Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Növénykedvelök ide

ANNA
Létrehozva: 2006. július 29. 17:30

Sziasztok növénykedvelök. Szeretnék egy új topikot olyanokból  akik szeretik a természetet a növényeket az embereket. Szeretnének olyan topicolokkal ismerkedni akik már máshol nem igazán tudják a fonalat követni, de szeretnének tapasztalatott cserélni. Várok mindenkit akit a kertészkedés, a viráglocsolás, szaporíitás tapasztalatcseréje érdekel.  Nem csak rosszat látja meg hanem a szépet is. Akiknek a család mellett van még idejük és energiájuk egy kis tapasztalat cserére is, mert nem mindenki profi de szereti a szépet.

Várok mindenkit szeretettel. Anna      

  1. 2012. február 22. 09:4087801.

    Sziasztok!

     

    Na jól eltűntünk....:(

     

    Itt ragyogó napsütés fogadott reggel, de csak bentről nézve...olyan fagyos éjszakák és hajnalok vannak köddel, hogy csuda.

     

    Jó hír, hogy péntekre meg főleg az ország Nyugati részén (persze én nem ott lakom!) már akár plussz 17 fok is lehet.

    Ami azt illeti tegnap délben olyan szívetmelengetően jó idő volt, hogy na...csak hát akkor már nem tudtam többet kint lenni sajna...

     

    A fejem nyom és a kezem fáj, mindenesetre szerintem is bejön az időjárásváltozás, amin már elvileg túl vagyunk és elvileg nem is kéne megéreznem...de akkor miért fáj mindenem? :(

     

    A Klíviám álomszép még öt bimbó nem nyílt ki rajta, akkora virágfej van a lakásban, hogy öröm ránézni és ebből adódóan, 12 virág van rajta.

     

    Vettem pár Díszfüvet és lila Klemátiszt is a rózsaszínek mellé, most fogom levinni a pincébe őket..meg legalább szétnézek mi van, hátha lesz majd valami vrágzó növénykém...

    Heti egy alkalommal ott sem árt szétnézni...:)

     

    A Korallok régóta bimbóban vannak, de hát meleg nincs, nem fogják elsietni a nyílást, de majd annál tovább is tartanak, igaz? És végre kiderül melyik milyen színű, nem egy utolsó szempont ez sem..:)

     

    Szép napot Nektek...

    előzmény:
    Eszter50 (87798)
    2012-02-19  18:38
  2. 2012. február 19. 19:2187800.
    Ááá, Isten hozott Gyevuska!  Még mindig morcos vagy?:)
    előzmény:
    DavidEmma (87799)
    2012-02-19  19:10
  3. 2012. február 19. 19:1087799.

     

     

    Zsuzsancám!

     

     Ha valóban Zsuzsa vagy, akkor sok boldog névnapot kivánok!!!!

     

    Valamiért nem működik a smájlim!

     

    Küldem volna: Tortát, összecsengő két poharat, virágot és vigyort!

     

     Ja és puszit!!!!

    előzmény:
    zsuzsanca (87769)
    2012-02-13  20:39
  4. 2012. február 19. 18:3887798.
    Na jól van, azt a "kortyot" csak szólásból írtam!Azért szép Tőled, hoyg végül is megírtad hol történt a baleseted!Biztos örült Édesanyád hogy mentetek. Vettél Neki valamit szülinapjára? Persze ez tök mindegy, nem az a lényeg, hanem hoyg elmentetek. Látod, mire ki nem terjed egí szülő figyelme, illetve mit meg nem állapít! Ez Nektek eszetekbe sem jutott volna soha, hogy a gyerekek hiányát zokon veszi. Ő már nem a kényelmet, a meleg sobát nézi, ha nem hogy otthon van, és otthon látogattátok meg. Nem csoda ha kicsit magába zárkózott, hisz nagyon régen van már egyedül. Nem beszélve arról, hogy ilyenkor télen szörnyű lehet esténként az egyedüllét. Te hogy mész most dolgozni?! most ismét mennem kell... sziasztok
    előzmény:
    maci6609 (87796)
    2012-02-19  17:33
  5. 2012. február 19. 18:1687797.

    Ejnye, hát jöttél és el is tűntél...most viszont én is ezt teszem, ideje kidőlni még lehet nyugisan pihennem...

     

    De azért írj, holnap olvaslak és majd válaszolok is Neked jó?

     

    Jó éjt....

    előzmény:
    Eszter50 (87793)
    2012-02-19  16:50
  6. 2012. február 19. 17:3387796.

    Hű, Henif és Te is kérded mi újság a pincében....nem jutottam le ma...este meg nem szeretek mert bár fény van, világítás is, de lehet béka is, aminek aztán nagyon nem tudnék örülni...meg aztán éjszaka van, szóval sötét, majd világosban inkább....bár akkor is felkapcsolom a lámpát, mert ott ahol megyek le egész sötétke van....:(

    A virágok viszont kapnak fényt, remélem eleget.

     

    Igen, nem régen jöttünk haza...hát nem is érzi jól magát, ezért nem akart eljönni, az evészet sem mindegy ilyen idős korban, meg hozzászokott sajna, hogy annyira egyedül van.

    És még valami, elárulta: ha mi megyünk csak egymással beszélgetünk, még ha Őt hozzuk fel, a két gyerek kétfelé széled...és a szobájukban töltik az idő nagy részét, ez milyen igaz!

    De itt kényelmesebben elférnénk, egyenletes meleg van, főztem is volna Neki, de ha nem, nem.

    Aztán beláttam jól döntött, kocsiba ültem hideg volt, hazafelé ismét...mire oda és visszaértünk már meleg volt, azért még nem kellemes a kinti levegő...

     

    A hó olvad valóban, minden kelléket összeszedtem kintről, és ha esik rá eső-hó már nem temeti be őket...

    Tapad a hó, ma viszont nem volt időm építeni, ha lesz még rá lehetőség majd holnap...

     

    Hogy utolsó korty? -nem is ittam és hogy őszinte legyek Neked direkt nem írtam le....hogy ne aggódj, melóban történt....:( Senkinek sem mertem szólni mert az én hülyeségem volt, de a jajgatást visszafogtam, azt láttad volna, nagyon csúnyán belilult...de azóta is ezzel járkálok, remélem rendbe jön baj nélkül...

     

    Nem is alagutat írtam én, hanem mint az Iglut csinálni kis bemélyedést ahol be tud mászni, vagy odaülni...hát Eszter én segítek ötletelni, és aztán Rajtad áll mit valósítasz meg belőle ugye...:) Ha nem most, majd év végén....

    De lehet, fog még havazni, milyen időt mond? A mínusz 4 pont ideális hóeséshez...ha ennyi lesz lehetséges, hogy nem eső fog esni...jobb is lenne ha fehér lenne minden reggelre megint, most saras és ezt nem szeretem én sem..

     

    Szép estét Nektek!

    előzmény:
    Eszter50 (87793)
    2012-02-19  16:50
  7. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. február 19. 17:1187795.
    Zsuzsanca, nagyon boldog névnapot kívánok!
    előzmény:
    zsuzsanca (87784)
    2012-02-19  09:14
  8. 2012. február 19. 16:5987794.

    Na szóval hazaértünk, a hóbaba "alkatrészei" összeszedve, most jöttem be....hát enyhült az idő, olvad a hó, lehet holnapra semmi sem lesz belőle? :(

     

    Igen volt mára program, összejött belőle jópár....és most itt a nyugis este...

     

    Hát itt nem szeret senki mosogatni, a Lányom néha megcsinálja igen, de a Fiúk...:( Hiába is kérem őket...ez van...ezt elszúrtam jó régen, nem voltam határozott, és itt az eredménye...sokszor meg megcsinálom magamtól, mert ha látom, hogy utána rend van nekem megnyugvás, és nem könyörgök senkinek sem...szóval hát most el van mosogatva, én meg libazsíros kenyeret eszem, most vettük a zsírt, de finom is!

