Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

magyarkent a perzsa obolb

csinomjank
Létrehozva: 2006. június 19. 06:59

magyar vagyok . buszke erre . a perzsa obolben elek . ferjem arab -es ugye a gyerekeink felig azok. igy hat erre is buszke .
de hogy milyenek a hetkoznapok- milyen konfliktusokkal kell szembe nezni emiatt - arrol szeretnek meselni - beszelgetni ebben a topikban .
varok barkit epito jellegu hozzaszolassal tud valamit hozzatenni a gondolatinkhoz-aki hasonlo cipoben jar- aki egyszeruen csak kivancsi .

a topik hangneme : mersekelt - baratsagos .
  1. 2006. augusztus 2. 21:50176.
    az ellentetek vilaga . tamil halaszok az obolben .
    luxus jargany ugyanitt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. augusztus 2. 21:44175.
    az arab noi divat modernizalt valtozata - valszeg nyugati holgyikeken .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. augusztus 2. 18:26174.

    Köszönöm a leveledet.

     Azt az időt, amit rám szántál.

    De azért Írtam igy, mert ezt éreztem ki belőle. Ugyan is a jó mód, és gazdagság, nem párosulhat a magamutogató, és dicsekvő magatartással.

     Nem mindenki engedheti meg magának, hogy a világ minden tájának fenyőfáit bámulhassa a soppokban, és azt sem, hogy drága professzotok gyógyithassák a cukorbetegségét.

    Képzeljed el, hogy volt szerencsém nekem is látni sok helyen a világban a különböző csoda porcelán fákat, és mégis nekem az egyszerű zöld , a szimes gömbökkel, és a habcsókkal, és a hagyományos szaloncukorral teli az igazi, mert az a gyermekkoromat idézi.

    Elég rég  írok itt a topikon, és másutt is, de sohasem dicsekedtem azzal, hogy merre jártam a világban.Ahány ember annyi érzés, annyi szem, és szinvarázs. Nem nézem le senki izlését, és nem sértegetek senkit. Mert esetleg a sors, és az életben tanult dolgaim által nekem több van valamiből.

    Inkább megpróbálok szeretettel osztani, és megosztani ezekből azoknak, akiknek nem jutott. Ezt próbálja tenni Csinomjank is, és a többiek akik itt járnak. 

    A megjegyzésed a tükörből nem talált, mert magamat a legkevésbbé szoktam jellemezni, mindig a környezetem az aki azt megteszi, és nekik hiszek. Egy Fecske nem csinál nyarat, és még az is lehet, hogy nálam fog fészkelni. Baráti üdvözletem küldöm, és nem a rosszindulat vezérelt, hanem a leveldet próbáltam boncolni. te feldobtad a labdát, és én vissza passzoltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (172)
    2006-08-02  12:03
  4. 2006. augusztus 2. 12:28173.
    tudod ezzel az utazasszervezos dologgal az a baj - hogy -azt meg el tudnam hinni- hogy valaki ilyeneket olvas- hogy informalodjon de hogy miert erzi szuksegesnek- hogy koran reggel rosszindulattol csepego leveleket irkaljon- azt mar nem magyarazza meg .

    semmi sem magyarazza meg - hogy miert jossz egybefolytaban utanam - kulonbozo alneveken - es mikozben igy teszel - miert adod oly konnyen ki magad .vannak motivumok -melyekbol barki rajohet- hogy kivagy : cukraszati jartassag-olaszorszag istenitese - magyarok lekicsinylese .
    mit akarsz itt ? mit varsz az egesztol ?

    vagy csak egyszeruen a rombolasi vagy hajt ? tedd fel magadnak a kerdest - ugyan mit kompenzalsz ezzel ?

