Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2020. július 10. 06:5182276.

    Szervusztok


    Megint neki fogok ,vajjon miert haragszik ram Nlc,hofy szamtalanszor kidob.


    Akkor roviden:mergesit az Avon,hazudik a szallitassal kapcsolatban nem erdemes tobbet rendelni,nert nem egy nap hozzak,rendre uljek itthon es varjam..


    Szep idonk van ho meleg,szeretem.


    Ma takaritok,holnap fozok,csak elobb kitalalom,hogy mit ferjuram nem eszi a hust,de a parolt zoldseget,fozeleket se


    Legyen szep napunk,sok apro orommel.

  2. 2020. július 9. 19:4682275.

    Na  - ezt megúsztam , nem szállt el!


    Via  - Te nagyon érted ezt a "műszakit", nekem ez kínai...nem tudom mit beszélsz, de hétvégén hazajön a fiam és elmagyaráztatom magamnak....Ő már tudja, hogy kell az agyamat helyre tenni!  Az is kész röhej, amit a patikákban történik....Mentem a férjem gyógyszeriért....3x.....fenn van e a FELHŐN?  Végre felkerült, akkor a csaj nem tudta levenni onnan, vissza a dokihoz, kiadta a receptet, a többséget, de volt olyan gyógyszer, amit a receptre nem adott ki a rendszer...., azt ideadta végül a FELHŐBŐL....Na erre varrjál gombot!!!! Még jó, hogy 20 lépésre van a rendelő és a gyógyszertár, és barát a doki....


    Ibolya  - csuda pipa vagy....megértem, én is!


     

    előzmény:
    Kövesdiági (82274)
    2020-07-09  19:36
  3. 2020. július 9. 19:3682274.

    Sziasztok!   Igen , mindenhol HÁBOROGNAK a szerverhibák miatt....


    Igen Kövesden beütött a vírus!   Egy iskolai tanévzáró értekezleten....VALAKI KÖHÖGÖTT....22 -en lettek fertőzöttek. DE még jun. 24én volt az az értekezlet...a balhé majd 2 hét múlva tört ki, mikor egy tanárnő az iskolai edzésen rosszul lett- orvost hívtak, az orvos mentőt...Így derült ki, hogy koronavírus van jelen....


    Épp ma írta valaki, hogy a JÁRVÁNY alatt járták az utcákat a fertőtlenítők, mikor nem volt BETEG, most, hogy 22 család van megfertőzve és annak a szomszédja, fodrásza, boltosa....stb.......tehát tele a város a vírussal ...most CSEND HONOL!  Én eddig is csak vásárolni jártam ki, most is, csak többet mosom a kezem és fertőtlenítem a cipőmet....


    Az iskola különben itt van a sarkon 150méterre....DE -azt lefertőtlenítették, 2 hete üres, oda a madár sem jár...A közelben csak ny. pedagógusok vannak....vagyunk, mi nem fertőzünk, mert nem is láttam mostanában őket....

    előzmény:
    Ibolyka43 (82273)
    2020-07-09  11:40
  4. 2020. július 9. 11:4082273.

    Csufolkidbak as enberrel

  5. 2020. július 9. 10:4882272.

    Ibolya! Készítettem egy képernyőképet, hogy én miként csinálom.

    A bal felső sarokban ott kell lennie a nyílnak, mert az a böngészőben van. Amikor írok, mondatonként kimásolom és egér jobb gomb....Másolás.... majd folytatom az írást. Mindig kimásolom és akkor nem tűnik el. Amikor készen vagyok az írással ismét kimásolom, majd elküldöm. Ha netán kidobna, akkor újra be tudom illeszteni. Sajnos egyre rosszabb az nlc szervere. Mindig csak javítgatják, de egyre rosszabb lesz.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82270)
    2020-07-08  10:37
  6. 2020. július 9. 10:4282271.

    Olvastam, hogy Kövesden lett hirtelen sok beteg. Én már nem is tudom mit higgyek el. Nem járok ki ha nem muszáj.
    Felhívtam a dokit a lábam miatt, mert megint kötöznöm kell és kértem írja fel a kötszert. Nem hiszitek el, de kötszert nem lehet a felhőbe írni, a háziorvos nem írhatja fel és csak személyesen írja fel, be kell menni a rendelőbe. Időpontot nem is kértem, mert mire odakerülnék már elmúlna, így hagyom a fenébe, majd megveszem a kötszert teljes áron. Vicc ez az egészségügy tényleg.
    Úgyis ki kell váltanom a gyógyszerem 3. adagját, majd hozzáírom a kötszert is, csak kibírom anyagilag. Terjed a vírus, de menj be a rendelőbe, ha semmi bajod, majd akkor lesz. 

