Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2016. december 16. 16:3566501.

      Ki gondolta volna ezt anyósodról?! Ő most otthon van, úgy emlékszem.
      Réges-régi emléket hoztak elő a háború sújtotta városokat mutató képek.
      Volt egy különleges nagynéném, vénkisasszony, mint nővére. Azt magyarázta, hogy a háborúk értelme az emberiség létszámának csökkentése, éppen úgy, mint a járványoké. 8-9 éves fejjel logikusnak tűnt, aztán úgy a hatvanas évek elején olvastam egy nagyon érdekes esszét valamelyik lapban, talán a Kortársban, hogy miként alakult Európa népességének létszáma, és valahogy ez is alátámasztotta nagynéném megállapítását. Hát, akkoriban nem volt kitekintés a világra, egy kis faluból különösen nem, de még Sopronból sem, és most a szörnyűségek láttán eszembe jutott ez az emlék. Az éhhalálra szánt gyermekek láttán. Hogy a háború tényleg a túlnépesedés ellensége, de milyen áron!?

    előzmény:
    csinomjank (66499)
    2016-12-16  08:54
  2. 2016. december 16. 16:1966500.

     Értettem ám, miről van szó, Zsuzsa, és most kissé szégyellem, hogy belekötöttem az elhibázott fogalmazásba, már ami a címet illeti. Nem találom különösnek, hogy véleményem "látatlanban" az volt, mint amit dióhéjban megfogalmaztál. Már csak azért is, mert könnyű rájönni, hogy a maga boldogságát  ki-ki önmagának teremtheti meg, a körülmények legfeljebb jótékonyan hozzájárulnak a cél eléréséhez. Íme, ékes bizonyíték barátságod az említett hölggyel.
     Hatalmas élményt jelentett ma az interjú, amelyet Csíkszentmihályi Mihállyal ( így kell ragozni? vagy úgy, mint a folyjont?) készítettek, természetesen a flowról. Óriási élményt adtak gondolatai, most mindjárt meg is veszem a könyvet. Azon tűnődöm az interjú óta, hogy miként lehetne valahogy boldogabb tevékenységgé tenni Dodókánk leckeírását. Nagyon nagy teher neki, húzza, nyújtja. Mondta a szerző, hogy persze a 45 percig padban ülés gyermekellenes. Mutattak finn osztályt, ahol a tanulók boldogan kavarogtak a tanórán, és ugye tudjuk, hogy a világméretű felmérésben régóta első helyen állnak a finn gyermekek. Idén kicsiét lejjebb csúsztak ugyan. Mi az utolsók között kullogunk. De ez nem baj. Nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni a felmérést.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66495)
    2016-12-16  07:54
  3. 2016. december 16. 08:5466499.

    ja ,klara - anyosomrol meg annyit , hogy ebben az egesz felelotlen csaladi rongyrazasban o a legjozanabb


    es arra biztatja a ferjemet , hogy ne kuldjon mar tobb penzt  ,mert igazabol egyik sem raszorulo


    gyujtson maganak inkabb 

  4. 2016. december 16. 08:4766498.

     nalunk az a baj , hogy meg vannak rola gyozodve , hogy a sogorom hatalmas vagyont rejteget


    es hogy mi is 


    az a baj , hogy az egyik fiatal ferfi el kezdett dolgozni kenyszerusegbol- mint mozgo arus a nagyvarosban -  erre a sogorom uzent neki , hogy hagyja abba -inkabb kuld neki fizetest a semmiert 


    ezek utan - nem gondolhato , hogy a tobbiek is munkan torik a fejuket


    _____________________


     nem tudom , mi a helyzet ny -europaban - tul van politizalva az egesz // propaganda propaganda hatan  -  egy kalap ala vesznek mindenkit szirt . afgant /fekete afrikait mikor velemenyt formalnak  - most errol a  berlini metro lerugos emberrol is kiderult , hogy kozel-keleti kinezete ellenere bolgar volt  - es egy csomo ilyen "arab kinezetuek " altal elkovetett incidens lehetett akarki -merthogy annyira nem vagyunk kulonbozoek az araboktol -akik maguk is sokfelek 

    előzmény:
    szizsuzsóka (66497)
    2016-12-16  08:17
  5. 2016. december 16. 08:1766497.

    Sajnos ez Európa fő problémája . Én messzemenően menekültpárti vagyok, de megingat ebben az a mentalitás, melyet sokszor a híradásokban észlelünk( pedig ritkán nézem a magyar állami tévét ) . A menekültek követelőznek, vendégnek tekintik magukat, akiknek jogai vannak, kötelezettségei nincsenek Ez nagyon ellenkezik  még bután liberális európai szemlélettel is. A régi magyar közmondás pedig úgy szól "Segíts magadon , Isten is megsegít "Az ember menekültként sem lehet  életnek passzív bábja, hanem egy regenerációs idő után aktívan kell önmagán segíteni . No és alkalmazkodni kell a körülményekhez, annak megváltozása után különösen .

    előzmény:
    csinomjank (66493)
    2016-12-16  06:46
  6. 2016. december 16. 08:0766496.

    Igen ez nem elsősorban  a hajtós életmódtól van , hanem inkább a szemléletváltozástól és az életkorral járó koncentráció- csökkenéstől . Az olvasás pszichés erőfeszítést , koncentrációt  kövezel, csak akkor tudod követni az eseményeket, vagy egyéb közléseket. Az internet a sok információval felületesebb befogadást igényel (egyik fülemen be. másikon ki ) A tv pedig olyan , hogy szinte fel sem fogja az ember a sok képi és hangeffektus miatt a közlendőket . De ennek oka lehet , hogy nincs is igazi közlendő.Nekem kedvenceim az Ózon Network madártávlatból készült filmjei. De sajnos megelégszem a képi látvánnyal, nagy örömmel nézem a sok természeti és ember alkotta szépséget , de nem tudom mai napig sem jobban Amerika ,Francaiország........ földrajzát , történelmét,  pedig szépen elmondják.

    előzmény:
    klára13 (66492)
    2016-12-15  23:18
  7. 2016. december 16. 07:5466495.

    Igen Klára ez volt a cím !Ott voltam az előadáson, , az volt a mondandó lényege, hogy gyakran a kezelés után sem biztos , hogy boldogok lesznek az emberek . Lehet, hogy arra gondolt az előadó, hogy  a pszichológiai kezelés nem biztos, hogy megfelelő pszichikai változást hoz.


    Tegnap szép délutánom volt. Egy 82 éves barátnőmet látogattam meg, akivel 2009-ben jöttem össze . Előtte kb 1947-ben találkoztunk.Nagyon jól összemelegedtünk, hasonlítunk egymásra életfelfogás, életmód szempontjából.Mindketten az élet ajándékának tekintjük ezt a késői barátságot. Az ő barátainak többsége meghalt, nekem pedig egyetemi éveim után nem voltak igazi barátaim. Ma is csak Ti és az Őszirózsák és ő vagytok .

    előzmény:
    klára13 (66489)
    2016-12-15  22:24
  8. 2016. december 16. 06:5066494.

    miota tavaly bennunket is elertek a ragcsalok en is felek .foleg -most , hogy hidegebb lett .jo volna- egy kis jelzo allat nekem is . de sajnos a kislanyom allergias a macskaszorre .

    előzmény:
    klára13 (66490)
    2016-12-15  22:52
  9. 2016. december 16. 06:4666493.

    A ferjem rokonait nem kell felteni / marmint messze vannak az ehezestol -bennunket meg jol megcsapolnak lehetetlen kereseikkel .A rongyrazasrol meg nem tudnak lemondani - mint az egesz kozep /felso osztaly . MInimalis egyutterzes a sajat szegenyeikkel  . Tele van ezzel a hocipom . Ehen halnak az emberek -masreszt a piacokon mindig lehet kapni katlevelet -azt az amfetemintartalmu cserjet ,amit szabadidejukben ragcsalnak  , hogy heppik legyenek .Es szepen fogy a draga level .Mi meg hetvegi unnepi reggelinkre mindig a legolcsobb lencsepuret esszuk - a gyerekeket  jovore valami olcsobb suliba iratnank - a ferjem korlatozta  a havi capuccino es pisztacia adagomat  -aruljuk az egyik kocsit  - hogy nekik segithessunk  .


    Most pl . az haborit fel legjobban , hogy a sogoromtol elvarjak ,aki megnyitotta elottuk a hatalmas villajat , hogy tartsa is el oket .Sot - az egyik rokoncsalad  osszeveszett a masikkal  - es kikoltoztek egy draga alberletbe  . Azt is a sogoromnak kell fizetnie .MIota  a haboru kitort 3 lagzi volt a csaladban  .Es nem szuk csaladi korben . Utban vannak a kisbabak is mar .Semmi penzt nem tudunk magunknak felretenni .Azert , hogy egyesek luxus igenyeit kielegithessuk . Es szerintem ok meg vannak arrol gyozodve , hogy mi ugy tele vagyunk penzzel -  hogy ez nekunk semmi .


    Es ki tudja mikor lesz ennek az egesznek vege ? nem lesz -e ujabb szomalia az egeszbol ? ott mar 20 eve tart a lehetetlenseg .


     

    előzmény:
    klára13 (66489)
    2016-12-15  22:24
  10. 2016. december 15. 23:1866492.

    ....hát igen. Kevesen olvasunk. Én is sokkal kevesebbet, mint hajdan. Ha egyedül ettem, máris a tányér mellé tettem a könyvet. Ma bekapcsolom a tévét.


       Nálunk a tévéjáték rontotta el a dolgot, Zsófikám nagy híve, annak is, hogy Dodó nyomkodja a telefonját, ebben nem értünk egyet. Na de nem az én asztalom, illetve azért Bazsit eléggé sikerült befolyásolnom, figyel a kisfiúkra, mivel szórakoznak. Dodót el lehet csábítani sakkozni, kártyázni. Apja pedig sokat pingpongozik vele.
        De jó, hogy zenél a fiú! A másiknak pedig széles válla lehet.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66482)
    2016-12-15  06:32
  11. 2016. december 15. 23:0666491.

      Hogy vagy, Zsumikám?
       Mi az a fügegolyó?!
       Mi a titka a citromos és kakaós linzernek?
       Mi kerül a csemegés tálacskákba?


       - Kérdezi egy utánozó majom. Hozzám 27-én jönnek. Vagyis Zsófiékhoz jön édesanyja és én, de a vendéglátó én leszek. Itt fent nem fűtöm a nappalit, és lent mindenki segítségemre lesz.

    előzmény:
    Zsumi45 (66484)
    2016-12-15  09:45
  12. 2016. december 15. 22:5266490.

      Nem dicsekedtem vele, valahogy nem volt hozzá kedvem, hogy már több mint egy hete bérlőm van: egy kisegér. A helyiségeket összekötő folyosó mennyezetig érő könyvespolcán vert tanyát, Zsuzsu folyton ott szaglászott fölfelé. De nem lehetett mit tenni. Az ajtókat gondosan betettem nap mint nap, így aztán szegény kis jószág csak szellemi táplálékhoz jutott, a polcon nem lévén más.
       Van a helyiségben egy egészen alacsony kis polc is, szintén tele könyvvel, és arra vetett ma szemet egérkénk. Zsuzsu ádázul szaglászott a polcnál, amelyet gyorsan  elmozdítottam helyéről, Zsuzsu hirtelen őrült sebességbe kapcsolt, s elkapta a kis szerencsétlent. Néhányat roppantott, aztán peckesen, riszálva (ezt a kettőt együtt képes csinálni) járt előttem fel és alá, szájából kilógott az egér farka. Nem jött közelembe, féltette tőlem zsákmányát.
        Sajtot hoztam, eléje vetettem az ízes falatkákat, de az egér mellett döntött, ragaszkodott hozzá.  Sonkáért mentem, na, az már más volt! Próbálta lenyelni a kis állatot, helyet csinálni a sonkának, de csak fuldoklott egy parányit, aztán kiköpte. Én pedig gyorsan a szemétbe vele. Hiszen tudta ezt előre Zsuzsu, emlékezik, hogy mindig ez történik, de azért sikerült kicseleznem.
       Nagyon kicsi volt az egér. Tényleg éhezett a szerencsétlen. De hát lakbért sem fizetett, és még etetnem is kellett volna ingyen?!
        Zsuzsu maga a tökély!

    előzmény:
    klára13 (66489)
    2016-12-15  22:24
  13. 2016. december 15. 22:2466489.

