Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2020. augusztus 31. 09:4782351.

    Helló lányok!

    Vagyok ám csak mostanában lusta vagyok. Délután kicsit lepihenek, mert bedagad a lábam és fáj. Kicsit nézem a TV-t, de van hogy elszunyókálok.
    Ági!
    Jobbulást a férjednek, biztos jobban érzi magát, ha már hazament.

    Ibolya!
    Még bele sem fogtak a lift szerelésbe. Majd kiírják mikorra tervezik. Szerintem csak szeptember vége felé kezdik a munkálatokat.



    Szombaton megjött a nagy Tesco szállítmányom. Sok gyümölcsöt rendeltem. Már nagyon hiányzott, hogy nem volt itthon semmi gyümölcs.
    Vettem, barackot, szőlőt, szilvát, sárgadinnyét, banánt és 1 kg datolyát. 
    Aztán a sok zöldség...óriási sárgarépa, cékla, paprika, paradicsom, erős paprika, uborka, karalábé, gomba, saláta....
    Rendeltem a barátnőmnek krumplit, hagymát, tejfölt, tésztát, sárgarépát. Képzeljétek....akkora répákat hoztak, hogy csak néztem nagyot. A legkisebb is 20 cm-es volt. A legnagyobb 55 cm. 2db-ot adtam az unokámnak, mert az állatkáknak is rendelek kaját.
    Holnap jön a Spar szállítás, onnan rendeltem darált húst, felvágottat, főzőzsírt, joghurtot, kalácsot, kenyeret, mélyhűtött gombócot, mert már régen ettem. Most legalább 2 hétig nem kell semmit rendelnem. 

  2. 2020. augusztus 30. 16:0682350.

    Szervusztok


    Tegnap foztem huslevest es toltottkaposztat,holnapra  is maradt.


    Befejeztem az elteveseket,kovetkezne a nagytakaritas,de elobb zuhanykabint cserelunk es az nem kis munka.majd utana szepul a lakas,nem lehet szakembert talalni,akit kaptam,mar 2x iberte,hogy jon megnezni,dejeg nem jelent meg 1 hete.


    Via


    Elkeszult a lift?


    Agi


    Ferjed haza tud menni egyedul,vagy utana kell menned?

  3. 2020. augusztus 29. 15:3382349.

    Ma nem megyek Miskolcra - látogatóba  .....egyrészt, mert tilalom van, és amúgy sem mentem volna - mert , magához képest jól van a férjem, beszélünk telefonon..., hétfőn jön haza....

    előzmény:
    Ibolyka43 (82348)
    2020-08-27  20:12
  4. 2020. augusztus 27. 20:1282348.

    Szervusztok


    Ma paradicsompaprikat vettem,nalatok pritamin,5 kg,eltettem savanyusagnak,holnap vennek besztercei szilvat,ga kapok,izet  foznek,ezzel bezarnam az elteveseket.


    Szep idonk volt,jovo hettol lehules varhato.


    Aludjatok jol,almodjatok szepeket.

  5. 2020. augusztus 27. 18:0182347.

    Sziasztok! 


    Finomak lehetnek ezek az inyencségek!   Én is csináltam már padlizsánkrémet....a lányom + én szeretjük!


    Ma megint füvet nyírtam: az utcán / a ház előtt/ és a nagyudvaron....Muszáj  hetente, 10 naponta, mert minél nagyobb, annál nehezebb kezelni....Lassan ősz lesz....Sosem gondoltam, hogy várni  fogom.... Régen megoszlott, míg ketten csináltuk.  A napszámosnak 1000ftos az óradíja....Annyiért én is lenyírom. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82346)
    2020-08-25  12:37
  6. 2020. augusztus 25. 12:3782346.

    Mig sultek a paprikak,elkeszitettem a szilvasgombocot es a nudlit.


    El is faradtam,kicsit lefekudtem pihenni,varom az avon csomagot.

