még két év van hátra az egyetem befejezéséig, nem hiszem, hogy addig terveznek valamit.

    előzmény:
    klára13 (60917)
    2015-09-12  09:41
  31. 2015. szeptember 12. 17:1760921.

      Nekem is voltak madaraim. Aztán egy délután nem voltam otthon, hogy megvédjem őket, és a menyét mindet lefejezte. Majd szétrágta az autók vezetékeit, hihetetlen kiadást okozva. Már megjelent idén is, egy autót kinyírt. De ahogy letettem Tomi egyik ugyancsak illatozó plédjét mosás nélkül, azóta távol marad. Azt hiszi, ott a kutya.

    előzmény:
    argeleb2003 (60918)
    2015-09-12  15:23
  32. 2015. szeptember 12. 17:0860920.

      "Polyak vagy sem ? Nekem szornyu volt - 2 nap mulva kivettem belole az elso gyermekemet es  csak ugy szerettem tartani a kezemben...semmi gubo vagy ilyesmi ..."
       Kinek volt szörnyű? Neked vagy lányodnak? Úgy emlékszem, nagyon fiatal anyuka voltál. Tán 19 éves?
       Láttam egy filmet, brazíliai szigeten egy madárbarát nagyon gazdag ember madárparadicsomot létesített. Mindenféle gyönyörű madárral teletelepítette szigetét. Ragadozó nem volt, remekül érezték magukat. Hozzátok ezt az egy fajtát telepítették? És talál élelmet, vagy etetik?

    előzmény:
    argeleb2003 (60918)
    2015-09-12  15:23
  33. 2015. szeptember 12. 17:0160919.

       Janka, nem muszáj minden percünknek mindig hasznosnak lenni.
       Eső? Nagy élmény ott, nem? Mintha száraz vidék lenne. Tévedek?
       Egyiptomban éltem át hatalmas esőt. Egészen elképesztő méretű volt. Kisbuszal utaztunk Luxor környékén ahhoz a templomhoz, amit áttelepítettek, hát, Uramfia! Az út két oldalán valóságos tenger volt. A kopt keresztény sofőr keresztet vetett és nekivágott átkelni a veszélyes szakaszon. Az egyik oldal leszakadt, és a víz alatt kivilágított, nyitott ajtajú taxit láttunk. Nagyon szürreális volt. Nézelődtem, látom-e kivirágozni a sivatagot, de csak némi mohaszerű valami képezett itt-ott zöld foltot. Azóta már tudom, hogy a sivatag virágzása egészen máshol történik.
       Közben megy a tévében a Nasa X aktái című film. Illusztrációkkal. A szemtanúk elbeszélései valódiak. Nagyon különös.

    előzmény:
    argeleb2003 (60918)
    2015-09-12  15:23
  34. 2015. szeptember 12. 15:2360918.

    Itt nincsenek varjak  - azert vettuk videora Nemetorszagban .Igen -en is most olvastam meglepodve , hogy ezek a madarak eszkozt is hasznalnak .


    Itt a myna madar enekel nekunk - ha  majd lekapcsolhatjuk a legkondikat-akkor elvezhetjuk is !


    Koszonom ,hogy feliratkoztal ! Tul erdekes videokat nem  igerhetek - a meglevoket szerkesztgetem - probalom tanulni az egeszet ...


    --------------------------------


    Polyak vagy sem ? Nekem szornyu volt - 2 nap mulva kivettem belole az elso gyermekemet es  csak ugy szerettem tartani a kezemben...semmi gubo vagy ilyesmi ...


    --------------


    idojaras -meglepo modon nagy vihar es eso volt erre  -olyan nyomott vagyok - csak teblabolok - semmi ertelmeset nem csinalok ...

    előzmény:
    klára13 (60898)
    2015-09-10  22:53
  35. 2015. szeptember 12. 09:4160917.

      Magdika, mik a terveik? Esküvő...

    előzmény:
    Kusza (60914)
    2015-09-12  08:42
  36. 2015. szeptember 12. 09:3560916.

      Tudjátok-e, hogy kiment a divatból a pólya? Helyette van a babagubó, az angol baby swaddle wrapnak mondja. Jobb-e ez? A pólya fő erényének találtam anno, hogy a betétnek köszönhetően a gyermek nem csuklott meg kezünkben, szép egyenes fekvésben maradt továbbra is.

  37. 2015. szeptember 12. 08:4660915.

    Azt mondják a lányommal hasonlítunk egymásra, Liliana viszont inkább az apukájára hasonlít. Nem találok régi képeket.

    előzmény:
    szizsuzsóka (60910)
    2015-09-12  06:13
  38. 2015. szeptember 12. 08:4260914.

    Marika szeretettel köszöntelek a névnapodon, az Isten éltessen sokáig!

    előzmény:
    jara (60857)
    2015-09-07  20:49
  39. 2015. szeptember 12. 08:3760913.

