Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családi napközi - hogyan?

Torolt_felhasznalo_966232
Torolt_felhasznalo_966232
Létrehozva: 2006. május 7. 13:18

Sziasztok!

Családi napközit szeretnék indítani egy vidéki városban. Édesanyám tanítónő, és megszüntették a munkaviszonyát. Arra gondoltam, hogy otthon maradhatna gyesen az én 10 hónapos kisfiammal, és vállalhatna mellé más gyerekeket is, ezt biztos szívesen csinálná. Azt hiszem, hogy ezt szokták családi napközinek nevezni.

Olyan embereket keresek, akik ezzel foglalkoznak, akik már létrehozták, és tudnának segíteni, hogy mit is kellene csinálni. Nagyon szeretném, ha valaki tudna nekem segíteni!

Előre is köszönöm.

  1. 2010. október 1. 12:1819.

    szia

    Nagyon szépen köszönöm, megtaláltam és irtam is nekik! Remélem

    sikerül itthon tanítani a gyerekemet.

    Isten  áldjon! üdv.Erzsi

    előzmény:
    kvinna.mann (18)
    2010-09-30  16:01
  2. 2010. szeptember 30. 16:0118.
    én nem tudok erről a témáról, de régebben olvasgattam egy blogot, ahol az anyuka otthon tanítja a gyerekeket. Hátha ő tud segíteni.
    előzmény:
    rupperte (17)
    2010-09-30  15:48
  3. 2010. szeptember 30. 15:4817.

    Hellóka!

    Nekem egy olyan gondom van, hogy van egy 6 éves gyermekem aki, enyhén fogyatékos, vagyis autisztikus tünetei vannak. Most egyenlőre normál óvódába jár de azt mondja az óvónő, hogy nem biztos, hogy mehet normál iskolába. Speciális iskolába semmi szin alatt nem akarom járatni. Voltam már ott és elég súlyos esetek vannak ott. De normál iskolába sem akarom járatni mert, ott meg csak fekete bálány lenne. A falunkban lévő pedagógusok nem igazán tudják kezelni ezeket a speciális gyerekeket a gyerek felidegesíti őket, és kiabálnak velük, igy a gyerek is ideges lesz. Nem hallottatok véletlen olyanról, hogy a szülő otthon tanítja a gyermekét? Nekem van Amerikában egy ismerősöm és ő otthon tanítja az általános iskolás és a középiskolás gyermekeit is és nem is pedadógus. Nagyon érdekelne a dolog. Azért is mert keresztyének vagyunk és keresztyén iskolába még esetleg beiratnám de csak olyanba ahol a pedagógusok is olyan keresztyének akik megélik a hitüket.

    Ha tud valaki valami lehetőséget, kérem írjon.Köszike.

    Lizi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_208423
    Torolt_felhasznalo_208423
    2009. november 16. 07:2116.

    Kedves dabraka-abra!

    Nagyon szívesen segítek Neked - mi már 7 csanát működtetünk. Megértelek, hogy ódzkodsz a tanfolyamtól, hiszen pénzkidobásnak tűnik - mert mi van, ha mégsem nyitsz? 

    Nézd meg a honlapunkat (az árainkat a csanákban!) , és meglátod, hogy miért mondom azt, hogy mi meg tudjuk tanítani, hogy hogyan lehet rentábilisan működtetni bárhol egy csanát: www.csodacsalad.hu.

    Az a 40 óra, amit a jogszabály előír a tanfolyamra, az valóban kevés - mi ezért tettünk hozzá még 30-at, hogy azokra a nagyon jpgos kérdéseidre választ tudjunk adni, melyek most feszítenek: milyen jogi formában lehet és érdemes csanát működtetni, hogyan kell felmérni az igényeket, hogyan édemes reklámozni, mi mennyibe kerül, milyen jogszabályi kötelességek vannak, stb. De csak ezt 3 napig (!!!) tanítjuk.... És utána jön 3 nap szakma: gyermekgondozási dolgok a csanában (élelmezés, biztonság, balesetvédelem, nevelés, gondzás), majd 1 nap kommunikációs, konfliktuskezelési tréning.

    És mindez a sok plusz ingyen - mert a tanfolyamunk annyibe kerül, mint máshol a 40 óra! Minden oktatónk maga is csanás (ehhez ragaszkodunk - mert kükönben előáll az "aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja" dolog), és minden tanfolyamunk egy családi napközibne zajlik! 

