Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Féltékenyek ide!

monibonbon
Létrehozva: 2006. szeptember 25. 12:06

Sziasztok,

azoknak nyitom ezt a topicot, akik OK NÉLKÜL féltékenykednek (hülye komplexusok, régi sérelmek, stb miatt), és azon küzdenek, hogy ezt legyőzzék. A Wellness Caféban is van "ÉPP MOST..."  topic, ahová abban a pillanatban kell írni, amikor JÓTETTET (pl.épp most sportoltam) tudunk elújságolni, és nem csak ígérgetünk, hogy "majd holnap". Hasonlót szeretnék, pl.: "épp most győztem le magamban a hisztit, pedig a párom egy lánnyal emailezik, na és akkor mi van?"

Segitsünk rádöbbenteni egymást, hogy nem éri meg apró-cseprő ügyeken rágódni, és rossz érzéseikkel mérgezni a kapcsolatot,  az ezt követő lelkiismeretfurdalásról nem is beszélve.

Biztos ti is megbánjátok, amikor bizalmatlankodva hülyeségeket kérdeztek a párotoktól egy sms vagy telefonhivás kapcsán.

Próbáljuk fejleszteni az önuralmunkat és szép dolgokkal ápolni a szerelmünket  

Írjatok olyasmiket, hogy milyen jó megbízni a barátotokban, férjetekben...és milyen jó ez a férfinak. Milyen jó neki a szabadság, ha póráz nélkül is nagyon jól tudja, hol a helye.

Ilyesmiket osszunk meg egymással 

M.

  1. 2008. december 18. 16:3219126.

    Szia!

     

    nem csodálom én is teljesen összetörtem volna. De várj lehet hogy meglepetésként tényleg megkapod a gyűrűt csak ez egy hadi csel volt. Vagy már biztos vagy benne hogy papucsot fogsz kapni?

     

    Lehet hogy csak álca.  Ez nem fodulhat elő?

    előzmény:
    vinicky (19125)
    2008-12-18  12:03
  2. 2008. december 18. 12:0319125.

    Sziasztok!

     

    Én most le vagyok törve

    Amikor nyáron 4 hónapot kinn volt a drága görögben,végig azt mondta,ha hazajön karácsonykor eljegyez...Nagy izgalommal vártam a karácsonyt meg minden,tszta happy voltam...Tudom,hogy drága nem nagy vásáró,ezért kiváncsi voltam,hogy vesz nekem ajándékot,mert tipikusan az a tipus,aki ideadja a pénzt aztán vegyél magadnak valamit....Ma voltunk karácsonyi ajándékokat vásárolgatni,és mondta,hogy az én ajándékom még nincs meg,de lehet velem kéne megvennie,mert az úgyis méretre van...Hú a torkomban dobogott a szivem,meg ájulás határán voltam...és ekkor jött a hidegzuhany "mert néztem neked egy cuki Nike papucsot,ne panaszkodj,hogy magamtól sosem találok ki semmit" Tudom,hogy nélkülem nem venne gyűrűt,mert amúgyis ékszermániás vagyok és már rengeteg darabom van,de ezek szerint a gyűrű eszébe sem jutott,sőt még megkérdezte a kocsiban miért vagyok ilyen szótlan?Miért,miért,...mikor a sírás kerülgetett...De azt azért mégsem könyöröghetem ki,hogy vegyen már el...:(Áhh ez a sz@r nap

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. december 17. 21:2619124.

    Köszi Dotty.

     

    Nem fogok azért annyit gondolkodni élvezni fogom a kiruccanás minden percét!!! :-)

     

    Rose anyu merre vagy?????? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775050 (19123)
    2008-12-17  18:54
  4. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2008. december 17. 18:5419123.

    jajj, Gongi,az nem jó, amit utolsó mondatodban írtál...ennél rosszabb nincs is :( de a többi érzés tök jó! :)

     

    úgyhogy kívánok neked jó mulatást szilveszterre és maradjon időd felszabadultan bulizni is a gondolkodás mellett. :)

     

     

    előzmény:
    Gongola18 (19122)
    2008-12-16  21:32
  5. 2008. december 16. 21:3219122.

    Sziasztok!

     

    köszönöm a hsz-kat.

     

    Számadásban ott tartok hogy tudom vmi baj van a jelenlegi kapcsolatomban úgyhogy a montenegrói kiruccanás alatt végig gondolom, de szeritnem már tudom a válaszom lépnem kell.

