Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. január 14. 12:0710676.
    Sziasztok Lányok !

    Kicsit megint eltűntem, sok intéznivalóm volt, meg sajnos a hétvégén is történt nem tervezett esemény

    Hebike, én is csak tegnap szedtem le a karácsonyfát, idáig kerülgettük, de viszonylag jól tartotta magát, nem igazán potyogott, ezért maradt ilyen sokáig.

    Kriszti, jó kis kalandotok volt a kutyusokkal, de a lényeg, hogy megkerültek.

    Erika, jól néz kia zöldséges csirkéd. Nálunk is valahogy ez van, mióta Betti kitalálta a diétát. Sült hús v. hal és hozzá valamilyen zöldség. Most főzök egy kis húslevest, nem tudom, hogy mennyire illik a diétájába, de hát nincs igazán arra a diétára szükség, csak ezt nehéz vele megértetni.

    Andi, klassz ez a sötétzöld terítés. Gondolom, jól érezte magát a vendégetek? Egyébként a brassói elé én is majdnem mindig valamilyen gyümölcslevest szoktam csinálni. Beírnád, hogy hogyan csináltad a tortillát?

    Nálunk a hétvégén elkészült a beharangozott bottargás tészta és a kaviár pástétom is. Receptet és fotót Iparostól lehet kérni, mert ő volt a szakács és a fotós egyszemélyben Én meg a hálás közönség
    És készült még egy adag a dagasztás nélküli kenyérből is, ez is finom lett. Elkezdtem sütni gyümölcskosarakat, hogy legyen egy kis desszertünk, de sajnos nem tudtam befejezni, előre nem látott okok miatt. Most a tészta vár a hűtőben, gondolom, nem lesz baja.

    Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 14. 11:4010675.

    Sziasztok!

    Kriszti, szegény kutyik! Még jó, hogy előkerültek! 

    Hebike, nálunk is áll még a Karácsonyfa! Bár tegnap Gina beleakadt az egyik égősorba és húzta magával...hiába torlaszoltuk el pl. a babakocsival... Sztem a héten mi is le fogjuk szedni. 

    Erika, szép helyen voltatok! Roli kb. 1 hónapja csinálja ezt, hogy nem akar este elaludni. Hiába fektetem le korábban, énekelek Neki, simogatom...akkor sem akar aludni, felkel és rohangászik, játszik! 

    Tegnap délután voltunk sétálni, elmentünk a közeli cukiba is. Ettől függetlenül sütöttem még este egy csokis-nutellás muffin-t, nem bírtam magammal! 

    Ma még nem tudom mit főzzek... Rolinak van 1 adag főzelék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. január 14. 10:3310674.

    Sziasztok!