    Nálunk nem volt soha nagy felhajtás a szülinapozásból, mert nem vagyunk nagy tortaevők. Én már fáradt és beteg vagyok a nagy főzőcskézéshez, amit rendeltem kaját, az meg túl soknak bizonyult. Nagy kupit nem csináltak a vendégek és az unokám segített a romok eltüntetéseben.
    Tegnap a maradék húsiból és rizsből rizses hús lett, így ma nem kell főznöm semmit. A maradék krumplit is fel fogom használni. Feldarabolom és hagymás tojással megsütöm.   Legalább nincs nagy meleg.

    előzmény:
    Kövesdiági (82268)
    2020-07-07  18:52
  7. 2020. július 8. 10:3782270.

    Ujra bejelentkeztem,ha most is kidob 2 napig nem jovok.


    Via


    En nem latom a nyilt,ahol ismet megkapom a hozzaszolast.

  8. 2020. július 8. 05:4182269.

    Hiabajelentkezem,ujra es ujra kidob.,de csak amkor niutan irtam ugy hogy szunet egyelire bem irok.

  9. 2020. július 7. 18:5282268.

    Via - de cuki lehet az 1 éves unokád! Isten éltesse sokáig!     El tudom képzelni, hogy leamortizálják a lakást a  gyerekek. Én is előtte - utána is takarítok!!!De szerencsére nekem már 9lesz a legkisebb!  aztán 10, 12, 17....évesek. Képzelheted mi volt itt -mondjuk 8 éve minden hónapban egyszer - kétszer.A lányomnak van 3 gyereke-Pesten, ha nem itt voltak, én voltam fent....Ezen az éven /tanévben nem voltam .....Egyrészt már nagyok, másrészt a férjem betegsége, harmadrészt pedig a lányom otthon van ....Majd priviben megírom - miért. A kislány szeret itt lenni legjobban, kicsi kora óta.    A legnagyobb unokám az APJÁNÁL lakik- ha itt van Kövesden. De gyakran eljön ide is....

    előzmény:
    Kövesdiági (82267)
    2020-07-07  18:42
  10. 2020. július 7. 18:4282267.

    Sziasztok! Remélem megmarad -nem száll el az írásom....


    Olvastátok, mekkora zűr van nálunk!  Az egész járványidőszak alatt 1 beteg sem volt  városunkban...MOST   21 van!!!   Egy értekezleten az egyik iskolában  /de 3 tagiskola tantestülete volt együtt a hülye központosítás miatt  /, szóval egy beteg 21-et csinált!   Az egyik nap a múlt héten rosszul lett egy tanárnő  - orvost hívtak  - így derült ki , hogy vírus-fertőzött!!! DE csak tegnap este hallottam erről. Itt van tőlünk nem messze-mi 18 szám alatt lakunk....tehát 9 ház van az iskoláig. A múlt héten még láttam a gyerekeket az udvaron- de nem találkoztam ismerőssel - szerencsére!!!   Néhány idősebbet még ismerek....lassan 20 éve nem dolgozom....Most aztán karanténban van/lesz a fél város....

    előzmény:
    Ibolyka43 (82266)
    2020-07-07  11:57
  11. 2020. július 7. 11:5782266.

    Szervusztok.


    Megirtam a hoss€ beszamolot,erre kidob.

  12. 2020. július 7. 10:5582265.

    Az éjjel nagy vihar volt itt. Esett is az eső és alaposan lehűlt a levegő. Nekem ez a legmegfelelőbb idő ami most van. Kicsit fújdogál a szél, süt a nap, de nincs dög meleg.
    A fűnyírás...hát igen a kertes háznak is vannak jó és rossz oldalai. Jó mert nem a nyakamban él a szomszéd, szép zöld a fű, csend van (aránylag), de sok munkával jár a kert, a ház körüli dolgok, ha állatok is vannak, akkor bizony el is fárad az ember estére. 
    Volt egy időszak amikor én is szívesen laktam volna kertes házban, de a kor haladtával rájöttem, nekem már nem kell.

