Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szoptatás-hogy?

CELL
Létrehozva: 2003. február 6. 18:43
Sziasztok!
Adjatok legyszives tippeket akinek van tapasztalata hogyan lehet ujszulott babat mielobb rendszeressegre szoktatni a szoptatasban. ?Ugy 3 orankent es este ritkabban. Tudom, hogy meg surun kell ennie de szeretnem mar az elejen nem elrontani a dolgokat.
A masik kerdesem, hogy mit tehetek annak erdekeben, hogy ejszaka aludjon picit tobbet es nappal kevesebbet. Mennyi ido az kb, amig atulassza ejszaka legalabb a 6-7 orat. ?
Es szabad hagyni picit sirdogalni a kisagyban vagy egybol fol kell venni? Nem szeretnem elrontani, hogy aztan csak kezben legyen meg. Igy sem alszik el a kisagyaban konnyen inkabb szereti a nagyagyat velem.
Varok minden velemenyt tanacsot tapasztalatot. Elore is koszi .
CELL
  1. 2004. augusztus 8. 08:161101.
    Meg van koffeinmentes kávé is, pl. ami most nekünk van, az Jakobs, kék csomagolású (már kidobtam a papírt, de úgyis meg lehet találni a boltban), és nagyon finom, szinte nincs is különbség ízben.
    előzmény:
    Zsebi2004 (1096)
     
  2. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. augusztus 8. 07:551100.
    Tej max. fél liter a mi védőnőnk szerint is, mert ha több, akkor esetleg tejallergiás lehet, és ki is pöttyösödhet, ha átmegy az anyatejbe (márpedig miért ne menne át:-)))
    A kávé csak módjával a koffein miatt, én is csak jó híg tejeskávét iszom:-)) És csak reggel !
    előzmény:
    Zsebi2004 (1094)
     
  3. 2004. augusztus 7. 21:341099.
    Ha már idekeveredtem, leírom a tapasztalataimat. Brúnót még mindig szoptatom, nekünk is van egy fórumunk és nálunk is hónapokig csak ez volt a téma. Egyszer megfáztam és elment a tejem. A védőnőm azt tanácsolta, hogy sohase mondogassam, vagy gondoljak olyat, hogy kevés a tej, mert az egész pszichés alapon működik. Azóta is van tejem, pedig már nem létkérdés.
    Székrekedésre mi egy kiskanál narancslevet adtunk, már 3 hónapos kortól, mindig bejött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 7. 21:321098.
    Most 5 hónapos.
    Mellettem alszik, csak addig van a kiságyban, amíg aludni megyek, akkor magam mellé rakom. Éjjel nem csinál programot, csak hajnalban eszik (bár mielőtt elalszom még megetetem), szóval nem is sír. Így aztán könnyű nekünk jól bírni.
    A Brúnó szerintem szép név, van női párja is, ami nekem nagyon tetszik, Brunella.
    előzmény:
    Zsebi2004 (1096)
     
  5. 2004. augusztus 7. 21:271097.
    Elnézést, hogy csak így beleszólok kedves Sorstárs, véletlenül tévedtem ide. A Brúnó név látán lepődtem meg nagyon, ugyanis az én kisfiamat is így hívják és még nem hallottam ilyen nevet itthon. Sőt Vas megyében egyáltalán nincs ilyen név anyakönyvezve. Nálatok az emberek ezt mennyire fogadják el? Nálunk 100-ból kettő mondja azt, hogy de aranyos, a többi furán néz rám. Persze nem érdekelnek. Az én Brúnóm már 10 és fél hónapos.
    Bocsi mégegyszer is, graulálok a kisfiadhoz, és persze a névválasztáshoz is.
    előzmény:
    Zsebi2004 (1091)
     
  6. 2004. augusztus 7. 21:271096.
    Köszi, igazából a reggeli tejeskávémról van csak szó ami inkább kávés tej, sok tejből és kevés kávéból áll. Mennyi idős Rebus baba? Nagyon aranyos, ha jól látom egy szobába alszik vletek? Hogy bírjátok, illetve a párod hogy bírja az éjszakai programot?
    előzmény:
    rebusbaba (1095)
     
  7. 2004. augusztus 7. 21:121095.
    Tejből a mi védőnőnk napi max fél litert mondott. + a tejtermékek. Nálam ez nem él, én nem ehetek tejterméket egyáltalán.
    Különben sem érdemes a napi folyadékot tejből beszerezni, mert a kalóriatartalma nem kicsi!

