Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyóóóóóóóós :-)

milkacica
Létrehozva: 2006. október 31. 13:05

Sziasztok!

Íme a nyolcvanezredik anyósos topic.  

Nézzétek el nekem de meg kell osztanom veletek anyóspajti mai beszólását,én  még nem hevertem ki  

Drága kicsi nyolchónapos kislányomnak kötőhártyagyulladása volt pár napja,levittem a dokihoz,kapott szemcseppet,és gyakorlatilag kétszer cseppentettünk neki és nyoma sem volt a betegségnek(láza sem volt).

Nos anyósom ma megkérdezte hogy nem lehet hogy a sok vakuzástól volt neki?  

Mi van? Ez nem a Man in black   Arra gondolt hogy biztosan sokat fényképeztük a gyereket,és attól lett kötőhártyagyulladása   jujjjjjjjj................

Hozzáteszem nem szoktunk vakut használna csak nagyon ritkán és már vagy 2hete nem készítettünk fotót a kölyökröl.

Eddig is volt már pár hasonló nagyon jó meglátása,de ez lesokkolt.  

Valakinek hasonló?  

  1. 2007. Április 28. 10:296326.
    Szerintem egyáltalán nem baj, ha itt anyósok is beleszólnak. Jó néven vesszük, csak Nóri már teljesen a hibákat kereste, nem látta a valódi helyzeteket, és ezzel még Lynette is felidegelte, pedig neki anyali birka türelme van. Edződött az anyósán  
    előzmény:
    zsukat (6268)
    2007-04-27  20:05
  2. 2007. Április 28. 10:276325.
    Igen, igen, erről beszéltem én is. Számtalanszor előfordult, pl. hogy vacsora előtt teleetette csokival a gyereket, pedig ugye tudta, hogy vacsi lesz. Vannak együttélési szabályok (bár mi nem élünk együtt) és van, ami már a saját kis életbe beleszólás. Vagy pl amikor vigyázott a gyerekre, vacsora előtt 2 órával megetette a gyereket. Két hétig nem tudtam, miért nem eszik este az a gyerek. Anyós meg ártatlan arccal mondta, nem érti ÉN mit csinálok, nála mindig nagyokat eszik. Tehát férj előtt engem akart beégetni, hogy rosz anya vagyok. Gyerek még nem tudta elmondani ezt, mert nem beszélt (külön téma, mondom mondjárt). Aztán após szólta el magát, így kiderült. Kisfiam elég későn 2,5 évesen kezdett beszélni. 2 éves korától vigyáztak rá. Mondta anyós, nem is baj, nekünk nincs időnk a gyerekre, majd ő meg fogja végre tanítani beszélni (forrtam a dühtől magamban, azt hiszi én nem foglalkozom vele?? már megint én vagyok a sz@r?). Na 3 hónap múlva panaszkodott,nem érti miért nem beszél ez a gyerek, pedig ő mindent megtesz. Mondtuk neki, mi is beszélünk vele, eddig is beszéltünk! Mert ő azt hitte (mondta), azért nem beszél a gyerek, mert mi nem szólunk hozzá eleget nap közben Na ilyenek miatt borítottam bilit egyszer  és volt mosolyszünet. Azóta ő is megváltozott, én meg nem keresem a kákán is a csomót, hogy megint beszólt.
    előzmény:
    zsukat (6266)
    2007-04-27  19:58
  3. 2007. Április 28. 10:266324.
    Sajnos igen, azt írta a barátja, hogy ő próbálta nekem elmagyarázni a dolgokat, de a barátom sajna szerinte sem érti a dolgokat. Szerinte ne találkozzam vele egy jó darabig, hogy igazán érezze a hiányomat és essen kétségbe. Ebben valószínűleg igaza van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628404 (6304)
    2007-04-28  08:19
  4. 2007. Április 28. 10:186323.
    Ha ez tényleg így van, hogy beleszólás nélkül nem megy, akkor egyszerűen minimalizálom a kapcsolatot. Csak tudod, ő olyan 'nacsasszony', azt mondja, hogy ő nem jön, csak akkor látja az unokákat, ha mi megyünk. Ő még nem jött át, mert látni akarta az unokát, csak akkor jön, ha 'hívjuk'. Ez persze bizonyos szempontból jó. Tehát nekem kell vinni. Ha a gyerekre vigyázás jogot formál a beleszólásra, akkor többet egy napot nem vigyázhatna a gyerekre!!! Ebben nem engedek. Láthatja, ha jön, vagy ha mi ráérünk átmenni. Nem szakítom el az unokától. De ő nehezem emeli fel, hogy eljöjjön, tudom. De ura bocsáááááááá, ez ez én gyerekem, az én életem. Választhassam meg, hogy milyen áron kapok segítséget, amit az ő elmondása szerint neki öröm, hisz imádja mindkettőt és fizikailag, lelkileg sem fárassza (mondta), sőt, ahogy írtam, még ki akarja sajátítani. ÉN döntsem el, hogy MEGÉRI-e nekem az ilyen segítség, vagy kezelhető, hogy ne szóljon bele, mert az én életemet nem fogja megmérgezni az állandó bosszankodás. NAA
    előzmény:
    ananász49 (6263)
    2007-04-27  19:06
  5. 2007. Április 28. 10:126322.

