Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_234795
    Torolt_felhasznalo_234795
    2008. június 15. 22:1222651.

    Kedves Klári,

     

    Köszönöm.  Én is így érzem, hogy benne megtaláltam a lélektársam. Szerintem ő is.... de nagyon hosszú és bonyolult történet ez...

     

    Szép estét, vagy jó éjszakát!!!!!

     

    Ide másolok még egy bejegyzést, hátha ez is megtetszik valakinek:

     

    **********íme:

     

    Kavicsok

     

    Visszakapt am a szárnyaimat, mégse tudok repülni. A zsebemben lévő nehéz kavicsok, mint mázsás malomkövek lehúznak még. De már nem sokáig. Csak nézem a kék eget, a szikrázó napsütést és repülni vágyom. Ha egyszer szárnyra kapok és újra ráérzek az ízére, elmegyek messzire innen.
    És igérem többet nem rakok kavicsot a zsebembe.

    "A szelíd madarak vágyakoznak, míg mások repülnek."

    előzmény:
    klára13 (22639)
    2008-06-15  10:44
  2. 2008. június 15. 20:1922650.

    Szia Klára!

    Megérkezett a lányom, és az apósom. Nagyon jól kibeszélgettük magunkat. Most átment a sógornőjéhez, a Szilvia meg fürdik, addig én bekukkantok hozzátok. A beszélgetés majd folytatódik később.

    Megnyugodott a lelkem, olyan jó újra együtt.

    Találtam egy kedves verset, ezzel búcsúzom mára:

     

    Jó éjszakát!

     

    Ezernyi álmos madárka

    Fészkén lel altató tanyát

    Elrejti lombok lenge sátra

    Jó éjszakát!

     

    Sóhajt a forrás, néha csobban,

    A sötét erdő bólogat,

    Virág, fű: szendereg nyugodtan,

    Szép álmokat!

     

    Egy hattyú ring a tó vizében,

    Nádas-homályba andalog,

    Ringassanak álomba szépen

    Kis angyalok!

     

    Tündérpompájú éji tájon

    Felkél az ezüst holdvilág,

    Összhang a föld, egy édes álom,

    Jó éjszakát!

     (Eminescu)

     

    előzmény:
    klára13 (22640)
    2008-06-15  10:55
  3. 2008. június 15. 20:0022649.

    Kata a sütire nem jól emlékszel, az a mézes zserbó amire gondolsz, ez szalakális, pehely könnyű, ez egy nagyon régi recept. Mikor gyerekkoromban, falun voltam búcsún, anyukám nővérénél, mindíg ezt halásztam ki a tányérról.

    Tegnaptól derülök itt a barátnőmön, rengeteget tud beszélni egy ing vasalásról is, hogy hol kezdi. Azt mondja, minden nap 3 inget vasal, képzeljem el, ez egy héten 21 db. Kérdeztem tőle, és minden nap ezért nyitogatod ki az állványt?

    Egyszem lánya van, és egy unokája, egy óriás nagy házban laknak a lányáékkal, ezzel a vasalással a lányának segít be egy kicsit.

    Nagyon betartja az orvosi utasításokat. Már egy jó pár éve, megműtötték a szemét szürkehályogra. Azt mondta az orvos, hogy árt a pára a szemének, azóta nem főz, még vasárnap is szállítják nekik az ebédet. Ja, lemérte a vasalót is, hogy emelgethet,e olyan súlyt. 

    előzmény:
    MPiggy (22647)
    2008-06-15  19:35
  4. 2008. június 15. 19:4522648.
    Reka most olyan mocskos, hogy a fejere ontott lavor viz se lenne eleg, nem meg a labmosas. Az udvar a valtozatossag kedveert termofolddel van beboritva, abban idetlenkedett... Eltunt a lucernas. Helyette jonnek bokrok- nehany...meg egyeb zold "takaro" a lohere helyett. Van az a helyes kis futo a kek viragocskaival...nemreg kepet raktal fol rola -meg borostyan...Utana kezdjuk an en sajat, kulonbejaratu sziklakertem az egyik oldalon- ott vadviragnak KELLETT volna nodnie, Minden volt, csak az nem.A nyar veger kialakul..Az elobb lattal volna, 4kezlab teptem, cibaltam...gyotortem kifele a setany lapos kovei kozott meg vidaman burjanzo loheretomeget. OTT ugye nem lehetett ekevel, boronaval kipusztitani. Csak bicskaval.AZON a helyen kedvesuram ultette tavaly ilyentajt- vegtelen csacskasagaban. Ez volt tolem az apak napi ajandeka!Neztem, kerestem, de MIND haromlevelu volt...Nagyon szep a Csoori vers. A masik nekem kevesbe tetszik.Most mentem, tovabb unnepelni.
    előzmény:
    klára13 (22638)
    2008-06-15  10:26
  5. 2008. június 15. 19:3522647.
    Nagyon jol emleszem egy finom sok-lapos -kremes szeletre, ha jol emlekszem Edesanyam mezes kremesnek nevezte.Olyan pihe-puha volt es nagyon finom.Kipihented mar a "beszelgetes faradalmait"?Nekem most konnyu a dolgom, kettonknek fozni semmiseg. tegnap keszitettem egy zoldseges ragut-ezuttal huen kovettem egy francia receptet...nagyon finom puha volt a hus de az ize kicsit szelid. Legkozlebb osszekombinalom a francia technikat a magyar izekkel.Ma rantotcsirke lesz az apjok kedvence. Evente egyszer kap...ma ugyanis "apak napja" van, hat lassa milyen jo vagyok hozza. A lanyoktol szepseges kepeslapokat, telefonokat kapott. Kiskata olyan figyelmes volt, mikor otthon jartunk megvette neki az ajndekot- egy Jozsef Atila versmondos Cd-t. Nem tudom ki szaval..varj, megnezem...mindjart jovok....megvan. Jordan Tamas kepe van a cimlapon. ha jol emlekszem jokepu fiatal szineszkent lattam - most kicsit maskpeppen nez ki o is, De biztosan nagyon szepen mondja a verseket.Van egy regi J.A. kazettank, azon Latinovits szaval...de olyan gyonyoruen, hogy mindig megrikat. Ez biztosan maskeppen hangzik majd- es igy van rendjen.
    előzmény:
    Kusza (22629)
    2008-06-14  20:48
  6. Torolt_felhasznalo_789423
    Torolt_felhasznalo_789423
    2008. június 15. 19:2822646.
    Bekukkantottam ide is és rátaláltam erre a versre! Nagyon szép, köszönjük szépen!
    előzmény:
    klára13 (22640)
    2008-06-15  10:55
  7. 2008. június 15. 17:0822645.
    Igen szeretek olvasni, csak sajnos ritkán jutok hozzá egy jó könyvhöz, na mert nem sokat teszek annak érdekében, hogy utána nézzek. Sok időt elvesz az internetezés, azelőtt sokkal többett olvastam. Szeretem olvasni a híres emberek életét, vagy akár egy romantikus történetet is, csak jól végződjön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421532 (22642)
    2008-06-15  16:55
  8. 2008. június 15. 16:5922644.
    Látom, nem csak én találtam szép versekre :)
    előzmény:
    klára13 (22640)
    2008-06-15  10:55
  9. 2008. június 15. 16:5722643.