    Most találtam ezt a gyöngyszemet:


    A pszichológiai változás boldogságot hoz?


    Azt gondolom, hozhat. Ha kilöknek a lélektan tudományból (mára elismerten az) jó néhány életművet, ezzel vékonyodnak a tankönyvek,  sok hallgató boldog lesz.


    A LÉLEKBEN OTTHON keverte össze a szezont a fazonnal, nyilván lelki, azaz pszichikai változást akart írni.

       Szörnyű riportot láttam Jemenről. A  nyomorúság elképzelhetetlen méreteket öltött. Janka, anyósodról van-e hír?

    előzmény:
    klára13 (66487)
    2016-12-15  17:29
  14. 2016. december 15. 21:4566488.

    Ezek puccos maganiskolak -es az "Image" resze az egyenruha  -ami altalaban  messze van a praktikus viselettol .


    Nem is lehet kitelelni az egyen pulcsiban . Igy annyi engedmenyt adnak , hogy barmilyen sotetkek pulcsiban lehet lenni telen .Igy jo kis termovelúr pulcsiban szoktuk atveszelni a telet a suliban . Mert futeni luxus meg egy puccos magansuliban is.


    ___________________


     Atyaeg ! Mindjart karacsony  -en biztos vagyok benne  ,hogy iden torolnek minden karacsonyi unneplest ,hisz a sajat nemzeti unnepuk megunnepleset is toroltek . A kislanyom sirt a buszban -mert az iskolakban is toroltek utolso pillanatban a nemzeti unnepet . Ez szokott az egyik legjobb nap lenni - sok kaja , hennazas , kioltozes ... az amerikai tanarok is beoltoznek arabos ruhakba es rem viccesek .


     A sziriai helyzet miatt lett kozpontilag betiltva .Szolidaritasbol .


    Az hogy  nem tartjak meg a katonai paradet  meg a tuzijatekot azt megertem -  de hogy ezeket az iskolas  unnepeket miert kellett torolni .


    Azert a sok kajat megettek    -mar nem volt mit tenni . Attol mit sem valtozik a helyzet a haborus ovezetekben .

    előzmény:
    klára13 (66487)
    2016-12-15  17:29
  15. 2016. december 15. 17:2966487.

      Janka, úgy tűnik, nemcsak a magyar iskola hagy maga után kívánnivalót. Egyáltalán, minek az egyenruha? A katonáknál megértem, hogy fontos az arctalanság. De a gyermekeknél?! Úgysem takarhatja el az anyagi egyenlőtlenséget, mint nálunk érveltek, mert az sok másban kifejeződik.
      Szegény fiacskád. Javulást kívánok neki.


      Mindnyájunknak boldog készülődést a közelgő nagy ünnepre!


     

    előzmény:
    csinomjank (66486)
    2016-12-15  14:42
  16. 2016. december 15. 14:4266486.

    Koszonom ! felfoghatatlan szamomra , hogy egy tanarnak fontosabb az egyenruha kotelezo viseletenek a betartasa ,mint a gyerek egeszsege !


    Mindig is gyanitottam , hogy az igazgatobacsi a hadseregbol tert at a pedagogusi palyara  - de most mar biztos vagyok benne !

    előzmény:
    Zsumi45 (66485)
    2016-12-15  12:56
  17. 2016. december 15. 12:5666485.

    Gyógyulást, mielőbb a fiacskádnak! 


    Ezt a tanári kegyetlenséget olvasva, még a miénket nevezik poroszos iskolának? Szegény gyerekek, mi minden lényegtelen apróság lehet még, amiről esetleg a szülők nem is tudnak, de a gyerekek életét nehezíti!


     

    előzmény:
    csinomjank (66483)
    2016-12-15  08:12
  18. 2016. december 15. 09:4566484.

    Óóóriási!  Ezt még nem hallottam! (pedig kedvenceim a nyelvi játékok!)


    Köszönjük! Kellemes pihenést Önnek, nekünk tevékeny, eredményes, vidám napot!



    Az én kis, fa alá szánt csomagocskáim lassan összeállnak. A delikatesz tálacskákat majd frissen rakom össze, egyelőre gyűjtöm a hozzávalókat.


    Ma a füge golyók és a citromos és kakaós linzer apró süti kell elkészüljön!


    A "púderes kifli" dobozban.- vagy ezt már írtam is?

    előzmény:
    Sheriff-2 (66477)
    2016-12-14  22:49
  19. 2016. december 15. 08:1266483.

    sziasztok !


     nagyon nehez het van mogottem -es attol tartok meg nincs vege! Az egesz ott kezdodott , hogy


     a kisfiam a mult heten az iskolaban felejtette a sotetkek felsojet / masnap a sotetkek dzsekijet  .


     harmadnap nem tudtam ra "megfelelo" szinu pulcsit adni , mivel mar nem volt tobb sotetkek a ruhaszekrenyben . Igy "meg kimnodani is szornyu " vilagos kek pulcsit adtam ra .O hogy banom  !


    Mert a fiu szarny igazgatoja ott allt a kapuban -es mindenkivel levetette  a pulcsijat , ha nem megfelelo szinu volt .Es a 15 fokban , futetlen osztalyteremben / sot a legkondit is bekapcsoltak kellett tolteni az egesz napot .


    Sosem gondoltam volna , hogy ezek az amerikai tanarok ilyenre kepesek ! Mindig ugy odavannak a gyerekek biztonsagaert !


    Valamit erezhettek , hogy elvetettek , mert masnap mar  pulcsikat osztogattak az elveszett targyak osztalyarol ,azoknak ,akiknek meg mindig nem volt megfelelo szinu pulcsija ! Piszkos pulcsikat ,amik mar evek ota ott peneszednek egy nagy zsakban ! 


    ______________________________


    Az incidens utan 2 nappal a suliban belazasodott a kisfiam . nagyon magas laz volt -erte kellett mennem  - es addig nem vittem orvoshoz ,amig lejjebb nem ment a laza  .Szegeny , ne szenvedjen . Erre  megkaptam  "ez csak egy virus " ...Masnap egy masik rendelo ,masik doktorbacsi " ez csak egy virus" . Harmadnap vissza az elsohoz - de en kegyetlen anya , nem csillapitottam a lazat - hadd lassa az orvos , hogy van a paciense , ha mar az anyai szo nem eleg hatasos .Megtette a hatasat a 40 fokos lazas gyerek szemleltetese / azonnal a megfigyelobe befektettek es intravenas antibiotikumot kapott  -ott voltunk este 11 -ig  ...ejjel szaraz kohoges kinozta  - eszembe jutott a voroshagyma - ejjel 2 kor hagymat szeleteltem es az orra ala dugtam ... bevalt   -aludtam is 7 orat ...a mai nap kihivasa : megetetni , bent tartani a kajat valahogy, antibiotikumot belediktalni es bent tartani ! Ma van a teliszunet elotti utolso tanitasi nap - nagy buli a suliban . Mi meg itthon partizunk :( 

  20. 2016. december 15. 06:3266482.

    Nálunk is így van a két kamaszfiú. Ők 9. osztályosok. A Budán lakó talpraesettebb, ő vízipólózik. Előtte cselgáncsozott és focizott . Egyik sem a kedvenc sportom, sőt  a focit kifejezetten utálom (különösen a jelen formájában )Persze ez a labdajáték is elég goromba, lenyomják egymást a víz alá, lefogják, rúgják ! Az itteni unokám csellózik, csendesebb, visszafogottabb. ?Mindketten zseléznek, de  mivel a gimiben nem engedik, a zselé után kifésülik, de a tartása megmarad .


    Mosolygunk rajtuk, gondolom rajtunk is így mosolyogtak a szüleink.


    A mai gyerekek kevésbé olvasósak, az internet hatására . Ez alól idősebb lányka unokám kivétel , aki rengeteg ifjúsági regényt olvasott .

    előzmény:
    klára13 (66455)
    2016-12-13  12:39
  21. hus
    hus
    2016. december 15. 04:5666481.

    Kipihent es szep jo reggelt kivanok, finom kave es sutike kisereteben es kellemes gondolatokkal. 


  22. hus
    hus
    2016. december 15. 03:1066480.

    Gratulalok Benikedhez, o egy kulonleges gyerek, remelem tudja magarol. Jo rola olvasni is es testvererol is, hogy ugy szeretne hasonlitani a testverere. Fog is, de van egy olyan erzesem, hogy Benikednek jobban meg kell majd dolgoznia mindenert. Nem tudom miert alakult ez ki a gondolataimban.


    Hat, tudnak ezek a gyerekek edeseket mondani.  A sokat olvaso ugyved. Igen.  A penzt olvasni, azt jobban szeretik ok is. Na meg nagyon smicigok tudnak lenni. Mar itt nincs 1 centes, de ok meg azt is sajnaltak ott hagyni, mint visszajarot. Piszok jol tudja nemelyik forgatni a penzt, az igaz. Mmiert is nem, hiszen tanulassal ezt is felszivjak. Penz, osszekottetes, szerzodes irasat kell jol megfogalmazni, ehhez meg csak kell, hogy ertsenek.

    előzmény:
    klára13 (66455)
    2016-12-13  12:39
  23. hus
    hus
    2016. december 15. 02:4266479.

    Zsumika, szinte elkepzelem az azzal jaro munkat. Mert nem kis dolog a disznovagas.  En is csinaltam mar, hogy elmentem es segitettem, de egyedul soha nem vallaltam volna.


    Most, hogy itt lakunk a testverem mondta, hogy kellene venni disznot es feldolgozni.


    Na, mondtam, hogy azt nem. Nemvagyok hajlando egy akkora munkat felvallalni itt, mert annak az lenne a vege, ahogy jartal Zsumikam. Raadasul sokkal olcsobban meg lehet venni azt a hust, amit en szeretnek kesziteni, mint ami azzal a sok es nehez munkaval jarna.Mas lenne talan akkor, ha mi nevelnenk. De en arra sem vallalkozom, hogy felneveljem, merte rengeteg munkaval jar. A szomszedunknak van 3 nagyobbacska suldojuk.  Ok biztos mindig is feldolgoztak. Itt lehet kapni a vagohidon is mindenfele allatot megtisztitva, felbe vagva.


    Az egyik uzletben lattam kismalacookat es kisbirkat. Gondoltam, hogy majd fogok venni es kinn elkeszitjuk, amikor jo ido lesz. Most, ahogy beszelgetunk rola, mar csak azt nem tudom, hogy tudnam felszeletelni, osszevagni, vagy segitseget kellene kernem?