    Félre értesz: itt nem vigyáznia KELLETT RÁ, hanem amikor már arról volt szó, hogy oviba kéne menni, akkor nekünk kellett szinte könyörögni, hogy már nem fog menni a gyerek. Itt Ő sem úgy fogta fel, hogy ez teher, meg volt sértődve (de tényleg!!) ha nem ment át a gyerek, magyarázkodni kellett, hogy most miért marad itthon!!!! Komolyan. Ha egyszer is azt mondja, hogy bocs, de nekem ez terhes, minden sértődés mentesen természetesen MEGÉRTEM, és tényleg megértem, mert már ő fárdadékonyabb, és mindig van más megoldás. De itt nem erről van szó. És az elején meg kett kérdezve, hogy mit gondolnak  erről, és ŐK AKARTAK vigyázni a gyerekre. Ha meg nem meg a gyerek én vagyok a szemét, hogy elveszem az unokát tőle.

    Igaz: aki nem ismeri az egész helyzetet, nem ítélhet. Csak engem még az nlc-n nem kezdtek ki. Talán mert eddig nem is sokat írtam.

    előzmény:
    liko5 (6264)
    2007-04-27  19:25
  6. 2007. Április 28. 10:106321.
    Ez tényleg egy olyan topic, ahol a nem átalagos anyósokról van szó, és amikor Te beléptél, akkor éppen egy feszült helyzet állt fenn, ezért is reagált mindenki olyan hevesen. Nem akarok a többiek nevében beszélni, de az itteni lányok tényleg mind megértők, kedvesek, és mindannyian szerettük vola, ha megfelelünk az anyósainknak, és mindannyian rájöttünk arra, hogy a széllel szemben nem érdemes....
    Akinek nem inge ne vegye magára
    előzmény:
    katicabogár47 (6311)
    2007-04-28  09:39
  7. 2007. Április 28. 10:076320.
    Nem ezzel abszulót nem értek egyet. Nem szólhat bele az életembe, azért mert pl. vigyáz a gyerekre!!! Én sem szólok bele, mit vegyek az Auchanban, mert a férjem viszi el és pakol neki. Valaki itt nagyon jó fogalmazott: meg kell tanuni kölcsönösen a határokat, ez a megoldás. Meg nem minden kicsinyes dolgon kiakadni.  De az 1000. kicsinyes beszóláson néha kiborul az egész bili tartalma sajnos. Mint írtam, ha én sem teszem folyamatosan a megjegyzéseimet az elavult háztartásvezetés, életfelfogás, időgazdálkodás terén, miért kéne hallgatnom? Mi is segítünk, ez oda vissza működik. Anyagilag nem várunk semmit, jól is néznénk ki, ha kitartanának. A segítés nem jogosít beleszólásra. SENKINEK.
    előzmény:
    ananász49 (6263)
    2007-04-27  19:06
  8. 2007. Április 28. 10:066319.
    ..ágymelegítő szakács-bejárónő.. Ez nagyon jó, de sajna igaz. Sajna én úgy érzem, hogy a maga módján szeret engem, de tényleg annyira szerencsétlen, hogy nem is érti, ha az anyja elmebeteg kívánságaihoz asszisztál, az nem normális. Ha ott tartana, hogy felfogná, hogy ez nem normális, akkor legalább nem mondta volna el nekem.
    Valóban nagyon bedühödtem, és a mai nap folyamán írok neki egy sms-t, hogy kicsit sem érzed hülyén magad, amint anyukáddal locsizol felnőtt férfi létedre???
