Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 első babái

veravera
Létrehozva: 2003. május 27. 14:06
Sziasztok! Tudom, hogy most mindenki utálni fog, hogy megnyitottam a századik hónap-topikot, de gondoljatok arra, hogy egy kismamát nem szabad felidegesíteni :-))
Aki pedig érintett a témában, jöjjön és osszuk meg a tapasztalatokt! :-)))
  1. 2008. december 31. 15:1479901.

    Békés, Boldog Új Évet Kívánunk!!

     

    Viki, Kíra, Domi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. december 31. 13:3879900.

    B.Ú.É.K!!!

     

    És még sok-sok boldogságot, örömet, egészséget és minden szépet és jót!

     

    pusziiiik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832328 (79899)
    2008-12-30  09:00
  3. Torolt_felhasznalo_832328
    Torolt_felhasznalo_832328
    2008. december 30. 09:0079899.

    Sziasztok!

     

    Remélem a karácsonyi ünnepek kellemesen teltek Mindenkinek és a kicsik ragyogó arca, önfeledt vidámsága feledtette veletek az év közben előfordult nehézségeket!

     

    Kiscsaládom nevében minden fórumosunknak és családjának

     

    NAGYON BOLDOG, BÉKÉS 2009-ET KÍVÁNOK ÉS AMI A LEGFONTOSABB JÓ EGÉSZSÉGET MINDENKINEK!

     

    Remélem jövőre kicsit aktívabbá válik ismét a fórum....

     

    Pusza Mindenkinek

     

     

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. december 25. 14:2179898.
    Boldog, békés és szép ünnepeket mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. december 25. 09:4679897.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek nagyon Szép Ünnepet kívánunk!

     

    Nagyon  szégyellem magam, hogy ilyen rég nem írtam... Még az esküvős jókívánságokat sem köszöntem meg! Úgyhogy - a jobb később, mint soha jegyében most mindenkinek köszönöm, köszönjük!!!! 

     

    2 ünnep közt igyekszem benézni és bővebben írni.

     

    Eszter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. december 24. 22:1079896.

    BÉKÉS,BOLDOG,SZERETETBEN GAZDAG,ÁLDOTT KARÁCSONYK KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

     

    RÉKA,MÓNI

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. december 24. 12:3079895.

    Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_419942
    Torolt_felhasznalo_419942
    2008. december 24. 10:4079894.

    Békés boldog szeretettben gazdag karácsonyt kívánok mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. december 15. 21:5879893.

    Hi!

    Jöttem, hogy megtörjem a csendet...

    Először is, mindenkinek: 

     

    Áldott, boldog, békés karácsonyt és örömteli, egészséges új évet kívánok!

     

    Azért íly hamar, mert vasárnap kiköltözünk és utána már nem lesz netem, addig pedig már csak a pakolással fogok bíbelődni. Persze a melóhelyen rá tudok majd nézni a topicra, ha nyugalmasabbak lesznek a napok.

    Házunk még nincs ugyan kész, így anyósékhoz megyünk 1-2-3 hétre, még nem tudni, mennyi lesz belőle. (remélem, minél kevesebb, mert azért az nem ugyanaz) Az ünnepeket mamáknál töltjük, a szilvesztert otthon Zalában a régiekkel együtt (már nagyon várom)

    Nagyon remélem, hogy mindenki jól van, készül az ünnepekre és boldogan éli kis mindennapjait.

    előzmény:
    moncsua77 (79892)
    2008-11-30  10:30
  10. 2008. november 30. 10:3079892.

    Sziasztok!

     

    Kinyírtam a fórumot?

     

    Remélem,mindenki jól van,és azért nem jártok erre,mert készültök az ünnepekre....

    előzmény:
    moncsua77 (79891)
    2008-11-23  10:31
  11. 2008. november 23. 10:3179891.

    Jobbulást Ana!

     

    Hú,a bárányhimlő nagyon rossz lehetett!

    Még nem kaptuk el....naponta figyelem,mert cirka 2hónapja van az oviba,minden héten kidől 1-2 gyerek....izgulok...

    Felnőttként annyira rossz?A párom még nem volt,ha minden igaz....

     

    A főnököm(volt) nem indokolt semmit....

    Markiát úgy rúgta ki,hogy munka közben odament hozzá,hogy tegye le amit csinál,és pakoljon össze...