    Hétvégén nem nagyon főztem, szombaton maradékot ettünk, vasárnap pedig rántott sajt és karfiol volt rizzsel ,tartárral. Péntek este megcsináltam a joghurtot, de valamit csak elronthattam, mert szerintem ez még mindig nem joghurt.
    Szombaton akartam főzni, de nem volt időm rá. Reggel ugyanis mentem ki, hogy enni adjak az ebeknek, de nem voltak sehol, kapu meg nyitva.   Mivel eltört rajta az a rész, amin a lakat szokott lenni, nem lehetett normálisan zárni ,csak az alsó kampóval, de ez már az olvadó jég miatt nem tartott olyan erősen, így hajnalban a két eb ki tudta nyitni. Pedig ember épp aznap akarta megcsinálni, mert hét elején tört le, de ugye késő este jár haza, sötétben meg nem lehet hegeszteni. Úgyhogy reggel 8-tól végigjártuk a falu összes utcáját, az erdős, pusztás részeket, a folyónál és a szántóföldeknél is voltunk, de nem voltak sehol. Közben az utcában az egyik bácsitól megtudtuk, hogy hajnali kettőkor látta a két ebet náluk, mivel tudta, hogy a mieink, az utcán abba az irányba zavarta őket, de pár perc múlva megint visszamentek. Az egész utca olyan rendes volt ,mindenki úgy mászkált, hátha látja őket. Akitől a házat vettük, elment a férjemmel a kocsival keresni őket, szólt az ismerőseinek is. Sőt a vadászoknak is, hogy ha az erdőnél látják őket, ki ne lőjék, mert ugye nekik elvileg ezt kell tenniük.  Én reggeltől kint álltam a kapuban és figyeltem, hátha visszajönnek, közben meg folyamatosan bőgtem, mint egy kisgyerek.   
    Kimentün ka nyaralós, szőlős részekre is, mert valaki arrafelé is látta őket. Végül akitől a házat vettük, annak az ismerőse volt útban felénk mikor megállítottuk, hogy megvannak a kutyák és náluk vannak az udvaron. Ez volt háromnegyed kettőkor. Úgy néz ki a két kis rosszaság pontosan arra ment, ahol sétáltatni vittük őket ,csak utána továbbmentek a nyaralós területekre, mire mi odaértünk ,ők meg már visszafelé jöttek. Jó vizesek és éhesek voltak, meg féltek is, mert gondolom mindenhonnan csak zavarták el őket. Biztos, hogy Elvis rohant e lelőször, Priss meg követte. Úgyhogy Elvisnek olyan bűntudata volt, hogy nem evett, hiába raktam elé a tálat, utána meg befeküdt az ágy alá, ki se lehetett robbantani onnan.   Estefelé is csak úgy evett, hogy én Priss-t simogattam, Férjem meg adogatta a szájába a tápot, meg simogatta, hogy egyen nyugodtan. Nagyon félhettek, de főleg Elvis, mert ő sokkal jámborabb, Priss teljesen ugyanúgy viselkedett, mint azelőtt. De majd 12 órát voltak kint, ismeretlen helyeken, ismeretlenekkel találkoztak, szóval megviselte őket (is  ) rendesen ez az egész, végigaludták a napot onnantól kezdve. Úgyhogy ez volt a szambatunk. Teljesen kimerültünk addigra és még semmi nem volt kész, se ne mtakarítottam, se ne mmostam ,se nem főztem. Ezeket még mind utána kellett megcsinálnom. Már 8-kor olyan álmos voltam, hogy állva elaludtam volna.  
    A vasárnap már nyugisabban telt, akkor már "csak" pár mázsa fát kellett összehasogatni és felpakolni.  
    Ma főzni is fogok, paprikás krumplit. Sütinek pedig a joghurthoz kiolvasztott vegyes gyümölcsből (szeder ,eper ,málna, ribizli, meggy  ) kéne valamit alkotnom. Nincs valami egyszerű és gyors receptetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. január 14. 09:1410673.

    Hebike, köszönet a szép képekért! Sajnos mindig rohanunk, tegnap is csak az elöadásra mentünk, a városra nem sok idö maradt. Remélem egyszer én is megnézhetem részletesebben. A karácsonyfát nagyon utálom én is kidobni, de az idén megeröszakoltam magam és leszedtem addig amíg nem hullott.

    Lányok, hoztam Nektek egy vidám dalocskát:

    BOTRÁNY A CSALÁDBAN

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854739 (10672)
    2008-01-14  08:47
  5. Torolt_felhasznalo_854739
    Torolt_felhasznalo_854739
    2008. január 14. 08:4710672.
    Jó reggelt!

    Erika-szép helyen jártál.Néhány éve egyik lánykám egy hónapot élt ebben tündéri városban.Hozott is sok képet, és egy kis albumot is, ebből hoztam neked pár fotót.


    Képzeljétek, még mindig áll a Karácsonyfánk, pedig már tegnap is olyan szép tavaszias idő volt itt, és most is szép a reggel! Olyan nehezen tudom magam rászánni, lánykám is mondta, -anyu már elmúlt Vízkereszt, itt a farsang, nálunk meg még Karácsonyfa....A héten már muszály lesz megválnom tőle!

    Szép Napot!
    előzmény:
    alchri (10671)
    2008-01-14  07:29
  6. 2008. január 14. 07:2910671.

    Sziasztok, jó reggelt ! 

    Tegnap délután Heidelbergben voltunk, Marcell barátunkat néztük meg a Bohémélet c. operában. Csupa fiatal énekessel, a színház zenei igazgatója is csak 28 éves. A rendezés is ennek megfelelöen modern volt, az már kevésbé tetszett.

    Mindig lenyügöz Heidelberg szépsége, hangulata.

    Lili, rántott csirke.....gondoltam én is rá tegnap, de kevés volt az idöm.

    Andi, Brassóid lehetne a miénk is  , de komolyan, pont így szokott kinézni . Nagyon finom lehetett, örülök, hogy minden jól sikerült. 

    Ildikó, kis éjjeli bagoly Rolika? Remélem ennek fejében reggel sokáig alszik . 

    Hebike, nagyon guszta a krém, köszönet a receptért!

    Island, nekem van egy currys póréleves receptem, nagyon finom!Fotót is mutatok.