  7. 2020. augusztus 25. 12:3482345.

    Telen najonez,reszelt hagyma,so.kis ecet,bors kerul bele.ez a padlizsankrem,telen,nyaron finom.


    A paprikat.negsitottem,fazekba tettem,megsoztam ,kefedtem,hogy puhuljon,.1 ora.mulva vizzel lehamoztam es tasakokba tettem a fagyasztoba.


    Telen ecetes,cukrosvizzel felontom


    Savanyusagnak kituno


     

  8. 2020. augusztus 25. 12:2982344.

    A padlizsant negsutom.nyilt gazlangon ,megpucolom vizes.kezzel.majd lapitora teszem,hogy csorogjon.ki a leve.,utan osszedarabolom aprora,inkabb.csak kaparom najd csonagokat keszitek belole es kefagyasztom.telire.


    A 6 kg.bol 5 kis csomag lesz

  9. 2020. augusztus 25. 12:2582343.

    Szia Ági!

    A mediterrán országokban sok helyen kedvelt étel a padlizsán. Török konyhában is. Amikor ott nyaraltam volt mindig párolt vagy sült padlizsán, cukkini, és sok sok zöldség. 

    Ibolya a padlizsánból és a kápia paprikából készíti a padlizsánkrémet. 


    A liftet még nem kezdték felújítani. Majd valamikor szeptemberben kezdik. Előtte időben ki lesz írva, hogy fel tudjanak készülni az emberek a liftnélküliségre.

    Azért szörnyű, hogy 75 év felett már nem érdemli meg egy ember, hogy tovább éljen. Majd ezek a politikusok is megkapják a sorstól a nekik járót.

    előzmény:
    Kövesdiági (82341)
    2020-08-25  11:58
  10. 2020. augusztus 25. 12:1982342.

    Szia Ibolya!
    Padlizsánkrém készül. Imádom, de én sosem csináltam. A nagymamám csinált mindig és pirítósra kentük. 

    Most gyümölcshiányom van. Nincs itthon friss gyümölcs és a lány unokám sem ér rá, hogy hozassak vele. 

    Olyan szörnyű, amikor valaki nem tud sehová menni és rá van kényszerülve mások segítségére. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82340)
    2020-08-25  09:24
  11. 2020. augusztus 25. 11:5882341.

    Sziasztok!


    Ibolya  - Te mit csinálsz a padlizsánból?  Olaszországban minden ebédnél ott volt a padlizsán valamilyen formában, szeletelve-bundázva ,többféle képen  - én mindig ettem belőle  -sőt én ettem meg az egészet.  És a paprikából is csináltok valami krémet....


    Na - a férjem már túl van a beültetésen....nem volt nagy ügy....A felkarjába ültették a szerkezetet, ami a művese kezeléshez kell...Szerintem a szervátültetésre nem fog sor kerülni.  Egy évbe tellett, míg a rengeteg vizsgálatot elvégezték /a  sok várakozási idő miatt/....és kezdheti elölről, ami persze nem megy a VÍRUS MIATT SEM....és lassan 75 éves lesz, az a korhatár....és egyre rosszabb fizikai állapotban van....


    Via - dolgoznak a liftesek? 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82340)
    2020-08-25  09:24
  12. 2020. augusztus 25. 09:2482340.

    Szervusztok


    Nemreg jottem a zoldsegpiacrol,vettem 6 kg padlizsant,20 dr kapia paprikat,kaposztyt, csemege kukoricat,gorogdinyet.


    Delre szilvasgombocot keszitek,estefele megsutom a padluzsant es a kapiat.

  13. 2020. augusztus 24. 13:5182339.

    Új hét....Ma itt is meleg van még, de már nem annyira mint a hétvégén. 
    Most jön a vénasszonyok nyara. Szeptember közepéig biztos jó idő lesz. 21.-ig még 21° aztán jön a lehűlés.

