Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 első babái

veravera
Létrehozva: 2003. május 27. 14:06
Sziasztok! Tudom, hogy most mindenki utálni fog, hogy megnyitottam a századik hónap-topikot, de gondoljatok arra, hogy egy kismamát nem szabad felidegesíteni :-))
Aki pedig érintett a témában, jöjjön és osszuk meg a tapasztalatokt! :-)))
  1. 2010. január 26. 09:5879951.

    Sziasztok!

     

    Én is örömmel olvastam a friss hozzászólásokat! Boldog Szülinapot kívánok a nagy 6 éveseknek!

    Mi jól vagyunk, állandóan zajlik az élet.

    Anna megy suliba szeptemberben, szerintem érett rá, és már nagyon nehezen viseli sz oviban az "alvást". És nagyon-nagyon várja, nagyon szeretne menni. Szerintem jól elboldogul a számolással, érdekli az írás, egész jól rajzol. A természettudományok nagyon érdeklik, most épp csillagásznak készül :) Tegnap is ezzel traktált egy nénit a buszon, kicsit meg volt lepve. Általában sokkal jobban szereti ha foglalkoztatják, mint ha "csak" játszani kell, így élvezi hogy a 2 edzés mellé van még 2x gyógytorna az oviban, 1x néptánc és 1x kézműves foglalkozás. Egyedül kicsit attól féltem, hogy ne legyen az osztály 2/3-a 1 évvel idősebb nála, magasabbnak úgyis mindenki magasabb lesz, de ez később is így lenne. Az óvónénik is azt ajánlják, hogy mindenképp vigyük, a felméréseken is mind "átment", nem ajánlottak neki semmilyen fejlesztést( logopédia, fejlesztő pedagógus, alapozó torna...), pedig a többségnek ajánlották. Szerencsére az ovijában elég jól foglalkoznak velük. Energiája annyi van, hogy csuda, szeptember óta jár RSG-re 2x egy héten, de ha mindenkinek lóg a nyelve, mert végig zsámolyoztak ő még akkor is rohan 3 kört. Nagyon szeret mozogni, legyen az bmi: korcsolya, bicikli, kirándulás, játszótér ....

    Közben el is költözünk majd, szóval Bori is ovit fog váltani. Remélem mindenketten jól veszik majd. Most egy csoportba járnak az oviban, s ez így annyira jó, nálunk nagyon bevállt.

    Én meg dolgozom, szaladok... apával felváltva hordjuk a bandát. Sokszor jut eszembe, hogy mennyi mindent lehet már velük csinálni, tényleg olyan nagyok már.

     

    Perika! Nagyon klassz a torta!

    Viksi! Melyik suliba megy Domi? A Vörösmarty-ban van a matek tagozat?

    Léha! Nagyon szépek a gyerkők így 3-an! Kicsit irigykedem! (de csak jó értelemben) Tényleg 132 cm Peti? Anna 109

    73adalbert! Klassz dolog lehet a vizilabda is! Nálunk még nem tudnak úszni a lányok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. január 23. 19:1079950.

    Sziasztok!

    Örömmel tapasztalom, hogy ennyien írtatok, super! Előre is nagyon remélem, hogy nem megint utánam fog megszakadni ez a folyamat!!!

    Nálunk a suli-kérdés csak abból állt(áll?), hogy hova menjünk. Az már val.színűleg tuti, hogy megyünk és én jelenleg a hazait (pákozdi) favorizálom. Elég sok most a bejárkálás, benzinezés..amit szeretnék kiküszöbölni. Így apánknak is lenne esélye hozni-vinni a csajócát.

    6 év, nem semmi! Nagyon nagyon lettünk, értelmesek, szókimondók, önállóak stb....folyamatosan sok a változás. Nálunk most volt party dögivel, családi, szomszédi, ovis-társakkal és barátokkal egyaránt. Teszek fel képet, ha tudok. A tortát én varázsoltam :-)

    Léha: így annyira irígylem a "nagy családot", CÉPEK vagytok :-)

    Többiek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_605821
    Torolt_felhasznalo_605821
    2010. január 21. 12:5779949.

    Bízom benne, hogy kicsit feléledünk.


    Viksi, jól megbeszéltük, hoyg most hoy ti is vecsésiek vagytok, majd jól találkozunk.... Csak még nem jött össze.

