Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2016. november 22. 06:2566201.

    Az én tapasztalatom szerint régebben, mondjuk 40-45 évvel ezelőtt, sokkal keményebb telek voltak. A melegedésben van igazság, de vannak olyan tudósok is akik azt mondják hogy a föld történetében mindíg voltak ilyen időszakok, csak mi nem voltunk ott, és nem voltak pl.videók, meg okos telefonok stb.....stb....


    Egy más szóval a hírközlés miatt azonnal tudunk azokról a dolgokról is, ami a világ "másik oldalán" történik.


    Amikor én gyerek voltam, a kisdobos pár hetente jött megmondani hogy mi a kilátás a kukorica vetésre, vagy mikor lesz az aratás.


    Valahogy 10-éves körűl lehettem amikor először láttam fekete-fehér TV-t a kirakatban. Nekünk semmit nem ért (volna), mert a mi utcánkban nem volt még áram.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66198)
    2016-11-22  05:47
  2. 2016. november 22. 05:5266200.

    Nagyon ügyes ötlet !Jól néz ki.

    előzmény:
    jara (66195)
    2016-11-21  21:32
  3. 2016. november 22. 05:5166199.

    Marikám ! Nem feltétlenül kell mindenről véleményt nyilvánítani . Mi csak azt szeretnénk, ha csak egy hangulatjellel jeleznéd , hogy jól vagy , tudhunk Rólad akkor is, ha nincs kedveb írni, vagy nincs mondandód !

    előzmény:
    jara (66195)
    2016-11-21  21:32
  4. 2016. november 22. 05:4766198.

    Csodálkozva látjuk az amerikai hóviharokról, küldött tévéfelvételeket. Régen is ilyen volt az időjárás , vagy csak az utóbbi időben bolondult meg Nálatok is ? Nálunk az utolsó pár év enyhe volt, elmaradt a havazás . Küldök egy képet , mely évekkel ezelőtt fiam születésnapján, március végén készült. Után kb 2 héttel nyár lett . Kimaradt a tavasz , mint átmeneti évszak. (évek óta )

    előzmény:
    Sheriff-2 (66188)
    2016-11-21  17:17
  5. 2016. november 22. 05:3666197.

    Kedves Jani ! Ajánlom a Jobline-t . Mi végképp nem tudunk segíteni, nyugdajasak vagyunk és jól tudunk dütni. No és helyileg sem mindegy , hol szeretne dolgozni.

    előzmény:
    jani.sz18@citromail.hu (66193)
    2016-11-21  20:44
  6. 2016. november 22. 05:3666196.

    Nem örűlök neki, hanem csodálkoztam hogy a Kanadai Parlamentben fordult elő, mert azok művelt emberek.


    Vannak olyan parlamentek, ahol verekednek.


                Packing a Punch: Fist fights the norm in Ukraine's parliament - YouTube


     


                Raw: Epic Fight Breaks Out in Turkish Parliament - YouTube

    előzmény:
    Bagoly (66192)
    2016-11-21  20:28
  7. 2016. november 21. 21:3266195.

    Klára, köszönöm, hogy hiányolsz. Pedig jól teljesít most a topik. Olvasom, de nem tudok érdemben hozzászólni.


    Hogy érzed magad? 


    Van egy rossz színű kép, de mutatom, hogy mit csináltam az elmúlt hónapban a szabadidőmben. Öt darabot, kívánságra. Madzagból, nyers színű molinóból és szélcsipkéből. "horgoljuk be a tejfölös vödröt" projekt.


    Semmi eltévelyedés az irodalomban, művészetben sajnos.  Remélem, azért még visszatalálok.

  8. 2016. november 21. 21:1766194.

    Klárám, nem tudom elkapni a fonalat. Talán most, hogy gondolkodom, legyek-e a pék pókja.


    Kedves János pék! Ön oly leleményes, hogy biztosan sikerül állást találnia, hisz kelendő mestersége van.


    Miután fiatalnak gondolom, esetleg első munkahelyét keresőnek, nézegesse az iskola által ajánlott helyeket.


    A bejelentéssel kapcsolatban: Ön is tudja, hogy minden szerződéshez két fél kell. Ha van az ügyfélkapura belépési lehetősége, (legyen) egyből tudja, hogy a szerződés szerinti megállapodást teljesíti-e a munkáltató.


    Ha pedig kamu ez a (fatüzeléses kemence) hamu, akkor kellemes időtöltést a továbbiakban is.

  9. 2016. november 21. 20:4466193.

    Sziasztok!


     


    Tudtok segíteni abban, hogy hova érdemes elmennem dolgozni? Most végeztem pékként, és nincsen sok tapasztalatom. Olyan helyet keresek, ahol be vagyok jelentve, mert sok rosszat hallottam már.


    Remélem, kapok tőletek választ


    Köszi Jani

  10. 2016. november 21. 20:2866192.

    Ugy latszik, orulsz annak, hogy a mindig udvarias kanadaiak csunya kifejezest hasznaltak, vagyis valaki azt mondta, a szoba levegoje olyan, mintha  szellentettek volna. Mi ebben az olyan nagyon felhaborito? Te talan valami mas szot gondoltal, sokkal durvabbat es kozonsegesebbet? 

    előzmény:
    Sheriff-2 (66191)
    2016-11-21  19:51
  11. 2016. november 21. 19:5166191.