    Andit behívta 2-re,hogy egy vizsgálatot,amit csak én tudtam mutassam meg neki,adjam át az infokat....amikor öltözött át,akkor felhívta telefonon,hogy öltözzön vissza,várja az aulában...vitte a humánra...kisérgette őket,mint a bűnözőket...

    Engem megrendített,hisz egy szót sem szólt erről előre...

    Sajnálom azt a kedves kolléganőmet,akit otthagytam...Őt nagyon meg fogja ez viselni.

    És nem tudom,mi lesz így a laborral...eddig 10-en voltunk a 2laborra...most maradtak 7-en...

     

    Hó nálunk is esett...bár nem sok...de azért este kimentünk,és tudtunk hógolyózni egyet:) Réka nagyon élvezte:)

    Bár Ő már szánkózni szeretett volna:D

    Reggelre meg minden lefagyott...nagyon hideg volt...most meg hétágra süt a nap!Imádom a téli időt, a ragyogó napsütést.és a havazást....

    További szép napot!

    előzmény:
    Anababa (79889)
    2008-11-22  20:09
  12. 2008. november 23. 07:5079890.

    Jobbulást Ana!

     

    nekünk még kimaradt az életünkből. Legalább is Beninek. Én úgy emlékszem, hogy kicsi koromban voltam bárányos...elég gáz volt.

     

    Hó itt is van. Tegnap és ma is esett :)

     

    pussz 

    előzmény:
    Anababa (79889)
    2008-11-22  20:09
  13. 2008. november 22. 20:0979889.

    Bárányhimlő... huhh, erről most nagyon sokminden eszembe jutott, a "publikus" (nem frászoltatós) az, hogy Verával együtt estünk át rajta
     éve ... ő a mamánál én itthon, és két hétig be se mehettem Petihez nehogy megfertőzzem :( De nagyon durva volt így felnőttként...

     

    Azt azért nem értem a főnöködben, hogy ha már Te is elmész, akkor a két másikat miért küldi el? Mondott valami indoklást? A fogalmazásodból ítélve nem túl finoman oldhatták meg :( 

     

    A hó egyébként megérkezett :) a konyhaablakon még mindig megvan :)

     

    Legyetek jók, ügyesek, és ne legyetek betegek (nekem most a fülem is :( ) 

    előzmény:
    moncsua77 (79888)
    2008-11-21  19:23
  14. 2008. november 21. 19:2379888.

    Sziasztok!

    Ana!Jobbulást kívánok!Láz nélkül?nem semmi...

     

    Nálunk a fél csoport hiányzik az oviban,bárányhimlő van....

     

    Ma leszereltem...kapok 13.havit,már amennyit a főnököm megítél majd....

    Ma délben szereltem le....fél1-kor levitte az egyik,2-kor a másik kolléganőmet a humánra a főnököm,és kirúgta őket:(

    Kissé szomorú vagyok emiatt,az elintézési mód miatt.

     

    Kellemes hétvégét Mindenkinek!

     

    Talán még picit havazni is fog:)

    előzmény:
    Anababa (79886)
    2008-11-21  08:29
  15. 2008. november 21. 13:0079887.

    Jobbulást nektek!!!!

    Tegnap akartam jelentkezni, csak épp az nlc nem engedett be. A héten meglett az összes burkoló anyagung, ki is vittük/vitettük a házhoz, már csak a melkósoknak kéne dolgozni. Ez viszont úgy néz ki, hogy ez még várat magára.

     

    előzmény:
    Anababa (79886)
    2008-11-21  08:29
  16. 2008. november 21. 08:2979886.
    Szia!Mi a helyzet, mi van a papírokban?Mi egyébként itthon vagyunk Verával, mindketten tüdőgyuszi határeset (megj: láz nélkül!). Kaptunk antibocit + köptetőt. Ő már végre felszakadósan köhög, én még csak vágyom rá...Pusszantás mindenkinek és ne legyetek betegek!
    előzmény:
    moncsua77 (79885)
    2008-11-17  21:05
  17. 2008. november 17. 21:0579885.

    Szia

    Őszintén szólva már fogalmam sincs...12éve mentem oda,akkor olvastam utoljára...

    és már rég nem is úgy vannak a dolgok....

    1-2 nap múlva kapom meg a papírokat,abba benne lesz,azt mondta a humános pasi.