    Szia Laura!

     

    Igen, néztem a múltkor a könyveket a könyvesboltban (mondhatom, hogy nagyon jól éreztem ott magam ) és ott kértem az eladótól, hogy mutassa meg a könyvet és megmutatta mind a két részét :) De nagyon tetszik. Meg amit még nagyon akarok olvasni, az a Vágy és Vezeklés. Erről hallottál?

    Betiltották a filmet? (mondjuk a magyarok annyira hülyék ilyen téren).

    Megnéznéd újra?

    előzmény:
    Laura-1 (22633)
    2008-06-15  06:58
  10. 2008. június 15. 16:5522642.

    Kusza!

     

    De jó! Akkor azért csak átvészelték a dolgokat! Nagyon szuper. Te is szeretsz olvasni? Olvasol most valami könyvet? Mit ?

    előzmény:
    Kusza (22628)
    2008-06-14  20:26
  11. 2008. június 15. 16:5422641.

    Laura!

     

    Köszönöm, ez a változat is nagyon szép :)

    előzmény:
    Laura-1 (22627)
    2008-06-14  20:22
  12. 2008. június 15. 10:5522640.
    Ágh István - Mit kívánjak neked?

     

    Micsoda meztelen lehettél?
    Még szívedet is láthatták
    bőröd alatt, akik szerettek.
    Micsoda kiszolgáltatott
    lehettél valamikor
    ha most torkodig öltözöl
    hajad rézsisakját szemedre húzod
    ágyadig szelídíted a magányt?
    Négy kisangyal-szárnyra találok
    mikor a diót feltöröm.
    Mivel törjelek föl, mit kívánjak neked?
    Miféle szelet küldjek, hogy kifordulj
    akár a lomb, kimozdulj súlyos ölelésre?
    Mivel itassalak, hogy elfelejtsd
    amit én nem ismerek, s nem tudom
    tigris sárga szeme volt-e a tükröd
    vagy lassan kifosztottak
    mint az ártatlanokat szokás?
    Hány fokos szeszt adjak neked,
    hogy táncolj az utcán mezítláb
    papir-repülővel dobáljalak-e
    mint az iskolapadban, hogy nevess
    hasadra hajtsam-e fejem
    mint anyának a gyermek
    koponyámmal döfködjelek?
    Szétdúljam tekintetedet, kelméd és frizurád?
    Én nem akarlak bántani
    a szerelemnélküli napok olyan gyorsak
    egyszer csak találkozunk a halállal
    akár egy kóbor kutyával éjfél után.
    Mit kivánjak neked?
    Folyam habján lásd meg csontvázadat?
    Lehullott diófalevélbe harapj?
    Micsoda keserűség a tied
    ha most torkodig öltözöl
    hajad rézsisakját szemedre húzod
    ágyadig szelídíted a magányt?

    előzmény:
    klára13 (22639)
    2008-06-15  10:44
  13. 2008. június 15. 10:4422639.

    Köszönöm, drága, drága Insomnia.

    Beleborzongtam szépségébe most is, naplórészleted olvasásába. Az ilyen élmények gazdagítják lelkünket, ezért kértem, hadd olvashassuk többen. Tanulunk Tőled.

    Azt gondolom, hogy lélektársaddal találkoztál. Kevés embernek adatik meg ez. Csak a kiválasztottaknak. Szerencsés vagy, hogy közéjük tartozol. Az Ég nagyon jó Hozzád, hogy bizonyos időt együtt is tölthettetek. Életed kincse. Tudom, örökös bánatod lesz, hogy elmúlt, de nagy boldogság, hogy megtörtént. S úgy van, ahogy mondod, Veled lesz már mindig. Judit énekeli a Kékszakállú herceg várában: "most már enyém minden éjjel". Látod, Neked adja minden éjjelét. 

