Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérd és megadatik

naju
Létrehozva: 2007. május 30. 16:09
Sziasztok!

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik olvasták vagy már hallottak a következő című könyvet:
Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik! (Bárki lehetsz, bármit megtehetsz, és bármire szert tehetsz!)
És van kedvük a tapasztalatokat megosztani egymással és velem.
Aki nem ismerné röviden leírom, mire számíthat, ha elolvassa. A vonzás törvényéről szól, amire gondolsz, azt vonzod be az életedbe. De ezen tudsz változtatni, ha akarsz és olyan dolgokat vonzol be, amire előtte nem is számítottál, avagy hogyan érjünk el bármit (bármit!), életünk bármely területén, élvezettel és könnyedén.
A könyvben nekem az tetszett a legjobban, hogy különböző gyakorlatokkal megmutatja, hogyan kell a föld fellett járni 5 cm-rel és boldognak lenni a cél eléréséig.
  1. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 15. 15:00251.
    Kedves Lukrécia!

    Rajtam ilyenkor leginkább a meditáció segit. Leülök, és egyszerűen megpróbálok CSAK a légzésemre figyelni. Mélyeket lélegzem, és utánna megpróbálom megkeresni azokat a gondolatokat amelyek valamivel jobb érzést okoznak. Ha időm engedi, le is irom, de vigyázok hogy mindig kicsivel jobban érezzem magam.

    Vagy azt mondogatom (esetleg lehet ezzel kezdeni): hogy elengedem a félelmet, elengedem bánatot, vagy amit éppen érzek, és ezt sokszor mondogatom, utánna meditálok, utánna meg irok.

    Próbáld ki te is, kiváncsi vagyok neked segit-e? Nekem bevállt.

    Sok sikert.

    Mildo
    előzmény:
    Lukrécia57 (249)
    2007-08-15  13:59
  2. 2007. augusztus 15. 14:02250.
    Gondolj valami nagyon jóra. Ha éppen az emlékeidben nem találsz, akkor csak csukd be a szemed, és képzelj el valami nagyon kellemes jelenetet.
    előzmény:
    Lukrécia57 (249)
    2007-08-15  13:59
  3. 2007. augusztus 15. 13:59249.

    Sziasztok, annyira örülök, hogy pozitiv dolgokról olvasok itt. Nekem most nagyon rossz a kedvem... próbálok felülkerekedni ezen, de csak itt ülök és emésztem magam.

    Bocsánat, de le kellett írnom..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. augusztus 15. 12:53248.
    Mildo, naju, fantasztikusan lelkesítő sikereket írtok, ezért csatlakozom én is, hátha ez erőt ad másoknak. Szóval, sikerek:
    átnéztem a varázsdobozomat, és sok kép van benne masszázsról, wellnessről. Másnap délután edzés után odajött hozzám egy lány azzal, hogy évek óta masszázzsal foglalkozik, és most tanul egy újfajtát, és embereket keres, akiken "gyakorolhat". Tehát hétvégén voltam egy 2 órás masszázson, teljesen ingyen!!!
    Másik siker: szerettem volna hűtőmágneseket, hogy én is ki tudjak tenni egy két kívánságot/célt a hűtőre. Azon morfondíroztam, hogy gagyit nem akarok, ami meg tetszett volna, az 1000 Ft volt / darab. Erre még azon a héten az egyik újságban hűtőmágnes melléklet volt, egy nagyon aranyos kis virág, plusz a kollégám most jött haza nyaralásból, és ajándékba egy nagyon szép festett kerámia hűtőmágnest hozott.
    A legnagyobb siker pénzzel kapcsolatos: hétfőn felajánlottak nekem egy állást, amivel a dupláját kereshetem a mostaninak, kötetlen munkaidőben, ami szintén az álmom volt, utazással, ami szintén az álmom volt, sok-sok kihívással, és a lényeg: ez nem ilyen piramis-építés, vagy termékterjesztés. Kívánjatok és csináljátok a gyakorlatokat, én is úgy kezdtem el bevonzani a dolgokat, hogy tudatosan ügyeltem a rezgésszintemre és csináltam a gyakorlatokat, plusz agykontrollos kazettákat hallgattam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. augusztus 15. 12:11247.
    Szia Gülhane!