    Kis menyem szülei is Tereskéről Egerbe költöztek, eladták a házat és egy lakótelepi másfél szobás lakásban laknak. Nekik is már a kényelem a fontos, a sok munka már nem ment.
    Kis unokám szülinapja volt nálunk tegnap. Nagyon meg volt ijedve amikor megjöttek, mert már régen jártak itt a karantén miatt. Hamar feltalálta magát, a lány unokám abajgatta cipelte, etette. El is fáradt délután 5 körül indultak haza, már kicsit nyűgös is volt. Az autóban biztos elszunyókált. Alaposan szétrámolt nálam, de a lány unokám segített a romok eltakarításában. Korán is feküdtem, mert a lábam is fáj, borzalmasan meleg volt, azt jött a vihar, be kellett zárni az ablakokat, mert nagyon fújt a szél, nehezen aludtam el. Hajnalra alábbhagyott a vihar, akkor nyitottam ki az ablakokat. Jólesett a friss levegő.
    Ma jön a Spar szállítmányom.
    A lábamon a seb kicsi, nem vészes, szerintem hamar rendbe jön, csak majd kötszert kell kérnem az orvostól. Remélem nem kell bemennem a rendelőbe, mert annak nem örülnék. Macerás is és nem is tudnék egyedül bemenni. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82263)
    2020-07-06  15:48
  13. 2020. július 7. 10:4282264.

    Unokázz csak amikor ott vannak az ember mindent elfelejt.

    Lehet ma én is sütök pár palacsintát. Nem sokat, csak magamnak, mert maradt sok kaja a tegnapi szülinapozásról.
    Rendeltem kaját, mert nem lettem volna képes 6 főre ebédet gyártani. Igazából nem volt olyan eget verően drága, hiszen rengeteg hús, rizs és sült krumpli volt a tálon. Forró volt még amikor hozták. Még a kicsi is megkóstolta, főleg a rizs ízlett neki. 
    A kis menyem készített tortát, citromos pudingos torta volt. Gyertya 1-es volt rajta. A kicsik általában belemarkolnak a tortába, ő beletaposott az egyik lábával. Persze időben kikapták a lábát, így csak egy kis lábnyom maradt a helyén. Attól a torta még finom volt. Abból is maradt egy kis szelet nekem mára. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82262)
    2020-07-06  12:50
  14. 2020. július 6. 15:4882263.

    Sziasztok!  ha hideg van, az a bajom, ha meleg van - az a bajom....Ma is kimentem a kertbe:érik megint egy barackfán a gyümölcs....összeszedtem a lehullottakat. mert majd jönnek a barátok barackot szedni. Az egyik szomszédnak szoktam adni a cefrének valót. Olyan rendes  - Ő adja nekem a keszeget, ha túl sokat fog!


    Na - ez volt délelőtt!   Ebédeltünk  - még mindig a szombati maradékot....Aztán délután megint nekiálltam füvet nyírni a középső udvarban. Még nem nagy  - de megint jön a hideghullám -gondolom esővel együtt....Mire megint felszárad  - óriási lesz....ill. lenne! A földiepret is ki kell majd gyomlálni  - a sok esőtől az eper is, a gaz is nő  -, mint a veszedelem. Tavaly nyáron is háromszor ástam ki a a nyakig-gazból!!!


    Jól elszórakoztatlak benneteket a mezőgazdasággal!  


    Ibolya  - én is állandóan sütöm a palacsintát, nálunk is nagy kedvenc. 


    Via  - sajnálom, hogy csak a bajod van a lábaiddal....Nekem is volt sebem is, a visszerem is bedurran ötévente....rettenetes kellemetlen...., fájdalmas. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82262)
    2020-07-06  12:50
  15. 2020. július 6. 12:5082262.

    Szervusztok


    Itt a kicsi unokank ,palacsitat ker ,ezt sutottem ebben a hosegben.


    Amikor hideg volt a  meleget kivantam,most jo lenne egy kis huvos ido.


    Agi


    Hatha szerencsetek lesz  hogy akkor is jo meleg legyen mikor mentek kirandulni.


    A ferjed biztos el tudja latni magat latni.


    Via


    Jo,hogy megcsinaljak a csempe ragasztasat,elvegre az o hibajuk.


     


    Megyek,hiv a kicsi 


    Vifyazzatok magatokra ebben a hosegben.

  16. 2020. július 5. 20:4882261.

    Megint kiújult a seb a lábamon. A kompressziós zoknitól. Be kellett kötni, de éjszakára leveszem a kötést. A kompressziós zokniba beleizzadtam a nagy meleg miatt és a seb helye kicsit begyulladt. Még szerencse, hogy van kötszerem és krémem is, nem kell a dokihoz menni. Majd felhívom, hogy írjon fel kötszert és krémet is. Remélem nem kell bemásznom a szakrendelőbe.  

    előzmény:
    Kövesdiági (82259)
    2020-07-05  18:35
  17. 2020. július 5. 20:4482260.

