Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

4-6-8 osztályos gimi?

Ildiszilvi
Létrehozva: 2006. február 22. 14:00

Sziasztok!

 

Érdekelne, kinek mi a véleménye a 4-6-8 osztályos gimnáziumokról: tíz évesen érdemes-e átmenni gimibe, vagy várjunk még két illetve négy évet.

  1. Torolt_felhasznalo_468559
    Torolt_felhasznalo_468559
    2006. február 22. 15:1626.

    Sziasztok!A lányom másodikos,csak szöveges értékelés van,de úgyis mindenki tudja,hogy mi rejlik a szöveg, és  a százalékok mögött.(Pláne,hogy azért zárójelben mellékelve van,hogy milyen jegyet jelente az értékelés,ha osztályzás lenne) Nekem semmi bajom vele.Viszont a gyereknek furcsa lesz,amikor felső tagozatban nemcsak hogy új tanár,de rendes osztályzás is lesz.

    előzmény:
    gyerkőcök (21)
    2006-02-22  15:03
  2. 2006. február 22. 15:1525.
    nagyon sok félreértési pont lesz, én úgy érzem, ezért nem értek vele egyet.
    Mondjuk ha nem osztáloyznák, hanem mondjuk 100 %-ban adnák meg a gyerek tudását, még azzal csak ki lennél békülve, mert ott 1as rendben tudnánk besorolni a gyerek tudását. 100-osan jól tudja, vagy az anyag 75 %-át tudja csak... ezt még eltudom fogadni, ettől még nem idegenkednék. De, azért igen, hogy megfelelt, nem felelt meg...

    Egyébként a kisfiam alsós tanító nénije mindig megmondta, hogy a matek dolijuk hány %-os volt, aszerint kapták az osztályzatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931865 (23)
    2006-02-22  15:07
  3. 2006. február 22. 15:1224.
    Alapból nem tetszik. MEgszoktam a fiaimnál, hogy ha hazajöttek, és megkérdeztem, hogy mi újság, rögtön rávágták, hogy hanyast hoztak... Így tudtam, hogy megtanulták az anyagot, vagy sem. De ha nekem majd a lányom jön haza, és uezt megkérdezem, akkor majd csak azt tudja, mondani, hogy a tanító néni azt mondta, hogy megfelelt, vagy, hogy nem felelt meg. A megfelelt kategória elég tág számomra.

    Például:
    A nagyfiamék osztály átlaga négyes fölött volt most félévkor... erre ofő azt mondta, hogy nincs megelégedve az osztállyal, ez az osztály többet tudna kihozni magából.
    A kisfiam ofője, erősen négyes átlag alattira ötödik osztályban azt mondta, hogy nagyon meg van elégedve az osztály átlagával Hm..
    A hetedikes, kamaszodó gyerekek négyes feletti átlaga nem olyan jó, mint az ötödikes gyerekeké? Pedig a számok nem ezt mutatják. Itt ezen azt értem, hogy ugyanabban az iskolában másként nézik a számszerű tényeket is. Hátha majd csak szavakkal írhatják le a véleményüket a tanárok, abból mennyi értelmezési lehetőség lesz majd.
    Remélem érthető az én problémám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931865 (22)
    2006-02-22  15:06
  4. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2006. február 22. 15:0723.

    Enyimkölök most megy iskolába ősszel, s engem kifejezetten megnyugtat a szöveges értékelés gondolata.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931865 (22)
    2006-02-22  15:06
  5. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2006. február 22. 15:0622.

    ez most tapasztalat, vagy csak úgy nem tetszik?

    előzmény:
    gyerkőcök (21)
    2006-02-22  15:03
  6. 2006. február 22. 15:0321.
    Szuper jó kérdés! Erre én is kiváncsi leszek, de szerencsére emiatt nem az én fejemnek kell fájnia!
    Majd erre is kitalálnak valami módszert biztosan, de azért az se lesz semmi.

    Én abban reménykedem, hogy amikor a kislányom 2008-ban iskolába megy, addigra visszatérnek újból az osztályozós rendszerbe, mert tuti, hogy korlátolt vagyok, és konzervatív, de nekem nem tetszik ez a nem-osztályozós módszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931865 (20)
    2006-02-22  15:00
  7. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2006. február 22. 15:0020.
    Arra leszek kíváncsi, hogy az osztályzós értékelés kifutásával, a két év múlva 8 osztályosba jelentkező negyedikesek esetén hogyan számolnak majd pontszámot...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. február 22. 14:5319.
    Szia!