    Először is gratula a sikereidnek, igenis a fogyás nagyon fontos dolog az életben, ha úgy érzed erre van szükséged.
    Én úgy szoktam, hogy a nagy dolgokat amiket szeretnék elérni azt kiteszem a kívánság táblámra, kép vagy írás formában. Az apróbbakat pedig beteszem a varázsdobozba. Ez azért jó szerintem, mert a nagyokhoz talán több idő kell, és ha szem előtt van akkor több figyelmet és gondolatot fordítok ezekre a dolgokra.
    Szerintem is nagyon fontos az, hogy milyen lelki állapotban vagy. A legelső élményem az volt, hogy sokkal boldogabban élem meg a hétköznapjaimat.

    És szépen sorban vonzom be a dolgokat amiket kérek.
    Pl. vasárnap elmentünk vásárolni, és kanapét szeretnénk a francia ágy helyett, de nem találtunk megfelelőt árban. Nos ma bedobtak olyan szóróanyagot amiben rengeteg kanapé van és nagyon jó áron. Véletlen? Szerintem nem, és ezt az áruházat nem is ismertem eddig. Hurráááááááááááá.

    Mindenkinek nagyon szép napot és sok örömöt kívánok!
    Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (238)
    2007-08-14  16:13
  6. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 15. 11:21246.
    igen,

    és én visszagondoltam a saját életemre és rájöttem hogy 100%-ig mindent csak magamnak köszönhetek. Minden rossz ami történt velem én magam hivtam meg magamhoz, a jók viszont azok mikben soha nem kételkedtem, tudtam hogy megkapom, és meg is kaptam, csak azt nem tudtam mostanáig, hogy a rosszakat is magamnak köszönhetem. Engem erre ébresztett rá a könyv. És ami még nagyon jó, a 7o éves anyukám is elhiszi minden szavát, pedig őt aztán megviselte a sors, de azt mondja, hogy ha visszagondol már ő is tudja hol hibázott és kár hogy nem hamarabb tudott ezekről a dolgokról.

    szóval nem igaz az sem, hogy ha idős az ember akkor már nem tud változni. Ha neki 7o évesen sikerül akkor a fiatalabbaknak mért ne sikerülne?

    na megyek takaritani meg vasalni, mert azt az Univerzum nem intézi el helyettem, legalább is ma nem, én pedig ma szeretnék túllenni rajta.

    puszi mindenkinek, Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (245)
    2007-08-15  10:21
  7. Torolt_felhasznalo_394556
    Torolt_felhasznalo_394556
    2007. augusztus 15. 10:21245.

    szia

    :-) nemtom te/ti hogy vagytok vele, de nekem biztonságérzetet ad ez a könyv!

    jó pár dolgot már eddig is így csináltam az életemben de most kezdek még jobban megvilágosodni  :-) és ez nagyon jóóóóó

     

    minden embernek el kéne olvasnia...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (244)
    2007-08-15  09:52
  8. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 15. 09:52244.
    Szia,

    mi az hogy még nem tudsz eredményről beszámolni , hát már ez is eredmény!!!

    Szuper, egyébként nekem is ez volt az első ilyen illetve a második, és azt vettem észre, hogy sokkal boldolgabb vagyok, úgyértem a hétköznapokban sokkal gyakrabban érzem magam jól, és ezt már tartani is tudom, sőt vissza tudok billenni egy rosz hangulatból jóba. Én ezt tartom legfontosabbnak, a többi csak ez után jöhet. Ha "vevő" vagyok a jóra akkor már kérhetek is, biztosabban fogom megkapni, ezért én most leginkább erre koncentrálok.

    szia, további szép napot

    Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (243)
    2007-08-15  09:44
  9. Torolt_felhasznalo_394556
    Torolt_felhasznalo_394556
    2007. augusztus 15. 09:44243.

    Szia!!!