    Van a daru madártól érdekesebb elhúzás is.....Amazing Plane landing and take-off footage at Maho Beach St Maarten - YouTube


    Ez a videó pedig azt mutataja hogy Kanadában is beszélnek csúnyánnnnn


     


                   Canadian politicians argue after using the word 'fart' in parliament | Daily Mail Online

    előzmény:
    Bagoly (66190)
    2016-11-21  17:53
  12. 2016. november 21. 17:5366190.

    Erdekes lehet. Ha az en fejem folott huzna el az a sok-sok daru madar, bizony izgulnek! 

    előzmény:
    Zsumi45 (66187)
    2016-11-21  16:13
  13. 2016. november 21. 17:4866189.

    Na, akkor oda sem megyek!


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (66188)
    2016-11-21  17:17
  14. 2016. november 21. 17:1766188.

    A fiam pedig itt lakik, és kedden/holnap kapják a következő adagot, szerdán pedig jön haza, most úgy néz ki a viharban....


                   Winter storm causes 340 crashes as it sweeps Minnesota leaving at least one person dead | Daily Mail Online

    előzmény:
    Bagoly (66185)
    2016-11-21  15:49
  15. 2016. november 21. 16:1366187.

    Nagyon szép lehet! Ebben a filmben is sokféle színű és csőr-formájú kolibri versengett a nektárért. Persze a leghosszabb csőrű mindig jól lakott!


    Ezidőtájt mifelénk az átvonuló darvak gyülekezője a látványosság. A közeli Fehértóra szerveznek vezetett kirándulást is, hogy az egyébként zárt természetvédelmi területre  be lehessen lépni.


    "A Tisza-völgyi bemutatóház megtekintése után a tórendszer ideális pontján bevárjuk a darvak esti behúzását. Reményeink szerint madarak tízezrei húznak el a fejünk fölött a felkelő Hold felől a lemenő nap irányába."

    előzmény:
    Bagoly (66186)
    2016-11-21  15:55
  16. 2016. november 21. 15:5566186.

    En is szeretem a termeszeti filmeket, tudod, hogy nalunk a nyaraloban, ami kisse eszakabbra van Torontotol, vannak kolibrik? Telire elkoltoznek melegebb videkre, de egesz nyaron ott lengetoznek a viragok korul. Olyan sebesen, nagy gyorsasaggal jar a szarnyuk, hogy nem lehet latni a labukat! Nemelyik (a him) nagyon szep, szinpompas. Oszinten szolva, en felek toluk, a csoruk irgalmatlan hosszu es vekony, mint egy varrotu, mindig attol tartok, kiszurjak a szememet!

    előzmény:
    Zsumi45 (66181)
    2016-11-21  09:53
  17. 2016. november 21. 15:4966185.

    Hehe, csak mentegetozz! Ahogy tapasztaltam, itt nagyon udvarias emberek vannak, ilyen kicsisegek miatt nem szolnak.


    Megjott a tel? Itt reggelre egy kis ho esett, de a hotakaritok resen alltak es nagy zajjal felkotortak az utakat - ha kellett, ha nem.

    előzmény:
    Sheriff-2 (66183)
    2016-11-21  12:42
  18. 2016. november 21. 15:4666184.

    Jelen pillanatban nincs olvasnivalom, a napokban (szazadszor) lattam egy kedvenc filmemet (Giant); a szep Elizabeth Taylor es a megszebb Rock Hudson szereplesevel, erre fel akartam frissiteni emlekezetemet es eloszedtem a konyvet. Igen, a film - egy-ket aprosag elteresevel - huseges maradt a konyvhoz. Ajanlom mindenkinek, iroja Edna Ferber. Egy erdekesseg: a harmadik szereplo, a rosszfiu James Dean a film forgatasa kozben halt meg autobalesetben. Mivel mar majdnem a vegen jartak, beugrott helyebe valaki.


    Na, a tegnapi jelenet a Tolgyfaszigettel kapcsolatban eleg jo volt, de hatalmas csalodast okozott a ket kincskereso testvernek meg tarsaiknak. Buvar szallt le a melybe, hogy egyszer-smindenkorra eldontsek, mit rejt az ureg, ugyanis evtizedekig azt gondoltak, egy kincsesladat es holttestet. Hat, keremalassan, a lada egy darab szikla volt, a tetem arnyek es melyedes a foldben. Most majd mashol keresgetnek...

    előzmény:
    klára13 (66172)
    2016-11-21  01:43
  19. 2016. november 21. 12:4266183.

    mongjak= mondjak


    Megjegyzés. A helyesírási hibákat azért csináltam, mert kiváncsi vagyok hogy észre veszitek-e.

    előzmény:
    Sheriff-2 (66182)
    2016-11-21  12:35
  20. 2016. november 21. 12:3566182.

    Sziasztok.


