Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fekete hajszin leszivatása

B.Kató
Létrehozva: 2006. május 5. 07:06

Sziasztok Fodrászok, Laikusok stb... 

szeretném a segítségetek kérni: a hajam feketére festem immár 1,5 éve és allergiás lettem a festékre (vagy legalább is valamilyen összetevöjére) és szét vakarom a tarkómat már véresre ! Hogyan lehetne megszabadulni ettöl a hajszíntöl "kíméletesen"? Van valakinek tapasztalata hogyan tudott esztétikailag szépen és kíméletesen megszabadulni a fekete színtöl? A fodrászommal még nem beszéltem, elöször szeretnék pár tapasztalatot-tanácsot összegyüjteni. A következö hajszín célom a saját eredeti hajszínem ami középbarna és abba szökés melírok. Kérlek adjatok minél többen tanácsot vagy meséljétek el ki hogy járt a feketétöl való szabadulás alatt ... Köszi szépen és egy szép napot mindenkinek:Kató

  1. 2006. május 5. 11:5326.
    Én még attól az alfaparfos készítménytől is félek - az is csak mar valahogyan, még ha kíméletesen is. És nem szeretném tönkrevágni a hajam, ugyanis majdnem derékig ér.
    Azt hiszem, én is elkezdem a sötétbarnával, aztán majd meglátjuk mi lesz az elkövetkező években..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371380 (24)
    2006-05-05  11:48
  2. Torolt_felhasznalo_371380
    Torolt_felhasznalo_371380
    2006. május 5. 11:5125.
    lehet, hogy kicsit bugyuta módszer, de mondom, minden fodrász lebeszélt akkoriban a többi módszerről, rövid hajat meg nem akartam 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371380 (24)
    2006-05-05  11:48
  3. Torolt_felhasznalo_371380
    Torolt_felhasznalo_371380
    2006. május 5. 11:4824.

    Szió!

    Sajna világosítani a fekete részt nem lehet ezzel a módszerrel. Az csak magától kopik. Ez csak arra jó, hogy ne üssön annyira el, ahogy nő le. Úgy csináltam, hogy először sötét barnát kentem rá, aztán középbarnát, és így tovább és amikor már nem volt annyira gáz, nem is festettem többet. Ez így évekbe és sok türelembe telik. Lehet, nem a leghatékonyabb módszer, viszont a hajam egyáltalán nem ment tönkre, nem lett kanári sárga, stb. De ha most kezdeném, tuti megpróbálnám, amit floryka írt a 3. hozzászólásban.

    sok szerencsét

    előzmény:
    Lesconil (23)
    2006-05-05  11:41
  4. 2006. május 5. 11:4123.
    Szia!
    Én két éve festem a sötétbarna hajam feketére. Viszont az utóbbi hetekben nagyon meguntam, meg azt is, hogy öregít a fekete. Jól áll, de öregít.
    Én is arra gondoltam, hogy világosabb színű festékkel kenem át, de nem hiszem, hogy mindegyik márka megfelelő lenne a világosításhoz.

    Te milyen márkával festetted, világosítottad ki a feketét?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371380 (21)
    2006-05-05  10:27
  5. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2006. május 5. 10:5622.
    Szerintem nem valószínű, hogy kifejeezetten a fekete színre lennél allergiás, ha valóban a festék okozza a gondot, akkor valószínűleg más színt sem fogsz bírni.  És nem hinném, hogy bármely fodrász hajlandó lenne a sebes fejbőrödre vegyszert kenni, szóval nem tudom, hogy fogják leszivatni neked. Még ha ez az Alfaparfos dolog kíméletes is, nem hiszem, hogy sebes fejbőrre lehetne kenni. Nem lehet, hogy más okozza a viszektést? Új sampon vagy balzsam? Szerintem menj el először bőrgyógyászhoz, mielőtt bármit is rátennél/rátetetnél a hajadra, hátha teljesen más okozza a gondot.
    előzmény:
    B.Kató (1)
    2006-05-05  07:06
  6. Torolt_felhasznalo_371380
    Torolt_felhasznalo_371380
    2006. május 5. 10:2721.