    Az ilyen munkas finom ennivalo elkeszitese is nagy munka, meg az utana valo "felszamolas" is. Ugy erzem, valahogy most inkabb pihennek, mint vallalkoznek nagy dolgokra. 

    előzmény:
    Zsumi45 (66473)
    2016-12-14  12:59
  24. hus
    hus
    2016. december 15. 02:1566478.

    Zsumika nagyon joooo. 


     


    Naaa, nem akarom elhinni, most tudok kepet feltenni.

    előzmény:
    Zsumi45 (66476)
    2016-12-14  20:43
  25. 2016. december 14. 22:4966477.

    Jól el tudtam olvasni, érdekes, meg pl. ez is. Jó éjszakát kivánok.


     


      Szójátékok
                 (Van-e még nyelv a világon, amelyikkel ezt meg lehet csinálni?)
                 Agglegénység ~ Nőnkívületi állapot
                 Udvarlás ~ Testi mese
                 Szalonnasütés (k)éjjel ~ Parázsnálkodás
                 Kikapós férj ~ Csalárdapa
                 Aki két nő között ingázik ~ Bicsajozik
                 Elnyomott férjek lázadása ~ Papuccs
                 Elfajzott jövendő ~ Utókorcs
                 Ledorongolás ~ Érvverés
                 Bérgyilkos előre felvett fizetsége ~ Lelőleg
                 Felütéssel kezdődő énekeskönyv ~ Dalbumm
                 Siratóének ~ Keservers
                 Klarinétos szökése ~ Flótás-futás
                 Énekesek dicsőítése ~ Sztárnyaló dallamok
                 Népi mosószer ~ Foltklór
                 Öregek, ha eláznak ~ Vének az esőben
                 Öreg zseni ~ Ősztehetség
                 Humorista ~ Élcsportoló
                 A trehányság filozófiája ~ Hanyagelvűség
                 Kábítószeresek orvosa ~ Drogtor úr
                 Divat felett álló ~ Trendkívüli
                 Szó nélkül lebukó csatasor ~ Kusshad
                 Rossz törvény beiktatása ~ Hatályballépés
                 Mozdulatlansággal teli szeretet ~ Csupasszív
                 Harakiri ~ Köldöklés
                 Szimbolizmus ~ Jelképzelés
                 Megtalált okosság ~ Bölcslelet
                 A nagy körút eszmeisége ~ Lélekbulvár
                 Bádogos munkát végző szomorkás pap ~ Pléhbános
                 Vonzó kerékpár-alkatrész ~ Sármhányó
                 Latrinatisztító ~ Bűzletember
                 WC-pletyka ~ Klotyogás
                 Újkeletű ruhaanyag ~ Posztómodern
                 Önálló törpék járműve ~ Autógnómia
                 Törpe szakács ~ Gasztrognóm
                 Étlap ~ Kajánlat
                 Befőttelrendezés ~ Kompótzíció
                 Vérszopók jobbról is, balról is ~ Kétkullancsos politika
                 Problémát megoldó spanyol nemes ~ Áthidalgó
                 Útépítők tízóraija ~ Asztfalatozás
                 Kövérség eltemetője ~ Zsírásó
                 Elfagyasztás ~ Hideggyógyászat
                 Téli vendéglátás ~ Hidegenforgalom
                 Ostobácska szomszéd a vonaton ~ Butitárs
                 Ronda írás, amivel nem mehetünk sehova ~ Rútlevél
                 Örökös trónörökösviszály ~ Herceghurca
                 Jó célra összekoldult pénzösszeg ~ Kalapítvány
                 Egy tucat sík irón ~ 12 lapostol
                 Poéta ruhája ~ Költőny
                 Titokban költött vers ~ Íróasztal fióka
                 Rendszeres újságolvasó ~ Sajtókukac
                 Főhumorista ~ Élcmunkás
                 Hogyan tárolják a péksüteményt? ~ Zsömlesztve
                 Kertész ~ Rügyvéd
                 Elnöki lakosztály ~ Prezidencia
                 Szurdokvölgye papi méltósága ~ Kanyonok
                 Modern bevásárló központ elleni zendülés ~ Plázadás
                 Szülésznők országa, látszólagos hatalommal ~ Bábaállam
                 Szerpentin örömlánya ~ Kacskaringyó
                 Szoba, csillogó parkettával ~ Lakkosztály
                 Közlekedési társaság ~ KRESZpublika
                 Ételen átnyújtott gunyoros meglepetés ~ Kajándék
                 Bádogmunka megszervezése ~ Horganyizáció
                 Meztelen tészták fürdőhelye ~ Nudlista strand
                 Fehérjéből szőtt vérkép ~ Hemoglobelin
                 Sokat susogó sikkes fafajta ~ Cserfess
                 Ha a menyasszony leég a nászéjszakáján ~ Odakonzumál
                 Piszkos étkezde ~ Kosztfészek
                 Mámorkeltő növény ~ Vízipipacs
                 Kőbe vésett katonai alapszabályzat ~ Tisztparancsolat
                 Ágyúcsövön hetyegés ~ Tüzérkedés
                 Amikor a jókedvet takargatják ~ Lelkendőzik
                 Űrkutatás hitvallása ~ Mars poetica
                 Remete a társasági életben ~ Magánykívül van
                 Amikor ledől a katedrális ~ Dómború
                 Amikor a kőműves szerelmes lesz a falába ~ Belehabarcsodik

    előzmény:
    Zsumi45 (66476)
    2016-12-14  20:43
  26. 2016. december 14. 20:4366476.

    Önnek szép napot, mi lassan aludni készülünk.


    A Facebook egyik gyöngyszeme: Nehéz- e a magyar nyelv? 


    Remélem kinagyítható! 

    előzmény:
    Sheriff-2 (66457)
    2016-12-13  13:11
  27. 2016. december 14. 18:5266475.

    Én szoktam csinálni savanyú/hordós káposztát, minden barátom/szomszédom/ismerősöm imádja, de csak nyersen égészséges, mielőtt megöljük a lactobacillust.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66471)
    2016-12-14  05:07
  28. 2016. december 14. 16:5766474.

    Klárám, gratulálok Benikédnek. Svájcban versenyzett?

    előzmény:
    klára13 (66455)
    2016-12-13  12:39
  29. 2016. december 14. 12:5966473.

    Zsuzsám, mi is így jártunk a "hagyomány őrzéssel".


    Azt hiszem, említettem már, hogy Kishomokon kísérleteztünk mindenféle nosztalgikus gazdálkodással, így neveltünk disznót is-egyik évben 3 db. malackát hizlaltunk. El lehet gondolni, mibe került, munka előtt a város másik végébe autózni- etetni. 6 órára kiérni a Gyárba, munka után ismét 8 km. a kert. Ott legalább volt egy kis ház, üst, gázpalackos tűzhely- nem kellett a társasházi lakást befogni a feldolgozáshoz. Két másik baráti házaspárral osztoztunk az eleségen is és együtt - nagyon vidáman- dolgoztuk fel az egyenként 130-140 kg.os eredményt. Élveztük nagyon a "lakomát" is és sikerült is finom hurkákat, tepertőt, kolbászt, stb. készíteni.Nagymamám kézzel írott receptjei szerint.


    Nem volt valami "nyereséges" a vállalkozás- különösen, hogy egyszeri használatra szereztük be a hatalmas edényeket, és szükséges eszközöket., meg persze a takarmányt. Még mosléknak való sem volt, hiszen csak hétvégén főztem. 


    Nem is egyszeri! Jut eszembe: később, amikor letettünk a hizlalásról,( volt még egyszer-egyszer pulykafarm, kacsa és csirke projekt !), és a kertet is eladtuk, férjem azzal "lepett meg", hogy holnap hoznak fél tisztított disznót. ( A társasházi parkettás étkező és 3 nm. konyhába!)


    Ő majd egyedül feldolgozza, mondta, amikor látta elképedésemet! Persze nem hagytam, mert legalább éberen őrködtem a leterített festő fóliára, és percenként töröltem fel és le mindent. Meg kell hagyni akkor is nagyon finom lett az eredmény, mert nem mondott le semmi igazán aktuális étekről. ( disznósajt, erdélyi és alföldi abált szalonna, sütni és füstölni valók,többféle hurka, kolbász, még háj is került, hogy egyszer süssek "igazi " hájas kiflit.) Csoda, hogy jöttek felfelé a kilók? Persze ügyeltem az egyensúlyra, hogy elég zöldség, savanyú káposzta is legyen mellé.


    Akkor már volt fagyasztó ládánk, így az étkek egy részét le tudtuk fagyasztani. 


    Ugye milyen változatos életem volt? 

    előzmény:
    szizsuzsóka (66472)
    2016-12-14  05:17
  30. 2016. december 14. 05:1766472.

    Ritkán , véletlenül lehet fiatal koca is kövér, de nagy a valószínűsége annak nagy, hogy öreg .Ezekből valóban inkább jó kolbász készíthető. Egyszer vettünk egy kis kocát, hát nem volt zsíros,. Valami rossz ólban volt, és kireszkette a lelkét is úgy fázott. Csináltunk kolbászt is,, nem zsírosra . Hát egsy hónap alatt úgy kiszáradt , hogy ha valakit fejbe vágtam volna vele, agyrázkódást kapott volna. Egész nap dolgoztunk, alig volt eredmény.Mér egyszer -kétszer megkíséreltük, de rájöttünk, ez nem nekünk való, felhagytunk vele.

    előzmény:
    Zsumi45 (66460)
    2016-12-13  16:47
  31. 2016. december 14. 05:0766471.

    Csak egy kis hagyma vagy zöldpaprika kell hozzá, de savanyú káposztával is nagyon jó . Az én gyerekeim is sokszor vittek tízóraira zsíros kenyeret ( persze nem hagymával )Soha nem pénzt kaptak, mindig vittek elegendő ennivalót. Nem ettek menzán , nem voltak napközisek , bőven vittek magukkal . Ha férjem készítette véletlenül ( amikor ügyeletes voltam ),. jó vastag szelet kenyeret vágott . Ilyerkor az osztálytársak megkérdezték, : Ma a faterod csinálta a tízórait. ?

    előzmény:
    Sheriff-2 (66465)
    2016-12-14  00:49
  32. 2016. december 14. 05:0166470.

    Igen a mangalica zsírja olyan összetételű, hogy sok telítetlen zsírsavat tartalmaz, mint ahogy a növényi olajok is. Ezért sokkal egészségesebb, mint a disznózsír . Mi is olajjal főzünk, de a zsíros kenyeret férjem szereti , mindig veszek hozzá mangalica zsírt. A sajtoshoz, ami a családi sós süteményünk is fele zsírt teszek a margarin mellét . Sokkal omlósabb.Rájöttem, hogy a készen kapható omlós süteményekben linzerekben is van disznózsír. Valószínűleg azért mert kevésbé avasodik, mint a vaj vagy a margarin.

    előzmény:
    Kusza (66459)
    2016-12-13  16:13
  33. 2016. december 14. 01:4266469.

    Megtaláltam a képet a 420 kg-os managalicáról.

  34. 2016. december 14. 01:1666468.

    Ők pedig azt mondják, hogy ez 600 kilós disznó. Szereintem az már nagyon nagy disznó.


     


                   Zver iz Sumadije - nerast od 600 kilograma - YouTube

  35. 2016. december 14. 01:0666467.

    Az említett képet itt nem találom, talán egy másik gépen van, kell rajta gondolkodnom. De van itt egy, a neten találtam, sőt egy videó 500 kg-os-ról.


                       A legkövérebb brit disznó 420 kilós


     


                       Nerast težak 500 kg - YouTube

  36. 2016. december 14. 00:5166466.

