Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. március 16. 17:5011876.

    Hű Lilikém!!!

    Mikor jöhetek Hozzád vendégségbe!!! A tulipán az én Édesanyám kedvenc virága volt, azóta az enyém is... Húsvétra egy egész kazallal veszek! Elkészítettem az egyik húsvét-váró asztalomat.

    És itt van a csokis béles receptje, tényleg nagyon finom, mert nem túl édes!

     

    Ükmamám csoki-bélese
    Hozzávalók: 25 dkg vaj, 25 dkg liszt, 1 tojássárgája, fél marék cukor, tejföl
    Krémhez: 25 dkg porcukor, 6 tojássárgája, 15 dkg puhított csoki, 15 dkg őrölt mogyoró vagy dió.
    25 dkg vaj, 25 dkg liszt, 1 tojássárgája, fél marék cukor, tejföllel könnyű tésztává gyúrom. Kettéosztom, felét tepsibe teszem. A következő krémet töltjük hozzá: 25 dkg porcukor, 6 tojássárgája, ezeket habosra keverem. 15 dkg puhított csokit szintén habosan hozzáadni. 15 dkg őrölt mogyoró vagy dió, 7 tojás fehérjéből kemény habot verünk. Könnyedén belekeverjük, egyenletesen rákenjük, majd erre a maradék tésztát rátesszük. Villával megszurkáljuk, egyenletes tűznél megsütjük.

     

    előzmény:
    litita (11875)
    2008-03-16  17:08
  2. 2008. március 16. 17:0811875.

    A húsin ugyan nincs mit nézni, de ha már lefényképeztem, megmutatom.

    És a tulipánt, amit ma kaptam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. március 16. 17:0511874.

    Sziasztok.

     

    Erika, engem is érdekelne mit találtál ki a férjednek ajándékba, csak ha nem valamit lovagláshoz való cucc, mert nekünk is jövőhéten lesz a házassági évforduló és semmi ötletem.

     

    Klári, köszönöm, vettem a rétesből és nagyon finom volt, remélem, megvan nekem is a receptem. Ez réteslappal van gyártva vagy leveles tésztával? Nem igazán szeretek réteslappal dolgozni, nálam mindig száraz marad.

     

    Andi, ez a mennyei csokis béles engem is érdekelne, nem is hallottam még csokis bélest.

     

    Ma végülis nem csináltam levest a vendégeknek, nem fért bele az időmbe, mert délelőtt még átmentem a kicsi babához picit. Orosz heringet vettem  a héten az orosz boltban és abból csináltam egy krumplival, hagymával, sárgarépával, tojással, céklával és majonázzel rétegezett salátát. Kicsit féltem, mert nem nem mindenki szereti a heringet, ennek viszont nagy sikere volt 2-2 tányérral ettek. Főételnek bepácoltam fokhagymás-paprikás keverékbe a csirkecombokat, mellet és májat és azt sütöttem meg. Volt hozzá krumplipüré és saját gyártásu csalamádé. Desszertnek meg sütöttem Rigó Jancsit. Egy capuccinóval kiegészitve mindenki meg volt mindennel elégedve. Az asztalnál már nem akartam fényképezni, ezek a vendégek nem ismerik ezt a „mániámat” és hosszú lett volna elmagyaráznom, ezért képeket csak vendégek előtt és után csináltam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. március 16. 15:2011873.
    Én általában előmelegítem a sütőt 180 fokra, és pont a piskóta-féléket, mint a bögrés, azután 160 fokon sütöm. A legegyszerűbb a tűpróba, azzal tuti megsütöd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503910 (11872)
    2008-03-16  15:16
  5. Torolt_felhasznalo_503910
    Torolt_felhasznalo_503910
    2008. március 16. 15:1611872.

    sziasztok!

    segítsetek!!!!!!!!!

     

    Gondom, a süteményreceptek leírásánál, hogy nincs megadva a sütési idő, illetve, hogy hideg, vagy meleg sütőben kell elkezdeni a sütést.

    Pl.:bögretészta-milyen sütőbe teszem, milyen hőfokra (konkrétan °c)

    , meddig sütöm, miből tudom, hogy meg sült-e már? 

     

    köszönöm, Vali

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. március 16. 14:4511871.
    Hmmmmm! Ez valami mennyei lett!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. március 16. 14:3511870.