    Nekünk, legfeljebb merész álmunk lehet az ilyesmi -  legnagyobb reményünk. Mert igazi csodában volt - van - részed. Meglesz akkor is, megmarad akkor is, amikor beköszönt az új szerelem. Mert jönni fog, és ezt majd szíved rejtekén őrzöd. Mint soha nem hervadó virágot. Ami mindig több, mint emlék marad. Az össztartozó lelkek együtt maradnak; a kötelék, mi őket összefűzi, elszakíthatatlan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234795 (22635)
    2008-06-15  09:21
  14. 2008. június 15. 10:2622638.

    Jó reggelt, jó napot, szép napot!

     

    Magdikám, most néztem meg  ismét Zsófim levelét, és láttam, mint minden időpontban, ismét tévedtem, holnap érkeznek. Ma csodás csendes napom lesz, senki sem jön, sehova sem kell mennem, boldogító érzés. 

    Holnap zacskós csirkét készítek, fűszeresen,  krumplival, zöldséggel együtt, kicsi bort is töltök a staniclibe, be sütőbe és ámmen. Savanyúság? Talán paradicsom, tejföllel, az az oroszos. Azokban a lehetőségekben gondolkozom, ami van itthon. 

    Gondot jelent, hogy tegnap kitakarítottak Zsófimnál, és a kert csupa víz, ha kiengem és vissza a kutyákat, vége a  tisztaságnak. A nyúl is ketrecében van,  ugyanez a helyzet vele. Már mindent szétrágott amúgy is, a játékok dobozait, a telefonzsinórt - ez a kedvenc csemegéje, folyton toldoznom kell, mert az ördöngös  jószág örökké megtalálja. Szóval, ez a dilemmám. Azt hiszem viszek le lavórt, és mosom, törölöm a kutyák lábát, mint jobb helyeken szokás. A legjobb helyeken ki vannak tiltva a lakásból, mint nálam!

    előzmény:
    Kusza (22637)
    2008-06-15  09:45
  15. 2008. június 15. 09:4522637.

    Jó reggelt és szép vasárnapot kívánok mindenkinek!

    Klára, akkor ma megszünik a magányosságod, mi jót főzöl a szeretteidnek? 

    előzmény:
    klára13 (22631)
    2008-06-15  00:03
  16. Torolt_felhasznalo_234795
    Torolt_felhasznalo_234795
    2008. június 15. 09:2222636.
    Még azt felejtettem el hozzáfűzni, hogy MINDEN éjjel vele álmodom.
    előzmény:
    klára13 (22631)
    2008-06-15  00:03
  17. Torolt_felhasznalo_234795
    Torolt_felhasznalo_234795
    2008. június 15. 09:2122635.

    Jó reggelt!

     

    Arra biztattál, hogy másoljam be ide az egyik naplóbejegyzésemet. Sok van... most ezt az egyet megosztom veletek:

     

    ****** íme:

     

    Könnyek.

    Nem a szomorúság, az önsajnálat, vagy a magány könnyei. Már nem. Eljött a megnyugvást hozó, lélek-tisztító csendes sírások ideje. Lám, el lehet fogadni az elfogadhatatlant, el lehet engedni az elengedhetetlent. Hiába találtam meg a tükörképemet, ha ő nem így gondolta. Most értettem meg, hogy létezik egy másfajta szerelem, olyan mély, ami semelyik eddigihez nem hasonlítható, ami mindig itt marad már velem, amit soha többet semmi és senki nem tud kitörölni, mert bele van égetve a lelkembe.
    Harmónia, egyensúly, lelki béke: megtaláltam végre, mindig erre törekedtem, mindig ezt kerestem.

    Ballagok tovább az utamon...

    Az élet szép, minden megy tovább a maga természetességében. Reggel fölkelek, megreggelizem, bemegyek dolgozni, elmegyek táncolni, teniszezni. Élek. Rám mosolyognak emberek - visszamosolygok! Esik az eső, utána előbújik a nap - ilyen ez... egy véget nem érő körforgás...

    Ő itt marad velem minden nap, minden éjjel, minden álmomban,
    minden ki nem mondott szóban...

    előzmény:
    klára13 (22631)
    2008-06-15  00:03
  18. 2008. június 15. 07:4722634.

    A bölcsek ma az Elfogadásra tanítanak, a 8-as számot kaptam,/ nekem nyolc/ ami a karma beteljesülését és a közeli anyagiakban való bővelkedést is jelzi.

    Változás biztos lesz, hiszen jön a lányom! Az előbb telefonált, hogy 7.30-kor száll fel a gépe. Nagyon izgulok, azt hittem, hogy már ebből kinőttem, de nem. Talán nem is baj. 

    Most megyek, készülődni, valami finomat főzni, ilyenkor lassabban telik az idő.  

    előzmény:
    klára13 (22631)
    2008-06-15  00:03
  19. 2008. június 15. 06:5822633.

    Szia Ani!

    Ha kiolvastad a Lányom nélkül soha címú könyvet, van ennek folytatása is az írónőtől, Végzetes szüők a címe. Betty Mahmudi az életét tette erre a témára - az elrabolt gyerekek ügyére.

    Én még láttam a könyv filmváltozatát, de a magyar külügy betiltotta /1991-ben/ így többször nem játszották. Lebilincselő élmény volt.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421532 (22623)
    2008-06-14  18:02
  20. 2008. június 15. 06:5122632.

    Reggel

     

    "Ha napsütésre kelsz fel reggel,

    Szíved boldogan ébred mellyel

    Az egész napod bearanyozza

    Ez a gyönyörű reggel."...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. június 15. 00:0322631.

     

     

    Jó éjszakát!  

     

     

    előzmény:
    klára13 (22630)
    2008-06-15  00:01
  22. 2008. június 15. 00:0122630.