    Köszönöm hogy lefordítottad azoknak akik nem értik az angol nyelvet. A vallás nagyon érzékeny téma, mivel hit. Talán nagyon röviden csak azt teszem hozzá, hogy a papok vizet prédikálnak, miközben bort isznak. A vezéreik a történelem során mindíg össze játszottak a politikai vezetőkkel. Miközben ők mindent megtettek hogy a legjobban nézzenek ki, a szennyes dolgaikat a hatalmon levőkkel végeztették el.


    Magjegyzem itt azt is, hogy a Nóbel díjnak a nagy része is politika.


    Teréz Anya is nagyon sok vizet pdédikált. Miközben hagyta a betegeket szenvedni, Ő itt Amerikában a legjobb Kaliforniai kórházakban gyógyítatta magát, a legmodernebb/legdrágább eszközökkel/gyógyszerekkel. Azt hiszem hogy Ő tudta hogy az imádkozás annyit ér, amannyibe kerűl.......


    Más.


    Kevés időm van, mivel nálunk pár nap mulva lesz a hálaadás ünnepe, ami itt az egyik legnagyobb, talán olyan nagy mint Karácsony. Ezért vagyunk sok mindennel elfoglalva, készűlédés, bevásárlás, főzés, vendégek, stb....


    Még más......


    Dióhéjban lehetetlen, de kis kóstoló......


    Az én Rózsa Dombi életem még sokkal érzékenyebb politikai dolgokat keverne bele, ami az akkori magas beosztású kormány tagokról, diplomatákról szólna, tehát ne haragudj, de arról itt nyitott fórumon nem fogok beszélni.


    Ha azt a témát elkezdeném, úgy kezdődene hogy az én apámék 27-en voltak testvérek, amin szerintem csodálkoznátok hogy az pedig hogy tartozik a témához........


    Talán olyan dolgot is magyaráznom kellene, hogy miért és hogyan voltam disszidálásra kényszerítve, tehát sajnálom hogy nemet kell mongjak. Azok a dolgok már benne vannak a történelem könyvekben.


    Hmmm......történelemmel kapcsolatban pedig azt, hogy nagy bajban van az a nemzet, akinek történelmét más nemzet írja meg.....


    Klára, hogy is vannak azok a celeb dolgok?


     

    előzmény:
    csinomjank (66161)
    2016-11-20  15:46
  21. 2016. november 21. 09:5366181.

    Olvasom Márai Sándortól az Egy polgár vallomását. No, nem azért mert kedvenc íróm lenne- mint azt Klára gondolta- hanem mert olyan korszakról ír gyakran, amiben szüleink, nagyszüleink éltek. A nagypolgári környezet, életmód tőlük ugyan távol álltak, de érdekel a korszak más megvilágításban is, mint ahogy tanulmányainkban állt. Tervezem a Napló sorozatát is elolvasni. Regényeit is ezért olvastam szívesen, mert érzelmekről is sajátos a gondolkodása. (  Az igazi- Judit ...és az utóhang- Vendégjáték Bolzanóban- Válás Budán-Bébi vagy az első szerelem... stb.)


    TV: A BBC earth csatornán tegnap este nagyon színvonalas természet filmet láttam Madagaszkár esőerdeiről. A narráció is nagyon jó volt, de a felvételek szenzációsak: kolibrik, paradicsommadarak sokféle élethelyzetben, leopárd és kajmán harca, sok, számomra ismeretlen állat és egy újonnan megjelent delfin fajta: a folyami delfinek dzsungelben élő változata. Azt a módot is bemutatta, ahogyan a kutatók, felfedezők készítették a felvételeket drónok segítségével, sokszor életveszélyes helyzetekbe kerülve. 

    előzmény:
    Bagoly (66169)
    2016-11-20  18:41
  22. 2016. november 21. 09:0766180.

    1969-ből őrizek egy fekete-fehér fotó albumot, Gink Károlytól, Devecseri Gábor verseivel, címe ITHAKA ( Az ókorról gimnáziumban tanultak -a görög-latin kultúra közel volt még)Onnan datálódott a vágyam, egyszer legalább eljutni oda. Ha oda nem is értem még el, de az alábbi vers olvastán tudom, úton vagyok még. Volt egy állomás, amit míg élek nem feledek, 1995.-ben. A kép a bizonyíték.


    Konsztantinosz P. Kavafisz (1863-1933):