    Szia!

    Így első olvasatra nem rossz ez a recept! Szórj rá sok-sok meggyet, akkor biztosan finom meggyes sütit kapsz. Ha nincs étkezési keményítőd, akkor több lisztet tegyél bele! Nekem van egy nagyon finom Vajas meggylepényem, kéred a receptjét?

     

    Ma ebédre Fokhagymás-sajtos csirkecomb volt, előtte húsleves cérnametélttel és Ükmamám csokis bélese sül most. Ha kész, megmutatom azt is.

    Nagy élmény volt, mert a lányommal együtt sütöttünk-főztünk! Eddig nem nagyon érdekelte, így most engem is boldoggá tett, meg úgy láttam, ő is élvezte!

    előzmény:
    HarisnyásPippi (11869)
    2008-03-16  13:32
  8. 2008. március 16. 13:3211869.

    Sziasztok Lányok!

     

    Segítsetek nekem!

    Nagymamám megkívánta a meggyes piskótát.

     

    Egy piskótatészta receptet találtam, az a neve, hogy (bécsi massza):

    A sütőt 180 fokra előmelegítjük.

    6 tojás sárgáját és fehérjét gondosan szétválasztjuk.

    A sárgákat 12,5 dkg porcukorral, 1 evőkanál vaníliás cukorral és 2 evőkanál meleg vízzel fehéredésig keverjük.

    A tojásfehérjét csipetnyi sóval félkeményre verjük, lassan beleszórunk 7,5 dkg porcukrot és addig keverjük, míg vágható keménységű nem lesz.

    A tojáshabot a krémre halmozzuk.

    12,5 dkg lisztet 7,5 dkg étkezési keményítővel összekeverünk és lazán összevegyítjük a habmasszával.

    A piskótamasszát az előkészített formába töltjük, szétkenjük és előre bemelegített sütőben 30 percig sütjük.

     

    Ez a recept így stimmel? Nincs étkezési keményítőm, anélkül nem lehetne?

    Azt gondoltam szórnék ebbe a tésztába meggybefőttet, de egyáltalán így készül ez a süti, vagy rossz nyomon járok?

    Fogalmam sincs, a Nagyim pedig nem tud recepttel szolgálni, ő csak enni szereti! 

     Előre is köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. március 16. 10:4411868.

    Sziasztok!

     

    Klári, guszta lett a rétesed! Szeretném elkérni a receptet!

     

    Andi, gratula az új és szép tányérkészletedhez!

     

    Lili, csodás barheszt sütöttél!

     

    Erika, jól nézett ki a gyros!

     

    Pénteken rántott gomba volt az ebéd, petr.rizzsel és tartárral. Tegnap hekket sütöttem, petr.burgonyával ettük. Készítettem egy gyors piskótát, amit áfonyalekvárral kentem meg.

     

    Nemsokára indulunk a húgomékhoz ebédre. Rolika jókat játszhat a 3 gyerkőccel!

     

    Szép vasárnapot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. március 16. 09:5611867.

    Sziasztok szép vasárnapot!

    Nálunk süt a nap, remélem így marad, mert a városba készülődünk nemsokára.
    Sütöttem reggelire egy Tiroli meggyes-túrós rétest Prosecco-Kriszti nyomán, Kriszti, nagyon fini lett!!!!

    Én nem szórtam rá babapiskótát a tésztára, mert elfelejtettem, de szerencsére mégsem ázott el.
    Anyukám mondta is, hogy milyen finom, utoljára a Nagymamim csinált persze ő a tésztát is maga készítette, de akkor még nem voltak ilyen finom kész tészták...meg ilyen gyorsak!

    Lili
    , csodaszép a barcheszed, profi vagy!
    Szavadon foglak, egyszer már csal eljutok Mo-ra! Tinának már amúgy is tartozom egy simivel!

    Erika
    , akkor szuper a laptop, na még a végén hozzák is beköszön az Urad, ahogy ismerem a humorát!
    Mivel készülsz az évfordulóra?


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. március 16. 08:4611866.

    Sziasztok!

     

     

    A Székely káposzta készen van, föztem bele egy kicsi füstölt csülköt is. Az édességen gondolkodom, szívesen összedobnék én is egy gyümölcsös fagyit, de az énekesek miatt inkább kihagyom.

