Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés előtti depresszió

Torolt_felhasznalo_501341
Torolt_felhasznalo_501341
Létrehozva: 2006. február 27. 10:40

Sziasztok!

Talán más is járt már hasonló cipőben, mint én, és tudtok okos tanácsokat adni, mit kezdjek magammal. Van egy gyönyörű, értelmes, egészséges gyermekem, most várom a másodikat. Nagyon nehezen viseltem az otthonlétet, mindentől elszakítva éreztem magam. Alig vártam, hogy a fiam ovis legyen. Teljesen le voltam törve, mikor megtudtam, hogy újra babát várok  

(Utánajártam az abortusz lehetőségének, de végül elálltam tőle.) Korábban, ha valaki csak megemlítette az abortuszt, tiltakoztam, és gyilkosnak tartottam azt is, aki egyáltalán engedélyezte. Most viszont másként láttam. Mindegy, már a 6. hónapban járunk, és ahogy közeleg a szülés időpontja, úgy nő a kétségbeesésem, hogy én ezt nem akarom!! Mellékesen jó körülmények közt élünk, de alig látom a férjemet, mert sokat van távol. Bébiszitter segít, de már rosszul vagyok a bezártságtól és a tudattól, hogy most megint éjszakázni, önmagamat "feláldozni" kell. Főleg, mert már az első gyermekemnél az a kettősség őrölt fel, hogy jó anya legyek, de magamra is gondoljak. Annyira megszenvedtem első gyermekemnél az egyedüllétet, és a felkészületlenségemet, hogy nem is akartam másik gyermeket, mert senki, SENKI nem volt, aki néha hozzám szólt, bátorított, felkarolt volna, pedig több helyen is kértem seítséget. Gyes-betegségnek titulálták, mondták, hogy találjak magamnak örömöket, kihívásokat. Köszi. A barátok sem jönnek már, mert nagyon messze lakunk, és csak a kiégettséget, elégedetlenséget látják rajtam.. Szóval, most gondolkodom, mi lenne a jó megoldás. Szerintetek?

Dyna

  1. 2006. február 27. 13:3583.
    Hát törökbálint közel van hozzánk, mi Budafokon.  Igaziból most jön el az idő, hogy nekivágjunk, mert eddig kicsi volt a programokhoz, de most aztán...először is egy Ringatóba megyünk, ami a XI. ker-ben van, nincs messze... www.ringato.hu aztán meg felfedezzük a környéket, mert itt nincs egy normális játszó se, se park, semmi szóval nekem is kell ám keresgélni, de inkább 20 perc a kocsiba oda vissza, mint itthon poshadjunk  .  úgyhogy most keresek.  de azért a barátok gyakran felugranak, mi is megyünk, anyukám szivesen bébiszittel, úgyhogy egy csomót megyünk el kettesben is, mozi, színház, stb.  a férjed valami trendi manager lehet, mi?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (82)
    2006-02-27  13:26
  2. Torolt_felhasznalo_501341
    Torolt_felhasznalo_501341
    2006. február 27. 13:2682.

    Szia!

    Köszi a bátorítást! Mi Törökbálinton lakunk. És Ti? Hova jártok? Milyen programotok van? Mekkorák a gyerkőcök?

    Puszi: Dyna

    előzmény:
    dzsien (81)
    2006-02-27  13:15
  3. 2006. február 27. 13:1581.
    Hülye vagyok!!! Addig is, amíg pocakos vagy  .  Mekkora is a másik pocok? Az enyém 6 hós  
    előzmény:
    dzsien (80)
    2006-02-27  13:12
  4. 2006. február 27. 13:1280.
    Ja! és a szülés után, ha már mozognál én szivesen programozok veled.  Jön a jó idő, ki kell mozdulni, emberek közé, gyerekcsoportba menni, stb. írd meg privibe, hogy pontosan hol laksz...
    előzmény:
    dzsien (79)
    2006-02-27  13:10
  5. 2006. február 27. 13:1079.
    Húúú, nem könnyű, hogy a férjed nem támogatja az elképzeléseidet.  Én is visszamegyek dolgozni az 1. szülinap után.  Nekem fontos.  A gyerekemet pedig a nagyira bízom addig.  De ebben a férjem mellettem áll, mert tudja milyen vagyok és mi jó nekem.  A gyereknek se jó egy depressziós anyuka.  De végülis akkor megfejtettük, hogy mi a problémád.  Egy öröknyüzsgő anyuka a világvégén egyedül még jó hogy depressziós lesz.  Muszáj valahogy a férjedet meggyőznöd.  ANyósékkal jóban vagy?  Talán ők segíthetnek.   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (76)
    2006-02-27  13:03
  6. 2006. február 27. 13:0778.
    A férjed miért nem akarna költözni? Ő ott dolgozik valahol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (76)
    2006-02-27  13:03
  7. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2006. február 27. 13:0777.
    Hát ilyen helyen tényleg elég unalmas lehet, pláne hogy a férjed sem siet haza hozzátok... Úgy érzem, sokkal inkább ő itt a baj, nem a következő gyerek...egy férj sok mindenen át tud segíteni. Elsősorban vele kellene megbeszélni ezt a problémát, ugyanis az általad írtak alapján ő itt a hibás a kialakult lelkiállapotodért. Átmenetileg megoldást jelent legalább az, hogy itt a net, ismerkedni lehet hozzád hasonló kismamákkal. Aztán ha úgy érzed, itt az ideje, visszamehetsz dolgozni. De ez még mindig csak "tüneti kezelés" mert ha a férjed élményszegénynek tartja a lakhelyét és nem érdekelt abban, hogy sokat itthon legyen, őt kell elővenni. Miért nem siet haza, miért nem foglalkozik a gyerekkel, mi a problémája, tudtok-e változtatni, van-e megoldás...stb. Egy házasságban az ilyesmiket meg kell tudni beszélni és meg kell oldani, mert ha halogatod, csak rosszabb lesz. Remélem, azért annyira nem elutasító, hogy meg sem hallgat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (71)
    2006-02-27  12:09

Címlap

top