    Ithaka


    Ha majd elindulsz Ithaka felé,
    válaszd hozzá a leghosszabb utat,
    mely csupa kaland és felfedezés.
    A Küklopszoktól és Laisztrügónóktól,
    s a haragvó Poszeidontól ne félj.
    Nem kell magad védened ellenük,
    ha gondolatod tiszta és egyetlen
    izgalom fűti tested s lelkedet.
    A Laisztrügónokkal, Küklopszokkal, a bősz
    Poszeidónnal sosem találkozol,
    hacsak lelkedben nem hordozod őket,
    hacsak lelked nem áll velük utadba.
    Válaszd hozzá a leghosszabb utat.
    Legyen minél több nyári hajnalod,
    mikor – mily hálás örömmel! – először
    szállhatsz ki sose-látott kikötőkben.
    Állj meg a föníciai pultok előtt,
    válogass a jó portékák között,
    ébent, gyöngyházat, borostyánt, korallt,
    és mindennemű édes illatot,
    minél többet az édes illatokból.
    Járj be minél több egyiptomi várost,
    s tanulj tudósaiktól szüntelen.
    Csak minden gondolatod Ithaka legyen;
    végső célod, hogy egyszer oda juss,
    de ne siess az úttal semmiképp.
    Inkább legyen hosszú, minél hosszabb az út,
    hogy évekkel rakva szállj ki a szigeten,
    az út aratásával gazdagon,
    s ne várd, hogy Ithaka majd gazdagon fogad.
    Neki köszönöd a szép utazást,
    mit nélküle sosem tehettél volna meg,
    hát mi mást várhatnál még Ithakától?
    Nem csaphat be Ithaka, ha szegény is;
    a szerzett tudásból s tapasztalatból
    máris megtudhattad, mit jelent Ithaka.
    Fordította: Somlyó György


     

  23. 2016. november 21. 06:2766179.

    "Mi volt az értelme, hogy pénz tartson bankban, ha semmi haszna nem volt belőle ?"


    hat ezen en is elgondolkodtam -es egyetlen logikus valaszt talaltam , hogy nem engedtek neki  valakik 

    előzmény:
    szizsuzsóka (66175)
    2016-11-21  05:28
  24. 2016. november 21. 06:1566178.

    ezeknek a kritikaknak a nagyresze meg Terez anya  eleteben elhangzott


     es a legtobb kritika  pont olyanktol szarmazott ,akik rajongtak erte - dolgoztak vele 


    1994 -ben a  The Lancet -ben jelent meg egy kritika egy brit orvos tollabol ,aki rajongoja volt amig el nem latogatott az egyik kozpontba , 1994 -ben egy brit film keszult ,melyben bemutatjak a visszassagokat  Hell’s Angel.” cimmel a film nagyreszeben egy olyan Indiai ferfi beszel rola ,aki onkenteskent dolgozott az egyik intezmenyben .


    ezek a dolgok egyatalan nem ujak -azoknak ,akik angol nyelvteruleten elnek 


    Terez anya   a sajat hitbeli meggyozodese miatt nem adott fajdalomcsillapitot -ezt hangoztatta is sokszor .  Ez teny .


    Hogy mennyi penz volt vagy van a szamlajan -azt nem tudhatjuk ,mivel megtagadta az egyuttmukodest az adohatosagokkal .


    ____________________________________


     Azert ,az senkinek sem art , ha hall kulonbozo velemenyeket ,kulonbozo forrasokbol es elgondolkodik . 


    En pl . sokat olvastam ezutan arrol ,hogy egy-egy ehinseg es termeszeti katasztrofa utan milyen nehez es bonyolult  az osszegyult penzt valoban a raszoruloknak eljuttatni .mennyi helyen megsapoljak az adomanyokat  - kulonosen olyan helyeken ,ahol diktatura van  - a joindulattal adott penz soskzor a diktatort erositi  es a nep szenvedese csak fokozodik -nem enyhul .


     


    Bennem az a meggyozodes alakult ki , hogy ugy altalaban az emberek jok . Hatalmas penzek gyulnek ossze -ha megtudjak , hogy segitsegre van szukseg . Es ha nem allna az adomanyozok es  raszorulok kozt egy -eg ydiktator /szervezett /hatterhatalmi ero -akkor mar nem is lenne tobb szenvedes a foldon . mar csak azt az aprosagot kell valahogy megoldani , hogy ezeket a gatlo szervezeteket kiiktassuk .


     

    előzmény:
    Bagoly (66168)
    2016-11-20  18:23
  25. 2016. november 21. 05:4666177.

    Persze ciklusos az életünk, mi az őszirózsa ciklusban vagyunk. A kicsik és öregek hasonlatosságának és nemi jellegzetesség hiányának prózai oka , a hormonok  igen alacsony szintje .Mindkét nem képviselőiben mindkét fajta hormonok  termelődnek férfi és női hormonok is. Csak a nemtől függően a saját hormon arány többszöröse a másikénak. Az időseknél a saját hormon termelődése csökken , megváltoznak az arányok, ezért leszünk hasonlóak öreg korunkra .

    előzmény:
    klára13 (66166)
    2016-11-20  18:18
  26. 2016. november 21. 05:3866176.

    Örülök Neked is, mert régi barátaink innen is eltűntek l. Fiatalabbak , életük révbe jött, problémáik megoldódtak, élik családi életüket .. Egy kis barátnőnk , fogadott kislányunk 7 év után megszülte kisfiát , boldog fiatal anyuka, más kismamákkal osztja meg problémáit , többnyire személyesen . Két kanadai barátnőnk is ritkán jelentkezik . Ez a világ rendje. Barátságok alakulnak, de a megerősítés hiányában elmúlnak. A facebook inkább csak felületes információk özöne. Nekem arra jó, hogy ez a kapcsolatom a faluval, innen tudom meg az esküvőket, gyermekeket.... Pletykamentesen !

    előzmény:
    Bagoly (66169)
    2016-11-20  18:41
  27. 2016. november 21. 05:2866175.