    Gratula!!! ezek tényleg szuper eredmények!!!! :-)

    én még konkrét kézzel fogható történetről nem tudok beszámolni.. bár nagyon jól haladok a fogyással :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (240)
    2007-08-14  18:27
  10. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 14. 22:33242.
    Na látod, igy kell ezt csinálni!

    szia
    előzmény:
    naju (241)
    2007-08-14  22:05
  11. 2007. augusztus 14. 22:05241.
    Szia Mildo!

    Gratulálok! Nekem is van sikerem, még a nyár elején elterveztük, hogy megyünk balatonra egy hétre, de már kezdtem lemondani róla, mert férjemnek hála nagyon sok munkája van, volt, lesz, és nem tudott eljönni. Most végre megegyeztünk, hogy egy hosszú hétvégét töltünk édes négyesben. Ami érdekessége a dolognak, hogy egyből az elsős hirdetés amit elolvastam jó volt és tetszett mindenkinek, a hely a ház, az ára, és csak reménykedtem, hogy erre a hétvégére nekünk tartották fenn. És lefoglaltam, már nagyon várom, be vagyok sózva. Azért arra fókuszálok, hogy nagyon jól fogjuk magunkat érezni, és jó időnk lesz.

    További szép estét kívánok mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (240)
    2007-08-14  18:27
  12. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 14. 18:27240.
    szia,

    ma két lelkesitő történetem is van.
    1. Mivel 18.-án utazunk a tengerre, ezért azt kértem, hogy a menzisem jöjjön meg 12.-én, de hozzáteszem, mindig 18-19.-én szokott, de az nem lennet túl jó kezdete a nyaralásnak

    hát igen, picit "késett" a rendeléshez képest, de megjött.
    épp vége lesz, mire indulunk. Ilyen még soha sem fordult velem elő nagyon örülök neki, még sosem örültem meg neki ennyire mint ma

    2. Úgy egy hete arról meditálok, hogy folyik, áramlik felém a rengeteg sok pénz. MInden este, vagy délután, de néha még reggel is mikor bicajozok a munkába elképzelem a friss tiszta vizű folyót, amint zubog, kanyarog a hegyeken völgyeken át, én pedig ott állok előtte és a rengeteg pénz, gazdagság, boldogság szeretet amit hoz magával, mind rám "ragad", száll, nem is tudom hogy fogalmazzak, lényeg hogy hozzám jön a pénz.

    Erre ma kaptunk plusz pénzt a fizi mellé, nem is keveset. Nem volt semmi különösebb oka a kifizetésnek. (kivéve hogy idevonzottam , majd közlöm a többiekkel, hogy nekem köszönhetik )
    előzmény:
    naju (237)
    2007-08-13  21:34
  13. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 14. 18:11239.
    Szia Gulhane,

    naggggyyyon jó kérdés, én is kiváncsi lennék rá. Én ezt valahogy úgy oldom meg, hogy egyszerre csak egyel foglalkozok. Szóval 1-2 óra múlva már lehet a másikra koncentrálni, de nem veszem közvetlenül egymás után őket.

    De hozzáteszem nem biztos hogy igy kell, csak valahol valamikor olvastam erről, csak már nem emlékszem rá pontosan.

    szia, Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (238)
    2007-08-14  16:13
  14. Torolt_felhasznalo_394556
    Torolt_felhasznalo_394556
    2007. augusztus 14. 16:13238.

    sziasztok!

    lassan a végére érek a könyvnek! naagggggyon tetszik, főleg a gyakorlati útmutató :-)

    azt szeretném kérdezni, hogy egyszerre hány gondolattal érdemes foglalkozni??? mert nekem van sok-sok, vagyishát nyilván van 1-2-3 ami nagyon fontos és vannak apróbbak, de azokat is szeretném :-)

    a kisebbeket egyelőre dobáljam csak a dobozba leírva?

    mit tanácsoltok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. augusztus 13. 21:34237.
    Halihó!

    Nem történt senkivel semmi? Hol vagytok? Fiúk-lányok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. augusztus 12. 07:08236.