    Anyám! Ha tudtam volna, hogy léteznek ilyen szerek  Én is 8 évig festettem feketére a hajam. Meguntam, és szerettem volna megváltoztatni, de minden fodrász (jártam vagy 5-nél) aszonta, hogy olló, vagy leszívatás. Egyik se tetszett, mert soxor láttam városszerte az elfuserált leszívások eredményét....

    Végül úgy szabadultam meg tőle, hogy fokozatosan egyre világosabbra festettem a hajam, és végül elhagytam minden festéket, ugyanis a végső cél az volt, hogy visszanyarjem az eredeti világosbarnát. Mivel ez így nem a legcsinibb, így évek óta összekötve hordom szegény hajam, hogy ne legyen annyira feltűnő Már csak egy kicsi van a végén, és az is csak kicsivel sötétebb az eredetinél De megszenvedtem érte. Soxor úgy voltam: nem érdekel az egész már, befestem újra, csak nézzek ki valahogy .

    Viszont Neked B.Kató, ha így reagál a bőröd, nem lenne jobb ha egyáltalán nem is festenéd? Vagy kifejezetten csak a feketére vagy allergiás?

    előzmény:
    floryka (3)
    2006-05-05  07:23
  7. 2006. május 5. 09:2120.

    Szia!

    Az én alapból sötétbarna hajamat kb. 10 évig festettem feketére, mígnem arra jutottam, hogy valszeg ettől (is) hullhat. Kb. 3 fodrásszal próbáltam leszedetni, mindegyik csak sopánkodott. Na, a negyedik (utána sokáig ő volt a fodrászom) azt mondta, hogy NO problemo, akkor leszívatjuk. Bekente a hidrogén-peroxiddal (vagy valami hasonlóval, semmi extra), fél órát ücsörögtem langyos fokozaton a bura alatt. Utána pedig befestettük egy csokibarna festékkel. Igaz, hogy nem egészen ugyanúgy fogta meg a hajamat a barna festék ott, ahol előtte fekete volt illetve a lenőtt részeknél, de nem volt csúnya, sőt!!

    Sztem olyan fodrásszal csináltasd, aki nem kezdi el vakargatni a fejét a feladat hallatán, hanem azonnal megoldási javaslatokkal áll elő.

    Viszont lehet, hogy nem csak a fejkete festékre vagy allergiás, hanem bármelyik másra is erre nem gondoltál? Mindenképpen csinálj egy tesztet!

    előzmény:
    B.Kató (1)
    2006-05-05  07:06
  8. Torolt_felhasznalo_362171
    Torolt_felhasznalo_362171
    2006. május 5. 09:1219.
    Szia! Minden jó ötlet mellett én elmennék bőrgyógyászhoz is, hiszen a fekete szín eltüntetése is vegyszerrel történik majd, nem tenne jót a véresre vakart bőrödnek egy ilyen beavatkozás.
    előzmény:
    B.Kató (1)
    2006-05-05  07:06
  9. 2006. május 5. 09:0918.
    Nem kell külön venni hozzá semmit. Egy kis dobozkában van a 2 komponens, azt kell összekeverni. Nálam is van az üzletben 1 dobozzal, de még nem volt alkalmam kipróbálni. Úgy láttam nem valami nagy adag, ezért azt javasolnám ha sok a hajad és hosszabb akkor többet vegyél, nehogy azért ne sikerüljön szépre mert nem jut minden hajszálra egyenletesen anyag.
    előzmény:
    B.Kató (14)
    2006-05-05  08:12
  10. 2006. május 5. 08:4517.
    Még hozzátartozik a dologhoz, hogy leszívatta a feketémet, aztán a tincseket szinezte így nem fekete és citromsárga lettem!Tényleg jól mutatott és most egyébként is menő a melírcsík.
    előzmény:
    B.Kató (16)
    2006-05-05  08:33
  11. 2006. május 5. 08:3316.
    Szió,  köszi hogy te is írtál. Mindenféleképp csak jó minöséggel akarom én is megcsináltatni. Csak én lehet azért maradok a teljes leszivatásnál mert ha a feketébe melírozunk akkor az nem lesz valami szép.Bár tudod-leszivatásnál egyetlen fodrász sem vállal garanciát-amit meg is értek! 
    előzmény:
    Angyalka75 (15)
    2006-05-05  08:22
  12. 2006. május 5. 08:2215.

    Szia!

