Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2020. augusztus 20. 18:5382326.

    Szervusztok


    Or endek,hogy irtatok.


    Tegnap malnat es afonyadzsemet keszitettem,ma vasarolni voltam,sokat es sokfelet vettem,ha mon a 2 ik szakasz,legyek beszerezve.


    A noknek nincs kedvuk szepitkezni,nem jarunk sehova,nem jon senki hozzank.


    Aludjatok jol.

  2. 2020. augusztus 20. 18:2382325.

    Látom benneteket nem szeret az nlc. Engem mostanában nem dobál ki. Igaz mentegetem 2-3 mondatonként, hogy ne kelljen előröl kezdeni.

    Nem is csodálom, hogy egyre kevesebben járnak a fórumra. A képek már meg sem jelennek, fel sem teszem.

    Ági!
    Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás. Én sajnos már nem mehetek sehova. Azért egészen jól átvészeltem ezt a nyarat is, a nagy melegeket. Még 2-3 hét és hűvösebb lesz. 

    A kertben mindig van munka. Tavasszal, nyáron és ősszel is. Télen pedig ha esik a hó akkor a hólapátolás.


    előzmény:
    Kövesdiági (82321)
    2020-08-20  17:55
  3. 2020. augusztus 20. 18:1282324.

    Na  - csak kidobott....csak az iskolakezdésről filozofáltam....DE örülök, hogy ennyit is sikerült megtartani...Majd jövök...

    előzmény:
    Kövesdiági (82323)
    2020-08-20  18:04
  4. 2020. augusztus 20. 18:0482323.

    Nem csodálkozom, hogy nem megy az AVON....mindenféle kereskedelem lanyhult, kivéve az élelmiszer....Nem megy se a ruha, se a cipő, se a kozmetikum....Nem megyünk sehova, mert semmi lehetőség  - arra nem kell költeni....


    Majd , ha egyszer vége lesz.....Lenne már!  Jön az iskola  - csak bonyolódik a helyzet!

    előzmény:
    Kövesdiági (82322)
    2020-08-20  18:01
  5. 2020. augusztus 20. 18:0182322.

    Ha röviden írok, nagyobb az esély a megmaradásra....bár van, amikor KÖZBEN kattan egyet, és kidob...


    Via  - jól be lesztek szorítva a lifthiány miatt!   Én is utálok lépcsőzni...már a 3ra kiköpöm a lelkem....Félórát lihegek...


    Ibolya  - nagyon szorgalmas háziasszony vagy! Én is szoktam paradicsomot főzni....nagyon szereti a férjem is, fiam is....csak úgy, meginni. Most van ugyam 4 tő paradicsomom- de az csak enni elég...Én most a FÜGÉT főzöm már....Folyamatosan érik, csak én és a fiam esszük...Nem bírjuk megenni - mielőtt megromlik - berakom befőttnek. 


     

    előzmény:
    Kövesdiági (82321)
    2020-08-20  17:55
  6. 2020. augusztus 20. 17:5582321.

    Sziasztok ! Megvagyok még  - de valóban az állandó KIDOBÁS miatt nem strapálom itt magam...Mondanak a hozzáértők több trükköt a megmentésre  - de nekem nem megy...


    AMÚGY  - jót nyaraltunk RIMINIBEN, nagyon jó volt - MINDEN!   A férjem kibírta  - magához képest JÓL VAN!  Én is  - igen , teszem a dolgom állandóan, a háztartásbam a kertben...., járok már görögtáncolni....

    előzmény:
    drvia (82320)
    2020-08-18  08:22
  7. 2020. augusztus 18. 08:2282320.

    Szia Ibolya!
    Ági elmaradt, biztos sok dolga van, vagy unja már a kidobálóst. Engem nem dob ki a rendszer, legalábbis mostanában már nem. A képek viszont amiket feltöltök nem látszanak. 

    Ma jön a Spar-szállítmányom. Ebben a hónapban remélem már nem kell rendelnem semmit. Szeptemberben viszont leállítják a liftet, mert nagy felújítás lesz és 1 hétig (remélem nem tovább) csak gyalog lehet feljönni. Az 5.-re viszont nem hozzák fel a pakkot, tehát az az idő kiesik a vásárlásból. Majd úgy oldom meg, hogy mindenkinek jó legyen. Akik fentebb laknak, azok a másik lépcsőházban lifttel felmennek a tetőre és ott átjönnek, majd a lépcsőn lefelé nekik könnyebb a közlekedés. Nekem lefelé sokkal rosszabb, tehát nem mászkálok amíg készen nem lesznek a lifttel.

