Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2021. február 14. 16:3982551.

    Szervusz Via


    Ugy latszik,Agi hutlen lett hozzank...


    Nalu nk  incs nagy hideg,ma -8 fok volt,ezt ki lehet birni,csak a szemettel voltam lent az udvaron,sikos a jarda,bottal mentem,holnap is azzal megyek vasarolni.


    Hozzank ritkan jon nek az unokamek,babat varnak,egesz heten dolgoznak,nem varhatom,hogy latogassanak,de ha szuksegem van valamire megveszik vagy ok vagy a fiamek aprobb dolgokat innen a kornyekrol szerzek be.


    Sza lakat megtanultam a  telefonon fizetni,orvendek  neki,hogy u7 evesen megtanultam,hiszen sok osztalytarsam idegenkedik a szamitogeptol.


    Minden vizsgalatot megcsinaltattam,miota beteg voltamhala Istennek,nincs semmi baj,sziv,epe,maj es vese is rendben.


    Te sztal neha orvoshoz menni felulvizsgalatra


    l

  2. 2021. február 13. 12:2882550.

    Szia Ibolya. 

    Ha fent van az AdBlock és mégis megjelennek a reklámok, az azért van, mert valószínű véletlen rákattintottál az engedélyeztetőre és az kikapcsolta a blokkolót. Kérd meg az unokád, hogy ellenőrizze a programot.
    Nálam is megjelenik egyes weboldalon, hogy kapcsoljam ki, mert akkor nem engedi megnézni az oldal tartalmát. Én az olyan oldalakat bezárom. Annyira nem érdekel, hogy miatta kikapcsoljam a blokkolót.

    Igen, az unokám sokat segít, de néha kissé szemtelen is. Tudod, minden kell neki, amit meglát, de én mindig mondom.....Nekem van még rajtad kívül 3 unokám és nekik is járna valami nem csak minden neked?
    Kaptam a Telecomtól egy telefont és egy okosórát ajándékba + 1000 MB-es internetet. Amikor meglátta az órát, azonnal jött, adjam neki. Mondtam, hogy nem adom, majd eldöntöm mi lesz a sorsa. Kicsit haragszom is rá, mert megrendelem a kaját és a felét otthagyja, nem kell vagy nem ízlik, menne a szemétbe.  Tegnap is kínait hozattam és a leves felét otthagyta. Akkor miért nem kért kisadagot? Ami a fogáravaló, abból azonnal mindent felfalna.Az anyja most a porcukorral, a sóval és a pirospaprikával hisztériázott. Vett egy csomag pattogatott kukoricát, meg akarta sózni és egy kis pirospaprikát rá, de az anyja elkezdett ordítani, hogy felzabálja a fűszereket. Tegnapelőtt pedig a joghurtba akart egy kis porcukrot tenni és abból is cirkusz lett. Mondta is az anyjának: *Te nem vagy normális!* Már lassan mindent én veszek neki. A héten vettem kenyeret, vajízű margarint, tejet, joghurtot, gyümölcsöt, adtam neki lisztet, tojást, mert palacsintát akart sütni és azt sem lehet. Szóval az a nő egy idióta.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82549)
    2021-02-10  17:06
  3. 2021. február 10. 17:0682549.

    Szervusztok


    Mar az idegemre megy,hogy nem olvashatok amit irnak,allandoan valamibe bele kell egyezni,hogy el tudjam olvasni,mar a jatekoknal is sok a reklam.,nemcsak a filmeknel,hiaba tette fel az unoka, a reklamblokkolot,megis nyomjak,de olyan hosszu reklamok,hogy ember legyen a talpan aki kibirja.


    Voltam az orvosnal,megnezte az ultrahanggal,nem talalt semmi komolyabb bajt,hala Istennek,kicsit emelkedett volt a verny,150/97,erre irt gyogyszert.


    Via


    Jo,hogy nalad megertore talalt az unokad,mi a baja annak a nonek,ha semitnem enged meg a gyerekenek..?


    Agi


    Jol eltuntel,legalabb a messangeren irj,hogy vagytok?


     

  4. 2021. február 10. 09:2682548.

    Halihó lányok!