     

    A basszista barátunk jön ebédre, meg még egy magyar srác a föiskoláról, helyesebben fél magyar, fél görög, meg egy fél magyar és fél perzsa lány, akivel Chri kiskorában együtt zenélt a gyerekzenekarban. Ö nem zenét tanul, hanem Magyarországon jár orvosira, a húsvéti szünetét tölti itthon. Örülök nekik, nagyon helyes fiatalok.

     

    Andi, szép a készleted, használd egészséggel!

     

    Klárikám, remekül néz ki ez a hal! Olvastam én is a neten, hogy elmúlik ez a betegség a blökinél, van amelyiknél tovább tart, van amelyik hamar kilábal belöle. A laptop kényelmes, hiszen nincsen 1 kiló, nekem kicsik lennének rajta a betük, a férjem is az erösebb szemüvegét használja hozzá, de nagyon élvezi, már egészen jól boldogul vele. Most látja csak igazán, hogy mennyi idöt el elhet mellette tölteni, már csak azzal is ha valamit keres, pl. operaházak programmját, vagy valamit amit rendelni szeretne, stb. Tegnap este olyan történt, amiröl korábban álmodni nem lehetett, ö az étkezöben az asztalnál netezett, én a nappaliban, a kanapén, közben tapasztalatokat cseréltünk.

     

    Lilikém, ez egy álom megint amit sütöttél! Chrit most vitte el a férjem autóval egy közeli kisvárosba, ahol a koncert lesz.  6-kor kelt, a hangnak legalább 3 óra kell amíg "beáll" reggel. Nagyon komyolan veszi amit csinál. Persze én is fent vagyok már 6 óta és éppen eszembe jutott, hogy 3 nap múlva lesz a 29. házassági évfordulónk. Szerintem idén simán elfelejtettem volna, mivel Húsvét is most lesz, haza is megyünk, egyszer történt eddig a 29 év alatt, hogy mindketten elfelejtettük a férjemmel. De ma beugrott, így gondolok rá.

     

    Kellemes vasárnapot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. március 15. 22:3011865.

    Szisztok.

     

    Klári, nálam is nehezen ment tegnap a kikapcsolása a gépnek, fogalmam sincs, mi van ilyenkor, mindig félek, ne valami virus-e, de azt hiszem eddig megusztuk.

    A derelyéből maradt még, betettem Neked a fagyasztóba, ha jösz, kifőzöm. És hozzál magaddal abból a halból, amit ma ettetek. Köszi a fagyi leirást, meg a halét is.

     

    Erika, gratulálok Chri sikereihez, nagyon tehetséges fiú, büszke is lehetsz rá! A gyrost mi is nagyon szeretjük. Kutyusnak javulást, mi ezt a betegséget valahogy megusztuk (sok mást nem), ezért nem is tudom mivel jár és meddig tart, de ha Klári mondja, hogy elmulik egy idő után, akkor az azért megnyugtató.

     

    Alettina, akkor jól kidolgoztad ma Magad! De azért milyen jó érzés egy felfrissült tiszta lakás, nem?

     

    Andi, már mi is készülünk egy ideje Sturovóba, itt van egy köpésre és úgy készülődünk, mintha a világ másik végébe kellene utazni. Na, majd egyszer. Szép tányérkészletet vettél, használjátok egészséggel

     

    Ma végülis a maradékebédből csárda lett és nagyon finomakat ettünk azzal, hogy akkor holnapra maradnak a mai kaják és nem kell főzni, hát nem bejelentkezett az előbb valaki ebédre holnapra, most gyorsan kikaptam pár csirkecombot és mellet és holnap reggel valamit kitalálok belőlük. Meg hát akkor levest is csinálok meg valami desszertet.

    Ma, ha már nem főztem, hát sütöttem pár barheszt, mert a kenyerünk elfogyott és zárva volt minden.

    előzmény:
    latsia (11864)
    2008-03-15  21:36
  13. 2008. március 15. 21:3611864.
    Szép estét Lányok!

    Tegnap úgy lefagyott a gépem, az Nlc-n, hogy azt hittem hülyét kapok, alig bírtam kikapcsolni...remélem előbb-utóbb javulni fog a fórum,...