    Lehet, hogy ezt mégsem kellne írni, de annyira szívesen éreztetném vele, h szánalmas, amit csinál. Valószínű, amúgy csak annyit fogok neki, írni, hogy engem többet ne keressen, csak akkor ha úgy érzi sikerült leválni az anyjáról, képes 30 évesen egy normális kapcsolatra, és ha tényleg én vagyok az életében a bizinyos NŐ!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_744934 (6314)
    2007-04-28  09:57
  9. 2007. Április 28. 10:016318.

    Tudod én hányszor bőgtem már az itt levő lányok miatt?  Ajaj!

    Még borzalmas, undorító anyósnak is képzeltem már magam. Amikro pont teljesen magam alatt voltam, akkor hívott az egyik menyem és egy órán keresztül be nem állt a szája, mesélt, mesélt, meg kérdezett, meg panaszkodott, szóval jól jött nagyon, ha nekem mondja el, akkor mégsem vagyok az!

    előzmény:
    katicabogár47 (6311)
    2007-04-28  09:39
  10. 2007. Április 28. 10:006317.

    Igen, de amikor 15 perccel itatás után (10 hós) megkérdezi, hogy nem szomjas-e, amikor látta, hogy ivott, erre én, hogy most itattam, erre ő, hogy TE TUDOD. És úgy állítja be, mintha én lennék a rossz anya. Ezért írtam, hogy most akarja kiélni magát, mint szülő, velem szemben.

    Szabályos közelharcot kellett vívni anyóssal, mert tavaly nyáron nap közben vigyázott a gyerekre. Elérte, hogy nem lett szobatiszta, mert amikor nem vettünk már pelenkát, vett ő, hogy ne legyen. És mindez azért, mert Ő akart gyerekezni, nem akarta, hogy menjen 3 évesen oviba. Én azt mondtam, elég, gyerek itthon lesz, nem érdekel, hogyan oldjuk meg, és 2 hét alatt szobatiszta lett!!! Januártól felvették az oviba. 2 hónap alatt megtanult önállóan enni, inni, öltözni, pisilni, kakilni, gombolni, cipzárazni. És én mondta előtte a férjemnek, hogy már kell a fejlődésének az ovi, nem jó, hogy az anyjánál van. De az anyja meg látszott rajta, hogy nem örül, mert már nem KISBABA többé. Most van egy 10 hós is, most azzal kezdi a dolgokat. Szóval mőár tudok különbsépget tenni a tanács és a kioktatatás között, bárhogy is van éppen fogalmazva a mondat. Aztán még mondjuk neki, milyen jó az ovi, mennyit fejlődik a gyerek, és ő is bőszen egyet ért, de látszik rajta, hogy neheztel RÁM, mert elvettem oviba a gyereket TŐLE. Szóval itt a gyerek vigyázásnál inkább nekem kellett könyörögnöm a saját gyerekemért, mert nagyon ki akarta sajátítani. Ezt a kicsinél már nem fogom hagyni, ebből tanultam. Volt, hogy átjött, és busszal át akarta vinni a város másik felébe délben, mert hogyan fogom és a két éves gyereket EGYEDÜL megetetni és lefektetni. Na akkor kinyílt a bicska a zsebemben, mikor elment hívtam is férjet, hogy rendezze az anyját, mert most majdnem oltári balhét csaptam! Csak azért nem, mert előtte délelőtt vettünk meg az ablakokat szépeket, jókat jó áron és nagyon jó kedvem volt, nem bosszantott annyira fel.