     

    Ma volt egy jó napom de tudom hogy ezzel a pasival nem fogok össze jönni vagy nem most. Nagyon jól éreztem magam vele. hazafelé végig jöttünk az andrássy olyan szép volt. Jaj el sem tudom mondani mennyire jól éreztem magam

     

     Már nem szeretek haza menni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775050 (19121)
    2008-12-16  18:43
  6. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2008. december 16. 18:4319121.

    Sziasztok, én is bekukkantgatok néha, csak szokás szerint felbolydult az élet  a munkahelyemen, olyannyira, hogy sikerült valamit jól el iskúrnom, ezért múlt éjszaka nem aludtam, és ma se nagyon fogok :(

     

    na de, hogy érdemben is reagáljak Gongikára, akit nagyon üdvözlök, sok hónapnyi hallgatás után :)

     

    az izgi, ha vki megmozgatja a fantáziádat, ilyenkor kezdi úgy érezni az ember, hogy mégis él :) Krimhez csatlakozva én is mondanám, de ezt úgyis tudod Gongi, hogy azért érdemes tényleg átgondolni, mit dobsz el ésmiért...de azért azt se felejtsük el, hogy persze, vannak hullámvölgyek, de ez csak akkor igaz, ha vannak hullámhegyek is. ha nincsenek felhőtlen boldog idők, akkor az ember nem tud miből táplálkozni a hullámvölgyek alatt, s akkor az már nem hullámvölgy, hanem "válság". és persze időnként nem árt számot adni magunknak az érzéseinkről, de az is igaz, hogy ha be tud férkőzni valaki a kis szívünkbe, akkor ott vmi nagyon nem klappol a kapcsolatban. és itt kell okosnak lenni és tiszta fejjel végiggondolni, mi az, ami nem stimmel, mik a bajok, megoldhatók-e. mindenképp érdemes a másikkal megbeszélni - no nem feltétlenül azt, hogy "drágám, van itt valaki, akibe lehet, beleszerettem" :) - de azt azért igen, hogy vajon ő érzi-e, hogy nekünk nem100 a kapcsolat és vajon ez miért lehet. hasznos lehet ez neki is, amolyan ébresztőként hathat, s innen még vissza lehet hozni...de van, hogy már csak azért vagy a másikkal,mert nincs másik. ööö...értitek, hogy mondom :) és akkor minden ilyen befigyelő bizsergésre ugrunk. aztán lehet, hogy ez nem lesz tartós - mármint egy új kapcsolat - de ahhoz segíthet, hogy legalább egy régi rosszból legyen erőnk kiszállni. 

     

    no, Gongika, hol tartasz, ha számot vetsz?

    előzmény:
    krimhilde (19120)
    2008-12-16  09:38
  7. 2008. december 16. 09:3819120.

    Én is itt vagyok ám néha, és csendben figyelem az eseményeket!

     

    Gongi, jól gondold meg mit teszel, mert az ember néha hajlamos az ilyen hirtelen feltűnő pasikba többet belelátni és egy pillanatra elfelejteni, hogy mi az ami igazán fontos. 5 év után már vannak olyan szakaszok egy kapcsolatban, amikor épp nincs annyi izgalom, de ettől az a kapcsolat még nem biztos hogy rossz. Viszont ha ilyenkor feltűnik egy ismeretlen, az képes az embert úgy összezavarni, hogy hirtelen nem tudja megkülönböztetni a valóságot a képzelettől. Próbáld meg a dolgokat tárgyilagosan átgondolni. Ebben biztos segíteni fog a montenegrói kiruccanás, amikor befolyásoló tényezők nélkül talán letisztázódhatnak az érzéseid. Viszont ha arra jössz rá, hogy a jelenlegi kapcsolatodban már harmadik embertől függetlenül sem érzed jól magad, akkor lépni kell...

     

    előzmény:
    vinicky (19119)
    2008-12-16  08:59
  8. 2008. december 16. 08:5919119.

    Huu azta,azért 5 évet nem érdemes eldobni,vagy nem?Bár te tudod,hogy hogy éltek!De azt tapasztalatból mondom,hogy egy új pasinak könnyű tüzbe hozni,de lehet,hogy korántsem érzed magad majd olyan jól mint a kedveseddel!És a kedves már letett valamit az asztalra(gondolom)

    Hát nem irigyellek...De gondold meg alaposan,hogyan döntessz!További szép napot,úgy látom már csak ketten irogatunk

    előzmény:
    Gongola18 (19118)
    2008-12-16  07:31
  9. 2008. december 16. 07:3119118.