    Én januárban untam meg a sötét fejemet, me már szinte teljesen szőke vagyok.Melírcsíkokakkal kezdtünk, alfaparffal és fóliával csinálta a fodrászom.Kb.2-3 hetente újjacs csíkokat tett bele és ma már egyszínű vagyok.így nem volt hirtelen a színváltozás és a hajamat sem tette tönkre.

    Bátran vágj bele, de csak jó minőségű termékekkel és egy szupi fodrásszal! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. május 5. 08:1214.

    Köszi még1szer,tuti ezt az eljárást fogom választani. Ès kell hozzá oxigenta vagy mi a neve? Ès ha igen hány %-os?

    előzmény:
    floryka (13)
    2006-05-05  08:09
  14. 2006. május 5. 08:0913.
    Szerintem alfaparf termékeket forgalmazó fodrászkellékesnél tuti kapni fogsz. Ha pesti vagy, a Klauzál téren van egy alfaparfos kellékes, ott biztosan meg tudod venni. A januári 3 napos továbbképzésükön mutatták be, és megdöbbentő volt látni hogy milyen gyönyörűen világosodtak ki a hajak. Több modellen is bemutatták, volt akinek saját középszőke hajában volt szőke melír, és ez volt lefestve egyszínű barnára. Bekenték és alig hittünk a szemünknek, hogy percről percre tűnt el a barna,és mikor készen lett, teljesen úgy nézett ki mintha sose lett volna barnára festve. Ugyanígy volt a feketére festett modell, ott barna hajban voltak a vörös melírok. Valamennyire biztos ez is károsítja a hajat, de nyomában se jár a drasztikus szőkítős eljárásnak. Nem tudom adnak-e hozzámagyar nyelvű leírást, nekünk kölön papírt adtak hogy hogyan kell használni. De lehet hogy az alfaparf honlapján is olvashatsz róla valamit, én még ott nem néztem. Sok sikert!!
    előzmény:
    B.Kató (9)
    2006-05-05  07:42
  15. 2006. május 5. 07:5212.

    persze-persze csak a fodrászommal csináltatom nem akarok magamban kárt tenni ! Szerencsére elég dús és erös a hajam és általában gyorsan rendbe jön,mert nem szoktam agyon terhelni vegyszerekkel (hajhab-lakk stb...) sem a forró mindennapi beszárítások... kívánjatok sok sikert csajok! Ès az hogyan müködik tovább ha leszívtuk és adja Isten tényleg egy olyan világos árnyalatot kapunk amit lehet az én áhított sz´nemre festeni akkor azt már rögtön melírozhatjuk is??? 

    előzmény:
    hallak (10)
    2006-05-05  07:44
  16. 2006. május 5. 07:4811.

    szerencsére én csak 24 mosásos félig tartós feketével szoktam festeni a hajamat(loreal) és most is sok helyen átüt a barna árnyalat, gondolom nem lesz nehéz és direkt már egy ideje növesztem is az esetleges vágás miatt. Bö 5 centi mehet ha kell !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870921 (7)
    2006-05-05  07:37
  17. 2006. május 5. 07:4410.
    Ja es me'g valamit Kato---nem ajanlanam, hogy egyedul probald ezt csinalni!!!
    Me'g meg is vakulhatsz a sok kemiai szerektol, es kihullhat a hajd.
    CSAKIS a legjobb fodraszhoz menjel!!!!!
    előzmény:
    hallak (8)
    2006-05-05  07:41
  18. 2006. május 5. 07:429.
    na igen a Wella szalonok eleve nem olcsók... de mindent megadok hogy elmúljon ez a kegyetlen viszketésem. A férjem már nem tud aludni töllem mert álmomban is vakarom a fejem és reggelre csupa vér a kezem ...na jó nem ecsetelem tovább,de asszem a legszimpibb tanács eddig az alfaparf-os volt az elég egyszerünek tünik és a márka is jó. A hajam meg úgy is egy szintig károsodni fog ezzel már szembenéztem!De köszönöm neked is 
    előzmény:
    vivetta (6)
    2006-05-05  07:35
  19. 2006. május 5. 07:418.
    Hat bizony en is mego"rultem egyszer, es a sotetszoke hajamat feketere festtettem egy fodrasznal.
    Utana 6 X kellet nagyon de nagyon gyengeden peroxidosztatni, hogy lejojjon a festek annelkul, hogy kihulljon a hajam.
    Hollywood legdragabb fodrasza csinalta a szin-leveve'st, ----mit mondjal--- Megeskedtem, hogy SOHA TOBBE'!!!!
    előzmény:
    B.Kató (1)
    2006-05-05  07:06
  20. 2006. május 5. 07:377.
    Szia! Szerintem a másfél év még nem oylan sok, hogy ne lehessen kiszedni a hajadból... biztos sikerülni fog a fodrászodnak...   Én csak rossz tapasztalatot tudok mindani, mert nekem  5 órán keresztül szívta a hajamat a fodrász, és a vége ugyanolyan fekete maradt.... mondjuk nekem kb. 10 éve fekete a hajam.... bár én is kísérleteztem vele... valamennyire mindig kiszívta, de teljesen nekem nem sikerült tőle megszabadulnom...  
    előzmény:
    B.Kató (1)
    2006-05-05  07:06
  21. 2006. május 5. 07:356.