    Nagyon köszönöm értékes hozzászólásotokat! Neked is, najunak is. Olyan könnyen elfeledjük, mit kénne tennünk. Gyarló mivoltunkból fakadóan. Én is ezer éve nem meditáltam már, pedig céljaim kereszttüzébe vettem sok-sok nekem kedves és hasznos dolgot. És most ebben a pillanatban megfogadom magamnak a napi rendszeres meditálást. Mert tényleg jobb lesz tőle minden.

     És kívánok nektek szépséges vasárnapot, szeretettel: Anikó

     

     

                                                        

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (235)
    2007-08-11  20:53
  17. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 11. 20:53235.
    Szia,

    Én a napokban jöttem rá, hogy a legjobban az erkélyen tudok meditálni, a csillagok alatt. Nagyon jó érzés, és teljesen lenyugszom. Ha délután meditálok akkor abba belealszom, és az már nem olyan jó, és gyakran megzavarnak.

    Tudja-e valaki, hogy mi a külömbség a könyvben leirt meditáció és a az alfába menés között. Úgy értem a hatást illetően. Alfában előrevetitesz dolgokat, itt meg csak a légzésre figyelsz? Szerintetek melyik a jobb, vagy én választom meg mikor melyik fog jólesni? Melyik visz közelebb a célhoz?

    Irjátok le ti hogyan szoktatok meditálni.

    Szép estét kivánok mindenkinek

    Mildo
    előzmény:
    naju (234)
    2007-08-11  20:16
  18. 2007. augusztus 11. 20:16234.
    Szia Mildo és a többiek!

    Tegnap este kicsit "unatkoztam" kb. 10 percig tartott. Ilyenkor előveszem a könyvet és valahol felnyitom. Most éppen a 6. gyakorlatnál nyitottam ki, a meditáció. Eddig is olvastam, de most valahogy pont erre volt szükségem. Ugye sok mindent szeretnék, de nagyon lassan jönnek a dolgok, pedig tényleg csinálok mindent. Nos ebben a részben benne van, hogy miért jó meditálni napi 10-15 percet, ráadásul pofon egyszerű, mert az a meditáció csak arról szól, hogy törölj minden gondolatot és csak a légzésedre figyelj. Be és kilégzés. Töltsd meg a tüdődet levegővel és fújd ki. Hát ennyire egyszerű. Persze akkor amikor van szabad időd, és tudod, hogy senki nem fog megzavarni, én tegnap este, akkor csináltam amikor a család elaludt. Azt hittem, hogy majd én is belealszom, de nem még utána is fenn voltam. Először nem sikert az egész időt a be- és kilégzésre fordítanom, mert ugye jöttek a gondolatok, de mindig próbáltam visszatérni erre.

    A lényeg idézem: " az a cél, hogy megszabadulj az elutasító gondolatoktól, és így zavartalan pozitív gondolatokhoz juss." " A gyakorlat egyik szembetűnő hatása az, hogy elkezdenek megjelenni azok a dolgok, amelyekre egy ideje már vágysz. Hogy miért van ez? ... Úgy, hogy már kértél, és most a meditációval töltött idő alatt felhagytál a kérésed beteljesülését eddig meghiúsító ellenállással. Mivel a meditációt gyakorolod, most engeded, hogy eljusson a tapasztalatodba, amire vágysz!"

    Kicsit hosszúra sikeredet, de remélem nem volt haszontalan. Minden este fogok meditálni, és beszámolok a fejleményekről.

    További szép estét kívánok mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (220)
    2007-08-07  20:37
  19. 2007. augusztus 11. 20:02233.
    Én is azt érzem, amiről beszélsz. És nagyon örülök, hogy a moziban is megnézhetem majd. Már alig várom.

    Szépséges délutánt, és jó pihenést kívánok nektek! Anikó
    előzmény:
    naju (232)
    2007-08-11  19:51
  20. 2007. augusztus 11. 19:51232.
    Sziasztok!

    Nagyon eltértünk az eredeti témától, de nem baj, nagyon jó a film is, és állítólag szept-től a magyar mozikban fogják játszani. Én mindenképpen kíváncsi vagyok rá, hátha szinkronizált lesz, és jobban oda tud figyelni a részletekre.
    előzmény:
    Ókina54 (231)
    2007-08-11  14:34
  21. 2007. augusztus 11. 14:34231.
    Mindenkinek!