    Krumplis,currys póréleves/alchri:

    50 deka krumpli kockára vágva, 25 deka póré vékony csíkokra vágva, kis vaj, curry, só, bors, 2 deci tejszín, petrezselyem, 4 deci zöldségleves

    A krumplit megföztem és miután leöntöttem róla a vizet, kicsit szétnyomtam.

    A pórét egy lábosban kis vajon megdinsztelem, majd sóval, curryvel borssal füszereztem. Felöntöttem a levessel, hozzáadtam a krumplit és lefedve, kis tüzön 15 percig föztem. A végén a tejszínnel higitottam és a petrezselyemmel füszereztem. Még ízlés szerint sóztam.

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 13. 23:0610670.

    Szép estét! 

    Sajna 2 napig nem nagyon tudtam netezni. A párom az új játékával játszott...

    Andi, nagyon guszta a rácsosod és a brassóid is! 

    Erika, hmm ez a zöldséges csirke, mennyei lehetett! 

    Lili, jó kajákat ettetek az étteremben! 

    Évi, milyen lett a f.tarjás fasírt muffin? 

    Tegnap husilevest főztem. Rolika nagyon szereti a leveskéket, így majdnem minden nap főzök. Még mindig nem alszik, itt játszik mellettem a zenélős repülőjével!   Nem is értem, szinte mindig fent van 11-ig, vagy akár éjfélig is. 

    Ma zöldbabfőzeléket főztem, sült virslivel + tükörtojással ettük.

    Jó éjt Mindenkinek!   Majd hozok képeket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 13. 16:5310669.
    Hmmmm! Ez nagyon jól hangzik! Ki fogom próbálni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854739 (10668)
    2008-01-13  15:34
  9. Torolt_felhasznalo_854739
    Torolt_felhasznalo_854739
    2008. január 13. 15:3410668.
    Sziasztok!

    Ma Stahl Judit narancsos kávékrémet készített, kedvet kaptam és megcsináltam.
    Nagyon fincsi!

    Narancsos kávékrém

    Hozzávaló a narancsos kávékrémhez:
    2 tojássárga,
    5 dkg cukor,
    1 (púpos) kanál finomliszt,
    1 dl erős feketekávé,
    2 dl tej,
    1 narancs reszelt héja.

    A narancsos habhoz:
    1.5 dl hideg tejszín,
    3 evőkanál narancslekvár,
    1 evőkanál rum.

    Elkészítés:
    A tojássárgákat, a cukrot, a narancs reszelt héját és a lisztet kézi habverővel összekeverjük egy kisebb edényben, majd folyamatos keverés mellett hozzáöntjük a feketekávét és a tejet. A keverékből takaréklángon 5-10 perc alatt sűrűre krémet főzünk, és közben egy pillanatra sem állunk meg, kitartóan táncoltatjuk kezünkben a kézi habverőt. Így a végeredmény selymes és bársonyos lesz.

    A megfőtt kávés krémet robotgéppel további 5 percen át keverjük, hogy kihűljön.

    A desszertet elosztjuk 4 üvegkehelyben, és megpúpozzuk narancsos habbal. Ez úgy készül, hogy a hideg tejszínt robotgéppel félig felverjük, aztán a lágy tejszínhabhoz fakanállal hozzáadjuk a narancslekvárt meg a rumot, és végül néhány pillanatig még tovább verjük, amíg enyhén besűrűl.


    4 adag lesz belőle.

    Hebike/Én tej helyett tejszínnel csináltam a kávékrémet, nem reszelt narancshéjat, hanem kandírozottat használtam.
    A habhoz 3 dl tejszínt tettem.
    Háromfelé osztottam, jó nagy adagok lettek....

    Szép Vasárnapot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 13. 15:3410667.
    Nagyon fini is volt, tényleg! Örülök neki, mert általában akkor nem sikerül valami igazán, amikor nagyon fontos lenne!
    előzmény:
    litita (10666)
    2008-01-13  15:30
  11. 2008. január 13. 15:3010666.
    Ez a brassói tényleg istenien néz ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10665)
    2008-01-13  15:16
  12. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 13. 15:1610665.
    Lezajlott az ebédünk. Nagyon finom lett minden, a süti meg különösen! A brassóit megmutatom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. január 13. 14:1610664.
    Sziasztok Lányok!!

    Tudnátok nekem adni finom póréhagymaleves receptet? Találtam már a neten egy kaprosat, de hátha vki tud vmi még finomabbat

    Köszi előre is...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. január 13. 13:2810663.