    en nem tudok rajtad segiteni . fordulj szakemberhez .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (172)
    2006-08-02  12:03
  5. Torolt_felhasznalo_238529
    Torolt_felhasznalo_238529
    2006. augusztus 2. 12:03172.
    Kedves szuja. Koszonom hogy irtal. Valojabn a kivancsisag vezerelt hogy beleolvassak ezekbe az arabos topikokba. Mivel szervezunk turista utakat az obolbe igy jarok arrafele eleget. Kivancsisag hogy milyen elszakadt hazank fiai elnek arrafele es hogyan latjak napjaikat hogyan elnek, tapasztalataik. Idom valojaban nagyon keves van a munkam miatt es ami van azt nem a topikok bongeszesevel foglalom el. Gondolom ez ertheto.  Keseruseg bennem aztan semmi. Ugyan mar miert lennek keseru mert nem eszek cukros dolgokat? A betegsegemmel nagyon jol megvagyok koszonom. Megtanultunk egyutt elni. Hogy kihez es hova jarok a cukromat ellenoriztetni az hagy legyen az en titkom, annyit csak hogy Europai szinten az egyeduli intezmeny es ennek a megalapitoja aki egy vilaghiru kutato orvos. Egy lehetoseg lesz majd, a sztaminalis os sejtek beultetese ami meg kiserleti fazisban van. Ugyanis akkora mennyisegu es eros gyogyszerezessel jarna ami tobbet artana mint maga a cukorbetegseg. gazdagsag? mibol gondolod? mert a fenyofa? ha szetnezel Olaszba, Angliaba es mas Europai orszagban, de meg az Usaban is vannak kulonleges karacsonyt szimbolizalo fa megoldasok. Mar tartozom valahova koszonom kerdesed. Ami legvegen meg az allitasaidat illeti a gonoszsagommal es a tanulatlansagommal, erre annyi lenne a valaszom NEZZEN MINDENKI A TUKORBE ! Induljon ki sajat magabol. Tudod eleve en peldaul a tanulatlansagom ellenere, ilyen levelet mint itt te szerkesztettel nekem, tele serto szavakkal, soha nem irnek ismeretlen szemelynek ! remelem van neked otthon jo nagy tukor ami kar hogy nem szol vissza.....  ez kritika lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173094 (169)
    2006-08-02  03:25
  6. 2006. augusztus 2. 07:47171.
    szia szuja !

    koszonom a kepeket . errefele is nepszerueka cicusok . ferjem szerint minden arab orszagban maskent hivjak a macskat.

    kuldok neked meg nepviseletet . omani nok .tajegysegenkenti kulonbozo viseletben .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173094 (170)
    2006-08-02  03:41
  7. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. augusztus 2. 03:41170.

    Köszönöm a sok élményt amiket az írásaiddal adsz, és a képeket is.

     Nem csoda, hogy a műszálas ruhák utálatosak ott. Nem is tudom, hogy miért veszik meg az anyagot egyáltalán.

    Hiszen azon az éghajlaton egyáltalán nem kellemesek. Még itt sem, mert van aki bele fullad.

    Csodálatosan szépek a ruhák, nekem az ezeregy éjszaka jut mindíg az eszembe. Innen mesevilág.

    előzmény:
    csinomjank (166)
    2006-08-01  08:27
  8. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. augusztus 2. 03:25169.

    Kedvesnek tartom, hogy végig olvasod a topikot, és még az idődet is rászánod, hogy írjál bele.

    De nem tudom eldönteni, hogy a keserűség-e, a betegséged, a gazdagságod, vagy tanulatlanság-e ami a leírt gondolataidat vezérli.

     Van benne kioktatás, ami egyáltalán nem illik bele ennek a topiknak a képébe, van benne sajnálkozás, süt belőle a gonosz rosszindulat, és a végén a beképzeltség. Úgy gusztustalan az egész leveled ahogy van.

    Nem értelek meg mint embert, mert gondolom szeretnél valahová tartozni, de az ilyen véleményekkel csak kirekesztett leszel.

    Nem bántásként írtam, és bár mikor szívesen látunk itt, de ez egy nagyon szeretetteljes békés topik, ahol nincsen helye az ilyen írásoknak, ne haragudj meg érte, csak szerettem volna ha tudomásul veszed, hogy írjál te is kellemes dolgokról, veled történt, szép, és érdekes  dologról, köldjél képet, mesélj.

    De ez nem kritika rovat. szeretettel és üdvözlettel  szuja

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (167)
    2006-08-01  15:17
  9. 2006. augusztus 2. 03:06168.

    ne haragudj - nem te agy az egyetelen ember a topikon . ha nem erdekel a gyogyulasod lehetsges modja- akkor te vagy cinikus sajat magaddal .
    ismerek cukorbetegeket-leven - hogy ez nepbetegseg az obolben -es minden informaicot szivesen fogadnak . kozismert teny- hogy a gyogyszeripar legnagyobb fejostehene a cukrobeteg-akinek mindenfele dolgokat me gkell vasarolnia - hogy ellenorizze a cukrat stb . nem erdeke a gyogyszeriparnak- hogy meggyogyulj .
    de te azert jarsz csak ide- hogy mindenkinel okosabb legyel- es nem azert-hogy valamiyen infot hozzal .
    mar megszoktuk .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (167)
    2006-08-01  15:17
  10. Torolt_felhasznalo_238529
    Torolt_felhasznalo_238529
    2006. augusztus 1. 15:17167.