    Természetesen nem óhajtok üzletelni még véletlenül sem a DVD-kel, mivel tisztelem Őt, aki megalkotta. És szándékomban áll az eredetit megvenni, ha megkapom. És ez főleg a Thesecret -re vonatkozik, mert a másikat már kapni lehet.
    Azt, ha bárki megszeretné nézni, nyugodtan megveheti, vagy kikölcsönözheti.

    Aki kérte, őneki elküldöm ahogyan megigértem. A.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_333693
    Torolt_felhasznalo_333693
    2007. augusztus 10. 22:29230.

    Szia!

    Csak magadnak csinálhatsz biztonsági másolatot bármiről amit megvettél.Erről szerintem CSAK priviben írjatok.

    előzmény:
    Ókina54 (226)
    2007-08-08  20:15
  23. Torolt_felhasznalo_333693
    Torolt_felhasznalo_333693
    2007. augusztus 10. 22:18229.

    Sziasztok!

    A Mennyei prófécia dvd kölcsönözhető egyes tékákban,de meg sem közelíti a könyvet.(szerintem)

    Egy történet:A kollégám elvesztette a benzinkútnál a tanksapkáját.Felhívott és elmondta nekem én kb. 2óra múlva találtam neki egy eredetit Tatabánya közepén az úton.Szerinte szerencse volt.Szerintem kérte és megkapta. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. augusztus 8. 20:27228.
    Bocsi, fáradt vagyok nagyon!
    Tehát olyan lemez, amire a filmet rá lehet másolni, nos azt kell vegyek. Ezt kell csak kifizetni, annak az egy-két barátnak, aki kéri.
    előzmény:
    Ókina54 (227)
    2007-08-08  20:24
  25. 2007. augusztus 8. 20:24227.
    Elfelejtettem a lényeget:
    emailcímem: dancs.janosne@chello.hu  vagy akár privibe is írhattok, és a DVD ára a film maga.

    És címeket írjatok, ha lehet, ahova küldhető a film.  Anikó
    előzmény:
    Zebrapinty (225)
    2007-08-08  09:22
  26. 2007. augusztus 8. 20:15226.
    Szép estét!
    Többen megkerestetek priviben a Thesecret és a Mennyei prófécia DVD ügyében.
    Döntsünk! Tudnotok kell, ezeket a filmeket komoly jogdíj védi. Azt is tudom, hogyha saját magunknak, tehát nem anyagi haszonszerzés céljából másoljuk, nem követünk el semmi szabálysértést. anikó
    előzmény:
    Ókina54 (221)
    2007-08-07  21:11
  27. 2007. augusztus 8. 09:22225.
    Kedves Anikó!

    Engem nagyon érdekelne a The Secret c. film,de sajnos nincsen igazából lehetőségem letöltögetni...
    Írtad, hogy Te át tudnád másolni a dvdt-t akinek kell...Ha van rá mód én nagyon megköszönném...És írd meg mivel tartozom.
    Köszönöm
    előzmény:
    Ókina54 (221)
    2007-08-07  21:11
  28. 2007. augusztus 8. 07:22224.
    Sziasztok
    Úgy láccik, én csak időnként bejáró lélek leszek ide Nekem az első "tapasztalatom" az volt, h arra koncentrálva, h jó lenne ha történne valami jó velem. elmentem délutána fodrászhoz (milyen egy igazi nő? baja van akkor irány a fodrász ). Végeztünk, kérdezem a csajtól, h mennyi lesz, erre közölte, h erre a hajcsinálásra a vendége voltam. Másnap délelőtt pedig egy kedves ismerősömtől csak úgy, ajándékba kaptam egy nagyon márkás pólót, mert mikor bement a nagykerbe, meglátta, én jutottam róla eszébe
    Ez volt a legelső. Most, h szintet szerettem volna lépni (és léptem is ), minden nap megnéztem, ill. ha nem volt időm végignézni, akkor is belenéztem a vonzás törvénye dvd-be. És olyan emberek bukkantak fel az életemben, és segítettek akikről nem is gondoltam. Hát kb ennyi. Sajna nem sokat vagyok gépnél, mert 2 helyen melózom, de időnként szívesen beírom a történeteket. És ha minden jól megy, és mért ne menne, ha akarjuk, akkor jövőre már csak 1 hely, és több idő lesz
    Szép napot mindenkinek
    Ezt pedig a lányom küldi, ha nem baj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (216)
    2007-08-07  10:35
  29. 2007. augusztus 7. 21:57223.
    Szia,
    gratula, ez aztan siker. Ketszer is elolvastam, olyan jo ilyesmirol olvasni. az
    ilyen irasok erositik a hitem, hogy nekem is sikerul. Tovabbi sikereket!
    előzmény:
    naju (214)
    2007-08-06  22:17
  30. 2007. augusztus 7. 21:50222.
    Szia, koszi hogy feltetted. Jo erzest valtott ki az olvasasa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (215)
    2007-08-07  09:41
  31. 2007. augusztus 7. 21:11221.