    A kávé állítólag mehet, ha nem érzékeny rá a kicsi, persze csak emberi méretekben, napi 1-2 nem erős kávé. Én iszom, nem látom a gyereket éberebbnek tőle, viszont egy kis híg kávélötyitől bizony emberebbnek érzem magam Igaz, én terhesség alatt is ittam napi két lötyit. (Olyanra azért nem főzöm, mint régebben, de ha vendégségben erős van, abból is megiszom egy felet)
    előzmény:
    Zsebi2004 (1094)
     
  8. 2004. augusztus 7. 21:031094.
    És tejből mennyi fogyasztható? És tudtok valamit a kávéról azt lehet inni vagy nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. augusztus 7. 20:371093.
    Megnéztem Brúnó babát, nagyon felnőttes arca van ám! El se hinném, hogy ennyi idős!

    Az nem baj, hogyha nem görcsölsz, lehet, éppen az fog segíteni.
    előzmény:
    Zsebi2004 (1091)
     
  10. 2004. augusztus 7. 20:341092.
    Az alsó ajkát picit le kell nyomni vele, és kicsit szinte "tölteni" kell a babába. Ez az elmélet, a gyakorlat meg az, hogy engem Rebus szabályosan hülyének nézett, mikor megpróbáltam pohárból itatni, 6 hetesen. Azóta is röhög rajtam, ha pohárból iszom, pedig már 5 hónapos.
    előzmény:
    Zsebi2004 (1091)
     
  11. 2004. augusztus 7. 20:291091.
    A folyadékot azért nem viszem túlzásba csak az ajánlott 3-3, 5 liter van meg naponta. Tök jó egy kedves ismerős hozott két rekesz alkoholmentes maláta sört (kifejezett jó szoptatós anyukáknak), és nem keserű hanem édes, úgyhogy nagyon izlik, mivel egyébként nem szeretem pont azért mert keserű. Mostár nem izgatom magam ezen az egész szoptatás ügyön, ma volt olyan etetés amikor elég volt a cici, volt olyan ahol ki kellett pótolni, de már nem izgat ez az egész. Viszont egy dolog érdekelne, hogy mindenki az hajtogatja, hgy ha pótlást adok akkor azt kanállal tegyem. Én megpróbáltam - biztos én vagyok a béna - de nem ment, én tartottam a kanalat a gyerek szájához, ő meg nézett és nem csinált semmit. Van valami trükkje ennek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. augusztus 7. 20:111090.
    Aha!!!
    (én sose ittam ilyen teát, nekem nem is volt, meg a tejet se szerettem, csak mikor Brigi mondta, nagyon meg voltam lepve. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_328926 (1089)
     
  13. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. augusztus 7. 20:051089.
    A sok folyadék semmiképp nem árt, ha az rostos gyümölcslé, vagy ásványvíz, esetleg csapvíz. De a Laktoherbből, csak a megfelelő (útmutatóban leírt ) mennyiség fogyasztható egy nap !!! És bármilyen gyógyteára és a tejre is ez vonatkozik.
    előzmény:
    rebusbaba (1088)
     
  14. 2004. augusztus 7. 20:001088.
    Igen, csak az extrémen sok folyadéknál kezd kevesebb tej termelődni, de az évfolyamtársam pont így járt, ő leerőltetett 7-8 liter laktoherb teát a torkán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_328926 (1087)
     
  15. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. augusztus 7. 19:531087.
    Nekem a védőnő és a doktornő azt tanácsolta, hogy minél többet igyak. És bejött, igaz mást is csináltam (szinte mindent :-)))
    előzmény:
    rebusbaba (1086)
     