    szia,
    a nővérem egy jó pár éve találta ki, hogy fekete helyett szőke akar lenni, neki az akkor (1998 körül) közel 30000 ft-jába került. a szőkéhez neki 6 alkalom kellett, először ugye csak vörös lett majd fokozatosan szőkült. ez kb 2-3 hónapot vett nála igénybe, de hangsúlyozom, ő teljesen kiszőkült! egy bp-i Wella szalonba csináltatta!

    sok sikert neked is!  

    előzmény:
    B.Kató (1)
    2006-05-05  07:06
  22. 2006. május 5. 07:275.
    De aranyos vagy,köszi a tanácsodat! Ès az alfaparf termékeihez hogyan tudok én magánszemély hozzájutni? Mert a fodrászom nem tart ilyen dolgokat magam kell vigyek mindent. Ès ezt a szert akkor tehetjük teljesen az egészre ?
    előzmény:
    floryka (3)
    2006-05-05  07:23
  23. 2006. május 5. 07:254.

    Szijjja,

    már régebb irogattunk egymásnak ,köszönöm a bíztatásodat és tanácsodat,remélem én is ilyen szerencsés leszek mint te. De ezek az elötte és utánna pakolások jó ötletek,mert a fodrászom olyan hogy amit viszel azt tesz fel (mármint az anyagokat én kell vigyem) és ö a tapasztalatát adja... de nagyon ügyes csajszi. Tehát neked 2 leszivatás után megvolt az eredmény! Ès mennyi idöt vártál a két leszivatás között?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (2)
    2006-05-05  07:15
  24. 2006. május 5. 07:233.
    Az alfaparf forgalmaz egy új szert, amivel kíméletesen és szépen le lehet szedni még a fekete hajszínt is. Jómagam még nem próbáltam, de bemutatón láttam hogy még a feketét is nagyon szépen leszedte, és kíméletes a hajhoz. A szer neve Kromaklin. Egy szett ára kb 2 ezer forint, de ha sok, illetve hosszú a haj, akkor valószínűleg egy nem elég rá. Érdeklődj utána a fodrászodnál, hátha ismeri ezt az anyagot. A szőkítővel való leszivatás nagyon brutáils beavatkozás, és tönkre teheti a hajat teljesen. De azért otthon semmiképp se próbálkozz vele!!!
    előzmény:
    B.Kató (1)
    2006-05-05  07:06
  25. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2006. május 5. 07:152.

    Az enyemet anno (jo 12 eve) fodrasz szivta le a feketeböl, 7 orat ültem nala összesen. Tett ra a leszivatas elött es utan mindenfele pakolasokat meg erösitöt, hogy jol birja a hajam a gyürödest. Mindenki riogatott, hogy majd igy meg ugy tönkremegy az amugy is vekony szalu hajam, de a fodraszom kiprobalta elötte egy tincsen es ment.

    Az eredmegy 2 leszivatas + ujrafestes utan: mezszöke! De közben volt a töve hofeher, a hajvegek pedig ROZSASZINÜEK is (jol be voltam panikolva, milyen lesz a vegeredmeny). Sztem jo lett!   Aztan azota mar voltam teljesen vilagosszöke meg barna meliros is

    előzmény:
    B.Kató (1)
    2006-05-05  07:06

Címlap

top