    Valamit főzni kellene, de még ötletem sincs, hogy mit ennék. Fáj a fejem is, már bevettem egy gyógyszert. Semmihez nincs ma kedvem. Legalább nincs az a dög meleg. Még 2 hét kánikula várható aztán jönnek a hűvösebb napok. 

    A héten adom le az avont. Nekem is nagyon kevés megrendelésem van. Az egyik vásárlóm elköltözött vidékre és beteg lett, megműtötték, nem tud rendelni, mert nem tud érte jönni. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82319)
    2020-08-17  15:04
  8. 2020. augusztus 17. 15:0482319.

    Szervusztok


    Ma a kozeli piacra mentem,10 kgaradicsomot vettem esmeg is foztem,na ettol a gondtol is megszabadultam,meg padlizsant kene vegyek,malnat es afonyat,majd szeptemberben besztercei szilvat.


    Mit dolgoztatok ma?


    Nagyon keves rendelesem van,miota 18 eve avomozom,1xsem volt ilyen keves.


    Legyen wzep delutanotok.

  9. 2020. augusztus 15. 12:0882318.

    Lányok! Nagyon megcsappant a kedv az íráshoz. 

    Nos azért írok, hogy legyen mit olvasni. Nekem nem tűnik el, mert másolok.
    Képeket próbálok csatolni, de az eltűnik. 
    Ma nem főzök, mert maradt tegnapról, ugyanis a barátnőm tegnap hozott egy jó nagy adag csülkös bablevest, amit ugyan tegnap 2 részben meg is ettem, de a tegnapi tésztás kajám megmaradt mára.
    Megjött a kolbászposta szállítmányom is. Olyan gyönyörű erdélyi szalonnát hoztak! Hurkát, kolbászt, zöldséges-aszpikos csirkemellet, disznósajtot, bacon-kockát, löncs húst, rendeltem. A fele a fiamé lesz és a barátnőm is rendelt.
    Kedden meg jön a SPAR szállítmány. Onnan főleg zöldség, tej, ásványvíz, sajt, kenyér lesz. Aztán az augusztusi költekezés befejezve.
    Hogy bírjátok ezt a meleget? Már csak 2 hét és enyhülni fog, legalábbis a meteorológia szerint. 
    Ági a FB-on serénykedik, mert itt mindig kidobja a rendszer.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82317)
    2020-08-11  10:50
  10. 2020. augusztus 11. 10:5082317.

    Szrvusztok


    Ma a zoldsepiacon voltam,dragasag van,de igy is vettem gyumolcsot.


    Agi


    Ugy latszik elhagytal minket,tudom,hogy a kertes hazban sok munka,Ferjed hogy van,maradt egyedul mig te a tengeren voltal?


    Via


    Mit fozol mara!?nekunk meg van toltottpaprika levesunk,melle dioslaskat fozok.

  11. 2020. augusztus 10. 15:4282316.

    Szia Ibolya!

    Én benézek naponta, de nem láttam, hogy írt volna valaki. Azt láttam, hogy írtál, de lusta voltam írni. Vártam talán Ági is ír valamit.

    Tegnap itt nagy vihar volt. Valahol a közelben csapott be a villám, mert nagyot szólt és azonnal dörgött is. Alaposan megijedtem, még az íróasztal is beleremegett. Olyan erős szél fújt, alig tudtam bezárni az ablakokat. Kb. 20 percig szakadt az eső és orkán erejű szél fújt, aztán mintha elvágták volna megszűnt és kisütött a nap. Baromi magas páratartalom és nagyon meleg lett hirtelen. Éjjel is meleg volt, alig aludtam valamit. Hajnalra kicsit jobb lett, de ma megint borzalmas meleg van.
    Tegnap főztem délelőtt, folyt is rólam a víz rendesen. Ma legalább nem kellett főzni, mert jó sok cukkinifőzeléket főztem és még vacsorára is maradt. Holnapra még van ebéd, de vacsorára valamit kreálnom kell.

    A héten leadok felvágott megrendelést és hétvégén pedig a SPAR-tól rendelek. Aztán a jövőhéten leadok avon megrendelést is.
    Annyira hiányzik a tenger.....szomorkodom, hogy nem tudok pancsikálni.



    előzmény:
    Ibolyka43 (82315)
    2020-08-10  10:36
  12. 2020. augusztus 10. 10:3682315.

    Szervusztok


    Hat mar nem akartok irni?5 napja egyikotok sem irt.