    előzmény:
    liko5 (6241)
    2007-04-27  15:37
  11. 2007. Április 28. 09:586316.
    Sziasztok!
    Micsoda jó idő van, én ma tuti kifekszem a napra!!! Tegnap nagyon magam alattt voltam, mai gyakran megesik mostanság. Ez ilyen hullámzás. Hol jobb, hol rosszabb.
    Median! Szerintem irogass gyakrabban, ha van időd, én szeretlek olvasni, és jól látsz szerintem egy csomó dolgot.

    KISMANCS!!!
    Szerintem Mediántól jó szülőről leválási tanácsokat kaphatnál!Ezt nem rosszból írom, de ritka az, aki ennyire tudja kívülről is látni az anyját.
    előzmény:
    median (6312)
    2007-04-28  09:42
  12. 2007. Április 28. 09:586315.

    Na jó inkább ezt hagyjuk abba jó?

    Lynett nagoyn aranyos csaj, nagyon kedvelem, de ő sem tudja mit akar.

    Vigyék is a gyerkeket, meg ne is. Legyenek is jóban, de az ő szabályai szerint. Ez azért egészen nem működik. Kompromisszum kell épp úgy mint a házasságban.

    Ennyi idősen már úgy sem tanulják meg a rendet, ha eddig nem tudták. Nem tudnak változni 60 éves berögzült vislekedésükön. Nem azrét nem értik mert buták, hanem mert a problémát nem értik. Régen ilyen dolgok falun nem voltak gond. Valóban nem tudom hogy nőttek fel gyerekek, de felnőttek, az állatokkal, kapával ásóval méhekkel, bogarakkal, minden vacakkal.  Egy városon felnőtt lány ezt nem is értheti. Ettől még veszélyes, de azok a gyerekek valószínű megtanultak ezzel együtt élni.

    Mesélhetnék a ritka látogatásokról én is az anyósomról, de egsrészt már régen volt, felejtőben van, meg aztán később rájöttem, hog ynem szándékosan volt olyan amilyen, hanem mert ő másként nőtt fel, másképpen élt, mások voltak neki az értékek, mint nekem. Azért jövünk ki jobban a szüleinkkel, mert őket ismerjük, megszoktuk. A férjeitek meg azrét nem értik, hgoy i a abajotok, mert nekik meg az a természetes, mégha látják is most általatok, hogy lehet másképpen is.

    előzmény:
    median (6307)
    2007-04-28  09:06
  13. 2007. Április 28. 09:576314.
    Rozika!!!


    Azért remélem, hogy bocs - de rettentően megsértődtél!!

    Ha nem, akkor legközelebb ha találkoztok - ne telefonon, mert úgy kevesebb a hatás - kedvesen mososlyogva mondd meg Neki hogy nagyon sajnálod, hogy menzával, bejárónővel és az Édesanyja társaságával számára megfelelően pótolni tudott Téged, mert Te nem ezt az állást akartad nála betölteni, mert SOKKAL TÖBB akartál lenni, A NŐ, aki szereti őt, és akivel boldogan él, ha nem ez voltál neki, akkor tévedés volt az egész - de még gondolkodjon a dolgon, hogy biztosan elenged-e, de tudjonróla, hogy nem az ágymelegítő szakács-bejárónője állásra pályázol!

    előzmény:
    rozika00 (6300)
    2007-04-28  01:17
  14. 2007. Április 28. 09:506313.
    Katica!!!!