    Köszönöm szépen biztos jó lesz a mai napom .

     

    Nem azért nálam sem megy ez ilyen egyszerűen főleg a szilveszter miatt, meg a pénz sem vett fel, nekem csak az utazást kell fizetenem meg a kaja+költő pénzt.

     

    4 év után ez az első ilyen alkalom hogy elmegyek. A csajok tudják itt, hogy még topik talira se nagyon jártam mert már úgy éltem mint egy nyugdíjas. De ebből lett most elegem és szerencsére pont megkérdezett a barinőm, hogy akivel ment volna az valószínű nem fog tudni jönni és nincs-e kedvem.

    nem mondtam rögtön igent egy éjszakát végig gondolkodtam, de aztán úgy gondoltam hogy miért is ne?!

     

    Január 1-jén lesz 5 éve hogy összejöttünk.  És ez alatt az idő alatt csak 3 nap volt a leghosszabb idő hogy külön voltunk.

     

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    vinicky (19117)
    2008-12-15  22:04
  10. 2008. december 15. 22:0419117.

    Hu ez izgalmasan hangzikJó szórakozást holnapra

    Aztaaa a Montenegróért irigyellek,ez csak így megy,hogy ugorjunk ki Montenegroba és mentek?Nekem is bátorodnom kéne,mondjuk több pénz se ártanaNa persze jó gondolkodást nem irigyellek,mióta van a mostani kapcsolatod?

    előzmény:
    Gongola18 (19116)
    2008-12-15  18:49
  11. 2008. december 15. 18:4919116.

    A titkos idegenről csak annyir árulhatok el, hogy nagyon nagyon belefészkelte magát a kicsi szívembe és már jó néhány hónapja ott tartozkodik, de visszonzatlanul.

    Viszont holnap együtt megyünk vidékre, úgyhogy alig férek a bőrömbe.

     

    A szilvesztert meg azért töltjük külön, mert a barátnőm elhívott Montenegróba hogy töltsünk el ott egy hetet. Rossz is meg jó is mert legalább el tudom talán dönteni hogy kit is .

     

    Igen tipikusan az eset hogy nem mondhatom el senkinek mégis elmondanám mindenkinek.

     

    Jaj nagyon izgulok a holnapi nap miatt, már nagyon várom

    előzmény:
    vinicky (19115)
    2008-12-15  17:27
  12. 2008. december 15. 17:2719115.

    Akkor ez olyan nem mondom el senkinek,elmondom hát mindenkinek?

    Miért szilvedztereztek külön?Mesélj a titkos idegenről:)

    További szép napot mindenkinek

    Igyatok egy kávét ha van időtök

    előzmény:
    Gongola18 (19114)
    2008-12-15  09:56
  13. 2008. december 15. 09:5619114.

    Szia Dadus!

     

    már nagyon régen vigyáztál rám.  Örülök hogy minden rendben van veled.

     

    Mi meg vagyunk bár idén külön szilveszterezünk. Meg hogy őszinte legyek hozzátok, (Dina már tudja) valaki beférközött a szívembe de nagyon.

     

    Ez még amúgy titok. De néha úgy érzem magam mint egy kis csitri.

     

    Mindenkinek legyen szép a napja 

    előzmény:
    monibonbon (19113)
    2008-12-14  09:01
  14. 2008. december 14. 09:0119113.

    Halihó!

    Látom zajlik az élet, kutyusok, diszkó és karácsonyi sütés-főzés!

    Én most újra elővettem a házi bé receptet, azon gondolkozom, honnan lehetne mini csatos üvegcséket szerezni, hogy töltsek bele kis adagokat, és azt adhatnám ajándékba a távolabbi ismerősöknek, pl kolleganőknek :-)

    Én most jól vagyok, kivonultam a munka világából táppénzre egy pár napra.... folyton fájt a fejem, vszínű elértem azt a határt, amikor sok lett a munka.... most decemberben ráadásul mintha 2 műszak lenne, mert minden ügyfélnél pofavizitet kell tenni esténként, vmilyen fogadáson vagy karácsonyi rendezvényen. De most kipihentem magam egy kicsit :-) Készülök a karácsonyra, a tegnapi napot a festővászonnal töltöttem....nosztalgiáztam :-)) Régen sokat festettem, és most is olyan jól esett. Bár az olajfesték és a hígító szag kissé bekábított :-))) Természetesen a drágámnak készítettem egy Balaton-trilógiát, 3 balatoni kép egymás mellett (ő ugyanis odavalósi és szerelmes a Balatonba)