  13. 2020. augusztus 5. 16:0782314.

    Szervusztok


    Ritkan jovok,felbosszant,hogy elszall az iras.


    Faradt vagyok,sokat cipelek,mosok,fozok es takaritok,itt vannak az eltevesek,kellene paradicsomot fozni,padlizsant sutni es piros kapiat is szoktam sulve eltenni.


    Meg itthon vannak a lanyo ek,hazaerve majd karantenban lesznek 2 hetig.


     


    Az avon rendeles csokkent,agusztus mindig ilyen.

  14. 2020. augusztus 5. 11:5282313.

    Szia Ági!

    Már vártam az úti beszámolót. Anyukám járt Riminiben és San Marino-ban, elhiszem, hogy szép és élményekben gazdag út volt neked is. Én nem jártam arrafelé. 
    Az olasz konyha, egészen más mint amit mi megszoktunk. Én imádom és meg kell szokni, hogy a tészta nem teljesen puha, mert aldente-ként főzik. Imádom a ropogós tésztát, nekem nagyon bejött. A halat nem eszem, azt nem tudom milyen, bár a tonhalat megeszem, de ott sosem eszem tengeri herkentyűket.
    2016-ban amikor a barátnőmmel jártam ott ők ettek az olasz barátnőmmel kagylót, én csak paradicsom salátát.

    A tenger még szeptember végén is nagyon jó meleg, mindig szeptemberben mentem, mert akkor nincs tömeg, és jóval olcsóbban lehet szálláshoz jutni.
    A lényeg, hogy jól érezted magad. A férjed is volt, vagy ő itthon maradt?
    Ibolyánkkal mi lehet? Mostanában nem látom.

    előzmény:
    Kövesdiági (82312)
    2020-08-04  07:49
  15. 2020. augusztus 4. 07:4982312.

    Sziasztok Lányok!  Nem is jöttem még ide , mert a MÁSIK CSOPORTBAN is , ahol vagyok vagy 10 éve- mindenki dühöng, hogy elszáll az iromány...Csak röviden érdemes írni. 


    Nagyon jó volt a TENGEREN!  Óriási az üdülüváros, vagy 300 szálloda-nem nagyok, 30.40 szobások...Lehet napozóágyakat venni....másfél -2 órákat úsztam, szórakoztam a vízben az unokáimmal. Vízalatti úszóversenyeket rendeztünk, Gerda 28, Iván 27, Erik 22 karcsapást képes tenni a víz alatt...Megtanítottam lebegni, a víz tetején  - óriási volt és CSEND! Nagyon jó idő volt végi-felhő sem zavart. Kirándultunk SAN MARINŐBAN, RIMINI nagyvárosban---, de leginkább strandoltuk, este pedig karnevál- össznépi vigadlom volt az utcákon éjfél utánig...A kaja nekem rémes vilt, ízetlen, a tészta fövetlen, a hal nem ropogós-csak párolt...DE JÓ VOLT!

  16. 2020. július 26. 15:5582311.

    Itt is hasonló az idő, mint nálatok, de ma nincs nagyon meleg. 

    Az avon nekem már megjött a héten, a barátnőmét várom majd szerdán, mert ők most nyaralnak. Én szoktam leadni neki is és hozzám hozzák, ő meg érte jön. 2 emelettel feljebb laknak, de napközben ő alszik a többiek dolgoznak, így én veszem át.

    Nálam ma gombapörkölt van tésztával. Majd a héten sütök valamilyen husikát. 

    Ági biztos pancsikál a tengerben. Jó lenne nekem is egy pár nap a tengerparton, de sajnos messze van és már nem tudok odautazni. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82310)
    2020-07-26  12:09
  17. 2020. július 26. 12:0982310.

    Szervusz  Via


    Agi lubickol a tengerben,gondolom mo idot kapnak.


    Nalunk oszies az idojarad,reggel huvos van,delben meleg.


    En vegzem a mindennapi teendoimet,mosok,takaritok,bevasarolok.


    Penteken temetoben voltunk a baratnommel,visszafele egy cukraszda teraszon fagylaltoztunk


    Nagy gond nekem a fozes,de mara fokhagymas leves es cs.mell prezlisen es krumplifozelek baberlevelesen.


    Nincs kedvem sutni.


    Kedden irta az avon,hogy jonnek a dobozok,kivancsi vagyok,hogy elkuldi oket egyszerre vagy kulon-kulon.


    Neked volt rendelesed az ujbol?


    Legyen szep vasarnap delutanod.

  18. 2020. július 26. 11:4082309.