    Még tepertőt szerettem volna, de azt nem kaptunk, na majd máskor...

    előzmény:
    henif (87792)
    2012-02-19  12:15
  9. 2012. február 19. 16:5087793.
    Sziasztok! Lám, itt vagyok megint... sosem tudom előre mi lesz holnap, vagy holnapután.ERIKA!! Már meg Te estél egy nagyot, illetve csak majd nem?! Örülök azért hogy nem nagyon ütötted meg magad.. Erre szoktam én mondani, hogy: na, az utolsó pohárral má nem köllött volna meginnyi!  Örülök, hogy végül is elmentek Édesanyádhoz, és én is kívánok Neki MÉG nagyon sok BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT! Léci majd megemlíteni neki a jó kívánságainkat!!! Tudod miylenek az öregek, nem szívesen mozdulnak már ki sehova. Ő pedig főleg nem, ahogy leírtad... Látod, eszembe nem jutott, hogy Grétikének alagutat ássak, pedig lett volna miből! Egy biztos, amikor a fantáziát, a logikát osztogatták, nagyon hátul kullogtam. Most meg már késő, mert olvadt a hó, tiszta lucsok minden. Mit találtál a pincédben? Megmaradtak a növénykéid?   HENIF! Majd azért szóljál ha már tudod pontosan hogy mikor jössz, és össze futunk valahol. Bár nem korai még a virág vásárlás? Vagy csak nézelődni fogsz? A magam részéről még mindig téli álmot alszok, így nem vásárolok, csak ha már nagyon jó idő lesz. Akkor is főleg muskátlit, meg van valami aranyos kis virág /ő is jó erkélyládába csak nem tudom a nevét/ ezek lennének fontosak. Most ment el Ádám, most jöttek haza a lányomék... Úgy hogy most ki is lépek kicsit, de majd ma még visszanézek. Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. február 19. 12:1587792.

    Megértem a felsorolásodat, nekem sem volt soha sem bejárónőm, sem mosogató gépem. Azért ha mosatlannal várt volna haza a családom a munkából, kitekertem volna a nyakukat. Tettem volna ezt úgy is, hogy csak 3 férfi volt a családban.

     

    Akkor mára meg is van a programod, jó utat kívánok. 

    előzmény:
    maci6609 (87790)
    2012-02-19  11:51
  11. 2012. február 19. 12:0687791.

    Na, akkor nem csak én vagyok ilyen szerencsétlen...sajnálom, hogy megütötted magad. Ha nem tört el semmid, akkor pár nap alatt rendbe jössz. Gondolom.

     

    Nincsenek különösebb terveim a virágokkal kapcsolatban. Általában márciusban szoktam először körül nézni, ha valami megtetszik, megveszem. Azt is óvatosan teszem, mert április előtt nem célszerű kitenni még a virágokat.

     

    A pincédben nincs villany? Hogy ne legyen sötét a virágaimnak, a pince ajtót lecseréltük régen teljesen üvegesre. Mi a helyzet lent?

    előzmény:
    maci6609 (87789)
    2012-02-19  11:39
  12. 2012. február 19. 11:5187790.

    Én már itt építettem ám sok-sok szépséget...és olvadni egy kicsit látom, éjszakára viszont ha jön a hideg még sokáig szép lesz!

     

    Hogy miért én mosogatok? Egy: nincs bejárónő 2. nincs mosogatógépem de rendes, új automata mosógépem sem 3. mert másra hiába vártam volna, előbb meg van ha én megcsinálom.

    4. és az igazság: Muszájból....:)

     

    De én szeretem ha rend van utána, nekem nem teher...semmi gond vele, ha van rá időm.

     

    Köszönöm Anyukám nevében, ma beszaladunk mégis hozzá, most beszéltük le....szóval irány a bolt, és a tankolás, aztán hozzá is megyünk meg a nővéremékhez is....

     

    Az sohase legyen baj, hogy sok kaját főztél és maradt, legalább van mihez nyúlni ha éhes vagy....

     

    Nálunk meg már olaj sincs, zsír sem, rizsa sem, szóval éppen ideje lesz bevásárolni, ez a rosszabbik helyzet...mert hiába van krumpli meg hús, ha nincs miben kisütni..tegnap felhasználtuk ami volt még itthon.

    előzmény:
    henif (87788)
    2012-02-19  11:36
  13. 2012. február 19. 11:3987789.

    Én is örömmel olvasom, hogy jól vagy nem történt az esés által nagyobb baj, és hogy be sem kékültél...na én igen, nem estem el, csak rosszul léptem és lecsúszott a lábam, hát oldalt jól megütöttem...még szerencse, hogy az egyensúlyom megtartottam, eshettem volna nagyobbat is....én nem itthon, nem, melóban.

    De igyekeztem visszanyerni hamar az egyensúlyt és bár fájt, nem jajgatni hangosan...viszont három napja nem tudom a lábam letámasztani arra az oldalra, mert érzékeny még...eltörni nem tört, remélem, de kék-zöld-lila az tuti...

    Pár nap alatt elmúlik remélem és csak rossz emlék lesz belőle.

     

    Jaj már, milyen virágokat fogsz keresgélni és aztán venni? Vannak már fix tervek?

     

    Én egyenlőre virágoshoz nem tervezek menni....inkább ruhás boltba kéne meg főleg élelmiszerbe kéne pár cuccos itthonra megint.

     

    Meg a pincébe sem voltam ma virágnézőbe...jaj-jaj pedig ha sötétedik oda nem szeretek lemenni, szóval megyek is szétnézek mi van.

    előzmény:
    henif (87787)
    2012-02-19  11:27
  14. 2012. február 19. 11:3687788.

    Erika!

     

    Itt van hó bőven, lehetne építgetned kedved szerint. Most nincs olyan nagy hideg. Meg is locsoltam a kint telelő virágokat, mert a végén a száraz földjük miatt mennek tönkre.

    Anyukádnak boldog születésnapot kívánok.

    Most nem főzök, rengeteg kaja maradt mára. Tegnap itt volt a család és egy kicsit elszámoltam magam.

    Jó munkát, jó pihenést az egyetlen szabad napodon. /miért neked kell mosogatni?/

    előzmény:
    maci6609 (87782)
    2012-02-19  07:20
  15. 2012. február 19. 11:2787787.

    Eszter, látom voltál az este...

    Ne úgy képzeld, hogy sétál a pici lány, hanem az apja cipeli az ölében. Mint egy kis csöves, akinek még gyerekkocsija sincs. Szánkózni tényleg szeret, kocsi nem kell. Ki érti ezt?

    Jól vagyok, kutya bajom, még be sem kékültem sehol. Kb. 3 hét múlva megyek a városodba, végig akarom járni az összes helyet, ahol virágot lehet kapni.

    előzmény:
    Eszter50 (87776)
    2012-02-18  19:23
  16. 2012. február 19. 11:1487786.

    Zsuzsa!

     

    Kívánok neked még nagyon sok boldog névnapot erőben, egészségben! 

    előzmény:
    zsuzsanca (87769)
    2012-02-13  20:39
  17. 2012. február 19. 09:5687785.

    Azt kívánom, a további napok is teljenek ilyen vendéglátós-készülődős boldog napokkal!

     

    Én is szerettem volna ünnepelni, de az ünnepelt (aki az Anyukám), nem hagyja...én is szerettem volna elhozni, főzni Neki és hogy kicsit ne legyen ma egyedül, hisz holnap lesz a Szülinapja...de hát hiába szeretném én, hiába is vagyok ma itthon, ha Ő nem akar eljönni, nincs mese...nem hozhatjuk el akaratán kívül...:(

    Így a napom nem teljesen úgy alakul, ahogy annyira szerettem volna, pedig lett volna mit megmutatni Neki!

    Virágok és hóbabák, és azért itt nálunk melegebb is van a lakás minden részén ugye, de hiába, sajna....

    előzmény:
    zsuzsanca (87784)
    2012-02-19  09:14
  18. 2012. február 19. 09:1487784.

    Sziasztok Kislányok !

     

     

    Köszönöm a jókívánságokat !

     

    A hét közepe óta "csak ünnepelünk !"  Juliannákat és Zsuzsannákat.

    Szomszédasszonyom és Anyukám is Julianna, na és még páran az ismerőseim közül.

     

    Tegnap a másik szomszédék jöttek át köszönteni, ma meg a gyerekek.

     

    Így most üneppelünk, és meg vendégüllátom a köszöntőket.

     

    Mégegyszer nagyon köszönöm és majd jövök !!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. február 19. 07:2287783.
    Boldogságos Névnapot kívánok és még sokáig jó egészséget!
    előzmény:
    zsuzsanca (87769)
    2012-02-13  20:39
  20. 2012. február 19. 07:2087782.

    Sziasztok!

     

    Na látom Eszter jól ellevelezgettél itt, bepótoltad, hogy valóban régen voltál...

