Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. január 12. 13:4710651.

    Hát ez van. Nem tudni mátyárul. Bocsánat . De a gyerekeim még mindig jobban beszélnek magyarul, mint valakinek a gyereke, akit pár hete hívtam fel a könyvesboltban ahol dolgozik és olyan német kiejtéssel beszélt velem magyarul, hogy alig értettem . Rá is kérdeztem, hogy ne beszéljünk inkább németül? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903210 (10659)
    2008-01-12  13:40
  2. 2008. január 12. 13:1610650.

    Évikém, kérdésedre priviben ment a válasz !

    egérfogu, ne Évit oktasd, én írtam be, hogy "útban van", de ahogy látom nem vagyok egyedül ezzel a kifejezéssel:

    “Megvárni, egy angyal és egy szent türelmével, amíg a dolgok - emberek, eszmék, helyzetek -, melyek hozzád tartoznak, eljutnak hozzád. Egyetlen lépést sem sietni feléjük, egyetlen mozdulattal, szóval sem siettetni közeledtüket. Mert bizonyos emberek, eszmék, helyzetek, melyek életedhez, jellemedhez, világi és szellemi sorsodhoz tartoznak, állandóan útban vannak feléd. Könyvek. Férfiak. Nők. Barátságok. Megismerések, igazságok. Ez mind feléd tart, lassú hömpölygéssel, s találkoznotok kell egy napon. De te ne kapkodj, ne siettesd útjukat és közeledésüket. Ha nagyon sietsz feléjük, elkerülheted azt, ami fontos és személyesen tiéd. Várj, nagy erővel, figyelmesen, egész sorsoddal és lényeddel.” (Márai Sándor: Füves könyv)

    ITT találtam.

    előzmény:
    eva0812 (10648)
    2008-01-12  09:04
  3. 2008. január 12. 13:1110649.

    Sziasztok Lányok!

    Remélem mindenkinél süt a napocska!

    Kicsit mérges vagyok,mert a számitógép nem ismeri fel a fényképezőt és nem tudok képeket feltölteni pedig a munkámhoz is szükséges lenne.

    Tegnap vacsorára  tejszines,baconos gombás tésztát csináltam.Nagyon finom volt a férjem még sajtot is tett rá. 

    Ma még nem tudom mit készítek,egyedül vagyok és nem is vagyok éhes.Holnapra bepácoltam Kentcuky füszerrel csirkeszárnyakat,rizs lesz hozzá és saláta.Illetve készitek paradicsomos húsgombocot is holnap mert akkor ezekkel az ételekkel hétfőre is és keddre is lesz kaja.Későn fogok hazaérni a férfiembernek pedig kell enni. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. január 12. 09:0410648.
    Sziasztok Jó reggelt!

    Szia Lilikém!
    Istenien néz ki a sütid!
    Ildikém,ez gyerkőc!!!
    Erika szia!
    Hova utazik Alex?
    Nálam ma tyúkból készül a leves.
    Második hentes borda lesz, krumplival.
    Gondolkozom én is a sütin.Azt hiszem mákos pite lesz.
    Ildikó receptje szerint készitem a pitét,nagyon finom és egyszerű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. január 11. 21:5210647.

    Útban vannak .

    Jó éjt !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10646)
    2008-01-11  20:56
  6. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 11. 20:5610646.
    Igen libabőrös, főként, hogy ez a dal és ez a színész-páros Édesanyám kedvence volt! Várom nagyon MINDKETTŐT!
    előzmény:
    alchri (10644)
    2008-01-11  20:25
  7. 2008. január 11. 20:2710645.
    Ildikó, gyönyörüek a gyerköcök  ! De édesek ahogyan együtt alszanak !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771225 (10638)
    2008-01-11  14:10
  8. 2008. január 11. 20:2510644.

    Andikám, postázom mindjárt , addig is ezt hallgasd még meg:

    HOL VAN AZ A NYÁR

    ez is libabör hatású .

    Lili, köszönöm, aranyos vagy, a dokinö mondta, hogy a vérvizsgálat eredménye a határon van, tehát ha holnapig nem lesz rosszabbul, akkor ne kezdje el az antibiotikumot szedni, amit felírt neki. Hú de finom lehet ez a pite, hogy én mikor süthetek megint valamit, azt csak a csillagok tudják , pedig férjem imádná ám ezt is, de egyelöre nem kapok engedélyt .

    Vasárnap ebédvendégem lesz, valószínü a borjúcsülökböl végre megcsinálom az "ossobucot". Meg is nézem mi kell még hozzá és holnap megveszem.