     

    Egyébként, le a kalappal Domi előtt ! Menni fog az írás is, tavaly amikor Beni elindult suliba, azt hittem hoyg az életben nem tanul meg olvasni meg írni,. Csak annyit tudott leírni, hoyg BENCE, de nem ismerte külön-külön a betűket.MOndjuk megszenvedtük a tavalyi évet, de idén egész jól belerázódott. Barnival szerintem könnyebb lesz, mert ő képes hosszabban figyelni, türelmesebb. Ő megy suliba idén, bár a nagy száján, jó memóriáján és a hiperválasztékos  szövegén kívül szerintem semmi extra képessége nincs. De ez pont elég szerintem ,hoyg minimum ügyvéd vagy képviselő legyen majd egy szebb korban.... Képes órákat beszélni a semmiről, de azt teljese meggyőződéssel.

     

    Léha, mekkora a fiad ????? Basszus, Bence 134 cm... és másodikos ! Édesek vagytok, nagyon !!! Sasollak néha iwiwen is benneteket !

     

    Velünk annyi új, hogy Beni elkezdett az idén vizilabdázni, heti 4 vagy 5x edzés, alkalmanként 1,5-2,5 óra.Talán ettől is javult az idén a suliban . Csak egyszer láttam az edzésüket, de fél óra alatt "meghaltam". Hihetetlen mit kibírnak ezek a kis kölkökm és még utána van kedvük meg erejük rosszalkodni.

    Barni meg úszni jár heti 3x. Most kezdett a Köbánya SC-ben, őt is akarom majd küldeni vízilabdázn, csak kell az alap. Bnőmmel osztjuk őket, hol egyikünk viszi vagy hozza, hol a másik ( mert az ő két gyereke is jár ).Aztán az apják is sokat ebsegítenek, van,hogy ők hozzák haza őket.

    Bár ma szül  a felesége ...úgyhogy nem tudom, hoyg a jövőben, ha ott is meglesz a gyerek, mennyire számíthatok majd rájuk. Minden esetre egész jó a kapcsolatunk, sokat találkozunk. És talán így a legjobb a gyerekeknek is.

     

    Pusssz, és jelentkezzetek ! 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. január 20. 12:3179948.

    Sziasztok!

     

    De jó, hogy ennyien írtatok!!

     

    Nehéz visszarázódni a fórumos világba, teljesen távol áll már tőlem ez a dolog.

     

    Léha, nagyon szép család vagytok!!! 

     

    Suli: Domi idén kezdi a sulit, de én is vacilláltam rajta sokat, hogy menjen, vagy maradjon még egy évet. Az Óvónők meggyőztek, hogy mehet, és Domi szeretne is nagyon. Két iskola is van ami szóba jöhet. Az egyik emeltszinten tanítja a matematikát, a másik sportsuli. Eddig a sportot favorizáltuk, de sajnos Dominak nem erőssége a foci (szeptember óta járunk focizni) abban a suliban meg a focit nyomatják nagyon.

    A matek meg nagyon jó lenne, mert hihetetlen amiket művel a fiam a számokkal. Simán összead kivon kétjegyű számokat fejben, ismeri a páros páratlan számokat.. az Óvónők szerint is nagyon megelőzi a társait ebben, nem tudom. 

    Viszont amitől félek az írás.. nagyon nehezen fog tudni megtanulni írni, mivel rajzolni se nagyon tud, és nem is érdekli. Próbálok vele otthon gyakorolni képességfejlesztő füzetekből, de ahol már rajzolni, vagy színezni kell már lapoz is tovább.. csak a számolós feladatokat szereti.

     

    Kíra novemberben kezdte az ovit, nagyon szereti, és Őt is nagyon szereti mindenki, igazi cserfes kislány. Ők külön csoportba járnak, de egymás mellé volt, hogy párszor Domi átment megvígasztalni, ha valami baj volt, olyankor mindig büszkén mesélte délután, hogy Őt a testvére vígasztalta.

     

    Ha tudok benézek többszőr.

     

    puszi mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2010. január 20. 08:5779947.
    íme
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. január 20. 08:4979946.

    Sziasztok!

     

    Peti szája is nagyon  megnőtt az utóbbi időben.Bár meg kell valljam, nálunk Juju a fő hárpia :-)

     

    Kik mennek idén suliba? Peti még nem megy. Nagyon sokat vacilláltam ezen a témán, ugyanis P továbbra is őrülten magas /132 cm/, és a szellemi képességei szerint mehetne is. Viszont sz összes többi még nincs meg. Nem akarom, hogy utálja a sulit. Marad még egy évet. Végül tegnap az óvónénik is megerősítettek, kiderült, hogy ők is így látják. 

    Aztán remélem, hogy nem átlag ötödikes méretű lesz mire suliba kerül...