    „A mintegy négyezerötszáz főt befogadó ministadion, valamint a kétszintes öltözőépület és klubszékház kilencszázmillió forintból... készül el.


    Az út melletti lelátó tetején alakították ki az egybefüggő VIP-szektort. Hímzett gyirmóti címerrel ellátott kényelmes bőrfotelek várják majd itt a különleges vendégeket. A székek egyébként Spanyolországból érkeztek – erről a még ott lévő üres dobozok feliratai árulkodtak –


    Az NB II-es csapat már birtokba is vette az új öltözőt..."


     


     

    előzmény:
    klára13 (60912)
    2015-09-12  08:10
  40. 2015. szeptember 12. 08:1060912.

    A szépséges, új sportállamtitkár.
    Okos is: sportjogász.

    előzmény:
    klára13 (60911)
    2015-09-12  07:36
  41. 2015. szeptember 12. 07:3660911.

          Kellemes hétvégét kívánok!
          Úgy tűnik itt a kitárt ablak mellett, hogy egyelőre kifújt a zimankó. A jósok is mondják, hogy jön a szépséges vénasszonyok nyara. Adja Isten. Legyen napsütéses, langyos és hosszú ősz. Aztán enyhe és rövid tél.
         
         

    előzmény:
    szizsuzsóka (60910)
    2015-09-12  06:13
  42. 2015. szeptember 12. 06:1360910.

    Magdika ! Szépek harmonikusak a fiatalok. Liliánán látszik, hogy "véred ", lányod és ő is hasonlítanak Rád. Tegyél fel kérlek egy régi képet Magadról, lányodról és Liliánáról !

    előzmény:
    Kusza (60904)
    2015-09-11  19:45
  43. 2015. szeptember 11. 22:0360909.

      Zsuzsa, feltűnik-e, hogy egyre  nagyobb kardigánokat kell kötnöd? Eszedbe jut-e az első, a kocsikabát?
      Nagyon finom ám a körteszörp is. Úgyis arra válogatod a gyümölcsöt?
      Látod, én szeretek tévét nézni. Gondolom, többen is közülünk, csak valahogy szégyenteljes tettnek kezd számítani. Pedig sok értéket közvetít, és jó szórakozást is nyújt.
       A paradicsom nálam kifújt. Hallom, jön a nyaram, talán még kicsikét összeszedi magát a sok mamut nagyságúra nőtt tő,és érlelni kezdi bogyóját. Sajnos, bogarak ismét vannak. A kertipoloska. Mondtam, hogy Zsófi is bekapott egyet?Azt mondta, nagyon csípős!

    előzmény:
    szizsuzsóka (60900)
    2015-09-11  06:13
  44. 2015. szeptember 11. 21:4860908.

    Zsumikám, erkélyed kertecskéje átvészelte távollétedet? Nekem is vannak kerek levelű délikéim, mindig eszembe jutsz róluk. A kukaclevelű szebb, mert ennek matt a szirma, amannak pedig  nagyon szép fényes.
      Jön-e a cikk második része?


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (60906)
    2015-09-11  21:10
  45. 2015. szeptember 11. 21:4360907.

       Nagyon  szépek a kislánlyaid. Milyen gavallér a fiú! Olyan hihetetlen, hogy a pici Lilianából felnőtt nő lett.

    előzmény:
    Kusza (60904)
    2015-09-11  19:45
  46. 2015. szeptember 11. 21:1060906.

    Magdi! Nagyon helyesek a fiatalok, szép helyen jártak.


     

    előzmény:
    Kusza (60904)
    2015-09-11  19:45
  47. 2015. szeptember 11. 21:0860905.

    Zsuzsa Kedves! 


    Most olvastam vissza, s látom, hogy családodat nagy szomorúság érte. Igy utólag szeretném kifejezni együttérzésemet!Tragédia, ha gyermekét temeti a szülő.


    Mi holnap megyünk Békés megyébe, vejem egyik közeli hozzátartozójának temetésére, aki szép kort ért meg, de minden hozzánk tartozót fájdalommal búcsúztatunk. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (60893)
    2015-09-10  06:32
  48. 2015. szeptember 11. 19:4560904.

    Ez csak lányos út volt, a rá következő héten Liliana volt Marcóval Barcelonában 3 napig. Ezt az utat kapta Liliana ajándékba Márcótól a diplomájára.

    előzmény:
    klára13 (60903)
    2015-09-11  13:07
  49. 2015. szeptember 11. 13:0760903.

      És a fiúk? A bányában dolgoztak?

    előzmény:
    Kusza (60902)
    2015-09-11  12:31
  50. 2015. szeptember 11. 12:3160902.

    A lányok Pugliába kirándultak.

Címlap

top