    Kellemes estét még Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10641)
    2008-01-11  19:02
  9. 2008. január 11. 19:4310643.

    Ildikó, nagyon aranyosak a gyerekek.

    Erika, örülök, hogy Alex jobban van.

    Ma egy új sütireceptet kaptam, be is irom és megmutatom. A tetejére rácsozás jött volna, csak én kevés tésztát tettem el ehhez, ezért olyan hieroglifa-félére sikeredett.

    MÁGNÁS DIÓS PITE /litita

     

    Hv. a tésztához: 30 dkg liszt, 1 cs. sütőpor, 22 dkg vaj, 10 dkg cukor, 1 tojás, 1 citrom reszelt héja és leve.

    Ezeket összedolgozni, hűtőbe tenni fél órára és a háromnegyedét tepsibe lapogatni.  Megkenni lekvárral és a lekvárra tenni az alábbi krémet:

    20 dkg cukor, 3 tojás sárgája, 15 dkg darált dió, 1 cs. vaniliás cukor, 3 tojásfehérjének a habja.

    A tetejét berácsozni a maradék egynegyed tésztával és a rácsokat megkenni tojással.

    A sütőben 15-20 perc alatt megsül.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 11. 19:2710642.
    Csak beszámolok, hogy volt ma nálam asztalos, így hamarosan lesz polca a fűszertartóknak. Bár sok helyem nincs, azért remélem sikerül egy jópofár készíteni... Azt mondta a férjem, hogy de jó, ez lesz a születésnapi ajándékom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 11. 19:0210641.
    Húúúú Erikám!
    Tiszta libabőr lettem tőle! Ezt is kérem!!!!!
    előzmény:
    alchri (10640)
    2008-01-11  15:38
  12. 2008. január 11. 15:3810640.

    Alettina, sikerült ezt is felbütykölnöm:

    ORCHIDEÁK

    Jó zenehallgatást .

    előzmény:
    Alettina (10630)
    2008-01-11  08:52
  13. 2008. január 11. 14:2410639.

    Ildikém, köszönöm kérdésed, jobban van Alex, lehet, hogy valamire allergiás volt a házban, a barátja is köhögött ott egyfolytában. De mellé kapott valami influenzát is, délután derül ki a véréböl.

    Ettöl függetlenül jól néznek ki, csinos holmikat vásároltak, nagy leértékelés volt állitólag. A kutyus zabálnivaló, kérésre adja vagy a bal lábát, vagy a jobbat, tényleg szobatiszta lett, de kaját továbbra is kunyerál, meg felágaskodik az asztalhoz, de majd idövel erröl is leszoktatják.

    Mesélték, hogy a spanyolok másképpen állnak a kutyákhoz, pl. az egyik taxisoför külön pénzt kért a fuvarért a kutya miatt.

    Egyszer meg találtak az utcán egy kóbor kutyust, amelyiken látszott, hogy valakié, elvitték a rendörségre ahol megtalálták a beoperált chipet a böre alatt és beazonosították így a gazdiját.

    Rengeteg élménnyel tértek haza, majd képeket is mutatnak legközelebb, most rohantak tovább. Alex barátjának az egyik cipöje nem került elö, azt a kutyi jól eltüntette .

    Ebédre végülis sült tésztát csináltam, amibe belevágtam a káposztát.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771225 (10636)
    2008-01-11  13:48
  14. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 11. 14:1010638.

    1. A két pici szinte egyszerre aludt el, nagyon édik voltak! Teáztak, összekenték egymást és bevágták a szundit. 

    2. Rolika 

    3. Roli játszik

    4. Husi és kolbi, sütés előtt

    5. Baconbe tekert cs.mell és kolbász, k.püré, cékla

    6. 8-án a vacsink, kukoricás rizs, fokhagymás-vegetás sült rákkal, vajban párolt z.körettel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 11. 13:5010637.

    Bocsi, rosszul írtam, 2-3 gerezd fokhagymát teszek a fasírtba.  Sertés darálthúst szoktam venni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 11. 13:4810636.

    Sziasztok! 

    Erika, jól néztek ki a mini palacsinták! Alex hogy van?

    Rágica, nagyon szép lett a kalácsod! 

    Lili, én is teszek a fasírtba 1 fej hagymát, 2-3 fej fokhagymát, finom ízt ad neki!

    Klári, én kérnék a napsütésből, nálunk borús az idő! Guszta a salid! 

    Kriszti, küldhetnél nekem 1 adag marhapörit, biztos fini lett! A mi kis Ginánk nagyon eleven, ha bent van (éjszaka mindig), akkor bizony rosszalkodik!  Nem győzök porszívózni és felmosni utána!