     

    Csoóri Sándor

     

    Nyár-éjféli zápor

     

    Lidérces szenvedéllyel vonult
    fölöttem át a nyár-éjféli zápor.
    Elégiákkal megrakott vonatok
    csattognak úgy, ahogy
    a tonnás mennydörgések gördültek tova.
    Kiálltam a fülledt teraszra bőrig ázni
    s olyan volt ez a félnomád-félvad álom,
    mint a szerelem veled.
    Testem egész hosszában éreztem
    a testedet az égből lezuhogni.
    Egy-egy hátraforduló villám
    tán alvajárónak látott.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  23. 2008. június 14. 20:4822629.

    Ez is ritkán fordul elő, hogy ilyen későn kerülök a géphez. Ma délelőtt nagyon kapkodtam, mert délután 3-ra igérkezett a barátnőm. Már két napja törtem a fejem rajta, hogy mit süssek. Végül, szalakális süti lett, ami mondjuk elég babrás. Kata, szerintem Te is ettél bizos gyerekkorodban, anyukád is ismerhette. Úgy hívják, hogy hatlapos, tepsi hátán kell sütni, főzött krém megy bele.

    Azt mondják, hogy a beszéd nagyon fáraszt, tényleg annyit kotyogtunk, jó elfáradtam. 

    előzmény:
    MPiggy (22620)
    2008-06-14  13:38
  24. 2008. június 14. 20:2622628.
    A Lányom nélkül soha c. könyvet én is olvastam, de az happy and-el végződött. Sok borzalmas dolog történt az anyával, és a kislányával, de végül csak jól végződött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421532 (22623)
    2008-06-14  18:02
  25. 2008. június 14. 20:2222627.

    Válasz mosoly!

     

    Szinte ugyan az, csak egy kicsit más.

    Fogadd szeretettel!

     

    A Mosoly 

    A mosoly nem kerül semmibe.

    Gazdaggá teszi azokat, akik kapják,

    s nem lesznek szegények azok, akik adják.

    Tartama mindössze néhány pillanat,

    de szinte egy örökkévalóságon át kell készülni rá

    Senki sem olyan gazdag, hoigy megvehetné,

    senki sem olyan szegény, hogy ne érdemelné meg. 

    A mosoly pihenteti a fáradtat,

    felbátorítja a félénket. 

    Nem lehet sem megvásárolni, sem kölcsönadni, se ellopni,

    mert ez olyan valami, aminek csak akkor van értéke, ha adják.

    Ha találkozol valakivel, aki nem tu többé mosolyogni,

    Légy nagylelkű: ajándékozd meg mosolyoddal,

    mert ez senkinek sem olyan fontos,

    mint éppen annak, aki nem képes mosolyát másoknak adni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421532 (22625)
    2008-06-14  18:17
  26. 2008. június 14. 20:1122626.

    Holnap érkezik a lányom, délelőtt száll le a gépe Ferihegyen. Most a Nagyapa fogja elhozni, mert én ebben a nagy forgalomban már nem vállalozok ekkora útra.

    Itt egész nap szép idő volt, kb. fél órája esik, szépen csendesen. Igaz, már nem hiányzik, de ez van!. A kedvenc kínai mondásom:"Örülj ha esik az eső. mert ha nem örülsz, akkor is esik!" 

    Képzeld, az egyik csüngőpetuniám elkezdett kókadozni, és látom, hogy telis-tele van zöld levéltetüvel. Pár napja vettem, akkor teljesen egészségesnek látszott. Remélem, hogy helyre fog jönni. Ápolgatom, dédelgetem, most egy kicsit kiraktam az esőre, hogy mossa le, ami még rajta maradt. Biztos ez a párás idő is rásegített, hogy ennyire elszaporodtak ezek a fránya tetvek.

     

    előzmény:
    klára13 (22612)
    2008-06-14  08:17
  27. 2008. június 14. 18:1722625.

    Nézzétek milyen szépet találtam!

     

    "Milyen kivételes ajándék a mosoly!

    Hiszen nem kerül semmibe, de szívmelengető. Csak egy pillanatig él, de az emléke megmarad.

    Örömet szerez, és táplálja a jóindulatot. Kiváló ellenméreg irigység és rosszindulat ellen.

    Biztatást ad a csüggedőnek, erőt önt belé.

    Nem lehet megvenni, kölcsönkérni, ellopni, nem jelent földi javakat senkinek mindaddig, amíg önként és jó szívvel meg nem ajándékoznak vele.

    Ha valaki túl fáradt ahhoz, hogy rád mosolyogjon, nézz rá derűsen, mert senkinek sincs nagyobb szüksége a mosolyra, mint annak, aki már nem tud mosolyogni."

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  28. 2008. június 14. 18:1522624.

    Klárim!

     

    Te nagyon erős vagy, hogy ilyen jól bírod a fogyókúrát. Én nem nagyon bírom tartani, pedig nagyon akarok fogyni, de inkább mozgok. Meg a sütiről még csak csak le birok mondani, na de a fagyiról. Na arról nem!

    Ma is megettem négy gombócot :) Aztán meg meglepődök, hogy mitől is híztam meg. Hát valószínűleg ettől.

    Önzés? Én néha így is úgy érzem, hogy nagyon önző vagyok. Olyankor aztán rögtön előjön belőlem a másik felem és nem leszek utána önző.

    Múltkor utaztam a buszon és jött egy idősebb nő a gyermekével, aki nem pici baba volt, hanem már nagyobb, de sérült volt. A fiúnak volt ülőhelye, de az édesanyjának nem. Én meg odaengedtem a helyemre, nagyon sajnáltam, hogy így alakultak a dolgai. Nagyon nagy erő kell ám ahhoz, amit csinál. Szóval miután önző vagyok, utána mindig jön olyan élethelyzet, ahol "javíthatok", mint egy ilyen is. Utána annyira jól érzem magam. Én még fiatal vagyok és nem esik nehezemre állni a buszon.