    mar neharagudj de olyasmi erzesem van hogy cinikus es sertegeto vagy a vegtelensegig. Latom szereted az edessegeket es tudod is hogyan kesziteni. Talan cukraszkent dolgoztal? Gyerekkorom ota vagyok cukros. Tehat nem a kettes. Nem almom a masvilag  tehat nemerdekelnek a cukros sutemenyek. Koszonom hogy gondoltal ram es kuldenel cikket a bajommal kapcsolatosan de nincs szuksegem ra. Gondolom tobbet kutatok en es a csaladom azutan hogyan lehetne a csodat valosagga tenni es meggyogyulni.  Ha ennyire szereted a sutiket vigyazz a felesleges kilokra. A koverseg nemcsak hogy csunya de magas vernyomas, gerinc problemak, sziver es keringesi gondok, szivnagyobbodas, stb ... amiket sajna eloidez. Ami meg a mukarcsonyfat illeti. Nalunk szaraz nagymeretu faagak voltak feheren, ezust es kek porcelan diszekkel. Ilyen fajta"( karacsonyfat) lathatsz elegansabb helyeken. Csakhat ilyet elkell tudni kepzelni ...               

    előzmény:
    csinomjank (141)
    2006-07-30  05:58
  11. 2006. augusztus 1. 08:27166.

    regen sokkal szinesebbek voltak a hagyomanyos viseletek . gondolom az anyaguk sem volt olyan szornyu valasztas -mint manapsag .manapsag nok es ferfiak egyarant polieszter ruhat viselnek . polieszter-ami egyatlan nem szellozik . ezen eghajlat alatt - a leheto legrosszabb valasztas
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. augusztus 1. 08:22165.
    hat ezek a kepek- az egyiken pont nem volt szoveg egyatalan-az erdekes benne - hogy az arnyalak-aki atkel az uton hagyomanyos viseletben van.
    na jojjon meg egy kozl. tabla
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. augusztus 1. 08:19164.
    nyelvek : az obolben az angol es az arab a ketto leghasznaltabb nyelv.

    akozlekedesi tablak is ketto nyelvuek. a napilapok is vagy angolul vagy arabul kaphatoak . de van meg mas nepeknek is ujsaguk ; van tamil es malyalam nyelvu lap is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. augusztus 1. 08:13163.
    libia ? jo volna olvasni rola. nekem leginkabb az aids-el megfertozott gyerekek esete ugrik be . minel tobbet hallom az esetet mindket oldalrol annal jobban ossze vagyok zavarodva
    az egyik oldal allitasa : egy apa valami kisebb problemaval korhazba vitte kisfiat -es dobbenten vette eszre- hogy az egyik apolo injekciot ad be a gyereknek -pedig semmi szuksege nem volt ra- kesobb kiderult- hogy aids-es lett - es nem o volt az egyetlen szazaval fertozodtek meg a gyerekek. a letartoztatott bolgar es palesztin apolok orvosok bunosok

    a masik oldal allitasa ; szo sincs szandekossagrol- a fertozesek mar regen elkezdodtek - rosszak voltak a higeanias viszonyok-a letartoztatott emberek teljesen artatlanok

    kinek lehet hinni . tobb szaz gyermek mar aids-es lett -es sokan mar meg is haltak . ha a higeniai viszonyok voltak rosszak-akkor azert is valaki felelos -nem ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685213 (162)
    2006-07-31  21:51
  15. Torolt_felhasznalo_685213
    Torolt_felhasznalo_685213
    2006. július 31. 21:51162.

    Köszi a képeket, nagyon érdekesek.