    A bödön már meg is van....Bonyhádi zománcozott zsírosbödön 20 liter

  37. 2016. december 14. 00:4966465.

    Most emlékszem hogy milyen jó volt a friss zsír kenyérre, amit 20 literes bödönökben tartottak. Mert ha zsír és kényér volt, akkor MINDEN volt.

    előzmény:
    Sheriff-2 (66464)
    2016-12-14  00:47
  38. 2016. december 14. 00:4766464.

    Örűlök hogy tetszik, nekem is.


    Nekünk volt, és vágtunk egyszer egy kb. 400 kilós disznót, fényképem is van róla, de nem teszem fel, mivel a szüleim vannak rajta.


    Hanem, az az '50-es évek elején történt, amikor egy nagyon "másféle" időt éltünk. Mangalica volt, a hús is nagyon jó volt hagy volt, de a lényeg az, hogy pl. a mi kisfalunkban a mi utcánkban még áram sem volt, bóóóóóóóóót meg főleg nem.


    Tehát a lényeg az, hogy főztünk ami volt, DE, a zsíranak el kellett tartani egész évben.


    Ér erről jut eszembe, hogy van egy képem egy 420 kilós disznóróról is valahol, ami nem a miénk volt, de létezett. Megkeresem.....

    előzmény:
    klára13 (66462)
    2016-12-14  00:10
  39. 2016. december 14. 00:1666463.

      Milyen igaz, Marika! 1 év alatt 300 kiló?! Hogy erre nem is gondoltam, köszönöm! Gyermekoromból olyan emlékek jönnek elő, hogy olyan 130-140 kilósakat tartottak ideálisnak.
       Na, nem veszek 3 mázsa disznót! Vásárolok 2kg karajt.


     

    előzmény:
    jara (66458)
    2016-12-13  14:41
  40. 2016. december 14. 00:1066462.

    Megörültem tőle! Köszönöm, Sheriff.

    előzmény:
    Sheriff-2 (66457)
    2016-12-13  13:11
  41. 2016. december 13. 16:5166461.

    Köszönjük!


    Úgy emlékszem Sinkovics Imre tudta nagyon frappánsan előadni, pergett a nyelve hibátlanul!

    előzmény:
    Sheriff-2 (66457)
    2016-12-13  13:11
  42. 2016. december 13. 16:4766460.

    Esetleg a 300 kg.-os koca már nagymama? Férjem annak idején azt vallotta, hogy más a húsként fogyasztandó disznó életkora ( süldő? - ebben nem vagyok biztos) és más a szaláminak való. Utóbbihoz jó nagy, "érett" disznó húsa felel meg.


     

    előzmény:
    Kusza (66459)
    2016-12-13  16:13
  43. 2016. december 13. 16:1366459.

    Klára, szerintem is igaza van Marikának, hogy az a 300 kilós disznó nem lehet olyan jó. Emlékszem, anyukámék mindig mangalicát tartottak, pedig abban az időben nem volt úgy felkapva mint most. A szalonnája is finom volt, és zsírja olyan kásás szerű, nem fagyott meg sohasem keményre. Nem volt sohasem több, olyan 160 kiló körüliek voltak.

    előzmény:
    klára13 (66456)
    2016-12-13  12:57
  44. 2016. december 13. 14:4166458.

    Klárám, nem lebeszélés, csak tapasztalat.


    Egy nem táppal etetett disznó egy szezon alatt nem nő meg 300 kg.-ra.


    Apuka annyira szereti a füstölt házi sonkát és szalonnát, hogy 2015-ben is és idén novemberben is vett egy fél disznót. Tavalyi finom volt, 60 kg. körül a fél coca. Most látatlanban ideszóltak, hogy mehet érte. Készre tisztítva, félbe vágva el lehet hozni. A fél 86 kg. volt. Az első nekifutásnál furcsa volt. Vastag volt a bőre és nem jött le úgy, ahogy szoktuk. Megállapítás: No ez sem mai "csirke" volt. A hús sokkal sötétebb, később fővő, keményre sülő. Tapasztalat: Tavaly nem fogyott el a készlet, idény először attól kellett megszabadulni. Haver nem szól vissza.


    Annyit kérdeztem, hogy a szaporulathoz ők tartják a szülőket is? Hál Istennek "nem" volt a válasz, így attól a víziótól, hogy kant eszek, megszabadultam.


    Szóval a székely viccek sora jutott eszembe, mire a helyére került a hús. (fagyasztó, és sózás) Már a füstölés is készen van.

    előzmény:
    klára13 (66456)
    2016-12-13  12:57
  45. 2016. december 13. 13:1166457.

    Szép napot kivánok, hozok én is egy verset.


     


    Bencze Imre: Édes, ékes apanyelvünk

    Kezdjük tán a jó szóval: Tárgy esetben jót.
    Ámde tóból tavat lesz, nem pediglen tót.
    Egyes számban kő a kő, többes számban kövek.
    Nőnek nők a többese, helytelen a növek.

    Többesben a tő nem tők, szabatosan tövek,
    Aminthogy a cső nem csők, magyarföldön csövek.
    Anyós kérdé van két vőm, ezek talán vövek?
    Azt se tudom mi a cö, egyes számú cövek?

    Csók - ha adják - százával jó, ez benne a jó.
    Hogyha netán egy puszit kapsz, annak neve csó?
    Bablevesed lehet sós, némely vinkó savas,
    Nem lehet az utca hós, magyarul csak havas.
    Miskolcon, ám Debrecenben, Győrött, Pécsett, Szegeden,
    Mire mindezt megtanulod, beleőszülsz idegen.

    Agysebész, ki agyat műt, otthon ír egy művet.
    Tűt használ a műtéthez, nem pediglen tüvet.
    Munka után füvet nyír, véletlen sem fűvet.
    Vágy fűti a műtősnőt. A műtőt a fűtő.
    Nyáron nyír a tüzelő, télen nyárral fűt ő.

    Több szélhámost lefüleltek,
    Erre sokan felfüleltek,
    Kik a népet felültették,
    Mindnyájukat leültették.
    Foglár fogán foglyuk van.
    Nosza tömni fogjuk.
    Eközben a fogházból megszökhet a foglyuk.
    Elröppenhet foglyuk is, hacsak meg nem fogjuk.

    Főmérnöknek fáj a feje, vagy talán a fője?
    Öt perc múlva jő a neje, s elájul a nője.
    Százados a bakák iránt szeretetet tettetett,
    Reggelenként kávéjukba rút szereket tetetett.
    Helyes, kedves helység Bonyhád, hol a konyhád helyiség.
    Nemekből, vagy igenekből született a nemiség?

    Mekkában egy kába ürge Kába kőbe lövet, Országának
    nevében a követ követ követ.
    Morcos úr a hivatalnok, beszél hideg s ridegen,
    Néha játszik, nem sajátján, csak idegen idegen.
    Szeginé a terítőjét, szavát részeg Szegi szegi,
    Asszonyának előbb kedvét, majd pedig a nyakát szegi.
    Elvált asszony nyögve nyeli a keserű pirulát:
    Mit válasszon: a Fiatot, fiát vagy a fiúját?

    Ingyen strandra lányok mentek,
    Minden előítélettől mentek,
    Estefelé arra mentek,
    Én már fuldoklókat mentek.

    Eldöntöttem megnősülök, fogadok két feleséget.
    Megtanultam, hogy két fél alkot és garantálegészséget.
    Harminc nyarat megértem, mint a dinnye megértem,
    Anyósomat megértem, én a pénzem megértem.

    Hiba mentes mentő vagyok,
    Szőke Tisza partján mentem,
    Díszmagyarom vízbe esett,
    Díszes mentém menten mentem.

    Szövőgyárban kelmét szőnek.
    Fent is lent, meg lent is lent.
    Kikent-kifent késköszörűs
    K lent is fent meg fent is fent.
    Ha a kocka újfent fordul: fent a lent és lent is fent.

    Hajmáskéren pultok körül körözött egy körözött,
    Hagyma lapult kosarában, meg egy adag körözött.
    Fölvágós a középhátvéd. Három csatárt fölvágott.
    Hát belőle vajon mi lesz? Fasírt-é vagy fölvágott?

    Díjbirkózó győzött tussal,
    Nevét írják vörös tussal,
    Lezuhanyzott meleg tussal,
    Prímás várja forró tussal.

    Határidőt szabott Áron,
    Árat venne szabott áron.
    Átvág Áron hat határon,
    Kitartásod meghat Áron.

    Felment - fölment, tejfel - tejföl, ...
    Ne is folytasd barátom!
    Első lett az ángyom lánya a fölemás korláton.

    Magyarország olyan ország, hol a nemes nemtelen,
    Lábasodnak nincsen lába, aki szemes szemtelen.
    A csinos néha csintalan, szarvatlan a szarvas,
    Magos lehet magtalan, s farkatlan a farkas.
    Daru száll a darujára s lesz a darus darvas.
    Rágcsáló a mérget eszi, engem esz a méreg.
    Gerinces vagy rovar netán a toportyán féreg?

    Egyesben a vakondokok vakond avagy vakondok?
    Hasonlókép helyes lesz a kanon meg a kanonok?
    Némileg vagy nemileg? Gyakori a gikszer.
    "Kedves egesz seggedre!" köszönt a svéd mixer.
    Arab diák magolja: "tevéd, tévéd, téved, Merjél
    mérni mértékkel, mertek, merték, mértek.

    Pisti így szól: "Kimosta anyukám a kádat!"
    Viszonzásul kimossa anyukád a kámat?
    Óvodások ragoznak: "Enyém, enyéd, enyé", Nem
    tudják, hogy helyesen: tiém, tiéd, tié.

    előzmény:
    klára13 (66456)
    2016-12-13  12:57
  46. 2016. december 13. 12:5766456.

      Hogy el tud szaladni két és fél évtized! A szinte negyed évszázad! Visszatekintve szempillantás volt. Gratulálok, neked, Zsuzsa, hiszen tőled ered a gyermek. Azaz a fiatalember.
       Találtam egy jó receptet, ami előre elkészíthető, de talán nem annyira elegáns.


    ttps://www.videkize.hu/bence_mustaros_kedvence?list=5006


      Minthogy disznóhúsról van szó, arra gondoltam, hogy a sok vacak tápos hús helyett vásárolnom kellene és bespájzolni egy jó moslékos, szabadon tartott kocát. Találtam is, El is készítenének mindent. Még a füstölést is. A baj, hogy nagyon nagy az állat, bár a tartási körülményei miatt nem zsíros. Mégis. 300kiló!Kész téboly. Persze nem magamra gondolok, és ha belegondolok, hogy amikor fiaim kamaszodtak, évente 3 disznót vágtunk! Na nem otthon, megszervezett mindent fiaim apja, mert imádta a disznóöléseket! Nagyon dolgos ember volt, azaz van.
        Szóval, még tűnődnöm kell a cocán, és hát megbeszélni Bazsiékkal. Előre tudom, hogy le fognak beszélni, mondván, inkább a baromfit tartják egészségesebbnek. Pedig hát ki tudja, mivel etetik a tanyasinak nevezett állatokat is? És hát nem véletlenül muszáj mindent agyonfűszereznünk, hogy íze legyen!


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (66452)
    2016-12-13  06:06
  47. 2016. december 13. 12:3966455.