  16. 2004. augusztus 7. 19:411086.
    Úh, itt már mindenféléket írtak. . .
    Már csak annyi pluszt tudok hozzátenni, hogy este szinte mindenkinek kevesebb a teje grammra, viszont sűrűbb, tehát nem kizárólag a fáradtság miatt van ez így, hanem egyszerűen élettani jelenség. Így a babának kevesebb is laktató.
    A másik: mennyit iszol? mert van, hogy a túl sok folyadék se jó a tejnek, attól is lehet kevesebb.
    előzmény:
    Zsebi2004 (1083)
     
  17. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. augusztus 7. 18:461085.
    Kamillatea cukor nélkül, de csak tényleg a széklet megindításáig, mert utána már nem túl jó a picinek !
    előzmény:
    Zsebi2004 (1083)
     
  18. 2004. augusztus 7. 18:411084.
    Hagyd ki a cukrot, az nem kell bele, csak az íze miatt.
    Majd este visszaolvaslak, hátha lesz más ötletem is a szopigonddal.
    előzmény:
    Zsebi2004 (1083)
     
  19. 2004. augusztus 7. 17:411083.
    Sziasztok,

    Tök jó, egy kicsit több tejem van, viszont Brúnónak is egy kicsit több az igénye, úgyhogy kiegészítés továbbra is megvan, ráadásul kedd óta székletünk sincs úgyhogy most még teát is ittunk ma. Tényleg van valakinek jobb ötlete a cukros kamillateánál székletindításra? Nem nagyon szimpatizálok vele, vagyis a cukor az ami nem szimpatikus benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_264198
    Torolt_felhasznalo_264198
    2004. augusztus 6. 21:171082.
    Szia! Mizújs? Hogy sikerült?
    előzmény:
    Zsebi2004 (1077)
     
  21. 2004. augusztus 6. 15:191081.
    Ja! Ez a két mellből szoptatás csak addig kell, még be nem indul a tejtermelés annyira, hogy biztonsággal tele tudod pakolni a babóca hasát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 6. 15:031080.
    Szia Zsebi!