    Én nagyon szeretek gondolkodni, tűnődni. Sokszor teljesen belemerülök és észre sem veszem, hogy telik az idő.

    Azt vettem észre, (vagyis inkább azt képzeltem be magamnak) hogy reggel, mikor megyek suliba vagy bárhová, és látok nyuszikat a mezőkön, akkor az nagyon jó nap lesz. Egyszer reggel fáradtan utaztam suliba és a buszon én mindig kifelé nézek a tájra, és ott láttam két nyuszit. Már megérte felkelni érte. És akkor jó napom lett. És aztán utána is láttam. És aztán is. de ez már lehet, hogy beképzelés, összefüggés nincs a nyulak és a jó nap között, hacsak nem arra gondolunk, hogy annyira örülök, mikor látom őket. Lehet, hogy ugyanazokat látom. Nem?

    Régen nekünk is volt sok nyuszink, csak anya nem szerette, ha elneveztük őket, mert utána nem ettük meg sose. azokat mindig meg kellett tartani. :)

    Nagyon érdekesek ezek az álmok. Jó elmerülni a világukban. Most este nagyon jót álmodtam és olyan jó volt reggel felébredni. Innen jutott eszembe a rossz álom, hogy az hogy hogy jön. De mostmár értem.

    Mivel foglalatoskodtál ma? Lugasod???

    előzmény:
    klára13 (22621)
    2008-06-14  14:14
  29. 2008. június 14. 18:0222623.

    Én azért általában úgy vagyok vele, hogy szeretem, ha a vége jó. bár mondom ez a lányom nélkül soha könyv nagyon érdekel annak ellenére, hogy tuti nem happy and.

    Egyébként ez a szép a könyvekben. A legtöbb megmozdít valamit az emberben és elgondolkodtat. Szóval ebben egyet értünk. Ez a lényege az egésznek.

    Nem hallottam még erről a könyvről, biztosan érdekes lehet. Főleg, hogy még ilyen díjat is nyert. Ez azért nem semmi!

    Nálunk már beborult, de remélem, hogy holnaptól jön a ragyogás és a fény!

    Szép délutánt!

    előzmény:
    MPiggy (22620)
    2008-06-14  13:38
  30. 2008. június 14. 14:3222622.
    Kata, nálunk is gyönyörű idő van, végre. Mennék is dolgozgatni - most értem haza -, de tegnap annyi minden hercehurca volt, olyan nagyon fáradtnak érzem magamat. Ó, a vitaminjaim! Lám, lám, hasznos az undok nyavalygásom! Undok, mert oktalan.
    előzmény:
    MPiggy (22620)
    2008-06-14  13:38
  31. 2008. június 14. 14:1422621.

    Anitám, drágám, azt a muffint én is szívesen megeszegetném. Sajnos, tilos. Újból és újból hangsúlyozom, hogy fogyózok, nyilván, mert ez használ lelkemnek, és lelkem pedig kitartásomat ösztökéli. Jó ez így. Remekül megy és eredményesen, szenvedés nélkül.

      Mindig akkor gyere, kicsi Anita, amikor neked jó. Úgy nézem, arra kell törekedned, hogy némi egészséges önzésre szert tegyél, persze, lehet, ennek még odébb van ideje. Úgyis érzed, vagy érezni fogod, amikor eljött. A megfelelés igyekezete semmiképpen sem csaphat át megfelelési kényszerbe. Mert az kárára van a boldogságnak.

      Szerintem nagyon jó tulajdonságod, hogy tűnődsz, gondolkodsz. Hozzád hasonlóan  teszek én is, és nagyon jó. Akár egy verssoron vagy népdaltöredéken el lehet töprengeni órák hosszat. Nagyon jó.

       Az álmok - hogy kérdésedre rátérjek -, tudattalanunk rejtjeles üzenetei. Tudattalanunk a  legmegbízhatóbb és legjobbakaratú szövetségesünk. Minden benne van, múltunk minden perce, és benne van jövőnk is, minden, ami történni fog. Innét származnak a nagyon ritka jósló álmok, amelyek többnyire figyelmeztetők, mert tudattalanunk gondoskodásából fakadnak.

       A tudattalan előtt ismeretlen fogalom az idő. Ha módosult tudatállapotban kérsz tőle valamit, azt, mint meglevőt kell elmondanod. Gyomrod fáj? "Gyomromban jó érzés van. Gyomrom egészséges és tökéletes." A tudattalan megvalósítja. 

       Álmot értelmezni az álomgazda életének ismeretében lehet érvényesen. Hisz az üzenet neki szól, életére vonatkozik.

       Álmaink néha kompenzálnak,  rossz élethelyzetünkben segítségünkre sietnek alvásunk idején - ekkor békít és pihentet bennünket tudattalanuk, így segít elviselni és feldolgozni az ébrenlét keserveit. 

       Máskor, mint Jung egyik példájában elmondta, egyszerűen csak figyelmeztet: "Álmomban az asszony magas toronyból nézett le rám. Ebből megtudtam, hogy kettőnk viszonyában az a gond, hogy én lenézem őt." Persze, csak emlékezetből idéztem, a lényeget, a szószerinthez elő kellene vennem természtesen a könyvet.

        Von Franz szerint, a gyermekkorban játszódó álmok gyermetegségünkre  figyelmeztetnek. Például megjelent gyermekkori ismerősünk rossz tulajdonsága, bizony, sajátjaink.

        Vannak egyetemes  szimbólumok,  amelyek közel hasonlót jelentenek mindenkinél, de a saját sors mindig árnyalja őket.