    Aki jól viselkedik, az megismerheti őt személyesen ma este

     

    Most mennem kell, meg megrohadtak a tányérok a mosogatóban és kezd frusztrálni

     

    Puszil:

    Ritka-Vendég Bonbon-Mamikátok

     

     

     

    előzmény:
    monibonbon (1)
    2006-09-25  12:06
  15. 2008. december 14. 03:2619112.

    Szép jó reggelt

     

    Most értem haza buliból,éjfélkor leadtam a melót,irány a discó Drága hazautazott a régi barátaihoz,én nem mehettem a munka miattNa meg is volt a vita...Nem szeretem ha nélkülem bulizik,de a barátnőm mondta ne szomorkodjak itthon,vegyük mi is nyakunkba a várostHuu de rég flörtöltem minden következmény nélkül Nem is vettem észre mennyi cuki kis pasi van körülöttem

    Na de persze csak megerősitett abban a buli,milyen rossz Drága nélkül,na meg persze félóránként hivogatott merre járok éppDe azért rosszil esett,hogy elment nélkülem discóba,mert arról volt szó csak hazamegy,de a többiek rábeszélték.Még ha tudom is,hogy nem csal meg,rosszul éreztem magam,tudom önző dög vagyok

    Na megyek aludni mert pontosan 3 és fél óra mulva kelhetek ujra dolgozni

    előzmény:
    Gongola18 (19111)
    2008-12-12  07:24
  16. 2008. december 12. 07:2419111.

    Szia vinicky!

     Örülök, hogy meggyógyultál már épp itt volt az ideje. Jah én is mindig felnézek és nem látok új hsz-t és ettől rögtön legörbül a szám. Hol lehetnek?

     

     Biztos amúgy a karácsonyi sürgés forgás között elvesztek a teendők rengetegében. Azért tényleg jöhetnének néha erre hogy tudjunk picit  dumálni. Különben is mindenki adhatna magáról egy kis helyzet jelentést, hogy mi történk éppen vele.

     

    Pusszantás

     

    Mindekinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. december 10. 20:3819110.

    tatammmm meggyógyultam:))

     

    Merre vagytok csajok?Nem túl sűrven jártok erre

    Dotty gondolom még siel,és a többiek?Olyan ritkán látok itt írást:(Pedig jó kis szoba ez,jó lenne ha lenne élet benne:)Gyerünk,mint régen:)

    Amugy nem jutottam a végére,de beleolvasgattam az 1-2-3- évvel ezelőtti írásokba:)

    Főleg Krimet látom,hogy régi bútordarab itt,elagútobb ott jrtam a régi írások közül,hogy valami pasi mutogatta volna a fenekét,vagy fordítva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. december 5. 14:5619109.

    Hát azért köszönöm!

     

    Magamtól amugy én is sajnálom a pénzt,de ha Drága beteg akkor mindent megveszek még azt is amit nem kell csak a szomszéd néni javasolta

    Áhh nagyon el vagyok keseredve,senki nem tud segiteni Lehet ezen mulik,hogy diplomázhatok-e időben mert ha nem csinálom meg elfogadhatóan akkor nem hirdetik meg csak jövő szeptemberben ujra a tárgyatÉs akkor csuszok egy évet,hjajjjj

    Ha valakit ismertek aki tudna segiteni akkor tényleg szóljatok

    Mikor indultok Dotty?Hát ige a többiek alig irogatnak,lehet azért mert megjelentem

    Most 7 végén nem dolgozom mert holnap öcsém szalagavatója:)Te vesztek valamit Mikulásra a drágáknak?Én vettem egy nadrágot és majd belegyömöszölöm valahogy a cipőjébe

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775050 (19108)
    2008-12-05  14:22
  19. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2008. december 5. 14:2219108.