    Bekapcsolódom a beszélgetésbe, bár mindjárt mennem kell a lányomért.
    Szóval nekem van most egy 7. osztályos fiam, megpróbáltuk vele anno a felvételit, de nem sikerült, tudtuk mi azt nagyon jól, hogy nem fog, viszont nagyon jó edzés volt a matek tagoaztra való felvételijéhez a gyereknek, és oda fel is vették abban az ált. suliban, ahová az alsóba is járt.

    A középső gyerkőcöm most ötödikes, tavaly megpróbálta a 8 osztályos gimit, sajnos nem sikerült neki, mondjuk ezt nála is tudtuk előre, hogy nem fog sikerülni. Ő is tavaly a matek tagozatra pályázott, de adminisztratív hülyeség miatt, oda sem vették fel. Admin. hülyeségen értem azt, hogy kifejezetten matek tagozatra, ugyanolyan súllyal nézték, hogy milyen volt magyarból, mint matekból. MAgyarból négyese volt, matekból meg hiába volt dicséretes. Erről ennyit.

    Aztán mondták tanár ismerősök, hogy idén mindenképpen próbáljuk meg ismét a 8 osztályost, egy év alatt sokat fejlődnek a fiú gyerekek. El is mentünk a központi írásbelire, és nagyon jó írásbelit írt a fiam, mondták, hogy hűha... igen ám, de itt is nézik a vitt pontszámokat. Talán-talán nem lesz gond, hogy 5 db négyese van a 3. és 4. évvégi bizijében együttesen, mert az írásbelije felhúzza annyira. Igen ám, de azért nagyon sok múlik a szóbelin, és ezt azért jó lesz szem előtt tartani, és a gyerekbe is rögzítettem, nehogy elbízza magát.

    A nagy fiamnál eszünkbe sem jutott, hogy ismét megpróbáljuk a gimit ötödik osztályban, tudtuk, hogy nem éri meg, nem bírná. A középsőnél azrét mentünk bele ebbe az újra felvételis dologba, mert egyrészt olyan osztályba került, ahol az osztály átlag szerintem nem jó, és az un. futottak még gyerekek vannak, másrészt belőle kinézzük, tanárok is, a férjemmel mi is, hogy bírni fogja, és jót fog tenni neki.

    A Mikinek kellenek a húzó erők, a célok, a versenyszellem, akkor tud teljesíteni. Most ötödikben jó lett a félévije, de nem vagyok benne biztos, hogy ez elég, hogy emögött tényleg tudás is van, ieltve nem tudom jól leírni,de a lényeg az, hogy szerintem a Mikiben több van. Ez a lényeg.
    előzmény:
    Ildiszilvi (15)
    2006-02-22  14:30
  9. 2006. február 22. 14:4518.
    Én is 8-osztályosba jártam. Miénk volt az első ilyen évfolyam, ezért a tanárok kicsit el is kényeztettek bennünket.
    Újra ezt választanám. Sokkal könnyebgb csupa jó képességű gyerekkel haladni a tananyagban. Nálunk főleg a nyelv és a matek volt nagyon erős. A főiskolán emiatt könnyű dolgom volt. A legtöbb osztálytársamnak lett nyelvvizsgája az érettségire, sokaknak 2, néhány embernek 1 közép és egy felsőfokú (nekem is). Egy ember kivételével mindenkit felvettek főiskolára, egyetemre.
    A bejárástól ne félj. Én 15 km-re laktam a gimitől, így 8 évig buszoztam. A szüleim soha nem kísértek el. Mentem együtt a többi gyerekkel, és ennek is köszönhető, hogy hamar önállóságot tanultam.
    Persze sok minden függ az iskolától és a gyerektől is, de én örülök, hogy váltottam, pedig általánosban is jó volt az osztályom.
    előzmény:
    Ildiszilvi (1)
    2006-02-22  14:00
  10. 2006. február 22. 14:3417.

    Szia!