     

    Azt a, ez a Cicus a hóban, de jó...ezt mentettem....szegénykém ha igazán megcsinálták vele megértem és még sajnálom is, mert hiába mozgott a farkincája, nem tudta elkapni, így behavazva...és remélem nem fázott meg, úgy beleéltem magam a helyzetébe!

     

    Na igen, szóval tényleg a hó híve vagyok, ha már Tél legyen igazi fehér...a hideget mellőzném de ahogy hallom ezek a mínusz 4-ek jönnek most és havacskát is mond.

    Minden szabad percem kihasználom, ha tehetem kint vagyok, de mikor máskor is, mint most? -hát nem?

     

    Aztán meg megyünk majd kertelni, lehet bosszankodni, hogy jaj de füves minden, régen esett, sok esett, meg jött a Vakond...és megint rendbe kell tenni a kertrészt...metszeni kell, kapálgatni, szóval most kéne lazítanod csak ezt tudom mondani.

     

    Ahogy a hókupac megépült, igenis fotóznod is kéne, hogy mi is lássuk, hogy Gréti-baba elcsodálkozva nézi, eltűnt a hó ahogy mászott, és abban még egy lukat is lehetne vájni, ha már egy méteres hókupac, és kis bunker lenne neki, azt meg szépen kidíszíteni, szóval Mama, vedd elő a fantáziád és addig építs belőle kicsike Unokának valamit, amíg van miből...emléknek szép lesz és tényleg nem tart sokáig.

     

    Tegnap én is "alkottam", ha időm van rohanás ki, és tegnap napsütés volt, olvadás, szerintem csodás dolgok készültek hamar, és a Család csak röhög rajtam, de nem baj...ez van, én szeretem!

    A hétvége egyik napja teljesen szabad nekem, a mai nap, hát vannak tervek, de előre nem jó elmondani, mert nem bizti, hogy össze is jön, amit meg kell csinálni az a mosogatás sürgősen, meg aztán a ruhák elpakolása, hogy mindig legyen üres lavór a tisztán, megszáradóknak.

    És a főzés sem utolsó...hisz mégis csak Vasárnap van!

     

    Nektek is kellemes hétvégét kívánok!

    előzmény:
    Eszter50 (87772)
    2012-02-18  18:44
  21. 2012. február 18. 20:4287781.
    Na, közben telefonon kerestek, most végeztem. Ezért ki sem jelentkeztem, de még jó, mert így látom hogy kérdeztél. Igen, én írtam Rád a mesin a multkor, de kicsit később válaszoltál is... Sejtettem hogy nem vagy gépnél, csak én meg nem tudtam tovább maradni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87779)
    2012-02-18  19:38
  22. 2012. február 18. 20:0087780.
    Ennyi tellett ma estére, most mennem kell. Vigyázzatok Magatokra! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. február 18. 19:3887779.

    Köszönöm mindnekinek a köszöntést.

     

    Eszter, ugye te írtál rám múltkor mesin? Csak mire leültem a géphez, már nem voltál sehol.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Eszter50 (87777)
    2012-02-18  19:30
  24. 2012. február 18. 19:3187778.
    Bocsi Ildi, most olvasom, hogy ugyan csak megütötted Magad!!! Ez az átka annak, amikor az ember visszafelé halad a történéseken!! Akkor úgy írom, remélem már nem fáj semmid!
    előzmény:
    henif (87763)
    2012-02-12  14:42
  25. 2012. február 18. 19:3087777.
    Sza Anita! Igaz hogy én már mondtam/írtam neked, de azért utólag is nagyon sok BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK Neked! Nagyon aranyos a kis pincsitek a havas orrával.Úgy látom Ti is jól be voltatok havazva. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87764)
    2012-02-12  14:56
  26. 2012. február 18. 19:2387776.
    Ildi, remélem nem ütötted meg Magad nagyon! Az ember jó nagyot tud esni, ha úgy adódik. Elég lehet a picit cipelni, ha már nem hajlandó kocsiban ülni!Vagy annyira szeret gyalogolni, sétálni? Igaz Grétike sem mindig ül már nyugton a kocsiban, de a séta se igazán van kedvére. Úgy hogy most a szánkónak mi is jó hasznát vesszük, mert imádja hogy húzzák, és így másképpen látja a világot. Az udvarunkon fel van kupacolva a hó, majd méter magasan. Valamelyik nap elkezdett "hóhegyet" mászni, csak kicsit meglepődött amikor alig látszott ki belőle. Na jó, ezt nem úgy kell elképzelni hogy elmerült benne, hanem ment-mászott, és egyszer csak fent volt a tetején. 
    előzmény:
    henif (87765)
    2012-02-12  15:18
  27. 2012. február 18. 19:0487775.
    Helló Gyevuska! Örömmel látom, hogy visszataláltál az nlc-re.Vagy én csak ne szóljak egy szót sem, mert én sem vagyok jobb a Deákné vásznánál?Remélem jól vagy, és most hogy kint nincs mit csinálnod, alszol mint a macik télen, és jól kipihened magad. 
    előzmény:
    DavidEmma (87766)
    2012-02-13  10:14
  28. 2012. február 18. 19:0087774.

    Szia Zsuzsanca!

    Feltételezem hogy Zsuzsának hívnak, ezért nagyon sok

    BOLDOG NÉVNAPOT kívánok Neked!

    Azért ma, mert holnap nem biztos hogy feljövök a fórumra. Felétek is szép volt a tél, jó nagy hó esett. Itt is esett, csak a szél nem hagyta hogy megmaradjon a faágakon, vagy olyan szép legyen mint általában. Ildiéknél is csodás volt a táj, pedig nem is lakunk túl messze egymástól. Ma is esett, de már olvadt is el, bár holnaptól megint hideget mondanak. Nem baj, had vergődjön még kicsit a tél, pár nap, és itt van március:)

    előzmény:
    zsuzsanca (87769)
    2012-02-13  20:39
  29. 2012. február 18. 18:5087773.
    Marika, köszönöm szépen!Neked viszont csak utólag tudok boldog Valentin napot kívánni, de a 8 napba még belefér.Nagyon szép téli képeket raktál fel, különösen a 3. tetszik mert olyan "igazinak" tűnik. Remélem jól vagy, és Zalánka is jól van most.  Régen beszéltünk, pedig itt a telefon kézközelbe, de most valahogy még ahhoz se igazán van/volt hangulatom. De azért majd hívlak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (87770)
    2012-02-14  07:32
  30. 2012. február 18. 18:4487772.
    Sziasztok, szép és kellemes estét, hátvágát kívánok Mindenkinek, aki esetleg "betéved" ide! Mostanában megint nem tudtam jönni, mondhatni szépen le is vagyok maradva az olvasással.Remélem jól vagytok, és bíztok abban, hogy a tavasz már a kertek alatt jár-kel.Jó, most még kabátban vagy ugyan, de csak leveti már egyhamar. Amúgy Nekem csak úgy megszokásból is elegem van a télből, nagyon únim már ezt az egyhangúságot, ezt a bezártságot. /ERIKA!!! Bocs, tudom hogy Te viszont a telet, és a havat szereted!/ Habár már ültetgettem vagy 5 féle növénykét, holnap viszont a paprika magot vetem el. Naponta megnézem őket vagy 5x, hogy mennyit is nőttek 1-2 óra alatt.Hoztam pár mozgó képet virág helyett, mert oylanom most nincs..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. február 15. 15:5187771.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  32. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. február 14. 07:3287770.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  33. 2012. február 13. 20:3987769.

    Szia Ildi !

     

     

    Most kiélvezik a gyerekek a telet, na de mikor , ha most nem ! Szánkózzanak ,építsenek hóembert.

     

    Neked nem kellett hó vagy jég, sajnos elcsúsztál.  Mielőbb gyógyulj meg !

     

    Nálunk is van még hó, itt kb.10-12 cm-s volt, egy keveset olvadt is. 

    előzmény:
    henif (87765)
    2012-02-12  15:18
  34. 2012. február 13. 20:3087768.

    Szia Anita !

     

     

    Mindnyájatoknak nagyon sok boldogságot kívánok , szülinapra és névnapra egyaránt ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87764)
    2012-02-12  14:56
  35. 2012. február 13. 10:3387767.

    Sziasztok!