    ehh, az nem jó, hogy még mindig nem vagy jól, de most már tudom, az humángyógyászat még mindig olcsóbb, mint a állatoké :) Dantu műtétje 70.000 Ft-ba került, plusz a járulékos költségek fájdalomcsillapító 2x11.000 Ft, ízületekre való por 9.000 Ft, és az egyebek, pl. kellett szőnyeget venni, hogy ne csúszkáljon a lába (nálunk mindenhol járólap meg parketta van, pici szőnyegekkel), új nyakörv (mert a láncos nyakörvei nem jók, a bőr meg túl vastag ahhoz, hogy bele tudjuk fűzni a gallérba) és még a hidroterápiát meg sem említettem :)

     

     

    persze ez nem egy egyszerű megfázás, de hát lassan már a tiéd sem az. és az is igaz, hogy az ember magától sokkal jobban sajnálja a pénzt, mint a magatehetetlen beteg kutyájától. én legalábbis így vagyok vele, nem érdekel mennyibe kerül, nekünk az lesz a karácsony, ha újra ugrabugrázni fog tudni. már nemsokára, remélem

     

    láttam a topicodat, de sajnos én sem tudok segíteni. pedig marketing közgazdász vagyok, tanultam ilyeneket, de nem is értettem a feladatot :S

     

    Lettike jól vagy, meg többiek? ne haragudjatok, hogy állandóan itt a kutyámról beszélek, mindenki más meg le van tojva, de azért ha van valami írjatok. boldog vagy Letti? mi van a munkáddal, ami novembertől már áthelyezős????? 

     

     

    előzmény:
    vinicky (19107)
    2008-12-05  13:08
  20. 2008. december 5. 13:0819107.

    Nagyon örülök,hogy jobban van a kutyus,legalábbis túl van a műtéten.

    Én ezt nem mondhatom el magamról,de rávettem magam és elmentem az orvoshoz,belefáradtam a házipatikába,gondoltam a modern orvostudomány majd segit... 5000 Ft a gyógyszer,de még jobban köhögök mint előtteNa mindegy...

    Dotty jó sielést és mindenkinek kellemes készülődést az ünnepekre!

    Esetleg ha valamelyikőtök piackutató vagy van olyan ismerőse,igazán segithetne,mert egy piackutatási beadandó dogát kell csinálni Mr himsoviniszta tanárúrnál...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775050 (19105)
    2008-12-05  11:40
  21. 2008. december 5. 12:3219106.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2008. december 5. 11:4019105.

    no, akkor a csodarecept:

     

    20 dkg liszt, fél csomag sütőpor, 10 dkg cukor, 1 csomag vaníliás cukor, harmad citrom leve, 1 tojás, 9 dkg margarin, baracklekvár.

    ezt összedolgozod, aztán berakod a hűtőbe. ez azért fontos, mert a tészta tele van cukorral és nehéz nyújtani. a hűtőben meg keményebbre fagy, és akkor először kiveszed a felét, kinyújtod, formázod, aztán ha kész, akkor a másik felét. jó vékonyra nyújtsd, akár lehet papír is, de csak annyira, hogy még fel tudd szedni. a végén kettőt kell egymás tetejére rakni lekvárral összeragasztva. szóval mi olyan formákat szoktunk, hogy mondjuk kisvirág az alja, kisvirág a teteje, de a tetejére való kisvirágba még gyűszűvel  vágunk egy lyukat, mert én szeretem minél több lekvárral. szóval megvannak a formák, ezt sütőpapíron vagy kivajazott tepsiben180 fokon sütöd (előmelegített sütőben, ez fontos) és cca. 4 perc alatt készül el. ha van légkeverésed, akkor több tepsit is berakhatsz egyszerre. az a lényeg, hogy világosbarna legyen, de inkább a barna színt már ne is várd meg, mert akkor ropogós lesz (mondjuk az is megpuhul, de az nem olyan finom). szóval kisütötted, s akkor az egyik formára lekvárt raksz (Dotty jó sokat szokott, hogy tocsogjon :) és ráragasztod a másik formát. aztán porcukrot szórsz a tetejére és fém vagy műanyag dobozban elteszed, másnap reggelre isteni puha, omlós lesz. 