        A halál mindig mindössze változást sürget, vagy jelzi közeledtét. Többnyire gondolkodásmódunkban szükséges változást, ami persze maga után vonja életünk megváltozását, úgyis. 

        Saját álmot megfejteni nagyon nehéz. Ahogy von Franz mondja, azért,  mert azok "vakfoltunkra" mutatnak rá, akárha hátunk közepére, amit magunk nem látunk. Van egy módszer, elég gürcölős: kigyűjteni az álomban szereplő fogalmakat papírra, és melléjük írni, ami róluk eszünkbe jut. Ez utóbbiból kialakuló rendszeren való töprengés hozzásegíthet az álom értelmezéséhez. Én, amióta tudok róla, ezt teszem, néha régi álmaimmal is, mert azok egészen mást jelentenek, mint akkkoriban hittem.

        A szakemberek szerint álmunk minden szereplője mi magunk vagyunk. Ezt én úgy értelmeztem, hogy amilyen tulajdonságokkal felruházunk valakit álmunkban, az a mi saját véleményünk, a mi gondolataink, és GODOLATAINK MI MAGUNK VAGYUNK. Olyanok, azok vagyunk, ahogy gondolkodunk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421532 (22619)
    2008-06-14  13:19
  32. 2008. június 14. 13:3822620.

    Sajnos mar nem olvasok annyit mint korabban- estere valahogy elfogy a turelmem. Talan ha kevesebbet forumoznek...?

     

    Mindig szerettem  a regenyeket- de nem keresem a hepiendet. Azt szeretem ami megmozdit, elgondolkodtat, magaval visz.

    Ismerem a konyved tortenetet- nehany eve filmre vittek, bar nem lattam de sok szo esett rola.

    En is szeretem azokat a torteneteket amik osszehozzak a vilag kulonbozo sarkaban levo sorsokat...most eppen egy libanoni szarmazasu iro konyvet olvasom. Cime De Niro tortenete. / A 70-es evek szornyu polgarhaborujanak idejen jatszodik  Beirutban- valojaban a varos fiataljainak szemszogebol- eletuk, sorsuk, mikozben minden darabokra hullik korulottuk. /Az egyik szereplo beceneve De Niro, az amerikai szinesz utan/

    A kulonos az, hogy  iroja Rawi Hage, a het elejen megkapta konyveert az irorszagi iroszovetseg nagydijat, ami allitolag az egyik legmagasabb a tollforgatok reszere es a legtobb penzzel jaro. 

     

    Most ujult lelkesedessel olvasom tovabb!!

     

    Megyek- gyonyoru a reggel...szikrazoan kek az eg! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421532 (22604)
    2008-06-13  20:44
  33. 2008. június 14. 13:1922619.

    Klári!

     

    Te tudod, hogy mitől függ az, hogy szépet vagy rosszat álmodunk?

    Vagy ha valaki más tudja, szívesen várom a megoldást! Ezen tűnődtem ma délelőtt. Szeretek minden félén tűnödni :)

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  34. 2008. június 14. 13:1822618.

    Most nem csinálok muffint, mert van most tejfölös pogácsa, én azt is nagyon szeretem. Mint mindent! De jó lenne egy jó kis csokis- meggyes muffint csinálni! Lehet, hogy a jövőhéten neki esek :)

    Zsófiék hogy érzik magukat?

     

    előzmény:
    klára13 (22614)
    2008-06-14  08:38
  35. 2008. június 14. 13:1722617.

    Tudom, Klári, hogy szeretettel gondoltok rám. Sokat számít ez nekem! Nagyon sokat!

    És nem foglak titeket elhanyagolni, jövök én minden nap!!!

    Vidám napot!

    előzmény:
    klára13 (22608)
    2008-06-13  20:54
  36. 2008. június 14. 13:1622616.

    Olyan aranyos vagy, Klárim, hogy bíztatsz és hogy bízol abban, hogy ügyes leszek! Nagyon jól esik, hogy támogatsz ám!

    A teknőctojások a melegre fognak kikelni? Vagy ez hogy működik? Nekem is volt egy teknőcöm, egy ékszerteknőcöm. Nagyon szerettem. Aranyos volt. Mikor még pici volt, alig mertem megfogni, aztán hozzászoktam és összebarátkoztunk :)

    Azóta is nagyon szeretem a teknőcöket!

    szép napot!!!

     

    előzmény:
    klára13 (22607)
    2008-06-13  20:51
  37. 2008. június 14. 13:0222615.

    Itt van az orvosok kozt mindenfele nacio- ha vannak is kulturalis es nezetbeli kulonbsegek attol fuggoen honnan erkeztek ide, az altalanositas megis nagy hiba lenne. Van ilyen is...olyan is. Akarcsak a helyiek kozt...mindenutt.

    Szakmai kepzettseguk foleg attol fugg HOL vegeztek iskolaikat, a vilag melyik sarkaban. Volt egy nagyon jo pakisztani kardiologus itt, fiatal volt,rengeteget dolgozott,- imadta feleseget akinek az Isten penze se lett volna eleg- aztan emiatt el is mentek Floridaba. Sajnaltuk.

     

    A masik pakisztani egy borzasztoan rendes, jo szakember, -nagyon jo onkologus- szereny csendes valaki volt, harom pici gyerekkel, haziasszony-anya-feleseggel. Aztan 7 ev utan visszamentek , Pakisztanba. Csaladi okokat emlitett-mindenki nagyon sajnalta, o is. A felesege foltehetoen nem tudott itt megszokni.

    Aki viszont maradt? Ajjaj. Inkabb ment volna o - most o az onkologusunk. Ami szomoru...