     

    A kutyusok édesek, a hó jó nagy...a gyekőcök jól érzik magukat, ez szuper és szépen sorban ünnepeltek Ti is....:)  -ahogy mi is :)

     

    Mindenkinek jó egészséget, és nagyon boldogságos Névnapot illetve Szülinapot kívánok!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87764)
    2012-02-12  14:56
  36. 2012. február 13. 10:1487766.

    Anita70!  végre rádtaláltqam! Neked van aollyan, hogy szülinapod?

     

    Akkor én is kívánok neked minden szépet és jót, és sok boldogságot!

    Ha már "embernek való" idő lesz, elmegyek felétek, de ahhoz el kell jutnom T.bányáig is. Puszilom a gyerekeket, remélem jól vannak és Te is!

    Itt gyönyörűen süt a nap, majd kiveri a szememet.

    Szépnapot és hetet kívánok!

    Remélem a kutyák is jól vannak, Katiéknál mind elkeltek, csak 1-et tartottak meg játszópajtásnak az anyukája mellé.Igy legalább a gyerekek se veszhetnek össze rajtuk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87762)
    2012-02-12  14:25
  37. 2012. február 12. 15:1887765.

    Nagyon jók a képeid. Gondolom, élvezték a gyerekek a szánkózást. A két unokám is szereti a havat. A pici nem ül bele a gyerek kocsiba már régóta, ölben kell cipelni. A szánkóra viszont szó nélkül ráül, sőt még élvezi is.

    Ó, az a havas kutyus nagyon aranyos. A többiekről nem is beszélve.

     

    Itt is nagy még a hó, de a képek a múlt héten készültek. Azóta az utak tiszták.

     

    Az a legszebb az egészben, hogy nem az utcán, hanem saját konyhámban tanyáztam egy nagyot. Vendégeim voltak, siettem, a kilöttyent kávén meg elcsúsztam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87764)
    2012-02-12  14:56
  38. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. február 12. 14:5687764.

    Jaj te, még összetöröd magad. mert a sajkukac a fenekedben van, mindig mész.

     

    Igen, 3-án volt a névnapja, 15-én lesz a 10. születésnapja, lányomnak meg 19-én a névnapja, úgyhogy ez a hónap nagyon sűrű.

     

    Hogy ne jöjjek már üres kézzel, néhány képet hoztam. 

     

    Nálatok is nagy a hó? Nem csináltál képeket?

    előzmény:
    henif (87763)
    2012-02-12  14:42
  39. 2012. február 12. 14:4287763.

    Ez még csak kicsi mocorgás részemről, mostanában nem nagyon kapcsolom be a gépet. A két hét nemsokára eltelik, majd bepótoljátok. Most jut eszembe, nagyobbik fiadnak is mostanában volt a névnapja. Utólag is kívánok neki még nagyon sok boldog névnapot!

     

    Pár napig nem nagyon mozgolódtam a héten, írni sem tudtam. Akkorát estem, hogy sajgott a fél oldalam, többek között a jobb kezem is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87762)
    2012-02-12  14:25
  40. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. február 12. 14:2587762.

    Ildi, hát erre járok, mert láttam, mozgolódás van.

    Köszönöm neked a köszöntést, jólesett, hogy eszedbe juttottam.

     

    A parti most elmarad, férjem 2 hét múlva jön, akkor megtartjuk az összes februári ünnepet.

     

    előzmény:
    henif (87751)
    2012-02-12  13:10
  41. 2012. február 12. 14:2187761.

    Evy, Taminak mielőbbi gyógyulást kívánok!

    Majd írok neked is bővebben, de most ragad le a szemem. Én sem aludtam jól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87749)
    2012-02-11  13:57
  42. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. február 12. 14:2087760.
    ja..én azt hittem a mennyiségre vonatkozik
    előzmény:
    henif (87758)
    2012-02-12  14:18
  43. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. február 12. 14:2087759.

    szia.te is itt vagy? akkor pussz neked is:)

    én is nehezen birom a bezártságot.. de most lelépek egy kicsit,délutánra.

    szükségem van egy kis kikapcsra.novemberben voltam el utoljára..a csajok nélkül. 

    előzmény:
    henif (87757)
    2012-02-12  14:15
  44. 2012. február 12. 14:1887758.
    tk. liszt, teljes kiőrlésű liszt
    előzmény:
    DavidEmma (87754)
    2012-02-12  13:59
  45. 2012. február 12. 14:1587757.
    Emma, látom hiányoltál kicsit. Én is úgy vagyok, hogy most valahogy nehezebben bírom a telet. Utálom, hogy korán sötétedik, hamar le kell engedni a redőnyöket. Más bajom nincs, "elvagyok" csendesen. Várom én is a tavaszt, szívesebben mozdulok akkor ki. Ha tényleg ide jössz először, akkor egy-két helyre majd én is elkísérlek. Vigyázz magadra, meg ne fázz!
    előzmény:
    DavidEmma (87752)
    2012-02-12  13:48
  46. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. február 12. 14:0387756.

    teáskanál.. a tk. 

    az ek meg az evőkanál:)

    ...

    most irtam neked a gmailen,Emma,de megint kiléptél....

    ....

    pusszantlak 

    előzmény:
    DavidEmma (87754)
    2012-02-12  13:59
  47. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. február 12. 13:5987755.
    az nlc nem küldte át,amit írtam,igy kattingattam bőszen:)
    előzmény:
    DavidEmma (87752)
    2012-02-12  13:48
  48. 2012. február 12. 13:5987754.

    Szia Puszikata!

    1. Grratulállok mint látod, duplán!

     

    Én mindig szerettem volna a gyerekeimnél meg az unokáimnál is dupla kiadást, de még a dédeknél se sikerült. Ugy, hogy irigyellek.

    Mi az a tk.liszt?

    Szép napokat, meg mindent!

     

    előzmény:
    PUSZKATA (87736)
    2012-02-05  19:53
  49. 2012. február 12. 13:5287753.

    Batarineoroszmarikám! üdv. puszi, meg minden szép és jó neked, általam kivánva!

     

    Mi az a kék csoda a 4. képen? Egyébként csodálatosak a képeid!

    Megyek is aludni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (87743)
    2012-02-09  08:08
  50. 2012. február 12. 13:4887752.

    Hát, hallod tényleg kevés lehetett az a kávé, hogy ennyiszer küldted el amit írtál. Tamikának gyógyulást kivánok, ezzel együtt eljöhettél volna a gyerekekkel együtt, jól elütöttük vlna az időt. Ivanuskáékhoz majd, ha nem kell fűteni, akkor megyek.Most T.bányára sem megyek, mert hideg van. Sokat gondolok Henifre is, vajon mi van vele, meg Marysra is, mondta , ha Heniftől megyek Nyházára, menjek be hozzá is. Ha nem lesz ilyen naggyon szar idő, akkor elindulok egy körutazásra, u.i. Egerből Mátészalkára közvetlen vonat van és így remekül össze lehet majd kombinálni a dolgokat.

    Puszilom a gyerekeket, és téged is, legyetek jók, használjátok ki a havat, hisz legalább is felénk évek óta nem volt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87750)
    2012-02-11  22:36
  51. 2012. február 12. 13:1087751.

    Anita!

     

    Ha erre járnál, kívánok még nagyon sok boldog születésnapot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87392)
    2011-11-18  20:40
  52. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. február 11. 22:3687750.
    dili nlc
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87749)
    2012-02-11  13:57
  53. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. február 11. 13:5787749.
    bocs a hibákért...fél éjjel nem aludtam,mert TAMIKA beteg...és köhögött..már ittam 3 kávét:) de nem igazán látok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87745)
    2012-02-11  13:55
  54. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. február 11. 13:5787748.
    bocs a hibákért...fél éjjel nem aludtam,mert TAMIKA beteg...és köhögött..már ittam 3 kávét:) de nem igazán látok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87745)
    2012-02-11  13:55
  55. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. február 11. 13:5787747.
    bocs a hibákért...fél éjjel nem aludtam,mert TAMIKA beteg...és köhögött..már ittam 3 kávét:) de nem igazán látok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87745)
    2012-02-11  13:55
  56. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. február 11. 13:5687746.
    bocs a hibákért...fél éjjel nem aludtam,mert TAMIKA beteg...és köhögött..már ittam 3 kávét:) de nem igazán látok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87745)
    2012-02-11  13:55
  57. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. február 11. 13:5587745.

    szia Emma..most emlegettelek Eszterrel:)irtunk a gmailen és szóba kerültél:)

    ne legyél rosszkedvű és depis..nemsoká itt a tavasz:)

    Emlegettelek valamelyik nap is,mert a férjem egerszalók mellé ment búcsúbulija ott van tartva a főnökének..de jó lett volna vele elmenni,és én meg ot maradtdam volna addig veled..

    de mig a csajok ilyen kicsik,nem igazán tudok mozgolódni:)

    Tamika jövőhéten 3 éves lesz:) repül az idő... 

    mikor jössz Eszterékhez? 

    előzmény:
    DavidEmma (87744)
    2012-02-11  13:50
  58. 2012. február 11. 13:5087744.