    Lehet, hogy most javult  a helyzet, mert legutóbb nem dobott ki végig tudtam írni amit akartam, de a végén azért kimásoltam, biztos ami biztos.
    Ma hulla fáradt lettem. Itt volt az unokám, takarítottunk. Folyt rólam rendesen a víz. Meleg is volt. Sütöttem hurkát, kolbászt apró burgonyával. A lány nem szereti a hurkát és a kolbászt sem, ő csak sült krumplit evett. Rendeltem parázs burgonyát és olyan aprók voltak, hogy csak megmostam alaposan és a tepsibe borítottam. A felét sütöttem most meg, majd  a másik felét valamikor megsütöm.

    Igen, mérges voltam a lakásfelújítókra, mert annyira rezgett a fal, ahogy vésték a csemperagasztót, hogy nálam lelazultak a csempék. Pedig 2-szer szóltam nekik miatta. Hála mostanában nem fúrnak. Mondta a pasi, hogy még lesz 1-2 fúrás, de az már nem csinál kárt. Kérdeztem, hogy mit csinálnak avval a sok lyukkal amit fúrtak hetekig? Mennyezet világítás lesz álmennyezetben. Még legalább 1 hónap kell, hogy kész legyenek.

    Holnap jönnek a fiamék és a kismacska szülinapját tartjuk, ma náluk volt buli. Kapott egy halom játékot. Mondtam is a fiamnak, hogy már lassan nem férnek el a lakásban attól a sok játéktól. Tőlem is kap játékot, de az enyém szerényebb lesz. Vettem neki 3 traktort, de azt még most nem fogja használni, mert 3 éves kortól ajánlott. Szerintem ami van most neki avval el lesz 3 éves koráig.

    előzmény:
    Kövesdiági (82258)
    2020-07-04  20:29
  18. 2020. július 5. 18:3582259.

    Sziasztok! Ma nem akartam csinálni  semmit....csak elmentem a boltba pár dologért...Kaja volt.   De reggel kimentem a kertbe  , még pizsamában- gyümölcsért....és nekiálltam gazolni-kapálni, ill.. horolóval gazolni a  nedves földön. Van egy pár tőke szőlő, azt tettem kicsit rendbe....szedtem barackot...megint érik egy fa.....Na úgy kifáradtam , folyt rólam a víz...be a zuhany alá, hajmosás és egész napos semmittevés!!!!

    előzmény:
    Kövesdiági (82258)
    2020-07-04  20:29
  19. 2020. július 4. 20:2982258.

    Sziasztok!  Ritkán jövök, mert megüt a guta , mikor a sok írás  egy kattanással elszáll...


    Ma itt volt a siserehad!  Főztem gulyáslevest, malachúst zöldségekkel tepsiben...és rántotthúst, ha a gyerekeknek nem tetszene a malachús. Olyan szép géppel szeletelt-malomkerék forma szeletet vettem, szépen-finomra sült. 1 órát fólia alatt megpuhul , aztán addig sütöm, míg piros nem lesz...Most mindenkinek tetszett!


    Ajándékba a vőm összeállította az új fűnyírót, amit vagy 2 hete vetünk...és lenyírta a füvet a nagyudvaron!!!  Mitől szabadultam meg! Holnap/ill. hétfőn, mert vasárnap nem szabad hangoskodni.... lenyírom a középső udvart...., hogy ne nőjön akkorára...A kertben megint sűrűn nő a gaz a sok esőtől...


    Ibolya - még nem kezdődött a férjem művese kezelése...., nem megy az olyan sebesen....


    Via  - rémes, hogy  felújítással leamortizálják a tiédet....Rendesek, hogy megcsinálják!  


    Majd a hónap végén megyünk nyaralni, talán 5 napra....Örülnék, ha jól sikerülne! Nem akarok rosszra gondolni....csak a szépre!!!

  20. 2020. július 4. 15:0182257.

    Nem felettem, alattam levő lakást újítják fel. Itt volt a srác, aki megvette a lakást, megnézte a konyhámban a csempét, mert a nagy vésés közepette, nálam elengedett a csemperagasztó 4 sor csempe mozog, gyakorlatilag a fúga tartja egyben. Helyre fogják hozni, majd egyeztetünk, mikor jön a burkoló és megcsinálja.
    Már nem lesz komolyabb fúrás, csak festés. A fürdőszobában lesz talán még nagyobb munka. Még soká lesz kész, mert az a lakás borzalmas állapotban volt. 

    Ma vasaltam, holnap ágyneműt cserélek és takarítunk. Ma már nem volt olyan meleg, bár vasalás közben folyt rólam a víz, mert kint is meleg van és a vasaló is melegített.
    Ma nem is főztem semmit, van még egy kis tészta és felvágottat eszem paradicsommal, paprikával, retekkel. 
    Meghozták a zöldség szállítmányom is. Kedden pedig hozzák a Spar-tól amit rendeltem.



    előzmény:
    Ibolyka43 (82256)
    2020-07-04  07:18
  21. 2020. július 4. 07:1882256.