      Nagyon sok jó hírrel örvendeztettetek meg, mindenkinek köszönöm.
      Hus, öröm olvasni a kislányokról, akik már szinte nagylányok. Vajon miért akarta a zongorázást abbahagyni a nagyon tehetséges unokád? Megbántottá? A tanárnője talán?
       Nálunk a sport megy, vagy nem megy. Beni nagyon benne van a karatéban, nemrég, nemzetközi versenyen dobogós lett, bronzérmes. Nagyon dicsértük. Az ízlés mindig más, mint az öregeké! Emlékszem, ifjúságomban is így volt, hát most úgy vagyok Benikém divatos frizurája miatt, fel van nyírva rendesen, aztán az elejét zselével az égnek állítja, nézem, nézem, s közben magamban somolygok, hogy olyan a feje, mint a szopottgombóc!
    Hangosan pedig mondom neki, mindig milyen gondosan alakítod frizurádat. Nagyon csinos nagy fiú vagy.
        A kicsi pontosan leutánozza, de csak a frizurát. Mint írtam, abbahagyta a focit, hála az égnek, most kézilabdázik. És hát ott van az örök szerelem, a pingpong. Úgy játszik, mint egy felnőtt, különleges tehetsége van a labdajátékokhoz.
       Azt mondja, mégsem lesz ügyvéd, mert Beni mondta, hogy ahhoz sokat kell olvasni.Az olvasást mindig úgy kell kipasszírozni belőle. Viszont már küldik matematikaversenyre, és a német is jól megy neki.

    előzmény:
    hus (66454)
    2016-12-13  06:59
  48. hus
    hus
    2016. december 13. 06:5966454.

    Gratulalok elso unokadnak a szulinapjara,  a felelevenitett oromotokre.  Mi is ugy vagyunk vele mint ti, nekunk is minden fontos ezen a szep unnepen. Nekem a lelkem kicsit nehez (az elmentek miatt) , de mindig nagyon szep az unnepunk. Valahogy nekem azert fontos, mert ezzel az evet is lezarjuk? Nekem a szilveszter, az uj ev nem az evzarom. Csak a naptari.


    Pattog a tuz, de jo hallani.


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (66452)
    2016-12-13  06:06
  49. 2016. december 13. 06:1066453.

    Lemaradt a kép.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66452)
    2016-12-13  06:06
  50. 2016. december 13. 06:0666452.

    Igen , összefutottunk . Mai nap nekem emlékezetes, mert 24 évvel ezelőtt 7óra tájban született meg első unokám ! Nagy örömmel vártuk, és sírtunk örömünkben , mikor fiúnk bejelentette.Te még fiatal vagy , nem kell ennyire előre készülődnünk, mint nekünk . Mii 12-en ülünk karácsony másnapján az asztalhoz, és bár nam a legfontosabb a gyomrunk, de meg kell adni főztünkkel is az ünnep tiszteletét .

    előzmény:
    hus (66449)
    2016-12-13  05:50
  51. 2016. december 13. 06:0166451.

    Nagyon szép verset hoztál Marikám ! Így igaz két ember kapcsolatában ! Családi viszonylatban kevéssé állja meg a helyét, mert a fiatalok élik a maguk általában elég feszes életét , és családi asztal , a jó ízek , illatok is szép emlékké halványodnak egyszer , de megmaradnak !

    előzmény:
    jara (66444)
    2016-12-12  10:57
  52. hus
    hus
    2016. december 13. 06:0066450.

    Kellemes jo reggelt kivanok a fincsi reggelihez, illatos kavet,  mosolygo gyumolccsel, vagy kakaot kepzelek el vajas kalaccsal (kedvencem).



     

  53. hus
    hus
    2016. december 13. 05:5066449.

    Neked is kivanok nagyon szep hetet. Remelem ma is osszefutunk.  Kellemes elokeszulodest az unnepekre. Ahogy olvaslak benneteket, nekem is lett egy olyan gondolatom, hogy keszitek elore egy par dolgot. Olvasom a listam es gondolkodom, hogy mit, mivel kezdjem. Aztan csak a hortobagyi palacsintat tudnam lefagyasztani, azt meg nem erdemes. Szekely kaposztat is lehetne, de meg nem savanyodott meg  rendesen a kaposzta, de nagyon finom a leve. 2 cserephordoba sikerult eltenni, aztan ugy gondoltam, ha elfogy az egyik, akkor tele toltom majd. Egyenlore igy szeretnem. 


    Bele neztem az idojaras jelentesebe es 10 napi hoesest josol. Tessek kerem, ez az ami hianyzik meg nekem. Ma is ugy voltam mar, hogy bele faradtam amig elmentem az allatokat lerendezni. A fiamnak  tegnap meg a haztetore kellett felmenni, hat mit ossze izgultam erte, havas, csuszos, talan jeges is volt, de megcsinalta amit kellett. Veletlen a szelloztetobe maradt a dugo. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (66443)
    2016-12-12  05:44
  54. hus
    hus
    2016. december 13. 05:3866448.

    Nagyon kedves kis vers.  Pont a varva vart alkalmat eleveniti meg. Marika, arany lelkeddel csak a szepre emlekezz, mert neked legalabb megadatott az a sok es szep unnep, amit  sikerult egyutt eltolteni a csaladod minden tagjaval. 


    Buszken, fel a fejjel.  Karacsony utan nalatok mindjart jn a tavasz. 

    előzmény:
    jara (66444)
    2016-12-12  10:57
  55. hus
    hus
    2016. december 13. 05:3366447.

    Zsumika te is vigyazz magadra, mert amit irtal az utobbi idoben , hogy mit szeretnel kesziteni unnepekre, hat az sem semmi. 


    Nagy a lendulet nalam is , de beindulni valahogy nem megy olyan gyorsan. 


    Karacsonyfa sincs meg felallitva nalunk, a lanyomek uj sofaja kerult ideglenesen a helyere, amig a fiamek at nem viszik az oveket a hazukba.


    Miutan annyi a dolgom nem erdekel, az unnepek elott biztos meg lesz oldva.


    Oriasinak erzem a havat nalunk, 20 cm esett tegnap, de milyen erdekesen,  ma meg a hosszu száru csizmaba kellett bujnom, mert a masikba belebujt a ho.


    Most van sok mozgas nalunk, a fiam lehet, hogy masik helyre megy dolgozni, gondolkodik rajta, a vejem ma kezdte az  uj munkajat, nagy boldogan jott haza. Kislanyok keszulnek az ev vegi iskolai unnekepre. Kozben a fiamek hurcolkodnak at a hazukba, maradt meg egy par dolog, de mar ramolni szeretnenek.


    Anyosom egeszsegileg jol van,  faradekony igaz, de nem lehet leallitani, o mindig matat valamit. Most mar kert nincs, benn foglalatoskodik.


    Az uj ev utan meg keszulunk a vejem nagymamaja 100-ik szulinapjara.  Nagyon izgalmas. Ugy szeretem ot, olyan jokat beszelgettunk mindig. A fulevel van problema, nem csoda, de a feje meg teljesen tokeletes. Kicsik, nagyon kicsit feledekeny.


    Ja, a lanyomek mennek  nyaron a franciakhoz, mar le van foglalva minden.  Borsoszemem franciajanak  kellene egy kis nyomas, hogy nagyobb kedve legyen  tanulni. A kicsi az szereti es nagyon jo erzeke van a nyelvekhez. Viszont a nagyobbik  olyan csodalatosan zongorazik, amit nem akarok elhinni. Plane azok utan, hogy teljes mertekben abba akarta hagyni. Itt tart most,  a picim meg olyan edesen rakja az ujjait a billentyure, kellene meg vagy 2 cm-rel hosszabb legyen. Egyutt voltunk ma este, mindenki el volt foglalva, hat akkorakat nevettunk, olyan igazi belulrol jovo kacagas volt.  Tegnap meg kaptam a konyhaasztalra teve egy porcelan gyuszut tole jo munkamert.    Hat, borzaszto edes tud lenni. Bejon az udvarrol, vegig szöcskézi ,kis labaival a konyhat, kozben hanyagul koszon egyet.


     

    előzmény:
    Zsumi45 (66446)
    2016-12-12  11:08
  56. 2016. december 12. 11:0866446.

    Nagyon igaz, Marikám!


    Neked is nyugis, gondtalan és kellemes készülődést, jó egészségben!


    Csak lassan, módjával:      kényelmesen ülj le közben:


     


    előzmény:
    jara (66444)
    2016-12-12  10:57
  57. 2016. december 12. 11:0366445.

    Zsuzsám!


    Nagyon szép  és jó érzés lehet a gondozott, tiszta udvar, kert és utcafront. Igazi ünnepi látvány! Példát mutattok a településnek! Nem is téli álmot mutat a fénykép!


    Leánykámék a megmaradt szabadságuk napjait töltik nagytakarítással. Jól tettem, hogy a sajátomat októberre előre hoztam, pedig nem gondoltam, hogy kényszerpihenőm ennyire elhúzódik. A por ugyanúgy felszaporodott, de óvatosan le tudom törölgetni, a porszívóm is kicsi és könnyű, viszont a csempe még bírja a kiképzést. Majd a sütések- főzések végeztével újra áttörlöm.


    A kókuszos keksz tekercs a mélyhűtőben várakozik.


    Ma este megyek vissza a bőrgyógyászhoz az eredménnyel és megtudom a továbbiakat. Üldögélni még nehéz.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66443)
    2016-12-12  05:44
  58. 2016. december 12. 10:5766444.

    Szervusztok.


    Szembe jött velem ez a vers, idehoztam.


    Varázspálcám megsuhintom.....Legyen mindenki egészséges és gondtalan.


    Adventi készülődés


    Csak futunk, csak sietünk,
    ajándékkal teli kezünk,
    de ki tudja, mi van belül ?
    Van-e ott csend, van-e ott béke
    - amiből a legtöbb kéne ahhoz,
    hogy szent legyen a karácsonyunk.



    Sütünk, főzünk, hullafáradásig,
    de nem vesszük észre, hogy a másik
    csak arra vágyik,
    ülj mellé, hallgasd nyílt szívvel,
    és csendesen simogasd.


    Állj meg hát végre és vedd észre,
    amit semminek érzel, több talán,
    mint a legszebb ajándék,
    vagy csillogó dísz a fán.


    Szerző : Ismeretlen


  59. 2016. december 12. 05:4466443.

    Szép hetet kívánok Mindenkinek! Ilyenkor korán reggel itt kezdek, mert akkor összefutok Hussal, aki a nálunk délutáni időben szokott jelentkezni . Nekem olyankor már más a programom a megszokott életritmusom szerint. kI KELL AZT ALAKÍTANI, MERT ÍGY IS ÖSSZEFOLYNAK A NAPOK.


    Felhasználtuk a hétvégi szép időt, és nagyjából rendbe raktuk a kertet. Az utcai frontot is kitakarítottam, sok falevél volt . Ennek helyébe a kerítés mellé fenyőágakat tette,

  60. 2016. december 11. 16:3766442.

    Nagyon jó ötlet Zsuzsám, eddig csak apróhúsból fagyasztottam a kész ételt  mártásokban (sokféle ragut is), de ezentúl a szelet sülteket is kipróbálom. 


    Kényeztetnek még mindig az enyémek, ma rakott kelkáposztát hoztak. Még nem fogyott el az ebéd a múlt hétről sem ....Zita feltette a fényfűzért az ablakomra, Sanyi hangolt a TV.-n így már tökéletes az M5 vétele is. Nagyon szép kisfilm volt a Gemenci erdőről.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66438)
    2016-12-11  15:45
  61. 2016. december 11. 16:2866441.

    Mi is szinte mindenféle zöldségből készítünk krém levest. Ünnepi leves lehet a sütőtök krém is, amit fűszerekkel, nem édesítve készítek.Ez már bevált, sült bacon csíkokkal és pirított tökmaggal megszórva.