    Köszönöm Janka !Nem tudom, mi a cikkek valóságalapja. Azt sem értem, hogy II. János Pál pápa miért támogatta. miért tartotta nagynak a tevékenységét .  Persze ez lehet európai elfogultság.Ami információt ezek a cikkek tartalmaznak (melyeket összefoglaltál nekünk ) , kifejezetten ellene szólnak. Miért kapott akkor Nobel békedíjat ? Úgy tudom az a bizottság elfogulatlan ( a tagok személyes véleményének  összegzése okán ) , miért dőltek be ennek a kis apácának.? Mi volt az értelme, hogy pénz tartson bankban, ha semmi haszna nem volt belőle ?


    Ha ez valóban igaz, akkor a mostani pápa felülvizsgáltatja . A katolikus egyház megújulása elhalaszthatatlan, , mert sok felekezet támadja . Persze az ismert, hogy Isten malmai lassan őrölnek !

    előzmény:
    csinomjank (66161)
    2016-11-20  15:46
  28. 2016. november 21. 05:1666174.

    Gondolom mas erdekcsoportok emeltek magasra es mas csoportok illettek kritikaval .


    Erdekes , hogy en pont ebben a topikban hallottam eloszor Terez anyarol kritikat  -mar jo sok evvel ezelott .Mikor meg Mpiggy is jart ide es irogatott . Epp ujsagoltam neki , hogy lesz egy film errol es mennyire tisztelem az embert ,aki nem felt sajat utjat jarni es igy rengeteg szegeny emberen segiteni . Akkor o irta , hogy olvassam el ezt vagy azt .


    Eleg keseru pirula volt .


    Megertem az erzeseket ,amiket egy ilyen cikk general .

    előzmény:
    klára13 (66164)
    2016-11-20  17:49
  29. 2016. november 21. 01:5966173.

     JaraMarika hol vagy? Hiányzol!

    előzmény:
    klára13 (66172)
    2016-11-21  01:43
  30. 2016. november 21. 01:4366172.

      Ez egy új kutatás lehet. Nagyon izgalmas.
       Mit olvasol mostanában?

    előzmény:
    Bagoly (66171)
    2016-11-20  21:22
  31. 2016. november 20. 21:2266171.

    Nem tudod elarulni, mert a negyedik evad csak most kezdodott e ho 15.-en. Eppen bemuatattak a legujabb gepeket. Meg at sem tudjak, pontosan hol kotorasszanak, kutakodjanak, assanak, furjanak! 

    előzmény:
    klára13 (66170)
    2016-11-20  19:40
  32. 2016. november 20. 19:4066170.

       Nagyon szeretem az ismeretterjesztő filmeket, amit most nézel, láttam már! Nem árulom el, mi történik. Izgalommal néztem én is. Érdekelnek a hajóroncs keresések. Szeretem, ha találnak valamit.
       Bennem igazi kincskereső szellem lakik. Ezért szerettem például gombászni, hisz valójában az is az. És ezért volt nagyon jó régiségboltokban keresgélni. Néhány éve felvetettem, hogy vásárolnék egy olyan fémdetektort, remek, izgalmas kirándulásaink lehetnének vele. Ötletem nem aratott sikert. Sőt, kinevettek.
       Nagy átéléssel nézem a Karib-tenger szigeteinek házajánlatait. De jó lehet ott élni! Persze akkor nem, amikor jön a tornádó.

    előzmény:
    Bagoly (66169)
    2016-11-20  18:41
  33. 2016. november 20. 18:4166169.

    En alig varom, hogy szoba jojjon az olvasas! Sajnos, egyre kevesebben fognak konyvet a kezukbe. Raadasul en a mai magyar irokat nem ismerem. TV-t nezem, tobbnyire a hireket, nagyon ritkan elkapok egy-egy jo filmet, de tobbnyire a jok alatt azokat ertem, amiket reges-regen keszitettek es mar lattam. Viszont tegnap este megkezdodott a negyedik resz egy kanadai kincsvadaszatrol, kivancsi vagyok, vegul is mit talalnak! Mar majdnem 300 eve keresik. A keleti parton letezik egy sziget, Oak Island, a hir szerint ott rejtozik: a Keresztes Lovagok osszeszedett es megmentett vagyona; kalozok altal osszelopott szajre; a kizsakmanyolt inkak es aztekok aranya; Salamon templomabol a sok szent targy, sőt, meg talan a frigyszekreny is! Na, ezek  utan termeszetes, hogy mindenki lazasan keresi. Az idok folyaman 6 ember halalat lelte, a legenda szerint meg egy hetediknek meg kell halni, s a kincs akkor kerul elo. Az utobbi evekben ket testver aldozta fel a faradtsagat, keserves munkajat es penzet. Tegnap mar a leheto legmodernebb felszereleseket dobtak be es eskudoznek, hogy nem tagitanak addig, amig eredmenyre nem jutnak! A musor cime: Curse of Oak Island - vagyis a Tolgyfa sziget átka. Az egeszben az a legerdekesebb, hogy iskolas koromban otthon, magyar forditasban mar olvastam rola!

    előzmény:
    klára13 (66165)
    2016-11-20  18:04
  34. 2016. november 20. 18:2366168.