     

    vigyázat, nagyon-nagyon finom, nem fogjátok tudni abbahagyni. Édes azt mondta, 4 főre ez elég szokott lenni, de csak jelzésül, mi ennek az adagnak a háromszorosát szoktuk kisütni :) ha nagyon ragad a nyújtásnál, akkor lisztezd, de minél kevesebb liszt van benne, annál finomabb (ezért kell hűtőből, kis adagokban kinyújtani) ééééés KÉSZ :)

     

    jó étvágyat hozzá, remélem ügyi leszel és ízleni fog :)

     

    Dantus:

    hát nem aludtam valami jól, de most legalább Édes ki tudta aludni magát, mert tudta, hogy én vigyázok a kutyára (szegény anyum az elmúlt pár napban nem nagyon tudta kipihenni magát). éjszaka milliószor felkeltem, hol azért, mert hallottam, hogy öklendezik Dantus (valleg epét hányt), hol azért, hogymeghallgassam, lélegzik-e még (tudom, hülye vagyok). egyszer meg felpattant és össze-vissza dülöngélt, valószínűleg picit magához tért és megijedt a nyakában lévő gallértól (ami mellesleg kib. nagy, nem is értem, miért kell neki ekkora), dobálta a fejét meg ki akart rohanni a világból, de aztán sikerült lenyugtatnom és visszafeküdt. azóta kómázik, se nem iszik, se nem mozog, néha feláll, néz egy darabig lefelé, aztán visszazuttyan. az a legnagyobb baja, hogy a mancsait a fejére szokta tenni, vagy közvetlenül mellé és ezt most nem tudja megtenni a gallér miatt. de megoldotta, rárakta a gallérra, az meg rányomódott a kis fejére:))) nagyon viccesen nézett ki, le is fotóztam, majd megmutatom :)

    reméljük aműtét jól sikerült, egyelőre még tényleg nem nagyon kel fel, kicsit aggódok is,mert én este elutazom. de hát muszáj volt már korábban műteni, mert tegnap már annyira fájt neki a műtét előtt este, hogy nem volt egy nyugodt pillanata. egész nap csak mászkált, 10 mp-ig nem bírt egy helyben ülni, feküdni egyáltalán nem tudott,nem tudom miért. egész nap nem is aludt, úgyhogy este már olyan fáradt volt, hogy leült Édes elé, s miközben ő simogatta, kókadt le a feje. aztán mindig felkapta, tudjátok úgy,mint mikor a buszon elalszik az ember és bólint egy jó nagyot :) egyszer még el is dőlt oldalra, úgyhogy utána úgy csináltuk, hogy Édes hátulról simizte, én meg elé ültem, s a két térdemmel oldalról kitámasztottam, így tudott egy perceket szundizni. de hát nagyon kimerült, tiszta véres volt a szeme. úgyhogy már nagyon kellett ez a műtét. már tájékozódtam hidroterápiás meg fizikoterápiás rehabilitációs kezelésekről, pont itt a kerületünkben van, közel egy ilyen kutya wellness központ :) majd varratszedés után oda fogunkjárni, ha nemakarja használni a lábát.

     

    na, bocsánat, hogy ilyen szószatyor voltam, és köszönömmindenkinek a drukkolást, az egész cég is szorított benn (mert tegnap lett volna pont buli s én nem mentem, de sms-eztek este, hogy megkezdték a kollektív drukkolást :)) úgyhogy ennyi szeretettel már biztos szépen fel fog épülni.  :)))

    előzmény:
    krimhilde (19104)
    2008-12-05  09:13
  23. 2008. december 5. 09:1319104.

    Előre is köszi a sütireceptet Dotty!

     

    Hogy sikerült tegnap a műtét? Minden rendben ment? És hogy van Dante? Goldoltam ám rátok tegnap és szorítottam, hogy minden jól menjen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775050 (19103)
    2008-12-03  11:30
  24. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2008. december 3. 11:3019103.

    jóvan, akkor igyekszem nem elfelejteni megkérdezni Édestől majd a receptet!

     

    a pokróc jó ötlet, lehet akkor azt viszünk magunkkal külön erre a célra.

