Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diófa-kivágás-e ladás

Rentila
Létrehozva: 2006. március 9. 12:21
Sziasztok,

Van két hatalmas diófa a kertünkben. Szeretnénk kivágatni, értékesíteni. A kivágással nem is lenne gond, láttam már sok helyen, hogy vállalnak fakivágást alpintechnikával.
Viszont nem tudom, hogy kinek lehetne eladni. Vannak olyan vállalkozások, személyek akik nyers diófát felvásárolnak?
Van vkinek erről információja? Tud vki segíteni ebben? Egyáltalán mennyiért lehetne eladni a faanyagot?
Köszönöm előre is.
  1. 2014. október 14. 18:3130.

    Sziasztok en babonas nem vagyok nekem van 5  diofam egyiket eladnan vagy ketott mert belole fat vennek erdeszetol befizetni de ara nemtom menyi  halom 15 vagy 20 ezertol van arak tud meg valaku irjon acskaroly@citromail.hu

  2. Torolt_felhasznalo_366586
    Torolt_felhasznalo_366586
    2006. március 9. 15:1529.

    Szia!

    Csak egy jótanács. Van egy mondás miszerint "ültess diófát, hogy hosszú életű legyél". Diófát kivágatni rövid életet jelent :-( Ha nem vagytok babonásak, akkor mindegy, sajna nálunk a családban volt ebből rossz tapasztalat.

    előzmény:
    Rentila (1)
    2006-03-09  12:21
  3. 2006. március 9. 14:2128.
    Ez is igaz,itt a város, ahol lakom a parkokban a "kertészek" kivágtak nagyon sok fát, aminek látszólag semmi baja nem volt, viszont amikor a földön feküdtek a hatalmas rönkök, mindegyiknek a belseje korhadt volt !
    előzmény:
    Szelina29 (27)
    2006-03-09  14:18
  4. 2006. március 9. 14:1827.
    Miért, szerinted miért kellene megtartani beteg fákat, aminek csomó ága már száraz korhadt. Hogy a fejünkre essen egy nagyobb szélben?
    előzmény:
    BDia (25)
    2006-03-09  14:14

Címlap

top