    Tegnap baconbe tekert csirkemellet és házi kolbit sütöttem, k.pürével ettük és céklával.

    Készültek fotók, mindjárt teszek fel! Nagyon ari volt a 3 gyerek együtt!  Jókat játszottak, táncikáltak, falatoztak! Kb. negyed óránként kértek teát! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2008. január 11. 11:1910635.

    Sziasztok!Csak bekukk,majd olvasok!Annyira elegem van ebből a Gázártámogatásból amit igényeltem,hogy nem igaz,kébzeljétek még a tavalyit se kaptam meg ,elírtak több számot stb,még dec,intéztem,és ma felhívattam a közösképviselővel a Gázműveket és nem is hallottak róllunk,pedig már elküldte az Államkincstár nekik a papírt,de már az ideit is beküldtem,na nem is ecsetelem órákat álltam sorban,és tudjátok kiket hívnak be adat nézésre,a nyugdíjból élő néniket,bácsikat,vicc az egész,na bocsi hogy rátok zúdítottam de el kellett mondanom!  Rohanok dolgozni,amúgy minden oké!Puszi majd jövök! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. január 11. 11:0410634.

    Zita, köszönöm! Délután tud a dokinö többet mondani, addigra lesz meg a vérvétel eredménye.

    Kriszti, jaj az a kandúr zabálnivaló a Shrekben , imádtam! Kutyus úgy tud nézni, hogy nem lehet neki ellenállni . Kiváncsi vagyok már rá, állitólag hatalmasat nött.

    Klári, küldhetsz egy kis napot, nálunk nem akar elöbújni. Az érett banánt én szeretem a legjobban a családban . Az avokádó szerintem tuti beérik egy pár nap alatt. Úgy mint a  banán. Finom salátákat esztek, de gondolom az ottani klímában jobban is ízlik, mint itt, a téli környezetben.

    Ma valamilyen tésztát fözök, hozzá káposztasaláta lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. január 11. 10:1910633.

    Sziasztok!

    alchri, ez a palacsinta gyilkos dolog volt.  Alexéknek nagyon nagy szerencséjük volt a kutya miatt, lehet én is be fogom vetni az enyéimet hasonló esetekben.  Ellenállhatatlanok, mikor tágra nyílt szemekkel néznek fel rád, kb. olyan, mint a Shrekben a kandúr, mikor leveszi a kalapját és nagy szemekkel néz.  
    latsia, én imádom a túlérett banánt, akkor sokkal erőteljesebb az illata és az íze is, küldhetted volna hozzám.  Ismertem egy csajt, aki meg a már barna, "eltrutymósodottí" banánt szerette kifejezetten. Csodállak, hogy ennyi féle salátát tudsz elkészíteni, így sosem lesz unalmas......mi sajnos olyan finnyásak vagyunk, hogy nálunk csak korlátozott a repertoár. A halas, tengeri herkentyűs dolgok eleve kiesnek.
    sherpa, húúú, de jól néz ki ez a lencseleves.  Szerintem a fűszertartóid nagyon jók. Én olyat szeretnék, ami kissé nagyobb, fadoboz, vagy olyan hatású tartó. De még ne mtaláltam megfelelőt.
    ildikó, szegény Roli. Én fogalmam sincs, hogy fogom kibírni, ha oltásra kell vinni majd a gyerekemet, szerintem én jobban fogok szenvedni, mint ő.

    Reggel korán keltem, már 7.30-kor javában fát pakoltam és begyújtottam a kazánba, most minden nap ez megy......következésképp állandóan olyan "illatom" van, mint egy két lábon járó füstölt szalonnának.   Nem nagyon szeretem ezt, de muszáj, mert a gáz iszonyat gyengén fűt. Kutyák pedig nagyon lelkesen asszisztálnak hozzá, csak épp állandóan útba vannak, kerülgetni kell őket rendesen.   Ha jövök be, kisasszony mostanában azt szokta csinálni, hogy az ajtónál keresztezi az utamat és hanyattvágja magát, így bemenni se tudok addig, míg meg nem simogatom.   Haláli a kiscsaj.  
    Főztem is, az utóbbi két napban milánói spagetti volt nálunk a menü, igaz hamis változatban, mert ember gomba helyett kukoricát óhajtott bele.   Készül megint egy adag brownie, most kisebb szeletekre vágva, hogy tovább tartson, de így is már csak 6 szelet van belőle.  
    Mára vörösboros marhapörköltöt főztem, jó puhára sikeredett.   Tészta lesz hozzá hozzá (tarhonya elfogyott    ) és savanyúságnak svéd uborka.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. január 11. 09:4710632.