    Köszi Kriszta! Elmentettem mindkettőt kedvenceim közé. S, bár már olvastam újságban, azért itt sem lesz piskóta újra elővenni.

    Naju, én a Milliomos elme titkai című könyvön vagyok túl.
    Rengeteg gyakorlatot ír, hogy csináljam. /juk. /
    Még odáig nem jutottam el, csak van egy " Anyagi függetlenségi " ládikám, ami egy kiszuperált cipősdoboz, bevonva aranypapírral, / stilszerűen, nem ? / és egy akkora rés vágva rajta, amibe belehet rakni, de ki nem lehet venni pénzt. A jövő évi nyaralásra készítem elő, s van már vagy 7-8 000 Ft benne, 3 hónap alatt. DDD
    De !!! kezdetnek nagyon is megfelelő.

    Aztán a Thesecret oldalról megvettem a DVD.-t, ami az Életünk titkait tartalmazza, és láss csodát! annyira fellendült az Üzletem az Oriflameben, hogy 6 % -os szintről, 12 % ra ugrok most fel. Már alig várom az elismerést, amit ezért adnak, hiszen ez újabb sikerekre és célokra ösztönzi az embert. Amúgy, mondtam is aki el szeretne valamit érni, az ebben a mostani kampányban el is tud, mert annyi szuper akciós termék van benne, hogy nem győztem adni, annyian kérték.
    Kell ennél nagyobb csoda? Nekem nem. Én hiszek a belső utunkban, és ha rátalálunk a helyes  irányra, nincs megállás.

    Megkaptam barátnőmtől a Mennyei prófécia DVD.-is, ha bárki igényt tartana, akár a Thesecretre, akár a Mennyei próféciára, csak a DVD kell, és másolom neki.

    Szép estét, és sok-sok csodás sikert mindenkinek! Anikó

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (215)
    2007-08-07  09:41
  32. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 7. 20:37220.
    Szia, Gülhane!

    Hát igy visszagondolva, minden ami történt velem azt valóban magamnak "köszönhetem". Pl. soha nem féltem attól, nagylánykoromban hogy részeges, trehány férjem lesz, aki le se tojik engen, ez soha fel sem merült bennem. Valahogy mindig tudtam, hogy majd látni fogom, és majd tudok dönteni. De...
    azon viszon sokszor gondolkodtam, hogy "nehogy válogatós legyen". Ezt ki is fejtettem társaságban, hogy ne adj isten, ha egy férfi állandóan válogat az ételben, ezt nem szereti, azt nem szereti....
    Gondolom tudod.... Mindent eszik ami valaha futott, illetve esetleg úszni vagy repülni tudott. A lényeg: ne kelljen locsolni.

    De valójában szerintem mindenkivel történik valami, aminek hatására elkezd kutakodni ilyen dolgok után. Nem kell tragédiákra godnolni, de valami miatt elégedetlen.
    Mindenesetre elgondolkodtató, hogy ha visszagondolsz az életedre, és az érzéseidre, akkor bizony stimmelnek a dolgok. A jók is és a rosszak is. Legalább is én igy voltam ezzel. Döbbenetes, hogy mennyire összeillik minden. Ezért kell vigyázni a gondolatainkra és az érzéseinkre.

    szia, Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (216)
    2007-08-07  10:35
  33. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 7. 20:26219.
    Szia,

    Minden "apró" siker, siker

    Fontos hogy tudsz neki örülni

    De nekem lenne egy kérdésem. Igazság szerint valaki más tette fel egy másik topikon, de én is ezen gondolkodom.