    Most semmi jó nem történt. Az idő borzalom. Tegnap egész na esett. Gyorsan el is ment a nap. Ma is be van borulva.
    Gombapaprikást főztem makarónival, el is fogyott. Jött az unokám, mert imádja a gombát és az anyja nem főz, mert neki nem jó.
    Kért lisztet, mert palacsintát akart sütni, mert az anyja azt sem engedi neki.  Rendeltem egy csomó mindent a Tesco-tól és a Spar-tól. A lánynak is, mert az anyja már semmit nem enged neki. A só és a paprika is az ő bűne, ha elfogy, mert már mindent ráfog amit csak lehet. Szombaton a tescotól rendeltem, abban is volt pár dolog amit az unokámnak rendeltem és hétfőn a spartól is jött zöldség, margarin, tej, sajt, kenyér...... A zöldségekből az állatok is kaptak. Rendeltem gyümölcsöt, körtét, almát, mandarint, mangót. 
    Megint sütök valamelyik nap leveles tésztát, még nem tudom mit teszek bele. A múltkori almás, körtés, mazsolás gyorsan elfogyott. 12 db lett 2 lapból, jól sikerült. Egyszer régebben csináltam csirkéset is, csak az macerásabb.
    Ma paprikás krumpli lesz a kaja. 

  5. 2021. február 8. 03:5082547.

    Sziasztok!


    Én sem jó alvó vagyok!


    Szerencsés hetet!🍀

  6. 2021. február 7. 18:1182546.

    Agi


    Reg irtal,biztos elfoglat voltal,vagy meguntad,hogy kidob a rendszer.


    Multkor irtad,hogy szereted a halat,milyen halat eszel,sutod,vagy parolod?


    Nalunk tavaszias az ido,ugy latszik megette a farkas a telet.... .

  7. 2021. február 7. 18:0882545.

    Szervusztok


    A d.u.irtam,de elszallt.


    Via


    Tettem rendelest,megjott az uj katalogus,dragultak a tusfurcok,kremek es parfumok.


    Mostanaban minden nap tornazom es biciklizemeveset setalok is.

  8. 2021. február 7. 10:5582544.

    Sziasztok lányok!

    Látom nagyon elcsendesedett a topik. Sheriff barátunk sem jött és Gabi is elfoglalt. Ibolyával ketten maradtunk. Ági is gondolom sok dologgal van elfoglalva. Természetesen érthető, hisz a férjére figyelni kell. Remélem már jobban van.

    Nálam semmi új nincs. Elvagyok, főzök, az unokámmal néha kártyázunk. 
    Az idő is bolond. Egyik nap hideg, fúj a szél, másnap szikrázóan süt a nap és kellemes tavaszias idő. Érzem is éjjel alig alszom, nappal hulla fáradtnak érzem magam.
    Ági!
    Tegnapelőtt volt a névnapod. Boldog Névnapot!


  9. 2021. február 3. 17:2582543.

    Szervusztok


    Ma szep idonk volt,takaritottam,pizzat sutottem.


    Holnap,ha szep ido lesz,megyek setalni.


    Legyen szep estenk.

  10. 2021. január 31. 21:3582542.

    Szia Ibolya!

    Nálunk még nincs hír az oltásról itt ahol lakom. Én még várok, nem sietem el. Jól érzem magam, alig járok ki a lakásból, semmi kedvem az oltás szövődményeitől meghalni.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82540)
    2021-01-31  08:03
  11. 2021. január 31. 21:3382541.

    Szia Ági!
    Igen én régi bútordarab vagyok itt az nlc-n. Még 2006-ban kezdtem a fórumon. Beírtam egy topikba, de két undok tyúk elküldött melegebre. Rátaláltam a Kiutáltak topikra és ott kezdtem beszélgetni, majd később sok barátom lett és más topikokba is beszálltam. 
    Itt ismerkedtem meg Janka-val akivel közel laktunk egymáshoz aztán éjjelente randalíroztunk a neten. Beregisztráltam egy meleg chetre és ott folytattuk a rendetlenkedést. Persze ott is lettek barátok, sőt össze is jöttünk néha egy kis dumcsira, főzésre, bulizásra. Nem kell semmi rosszra gondolni, csak baráti társaság volt semmi szex buli.
    A Kiutáltak tagjaival a mai napig jóban vagyok. Sajnos tavaly a találkozó elmaradt a vírus mizéria miatt. 
    A meleg barátok szétszéledtek, mert megszűnt a chat és mindenki ment a maga útján. Egy lánnyal tartom a kapcsolatot, néha beszélünk telefonon, mert ő vidéken él. Nekem életrészemé vált az internet. A facebook-on moderátor vagyok, van is dolgom elég. 