     

    Ivanuska! Naggyon aranyos a Dédem! Csak ne fáznék annyira, mennék hozzátok hógolyózni vele. 

     

    Keddves Mindenki! vagyok ám, csak ez a tél annyira depresszóssá tett, hogy  élni sincs keddvem. Leszoktam a cigiről, csak akkor szívok el egyet, ha potyázhatok, és rettenetes ez a téli semmittevés. Mennék már a kertbe. Még a géphez se volt keddvem leülni, most viszont rávitt a kénysazer az adóbevallások miatt. Voltam ám tgyomortükrözésen, találtak is ezt-azt, felírtak 4 féle gyógyszert, ami miatt igen mérges lettem és megbántam, hogy elmentem a vizsgálatra, mert akkor nem tudnám, hogy mi van a gyomromban. A családom azon röhög, hogy unalmamban orvoshoz járok, mint más rendes öregasszony.

    Más! Próbálkoztam a Facebookkal, de valahogy nem áll kézre nekem, így nem foglalkozom már véla. A Network valahogy jobban bejön.

    indenkit üdvözlök, puszilok. Azért ha nem is írtam sokáig, Eszte3rtől tudok ám rólatok. Ja, és szégyellem magam, de halálosan unatkozom és rossz keddvem van!!!!

     

    Most megyek, főzök egy kávát és küldök nektek is!Jooó?

     

    előzmény:
    Eszter50 (87732)
    2012-02-05  19:12
  59. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. február 9. 08:0887743.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  60. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. február 7. 09:3487742.

     

    A hideg ellenére békés,szép napot kívánok mindenkinek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  61. 2012. február 6. 16:5187741.

    Azt a milyen jó kis képek készültek kint a hóban Gréti-babáról, ez igen....élvezi....mintha magamat látnám...de szép kint minden, Ő meg még picike, és Neki ez a hó is hatalmas...bár szerintem nagyobb mint nálunk....de talán majd ha éjszaka esik még nagyobb lesz holnapra nálunk is....:) jó lenne, hogy szebb legyen minden.

     

    A Kutyusokat is megértem, tényleg jobb bent lenni...igaz.

    előzmény:
    Eszter50 (87732)
    2012-02-05  19:12
  62. 2012. február 6. 16:4987740.

    Sziasztok!

    Most látom Grétikét...Hűha,mekkora szép nagy baba lett! 

    előzmény:
    Eszter50 (87732)
    2012-02-05  19:12
  63. 2012. február 6. 16:4487739.

    Az a baj, nagyon hidegek vannak, valójában a mieink sem szeretnek kimenni, de most szépen havazik, olyan nagyon hideg sincs, viszont éjszaka..na akkor megint lehet és a héten is nagyon hideget mond...ebből kaptunk ma is..:(

     

    Holnap is havazást mond, a Cicusok, Kutyusok biztos jobb helyen lennének bent....

     

    Szegénykémnek a lábán, a hasán olyan puha, babaszőr van, szürke...amúgy fekete lenne a Cicóka..féltem....szegény öreg, de miért hullik ki így a szőre?

    előzmény:
    zsuzsanca (87735)
    2012-02-05  19:43
  64. 2012. február 6. 16:4387738.

    Sziasztok!

    Eszter, le sem merem írni mi volt reggel...:( Amire igazándiból nem számítottam, megtörtént....nem merem leírni....Te agyonütsz szerintem, ha meghallod mi volt, de hidd el nem tudtam ellene tenni semmit sem...

     

    A Fiamnak lesz Szülinapja...de nyert egy játékot, viszont nem tudja lejátszani mert nincs hozzá valami kütyü....de nagyon szépen meg van rajzolva a játék...a pénz, vagyis az értéke viszont jobb lett volna...:( De örült ennek is!

     

    Én nem nyertem, nem kaptam nagy pénzt, pedig hát próbálkoztam a szerencsével...

     

    A képek csodásak, a Zsiráf nagyon "összement", köszönet, hogy gondoltál rám velük, ahogy egymást nézik, hát az még a nagy kedvenc képem...olyan édesek....

     

    A tipped nem talált, mondtam ám, az illetőtől soha többé semmit sem várok, szóval nem találtad el...másik tippet kérek Priviben...:)

     

    Az Amariliszen négy ! virág lesz, most aztán szépen bomlik és láthatóvá vált...de nem fotóztam ma...viszont szállingózik a hó, olyan csodás és gyönyörű, szinte egész nap...mostanra már nincs is hideg, na ez szép, ennek tudok örülni...csodás...és ha meg is maradna, még szebb lenne.

     

    Hát Eszter szerintem aki egyedül él, attól tart, hogy ne veszítse el, amije van, és ezért nem is mennek az idősebbek már öregotthonba, vagy akár korabeli emberkék közé...Ők ott érzik jól magukat, ha fáznak és szerényen, szegényen is élnek..az az Övék, szóval van egy is magánszférájuk és abból nem engednek...nem könnyen engednek...biztos van, aki a gyerekéhez megy, de ahhoz meg az önállóságukat nagyon-nagyon fel kell adniuk, ezt tudjuk...:(

    előzmény:
    Eszter50 (87733)
    2012-02-05  19:21
  65. 2012. február 5. 19:5487737.

    Szia Eszter !

     

    Nagyon aranyos Grétike ! Naná hogy tetszik a hó, mert még sosem látott ilyet !!!

     

    Nekem így sikerül kigyökereztetni  a fokföldit, próbáltam már én is földbe szúrva, de nem sikerült.   És esővizet teszek az edénykébe. A vágott virágoknak is azt adok, sokkal tovább frissek maradnak. 

    előzmény:
    Eszter50 (87732)
    2012-02-05  19:12
  66. 2012. február 5. 19:5387736.

    Jaj,nagyon finom illata van,ha nem volna,már hiányozna...Minden második nap sütök egy kenyeret,tk.lisztből.

    Jó éjt,Eszter. 

    előzmény:
    Eszter50 (87734)
    2012-02-05  19:34
  67. 2012. február 5. 19:4387735.

    Szia Maci !

     

    Nálunk is öregek már , főleg   amelyik a radiátoron fekszik, ő az anyja a másiknak . Egy kicsit ritkás a szőre, de nem hullik . Őket is kitessékeljük, de ők is kéredzkednek időnként. Késő este viszont mi küldjük ki 10 percre, aztán reggelig kibírják !  Nincs szívem ebbe a rettentő minuszokba egész nap és éjszaka kizavarjam. 

     

    Remélem jól átvészelik a virágaid és tavaszig kibírják a pincében. 