    A gonoszboszi én vagyok!!!
    előzmény:
    katicabogár47 (6310)
    2007-04-28  09:35
  15. 2007. Április 28. 09:426312.

    És azt nem értem még, hogy miért akarja az én gyerekemen bebizonyítani, hogy ő tökéletes anya, amikor ott már nagymama. Miért veszi ki a kezemből, tud jobban mindent nálam? Ez valahol egy bizonyítás, amit a saját gyerekével kacsolatban nem tett meg. És most éli ki magát. Aztán megtudtam, hogy a férjemet hetes bölcsődébe tette, csak hétvégén látta, nem is szoptatta. De nálam ebben a témában is nagy tudós. És meg lehetett volna oldani másként! Ez az ő felnőtt döntésük volt. No komment. Lelkiismeret. Mivel tudom az okát, már kevésbé bosszant. Elmegy a fülem mellett.

    Félre nem értsetek, én értem anyósom és ezért tudom kezelni, nincs is vele baj, mint már többször írtam. Ezért sem írtam eddig ide, hisz mit panaszkodjak? Itt sokkal súlyosabb problémákat írtok. Aki gonosz, netán mentális beteg, az tök mindegy, hogy anyós, vagy szomszéd, kezelésre szorul, vagy el kell tőle különülni.

    De nem lehet ezeket egy lapon emlegetni az én anyósommal, aki csak szimplán anyós, és már elfejtette, hogy volt ő is meny.

    előzmény:
    median (6309)
    2007-04-28  09:34
  16. 2007. Április 28. 09:396311.
    Köszönöm, hogy megvédtél és igen félreértettek engem bizony nagyon, tegnap délután még sírtam is és ezt most komolyan mondom................csupn azért, hogy ennyire félreértették amiket leírtam.
    előzmény:
    rozika00 (6295)
    2007-04-28  00:43
  17. 2007. Április 28. 09:356310.

    Szép napot Nektek.

    Úgy érzem azt hiszitek róllam egy-két kivétellel, hogy gonosz boszi vagyok ami nagy tévedés.

    Nem osztogatok tanácsokat......csak ha kérdeznek. A fiamnak még csak barátnője van / barátnői voltak / aki a hét 7 napjából 5-öt nállunk tölt. Jól kijövünk egymással és a volt barátnői is úgy érzem szerettek mert még most sem feledkeznek meg róllam hívnak telefonon és jókat beszélgetünk. Nemrég is felkeresett az egyik kislány jót beszélgettünk és azt mondta..................olyan jó, hogy elmodhatom a gondjaimat és olyan jól meg tetszik nyugtatni.............felüdülés Kati nénivel beszélgetni............ezek után gondoljatok róllam amit akartok.

    előzmény:
    Gabri80ke (6283)
    2007-04-27  22:33
  18. 2007. Április 28. 09:346309.

    Igen, csak tudom, amikor egy óra hosszára megyünk anyóshoz, és ez alatt az idő alatt azt hallom, hogy

    1, Nem szomjas ez a gyerek? (Már itt előtte is itattam fél perce)

    2. Te nem kéne tisztába tenni? (tudom, hogy indulás előtt volt, és látni, ha épp kakál)

    3. Szerintem melege van, azért nyűgös! (Amikor a foga jön, egyéként meg fúj a szél, tehát nem fogom levenni a felsőjét).

    Tehát, ezek ilyenkor már nem tanácsok, én úgy hívom, hogy b@sztat, mert mindent ő akar jobban tudni,pedig az én gyerekemet azért én ismerem jobban. Szóval én azt nem bírom, amikor 1 óra alatt kb 8-10 kéretlen tanácsot kapok! Az én életeme ÉN akarom élni, nem kérek irányítást. És ha tényleg a tanácsára lenne szükségem (vannak tényleg jó tanácsai is, hisz már 30 éve vezet háztartás),a kkor KÉRDEZNI FOGOK. És akkor örömmel veszem, amit mond. De nem bírom, amikor csak a megjegyzéseit hallgatjuk folyamatosan.