    Lehet - e egyszerre többet is kivánni. És akkor hogy osztom be a meditációkat. Ebben az esetben naponta 3 x meditáljak?

    Vagyis, mind a 3 elég lassan teljesülő kemény feladat, amit időt igényel, akkor most hogy csináljam? Magyarán, nem szeretnék 5 évig erre a háromra várni

    (pénz, kilók, új otthon)

    Te hogy csinálod?
    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  34. 2007. augusztus 7. 15:49218.
    Sziasztok!

    Újabb siker, igaz nem nagy, de nagyon örülök neki. Tegnap ráébredtem arra, hogy a kicsi fiamnak nincs olyan takarója ami jó lenne, kinőtte a gyerektakarót. Ma elmentem egy méteráru üzletbe, hogy megnézzem mennyibe kerül, ha én varrom meg, úgy számolta, hogy olyan 4.500,- Ft, de akkor olyan amilyet szeretnék. Gondoltam még alszom rá egyet.
    Mosogatás közben jött az ötlet, hogy van nagyon aranyos elefántos paplan húzat itthon, így ha teszek bele egy vékony bélést, és levarrom a végét máris kész a szép új takarója a fiamnak. Kiszámoltam, hogy így 3.500,- Ft-ot spórolok meg. Ez még nem is lenne olyan érdekes, de kb. két évvel ezelőtt megvettem drágán és megcsináltam ugyanezt a nagyobbik fiamnak. Tehát nem jutott eszembe, ez a remek gondolat.
    Biztos, hogy fogékonyak vagyunk, ha nyitottak vagyunk!!!

    További szép napot kívánok mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2007. augusztus 7. 15:41217.
    Szia Gülhane!

    Örülök, hogy ránk találtál!
    Én annak idején azért kezdtem el olvasni, mert két helyről hallottam már a könyvről, és én hittem régebben is, hogy véletlenek nincsenek, azt is tudtam, hogy ha egy dolgot 2-3 különböző helyről hallok, azzal nekem dolgom lesz az életemben.
    Másik kérdésedre válaszolva, voltak már dolgok amiket ezelőtt is elértem, csak akkor még nem volt tudatos a dolog, hogy ennek a "vonzás törvényének" a hatására történik minden. Pl. a páromat is így találtam meg.

    Remélem sikerült a kérdésedre kielégítő választ adni és

    További szép napot kívánok mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (216)
    2007-08-07  10:35
  36. Torolt_felhasznalo_394556
    Torolt_felhasznalo_394556
    2007. augusztus 7. 10:35216.

    sziasztok!

    Teljesen "véletlen" találtam erre a topicra :-)

    elolvasgattam a hozzászólásokat és még pénteken meg is vettem a könyvet :-)

    az eleje kicsit nekem "sok"-nak tűnik, de várom a további részeket :-)

    kérdésem, hogy ki milyen hatásra kezdte el ezt az egészet.. volt valami "különleges" amit előzőleg is éreztetek, hogy sok minden sikerül amit szeretnétek (de akkoriban még nem tulajdonítottatok jelentőséget neki), és akkor már fejlesszük ezt tovább,

    vagy csak úgy kiváncsiságból?

    na most nemtom mennyire volt érthető, hogy mit szeretnék kérdezni :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2007. augusztus 7. 09:41215.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (211)
    2007-08-06  17:10
  38. 2007. augusztus 6. 22:17214.
    Szia Nadin!