    előzmény:
    maci6609 (87712)
    2012-02-05  10:41
  68. 2012. február 5. 19:3487734.
    Kata, látom Te is itt vagy! Kisült már a kenyérkéd? BIztos jó illat van tőle a lakásban.. Néha mi is sütünk, és jót eszünk belőle csak úgy frissibeSajnos mennem kell, így elköszönök. Ha tudok még visszajövök, de az már nagyon bizonytalan.. Jó éjt és szép álmokat, ébredjetek vidáman.Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  69. 2012. február 5. 19:2187733.
    Még nekem sincs rajta bimbó, de legalább elkezdett kihajtani. Kinek lesz szülinapja Nálatok? Nálunk a múlt héten volt a fiamnak. Csak nem volt itthon, így nem tudtuk felköszönteni. Figyelj! Erről az időjárástól meg nem tudnak, meg nincs is mit beszélni! Rájöttem, hogy jó ha 50 %-ban eltalálják mi lesz, de néha még annyit sem. Most láttam egy szegény öreg bácsit a Tv-ben, /nyíregyházi tanya világról volt össezállítás/ 83 éves, tök egyedül él, se telefonja, se Tv-je, teéjesen el van zárva a külvilágtól. De akkor is azt mondta hogy nem kér Ő már semmit, meg van neki minden ami kell. Az ember szíve összeszorúl, amikor ilyet lát vagy hal. Hol vannak a gyerekei vajon?! Vagy miért nem akar legalább télire bejönni az otthonba? Hisz ha rosszul lenni, ott is maradnak.:( Egyébként tényleg érdekes ez a hőérzet, mert ha nincs kint iylen hideg, 22 fokban is jól érzi magát az ember. De msot viszont a 23-nál is 2 pulcsi van rajtam. Lehet hogy ez a tudaalatti?!
    előzmény:
    maci6609 (87730)
    2012-02-05  19:04
  70. 2012. február 5. 19:1287732.
    Te vízben gyökerezteted a fokföldit? Próbáltam én is szaporíani amit Batári Marikától kaptam, de úgy hogy csak bele nyomtam a földbe, de sajnos nem maradt meg. Tényleg jó kis életerősek a Tieid. De szépek a cicusok, főleg az első, mert ugye róla készült egy éles kép! Olyan aranyosan ül a radiátoron, és néz bele a lencsébe.Szegény állatok, akik most kint vannak, és oylan gazdájuk van aki nem is törődik velük, na ők most szenvedhetnek!Nálunk a 2 pincsi van így "elkapatva", mert már ők is öregek. Külön párna van nekik a földön, hogy jól érezzék magukat, ne fázzanak. Ha napközben ki kell menniük, seperc alatt elvégzik a dolgukat, és spuri vissza. Szép a táj felétek is, jó kis hó eshetett ott is. Azt a bokrot nem szoktátok összekötni ősszel? Nekünk volt egy nagy tujánk régebben és nem foglalkoztunk a kötözéssel. Aztán egy évben nagy havazás volt, az ágai letörtek, eldeformálódtak, végül is ki kellett vágni.Jut eszembe, a lányomék is készítettek ma fotót, felrakok párat. Persze ez nem tájkép, hanem Grétike első tele, amikor megismerhette a havat. Nagyon tetszik neki, mondja hogy: hó es... és mindig menne havat lapátolni. 
    előzmény:
    zsuzsanca (87705)
    2012-02-04  22:28
  71. 2012. február 5. 19:0787731.

    Még valami, olvastam a fagyos, fűtetlen ablakokról ahol jégvirágok vannak...láttam, pénteken egy falusi háznál mindkét nagy ablak be volt fagyva, néztem is a meleg buszról...na ott tuti nem lakik senki és nincs is fűtés....

    És nekem is az jutott eszembe, bizony régen, két éve nálunk is így volt...most a másik féle ablakok, a szigetelés már javított sokat a helyzeten...viszont bent fázom még fűtött lakásban is, ha hideg lesz kint, bent is érződik.

    előzmény:
    Eszter50 (87728)
    2012-02-05  18:50
  72. 2012. február 5. 19:0487730.

    Hunyorom van, és nincs rajta egy bimbó sem, azt megnéztem...tavaly meg milyen szép volt, emlékszel? Na majd ha jön a Tavasz remélem beindul...mert ilyen hidegben nem fog...

     

    De idegesítenek ezek az időjósok...elhadarja mi van, és a legnagyobb hideg meg nagy hó is várható, hát miért nem tudnak most nyugisan beszélni akár 5 percet? Elmondja az éjszakát, a hideget és ugrik négy napot oszt ennyi..most lenne miről beszélni, de helyette rohan és eldarálja azt a pár mondatot...hát hihetetlen....az embert ha érdekelné sem tudja mire számíthat így...sajna..

    előzmény:
    Eszter50 (87728)
    2012-02-05  18:50
  73. 2012. február 5. 18:5487729.

    Imádom  azt  a kis "Zsiráfot", hisz tudod...szívem legmélyéről szeretem nagyon és azt is, aki mellette szokott lenni....:)

    És fogom várni a fotókat, nagyon-nagyon....

     

    Nálunk is lsz szülinap hamarosan, három nap múlva, de nem nagyon készülődöm, ugye itthon sem leszek, meg aztán nem tudom hogy is kéne megoldani..sütemény kéne, venni cukrászdába, és azzal már jól is laknánk, még dolgom sem lenne vele...na majd meglátom de cudar időben nem szívesn szállnék le a hazafelé hozó buszról na az is biztos.

     

    Milyen igazad van, sajna Télen fűtés nincs a buszon, nyáron meg hűtés, ez az élet rendje, ennél a cégnél sajna..mindig melléfognak...a szomorú az, ha késik is a busz, kötelesek vagyunk vagy egy órát is várni...hát remélem nem lesz rá példa. Nem szeretnék odafagyni...

    Hogy rétegesen öltözzek ez jó tanács, de ha hely nincs a buszon vetkőzni-öltözni, hová is tegyük a sok cuccost? Annyi emberkét vettek fel legutóbb, hogy a buszon szinte nincs is szabadhely...bár sokan lelépnek és leszámolnak idő előtt, na ebben reménykedem....jobban tennék, ha minket, régieket kicsit jobban megbecsülnének, de erre vajmi kevés esély van...sajnos...ember meg akad sok-sok ezer aki munkát keres....

    előzmény:
    Eszter50 (87727)
    2012-02-05  18:47
  74. 2012. február 5. 18:5087728.
    Nem, nem primula!!! Biztos lesz aki kisegít, ha olvas. Ááá, meg van!!! Hunyor ha nem tévedek. Fehér és halványzöld virága lesz, ha eljut odáig. A zöldet az udvarra értettem, Nekem még nem bújik ki semmim...
    előzmény:
    maci6609 (87726)
    2012-02-05  18:45
  75. 2012. február 5. 18:4787727.
    Őszinte "részvétem" a korai kelés, a korai munkába menet miatt! Nem is tudom hogy lehet ezt megszokni! Igen, azt mondom hogy öltözz fel jól! Még epdig próbálj meg rétegesen öltözködni, ha meleg van a búszon, tudj levenni valami hacukát magadról. Bár ha jól emlékszem, a buszotokban nem túl gyakran van fűtés. Tehát erre ne alapozz! Inkább arra, hogy ezen a csúszós uton késhet a járat, és várnod kell. Hallottam én is hogy a leghidegebb éjszaka lesz, de pl. Nálunk ez már nem állja meg a helyét. Most 5 fokkal "melegebb" van mint tegnap este volt. Egyik így mondja, másik adó úgy mondja. Bár jobb mindig a rosszabbra felkészülni, és kellemesen csalódni. Holnap küldök Neked képeket, zsiráfosat... Ma volt másfél éves Grétike. 
    előzmény:
    maci6609 (87724)
    2012-02-05  18:35
  76. 2012. február 5. 18:4587726.

    Okés, fogom fotózni, de ma kiment a fejemből, hogy őszinte legyek.

     

    Hát még köhécselek, most meg majd megfagyok, de ennek itt az ideje, hisz most jön még a hideg, a nagyon hideg...tartok is tőle, de hát nincs mit tenni....

     

    Hogy nincs zöld Nálad? Hisz bent van a gyönyörű Amarilisz virágod, gyönyörű...lassan nekem is fog virágozni, legalább három virág lesz rajta, ahogy tegnap és ma elnéztem. 

     

    És ami számomra is furi, hogy a sövényem még zöld...nem örökzöld sövény, ezért furi...de szerintem ezen a héten a még rajta "gondolkodó" levelek is lepottyannak ilyen szélsőséges időjárásban....reggel kiderül....de én is örültem még ennek a zöldnek is tényleg...:)

     

    Na nem tudom mi készül Neked a hó alatt, csak nem a Primula?

    előzmény:
    Eszter50 (87725)
    2012-02-05  18:41
  77. 2012. február 5. 18:4187725.
    Erika! Hogy lehet hogy Neked már ilyen szépen kohajtott a hóvirágod?! Nálam semmi zöld nincs az udavaron, nem hogy tavaszi virág.Habár amikor még nem volt hó, akkro láttam hogy hajt egy virágom, nem jut eszembe a neve. Tudod, ő télen is szokott virágozni, hó alatt. Figyeljed, és ha kinyílt, készítsél még egy fotót róla. Meggyógyultál már? 
    előzmény:
    maci6609 (87721)
    2012-02-05  18:24
  78. 2012. február 5. 18:3587724.

    Most lesz a LEGHIDEGEBB éjszaka, hallottátok? -most mondja a híradásban...puff neki....

