Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasház kontra közös kép

d.panka
Létrehozva: 2006. július 25. 05:10
Sziasztok! Sürgős segítséget szeretnék kérni. Társasházban vagyok tulajdonos, sokáig rendezetlen volt a közös képviselő ügye. Most megválasztottunk egyet, aki rendelkezik olyan vizsgával, ami ehhez szükséges, de sok problémánk van vele. Két nap múlva összehívja a gyűlést, és szeretnénk megtudni, hogy mit tehet és mit nem. Pl. piti munkákat több százezer forintos tételben végeztet a beleegyezésünk nélkül. Egyszerűen azt mondta, életveszélyes a házunk, és ezért kivett 200.000.-Ft-ot a kasszából önhatalmúlag, ebből egy ismerős céget bízott meg. Szakértői vélemény nincs, azt mondta, azonnal kellett döntenie, mert életveszély állt fenn. Jelen pillanatban az egész tetőteret szeretné átjátszani állítólag a mi érdekünkben, hogy abból szigeteljük a házat, és kívülről be legyen színezve. A ház statikailag most is labilis, pl. a plafon repedéseit egy lakásban se tudják megszüntetni.
  1. 2006. július 26. 14:4528.
    Köszi a jókívánságot!  Panka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_211536 (26)
    2006-07-26  14:24
  2. 2006. július 26. 14:4127.
    Nem bántottál meg egyáltalán. Ha a korábbi írásomat visszanézed, én pont ugyanezt írtam, amit Te: az emberek megszokták, hogy állambácsi atyáskodik felettük, mindent elintéz helyettük, és most nem tudnak alkalmazkodni az új világhoz. Ráadásul a mi házunkban nagyon sok a nyugdíjas, aki tényleg a régi világban élte a dolgos éveit, az ő gondolkodásukat szinte lehetetlen megváltoztatni. Korábban én is azért nem vállaltam el a képviselőséget, mert egyszerűen a lakókkal nem lehet keresztülvinni semmit. Ha még a takarítás kérdésében sem tudunk dűlőre jutni, akkor gondolhatod, hogy súlyosabb kérdésekben teljesen magára hagyják az embert. Ráadásul nekem az is a problémám, hogy egyáltalán nem értek a társasházi dolgokhoz, azért kértem olyanok segítségét, tanácsát, akik tapasztaltabbak nálam, és tudják, mire kell odafigyelni. Én azt sem tudom, mire figyeljek, és itt már más ügyekben is nagyon sok segítséget kaptam, amit most is megköszönök mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_211536 (26)
    2006-07-26  14:24

Címlap

top