    Sziasztok.

    Nagyon jól néz ki az ebédetek.

    Nálunk ma majdnem tipikus vasárnapi ebédünk volt, tántott csirkemell, krumplipürével és káposztasalátával. Azért csak majdnem, mert leves nem volt, a leves már sok lett volna egy ilyen komplett második fogáshoz, annyit már nem birtunk volna enni.

    előzmény:
    alchri (10662)
    2008-01-13  11:21
  15. 2008. január 13. 11:2110662.

    Csináltam gyorsan egy fotót és rohanok is tovább.

    Amikor megpuhult a csirke kivettem és egy külön tálban, kis szafttal meglocsolva megpiritottam, utána visszatettem. Chri krumplipürét eszik hozzá, mi csak a zöldséget .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. január 13. 11:1410661.
    Szia!
    Klassz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10659)
    2008-01-13  10:44
  17. 2008. január 13. 11:1210660.

    Évi,  ez remekül hangzik !

    Andi,  ez a terítés....lenyügözö, gyönyörüü ez a méregzöld abrosz és dekók  ! Vendégetek egészen biztosan jól érzi majd magát!

    A csirkénk készen lett közben, nemsokára eszünk aztán indulunk.

    Ragyogó napsütés van kint és elég hideg, pedig esöt és meleget jósoltak .

    További szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 13. 10:4410659.
    Mindjárt nekiállok a brassóinak. Már megterítettem, a sütit felvágtam és porcukroztam, így nem látszik, hogy milyen a rács rajta!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. január 13. 10:3710658.
    Erika szia!
    Én ma füstöltarjás, fasirtmuffint készitek,sajttal töltve.Krumplipüré,és uborka saláta lesz, mellé.
    Jól néz ki a csirkéd!
    előzmény:
    alchri (10657)
    2008-01-13  09:23
  20. 2008. január 13. 09:2310657.

    Sziasztok!

    Andi, szerintem jó választás volt a meggyleves !

    Lili, nagyon gusztákat ettetek , jó kis hely lehet.

    Évi, szia !

    Ma egy egyszerü ebédet dobtam össze, a sütöben sül a nagy római tálban 3 csirkecomb különbözö zöldségekkel.

    Kellemes vasárnapot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. január 13. 07:0710656.
    Sziasztok Jó reggelt!
    Szia Lilikém!
    Igen ismerem,voltunk mi is ott párszor.
    10 percre van a lakásomtól.
    Mi is vacsorázni voltunk.
    Alsó Gödön a Belga sörházba.
    Lilikém én is ajánlom nektek finom a kaja és klasszak a desszertek.
    Én nem készitettem képeket.
    előzmény:
    litita (10655)
    2008-01-12  21:35
  22. 2008. január 12. 21:3510655.

    Sziasztok.

    Egy nagyon jo éttermet fedeztünk fel és na családostul ott vacsoráztunk. Évike, nincs túl messze, azt hiszem Újpalotán (vagy Rákospalotán?), Mátyás vendéglő a neve. Ízelitéül hoztam pár képet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 12. 19:2410654.
    Végülis meggylevest főztem, már készen is van!
    előzmény:
    alchri (10653)
    2008-01-12  19:22
  24. 2008. január 12. 19:2210653.

    Sziasztok Lányok !

    Holnap sajnos nem fözhetem meg az ossobucot, másképpen alakult a programunk, lemondtuk a vendéget, de hamarosan bepótoljuk a meghívást.

    Andyca sikerült összekötni a fotógépet és a computert ? Esetleg párod nem tud segíteni benne? Bosszantó lehet, hogy nem megy.

    Andi, nagyon jól néz ki a rácsosod. Milyen levest fözöl végülis holnap?

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 12. 15:4810652.
    Sziasztok Jányok!

    Ma ebédre Tortilla volt, meg sütöttem egy Diós rácsost holnapra desszertnek. Most mindjárt nekiállok és meggylevest csinálok szintén holnapra. És akkor reggel már csak a brassóival kell foglalkoznom. A Diós-rácsost megmutatom, de gyorsan hozzáteszem, hogy "rácsozni" sosem tudtam és nagyon vigyáztam, hogy nehogy megégjen a sütemény, azért tűnik "sápadt"-nak. Még nem vágtam fel, majd holnap. Gondolom a rácsozás hiányosságai eltűnnek a felvágáskor... Ha meg nem, akkor nem muszáj enni belőle!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top