     

    Bővebben a tanfolyamról: www.csaladinapkozitanfolyam.hu

     

    Ha bármi kérdésetek van, keressetek minket bátran! Az a dolgunk, hogy segísünk (mert tudjuk, hogy mennyire nehéz - onnan tudjuk, hogy ezt csináljuk!!!!)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_793837 (15)
    2009-10-11  16:58
  5. Torolt_felhasznalo_793837
    Torolt_felhasznalo_793837
    2009. október 11. 16:5815.

    Sziasztok!

    A kérdésem nekem is hasonló mint amiről itt  már szó van.Családi napközit nyitnék de nem tudom, hogy mérjem fel az igényeket.Mindenhol első lépésnek a tanfolyamot írják de nem szeretnék előre elvégezni 50 ezerért egy tanfolyamot ha később kiderül nincs is igény itt ilyesmire.Az anyósom bölcsödei gondozónő őt venném fel segítőnek és helyettesnek.Egyenlőre amit tudok az az, hogy a közelben lévő bölcsödébe (ahol ő is dolgozik) már  pocakkal mennek a kismamák, hogy a még meg sem született csemetéjüknek legyen hely.Szóval kb. 2 évre előre le kell stipi-stopizni a helyeket .De oda is csak a helyben lakók irathatnak be gyereket.Ezzen kívül még van 30km-es körzetben  8 település ahol nem megoldott a bölcsődei elhelyezés.Én ebből azt gondolom, hogy lenne rá igény de mi van ha tévedek?Ti hogy mértétek fel az igényeket (aki már csinált csa-nát)?A másik, hogy most vettünk egy házat ahol lenne hely megcsinálni csak mivel hitelt törlesztünk most pénzünk nem igen van rá, hogy kialakítsuk.Van erre esetleg valami támogatás?Esetleg reménykedhetek, hogy az önkormányzat támogatná?Én gondoltam arra is, hogy ha kiderülne hogy van rá igény akkor lehet, hogy a szülők is segítenének önkéntes munkával esetleg festeni..vagy ilyenekben ne bízzak?

     

    Köszi ha valaki segít néhány tanáccsal, hogy hogyan kezdjek neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_828584
    Torolt_felhasznalo_828584
    2009. szeptember 2. 14:1514.

    Kedves Rokszán!

     

    Azt gondolom sajnos a családi napköziknek is az lesz a sorsa, mint minden olyan dolognak ami az elején jól indult mára meg nem nagyon éri meg csinálni.Sok olyan ember akinek van pénze,de nem ért hozzá de azért megcsinálja.Alább megy az árakkal csak, hogy vmi legyen.Ha kiszámolod mennyi pénzbe kerül nem is biztos, hogy annyira megéri.De kinek mi az elég.Olvastam olyat , hogy vkinek majd az anyukája vigyáz a gyerekekre mert ő úgyis otthon van. Végül is ha már otthon van akkor ha 30 ezret kere vele az is több.A többi aki pedig sok pénzt fektetett bele és esetleg ért is hozzá az nem számít.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_166301
    Torolt_felhasznalo_166301
    2009. augusztus 21. 11:5913.
    mint ahogy Rita007 írja,ez nem ilyen egyszerű. valóban szabadabb forma mint a bölcsőde vagy óvoda,de itt is kemény pénzekbe kerül a megfelelés, mert sok-sok biztonsági intézkedés, több intézmény engedélye szükséges,amik mind komoly pénzekbe kerülnek. és itt is gyerekekkel kell dolgozni,ami mindennap óriási felelősség, körültekintően kell végezni és nem bízhatod akárkire. az tény,hogy a tanfolyam elvégzése nem ad elég ismeretet sem a gyerekekkel aló munkához, sem az üzleti részhez. én úgy gondolom legalább az elején segítséget kell kérni olyanoktól akik már tapasztaltabbak,mert sok múlhat apróságokon.
    előzmény:
    elsi1 (10)
    2009-07-23  04:33
  8. Torolt_felhasznalo_166301
    Torolt_felhasznalo_166301
    2009. augusztus 21. 11:5412.