    Szerintem teljesen gyerekfüggő, hogy kinek melyik az ideális. A nyolcosztályos mellett mindenképpen az szól, hogy nem töri meg a kamaszkort egy iskola váltással, viszont nem minden gyerek érett rá. Ott már a tízéveseket is gimnáziumi tanárok tanítják, van akinek ez túl nagy váltás az alsó tagozat után. Egyébként, ált. isk-i tanár ismerőseimtől mindig azt hallom, hogy a "jobbakat" elviszik, és így az ált. isk-k felső tagozatán "a maradék" van, most ez nyilván nagyon sarkított, hiszen, lehet, hogy valakinek 14 évesen jön meg a kedve és alelkesedése a tanuláshoz. Én mindenképpen nekivágnék a lányommal, de úgy, hogy tudatosítanám benne, ez csak egy próbálkozás, semmi gond, ha nem sikerül (nehogy kudarc maradjon benne).

    előzmény:
    Ildiszilvi (1)
    2006-02-22  14:00
  11. Torolt_felhasznalo_202565
    Torolt_felhasznalo_202565
    2006. február 22. 14:3116.
    A nyelv meg nem volt fontos. Neki az "apa" nyelve német. Angolból is meg van már az alapfokú nyelvvizsgája. Nagyon jól megy mind a 2 nyelv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_202565 (12)
    2006-02-22  14:29
  12. 2006. február 22. 14:3015.

    Köszi a véleményeket, a központi felvételi remek volt, most jönnek a szóbelik, de március 17-ig kellene végképp eldöntenünk. Szegény gyermek már a második általánosba jár (költözés miatt), mindenhol jól tanul. A felsőtől azért félünk itt, mert azt mondták, nagyon gyenge, és a múlt héten az egyik szülő mondta, hogy a gyerekek nem tanultak meg tanulni. 

    A gimik mellett lennék, viszont ketten vagyunk a gyerekkel, és most még elképzelni sem tudom, hogy fogom kísérgetni, most úgy érzem, egyedül nem merem elengedni (egy járat, átszállni nem kellene) a jobb gimikbe, az egyik gyengébb közel van, de nem akarok sulit váltani két év múlva.

    Szerintem is a legjobb a 12 osztályos, de nem volt ilyen a közelünkben.   

     

    előzmény:
    Ildiszilvi (1)
    2006-02-22  14:00
  13. 2006. február 22. 14:3014.
    Igen, végül is a miénk így van, de van vele egy gond... A lányom szereti a sulit, most 7. osztályos, jók a tanárok, kedvelik őt, népszerű kislány, de....... uncsi már és bizony készül el 8. után, pedig ugye gimnáziumi osztály végéig be lenne betonozva. És meg tudom érteni egy 14 éves gyerek életében 8 év egy helyen, állandó emberek közt elég unalmas, szóval nincs már kihívás, izgalom és ugye az kell az ember életében.... az visz előre bennünket.... mh. azt hiszem... 
    előzmény:
    mogyi* (9)
    2006-02-22  14:26
  14. 2006. február 22. 14:2913.

    Szeintem ha  egy olyan iskolába jár a gyerkőc, ahol minden tekintetben jól érzi magát, jók a tanárok, a közösség, megfelelően fejlődik, akkor nem szükséges a váltás.

    Viszont, ha nem igazán vagytok megelégedve, és elérhető közelségben van jó középiskola, akkor érdemes megpróbálni. Jó, ha előre tájékozódik az ember, bemegy a suliba, beszél más szülőkkel.stb Persze ami jó az egyik gyereknek, az nem biztos, hogy a tiédnek is. Mint a nőgyógyászok: vannak, akik esküsznek egyikre, mások ugyanazt pocskondiázzák.

    Mindenesetre én ezt fogom csinálni- a tervek szerint .Ha nem válik be a suli, akkor váltunk. Szívem szerint a 6 osztályost kultiválnám inkább,de ha nagyon nem jön be, akkor már előbb lépünk. Nem mindegyik 8 osztályos gimi zseniképző. Azt nem szeretném.

     

    előzmény:
    Ildiszilvi (1)
    2006-02-22  14:00
  15. Torolt_felhasznalo_202565
    Torolt_felhasznalo_202565
    2006. február 22. 14:2912.
    Az én lányom végig járta a 8 osztályt. Most 0-os 5 évfolyamos gimiben. Ő még 12 éves volt, és nem engedtem volna el, hogy BKV-val közlekedjen át a városon. Nálunk csak ez volt az ok, hogy nem váltottunk.
    előzmény:
    Ildiszilvi (1)
    2006-02-22  14:00
  16. Torolt_felhasznalo_747888
    Torolt_felhasznalo_747888
    2006. február 22. 14:2811.

    *

    ovltunk = voltunk  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_747888 (10)
    2006-02-22  14:27
  17. Torolt_felhasznalo_747888
    Torolt_felhasznalo_747888
    2006. február 22. 14:2710.

    Hali!