    A vejem annak idején a húslevesből sem ette meg a zöldséget, ma már szívesen elkészít mindenféle párolt-sült zöldséget, s elfogad bármilyen krém levest.


    Ma próbaképpen össze főztem birsalmát céklával, kis cukor, só, citromlé, turmixoltam, majd még kicsi tormás majonézzel tovább ízesítettem. (utóbbi nélkül sem volt rossz). Vajas kenyéren lekvár helyett nekem nagyon ízlik. Zitának szántam, egyelőre idegenkedett, de nem adom fel, hogy megszerettessem a céklát. 


     

    előzmény:
    Kusza (66436)
    2016-12-11  11:11
  62. 2016. december 11. 15:5666440.

    Igazad lett volna Klárám, mert így lett volna komplett az ajándék. De a nyakkendő is valamivel több, mint 4 ezer forint volt. Használati tárgyakat veszünk csak kissé jobb minőségűt, mint amit ők megengednének maguknak.

    előzmény:
    klára13 (66433)
    2016-12-11  10:02
  63. 2016. december 11. 15:4766439.

    Soma vett magénak mosógépet, és maga mos. Ezért jó neki a krepp ágynemű és a flanel lepedő, mert azokat nem kell vasalni.

    előzmény:
    Kusza (66437)
    2016-12-11  11:18
  64. 2016. december 11. 15:4566438.

    ZSUZSIKÁM ! A HÚSOKAT TELJESEN PUHÁRA PÁROLOM, ÉS ÁLTALÁBAN HASZNÁLATKOR PIRÍTOM-Most kivételt tette, hogy ne legyen vele aznap munkám. Kihűlés után ráöntöm a szaftot , és majd elkészítéskor csinálok belőle egy kis szószt,. Hidegen szebben tudom szeletelni.Holnap takarítunk, kedden készítem  a sütemények első adagját .

    előzmény:
    Zsumi45 (66434)
    2016-12-11  10:10
  65. 2016. december 11. 11:1866437.

    Tamásnak én is krepp ágyhuzatot vettem. Ugyanis panaszkodott, sajnálja, hogy szét ment a jó kis  krepp ágyhuzat, az olyan jó puha volt. Jó ötletet adott, már meg is vettem a Jyskben. Jó, hogy észre vettem, hogy többféle van, műszálas és pamut, természetesen pamutot vettem.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66431)
    2016-12-11  06:20
  66. 2016. december 11. 11:1166436.

    Jó tanácsot adott a Tamás fiam mikor itt volt a múltkor. Elég sok karalábé leves megmaradt, sajnáltam kiönteni, azt mondta turmixoljam le, és úgy fagyasszam le, nagyon finom volt, mikor használtam, tettem bele tejszínt, pirított zsemlekockát tettem rá.

    előzmény:
    Zsumi45 (66434)
    2016-12-11  10:10
  67. 2016. december 11. 10:2166435.

    Klárám, hasonlóan gondolnám én is Sanyikánk "öltöztetését". Munkahelye válogatja, mire van igény. Ő is csak neves alkalomra válik öltönyössé, igaz nincs kapcsolata ügyfelekkel. Most a színházban meg voltam elégedve vele, még a szövet kabátját is felöltötte, szép bordó nyakkendőt is kötött a szürke öltönyhöz. Leánykáim is csinosak voltak.


    Dóri beadta a diploma munkáját, jóváhagyta a konzulense. Jöhetnek az államvizsgák. Eléggé nyúzott a Drágám, remélem nincs baj az emésztésével, csak az izgalom miatt nem tud enni. Nehéz átállnia a tejmentes étkezésre olyan családban, ahol a tejtermék generációk óta fontosabb volt, mint a hús, s ő is nagyon szerette.

    előzmény:
    klára13 (66433)
    2016-12-11  10:02
  68. 2016. december 11. 10:1066434.

    Hasonló a módszerem, én is előre gyártott elemekből gazdálkodom.Pörköltféléket és tokány jellegű apró húst készen fagyasztom, zöldséget, vagy körítést készítek frissen.


    Szeretjük a különféle krémleveseket, azokhoz a leturmixolt alapot is fagyasztom, s frissen vízzel, tejszínnel átforralom. Dorkának megvettem a rizstejet.


    Zsuzsám, a félkész húsokat zsírban- szaftban fagyasztod? Sütőben fejezed be az átsütést, tálaláskor?


    Ma ledarálom a diót, kekszet (kókuszos tekercshez), utóbbit el is készítem, elfér a kis fagyasztóban.


    Kellemes ténykedést! 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (66432)
    2016-12-11  06:28
  69. 2016. december 11. 10:0266433.

      Most sutba dobtam elvemet,miszerint ne osztogassak kéretlen tanácsokat, de nem bántam meg. Jó volt megismerni unokádat kicsikét.
       Azért kapott el a hév, mert annyira szeretném, ha Bazsikám kicsit elegánsabban öltözne. De nem. Na jó, a farmert mindenki nyúzza, de még azok a rémes oldalzsebes térdigérők a kedvencei. És a szürke kapucnis. Pólókkal. Ha bármivel megajándékozni szeretném kissé elegánsabb ruhadarabbal, azt mondja, úgysem veszi fel.
       Ilyen drága egy ing?! Eszem megáll!

    előzmény:
    szizsuzsóka (66431)
    2016-12-11  06:20
  70. 2016. december 11. 06:2866432.

    Tegnap elkezdtem a főzést Nagy adag tarját pároltam vastag szeletekben , ma tejben sült pecsenyét sütök,az lesz az ebédünk  is .Mindkettőt lefagyasztom, így karácsonykor csak kicsit át kell sütnöm . Első nap fűszeres csirkecombot sütök, azt is nagyobb adagban Sándor készít ma rizst , azt is fagyasztunk le. Ma kipróbálok egy tepsiben sült krumplit, amit nagyon dicsértek , ha jó lesz, azt csinálok a családi ebédre . Így aznap csak a húslevest főzőm meg , és a krumplit sütöm. Igyekszem előre, hogy ne fáradtan üljünk le ebédelni.

    előzmény:
    Zsumi45 (66428)
    2016-12-10  13:58
  71. 2016. december 11. 06:2066431.

    Nem akarom megfejelni Klárám ! Akkor nekem hatszor kell fejelnem. Egy szép ing 10ezer felett van . Van neki sok inge, mert turkálóban vettek a nagybátyjával. Így van kb 20 inge . 1 hónapja megkapta a mi régi hűtő+fagyasztónkat . Nekem kicsi volt a fagyasztó rész , mert a sok időt igénybe vevő dolgokat úgy főzöm, hogy nagy adagot és szétosztva lefagyasztom. Így 5-6 ebédem megoldom egy piszokkal.


    Karácsonyra egy teljes váltás ágyneműt kap. Mivel nem tudtam flanel lepedőt venni, vettem anyagot, ma beszegem , a huzat krepp, így nem kell vasalnia. Most ő " menedzser " ruhákat hord , öltönyt Majd kinövi. ( gondolom az elegáns öltözködést  )

    előzmény:
    klára13 (66430)
    2016-12-10  20:29
  72. 2016. december 10. 20:2966430.

      Egy szép nyakkendő mindig jól jön. Igazán gyönyörködve nézem, amikor valakin harmóniában van az öltöny, az ing és a nyakkendő színe. Milyen színvilága van unokádnak, Zsuzsa? Persze nagy választék nincs, mert gondolom nincsen mályva színű zakója, marad tehát a szürke-kék, vagy a barna-drapp. Persze valamilyen harmadik színnel megbolondítva a nyakendőn. Azt ki nem állhatom, amikor a fekete ruhához barna nyakkendőt kötnek.
       Mi lenne, ha megfejelnéd az ajándékot egy inggel, amely tökéletesen illik az új nyakkendőhöz, és az általad nyilván ismert zakóhoz? Külföldi urakon látok szépeket, a mi "elitünknek" még van mit kupálódniuk. Kivéve azokat, akik viszont túllőnek a célon. Érdekes az új fazon, régen jól kitömték a vállakat, a mostani módi pedig a szinte "kinőtt" zakó, nadrág.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66419)
    2016-12-10  06:25
  73. 2016. december 10. 20:0166429.

      Zsumikám, nagyon örültem a videónak. Sok igazság is van benne, látjuk, ha lehámozzuk a rosszindulatot. Pl. hogy boldog-boldogtalan megkapja a hangulatjavítókat, amelyek a maguk módján drogok.
      Tehát ilyen közelről ismered a szcientológiai egyházat? Én csak közvetetten.
       Szépen elosztottátok a feladatokat, így túl lehet élni a karácsonyt. Úgy szoktam viszonozni a szentestei vendéglátást, hogy 26-án n látok vendégül. Zsófikám segítségével. Egyelőre nincs lelkesítő tervem. A narancstorta nagyon megragadott.


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (66425)
    2016-12-10  13:34
  74. 2016. december 10. 13:5866428.

    Készülök én is a sütésekhez- de még mindig csak "fejben". A mézes puszedlit- bábokat Tündi vállalta.


     


    A mákos gubát szeretném valamiképp cicomázni, s egy narancstortát szeretnék. Utóbbihoz mandulás piskóta lesz az alap.


     


    A halászlét vejem főzi, én tepsis csirkecombokat tervezek, aszalt szilvával töltve. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (66419)
    2016-12-10  06:25
  75. 2016. december 10. 13:5866427.

    Készülök én is a sütésekhez- de még mindig csak "fejben". A mézes puszedlit- bábokat Tündi vállalta.


    A mákos gubát szeretném valamiképp cicomázni, s egy narancstortát szeretnék. Utóbbihoz mandulás piskóta lesz az alap.


    A halászlét vejem főzi, én tepsis csirkecombokat tervezek, aszalt szilvával töltve. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (66419)
    2016-12-10  06:25
  76. 2016. december 10. 13:5166426.

    Dehogy vagy maradi Zsuzsa! Különc egy ember volt, én néhány regényével kezdtem,s a Naplóig jutottam. Érdekelt, hogyan látta "kintről" az 50-es, 60-as éveket, de leginkább a művészet foglalkoztatta, s ezirányú élményeit s kapcsolódó gondolatait vetette papírra. Világjárása során szerzett élményeiben szinte elvész az olvasó.


    A Füveskönyve, is , meg néhány válogatás hasonló az általad is megkedvelt gondolatcsokrokhoz.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66420)
    2016-12-10  06:35
  77. 2016. december 10. 13:3466425.

    Édes Klárám, semmiképp sem szántam figyelmeztetésnek, még csak ajánlás sem volt részemről. Kétkedve és hüledezve néztem, amíg néztem. Ennyi számadat és azután ugyanannyi ami a cáfolatot igazolta volna.... Miután egyáltalán nem foglalkoztam eddig a témával, gondoltam, "feldobom", hátha eligazítotok ebben a dzsungelben. 


    A kérdés "fehér" oldaláról hallottam már előadásokat Bagdy Emőkétől, Páll Feritől, s talán ide sorolhatom a fiatalon elhunyt Biegelbauer Pált is. 


     A szcientológusok hálójában talán évtizedet is eltöltött egyik osztálytársam leánya, míg végül valahogyan édesanyja szó szerint "kiszabadította". Érintőlegesen tőlük hallottam erőszakos módszerükről, szigorúan zárt világukról. Nem láttam át a szitán, hogy ez a film is azoké?