    Lili
    , gyönyörű édes kisfiú Marcika, nagyon sok boldogságot Neki és Családnak!
    Gondolom most jókat eszik és alszik, na de majd aztán nemsokára lehet játszani vele.
    Hát ez a derelye tényleg nagyon jól néz ki, elhiszem, hogy finom volt, nem maradt egy kis kóstoló?

    Erika, ez a laptop de kicsi....könnyű csomagja lesz a Férjednek az utazásain, kényelmes a használata?
    Na csak vigyázz azzal a házi készítésű sós mandulával, mert rákaptok, isteni lehet!
    Jobbulást Tysinak, sztem túl lesz rajta nemsokára, nálunk is volt hasonló gond, a retinél, a másik 2-nél sosem, de elmúlt.
    Ja, és nem a házikoszt okozta, ugyanis Hill's vagy Royal Canine kaját kapott!

    Zita szépek a virágaid, várom a többit!

    Nellikém, eredetileg pulykával van a recept, csak nekem csmell volt itthon.

    Alettina
    , szia, holnap ugye azért pihensz egy kicsit?
    Az Nlc-nél megy a progi, csak még nem tökéletes, de már nemsokára az lesz!
    Nálunk nagyon szép idő volt, aztán jött a zuhé, de csak a városban, teljesen változékony az idő...jó lenne, ha holnap is sütne a napocska. A városban ettünk, csak estére sütöttem egy kis halat, friss salival ettük, amin currys öntet volt, csak azt külön adtam azért nem látszik.

    Lányok a fagyiban túró, málna és porcukor van, lényegesen zsírtalanabb, mintha tejszínnel készülne, és nem kell hozzá fagyigép, csak egy kanál és egy tál!

    EXPRESSZ MÁLNAFAGYI / Latsia

    50 dkg krémes túró
    2 ek porcukor
    25 dkg fagyasztott málna

    A túrót kikeverjük a porcukorral.
    Addig keverjük bele óvatosan kanállal a málnát, amíg az egy kis színt ad a krémnek.
    A jéghideg málna úgy behűti a túrót, hoy olyan lesz, mintha egy isteni krémes fagyit ennénk!
    Poharakba kanalazzuk és hidegen tálaljuk.

    Latsia:
    - 5 perc volt az elkészítése
    - bármilyen gyümivel finom

    CITROMOS - FŰSZERES HAL
    / Latsia

    2 ek zsemlemorzsa
    1 citrom reszelt héja
    2 ek parmezán
    2 ek petrezselyem  aprítva
    só, bors

    1 ek vaj
    1 ek olaj
    4 szelet halfilé
    1 citrom leve

    A halszeleteket nagybb darabkra vágjuk.
    Összekeverjük az első 5 hozzávalót.
    A forró vaj és az olaj keverékére tesszük a sózott-borsozott halat és 3 percig sütjük.
    Megfordítjuk, szintén 3 percig sütjük, majd rákanalazzuk a zsemlemorzsás keveréket és forró grill alá téve 2-3 perc alatt megpirítjuk.
    A citromlevet ráfacsarva azonnal tálaljuk.




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. március 15. 21:3511863.

    Sziasztok!

     

    Ma reggel elmentem a nénimmel Sturovóba. Gyönyörű idő volt, nem volt forgalom, így hamar odaértünk. Nagyon szép kis városka, bűbájos főtérrel! Ebédre egy hatalmas adag sztrapacskát ettünk... Bevásároltunk a Billa-ban. Nem viccelek, de nagyjából fele annyiba kerül minden, mint itthon! Tegnap este előkészítettem a gyerekeimnek a mai ebédet: Kátsajtos tésztát. Aztán délután csirkét trancsíroztam, főztem aprólékból egy húslevest holnapra. Holnap lesz Fokahagymás, sajtos csirkecomb, meg sütök is valamit. Majd beszámolok!

     

    A második képen Sturovó főteréről nyíló kis boltocska bejáratát láthhatjátok, a harmadik képen meg egy tányérkészlet részletét, amit képtelen voltam nem megvenni!... Már csak az a kérdés, hogy hol fogom tárolni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. március 15. 21:1711862.

    Szia Alettina!