    Ugy gondolom, konnyu velemenyt mondani, vagy sarral dobalni valakit, aki mar nem tud vedekezni. Nem, mintha azt gondolnam, hogy a szoban forgo illetot nagyon erdekelte volna masok velemenye. Tette a dolgat, mert ugy akarta!

    előzmény:
    klára13 (66164)
    2016-11-20  17:49
  35. 2016. november 20. 18:2166167.

      Megyek, megyek, de nem győzök vidulni azon, hogy a három gyönyörű hölgy igazi vérszívó geng volt!

    előzmény:
    Bagoly (66163)
    2016-11-20  15:59
  36. 2016. november 20. 18:1866166.

      Nagyon érdekes a természet, Zsuzsa. Egy önmagába visszatérő vonal az életünk, megfigyelésem szerint.
      A kisbabákon gyakorta nem látszik neme. Sőt, idősebb fiam olyan nagyon bájos kisfiú volt, hogy 4-5 évesen is gyakran vélték kislánynak. Aztán persze a fiúból férfi lesz, a kislányból hölgy. Aztán jön a vonásokat pusztító öregség, és nagyon gyakori, hogy az idős férfi egészen öregasszonyos arcúvá válik. Mi nők pedig szakállasodunk, hangunk mélyül, orrunk növekedik - férfiasodunk. Némelyek viselkedésükben is. 
      Az élet elején még nincs szükség a nemre, az élet végén már nincs, hiszen az egész a szaporodást szolgálta.


      Na. Ilyen a konyhaszagú  filozofálás. Megyek is vissza oda, ahol igazi helyem van.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (66147)
    2016-11-19  06:42
  37. 2016. november 20. 18:0466165.

       Mindannyian örülünk neked, Bagoly, ebben biztos lehetsz.
       Tegnap éppen olyan gondolatokat forgattam fejemben e topikot illetően, mint amit te tiétekről mondtál. Éppen ellátogattam hozzátok, sárgultam az irigységtől, hogy Magdikánk milyen jól érzi magát közöttetek. S hogy lám, én képtelen vagyok megszólaltatni őt.
       Igen, valahogy elfogynak a témák, ha nem húzunk elő kissé nem a szűken vett életünkhöz való dolgokat. Pedig igazán érdekes pl. hogy ki mit olvas. Mégis ritkán állunk vele elő.
        Úgy is érzem, hogy szégyellünk előhozakodni bizonyos témákat, mint a tv például. Mintha szégyen lenne nézni. Pedig hát az egész világ lesi!
      A fészbukozást egyszerűen nem értem. Kirakja a fizimiskáját, aztán bezsebeli az elismeréseket. "SZépek vagytok!" Nagyon csini!" Sok bajotok lesz még ezzel a kislánnyal!" És egyéb értelmetlen sületlenségek. Persze, ha ez kell, hát ez kell. Mindenkit más boldogít.

    előzmény:
    Bagoly (66163)
    2016-11-20  15:59
  38. 2016. november 20. 17:4966164.

       Mindenkit igyekeznek lerántani a piadesztálról, ha valakik felhelyezték oda. Pedig szerintem szükségünk van emberekre, akikben hihetünk. Hogy lám, ilyen jó tud lenni az ember, aztán talán a tudattalanban ilyenkor ott van, hogy hasonló vagyok én is, bár nem vagyok olyan, de lehetnék. Szóval, hogy lehet jónak lenni.
      Kár megdobálni mindenkit sárral, csak hogy tiszta ne maradjon. Mint ezt a csúnya és töpörödött apró asszonyt, akiről én mindig azt éreztem, hogy nagyon élvezi szerepét, de hogy honnét vettem, nem tudom. És hát szabad mindenkinek jól éreznie magát a szerepkörben, amelyet megteremtett magának, ráadásul mások hasznára, nem kifosztására.

    előzmény:
    csinomjank (66161)
    2016-11-20  15:46
  39. 2016. november 20. 15:5966163.

    Koszonom, Klaram, lehet, hogy szavadon foglak, kulonosen, mert an en topikom lassan, de kitartoan haldoklik. Nincs mirol beszelni. Ugyebar, eredetileg az volt a kikotes, politika, vallas es nemzetiseg temaja tilos. Tehat mi maradhatott? A mindennapi dolgok, fozes, idojaras jelentes,  egy kis pletyka, egy kis hir innen-onnan. Azt gondolom, mindenki atpartolt a Facebookhoz!

    előzmény:
    klára13 (66154)
    2016-11-19  22:04
  40. 2016. november 20. 15:4866162.

    En kivancsi vagyok erre  -milyen volt a Rozsadomb ...

    előzmény:
    Sheriff-2 (66158)
    2016-11-19  23:16
  41. 2016. november 20. 15:4666161.

     Probalom osszefoglalni , hogy mit irnak angolul ezek a cikkek:


     


    "Terez anya a hatalmas vagyont nem hasznalta fel a szegenyek megsegitesere - igaz o maga sem dozsolt ,de otthagyta a bankban felhasznalatlanul .