    Ma főztem, mert jobban éreztem magam. Főztem egy kis csirkesegglevest tudod a farhát segges részéből. Majd rizseshúst 2 napra. Az unokám nyaggatott, hogy süthetnék levelestésztából valami sütit. Volt itthon 2 rúd tészta, alma, körte és sütöttem belőle almás, körtés, mazsolás párnákat. 12 db lett. Abból is maradt 4 holnapra. Evett is és vitt is, és maradt egy kis cukorszirupos alma-körte, meg egy kis mazsola, azt is becsomagoltam neki, mert ízlett.
    Az egy jó hír, hogy eszik a férjed. Kell is az energia, ha le van gyengülve a szervezet.

    előzmény:
    Kövesdiági (82539)
    2021-01-30  21:13
  12. 2021. január 31. 08:0382540.

    Szervusztok


    Agi


    Nalunk is oltanak,deo,yan sokan akarnak ,hogy marcius vegeig nincs hely,tehat nincs eleg oltoanyag.,a csaladi orvosok nem szivesen vallaljak  a feliratast,soķ adatot kernek,azt mondjak ,nincs idejuk ra,ezert adnak egy email cimet es ott lehet iratkozni,


    En meg nem akarom,lehet a nyaron valamikor.


    Johogy a ferjed eszik,az enyem csak levest es kalacsotnagyon ritkan mast.


    Nem tudom miert,nem  igen beszel,valami nem tetszik es napokig nem szol.


     


     


     


     

  13. 2021. január 30. 21:1382539.

    Hali!   Via - TE vagy itt az oszlopos tag, az állandó, a többiek  jönnek-mennek!   Seriff is jöhetne már, ha kiásná magát a hóból. Ma megint rémes képeket mutattak USAról  - egyik államban a víz/eső, a másikban az iszonyatos mennyiségű hó csinálja  a fesztivált!   Rémes ez az időjárás. Nincs elég bajuk az embereknek, még a TERMÉSZET is csak bajt csinál!


    Ma is ronda idő volt nálunk. Bár egy kicsit sütött a nap, de eső is esett, tegnap hó  - rémes! Jobban bírom a nyarat!


    Tegnap körömpörköltet főztem, holnap töltöttkáposztát....Eszik a férjem!  Vagy 3 hónapig alig evett  - a betegségei mellé az étvágytalanság is bejött! Már nyelni is alig tudott vizet is...,de, mióta mondta neki, a doki, hogy semmi baja se a nyelőcsövének, se a gyomrának  - azóta eszik!  Persze már leadott 2év alatt 20kilót a vesenysúlyából...


    Ibolya  - nálatok is oltják a lakosságot?   

    előzmény:
    Ibolyka43 (82538)
    2021-01-30  11:12
  14. 2021. január 30. 11:1282538.

    Szervusztok


    Kifaradtam, egjartam a piacot,levesbevalo zoldsegeket vettem,majd a  kozeli onkiszolgaloba,de mire felhuztam az emeletre,erosen elfaradtam.


    Koran wreggel megfoztem a huslevest,holnap fasirtot sutok krumplipirevel es ult kapia savanyusaggal.


    Azt hiszem nem sutok semmit, a derjemnek vettem egy mazsolas kalacsot.,en magamnak klementinato nem szereti a gyumolcsoket.

  15. 2021. január 29. 12:4782537.

    Gabikám! De örülök, hogy előkerültél...

    Tudom, hogy te nem szereted a szárnyas húst. Én meg a sertés húst nem ehetném. Azért néha rosszalkodom és eszem egy kis sült oldalast, köröm-csülök pörköltet, kocsonyát, májashurkát (a májas dolgok szigorúan tiltott). Csak ritkán eszem pont azért mert TILOS! Bizony sokszor nem alszom éjjel, ha húst eszem vacsorára, mert a köszvényes fájdalmak nagyon elviselhetetlenek tudnak lenni, ezért este nem eszem húsos kaját, csak max. egy kis csirkemellet. 



     

    előzmény:
    Gege (82535)
    2021-01-28  23:08
  16. 2021. január 29. 12:4082536.

    Sajnálatos, hogy a férjednek ennyit kell szenvednie.  Otthon legalább nyugalma van és gyorsan túl van a kezelésen. A sok utazgatás nagyon legyengíti a szervezetet, ha valaki beteg.