    Tegnap főztem lecsót és hozzá rizst, mert ma töltött paprikát készítettem és ahhoz is kellett rizs.
    Főztem krumplit és krumplipüré lett belőle, meg csináltam hagymás virslisalátát. Holnap nem kell főzni.

    előzmény:
    Kövesdiági (82335)
    2020-08-23  16:47
  14. 2020. augusztus 24. 13:4682338.

    Gyerekkoromban nekünk is volt 2 őszibarack fánk. Későn érő fehér húsú barack volt. Mindig tele volt tetűvel, apám permetezte szappanos vízzel. Azt nem szereti a tetű. A rózsabokor is állandóan tele volt tetűvel, az is kapott a szappanos vízből.
    Nagymamának volt sok gyümölcs a kertjében. Sorban értek....sárgabarack kezdte, aztán jöttek sorban egészen őszig a szőlő és a birsalma. A piacon is mindig csak  a szezonban lehetett zöldséget, gyümölcsöt venni. 

    Akkoriban a füge nem volt elterjedt a kertekben, bár a szekszárdi rokonoknál volt egy hatalmas fügebokor, de ősszel érett rajta a füge én akkor már Pesten voltam. Ettem viszont sok őszibarackot, körtét, szilvát, szőlőt amikor ott voltam. Ha nem volt kedvem velük menni, a konyha zárva volt, azt mondta a Kató néni, ott a kert egyél amit akarsz, ha éhes leszel. Ettem is a répát, karalábét. A mai napig szeretem a nyers zöldséget.

    előzmény:
    Kövesdiági (82334)
    2020-08-23  16:43
  15. 2020. augusztus 24. 13:3282337.

    Sziasztok!   Új hét, új dolgok!


    A férjem holnap megy kórházba, a héten ott lesz. A művesekezelésre készítik elő.   Holnap ktakarítok-kimosok mindent a szobájában, majd szerdán megyek be, bár biztos nincs látogatás...de lent az ambulancián  lehet találkozni....+ persze rtelefonom beszélgetni....

    előzmény:
    Kövesdiági (82336)
    2020-08-24  13:28
  16. 2020. augusztus 24. 13:2882336.

    előzmény:
    Kövesdiági (82335)
    2020-08-23  16:47
  17. 2020. augusztus 23. 16:4782335.

    Ma nálunk délelőtt még dög meleg volt, aztán délután beborult, és volt egy 10 perces zuhancs...lehült a levegő, de bent  meleg van, 27 fok!   Inkább follyon rajtam a víz, mint fázzak!

    előzmény:
    Kövesdiági (82334)
    2020-08-23  16:43
  18. 2020. augusztus 23. 16:4382334.

    Sziasztok!    IGEN, a kertes házzal járó sok munka egyetlen,  DE NAGY előnye, hogy IGAZI gyümölcsöt eszem!   Ez egy régi ház, kb. 80-100éves, mert már szabályos -egyenes utcák vannak felénk, nem össze-vissza-girbe-görbe, mint a "belvárosban"! Így a fák, a gyümölcsfák is öregek, némelyek....De már sok kiszáradt, helyette újakat ültetett a férjem. Már 18. éve lakunk itt. Van régi körte, birsalma,sárgabarack,  a szomszédban az a régiféle őszibarack is....A többség már új..., a sok bogyós bokor is....mindenféle van. A füge vagy 5 -6 éves....tavaly volt már sok, meg most...de rengeteg még a kicsi-zöld, így nem lehet még ládaszám szedni....

    előzmény:
    drvia (82333)
    2020-08-23  15:18
  19. 2020. augusztus 23. 15:1882333.

    Szia Ibolya!