    előzmény:
    liko5 (6223)
    2007-04-27  15:07
  19. 2007. Április 28. 09:266308.
    Na, szerinem nálunk ezért is megoldott az anyós dolog. Férj lerendezi az anyját, ha túlmegy a határon. Sógor meg a homokba dugta mindg a fejét, ha az anyja b@sztatta sógornőmet, általában még állást sem foglalt, vagy azt mondta, oldjátok meg. Szóval tipikus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_261724 (6212)
    2007-04-27  13:37
  20. 2007. Április 28. 09:066307.

    Erre az mondanám Nórinak:

    Ha valaki nem adja az unokát a-nak, akkor a legnagyobb szemét. Ha szól, hogy tegye el a vasat, méheket rendezzél, akkor meg mit intézkedik?

    Namármost a saját gyerekemért ÉN vagyo a felelős jogolag és lelkiismeretileg is. HA úgy ítélem meg, hogy ott VESZÉLYES, akkor igen is szólok 100X-is, mert a baj 1x történik meg. És az ÉN gyerekemnek lesz maradandó baja, és nem a mama megy a börtönbe, hanem én, és az én másik 2 gyerekem nő fel anya nélkül. Nekem ne mondja senki, hogy ne szóljak be, ha a saját józal paraszti eszével eszébe sem jut, hogy árt a gyereknek.

    Nem, Lynett??

    előzmény:
    Lynettmás (6144)
    2007-04-27  06:45
  21. 2007. Április 28. 08:586306.
    Köszi! Na én sajnos hol jövök, hol nem ilyen rabszódikus vagyok. Ezért nem akartam eddig írni. Ne haragudjatok ezért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_744934 (6121)
    2007-04-26  19:41
  22. 2007. Április 28. 08:246305.
    Köszönöm.
    előzmény:
    rozika00 (6296)
    2007-04-28  00:51
  23. Torolt_felhasznalo_628404
    Torolt_felhasznalo_628404
    2007. Április 28. 08:196304.
    Rozika, nagyon erős vagy, csak így tovább! Hidd el, senki nem néz rád rossz szemmel, mert még reménykedsz. Én is azt tenném, nagyon nehéz feladni valamit, amiben olyan sokáig hittünk és minden energiánkat beleadtunk.

    Ez a legjobb barátja az exednek, beszélt vele is? Vagy csak neked helyeselt? Lehet, hogy exednek kicsit jobban leesnének a dolgok, ha egy régi barát mondja.....

    Puszi és jó hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    rozika00 (6301)
    2007-04-28  01:24
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 28. 07:566303.
    hát, én sajnos még együtt élek anyóssal...és ér annyit a férjem, hogy tűrjek...viszont úgy érzem,most vagyok a határon...

    ma pl. (miután én tegnap mondtam,hogy szeretnék főzni,csak találják ki a férjemmel, hogy mit szeretnének enni)közölte,hogy ja,hát akkor ő megcsinálja a gulyáslevest,jó?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497415 (6302)
    2007-04-28  07:45
  25. Torolt_felhasznalo_497415
    Torolt_felhasznalo_497415
    2007. Április 28. 07:456302.
    Már bocs de látszik hogy csak most kotyogsz bele és nem is ismered az egyes történeteket.Itt senki nem él szinte az anyósával, mégis bele tudnak kavarni az életünkbe, kinek mennyire.Ha nála kényszerűlnék élni, én is befognám a szám, ennyire azért van józan belátásom!De ez nem fordulhatna elő, mert annyit azért egy férfi sem ér hogy egy sárkánnyal kelljen élni!
    előzmény:
    liko5 (6264)
    2007-04-27  19:25

Címlap

top