    Tudom, hogy gyógyszer és gyógyszer között is óriási különbség van, s esetemben épp a fájdalom csillapítók azok, amikkel módjával, de élnem kell, ha "munkás" nap előtt állok. Barátnőmmel ebben nem egyezik a véleményünk- ő inkább szenved, jajgat, panaszkodik, de be nem venne egyetlen szemet. Nekem így, neki úgy "JÓ". 


     

    előzmény:
    klára13 (66423)
    2016-12-10  11:27
  78. 2016. december 10. 11:3066424.

       A Veér András könyvére gondolsz, vagy a Dianetikára, Zsuzsa? Köszönöm, már nem foglalkozom velük,

    előzmény:
    szizsuzsóka (66422)
    2016-12-10  11:21
  79. 2016. december 10. 11:2766423.

      Ha fiatal lennék, én is elutasítanám a kedélyjavító tablettát, de most már nincs túl sok féltenivalóm, hogy ez vagy az árthat, ha hosszú időn át hozzányúlok. Nincs már hosszú idő, és fontosnak tartom, hogy ami van, azt kellemesen töltsem. Bárcsak előbb fogadtam volna el ezt a módszert! Nagyon kellemes, és jó tőle a közérzetem. Tudom jól, vagyis régóta tudom, hogy ezeket a kedélyjavító szereket amelyeket tényleg szinte kérés nélkül írnak fel az orvosok, az ötvenes években fejlesztették kis a kataton állapotban levő emberek részére. A Mindentudás egyeteme egyik előadása szólt erről anno. Nekem jó. Zsumikám, köszönöm a figyelmeztetést. De mint már mondtam, akik ezt az előadást összeállították, legalább akkora szemetek, mint akiket csepülnek. Tönkrement családok, öngyilkosok sokasága termékük.

    előzmény:
    klára13 (66421)
    2016-12-10  11:11
  80. 2016. december 10. 11:2166422.

    Nekem megvan a könyv, szívesen kölcsönadom . Közel a felét elolvastam

    előzmény:
    klára13 (66421)
    2016-12-10  11:11
  81. 2016. december 10. 11:1166421.
      Büszkén mondhatom, hogy ha nem is ennyi mindent, de a lényeget nagyon is ismerem. Csodálom, hogy eddig még Kennedy esetét nem hozták fel: hátfájdalmai miatt kábítószerekkel teletömve tartotta ujját az atomrakéták indítógombján.
        Ezt az összeállítást a szcientológusok készíthették, tudod, az az egyház, amely igazi agymosást végez és kifosztja azt, aki csatlakozik. Félelmetes ársaság, és látom, hogy az utóbbi időben nagyon nyomul. Nekik saját módszerük van a lelki tökéletesség elérésére, a pszichiátriát gyökeresen elutasítják, az ördög teremtményének tekintik, mint ezen előadás ékesen bizonyítja. Pedig igazán a szcientológia az ördög találmánya.
       Persze a lényeg a nagy igazság, hogy tablettával lelki baj tényleg  nem gyógyítható. Csak tüneteket szüntet. Szegény barátnőm évtizede szedi a gyógyszert a pánikbetegsége ellen, mélységes hittel. Eltántoríthatatlan volt. Eléggé elromlott a mája, most aztán injekcióban kap nap mint nap vérhígítót, amitől nagyon szenved.
       Hogy teljes legyen a kicsike kép, amelyet én felrajzolni tudok, elmondom, hogy a lelki gyógymód, amelyet leghatékonyabban az integratív pszichoterápia nyújt, rettenetesen drága. Csak úgy, oldalzsebből nehéz kifizetni. Tíz évvel ezelőtt én egy "olcsó" megoldást választottam, elmenetem a kezelésekre a világ végére, így is végül vagy 100 000 forintomba került. Ma ennek három-négyszerese lenne. Sőt Csernus Imre egy kezelésért 25 ezer forintot kért egy kezelésért, vagyis ennyiért ordította le egy ostoba kis barátnőm fejét. Ahogy nézem, azért beállt valami egyensúly az árakban, úgy 10 000 forint körül. Aztán hogy ki mennyire hatékony, az képzettségétől függ elsősorban, és nyilván van olyan is, aki elsősorban zsebre dolgozik, húzza a terápiát, mint a rétestésztát.
       A szcientológiai egyház mintha azokat tanulta volna el, amelyeket most véres valóságként ostoroz. Vagyis ezt tette. Valaki részt vesz képzésükön, amely elég rövid, és máris fogadhatja "klienseit", vagyis megkezdheti a lelki gyógyítást mindenféle előképzés nélkül. Unokahúgom első férje remek hivatásnak vélte ezt, dolgozni nem akart. Már elváltak. A páciens állomásokon halad át, mindig felsőbb fokra léphet, míg végül klír lesz belőlük, nem tudom, hogyan kell írni. Kellemes, példamutató klír fiatalembereket küldenek szét a világba szervező munkára, és akik fennakadtak a hálón, azok legjobbjait elviszik képzésre Los Angelesbe. Rettentő sötét banda, sajnos, elajándékoztam a róluk szóló könyvemet. A Dianetika valahol megvan, ez a "tudomány", amelyet Hubbard sci fi író alkotott meg. 
       Na, ennyire lehet hinni az előadásoknak.  De ez az előadás igazán mindent lever. Nagyon alapos munka. 
       Jaj, nagyon hosszú lett, bocsánat.
    előzmény:
    Zsumi45 (66418)
    2016-12-09  13:48
  82. 2016. december 10. 06:3566420.

    Az első híres regényét még első kiadásból olvastam (Anyukámé volt ) - Hát nem tetszett. (Egy polgár vallomásai ) Még az eleje elment, de amikor a kóborlásait írja leEurópában , az nem tetszett . Lehet, hogy maradi vagyok.


    Ami áttörte ellenszenvemet a " Bölcsességek januártól decemberig " És  négy évszak. Ezek a gondolatok, melyeket leír( akár önálló vagy elolvasott gondolatok ) siokszor bennünk is felmerülnek, csak nem tudjuk megfogalmazni.

    előzmény:
    Zsumi45 (66417)
    2016-12-09  13:13
  83. 2016. december 10. 06:2566419.

    Klárám azt írod Milyen gazdag életet élsz, Zsuzsa! Mennyi minden belefér a napodba!


    Aranyosan fogalmazol. Inkább úgy mondanám , hogy "kapkodó" , "nyüzsgős ". Ez kisfokú hiperaktivitásom következménye., no és 45 év hajtós életmódjáról nehéz leszokni. Sokfélét csinálok ,férjem szerint kapkodok. Ma elmegyünk a piacra vásárolni, és megsütöm unokám születésnapi tortáját, kedden lesz 24 éves .Szinte fáj kimondani Amig erőm engedi, unokáim tortáját én sütöm, nem veszem . .Valami szép nyakkendőt veszünk a születésnapjára .

    előzmény:
    klára13 (66412)
    2016-12-08  21:24
  84. 2016. december 9. 13:4866418.

    Egyik helyi TV csatorna több részletet közölt az alábbi sorozatból. Teljesen elképedtem, hogy mire képes a biznisz-pénz-  marketing. 


     Amerikából származik a "kutatás" és az "ellenkutatás". Elképesztő számok. Nem tudom ki, hogyan bizonyítja, mennyi a hazugság, tévedés? 


    A címe: Tébolymarketing. ( 19 részből áll a sorozat, néhányat néztem csak meg belőle.)


    https://www.youtube.com/watch?v=vxZWrgPUZwU&list=PL226B3CBE2EA7AF3E


    Számomra teljesen idegen terület, Ti biztosan sokkal több ismerettel rendelkeztek a pszichiátria árnyoldalairól is és valódi hasznáról.


     

  85. 2016. december 9. 13:1366417.

    Még csak 1956-nál tartok Naplójában. Műveltsége, olvasottsága elkápráztató, de a kultúráról vallott nézeteivel nem értek egyet.


    Klára írta, írása alapján,hogy régimódi? Valóban elég konzervatív, bár magát nem tartotta annak.


    A népi hagyományok, népművészet, népzene valóban nem volt kedvence. Bartók, Kodály sem érdekelte. Író és költő társai (elődei) közül sokakat keményen bírált, ami nem lenne baj, de érzésem szerint nem volt csalhatatlan.


    Ha nem is szó szerint idézem, de több helyen írja, műveltség, szellem csak "fentről" jöhet, "lentről" sosem. Hőseit és azok jellemét is eszerint formálta. 


    Köszönöm a -t, 

    előzmény:
    csinomjank (66398)
    2016-12-08  05:49
  86. 2016. december 9. 06:1166416.

    Csak azt csinál Hus, hogy unokáinak 1-1 gömböt! Így évek alatt sok összegyűlik. Én most piros színű kissé nagyobb gömböket kezdtem behorgolni, ma kissé szüneteltetem, mert a késő délelőtti időben kimegyek kicsit a kertbe rakodni.Ha igazat mondtak, ma enyhébb lesz az idő. Én a nagyobb almákat megtisztítom, négybe vágom mikróban megpárolom, krumplitörővel összetöröm és lefagyasztom . Így sütéskor már csak a tésztát készítem és ezzel megtöltöm.

    előzmény:
    hus (66406)
    2016-12-08  20:27
  87. 2016. december 9. 05:5766415.

    Klárám ! Nagyon örülök jövetelednek !!!Mi is csináltattunk végrendeletet, fiainkkal megbeszéltük , közjegyző készítette el. A pszichoterápia leginkább fiataloknál hat. A mi korunkban már annyira rögzülnek a gondolkodásmódok, szokások, hogy nehéz megváltoztatni .Vannak természetes gyógynövényből készült  nyugtató kedélyjavító készítmények, melyek vény nélkül kaphatók. Különböző orbáncfű teák, kapszulák. melyek hatásosak, nyugtatnak is, hangulatot is javítanak. No és legfőbb javító a mozgás. Folyamatosan , nem erőltetve. No és a társaság, barátok, melynek ha nem tartod tolakodónak itt vagyunk mi !

    előzmény:
    klára13 (66402)
    2016-12-08  19:55
  88. hus
    hus
    2016. december 9. 04:2266414.

    Koszonom szepen, neked  is es a tobbieknek szep jo reggelt, oromtelit, boldogat. Ez kell karacsony elott. 


    Fincsi kave sutikekkel es egy szal gyonyoru rozsaval  teremjen reggelre az asztalotokon. 


    https://www.youtube.com/watch?v=fGB9cvWdn04



     

    előzmény:
    klára13 (66413)
    2016-12-08  22:44
  89. 2016. december 8. 22:4466413.

      Nincs csapkodás, Hus. Csak úgy játékosan siklasz, delfin módra.


      Jó éjszakát!

    előzmény:
    hus (66410)
    2016-12-08  20:52
  90. 2016. december 8. 21:2466412.