    Kissé bosszantana a dolog,mert idén nagyon sokat dolgoztam,rengeteg plusz feladatot kaptam,és igyekeztem helytállni...szerintem nem ezt érdemelném:(

     

    előzmény:
    Anababa (79884)
    2008-11-17  19:40
  18. 2008. november 17. 19:4079884.

    Szia!

    Kollektív szerződés, jutalom szabályzat, munkaszerződésed mit mond?

    a. 

    előzmény:
    moncsua77 (79883)
    2008-11-17  15:38
  19. 2008. november 17. 15:3879883.

    Sziasztok!

     

    Egy gyorsat kérdeznék,hátha olvassa Valaki,aki ebben jártas közületek....

    Pénteken kell leszerelnem a cégtől.Ma bementem a humánra,és ott közölték velem,hogy még a 13. havi fizumat sem biztos,hogy megkapom....Pedig azért keményen dolgoztam egész évben,és okt. 31-volt a lezárás napja....

    Megtehetik ezt velem????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. november 14. 20:4879882.

    Hello csajok!

    Azta, micsoda élet volt itt, győztem olvasniKLASSZ!!!

     

    Nálunk sem ment egy darabig a rajz, nem is akarta, csak színezni, amiket én rajzoltam. Most már alkot egyedül is és egész felismerhető. A festés, ragasztás, és egyéb krea dolgok viszont korábban is és most is nagyon bejönnek.

    Kártyában verhetetlen a lány és nagyon jól számol. Betüket ismeri már vagy 2 éve, de szcsére. még nem akar olvasni (nem lenne jó, mert akkor unatkozni fog a suliban)

    Kedvenc játékok: kártya, labirintus, szerepjátékok lovakkal és más állatokkal,

    A szocializáció nálunk is lassan érett, nem játszott a gyerekekkel, csak küldő szemlélő volt. A foglalkozásokat is csak nézte, együtt futás pedig kizárt volt, hátha elütik vagy én nem tudom. Most viszont már játszik a társakkal, imádja a foglalkozásokat és a társas dolgokat. Jár néptáncra és lábtornára az oviban, úszni pedig hétvégén.(de ezt már lehet, hogy írtam)

     

    IMÁDKOZÁS:mi ugyebár egyházi oviba járunk (pedig nem gyakoroljuk itthon a vallást), ott minden nap imádkoznak, gyertyát gyújtanak és a jó értékeket magasztalják-nagyon jól működik. A gyerekek nem gonoszak, általában szót fogadnak, nem közösítenek ki és nem csúfolódnak stb...szóval sztem. nem korai

     

    Költözés: állítólag már jövő hétre lesz ablakunk, akkor visszük a burkolatokat és nagyon remélem, hgoy megnyomják a melót. ÚGY SZERETNÉK OTT KARÁCSONYOZNI...de a lány is mondogatja, hgoy jó lenne már ott.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. november 14. 14:4479881.
    Na ezt meg miért nem privibe tette?
    előzmény:
    itzsed (79880)
    2008-11-14  14:23
  22. 2008. november 14. 14:2379880.

    Szia Ildi!

     

    Megakadt a szemem a hotel Kiss-re vonatkozó mondatodon, mert tesoméknak karácsonyra pihenést akarunk adni és épp oda akartam (mivel régebben többen dicsérték), akkor szerinted inkább válasszak mást?

    Ha esetleg van tipped, Pesttől nem többszáz km-re és van kedved leírni az is nagyon jó lenne.

     

    Nem semmi lehetett Mani kartörése (az evéses megjegyzés ). Örülök, hogy már gyógyul! Kell gyógytorna? 

     

    Köszi ha van időd válaszolni 

    előzmény:
    morcheeba* (79876)
    2008-11-13  13:55
  23. 2008. november 13. 15:4579879.

    Sziasztok!

    Mielőtt megyek az oviba,beugrottam.

    Igen,Esztinek fogok dolgozni.És bevallom,nagyon örülök neki,mert nagyon tetszik a hely.Remélem,megfelelek majd,mert én azért tanultam ezt az iskolában,mert ezt szeretem csinálni...

     

    Olyan jó újra olvasni Rólatok:)

     

    Este még jövök,mikor már alszik mindenki.

     

    Kellemes délutánt!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. november 13. 15:3579878.