    Egy darab korhazat nem epitett Indiaban -pedig megtehette volna a penzbol , hogy felepit szazat is . helyette volt egy borzalmas hely ,hospice -nak hivta , ahol borzalmas korulmenyek kozt haldokoltak az emberek ,akiket begyujtottek  az utcarol . Se fajdalomcsillapitas -se orvosi segitsegnyujtas nem volt . Szerinte a fajdalom az jo es Jezushoz valo kozeledeshez segiti az embert . 


    meg annyit se tettek meg , hogy a remenytelenul beteg embereket elkulonitsek  es korhazat/orvost talaljanak nekik .


    _________________________


     Terez anya valojaban alig volt Indiaban -leginkabb utazgatott vagy Romaban tartozkodott -  azonban ,ha valami katasztrofa tortent Indiaban .akkor azonnal odarohant egy fenykep erejeig - de segitseget nem nyujtott


    ___________


    Terez anya elitelt csaloktol is fogadott el penzt es nem adta vissza ,mikor  elmagyaraztak neki  a penz eredetet .


    Terez anya puszipajtasa volt egy borzalmas haiti -szigeti diktatornak .


    ____________


    Terez anya sose szamolt be senkinek ,semmilyen hatosagnak a penzugyeikrol -se Indiaban se Nemetorszagban ,mikor felkertek ra .


    _________


    Terez anyat a nyugati media ugy allitotta be ,mint az egyetlen embert ,aki segit az indiai raszorulokon . Valojaban az o tevekenysege annyira elenyeszo volt Calcutta -ban , hogy nem volt az elso 200 jelentos segelyszervezet kozt sem .A nyugati sajto ezt elhallgatta  es ugy allitotta be , hogy egy nyugati asszony oldja meg egyedul  , heorikus erofeszitessel az indiai szegenyeken valo segitseget . Valojaban az indiaiak segitenek egymasnak -jelentos a karitativ tevekenyseg naluk .


    __________________


    Mig Terez anya a szenvedes fontossagarol predikalt ,addig o sajat magat a legmodernebb korhazakban gyogyitatta .


    _______________


    A cikk szerint semmi csoda nem fuzodik Terez anya nevehez


    Osszegezve a cikk vegen Terez anya csodasan tudta magat reklamozni  es az embereket megteveszteni ."


     


    ezeket lehetett nagyjabol kiolvasni  a sheriff altal belinkelt  cikkekbol 


     osztom a velemenyet ,mindenki annyit hisz el belole , amennyit akar 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (66160)
    2016-11-20  07:21
  42. 2016. november 20. 07:2166160.

    Elszállt a válaszom, de amit a cikkből megértettem e a katolikus vallás és a modernebb egyházak közötti harc lehetett.Teréz anya olyan életmódot választott, melynek lényege a segíteni akarás, volt. Ezt tükrözi életmódja is. Lehet, hogy az volt a fő baj, hogy ennek ára a " megtérés " volt. Lehet, hogy az egyház támogatta, de ő azt nem önmagára , haenm támogatottjaira fordította.


    Egy  mondása ( nem szó szerint idézem )nagyon igaz .


    Ha mindenki kitatkarítana is tisztán tartaná környezetét , tiszta lenne a föld. Ez fizikai és lelki értelemben is igaz.

    előzmény:
    Sheriff-2 (66157)
    2016-11-19  23:12
  43. 2016. november 20. 07:0666159.

    Mikor kiköltöztünk falura , csökkentek a lehetőségek a színház- hangversenyprogramokat illetően. Ennek nem csak a közlekedési gond volt az oka, hanem az igénybevétel is. Elérhetőnek kellett lennem eleinte a nap 24 órájában , később a nappal. Ha elmentem hazulról helyettest kellett biztosítanom. No és a gyerekek is itt voltak , akiket nem hagyhattunk magukra . Így nehézkes volt a bejárás . Próbáltuk hanglemezekkel, jó rádióval pótolni , de az azért nem az igazi.Kisebb fiammal jártam zeneiskolásoknak szervezett hangversenyekre a Zeneakadémiára . Nagyon élveztük, még énekeltünk is együtt. Pár év a 4 kisebb unokával jártunk a Müpába . Vasárnap délelőtt voltak az előadások , a hangszereket mutatták be .


    Én is zongoráztam , tanárnőm dombóvári volt, Marika megmutatta a szülőházát, és a templomot, melyet az édesapja épített. ( Marika , aki első nap az idegenvezetőnk volt í)

    előzmény:
    Zsumi45 (66149)
    2016-11-19  10:08
  44. 2016. november 19. 23:1666158.

    Hááááááááááát a Rózsa Dombról sokat tudok mesélni, ugyanis ott laktam Kádár Elvtárs közelében....


     De,..........Jó éjszakát.

    előzmény:
    klára13 (66156)
    2016-11-19  23:08
  45. 2016. november 19. 23:1266157.

    Nagyon sok cikket írtak Teréz Anyáról, de most eljutottunk oda, hogy "mindenki" azt hisz el, amit akar, jónak lát.