    Nekem 2 gyerekem van (a második 1 éves, és még szopizik). Rengeteg tej volt neki végig. Nem így az első gyerekemnek, akivel szintén együtt kellett megvívnunk azt a csatát, ami előtt most Te állsz.
    A kórházból úgy hoztam ki, hogy majd fél kilót fogyott, és itthon is keveseltem a tejet. Én is kétségbe estem, DE! A védőnő keresztanyám azt tanácsolta, hogy szoptassak minden alkalommal mindkét mellből a következő képpen: szoptassam a soron következő mellemből addig, ameddig gondolom (ez nálam 20 perc, fél óra volt), majd rögtön tegyem a másikra is 10 percig (ezt később 5 percre redukáltam). Persze én is iszonytatóan féltem, hogy nem lesz így a következő szopira elég tej. De soha nem maradt éhen. Tápszert nem is adtam neki egyszer sem. Volt ugyan a spajzban, hogy megnyugodjak, de fel se bontottuk addig, még nem kezdtünk el főzni neki vele.
    Azt hozzáteszem, hogy emellett a szoptatási technika mellett a két szoptatási idő között mindig 3 óra telt el, de úgy, hogy a szopi elejétől számolva. Tehát, ha pl. elkezdtem 10-kor szopiztatni, akkor fél 11-ig szopizott az egyikből, 10 óra 40-ig a másikból, majd 13 órakor kezdődhetett újból a 30 perces szopi abból a ciciből, amiből csak 10 percig szopott. És szintén megint 10 percig abból, amiből előzőleg fél órát.
    Persze ezek az időtartamok egész pici babára vonatkoznak, akik még nagyon lassan tudják kiszívni. Később már 10 perc alatt kiszívja az összeset.
    Azt a cicit, amiből 30 percig szopizott, utána fejd teljesen üresre.
    Egyébként este felé a mai napig is kevesebb tejem van, mint reggel. Hiába a pihenés. . . Fontos, hogy nehogy megspórold az éjjeli szoptatást.
    A szoptatási technikának meg lett az eredménye 14 hónapos korában hagytam el neki a szopit.
    Teljesen igaza van Csenabi-nak, mert minél jobban ingerled a cicit, annál több tej lesz benne. Viszont az is igaz, hogy van aki hiába küzd, mégsem sikerül.
    De azért mondok egy történetet, amit szintén a keresztanyám mesélt: Volt egyszer, hol nem volt egy apáca, aki árva gyerekekkel foglalkozott. Az egyik kisbabát annyira szerette volna szoptatni, hogy megindult a teje. . .
    Igyál sokat! Ez nagyon fontos. Azt mondják, hogy könnyebben indul meg a tej, ha meleg vízzel zuhanyoztatod a melled, vagy egy GYENGE hajszárítót ráeresztesz.
    Az pedig, hogy nem küzd a tejért, tényleg azért van, mert becumiztatod, és az sokkal kényelmesebb. Nekem egyébként a Beba HA (hipoallergén tápszert javasolták, mert az nem jó ízű, és ha pótolni kell, a gyerek nem szokik rá annyira, hogy csak azt akarja inni).
    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. augusztus 6. 13:451079.
    Előre is szeretnék elnézést kérni, ha valaki tolakodásnak veszi a hozzászólásomat. Babzsákokat gyártunk (foteleket, puhaszékeket, szoptatós párnákat) - olyan termékeket, amelyek megkönnyíthetik a kismamák életét. Sokan nem tudják hol lehet ilyet beszerezni, ezért az ő figyelmükbe ajánlanám a www. biofaktor. hu oldalt, valamint azt a tényt, hogy szept 11 és 19. között a BNV C2-es pavilonjában a standunkon ki is tudják próbálni a párnákat.
    És persze a legjobbakat kívánom a mamiknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_526379
    Torolt_felhasznalo_526379
    2004. augusztus 5. 18:351078.
    Zsebi!

    Nyugalom, kitartas! Nekem ket geyrekem van, az elsot masfel eves koraig szoptattam, a masodik meg csak 1 eves, o is szopik meg. Az elso fiammal szinte semmit sem tudtam fejni, rossz volt a gepem, rossz volt a technikam, mindig ketsegbe votlam esve, hogy nincs tejem stb. . Aztan hagytam a fejest a fenebe, a gyerekre biztam es nem aggodtam es sosam volt gond a mennyiseggel!

    A masodik babanal muszaj volt a fejes, mert a kicsi lenott nyelvecskeju volt es az elso idokben eloszor nem vettek eszre, igy alig tudott szopni, aztan mikor eszrevettek es felvagtak a nyelvecskejet, kellett nehany het, mire rendesen megtanult szopni. Igy muszaj votl fejnem, hogy ne fogyjon el a tej. Hetekbe kerult, amig megtanultam az elso idokben napi 20-30 miliket tudtam csak kipreselni, aztan kesobb napi 5-6 deciket, ugy, hogy a baba mar rendesen szopott! Epp a heten dobaltam ki - fajo szivvel - a melyhutobol a rengeteg, 'lejart' tejet! Tehat ez is csak gyakorlat kerdese, meg arra kell vigyazni, hogy a mellszivo jo legyen, az en elso mellszivom nem volt jo, a bimbom tul nagy volt hozza, fajt es igy nem tudtam rendesen fejni vele. En vegul korhazi motorosat bereltem - eloszor nagyon odzkodtam tole, de aztan nagyon jol jott!
    előzmény:
    Zsebi2004 (1077)
     
  25. 2004. augusztus 5. 17:331077.
    Mindenkinek köszönöm a tanácsokat lés a biztatást.
    A mai napon próbálunk csak ciciből élni (na jó volt tatalékban 50 ml lefejt tej ami 24 óra alatt csurgot össze azt is megettük már), eddig bejött, de tartok az estétől, mivel a cicieim már tök laposak, iszunk ezerrel meglátjuk mi lesz.

    Zsebi mama
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top