    Kedves rokszan,

    mindenképp olyan emberrel nyisd a napközit aki ért a gyerekekhez,mert nagyon sok dolog van,amiben segíthet. mi másfél éve nyitottunk, komoly szakmai hátterünk van, de még így is igen kemény munkába telt mire beindultunk. egyrészt érteni kell a gyerekekhez, másrészt az üzleti része is nagyon fontos,mert enélkül becsődölhet. a kettőt el kell sajnos választani. nem beszélve egy jó könyvelőről,mert az új non-profit formákat kevesen vállalják.az engedélyeztetésnél is észnél kell lenni,mert még mindig nincsenek tisztában azzal,mik az elvárások.stb stb. én már most újabb nyitását tervezem, illetve egyéb gyerekekkel kapcsolatos terveim is vanak,csak befektető kell hozzá. ha kérdésed van írj nyugodtan.

    edina

    előzmény:
    rokszan (9)
    2009-07-22  21:35
  9. 2009. augusztus 4. 15:1411.
    Szia! Ez azért nem teljesen így van. Én most nyitok családi napközit Peswt megyében és bizony elég kemény feltételei vannak, úgy, mint az oviban, vagy bárhol, ahol gyerekekkel foglalkoznak.
    előzmény:
    elsi1 (10)
    2009-07-23  04:33
  10. 2009. július 23. 04:3310.

    Érdekesnek tartom,hogy míg az oviban csak olyan ember dolgozhat,aki négy évet dekkolt a fősulin,addig csanát bárki nyithat egy 40 órás tanfolyam és kéthetes bölcsis gyakorlat után.

    És 5 fő alatt segítő sem kell.

    Az ovikat halálra szabályozzák(pl a konyhán irtó szöszmölősen ellenőrzinek,de a panel 5-en bárki ovizhat)

    Szóval ez nekem magas,de ugye nem értek hozzá:))

    előzmény:
    rokszan (9)
    2009-07-22  21:35
  11. 2009. július 22. 21:359.
    Sziasztok. Én is tervezem családi napközi megnyitását. Nekem magamnak nincs pedagógusi végzettségem, de nem hiszem, hogy nekem személyesen kell mindenhez értenem. Arra gondoltam, hogy vennék pest környékén egy családi házat, amit ki lehetne alakitani családi napközinek. Alkalmaznék minimum egy ovónőt és egyéb segitséget, akik a gyerekek gondozásában segiteni tudnak. Elvinném őket lovagolni és úszni. Lehetne a kertben egy homokozó és egy kismedence, kis müanyag motorok. Esetleg vállalnám lisztérzékeny gyerekek ellátását. Még nem tudom hol lenne rá igény és hogy fogjak hozzá, csak terv. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_763381
    Torolt_felhasznalo_763381
    2009. július 10. 22:528.
    Krisztina! Ha gondolod, én tudok segíteni. Éppen most nyitok és elég jó tapasztalataim vannak. :)
    előzmény:
    kovacskope (7)
    2009-06-26  21:05
  13. 2009. június 26. 21:057.

    Szia!

    Engem is érdekelne a családi napközi megnyitása, neked sikerült? Mik a legfontosabb teendők ezzel kapcsolatban?

    Milyen végzettség kell hozzá? Nekem óvodapedagógusi végzettségem van. Segíts kérlek, ha tudsz!

    Köszönöm szépen!!!!!!!

    Krisztina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966232 (1)
    2006-05-07  13:18
  14. Torolt_felhasznalo_500902
    Torolt_felhasznalo_500902
    2008. október 27. 21:546.

    Sziasztok!

     

    Hajdú-Bihar megyében még nincs családi napközi, és a hozzá szükséges tanfolyam sem indul. Viszont a kisebbik fiamat inkább ilyenbe adnám, mint bölcsibe,  úgyhogy valószínűleg létrehozok egy csanát - ez még a jövő zenéje, mindenesetre elkezdtem szervezni a tanfolyamot.

    Várom a jelentkezőket! A helyszín Debrecen, szükséges min. 10 fő (ebből 4-en már megvagyunk). Az oktatócsapat már 10 éve tartja a családi napközi indításához - működtetéséhez szükséges dolgokat.

     

    üdv, és jó babázást!

    Lia 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_986192
    Torolt_felhasznalo_986192
    2008. szeptember 18. 17:475.

    Sziasztok!

     

    Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy kihez forduljak segítségül a csana megnyitásával kapcsolatban.

    Olvastam, hogy külön árajánlatot is készítenek a az általam kért szolgáltatásra.

    Segítenek az engedélyek megszerzésében....stb.

     Hívtam azokat a személyeket akik már létesítettek csanát, de igazából nem jártam sikerrel.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. május 7. 13:594.

    Köszi, megnézem őket., ez tényleg jónak tűnik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379343 (2)
    2006-05-07  13:38
  17. 2006. május 7. 13:553.
    Csak annyit: a nagyszülő leghamarabb a gyerek egy éves korától igényelheti a GYES-t, erre vigyázz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966232 (1)
    2006-05-07  13:18
  18. 2006. május 7. 13:382.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966232 (1)
    2006-05-07  13:18

Címlap

top