     

    Madárkák nálunk is csicseregnek szorgalmasan, ma meleg volt kint nagyon.

     

    Alexet felhívtuk, hogy hogy van a kutyi, jobban van, sokat ugrált az "apósék" kertjében, de pont ez az amit még nem lenne szabad, de hát mondd meg ezt egy gyereknek.

     

    Láttuk mi is a híreket, sajnálom én is, hogy megint zavargások vannak.

     

    Nekünk nagyon jó délutánunk volt. Chri 3 nap alatt megtanult két nehéz Bach müvet, ugyanis hétfön hívta fel egy karmesternö kétségbe esve, hogy beteg lett a tenor és beugrót keres. Chri gondolkodás nélkül elvállalta, még férjem is próbálta lebeszélni, de nem lehetett.

     

    Tegnap volt az elsö koncert, ma a második és holnap az utolsó, de délelött még plusz egy Markus passiót is énekel.  Fergeteges sikere volt, óriási teljesítmény volt töle pár nap alatt megtanulni, énektanárnö nélkül, mivel szemeszterszünet van és  a hölgy elutazott. Apja foglakozott volna vele, de tudod hogy van, "2 dudás egy csárdában.....", inkább egyedül tanult. Büszkék vagyunk rá

     

    Ma ebédre vettem szüzpecsenyét, de nem akartam baconnal megsütni, mert lightosan szerettük volna enni, így gyrost sütöttem belöle.

     

     

    Gyros/alchri:

     

    50 deka szüzpecsenye, 2 nagy hagyma, oregano, római kömény, olaj, só, bors

     

    A húst vékony csíkokra vágtam és a szintén csíkokra vágott hagymával, füszerekkel, kevés olajjal bepácoltam. 2 órát állni hagytam, majd forró olajban pirosra sütöttem, sóztam, borsoztam.

     

     

    Kellemes, békés estét Mindenkinek!

     

     

     

    előzmény:
    Alettina (11861)
    2008-03-15  20:46
  16. 2008. március 15. 20:4611861.

    Sziasztok! Pihenés képpen egy kicsit leültem és olvasgattam itt. Kegyetlenül elfáradtam, nagytakarítás volt ma a program. Kicsi maradt belőle holnapra is, de azt már valahogy túlélem. A legnagyobb ablak maradt még el, de azt hiszem azt el is halasztom most, holnapra is vihart, meg esőt olvastam az előrejelzésben.

     

    Ma viszont a délelőtti erős szelet leszámítva igazi tavaszi idő volt. Hat óra körül vittem ki a szemetet és a madarak olyan koncertet adtak éppen, hogy muszáj volt kicsit megállnom és hallgatni őket. Szivet melengető volt.

     

    Erika, nagyon sajnálom, hogy fáj a kiskutty lába. Sajnos a nagytestű kutyáknál ez a gyors növés miatt elég gyakori.  Látom az új nlc dizájnból megint kifelejtették a féregirtó programot. 

     

    Sajnos ahogy a hírekben láttam ma sem sikerült méltóan ünnepelni. Nem értem az embereket, legalább ezekre a szép ünnepnapokra nem lehetne egy kicsit abbahagyni a politikai acsarkodást?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. március 15. 10:1711860.

    Jó reggelt!

     

    Nálunk itt szépen süt a napocska, még nem voltam kint, de remélem nincs nagyon hideg.

     

    Ma maradékokat eszünk, gombaleves és mákos tészta, holnapra valamit kitalálok vagy kinézek valahonnan.

     

    Klári, nagyon tetszik ez a fagyi. Valamikor én is csináltam, azt hiszem fagyasztott gyümölcsökből és tejszinből. Na, majd kipróbálom, de azért ird meg légyszi, Te hogy csináltad..

     

    Tegnap gombalevest ettünk és csináltam azt hiszem életem első túrós derelyéjét, isteni lett, még a méretük is majdnem egyforma lett, pedig általában ha pl szilvás derelyét vagy bukta alakú aranygaluskát csináltam volt ott mindenféle nagyság egész picitől egész nagyig. Délután még az unokahúgomék is kértek mind a kettőből, örömmel kifőztem nekik is két adagot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. március 15. 09:5011859.

    Sziasztok!

     

     

    Békés március 15.-ét kívánok Mindenkinek!