       Milyen gazdag életet élsz, Zsuzsa! Mennyi minden belefér a napodba!
        Felelősséget sosem éreztem. Csak úgy kialakult a kis


    a baráti kör, és minden új tagnak végtelenül örülök és számontartom őket, mint Margaret-Marikát, Sheriffet. Olyan jó, ha jön valaki.
         Santit kellene visszacsalogatni, a fészbukon látom, élethelyzete megengedi a netezést. És - jesszusom, nem jut eszembe beceneve, csak az igazi - akinek három gyermeke van és embertannal foglalkozik, meg nem mondom az idegen nevét. És ragyogóan fényképez.
         Magamról azt mondhatom, hogy nagyon sokat alakított rajtam a fórum. Sokat változtam. Tizenkét évvel ezelőtt felfuvalkodott voltam olyan értelemben, hogy a tudást, az intelligenciát, sőt az iskolázottságot tartottam fontosnak. Jaj, nehéz beismerni, de lenéztem az egyszerű teremtményeket. Pl Szuját, akit nagyon aranyos ember lehetett, de én idegenkedtem tőle. Most visszagondolva annyi kedves és szép emlékem van róla! És azt a miskolci hölgyet, már nem jut eszembe neve, aki kézrátéttel gyógyított, és mert nekem éppen az ezotériával kapcsolatban volt óriási csalódásom, hát elutasítottam kerek-perec.
      Persze ennyi idő mindenkit alakít. Csak vagy észrevesszük, vagy sem.
     

    előzmény:
    szizsuzsóka (66399)
    2016-12-08  06:49
  91. hus
    hus
    2016. december 8. 20:5966411.

    Vigyazz, nehogy hamar elfaradj a keszites kozben. Majd jovore mar jobban fo menni hidd el.


    A vanilia fagylalthoz van egy finom fankfeleseg, amit rovid ido igenybevetelevel lehet elkesziteni, az egesz  kerul szemelyenkent 2 percbe. Nalam nagyon szoktak szeretni, titokban tartom, hogy ilyen keves ido kell hozza. Persze egy suru palacsinta tesztat kell keverni es csak a sustes es fagylalt rateves a 2 perc. Most, hogy beszelunk rola, inkabb hidegtalat vegyel, vagy haltalat vigyel az unnepekre, mert az nem faraszt el annyira.


    Mondjuk a nyers osztriga citrommal vagy whiskyvel sem munkaigenyes. 

    előzmény:
    klára13 (66409)
    2016-12-08  20:48
  92. hus
    hus
    2016. december 8. 20:5266410.

     Remelem  karjaimmal  a habokat csapdosva ott kalimpalok elotted. 


    Fogyni csak lassan, folyamatosan. Aranyszabalyt nem szabad elfelejteni.  Meni fog az, ha mar ilyen jo terveid vannak. Az a 90 napos az nem tetszett nalad. Tul soknak talaltam. Vagy inkabb neheznek a szervezetednek. Mert ilyenkor kedvezni kell am neki. Taplalo alacsony kaloria a lenyeg. 


    Nem mukjodik ez a kepfelrakas. Elegem van ebbol.

    előzmény:
    klára13 (66407)
    2016-12-08  20:29
  93. 2016. december 8. 20:4866409.

      Zsófiéknál úgy van, hogy a nagy közös ünneplésekkor megbeszélik, ki, mit hoz. Jó módszer. Én, mea culpa, mea culpa, csak ajándékot, csokoládét szoktam vinni. És nyersen előzőleg odaadva a libamájat, hájat, mert Zsófikám anyukája nagy konyhaművész. Én pedig minden további nélkül tönkre tudom tenni a drága portékát. Mindez azért volt, mert nem szívesen mentem ezekre a családi összeröffenésekre, nagyon nem szívesen. Bazsi zsarolt meg azzal, hogy ha nem megyek, úgy egyedül lesz a sokadalomban.
      Idén fagylaltokat fogok vinni, mert fagylaltgépet hozott nekem Jézuska, tőlem, olyat, ami maga fagyaszt, nem kell a mélyhűtőbe tenni az edényt. Lehet, nem túlságosan stílusos a tél közepén, na és majd hozzájárulok mással is, gondolom, a szokásos libamájjal, bár igyekszünk lebeszélni róla Benit, aki meg van őrülve érte. Mert hogy vagy állatkínzással jön létre, vagy beteg a máj, mert betegség okozta a májnagyobbodást. Van ilyen módszer is.
      

    előzmény:
    hus (66406)
    2016-12-08  20:27
  94. hus
    hus
    2016. december 8. 20:4666408.

    Marai irasait szeretem, de o, mit a bolygo hollandi, sehol nem talalta fel magat. Egy ido utan  azert megszokta USA-t is. Semmivel nem volt kulonb erzese neki, mint amikor aposom elmeselte nekem, hogy amikor kijottek ide, akkor 2 ev utan, ha nem lett volna ocean, elbiciglizett volna hazaaig.


    Aztan megszokta, megszerette es mar sehol nem tudott volna elni, csak itt.  Igy lehetett ezzel Marai is gondolom. Bizony mindenkinek meg kell szokni a masik orszag ott elok szokasait, a torvenyt, az uj eletet, a beilleszkedest.


    Miutan o nem a kozeposztalybol valo volt, maskepp gondolkodott, de az nem azt jelentette, hogy a tole "kevesebbet" ero embereket le kellett volna neznie. 


    ""Mi az, amit nem bírok Amerikában? Nincs más válasz, csak ez: a lélektelenség. Ezek még nem eleven emberek. Nincs lelkük. Mechanizált prolik, kövér, aluszékony, lusta gólemfélék ezek az amerikaiak.” "


    Azert ebben a lelektelensegben nagyot tevedett.  Inkabb az o kulonckodese hozhatta ki belole ezt a gondolatot. 


    "Akarata ellenere lett felkapott koreikben - talan ezert kritizalta  oket annyira . "  - irod.  Ha nagyon zavarta volna, nem irt volna.  Igy irt is, mert azt szerette csinalni es ertekeltek is ezert. Nem volt o vesztes, csak maganeleteben a vandorlas jatszott szerepet, nyugtalan volt es elegedetlen sorsaval. 

    előzmény:
    csinomjank (66398)
    2016-12-08  05:49
  95. 2016. december 8. 20:2966407.

       Hus, a te jóindulatod átúszik az óceánon! Köszönöm. Örömöd egészen elzsongít, hiszen baj és gond van minden háznál, és lám örömödből, amit magadéinak kellene tartogatnod, jut nekem is. Köszönöm.
       Közelebbit most nem írhatok a turmixról, de amint lesz pontos információm, megírom. Zsófi rettenetesen nagyétkű barátnője itta, és az a legjobb benne, hogy egyszer egy nap, ebédkor, jóllakni szabad bármivel, de a vacsora a turmix kell legyen. Nem magyar készítmény. Ez a nagyon falánk hölgy lefogyott vele 25 kilót, úgy hogy néha dupla ebédet evett. De ha nem is duplát, akkor is négyfogásosat. És hát tudjuk, hogy ha délben jóllakunk, akkor igazán könnyű beérni a pohár finom itallal.

    előzmény:
    hus (66404)
    2016-12-08  20:07
  96. hus
    hus
    2016. december 8. 20:2766406.

    A mai napi programod melle kellemes befozest kivanok.  Ha ninxcs eleg, akkor teszel rola es a termeszet is. Anyosomnak amikaor sook almaja van, akkor pitet leszit, de az alma hejat sem pucolja le, felapritja csak es barnacukros ,fahejjas, citromos  egyveleggel megsuti. Isteni neki.


    Elkeszult a karacsonyra szant savanyukaposzta nalunk. Az elmaradhatatlam kaposzta most szekely lesz, de lehet, hogy toltott is, meg nem tudom.


    A testverem fia azt mondta, ha kell, es szamitok ra direkt) akkor eljon es egesz nap szeletel.  Ket fele salatat akar, mangot es franciat.


    En meg ugy jartam, hogy kerdezgetem ki es mit szeretne karacsonyra,  hat most jol megmondtak nekem, es komolyan, a legtobb munkaval jarokat kertek. Igy az osszeallitasban is reszt vettek, a felajanlott segitsegnek meg nagyon orultem. A menyem pulykaja melle is igy konnyebb lesz a mellekeseket kitalalni.


    Utanozo majomkent gondoltam a keszitmenyeidre es horgolni kellene a diszeket korbe nekem is. Most mar csak a mikor lesz a donto.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66399)
    2016-12-08  06:49
  97. 2016. december 8. 20:1766405.

      Már meghallgattam, Marika, nagy élmény volt. Teljesen elandalodtam. De azért nekem Koncz Zsuzsa hangja is ott szólt mellette. Akire most kissé zabos vagyok, mert 71 évesen ne nézzen így ki valaki, akármennyire is hozzátartozik külseje a kenyérkereséséhez. Természetellenes, és azt ne gondoljátok, hogy irigység beszél belőlem. Bár kicsit irigylem is, persze, hogy így megőrizte önmagát, de ezt a mostani tizenéves fizimiskát kissé túlzónak tartom. Nem tetszik.

    előzmény:
    jara (66400)
    2016-12-08  12:34
  98. hus
    hus
    2016. december 8. 20:0766404.

    Klara nem hiszed el, hogy milyen oromet okoztal nekem.  A tavaszi felfrissulest tervezed, hat segitsen hozza minden kedves hozzad tartozo (mi is )  es sajat magad.  Egy alapos kivizsgalas meg soha nem art.


    Milyen turmix az a turmix? 


     

    előzmény:
    klára13 (66402)
    2016-12-08  19:55
  99. 2016. december 8. 20:0366403.

      Szegény Márai! Érzékeny lelkű, boldogtalan, búskomor ember volt, aki mindenre és mindenkire rávetítette szerencsétlen életérzését.
       Két könyvét olvastam, de láttam, nem az én világom, túlságosan régimódi, és nem vágytam többre. Ezzel az erővel akár Harsányi Zsoltot vagy Herczeg Ferencet is olvashattam volna.

    előzmény:
    csinomjank (66398)
    2016-12-08  05:49
  100. 2016. december 8. 19:5566402.

      Ááááá! Nem szántam végrendeletnek. Bár az igazit elkészíttettem. Ügyvéddel, bár tudom, saját kézzel írással is érvényes, csak alá kell írni minden oldalt. Fiaim elosztottak bennünket, mármint apjukat és engem, és logikus, hogy ne egyenlően maradjanak rájuk a dolgok, hiszen Bazsiék vesződnek velem. Mert bizony ez van, bár lehetőleg nem terhelem őket. Az imént húzkodtam be az óriási cserép oleandereket a teraszról, igaz, már beszéltünk róluk Bazsival, rábeszélt, hagyjam őket megfagyni, de valahogy nem vitt rá a lelkem. Talán még nem késtem el, mert bizony nagyon halogattam a feladatot. Persze, mert utána se eleven, se holt nem voltam. Büszke voltam magamra, és közben kétségeket keltett bennem az ügy, hogy talán erősebb vagyok, mint feltételezem. Hát nem tudom.... kellenek-e olyan mutatványok, amelyekbe kis híján belepusztulunk.
        A pszichoterapeuta nem jött össze, sebaj, sokkal olcsóbb és egyszerűbb egy szem kedélyjavító este. Úgyse gondoltam bele, mennyibe kerülne. Hát bizony sokba. Viszont elmegyek, eszi fene, egy maszek szívgyógyászhoz, mindenféle ok biztat erre, lehet hogy az a nyavalyás egy szem tabletta hozta meg életkedvemet. Tavaszi kirándulásokra, sőt csavargásokra vágyom, de ehhez egészség kell. Hamarosan belefogok egy fogyásba is,létezik egy több ismerősünk által megtapasztalt turmix, sajnos, rettenetesen drága, de ez nálam már vészhelyzet, amivel tényleg remekül lehet fogyni anélkül, hogy elvinni akarna az ördög, mint múltkor. El nem hiszitek, milyen nehezen álltam talpra, s mennyit kellett szenvednem.
       De ez már a múlt! Most már a tavaszra gondolok, a virágzó fákra, na meg a virágba borult oleanderekre, amelyek sajnos nagyon atkásak.



      


     

    előzmény:
    csinomjank (66397)
    2016-12-08  05:33

Címlap

top