    Hello Lányok!

     

    De jó, hogy ismét írtok!

     

    Rajz:P firkál. Még soha nem rajzolt emberformát. Mostanában mintha a zsínezés érdekelné. A napokban többször volt szó arról, hogy listát kellene írni a Mikulásnak, Angyaloknak. Kértem, hogy rajzoljon, most próbálkozik.

     

    Finommotorika: Pötyizés /tudjátok az a beszúrogatós műanyag kis akármi, ami a mi gyerekkorunkban is volt/. legózás, vagdosás, ragasztás. Sőt a fiúknak a barkácsolás, ezek mind segítenek. Társasozás kis bábukkal...

     

    Ceruza tartás: a legjobb tudomásom szerint az ovis megtanulnivaló, én úgy tanultam, hogy az beletartozik az iskolaérettségbe...

     

    Nálunk vegyes csoport van szintén. A kicsiket hagyják, hogy egy évig szokják az ovit. Középsősöket már próbálják leültetni, segítenek nekik, a nagyokkal meg külön foglalkoznak itt is.

    Suli: itt a környéken egy zenei suli a legjobb hírű /mondjuk mindengyikről jót hallok/, P nagyon muzikális, és szépen énekel... de ugye ezek még nagyon távlati dolgok...

     

    Ildi: ezt észben tartom. Ezentúl nem adok enni a gyerekeknek, elvégre bármikor kerülhetünk hasonló helyzetbe...

     

    Klau: még amikor a gyerkők kezdték az ovit, Dia mondta, hogy az óvónénik imádják a pletykát, mindegy hol van az ovi: nos ez valóban így van :-D

     

    Mona: van egy barátnőm, akinek most harmadikos a nagyfia. Ő is tanult minden nap a gyerkőkkel, akár kellett akár nem. Ugyanis csak így lehet rászoktatni őket az otthoni munkára... Szerintem sokat jelent ez Barnusnak, hogy segíted!!!

     

    Ancsa! Rajztanár: no comment. Én azért utáltam az iskolai tesit, mert a labdajátékokhoz iszonyú béna voltam. mindig engem választottak be a csapatokba utoljára. A tanár még rá is játszott erre. Máig nagyon sz.r emlékek ezek :(

     

    Nálunk kezdőpdik a második műszak, pussz. ML

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. november 13. 15:1479877.

    sziasztoK!

     

    Morcheeba:

    nem tudom, hogy milyen filozófia van az egész mögött. valahogy átívódik és úgy tanulják. Szerintem az példás, ahogy egymáshoz állnak. Nagyon tetszik. Nem mondod komolyan, hogy szögeket nézeget? :) édes.

    Ebből is látni, annyira különbőzöek a gyerekek, most miért akarnák őket egyformának. Kinek mi megy. Persze van valami alap, amit el kell érni, de gondolom ennek vannak megközelítési módszerei.

    Persze nekem ehhez szakmai tudásom nincs

     

    Mona, Viksi, Ancsa!

    Igazából az óvodák színvonaláról lehetne beszélni... Nem is keveset. Nekem elég volt két szülői értekezlet, hogy besokaljak. 

    Nagyon sok a harc és a verekedés és az agresszivitás az oviban. Legalább is nálunk. Vegyes csoportok vannak és megy ott a piszkálódás meg minden. Nem tudtam eddig hogy mi az előnye meg a hátránya, mondjuk még  most sem, de azt tudom, hogy akik suliba mennek, velük foglalkoznak külön. Hogy ez miben nyilvánul meg azt, nem tudom.

    Mondjuk azért megalázni nem nagyon kellene a gyerekeket: ötödikes létére, mint egy óvodás.

     

    Sajnos amit én észrevettem -igaz azért ez vidék ilyen szempontból- jobbára azzal vannak elfoglalva, hogy kinek a szülei mit csinálnak, mibe járnak, mikor járnak, hány bőrt lehet még lehúzni róluk, hogy segítsenek az ovinak.

    Hja és 16:25-kor még mindig az én gyerekem az utolsó az oviban. Ez semmit sem változott.

    Mondjuk az én fiamnak szerintem nem véletlenül van kedvenc ovónénije.... 

     

     

     

     

    előzmény:
    morcheeba* (79876)
    2008-11-13  13:55

Címlap

top