     

     

    Tegnap a kutyus majdnem egész nap aludt mivel tele volt pumpálva fájdalomcsillapítókkal, de azért szerencsére jó étvágya volt. Az orvos mondta Alexnek, hogy a házi csirke vagy marhahúslevesnél jobbat nem is tudna ajánlani neki, ezért elövettem a mélyhütöböl az egyik adagot amit kifejezetten neki föztem sok zöldséggel. Ebbe belekevertem a konzerv husiját ,meg pár kocka fött krumplit.

     

    Este 6 felé aztán magához tért, nagyon aktív lett, de látszott, hogy a bal hátsó lábát nehezebben használja, vakarni sem tudta magát vele. De a hangulata jó volt, megint szétszedett egy direkt neki kikészített frottir papucsot.

     

    Húsvét vasárnap jönnek Alexék ebédre hozzán, Alex megkért, hogy Tysinak is fözzek ünnepi ebédet, magunknak vadasra gondoltam, neki majd kinézek valami megfelelöt.

     

    Klárikám, gusztákat készítettél tegnap, anyukámnak is van egy ilyen villám fagyi receptje, a robotgépbe beledob fagyasztott málnát, joghurtot, kevés cukrot és összeturmixolja. Ha van idöd, beírod a Tiédet?

     

    Ma Székelykáposztát fözök, de holnapra, mert vendégek jönnek.

     

    A mai ebéd sovány sült hús lesz salátával. Délután elmegyünk Chri koncertjére.

     

    Szép ünnepnapot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. március 15. 07:3711858.

    Házi maradékot soha nem kap ez a kutya, az én eddgi két "fözött moslék" föztömön kívül, ami kefejezetten neki készült, zsír és füszerek nélkül, eddg csak kész tápokat evett.

     

    Különben a túlzott kalcium adagolás is elöhozhatja ezt a betegséget, nem kifejezetten a túltáplálás.

     

    Semmi túlsúlya nincsen, tökéletes az alakja az orvos szerint.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636706 (11863)
    2008-03-15  00:50
  20. 2008. március 14. 23:0811857.
    Sziasztok!

    Először is, hoztam a mai vacsinkat Csirkeegytál csicseriborsóval és egy olyan baromi finoooom Málnafagyit, ami amellett, hogy igazából nem is az, mégis az, és maximum 5 perc az elkészítése, és azonnal ehető, tehát az Expressz málnafagyi nevet adtam neki!
    Kínálnám, de felfaltuk, szintén 5 perc alatt!
    Ja, és bármilyen gyümiből készíthető, akkor olyan fagyi lesz!

    Na akkor teszem a képet és visszaolvasok!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. március 14. 16:3211856.

     sziasztok,

    A zöldségek és az egészség. 

     

      A bab egészségre gyakorolt hatása, 

     

     

    Mexikóból származik, Közép- és D-Amerikában sok családnak ma is a bab jelenti a legfőbb fehérjeforrást.

    Európában korábban csak az un. lóbabot ismerték, de ez egészen más faj.
    A bab gyógyító hatásai:

    1. terápiás haszna elsősorban gazdag nukleinsav- (ezekből épülnek fel a fehérjék) és fehérjetartalmában rejlik, ezzel serkenti a sejtek fehérje-anyagcseréjét, ezáltal regenerálódnak a sejtek,

    2. az anyagcsere szabályozója,

    3. segít a máj-, vese-, hólyagbajokban (a zöldbab kifejezetten ajánlott májbetegségeknél, a fekete babok vese és hólyag betegségeknél),

    4. Ázsiában hagyományosan a tápcsatorna, vérkeringés betegségeinek megelőzésére, a lép és a hasnyálmirigy csökkent működésénél használják,

    5. elősegíti a víz kiürülését,

    6. erősíti a szívműködést, vérkeringést,

    7. hasznos fáradékonyság, ingerlékenység, nyugtalanság, idegesség esetén.

     

    Provence-i zöldbab

    350 g zöldbab, 30 g vaj, 1 hagyma, 2 paradicsom, 0,5 csésze tejszín, só, bors.

    Vágjuk kettőbe a babot.

    Főzzük 10 percig sós vízben.