     

    Egyébként semmi nins velünk. Folynak a hétköznapjaink. 

     

    Peti és Juju egy csoportba járnak, ha épp nem veszekszenek, akkor nagyon jó kis csapatot alkotnak. 

    Nándi már másfél éves és egy szuperrossz kiskrapek. Folyamatosan pakol, felmászik, leszaggat, összefiorkál, kilocsol.

    Az urammal, csak csürheként szoktuk őket emlegetni :-) Ha aranyosak, akkor huligánokként. :-)

     

    Próbálok képeket feltölteni.

     

    pussz: M

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_605821
    Torolt_felhasznalo_605821
    2010. január 17. 17:2279945.

    Na, örülök csajok, hogy azért van aki még benéz !

    Jó lenne tudni rólatok ! 

     

    Gondololm mindenhol zajlanak a szülinapi partyk. Nekem Barni közölte, hogy az idén nem szeretne bulit. Eddig minden évben Bencével egyyütt tartottuk (3 hét van kötre), idén először Beni sulis haverjaival tartottunk egyet decemberben, és gondoltam Barniét majd külön, de ő nem szeretné.

    Így csak szűkkörű, anyámék és mi 3an leszünk.

     Dehát, hatésvesen már ugye lehet "dönteni"....

     

    Tiéitek nem kezdenek kiskamaszodni ?Okoskodni meg az eddigi határokat jobban feszegetni ?

     

    Pussssz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2010. január 13. 22:0479944.

    sziasztok!

     

    Boldog szülinapot minden kis hatévesnek!!! :-)

     

    vajon kik keverednek még erre?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. január 13. 21:1979943.

    Hello!

     

    Csatlakozom, hisz most jönnek a szülinapok! Hihetetlen, hogy 6 évesek lesznek!

     

    És igen, éledjünk fel! Néha idenézek, de semmi. :(

     

    Jelentkezzetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605821 (79942)
    2010-01-12  09:52
  10. Torolt_felhasznalo_605821
    Torolt_felhasznalo_605821
    2010. január 12. 09:5279942.

    Sziasztok !

     

     

    Boldog szülinapot az ünnepelteknek !!!!

     

     

    Ha esetleg valaki erre keveredne ! 

    Jó lenne feléleszteni "bennünket" és tudni Rólatok ! 

     

    6 évvel ezelőtt azért jó volt ez a kis  topik , hiányoztok ! 

     

    Pussssz

    Mona

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. november 7. 19:1579941.

    Hello, de örülök, hogy írtál!!!

    Már ilyenkor kell szándéknyilatkozat? Vagy azért, mert nem körzetes suli?

    Nem tudom, mármint a köhögést. Most 1 hete kb. alábbhagyott, de azért még mindig néha krákogok. Voltam több dokinál is, legutóbb orr-fül...nél, ő kért CT-t, ami alapján a belső üregeimben van valami oda nem illő lerakódás. Sajna gyógyszerre nem reagál, mert már krónikus, úgyhogy valszínű műtét lesz. Remélem ez a góc az oka a problémáknak és evvel kiküszöböljük. Sokszor fáj pl. a mellkasom és hátam is. A pulmonológiát nem bírtam végigvárni, durván sokan voltak a 2 hónapja kért és mostanra kapott időpont ellenére, viszont a tüdőröntgen nem mutatott semmit !!! (-szerencsére)

    Remélem a többiek is kedvet kapnak már és jelentkeznek.

    ..érdekes, most sikerült a kép :-)

    előzmény:
    távirányító (79940)
    2009-11-04  21:13
  12. 2009. november 4. 21:1379940.

    Szia! Néha én is benézek és szomorkodom, hogy mindenki eltűnt, pedig még taliról is volt szó. Milyen jó lenne!

    Mi is jól vagyunk, Anna már fél éves, és hát igen, jövőre iskola Máténak. Épp holnap viszem be a felvételi szándéknyilatkozatot a suliba, ahova én is jártam... Hihetetlen!

    Mik ezek a köhögésrohamok? Voltál dokinál? 

     

    előzmény:
    perika (79938)
    2009-10-22  12:39
  13. 2009. október 22. 13:0579939.
    A kép nem sikerült, majd még próbálkozom...hátha
    előzmény:
    perika (79938)
    2009-10-22  12:39
  14. 2009. október 22. 12:3979938.

    Szia Lányok!

    Annyira rég nem írt senki már, hogy az szomorú :-(

    Gondoltam rápróbálkozom  a témára és írok pár sort, hátha van még, aki néha bekukkant és kedvet is kap a meséléshez.