     

    én se szoktam ám főzni, és ezen a nagymamám mindig teljesen kiakad, hogy ez hogy lehet. :) hát úgy, hgy napközben mindketten kajálunk rendesen, este meg vmi hidegre vágyunk, jó kis sonkára vagy kolbászra, sajtokra, paprikára, tonhalra, ilyesmi. hétvégén meg sokszor kimegyünk Dáv papájához kajálni, de ha nem, Édes tuti áthív, hogy főzött vmi nagyon finomat és muszáj megkóstolnunk :) múlt héten direkt mondta, hogy nem lesz otthon, nem fog főzni, ezért főztem én, aztán meg mégis nála kajáltunk, amit én csináltam, meg vihettem a kutyának :) de legalább ő jól járt, ízlett neki a paradicsomos tejszínes fusili  :)

     

    mi úgy szoktunk karácsonyozni, hogy szentdélután :) 24-én ebédre megyünk Dáv papájáékhoz, ott az egész család, két fészekalja gyerkőc meg minden, ott a finom halászlé Baracsról (amit egyébként én személy szerint nem szeretek, de pasi papája Bajáról származik, így az kötelező) és akkor estefelé átmegyünk Édeshez, és ott karizunk, aludni meg haza és akkor mi kettesben ott.  aztán 25-én délután általában apumékhoz megyünk, ahol nagyiék is ott vannak, de idén nem lesz sztem kedvem, este meg a barátoké a pálya. a 26-a meg marad, ha valakit kihagytunk volna. én  a nagynénémékhez már nem szoktam elmenni, bár keresztanyámékhoz még lehet, beugrok. nem tudom. nem szeretem a rohanást, ilyenkor szeretek a gyerkőcökkel játszani és a tv előtt fetrengeni, ezredszer is megnézve a segítség betörőket. nekem nyűg a felnőttekkel való kultúrált társalgás :)

     

    előzmény:
    krimhilde (19102)
    2008-12-02  15:02
  25. 2008. december 2. 15:0219102.

    Akkor már csak 2 napot kell kibírni nektek és szegény Dantunak. Reméljük, hogy minden rendben lesz a műtéttel és utána újra tudja majd használni a lábát!

     

    Rendes a pasidtól, hogy segít és felajánlja a kocsiját. Segítség nélkül amúgy sem tudnád megoldani. Egyrészt, mert túl nehéz lenne cipelni, másrészt meg amúgy is nagyon óvatosan kell szegény kutyushoz hozzányúlni műtét után és ez egyedül nem megy. Mi annak idején egy takaróból csináltunk hordágyat a kutyának. (ahol régen szobát béreltem német vizslája volt a családnak, és egyszer segítettem hazahozni egy kisebb műtét után. Hogy is mondjam... Ő volt az utcában a vezérkan és egy éjszakai csajozás után nem tudta visszahúzni a micsodáját.  Hogy az állatorvosoknak mennyi mindenhez érteni kell! Én oda se mertem nézni... )

     

    Ami a főzést illeti, nem vagyok egy ász a konyhában, bár ehetetlent eddig még nem főztem. Inkább a rutin az ami hiányzik. Nehezíti a dolgomat az is, hogy a párom sem egy egyszerű eset. Hús nélkül nem kaja a kaja, a sajtos cuccokat nem szereti, a tejfölöseket se nagyon, egy csomó mindent meg se akar kostólni (pl. rakott krumpli) és amúgy is a pillanatnyi kedve alakítja hogy éppen mire van gusztusa. Na most én ezen nem vagyok hajlandó folyton idegeskedni, úgyhogy ha éppen úgy alakul a helyzet, akkor főzök, ha nem akkor nem... Érdekes, hogy ő ezt a főzés dolgot abszolut nem is forszírozza. Egyébként lehet, hogy többmindent megenne, ha egyszerűen csak ellentmondást nem tűrve elétenném amit aznap főztem és kész. Lehet, hogy bekeményítek egy kicsit ezzel kapcsolatban.

     

     

    Szenteste valami tepsiben sült hús lesz, ezt már én is eldöntöttem. (a levest még kitalálom) Így megspórolok egy csomó melót és idegeskedést, és nem is kell egész nap a konyhában tökölnöm és utána hatmillió lábast mosogatnom. Szerencsére náluk úgyse szokott olyan nagy zabálás lenni, nem úgy mint nálunk. (legalábbis anyukám otthon mindig terülj-terülj asztalkámmal készül nekünk 25-én)

     

     Finom linzer recept jöhet! Meg mindenféle egyéb karácsonyi süti, ami több napig eláll!

     

    Ez a karácsony amúgy is rendhagyó lesz, mert Zizou most először fog karácsonyfát látni testközelből. Remélem ellen tud állni a csillogó, guruló, zörgő díszek kísértésének.

     

    Tényleg Dotty, Ti hol karácsonyoztok? Kettesben? Vagy a szülőkkel?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775050 (19101)
    2008-12-02  12:11
8 9 10 11 12

Címlap

top