    Szervusztok


    Via


    Befejeztek a.felso szomszedek a javitast?


    Isten eltesse az unokadat a szulokkel,nagyszulokkel eggyutt.


     


    Agi


    Jo lesz.a nyaralas,mikor indultok es hany napot lesztek ott?


    S ferjed.megjezdte a moves kezelest?


     


    Nalunk is lehult a keves,en csak a tegnap kapcsoltam be a ventilatort ,ma nem lesz szukseg ra


     

  22. 2020. július 3. 19:2382255.

    Végre jött egy kis lehűlés. Most egész kellemes idő van. A ventilátort is kikapcsoltam, de az ablakok nyitva vannak.
    Ma nem főztem semmit. Leadtam a megrendelést a Spar-nak és a zöldségesnek. A zöldség holnap jön, a Spar kedden. 
    Hétfőn pedig szülinapozunk. A legkisebb unokám is már 1 éves lesz holnap.


    Ági!
    Jó lesz a tengerparti pihenés. Mivel utaztok? Riminiben volt az anyukám 1971-ben én annyira délre nem utaztam. Biztos jó meleg a tenger. Mi mindig szeptemberben mentünk, még akkor is nagyon jó idő van.
    Velencében én 5-ször jártam, elég is volt. Már legelső alkalommal sem kívánkoztam oda, de a barátnőm nagyon menni akart. 
    Az olasz barátnőmék most Horvátországban vannak egészen július végéig. Végre kimozdulhattak a 3 hónapos karantén után. Ők a saját hajójukkal mentek. Minden évben mennek 2-3 hétre.

    Ibolya!


    Benézek néha, de nem mindig van kedven írni. Halogatom, aztán összegyűjtöm mint most is.
    A meggy és a cseresznye itthon elég drága, de venni sem tudnék, mert nincs hely a fagyasztómban, pedig jó lenne 1-2 kg-t lefagyasztani. Most főleg hússal van tele a fagyasztóm, meg pár doboz epret is fagyasztottam. 
    Volt régebben egy nagy fagyasztóm, de egyedül nem tudtam kihasználni és felajánlottam egy állatmenhelynek. Pár évig még náluk is üzemelt, már elromlott ott is. 1991-ben vettük, csoda hogy ennyi ideig bírta. 

  23. 2020. július 3. 17:1482254.

    Szervusztok


    Agi


    Jo hogy utaztok,ha nem feltek.en nagyon felek vonatozni,egyebkent nem is adott  Mav nekunk kocsit,nibt mas evben,indit IC a szekelyfoldre,de ejjeli vonat  Kolozsvar,Brasso utvonalon,de mi nem esunk bele.


    Talan jovore tervezhetek,az iden,bar fizikoterapiara tudnek elmenni,de felos,valaki utan az agyra lefekudni,igy csak az etrendkiegeszitok maradnak kezeles es furdo nelkul,neg az itthoni gondok...


    Via


    Elfoglalt vagy,hogy nem irsz?


     


    Legyen szep estenk.

  24. 2020. július 2. 17:5382253.

    Köszönöm , lányok a szülinapi köszöntést!  Annyi áldás szálljon rám....rám fér....


    Kettecskén ünnepeltünk, de itt a neten minden családtaggal beszéltem....Majd szombaton jönnek Gerdáért a lányomék, majd akkor ünneplünk együtt.  Az ajándékom, hogy megint megyünk együtt Olaszországba/Riminibe....még a vírus előtt fizette be a lányom....Elmegyünk...egy életünk van....Vagy 6-8 éve voltunk együtt, akkor  Velence mellett....A jó sós víz majd fertőtlenít!!!!


    Ibolya - nálatok még van meggy, itt már a barack érik....


    Ma zsírt sütöttem , kacshájból...isteni illata van....

    előzmény:
    Ibolyka43 (82252)
    2020-07-02  09:58
  25. 2020. július 2. 09:5882252.

    Szervusztok


    Most jottem a piacrol,kaptam olcson meggyet,star.nekul aruljak 4oo ft.


    Vettem 3 kg ,kesobb.kimagolom es lecukrozom.


    Jol.megpakoltam a szekeremet friss zoldseggel,gyumolccsel,1 szep tanyasi csirket is vettem.


    Agi


    Megtartottatok a szuletesbapodat,vagy jesobb.lesz negtartva?

Címlap

top