    Én is 8osztályos gimibe jártam, mi ovltunk az egyik első ilyen évfolyam, és nagyon nagyon szuper volt minden szempontból. És az sem mindegy, hogy az osztályközösség is sokkal jobb lett mint egy 4 osztályosban lenne, de ez persze lehet véletlen is...  

    Tanárok szerint is jobb a 8 osztályos, jobban felépített a tananyag, alaposabban fel tudnak a diákok készülni a továbbtanuláshoz.

    előzmény:
    Ildiszilvi (1)
    2006-02-22  14:00
  18. 2006. február 22. 14:269.

    Szerintem a legjobb a 12 osztályos suli, nem kell váltani, és a tananyagot is előre fel tudják építeni 12 évre. Mindenesetre szerintem az nagyon fontos, hogy a gyerek hogy bírja a suliváltást. Ha nem jól, nem küldeném 8 osztályosba, ha viszont könnyebben veszi, akkor hajrá.

    előzmény:
    Ildiszilvi (1)
    2006-02-22  14:00
  19. 2006. február 22. 14:258.
    Nem, mi nem Bp-en lakunk. És az iskolában, ahova járnak, van sima általános, 8 osztályos gimi és a rendes 4 osztályos gimi is. Tehát nem kellett iskolát váltani, tanárok is ugyanazok, akikkel nap mint nap találkoztak a folyosón, de volt, aki már alsóban is tanította őket. 
    előzmény:
    Ildiszilvi (4)
    2006-02-22  14:15
  20. 2006. február 22. 14:237.
    Szerintem a 8 osztályos jobb, nyelvek tanulása miatt is, egymásra épül már a 4. osztálytól, ha mégegyszer kezdhetnénk csak a 8 osztályos gimit választanánk ujra.
    előzmény:
    Ildiszilvi (1)
    2006-02-22  14:00
  21. 2006. február 22. 14:196.

    Mariannka, Miért nem jött be? A lányom érdeklődő, okos, az általános sem rossz suli, de a felső tagozattól sokat félnek.

    Megerőltető  a gimnázium, vagy a 10-19 évesek között túl nagy a korkülönbség?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317693 (5)
    2006-02-22  14:16
  22. 2006. február 22. 14:165.

    Nekünk nem jött be, mármint a 8 osztályos... ma már biztosan nem próbálnk meg

    A nagy gyerek tapasztalataiból kiindúlva a kicsinél ez szóba sem jött, maradt az általánosban, most 5-es.

    Szerintem nagyban függ a gyerektől. hogy szabad-e belevágni....

     

    előzmény:
    Ildiszilvi (1)
    2006-02-22  14:00
  23. 2006. február 22. 14:154.

    Köszönöm a véleményedet. A lányod Budapestre jár suliba?  Tehát nem bántátok meg az iskola váltást?

    Hat osztályos gimik vannak, lényegesen több, mint a nyolc osztályos.

     

    előzmény:
    crybaby (3)
    2006-02-22  14:10
  24. 2006. február 22. 14:103.
    ... és persze 10 évesen az se utolsó szempont, h hova mennek a barátok!  
    előzmény:
    Ildiszilvi (1)
    2006-02-22  14:00
  25. 2006. február 22. 14:082.

    Úgy tudom a hatosztályos megszűnt, már nincsenek. Van a 8 osztályos, ami ugye 10 évesen aktuális.

    Jó benn, hogy nem jönnek be új tantárgyak, hetente többször van 4 órájuk, van idő bizonyos anyagrészek rendes feldolgozására. A jó 8 osztályos gimi egyéni tanulásra szoktat. Sok otthoni, kutató munkát adnak fel, önállóan fel lehet készülni bizonyos témákból.... szóval gondolkodó gyerekeket nevel, ha jól működik. A kislányomnál bevált. Most hetedikes és féltem, hogy belép a rengeteg új tantárgy, hogyan fogja bírni. Hát mostanra megérett hozzá, teljesen önállóan tanul, jól viszi.

    Kicsi fiam most negyedikes, ott is fel lett ajánlva a 8 osztályos gimi, ő viszont történelmet akar tanulni, de azonnal.... el van varázsolva az irodalom könyvének a történelmi eseményeket feldolgozó részétől, így aztán ő sima általáos tagozatra megy.

    Mindegyik jó a maga nemében, ha jó a suli és Ok-k a tanárok.  

    előzmény:
    Ildiszilvi (1)
    2006-02-22  14:00

Címlap

top