    Sziasztok!

    Tegnap főztem krumplifőzeléket, fasírt még volt hozzá.

    Erika -  igen az a tejfölös süti nagyon jó, sokféleképpen variálható. Én leginkább muffinnak szoktam elkészíteni. A tejföltől pedig nagyon finom puha lesz!  Jól néznek ki a mini palacsinták! Jobbulást Alexnak!

    Klári - gyűjtögesd a banánt szorgalmasan!  Szerintem az avokádó be kell, hogy érjen utólag!

    Sarapod - finom lehetett a levesed!  

    lili - nagyon egyre jár az agyunk!  

    rágica - szép a kenyered!

    Még nem tudom mit főzök hétvégén. Holnap ha nem lesz esős idő, akkor megyünk korizni, vasárnap este pedig színház!

    Jó hétvégét mindenkinek!

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. január 11. 09:1510631.

    Alettina, Neked is BUÉK!

    Hú de sárgulok most....személyesen ismerted Págert? Kiskorom óta imádom, akkoriban én csak idös bácsiként láttam a képernyön és mindig a nagypapámra emlékeztetett.

    Aztán késöbb, már mint fiatal feleség, láttam öt fiatalon a régi filmekben / hatalmas gyüjteményünk van /, azóta mégjobban imádom  ! Utána jön csak Jávor, akit szinték nagyon szeretek. Páger- Tolnay meg az álompárom . Már bütykölöm az Orchidea c. számot is, csak az nagyon hosszú és keresnem kell még képeket hozzá.

    Alexék szerencsésen megérkeztek, 40 kiló túlsúllyal  és egy fillért nem kellet ráfizetniük, mert a hölgy aki mérte a koffert, szerelmes lett a kutyusba , kiugrott a pult mögül és agyon puszilta állítólag . Szerencsét hozott nekik, mert különben egy vagyon lett volna. Ö most van orvosnál, kiváncsi vagyok mit állapít meg, lehet, hogy ez az a bizonyos influenza .

    Beugranak délelött mielött tovább utaznak, de megpróbálok nem közel menni hozzá, nem akarok beteg lenni.

    Szép napot és vigyázz magadra, kerüld a tömeget.

    előzmény:
    Alettina (10630)
    2008-01-11  08:52
  22. 2008. január 11. 08:5210630.

    Sziasztok, boldog új évet mindenkinek!  Csak egy villám bekukkantásra jöttem, de remélem mostmár majd vissza is tudok olvasgatni egy kicsit. Most csak a legutolsó hozzászólásokat tudtam átfutni. Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek, biztos rengeteg finomság készült. Ja és bízom benne, hogy senki sem beteg! Egyre terjed ez az újfajta nyavalyás influenza.

    Erika, remélem este majd meg tudom hallgatni amit feltettél Págerrel. Nekem is egyik kedvencem. Engem az a szerencse is ért, hogy gyerekként ugyan, de személyesen is ismerhettem őt is és a második feleségét is. Magánemberként is tüneményes emberek voltak mindketten. Egyszer még vendégeskedtem is két hétig a villájukban. Felejthetetlen volt. Tudtátok róla, hogy csodálatosan festett?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. január 11. 08:1610629.

    Sziasztok!

    Hoztam egy másik kedvencemet  .

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. január 11. 07:3010628.

    Szia Andi!

    Persze, elküldöm öket .

    Szenteste a spicces sárgarépakrémleves nagyon ízlett mindenkinek, van egy pezsgös zöldborsókrémleves recim is.

    Ha gondolod bemásolom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10626)
    2008-01-11  06:20
  25. 2008. január 11. 07:1510627.
    Sziasztok szép napot Mindenkinek!

    Micsoda finomságokat készítettetek, lencseleves, anaászos vodkaleves, minipalacsinták, kalács, fasírt, zsemle, stb.....benéz ide az ember és már attól is hízik!

    Bezzeg nálunk csak egy saláta volt az ebéd, egy füstölthal-félével elkeverve, nagyon finom volt, aztán este vendégségben ettünk de ott már nem salit..

    Lili, köszönöm a receptet, megcsinálom a jövő héten legkésőbb!

    Zita, köszi, pont kidobtam a túlérett banánt Akkor most veszek újat és elkezdem érlelni
    Tényleg lányok vettem avokádót és elég kemény, sajnos nem kaptam puhát, szerintetek az is beérik a napon?

    Itt 7ágra süt, ha kell valakinek belőle csak szójon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top