    A nokedli gyártáskor én alaposan kikapirgálom a tálat és azonnal be is áztatom, elmosogatok mindent. Nem szeretem, ha beleszárad. 
    Az biztos, hogy van mit csinálni a nokedligyártás után.  Igazából a nokedli és a palacsinta, amit akár éjfélkor is készítek, ha megkívánom. Gyorsan meg lehet csinálni, csak az utómunkálatok macerásak.


    előzmény:
    Kövesdiági (82534)
    2021-01-28  16:23
  17. 2021. január 28. 23:0882535.

    Viacskam, disznosegget suss tudod a csirket nem eszem

    előzmény:
    drvia (82533)
    2021-01-28  14:19
  18. 2021. január 28. 16:2382534.

    Sziasztok!


    Igen , Ibolya  - járt  a férjem hemodializisre   2 hétig . NEM BÍRTA!   Nem volt szabad inni, 60/40 volt a vérnyomása 120as pulzussal....fejjel lefelé tartották a gépben órákig....TOTÁL kikészült tőle....majd belehalt. Hetente 3x napi 10 órában nem evett - nem ivott, mert nem volt szabd...szoszo....visszakérte magát az itthoni hasi dializisre. Lassan- egy hét alatt kb visszaállt a vérnyomása...


    Én 1 tojást teszek az 1kg liszthez...tojás nélkül is megy, mint a palacsinta. Nekem tojás allergiám van.  A legjobb az egészben, az EGYSZER MOSOGATÁS. Kisadaggal is ennyi a mosatlan. Már régen csinálom, vagy 25 éve....Mióta mikrohullámú melegítő van...

    előzmény:
    drvia (82533)
    2021-01-28  14:19
  19. 2021. január 28. 14:1982533.

    Szia Ibolya!

    Én csak találomra szoktam a lisztet kimérni, nem méregetek. Kb. fél kg liszthez 3 tojást teszek. A tojás elvileg csak összeköti a tésztát, tehát nem túl sok jelentősége van annak mennyit teszel bele. Én csináltam már 1 tojással is, mert csak 1 tojás volt otthon. Ehető lett.

    Ó....a csirkesegg! Csak hülyeségből írom a csirkesegget, mert van egy barátnőm, akit cukkolok evvel, mert mindig azt mondja nekem....fúj! hogy lehet azt megenni? 
    Gyerekkoromban nem szerettem. Az anyukám ette meg, ő szerette. Egyszer a sógornőm töltött farhátat sütött és nagyon finom volt. Aztán én is kipróbáltam. Sikerült, de a családom nem volt elragadtatva tőle. A férjem szerette, de a gyerekek nem nagyon. Kiették a tölteléket és a csontos húr ott maradt. Most, hogy egyedül vagyok, magamnak 2 db-ot sütök, az nekem elég.

    Ma bablevest főztem. Volt még itthon csípős füstölt kolbász. Már elég kemény volt, hogy csak úgy egyem, hát megfőztem  a levesben. Tegnap pedig palacsintát sütöttem, mert az unokám nyaggatott, hogy mikor sütök palacsintát. 
    Vacsorára pedig rendelek csirkeburgert egy közeli étteremből. Már többször rendeltem, kiadós és finom. Ma jön az unokám, leszedi a függönyt a hálószobában és a konyhában. Megkért rendeljek neki.  Tegnap a barátnőmnek rendeltem, mert a férjének is nagyon ízlett. Majd teszek fel róla képet. Laktató óriás burger, képtelenség egyszerre megenni.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82531)
    2021-01-28  06:01
  20. 2021. január 28. 14:0682532.

    Na Ági, ha most nekem is elszáll, amit írok, akkor ismét mentéssel fogom elküldeni, hogy ne vesszen el.
    Nem értem, miért nem tudják megcsinálni, hogy ne tűnjön el, amit írnak?  

    Ezen a nokedli dolgon már én is gondolkodtam, hogy ha nagyobb mennyiséget készítek és lefagyasztom, akkor nem kell állandóan a sok szennyest mosni. Csak előveszem és felmelegítem. Nálam az a gond, hogy a fagyasztóm csak 3 rekeszes és abban nem sok minden fér el. Én dobozban tárolok, mert azt jobban el lehet rendezni, ráírom mi van benne és nem kell feltúrni az egész fiókot, ha valamit keresek. Egy dobozzal nekem elég is 1-2 étkezésre. Majd a gyümölcsök helyére lehet én is gyártok pár doboz nokedlit.

    előzmény:
    Kövesdiági (82530)
    2021-01-27  14:47
  21. 2021. január 28. 06:0182531.