    Sajnos a liftet fel kell újítani, mert a házunk már 40 éves és mindig csak részlegesen lett felújítva. Törvény írja elő az ilyen javítást. 
    Van olyan ház, ahol 3 hétre zárják le, nálunk 1 hetet mondott a vállalkozó. Elsősorban azoknak rossz, akik fentebb laknak, van kutyájuk, mert a kutyusokat legalább 3-4 alkalommal le kell vinni. Egy öregecske kutyus már nem tud le-fel lépcsőzni a IX. X.-re.
    Én azt az 1 hetet kibírom, nem megyek úgysem sehová. Az áruszállítást is majd időzítem, hogy az a hét kimaradjon. Biztos nem halok éhen.  A kisebbik fiam már bejelentette, ha jönne, nem fog a tetőn át mászkálni, feljön gyalog. Ők is az V.-en laknak.

    Ma lecsót főztem és főztem külön rizst, mert holnap töltött paprika lesz, abba meg kell a rizs. Én mindig megfőzöm előre, mert egyszer nyers rizst tettem a töltelékbe és a közepe nem főtt meg rendesen a gombócnak. 
    Tegnap pedig diós tésztát ettem, mert amikor káposztás tésztát főzök, mindig elmentek egy kis adag tésztát, ha a káposztás tészta elfogy az üres tésztára bármit lehet tenni. Az ilyen dolgokból mindig többek főzök és lehet variálni.
    Szerdán jön az avon és a pedikűrös, remélem nem egyszerre jönnek. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82331)
    2020-08-22  05:25
  20. 2020. augusztus 23. 15:0982332.

    Jaj Ági az a fügebokor!  Ha a közelemben lenne, már nem lenne rajta semmi. Sajnos itt a közelben nincs fügebokor, pedig olyan jó lenne egy nagy láda fügét befalni. Anyukámnak volt egy kis fügefácskája, de egyik télen sajnos kifagyott.
    Én egyébként is gyümölcsmániás vagyok. Minden nap ennék gyümölcsöt, de sajnos itt a közelben nincs semmi, az unokámat meg nem akarom állandóan vegzálni, hogy hozzon. Már olyan régen ettem málnát, egrest, és gyerekkoromban az eperfa, fehér vagy lila termését. Jaj de szerettem. Annyit meg tudtam enni. Manapság csalódás minden gyümölcs. Az alma, körte héja ehetetlen, a barack savanyú vagy íztelen. A szilva sem magyar és semmi íze. A szőlő is külföldi, vagy tele van maggal, vagy savanyú és még drága is. A banán, narancs unalmas. A többi trópusi gyümölcsnek csillagászati ára van. 1 db karambola (csillag gyümölcs)800.-Ft, a sárkánygyümölcs már 1.200.-Ft 1 db. A licsi néha kapható, de az is 1.200.-Ft körül van kilója, ha veszek fél kg-t, azt 2 nap alatt megeszem.  A mangót, ananászt is meg kell enni, ha megkezdem, de az is 600.-Ft-700.-Ft 1 db.
    Szóval egyél sok gyümölcsöt......ha ha ha!  A füge is 1 db 99.-Ft, nekem egy nagy ládával kellene, az megfizethetetlen.
    A fügelekvár már annyira nem jön be, mert nekem túl édes, de palacsintában azért megenném.

    előzmény:
    Kövesdiági (82329)
    2020-08-21  10:46
  21. 2020. augusztus 22. 05:2582331.

    Szervusztok


    Agi


    Ugyes vagy,hogy almaspitet sutottel,nalunk a hulloalma is 400 ft,annyi ,mint a kulfoldi.


    Via


    Az nem jo,ha nincs lift,de utana sokaig mukodni fog,nalunk nincs lift,eleg nehez nekem a bevasarlas.


     


    Ma egy keves rendrakas lesz es fozes,de meg nem talaltam ki,hogy mit...

  22. 2020. augusztus 21. 16:1582330.

    A ZÖLDEKET /nem a töldeket/    leszedem a fagyok előtt...és azt is megfőzöm, ill. befőzöm kompótnak.    Olyat is olvastam, hogy bevágva a zöld-fügéket, belerakni egy kisdarab csokoládét - és megsütni sütőben....az is nagyon finom lehet...