     

    Aki messzirol jon annak 2x olyan jonak kell ahhoz lenni mint a helybelieknek, ahhoz, hogy igazan megallja a helyet, hogy be tudjon illeszkedni. Kulonben baj van. /ez ram teremszetesen nem vonatkozik, felre ne erts. Az en munkam mas- nincs kozvetlen kapcsolatom betegekkel/

     

    Nagyon sokan jottek ide az elmult evekben Amerikabol, ott az idegen orszagban vegzettek szakosodhatnak, tanulhatnak de  MARADNI nem engedik oket.

     

    /Aki Floridaba nagynehezen visszament az is elotte mar itt dolgozott 5 evet- akkor mar mas a kep./ 

     

     

       

    előzmény:
    csinomjank (22596)
    2008-06-13  19:49
  38. 2008. június 14. 08:3822614.
    Készül-e e hétvégén finom muffin, Anita?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421532 (22606)
    2008-06-13  20:51
  39. 2008. június 14. 08:3622613.
    Bonca, nagyon különleges gyermeket adott kezedbe a Teremtő. Ma reggel  belekukkantottam a Mindennapi karmánk című könyvbe, és ahogy szerzője gyermekkoráról, akkori  tulajdonságairól beszélt, mintha a Te Benedekedről lett volna szó. Nagyon kell vigyáznod arra a kisfiúra, törekedj rá, hogy minél kevesebbszer bántsd meg rossz közérzeted miatt, mert mindenre emlékezni fog. Most is csak azt mondhatom, hogy találd meg pihenésed lehetőségét, ami, tudom, nagyon nehéz. És nagyon figyelj a pihenés, a nyugalom perceire, éld át, ahogy megújulsz, ahogy izmaid, egész tested és lelked megpihen, kisimul. És ahogy jókedvűen, családod szeretetével átölelve, újult erővel talpra állsz. Te képes vagy erre. A Te különleges intelligenciádat örökölte Benedek.
    előzmény:
    Bbohar (22609)
    2008-06-13  22:33
  40. 2008. június 14. 08:1722612.

    Laura, megérkezett lányod? Mit mesélt? Milyennek látod?

    Nálam, kissé viharos napok után megérkezett a csend. Tegnap kis híján felkapta a szél a házat. Aggódva néztem óriási nyárfámat, bírja-e az elmekkel való csatát. 

    Én abszolút hiszek abbban, hogy minden rossz(nak látszó) történés javunkat szolgálja. Csak néha nehezen fogadjuk el. Minden csak változás, és ha elfogadjuk, hogy ami jött, az mindössze más, se nem jobb, se nem rosszabb a réginél, egészen másképpen nézünk a dolgokra. Azért néha nagyon nehéz. Néha szívesen visszaforgatnánk az idő kerekét, hogy másképpen történjen, ami történt. Pedig valószínűleg így a jobb

    Ma, Hozzád hasonlóan, sok kerti munkát tervezek. Kiderült időben szeretteim leveléből, hogy holnap érkeznek. Azt hittem, szerdán. Valami finom ebédet kívánok készíteni számukra, de egyelőre fogalmam sincs, mi legyen. Csirke, az biztos. De amúgy? Remélem, holnapig eszembe jut valami okos.

    Régi képeket kaparok elő, ma gazdagítanom muszáj a készletet. Hortenziáim oly gyönyörűek, hogy szemem-szám eláll! Ma lefotózom őket.

    előzmény:
    Laura-1 (22610)
    2008-06-14  06:01
  41. 2008. június 14. 07:5622611.

     

     

     

    Szép napot!

    Mármint szombatot.  (Nagy humor! - fűzöm hozzá...)

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  42. 2008. június 14. 06:0122610.

    ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!Kedves Klára!

    Ez a kedves Cupidó borzasztóan nem tud célozni. Még a tükörben is  megnéztem a hátam, hátha ott ért a találat, debizony sehol-semmi. Ma még nem kérdezősködtem, mert a lelkiismeret nem hagyott aludni, hogy ennyire elhanyagoltam a topikot, muszáj bejelentkeznem.

    Hát itt is rengeteg eső hullott, szerencsére a tegnapi nagy felhő éppen kikerült minket. Lassan nem madaraim, hanem békáim fognak zenélni a bokraim között. Már megint  nyírhatom a füvet. A lenti részen mindenképpen, aztán a többit majd később.

    A bölcsek azt is mondták, hogy vigyázzak, hogy mint kívánok, mert teljesülhet! Ezentúl óvatosabb leszek az esőért való imádkozás terén!

    Mást fogok kérni, remélem az is ilyen eredményes lesz, mint a csapadékos idő!

    Kivételesen minden nap dolgoztam ezen a héten, alaposan elfáradtam, de jó volt egy kis változatosság. A jövő héten meg lesz a böjtje, újadd szabi miatt / a foci VB miatt /-no, nem én imádom a focit, hanem a főnököm!  Végül nem is baj, mert többet lehetek a lányommal, későbbre úgysem tudom még, hogy mit tervez.

    Kezdem elhinni, hogy a dolgok alakulása bizony nem véletlenszerű!, még ha először az ember azt hinné, hogy kedvezőtlen a helyzet, utóbb kiderül, hogy nagyon is az én javamat szolgálták az események. 

     

    Mindenkinek szép napot, igyekszem bepótolni az elmaradt személyes üzeneteket is. 

     

     

    előzmény:
    klára13 (22580)
    2008-06-13  12:00
  43. 2008. június 13. 22:3322609.

    Kedves Klara, es Kusza, es Csinomjank, nagyon koszonom a soraitokat, sokat jelentenek nekem, mar azzal is, hogy meghallgattok, elmondhatom, hat meg az oszinte, bolcs soraitokkal.