    Várom a további napló részleteket.  Szerintem nagyon sokan olvassák, csak nem szólnak hozzá, mert soha nem jártak arab országban. Én sem, de a férjem 2 évet élt Líbiában és imádtam hallgatni, ha mesélt arról az országról, az ott élő emberekről.

    előzmény:
    csinomjank (160)
    2006-07-31  14:46
  16. Torolt_felhasznalo_685213
    Torolt_felhasznalo_685213
    2006. július 31. 21:39161.
    Nem tudom mire, v kire gondolsz, de megadom priviben a jelszavam. 
    előzmény:
    csinomjank (155)
    2006-07-31  05:40
  17. 2006. július 31. 14:46160.


    nehany kep karacsony kornyeken .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. július 31. 14:41159.

    szia - remelem - jol sikerul a suti . majd ertesits -kerlek !

    erdekesek-es humrosak a meglatasaid - gyere maskor is .
    csinomjank
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_811962
    Torolt_felhasznalo_811962
    2006. július 31. 09:53158.
    Köszönöm-köszönöm ( a reciket)!
    Asszem sütök egy adagot a napokban, úgy megjött hozzá a kedvem ( meg az étvágyam)
    Ami a másik felrakott sütit illeti, gondolom úgy készül mint a magyar zserbo csak nem dio hanem pisztácia a töltelék.

    Babarózsaszín szárik, stb : Váó, én most se huznék fel egy rózsaszín cuccott ( félreértés ne essék, nem a szárikkal van bajom) pedig még van jó-pár évem 50-ig. Nekem van egy gyanum, hogy ez nem mindig kultura kérdése. Lehet az illető bevásárolt bálás ruha akción és azért nem látni másban.

    Amar: Ez a 3 fa dolog jól hangzik. Az igazi fenyő cserepes?


    előzmény:
    csinomjank (157)
    2006-07-31  06:21
  20. 2006. július 31. 06:21157.
    Szia abrakadabr !

    Talaltam egy masik mille feuille receptet : 450 gramm leveles teszta kinyujtani- nagy sutlapon kisutni –es utana negy egyforma darabra vagni .

    Kremhez osszefozni a kovetkezoket : 1liter tej + 8 tojassarga+ 200 gramm mez+ 120 gramm liszt+ 50 gramm vaj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. július 31. 05:54156.

    2005 karacsony naploreszlet.

    a bevasarlokozpontokban is felalltijak altalaban a fakat . a fak zoldek- es muveszek tervei alapjan diszitve . altalaban ez arany vagy ezust szinu diszeket jelent .
    azemberek azonban itt sem kulonbek mint otthon . mert a kis fakat-amikhez konnyen hozza lehet ferni- par ora alatt"leszuretelik".
    karacsony altalaban munkanap.a boltokban angolszasz szokasokhoz alkalmazkodo edessegeket arulnak: szilvas puding -toltott pite -fatorzs .
    csak ritkan lehet csoki telapot kapni . francia szupermarketek- es most utobb japan olcso boltok polcain lehet fellelni.
    nem mindenkinek tetszik ez a karacosnyi dekoracio . vannak-akik levelet irnak a napilapnak- hogy miert engedik ezt a nyugati unnepet igy megunnepelni . hiszen sok arab elt-el nyugaton-es oket sem koszontik ramadankor .
    az erdekes dolog csakaz- hogy a legtobb kereszteny-akivel en talalkoztam- nem nyugati . vannak egyiptomi koptok - libanoni maronitak - indiai tamas keresztenyek - ortohdoxok - romai katolikusok - illetve ezen utobbiak tobbseget a fulop-szigetekrol erkezett lakossag adja .
    a nyugati lakossag kevesebb -mint 5% .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. július 31. 05:40155.
    Kedves Borneo !

    mar az elso alkalommal- hogy vedelmedbe vettel anno- is azon torom a fejem - hogy ki vagy te .
    csak tippelni tudok-es lhet- hogy teljesen tevesen .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685213 (153)
    2006-07-30  23:43
  23. 2006. július 31. 05:37154.

    kedves szuja- koszonom - hogy eljossz ide- es koszonom a kepeket szia : csinomjank
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173094 (152)
    2006-07-30  22:08
  24. Torolt_felhasznalo_685213
    Torolt_felhasznalo_685213
    2006. július 30. 23:43153.

    Szia Csinomjank!

    Csatlakoznék Nomenhez.  Én is mindig szívesen olvasgatom az írásaid, nagyon érdekesek.  

    előzmény:
    csinomjank (151)
    2006-07-30  16:33
  25. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 30. 22:08152.

    Azért mert nem írok azért élvezettel olvasok el mindent, gratulálok a csodaszép, és biztos finom is sütikhez. És ahhoz a sokoldalúsághozamennyi mindent tudsz csinálni

     szeretettel  szuja

    előzmény:
    csinomjank (151)
    2006-07-30  16:33

Címlap

top