    Ma almáspitét sütöttem. Van egy fiatal almafánk is....a sok lehullotat "hasznosítottam " lereszeléssel  !

    előzmény:
    Kövesdiági (82329)
    2020-08-21  10:46
  23. 2020. augusztus 21. 10:4682329.

    Sziasztok! Legújabban ide is be kell jelentkezni...eddig csak a zárt csoportba kellett----Igen, engem kidobál és nem tudom a maradós trükköt...


    NYÁR VAN veszettül. Voltam vásárolni....holnap rakottrumplit akar a férjem....Ő játszik vele - én nem szeretem, se a kolbászt+ tojásallergiám van...


    Majd tökfőzeléket eszem...


    Óriási fügefánk/bokrunk van. Már tavaly is volt rajta sok, most  - rengeteg. Érdekes....folyamatosan érik, napi 5-10-15...Mikor sok van -berakom. Még november is volt tavaly....végül a töldeket is leszedtem  - kicsit tovább főztem...nagyon kellemes....

    előzmény:
    drvia (82328)
    2020-08-20  19:35
  24. 2020. augusztus 20. 19:3582328.

    Na szépen kidobott, de sikerült visszaszerezni az írásomat és elküldtem.

    Az avon....hát tegnap adtam le a megrendelést, nagyon kevés, igaz még nyár van, nem nagyon kell senkinek semmi.

    Nekem is megjött a SPAR bevásárlásom, 15.000.-Ft-ért rendeltem főleg zöldséget, krumplit, hagymát paprikát paradicsomot, salátát, uborkát, tejet, ásványvizet, sajtot, meg a barátnőmnek pár dolgot. Ananászkonzervet nem hoztak és joghurtból is csak 5 db-ot, 13 helyett. 

    Tegnap itt volt a kisebbik fiam, ő is hozott 4 karton 1 literes ásványvizet, margarint és akkumulátort a távszabályzókba, mert lemerülőben van benne az elem. Ebben  a hónapban már szerintem nem kell vennem semmit.

    Tegnap főztem egy nagy kondér krumplifőzeléket és sütöttem rántott löncs húst hozzá. Mára még van, holnap valószínű káposztás tészta lesz.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82326)
    2020-08-20  18:53
  25. 2020. augusztus 20. 19:0582327.

    Ibolya szorgoskodik, ha kész lesz jöhet hozzám is folytatni.
    A lány unokám 4 napra lement a Balatonhoz és hétvégeként egy ismerős vidámparkosnál dolgozik. Ő nem annyira lusta mint az anyja. Remélem nem is lesz lusta később sem.Még 2 év van neki a suliból, aztán meglátjuk.

    A lift....hát sajnos eljött az az idő is amikor totál fel kell újítani a lifteket. Ha tényleg 1 hét alatt kész lesz, akkor azt ki lehet bírni. 
    A házunkban 7 lépcsőház van, akik magasan laknak a mellettünk levő lépcsőházban a lifttel fel tudnak menni a legfelső emeletre, majd a tetőn átsétálva lesétálnak a lépcsőn. Nekem sajnos az is nehéz lenne, de lehet egyszer megpróbálom.
    A házhoz szállítást pedig úgy oldom meg, hogy azt az időszakot kihagyom, megpróbálom úgy intézni, mert nem szeretnék gondot a szállítónak. A kutyásoknak lesz kicsit megterhelő, mert napjában legalább 3-4 alkalommal le kell vinni a kutyusokat és van akinek 2 van és külön-külön viszik le.

    Húúúú Ági! A füge! Imádom. Ha lenne a közelben egy nagy fügebokor, addig ülnék a közepében, míg le nem legelném az összeset.


     

    előzmény:
    Kövesdiági (82322)
    2020-08-20  18:01

Címlap

top