     

    Most Klara Ikeas soraihoz fuznek hozza: Nem kell azert megoregedni  Benedek 4 eves es ilyen, nincs szuksege semmire!

     

    Es a napokban epp az Ikeaban tapasztaltam ezt meg ujra, nagyon regota eloszor szerveztunk 1-2 olyan orat, amikor Benedekkel kettesben voltam, az ikeaba mentunk, szeret oda menni, visszavittuk a napernyot, fagyizott, ahogy vegigmentunk az aruhazon nekem tobb dolog megtetszett, eredeti szandekom ellenere-azaz nem is akartam venni semmit, majndem vettem tanyert, tolcsert, szonyeget, kepet, hat ami megtetszett, Benedek mindenrol lebeszelt! Igy szokott tenni jatek es elelmiszerboltban is, nem vagyik semmire, karacsony elott gyakran vittuk ideoda, hogy meglassuk minek orulne, de nem vagyik targyakra, visszarakat mindent a polcra, en meg ilyen gyereket nem lattam. A kornyeken van egy kis jatekbolt, neha be-beterunk, Benedek be se jon, kint megvar.

    ilyenek is voltak mar: "jatekboltban: miert nezed a tarsasjatekokat, van mar otthon"

    maskor vonatozas elott (hosszabb utra mentunk) gyerek micimackos ujsagot-jatekkal akartam neki venni, tobbszor hatarozottan, ujabb es ujabb kerdes utan is azt felelte-ne vegyunk, mert van nalunk mesekonyv

    na a kis Eszter nem ilyen, epp az ellentete, de irtam mar a multkor, mi mindent szeretne a kisasszony.

    előzmény:
    klára13 (22602)
    2008-06-13  20:40
  44. 2008. június 13. 20:5422608.
    Mindig nagy szeretettel gondolunk Rád, és nagyon örülök, hogy ilyen ésszerűen szervezed életedet. Aludj jól. Minden rendben van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421532 (22605)
    2008-06-13  20:50
  45. 2008. június 13. 20:5122607.

     

      Kicsi Anita, ez remek! Te szívet és segítőkészséget viszel a bankba! De jó! Aki hitelt kér, az nehéz helyzetben van többnyire, nem szórakozásból teszi. Jól fog esni neki a Te kedves lényeddel való találkozás. Persze, hogy nagyszerűen levizsgázol, és Tiéd lesz ez az állás! Neked van kitalálva!

      A teknőctojásokat behoztam, homokban vannak.  Melegvízbe kell állítani edényüket, de majd Zsófim tudja, hol van az akváriumi vízmelegítő. Addig várakoznak,gondolom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421532 (22601)
    2008-06-13  20:40
  46. 2008. június 13. 20:5122606.

    Klárim!

     

    Te még itt vagy? De jó! Láttam, hogy zöld vagy! Neked is nyugodalmas jó éjszakát és szép álmokat!

    Zsófidékkal mi újság?

    Unokának tetszik odakint?

    Álmodj szépeket!

    HOlnap jövök!

    előzmény:
    klára13 (22603)
    2008-06-13  20:42
  47. 2008. június 13. 20:5022605.

    Klárim!

     

    Átraktam a vizsgát a munka miatt, majd 25én kell menni vizsgázni. remélem, sikerülni fog. Ne haragudj, hogy elhanyagoltalak, és hogy ritkábban jöttem!!! Bánt is hidd el. Nem akartalak hanyagolni. Meg jövök én ezután is, csak inkább így estefele, mert akkorra mindig hazaérek. Jó, ha estefele jövök?

    Ugye nem haragszol? Ugye szeretsz még?

    A munkám igazából ilyen pénzügyi dolgokkal van összefüggésben, már írtam is egy kicsivel lentebb, hogy miket kell csinálni és ezt a munkamódot kell még elsajátítanom. Véletlen találtam rá, nem volt hozzá bizalmam sem, csak próba szerencse alapon felhívtam. Az első interjúra nem is mentem el, mert vizsgázni kellett menni, de utána felhívtak és gondoltam, hogy akkor már bemegyek. Érdekel is ez a dolog, persze csak amíg nem leszek szociális munkás! Azt nem akarom elhanyagolni! És titeket sem!

    Bocsánatot kérek, a ritkai beugrásért! Jövök többet!!!

    Puszi

    előzmény:
    klára13 (22581)
    2008-06-13  12:14
  48. 2008. június 13. 20:4422604.

    Szia Piggy!

     

    Én szeretek olvasni. Most is van csomó könyv, amit szívesen olvasnék. Remélem, vizsga után lesz rá időm. Az ilyen regényeket szeretem jobban. Jó kis történettel és happy end-el. Az úgy az igazi, mert másképp rossz érzés marad bennem! De például szeretném elolvasni a lányom nélkül soha és ennek a második változatát, de ezek nem hiszem, hogy boldog végük lesz. de ezt kicsit így címről magaménak érzem! Jó lett volna, ha az én anyum is úgy lett volna ezzel, mint a könyv címe.

    Ez nagyon aranyos kép!

    te szeretsz olvasni? Miket?

    előzmény:
    MPiggy (22566)
    2008-06-12  20:39
  49. 2008. június 13. 20:4222603.

     

     

     

    Nyugodalmas jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (22602)
    2008-06-13  20:40
  50. 2008. június 13. 20:4022602.
    Magdim, eszembe jutottál, hogy mondtad, szívesen barangolsz az Ikeában. Valóban sok szépet, poharakat, egyebeket láttunk, és elkeseredetten állapítottuk meg Ágnessel, hogy "semmire sincs szükségünk"! Hát érdemes ezért megöregedni?
    előzmény:
    Kusza (22598)
    2008-06-13  20:31

Címlap

top