     

    Jó-jó csak menj és végezd a dolgod, majd jössz ha tudsz...én viszont négykor kelek holnaptól, hát gondolhatod, sokszor már nyolckor sem vagyok magamnál este...de én magamnak "fújom"  a takarodót, amíg bírom jó, de ha nem, tévét lekapcs és pihi...reggel aztán, vagyis hajnalban két óra csörög, egy óra és egy telefon...arra aztán ébresztem magam.

     

    Félő, hogy mi fog reggel fogadni, jó alaposan öltözzek fel, tudom ezt mondod okés, de mibe? Mert ha meg a buszon meleg lesz, leizzadom magam, ha nem jön a busz, meg odafagyok, nehéz a döntés...hideg lesz, az tuti...:(

    előzmény:
    Eszter50 (87723)
    2012-02-05  18:28
  79. 2012. február 5. 18:2887723.
    mindjért írok, bocs.... ez van!
    előzmény:
    maci6609 (87721)
    2012-02-05  18:24
  80. 2012. február 5. 18:2787722.
    Nagyon, nagyon szép színe van a hibidnek.. Azt hiszem Nekem is van valami ehhez hasonló, de ő erősebb rózsaszínű. Az ha lenne oylan kis hajtásod ami felesleges, vagy ha metszenéd, akkor gondolhatnál Rám picikét.Adok helyette más színűt, ha jössz. MI a 22 órai zárás?! Nos, ha véletlenül úgy adódna hogy sikerül itt lennem 22 óráig, akkor a Főnök szól, hogy idő van.Na jó, viccen kivűl más a helyzet: évek óta azt szoktuk meg, hogy 10-kor elzárjuk a gépet, és utána készülődünk lefekvéshez, alváshoz. Mondjuk kell is, mert én 23 körül "kiütöm" magam, és reggel 8-kor kelek. Tehát ezért nem láttok engem soha 22 után sehol. Ahogy elnézem a havas képeket, felétek sokkal szebb minden, mint Nálunk. Itt semmi nincs az ágakon, mert a szél mindent lesepert. Fehérség van, de csak földi magasságban. Jó lehet/lehetett kinézni az ablakon, ugye? Az ilyet szeretem, ilyenkor szívesen mennék pl. erdőbe, vagy mindegy hova ahol fák vannak. Délután kikísértem az unokámat a buszhoz, de ne tudd meg mi mindent magamra vettem! Ez kb. 15 perces távollétet jelentett, de épp elég volt kezdésnek. Még most is melegszem, most ittam meg a teát. Jut eszembe, a bort meg kifelejtettem belőle.
    előzmény:
    henif (87704)
    2012-02-04  22:07
  81. 2012. február 5. 18:2487721.

    Jaj Eszterem, láttalak jönni, megleplek hát képpel...ez az én virágom...igen.

    Mára hó alatt van, nem is voltam kint megnézni, de tönkre nem megy, ha elmegy róla a havacska majd tovább fejlődik szépen...:)

    előzmény:
    Eszter50 (87720)
    2012-02-05  18:11
  82. 2012. február 5. 18:1187720.
    Sziasztok, szép estét annak aki itt van vagy itt lesz!  mindjárt jövök....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  83. 2012. február 5. 13:0887719.

    Én is melóba járok busszal, pont azt írtam még a közeli kisvárosba sem jutok be, mert az is több mint háromszáz forint már oda-vissza...maradok itthon....ezért nem haladok én...:)

     

    Finom kenyérke, nálam a krumpli fől, püré lesz belőle, meg sütöm a húsikat..megyek is, majd jövök.

     

     

    előzmény:
    PUSZKATA (87717)
    2012-02-05  12:59
  84. 2012. február 5. 13:0087718.
    Nálam sül a finom kenyér... (rossz vagyok?)
    előzmény:
    maci6609 (87709)
    2012-02-05  08:23
  85. 2012. február 5. 12:5987717.

    Jaj,na,nem is kéjutazásról beszéltem én sem,hanem munkába menésről...na,azt nem bírom kihagyni...("kell a belemnek a meló"...)

    Ha meg ki tudsz találni nekem valamit,hogyan lehet megélni munkába menés nélkül,szívesen ráállok.

    Mondjad hamar,hátha nem kell ledolgoznom még hatszáz évet a nyugdíjig... 

    előzmény:
    maci6609 (87709)
    2012-02-05  08:23
  86. 2012. február 5. 12:5087716.

    Hű de szép is ez a kékség!

     

    A Pillangóvirágom nekem is beindult, aztán megállt és még a maradék levelét is lehullajtotta, szerintem hidege van itt a folyosónkon..ott a fűtésből nagyon keveset kap, lehet be kéne hozni őt is a napos, melegebb előszobába? Most beférne.

    Igaz a már nagyon bimbós állapotban levő Amarilisz meg Klívia és a beültetett újabb Amarilisz is itt van a földön, de elférne mellette..lehozzam? Tegyek egy próbát vele?

    Ha Neked a lakásban ilyen szép ez a kék, lehet az enyémkének is ez hiányzik....

     

    A Hibi tényleg szép nagy lett ott az ablakodban...jól mutatnak ám....:) köszi a fotókat...

     

    És a fenyőn is mennyi hó van....de szép...bezzeg itt, olvadni látszik de nagyon hideg van kint, azóta sem voltam kint..inkáb krumplit főzök, és húsokat sütök, enni készül lassan a Család....

     

    A hó meg várat magára...nem megy ma...

    előzmény:
    henif (87715)
    2012-02-05  12:05
  87. 2012. február 5. 12:0587715.
    egy kis friss...
    előzmény:
    maci6609 (87712)
    2012-02-05  10:41
  88. 2012. február 5. 12:0387714.

    Mekkora nagy hó van Felétek is....

     

    Én még azóta sem szántam rá magam, jó köhécselek is, egy újabb megfázás annyira nem hiányzik, meg aztán hiába süt a napocska, ez csalóka tudom én...és akkora nagy hó sincs errefelé....hát nem tudom érdemes lesz-e kimenni ma, mert elég lesz ha muszájból kelek holnap korán és indulok neki...

    De holnap ismét havazni fog...kíváncsi vagyok mennyit...

     

    Jó, muti meg azt a szép virágot....

     

    A lakás tele van virággal és ez nem túl szép látvány...a pincében meg elférnek, de ott meg elég hidegecske van..na jó még kettő elférne fönt, a Hibik, de volt, hogy telementek apró fekete bogarakkal, attól félek...most a két kis ágacskás Majomkenyérfán is vannak, mármint a földjében, hiába fújkálom nem tűnnek el róla...hihetetlen...ezért jobb a Nyár, kint vannak a virágok és élnek-virulnak.... de remélem áttelelnek majd szépen és aztán magukhoz térnek.

     

    Várom a képet!

    előzmény:
    henif (87713)
    2012-02-05  11:59
  89. 2012. február 5. 11:5987713.

    Sziasztok, szép napot mindenkinek!

    Hozok pár havas képet én is. Most nem esik, szép idő van. 

     

    Erika! Szinte mindegyik virágomon van agyaggranulátum. Van amelyikben a cserép alján, hogy el tudjon folyni a fölösleges víz. Nagyon szeretem, főleg a kintieknél. Nem engedi olyan könnyen kiszáradni a földet. Azoknál természetesen felülre rakom.

     

    A hibiszkuszom azóta megnőtt, majd mindjárt mutatom. Fotózgattam délelőtt, nem akartam főzni. Meggondoltam. Most délig van időm, akkor veszem ki a húst a sütőből.

     

    Nincs helyed a lakásban, hogy ott gyönyörködj a virágzó jázminodban?

     

    Voltam kint, képzeld el nekem is havat kellett sepernem, beborította mind a két oldalon az erkélyemet.  

    előzmény:
    maci6609 (87712)
    2012-02-05  10:41
  90. 2012. február 5. 10:4187712.

    Jaj de nagyon szép volt ez a virágod....mesélj már ezekről a bogyókról...földben van a virág és a tetején egy centis rétegben ez az izé bogyó? Jobban tartja a vizet? Vagy tápanyagos?-de nem az egész cserépben van ugye?

     

    Lent voltam a pincében, bizony az én két Hibim ki van száradva, adtam hát nekik egy kis büdi vizet a lenti vödörből, hát remélem kibírják a Telet ők is....

     

    A futós Jázmin vagymi meg bimbós, na ha kivirágzik aranyos lesz ott lent.