    Mi gyakorlatilag jól vagyunk (leszámítva a pár hónapja tartó köhögés-rohamaimat). Az új házikó nagyon bejött, mindannyian szeretjük. Van egy kis új lakónk is, egy kiscica személyében, akit Cikicakknak hívnak (röviden Ciki és még Mancs, Píes macska, Cici, Cuki ciki stb...még sorolhatnám)

    Leányzó nő, mint a gomba. Őrület, hogy már jövőre sulit kezd :-O

    Épp nagy dilemmában is vagyok, hogy hol kezdjünk isibe járni. Sajna nekem nincs melóm, csak a tornák, így elég sok benzin bejárogatni a városba. Szóval még nem eldöntött, hogy hol lesz sulis a csajszika. Apunk dolgozik, most egy nagyobb szállodában. Nem igazán szereti,de nincs mit tenni. Most ő a családfenntartó.

    Dobok 1-2 képet is és jó lenne, ha valaki kedvet kapna mesélni!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_419942
    Torolt_felhasznalo_419942
    2009. május 12. 13:3579937.

    Szia Eszter,

     

    nagyon sok boldogságot, egészséget kívánok nektek! Igazán megérdemlitek, hogy boldogok legyetek! Aztán tessék fényképeket is pakolni,

     

    Puszi

    Fanni

    előzmény:
    távirányító (79935)
    2009-05-05  11:38
  16. Torolt_felhasznalo_832328
    Torolt_felhasznalo_832328
    2009. május 6. 07:5079936.

    Szia Drága Eszter!

     

    Nagyon nagyon sok boldogságot kívánunk Nektek! Hidd el innét már csak jó dolgok jönnek.....

    Legyetek nagyon-nagyon boldogok!

     

    Millió pusza az egész családnak!

     

     

    előzmény:
    távirányító (79935)
    2009-05-05  11:38
  17. 2009. május 5. 11:3879935.

    Sziasztok!

     

    Április 23-án 12:55-kor megszületett Anna Eszter. 3950g/55cm. Nagyon szép kislány és nagyon rendes: eszik-alszik. :)

     

    Sajna 10 napig kórházban voltunk, mert sikerült valami fertőzést kapnom. Szombaton jöttünk haza végre! Közben Máté bárányhimlős lett (oltott, úgyhogy nagyon gyengén), de csak holnap jöhet haza. Már nagyon várom! Persze Misi holnap meg már megy dolgozni, úgyhogy igazán csak szombaton egyesül a család.

     

    Remélem, mindenki jól van és élvezitek a gyönyörű napsütést!

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. Április 4. 10:0379934.

    Már megint elüldözem mindenkit???

    , hátha visszajöttök!!!!!!!

    ui:tettem még lakásos képeket az iwiwre

     

    Olyan gyönyörű az idő, imádom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. március 31. 19:2679933.
    NEM IGAZÁN JÓL MŰKÖDIK A LAPTÖRÉS---HMMMMM HMMMMM
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. március 31. 19:2479932.
    Az ígért képek:Anikó+lakásBee:Igen, Pákozdon vagyunk, Velencei-tó mellett:-)Távi:grt.!!!!!!!!Ancsa: sportosak, nem semmi. Nálunk lábtorna és népitánc megy...csak csajosanÜNNEPLÉS részemről is klassz ötlet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. március 31. 11:3279931.

    Köszönöm. Szégyellem magam ám, hogy csak most szólok...

     

    Máté nagyon várja, borzasztóan aranyos, és már most védi a kishugát. Tegnap a bölcsis haverja simogatta a hasamat és rögtön szólt neki, hogy óvatosan, majd mint egy testőr odaállt a hasamhoz. :)

     

    Ancsa, édesek lehetnek a gyerekek, ahogy karatéznak. :) Mi is nemsokára elkezdjük remélem, most keresgetek helyet. Vagy karate vagy judo, még nem tudom, eltérőek a vélemények, de akkor nektek pozitív tapasztalataitok vannak. Ez jó. :)

     

    Bee, igen, ÜNNEPELJÜNK!! Benne vagyok! Jó ötlet nagyon. Jó sportosak a gyerkők! A kori nálunk se aratott osztatlan sikert, Máté is közölte, hogy csúszik... De mostmár vége is, úgyhogy újra görkorizunk!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_777964
    Torolt_felhasznalo_777964
    2009. március 26. 15:1579930.

    Halihó!

     

    Én is zugolvasgatnék ám!

    Távcsi! Nagyon-nagyon-nagy gratula a kistesóhoz!!!! Hamarabb is szólhattál volna!!!