    Szia Ibolya!
    Most ketten maradtunk, de Ági is hamarosan itt lesz és mesél. Gyorsan elszalad az a pár nap.

    Mi újság veled? Felétek milyen idő van? Itt egyik nap esik és hűvös van, ma süt a nap és holnapra már 33° láttam a neten, de csütörtökön megint felhők jönnek. Ez a nyár már ilyen lesz, de nem is bánom, ha már nem utazhatok el valamelyik tengerhez.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82307)
    2020-07-23  19:17
  19. 2020. július 26. 11:3782308.

    Ági!

    Élvezd a tengert, a napsütést, a pihenést! Csak te mentél, vagy a férjed is ment veled?  Itt a héten talán jó idő lesz, de Olaszországban a héten napsütés és 32° amit a neten láttam. Néha lesz kis eső, de talán kell is egy kis lehűlés, hogy felfrissüljön a levegő. Vigyázzatok az úton oda és vissza. Jó pihenést!

    előzmény:
    Kövesdiági (82306)
    2020-07-23  15:41
  20. 2020. július 23. 19:1782307.

    Jo pihenest es szorakozast kivanok.

    előzmény:
    Kövesdiági (82306)
    2020-07-23  15:41
  21. 2020. július 23. 15:4182306.
    Sziasztok!  Az a baj Via, hogy én nem tudom/nem értem azt a bizonyos mentés/másolást...tehát nem tudom megakadályozni az "elszállást"! Ha itt a fiam, nem jut eszembe, hogy megmutassa - nem gépezünk, ha itt van.
    Megyek,nyaralni!A lányomék 2 kisebb gyerekkel/9,11 évesek/,A fiam és Iván, a lányom barátnője+ az Anyukája. 2 kocsival megyünk - RIMINIBE.   Szálloda 3 csillagos-teljes ellátás, 5 perc a tenger...

    Holnap indulunk Pestre-aztán irány az ADRIA!   Majd mesélek!   nem tudom, miért lett kicsi a betű....

    előzmény:
    drvia (82304)
    2020-07-21  18:47
  22. 2020. július 22. 12:1982305.

    Szervusztok


    Most nalunk kezdtek a lakasfelujitast,furnak es verik le a falat,hosszas munkamenet lesz,mert csak 2 szemely dolgozik.


    Ma szep idonk van,nincs nagy meleg 19 fok,de fo,hogy nem esik az eso.

  23. 2020. július 21. 18:4782304.

    Na a képek lemaradtak....a sült nokedliről csatoltam képeket.

    előzmény:
    drvia (82303)
    2020-07-21  18:44
  24. 2020. július 21. 18:4482303.

    Helló lányok!

    Valahogy benneteket nem akar az nlc, mert engem nem dobál már ki. Vagy érzi, hogy másolok és inkább hagy írni.

    Bolond az idő. Éjjel hűvös van, nappal fülledt meleg. Mára vihart mondtak, de itt 7 ágra süt a nap.

    Ebben a hónapban már nem kell vennem semmit, max. kenyeret, ha az nem lesz elég amit ma hoztak.
    Tegnap jött a Tesco majdnem 15 ezret fizettem, ma a Spar, itt is majdnem 10 ezer volt a vége.Vettem sárgabarackot, de még kő kemény, a mai őszibarack is beton. Gyönyörű oldalast és darált hús hoztak, be is pakoltam a fagyasztóba.
    Tegnap főztem egy kis húslevest csirkeaprólékból, mert már nagyon leves ehetnékem volt. Vasárnap túrógombóc, ma pedig a sült nokedlit. Jött az unokám befizette a csekkeket, meglátta a sült nokedlit. Kérdezi: mama ez mi? Mondom neki egyél belőle. Kérdezi vihetek? Pakolt magának. Vettem az állatkáknak répát, uborkát, paprikát, salátát, céklát, almát nem hoztak.
    Van a Tesco-nak egy nagyon finom reszelt céklája, üveges. Rengeteget meg tudok enni belőle. Vettem is 2 üveggel, de gyorsan el fog fogyni már tudom. Olyan rossz, hogy nincs kamrám, mert annyi mindent vennék, de nem tudom hova tenni.

  25. 2020. július 21. 08:5182302.

    Szervusztok


    Ugy latszik,hogy fel akarjak szamolni a Forumot,sok akadalyt gorditenek,hogy joszandekbol hagyjuk itt.


    Keveset irok,mert elszall.


    Sok eso van,pedig meg nyar van es melegnek kellene lennie.

Címlap

top