    Aprítsuk fel a hagymát, és a vajban pirítsuk meg, tegyük hozzá a szeletekre vágott paradicsomot.

    Kevergetés közben adjuk hozzá a babot, a tejszínt. Kevés sóval, borssal ízesítsük.

     

       további RECEPTEK
     üdv Tamás

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. március 14. 16:3111855.

    Nellikém, csak most olvastam kérdésedet, mert az ablak amit kinyitok, eltakarja az utolsó hozzászólást.

     

    Alex jól bírja a sulit, ö osztja be magának az óraszámokat, ezért ma nem volt probléma, hogy csak délre ért ide, mert be tudja pótolni. Nagyon élvezi, sok helyes fiatallal ismerkedett már össze, a suliban is, meg a vonaton is, olyanokkal akik szintén pendliznek naponta. Csak most még nagyobb gond lesz a kutya miatt, betegen szerintem nem túl jó vonatoztatni, a jegye Alexnek pedig 1 hónapra szól. Meg autóval sokkal strapásabb az út.

    előzmény:
    linne (11853)
    2008-03-14  11:13
  23. 2008. március 14. 16:2311854.

    Sziasztok!

     

    Szomorú híreim vannak. Kutyusnál egy gyakori betegséget állapítottak meg, föleg német juhásznál, retrievernél és labradornál fordul elö. Fiatal, föleg hímnemü kutyusoknál jelentkezik az úgynevezett "panostitis". Csontgyulladás ami azért lép fel, mert túl gyorsan nönek. Alexék úgy vették észre, hogy a bal hátsó lábára sántított.

     

     

    Ma reggel Alex elvitte az állatorvoshoz, vért vett le töle és megröntgenezte és fájdalomcsillapítót adott neki. Elhozta magával Alex és most itt alszik a kis drága. Mindig rossz egy betegség, de ez most tényleg a lehetö legrosszabbkor jött. Borzalmasan sajnáljuk.

     

     

    Zita, biztosan szép lesz a jégszínház, majd meséld el hogyan tetszett.

     

    Lilikém, nagyon aranyos a kis Marci, majd várom a többi képet is!

     

     

    Nellikém, szerintem külön formákba öntsd a grízpudingot, mert a muffin formából biztosan nehéz kiborítani egyszerre öket.

     

     

    Ma férjem marhapörköltet evett tarhonyával, volt még egy adag a mélyhütöben. Chrinek meg egy banános, darálthúsos serpenyös ebédet dobtam össze, majd beírom a receptjét.

     

     

    Kellemes délutánt Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. március 14. 11:1311853.

    Sziasztok!

    Erika!Kutyu nagyon jól érzi magát nálatok!Alexnek, hogy megy a suli?Nem fárasztó?

    Ezt a rizsrösztit el kell készítenem.A grízpudingot szerinted szilikonos muffin formában lehet

    készíteni?

    Klárikám!A sajtos csirkemellfilét el fogom készíteni húsvétkor, csak azt hiszem

    pulykából.A tavaszi sonkás saláta is finom lehet hozzá.

    Zita!Boldog szülinapot kívánok Neked!

     

    Ma nagyon egyszerűt főztem.Sajtos-tejfölös tésztát és cukorborsó levest.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. március 14. 11:0511852.

    Sziasztok.

    Erika, nagyon jól néz ki ez a töltött gombád! És a grízpuding is finom lehetett.

    Prosecco, én is várom a képeket, megigérték, de nem küldtek. Akkor most felteszek egyet, de itt még nincs egy órás sem a pici. Mivel már tegnap hazajöttek, eldöntöttem, hogy ma átmegyek hozzájuk és magam csinálok képet és majd felteszem.

    Szépek a Húsvéti dekorációk a városban!

     

    Klári, köszönöm szépen a kutyaképeket, imádom nézni azokat. Majd én is csinálok Tináról. A csirkecsíkokat gyümölcsökkel mentettem.

     

    Alettina, köszönöm, hogy elmondtad a Kárpátaljai utvonalatokat. Biztos szép lesz.

     

    Zita, akkor ide a szomszédságunkba jöttök a szinházba, ha ez a káposztásmegyeri jégszinház. Érezzéte jól magatokat!

     

    Én most megyek ebédet főzni, gombalevest csinálok és túrós derelyét, remélem jó lesz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top