    Dolgom van, jó éjszakát....


                      Mother Teresa Not a Saint: New Study Suggests She Was a Fraud


     


                      Mother Teresa Was No Saint | The Huffington Post


           


                      Criticism of Mother Teresa - Wikipedia


     


                      10 Misconceptions about Mother Teresa; She was no Saint


                     

    előzmény:
    Sheriff-2 (66155)
    2016-11-19  22:47
  46. 2016. november 19. 23:0866156.

      Milyen igaz. És milyen szomorú. Régen a Rózsadombon éltek a gazdagok, és a taxisok nem szívesen vitték oda az utasokat. Mert ők nagyon kevés    borravalót adtak.
      Ma már szétszóródtak a szupergazdagok, rájöttek, hogy jobb tágasan, parkok közepén élni kastélyukban, nem voltak hülyék az arisztokraták!


      Holnap piacra kellene mennem, most olvastam, hogy gyülekeznek a ludak Tatán, és "igazi ínyencségnek számít egy-egy színes gyűrűvel jelölt vadlúd", na, hátha kifogok egyet!


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (66155)
    2016-11-19  22:47
  47. 2016. november 19. 22:4766155.

    A szegény emberek egyik nagy tévhite az, hogy a gazdagok a pénzt/vagyonukat mások megsegítésére használják.


    Pontosan az ellenkezője igaz. (a szentnek is maga-fele hajlik a keze) Teréz Anya is egy nagyon kicsi töredékét osztotta szét az adományoknak. A Római Pápa mennyit is osztogat? Aki a világ egyik, ha nem a leggazdagabb állama....


    Régi/híres mondás az, hogy minden nagy vagyon mögött van egy nagy bűnözés. "Becsületes" munkából nem lehet meggazdagodni, (igen, tisztelet a nagyon kevés kivételnek)


    Sok gyermek szüleiket ölik, a pénzhez jutás érdekében. Akik könnyen jutnak pénzhez/vagyonhoz, azok nagyon gyorsan el is szórják. Lásd a lottón nyerőket. Minél kevesebb egy családban az örökös, annál több pénz jut a hátra maradtaknak.


    Talán nagyon kevés kivétellel, valamilyen formában, mindenkinek a saját érdeke az első.


    Megjegyzés......a "mindenki" kicsit túlzás, mert az általánosítás, mivel mindenki más.

    előzmény:
    klára13 (66154)
    2016-11-19  22:04
  48. 2016. november 19. 22:0466154.

     Köszönöm az izgalmas beszámolót, Bagoly. Minden információnak örülünk.
      Hogy lehet az, hogy a gazdag Hilton-család magára hagyta tagját? Hogy lehet az, hogy dúsgazdag emberek végül koldusszegényen fejezik be? Mintha gyakori eset lenne ez, és én nem értem.
      Szegény Zsazsa! Azért kell élő halottként szenvednie,


     


     Nem érthetem, hiszen nem ismerem azt a világot. Mindent az érdek mozgat?  Hogyan hagyhatták magára a Hilton-lányt? És most életben tartja férje Zsazsát, hogy hasznot húzhasson belőle, elképesztő. Biztosan nagy fájdalmak között él.
      Miképpen lehetséges, hogy dúsgazdag emberek koldusszegényen fejezik be?
       Mindig örülünk az új információknak, és örömmel látunk, Bagoly.


     


     


     


     


     


     


    d

    előzmény:
    Bagoly (66152)
    2016-11-19  20:43
  49. 2016. november 19. 21:0566153.

    Közben Bagoly már válaszolt a lányával kapcsolatban.


    Mint már korábban említettem, mint férfi, az én érdeklődésem egészen más volt, igy részleteket nem tudok. Bagoly, aki állandóan olvas, talán sokkal többet tud segíteni ebben a témában.

    előzmény:
    klára13 (66151)
    2016-11-19  20:20
  50. 2016. november 19. 20:4366152.

    Zugolvaso vagyok, de gyakran nem tudok hozzaszolni a beszelgeteshez, mert nem tudok semmit. Most azonban egy kis felvilagositassal szolgalhatok: szegeny Zsazsanak valoban volt egy lanya, aki egy-ket evvel ezelott halt meg, teljesen elhagyatva, hajlektalanul. Anyjarol nyilvan elfelejtkezett az Isten. Ja, nem az elso ferj volt kozos! Egy jonevu szinesz (George Sanders) elvette Magdat, aztan elvaltak, elvette a Zsazsat, attol is elvalt, mondvan, mire megszabadult a Gabor-lanyoktol, olyan volt, mint egy kicsavart citrom. Kesobb ongyilkos lett, hatra hagyva egy levelket, amiben azt irta, itt hagyja ezt az ocsmany eletet, ami olyan, mint a buzcsatorna. Visszaterve Zsazsara (aki valaha a vilag legszebb nojenek szamitott); a visszataszito ferje kepes az ontudatlan, evek ota haldoklo felesegerol kepeket aruba bocsajtani! 

    előzmény:
    klára13 (66151)
    2016-11-19  20:20

Címlap

top