     

    Végre találtam egy félig üres cserepet földdel, él benne a virág de pihen, na most mellétettem a bimbós Amariliszt, hogy ebből mi lesz, ne kérdezzétek, de ennek a hagymácskának sürgősen földecskére volt szüksége, hagy nőljön már ki belőle a bimbó....és most ez volt a kézenfekvő gyors megoldás....

     

    Itt is süt a nap, de van olyan hideg, hogy egyáltalán nem vágyom ki, még lapátolni sem....:( Furi és ritkán érzek ilyet de most ez van....

     

    Zsuzsanca!

    Mekkora havatok van! -ez szép. Nálunk nincs ekkora mindenhol egyenletesen...de nagyon fokvacogtató hideg van az tuti...

     

    A Cicák hány évesek? Nem hullik a szőrük? A mi kis öreganyónknak nagyon igen, olyan 14 éves és nem tudom mi lesz ennek a vége...furi, hogy nincs szőre, vagy újranől majd? -de félek, hogy megfázik így...a mieink  is naphosszat bent vannak, van hely a radiátorokon tényleg ott vannak naphosszat..hát ha pisilniük kell kimenni kétszer is meggondolják, de néha besegítünk nekik, mert sokáig az ajtó sem lehet tárva-nyitva még gondolkodnak....:)

    előzmény:
    henif (87704)
    2012-02-04  22:07
  91. 2012. február 5. 10:1887711.

    Szia Kata !

     

    Öregek már szegények és jól esik nekik a meleg, nem egy hancúrozós fajta, meg vannak  a melegen, csak kaja legyen bőven !!!

    előzmény:
    PUSZKATA (87708)
    2012-02-05  06:02
  92. 2012. február 5. 10:1687710.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Nálunk jelenleg süt a nap, szállingózik a hó és -10 fok van.

    Reggel ekkora volt a hó---------> 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  93. 2012. február 5. 08:2387709.

    Sziasztok!

     

    Igen volt, megéreztem milyen az, hát borzasztó fájdalmas volt, de az én hülyeségem és kíváncsiságom miatt történt...gondoltam mi bajom lehet? Hát már tudom, jó piros lett a fagyási sérülés helye, de érzem, már nem fáj, viszont maradandó emléket kaptam a fagyból, múlt hétről...

     

    Na havazik, ez igazán szép ma reggel...olyan nagyobb pihés, sűrűbb....de ne tudjátok meg mekkora hó van, mondom legalább 20 centi, hogyne...szerintem éjszaka sztrájkolt a hó, vagy gondolkodott essen-e, mert hogy itt van ahol három centis, de van ahol olyan 10 lehet...a tetőkön, fákon szinte alig van, hát ez nem az a hóesés, és hó ami annyira szép..de a táj már szebb!

    De még eshet, kivéve ha kisüt  a nap, mert nagyon világos van ugye, és itt sohasem lehet tudni.

     

    Valójában tényleg hidegeket mond, abban pedig nem tapad a hó, most annyi dolgom lesz ma, hogy kupacolok, összedobálni őket amennyire csak lehet, és ha kicsit enged az idő és ithon leszek na akkor lehet építkezni belőle...de valahogy nem érzem most az építés örömét, pláne nem, ha megint mínusz 15-öt mutat a hőmérő...majd...de ha megyek is be kell öltözni alaposan, mese nincs.

     

    Persze más muszájból kimenni, holnaptól ezt teszem majd és megfagyni, mint csak úgy szórakozásból kimenni...ez utóbbihoz is kell jó mennyiségű kedv, de itt az ember dönt, megyek, vagy később, esetleg ma is...még melóba muszáj eljráni.

    És ahogy a tévében mondták, csak az induljon útnak akinek nagyon fontos..milyen igaz, munkába meg muszáj menni ha nem akarunk éhenhalni...:(

     

     

    Jut eszembe, mi botlba azóta sem voltunk, pedig olyan édessséghiányom van, hogy csuda..na jó a friss kenyér sem lenne rossz, de ha lehet még ma kihúzzuk bolt nélkül..van tésza, krumpli, tej, panírozott dolgok, abból ehetünk nem halunk éhen. De ha hideg van és nagyon fagyos idő nem fogunk a kajára koncentrálni, hanem inkább a jó benti melegre, az biztos...

     

    Nagyon szép az Amariliszed, az enyémet is be kéne már ültetni végre, de nincs földem....a virágos meg messzebb van mint az élelmiszerbolt..jaj....

     

    Katám!

    A buszjegyek az egekig szöknek, itt is egy 10 perces utazás kerül 155 forintba, és ez csak az odaút, ha még haza is szeretnék jönni kétszer ennyi ugye....hát én is nagyon meggondolom...de ha busszal nem megyek, gyalog nagyon messze lenne, szóval inkább maradok itthon...lemondok a vásárlás öröméről, pedig egy norvégmintás vastag pulcsit de szeretnék, olyan rég óta....nem látott valaki valami szép színes, nekem való, hosszú derekút? :)

    előzmény:
    Eszter50 (87685)
    2012-02-04  21:05
  94. 2012. február 5. 06:0287708.
    Szépek a cicáid,Zsuzsanca!
    előzmény:
    zsuzsanca (87706)
    2012-02-04  22:42
  95. 2012. február 5. 05:5887707.

    Sziasztok!

    Persze,nagyon szép,értékeltem is az aggódásotokat.

    Nálunk egész éjjel szakadt a hó...Szerencsére a negyedik emeleten lakom,így ha nagyon nagy lesz a hó,még mindig kiléphetek az emeletről,ha ajtón nem bírok kimenni...(ez vicc volt!)

    Lányok,a növényeim nagyon megsinylik a teleltetést...Muszáj szárítanom a lakás levegőjét,mert másképp a panell penészedik,ezt meg a növények rosszul tűrik... 

    előzmény:
    Eszter50 (87700)
    2012-02-04  21:54
  96. 2012. február 4. 22:4287706.

    Nálunk a macsekok is ben érzik jól magukat, már öregek hogy ilyen hidegben kitessékeljem őket. Egész nap csak a fekhely és a radiátor között mozognak felváltva, mert nem férnek el a radiátoron !

     

    Kicsit homályos , mert mindjárt mocorognak ha oda megyek hozzájuk !!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  97. 2012. február 4. 22:2887705.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Nálunk is leesett  a megígért 5 cm-es hó. Jelenleg nem kell lapátolni, de elnézegettem mások képeit bizony van ahol igen csak keleltt  alapáttal foglalkozni.

     

    Várom már a tavaszt, az sokkal jobb, várni a virágok fejlődést, és amikor kinyílnak akkor meg örülni hogy milyen szépek !

     

    Most csak fokföldi ibolyát szaporítottam, még igen kicsikék, de nagyon életképesek .  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  98. 2012. február 4. 22:0787704.

    Na, itt lesz. Ez régi kép, azóta sokkal nagyobb. Csak a színe miatt kérted úgy is.

    Mi az a 22 órai zárás?

     

    Jó éjt, szép álmokat! 

    előzmény:
    Eszter50 (87703)
    2012-02-04  21:59
  99. 2012. február 4. 21:5987703.
    Sajnos nem tudom megvárni amig hozod a képet, mert Nálunk 22 órakor zárás van...Majd megnézem holnap.. Úgy hogy elköszönök én is, jó éjt kívánok Neked, és azért ne nagyon vigérckedj ebben a nagy hidegben, ha lehet... Vagy nagyon nagyon öltözzél fel Te is!!!
    előzmény:
    henif (87698)
    2012-02-04  21:50
  100. 2012. február 4. 21:5987702.

    Ha fázol, ne menj ki. Szerintem akkor is kell egy kis levegőzés, öltözz fel melegen.

    Ma egy kicsit azért fázott a fülem.

     

    A mi picink is "beszél" már régóta. Persze, legtöbb szót a saját nyelvén.

    Majd akkor lesz jó, ha vele is tudok telefonon beszélgetni, mint a nagyobbikkal. Ők ma nem jöttek, nyílt napot tartottak a leendő elsősöknek az iskolában. A fiam szerint nagyon jól telt a délelőtt, Patrik élvezte. Egyúttal felmérték az érettségüket, a képességeiket. Nagyon modern, jól felszerelt iskolában voltak.

    előzmény:
    Eszter50 (87694)
    2012-02-04  21:43

Címlap

top