     

    Perika! Gratula az új házikóhoz! Hol is van pontosan? Valahol a Velencei tó környékén? Vagy nem jól emlékszem? Tegnap voltam Veszprémben és éppen eszembe jutottál, amikor Szfvárt érintettem.

     

    Ancsa! Rád is gondolok ám, amikor Lábatlanon vagyok. Főleg, ha az ex-kolleganőddel talizom.

     

    kisklau: Grat Bénikének és neked is a síeléshez! Engem mostanában semmi nem kapcsol úgy ki, mint a síelés. Mi is voltunk egy 8 fős csapattal februárban 4 napig és naggyon szuper volt.

     

    Lányok! Közeleg a fórum indulásának 6. évfordulója. Nem kellene megünnepelni?

     

    Mi megvagyunk, jól vagyunk. Réka nagyon ügyesen síel, korizik és heti kétszer úszik. Zalán még csak próbálkozik a síeléssel. A koripályán első próbálkozásnál megállapította, hogy :"Anya, ez rettenetesen csúúúszik!", úgyhogy ezt a projektet egy évvel elhalasztottuk. Nyomja mindkét gyerek (és mindkét szülő is) az angolt, úgyhogy unatkozni nem nagyon szoktunk.

     

    Hozzászólásom remélem motiválja a többi zugolvasó társamat is a megszólalásra!

     

    előzmény:
    távirányító (79928)
    2009-03-25  18:26
  23. Torolt_felhasznalo_832328
    Torolt_felhasznalo_832328
    2009. március 26. 08:2179929.

    Hurrrrráááááááááááááá! Ezért már megérte felkelni!!!!!

     

    Annyira örülök, vigyázzatok magatokra! Mindenképpen kérünk majd helyzetjelentést a kiscsajról és Máté reakcióiról!!!!

     

    Geri most karate-ra jár! Igaz egy héten csak egyszer, de akkor kiadós lehet ( mi nem lehetünk bent az edzésen), mert másnap mindig izomláza van!

    Az első edzésen megnézhettük, hát mondanom sem kell majd megszakadtunk a nevetéstől Apával, annyira édes volt az az össze-vissza ugráló, csapkodó, futkosó ca. 15,  4-6 év közötti gyerkőc. Azóta teljesen nagyfiúsan egyedül vesz részt a foglalkozásokon.

    Olyan édesen nyomja a fekvőtámaszokat, hogy csak na!

     

    Millió puszi Mindenkinek és tényleg kérünk az eltűntektől is rövid helyzetjelentést! Remélem Eszter jó híre sokakat írásra késztet!  

    előzmény:
    távirányító (79928)
    2009-03-25  18:26
  24. 2009. március 25. 18:2679928.

    Sziasztok!

     

    Jelentkezem...

     

    Azért teljesen nem tűntem el, mert ha volt mit, olvastam. :)

     

    Ancsa, köszönöm az érdeklődést. Jól vagyunk. Nagyon is! Nemsokára 4-en leszünk. :) 2-3 hét és itt a kistesó, egy kiscsaj. :) Máté nagyon várja, nagyon aranyos, tele van gyengédséggel azzal együtt, hogy közben egy igazi "vad" kissrác.

    A szülinapos sztoridtól teljesen odavagyok! :)

     

    Kisklau, gratula Bédihez, nagyon ügyes és jóképű kis pasi! :) (Mi most készülünk Mátét beiratni vmi küzdősportra.)

     

    Linsey, remélem, jól alakulnak a dolgok Veletek. Lara teljesen rendbejött a betegségből?

     

    Perika, gratula az új házhoz! (Jövőre nálunk is költözés project...) Remélem, sikerül munkát találni! Nem egyszerű a helyzet, de ha hiteletek nincs, az már egy szuper dolog!

     

    Igyekszem sűrűbben jönni, hátha feléled a topicunk!

     

    Mindenkinek puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_814823
    Torolt_felhasznalo_814823
    2009. március 23. 15:3179927.
    Sziasztok!

    Először is szeretnék gratulálni mindenkinek a gyönyörű babájához!

    A Semmelweis Egyetem keretin belül kutatást végzünk mesterséges megtermékenyítésen átesett és spontán megtermékenyült mamák között, ezért kérlek szánj öt percet a kérdőívünkre.

    A kérdőív online kitölthető, így nem kell küldözgetned sem!

    Köszönöm a segítséget!

    http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=cEZKVDNBR mZsa1d5SnBlbXdSSGRuVVE6MA..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top