    Szervusztok


    Agi


    A tegnap hosszu levelet irtam es elszallt.


    A ferjed nem dializisre jar ?regebb mintha ezt irtad volna.


    Ugyes vagy ,hogy elore gyartasz,igy amikor kell hamar megfozod.,


    A kilo liszthez hany tojast teszel?


     


    Via


    Szep kepeket raksz fel,biztos fimom is amit fozol.


    Edesanyam szerette a puspokfalatot,amit te seggnek nevezel.de elobb kivagta a zsirmirigyeket.


     


    En egyenesen utalom es mindig kivagom.

  22. 2021. január 27. 14:4782530.

    Hali Lányok!    Benéztem, bár pipa voltam, a múltkor - elszállt megint....pedig sokáig nem.....


    Ma dögre dolgoztam magam. Ma reggel jött a férjem dialízis szállítmánya is-korán kell ilyenkor kellni, mert bármikor telefonálnak , hogy itt vannak. Pestről hozzák  30 dobozban a havi ellátmányt. Volt, hogy fél7kor itt volt, de volt, hogy 11kor...Ma korán jött - fél8kor. Csak behordja  -és kész. Ha már fenn vagyok -nekiálltam az 1kg. lisztből nokedlinek....Így szoktam. Egy munkával - egy mosogatással, csak egy kicsit több idő. 6 szor szaggatom a tésztát, úgy csomagolom nylon zacskókba, hogy kb. 2személyre, vagy kétszerre megehető legyen - egy rész. Ha több kell, akkor több részt vehetek elő. A gyerekeim is szoktak vinni - ha nincs idő főzni, de sok kaja kell - egy tojásos nokedli fél óra alatt kész - a kiengedéssel együtt. Az utosó adagba krumplit reszeltem, mert a férjem sztrapacskát kért. Jót ettünk!  


    Ma nálunk tavasz van , 7 ágra süt a nap.

    előzmény:
    Kövesdiági (82529)
    2021-01-23  15:15
  23. 2021. január 23. 15:1582529.

    Már megint elszállt...

    előzmény:
    Ibolyka43 (82528)
    2021-01-23  12:12
  24. 2021. január 23. 12:1282528.

    via


    en meg vagyok mutve aranyerrel,tudom mi az,azt is tudom,hogy a banan nem jo szekrekedesre,hiszen pont attol kaptam.


    azert megyek belgyogyaszhoz mert ott ultrahangot keszutenek a hasamrol es jo latni,hogy mi van ott,miert faj tobbszor a hasam.


    vettem zabpelyhet es korpat,joghurtba teszem ehhomra eszem.


    regebb is mindig ettunk,minden nap joghurtot.a gorog joghurtot szeretem.


    nem megyek allandoan az orvoshoz,de nem szeretnem elhanyagolni magamat.


    nem szedek csak a verny,ra gyogyszert es vitaminokat.


    a baj ott volt,hogy keves vizet ,teat ittam.

  25. 2021. január 23. 10:3482527.

    Szia Ibolya!
    A székrekedésre jó a joghurt, a meleg cukor nélküli kávé, esetleg banán, de a gyógyszertárban lehet kapni különféle készítményeket, ami segít.
    Reggelente egyél meg egy joghurtot, az rendben tartja a székletet. A nagyon rostos ételek, gyümölcsök okozhatnak székrekedést. Ilyen gonddal nem muszáj orvoshoz rohanni, csak akkor kell, ha egyéb panasszal is társul. Pl. fájdalmas, szúró érzés. Az már aranyér is lehet, de azt is lehet kezelni, ha még elég korán kezded el kezelni. Reparon kenőcs, kúp. Ne az interneten kezeld magad, mert avval sokat árthatsz. Az orvos sem tud többet tenni mint felírni valamilyen készítményt, gyógyszert. Aranyér panasszal pedig sebészetre kell menni nem a belgyógyászhoz. 

    Ma nekem is főzni kell. Valószínű káposztástészta lesz a kaja. Levest már elég régen főztem, lehet holnap főzök egy kis levest is. 

    Na megyek főzök egy kávét. Későn keltem fel (8:40) és még álmoskás vagyok.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82525)
    2021-01-22  19:12

Címlap

top