    Mi az előző években úgy éltünk, hogy télen összeszedtünk egy csomó adóságot, mert a férjem festő-mázoló (télen meg nincs munka) én meg itthon vagyok gyesen most már a 4. éve. Szóval nem volt egyszerű télen megélnünk, nyáron meg fizettük vissza amit télen kölcsön kértünk és nem jutottunk egyről a kettőre, aztán meg jött a tavalyi tél. De valami megváltozott. Novemberben kezdtem el olvasni a könyvet, nagyon lelkes és kíváncsi voltam, de még nem értettem egészen mi történik körülöttem. Azt vettem először észre, hogy jó lett a kedvem, hogy nem bosszankodom minden apróságon, csináltam-csinálom a gyakorlatokat ami a pénzre és másra vonatkozik, és úgy összejöttek a dolgok, hogy a férjemnek folyamatosan volt munkája, még a két ünnep között is dolgozott. Közben kaptunk a főnökétől ajándékba egy monitort, mert a régi már nagyon rossz volt, közben nyertem ezt-azt, pl. sorskontroll tanfolyamot. A mai napig folyamatosan van munkája, talán ha két hétköznapot nem dolgozott azóta, és az én üzletem is kezd fellendülni!!! Tulajdonképpen most belegondolva nincs is anyagi problémánk, a számláinkat ki tudjuk fizetni, van mit ennünk, bármit meg tudunk venni amire szükségünk van...
    Csak másképpen kell gondolni a dolgokra. Amikor nekem jön egy negatív gondolat, egyből az első gyakorlat jut az eszembe, hogy áttereljem másra a figyelmemet, és ekkor már sikerül a célra is koncentrálni, akkor meg már megindul a fantáziám, hogy mit is szeretnék.
    Még egy gondolat aztán nem untatlak benneteket: nekem az ment a legnehezebben, hogy arra odafigyelje, hogy a mondataimban ne legyen benne a "nem" szó. De végül sikerült és most már a kivánságaimban sincs benne. Szerintem nagyon sokat számít!!!

    További szép estét és holnapi napot kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (213)
    2007-08-06  20:42
  39. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. augusztus 6. 20:42213.
    Mildo,
    Dehogy, a dinnye nem gáz! Huh, az legyen a legnagyobb bajom, hogy nem találok dinnyét!

    Na szóval, az önbizalom... ki tudja már. hogy mi miért van? Lehet ezekre a dolgokra csak később kapjuk meg a választ. Biztos a pénzes dolog is majd egy kicsit később indul be... legalábbis reménykedem. Mert én sajna mindeig kemény minusszal zárom a hónapot. Csak egyszer lenne már nulla. Na majd most erre rezegtetek... Hátha.
    Mondjuk én mondtam, hogy nekem a pénz a legnehezebb, pedig már a bizonyítékot is "megtaláltam".
    Azt néztem, hogy azoknek az ismerőseimnek, akiknek nincsenek anyagi gondjaik, meg sem fordul a fejükben, hogy nekik ne lehetne sok pénzük, nem is gondolnak arra, hogy esetlleg gondot jelenthet bármit is megvásárolniuk stb. (most ilyen napi dolgokra gondolok elsősorban, de a nagyobb volumenű tárgyak sem elhanyagolandóak). Magyarul, számukra teljesen természetes a jólét. Na, és be is vonzzák. És ezt nem lehet csak arra fogni, hogy épp jól megy nekik a szekér. Merthogy mindig jól megy, sőt! egyre jobban.
    De olyan nehéz nem a hiányra koncentrálni, amikor majdhogynem filléres gondjaid vannak, és tudod, hogy hacsak nem nyersz valahonnan, a munkáddal ha beleszakadsz sem tudsz többet keresni.

    Tudom, hogy csupa ellenállás az amit fentebb írtam!
    Nincs valakinek, valami jó ötlete, hogy hogyan tudnék ezen felülkerekedni?
    Vagy estleg valaki, aki mondjuk hasonló anyagi problémákkal küszködött... aztán rezegtetett.., és lőn gazdagság??? Na? valaki esetleg?
    Nadin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (212)
    2007-08-06  19:10
  40. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 6. 19:10212.
    Nahát, ejnye-bejnye

    hogy sikerült ennyire elbizonytalanitanom a társaságot? Hol az önbizalmatok?

    ha egy dinnye nem érkezik meg időben, az még nem olyan nagy gáz!!!

    Sikerélményeim is vannak ám!
    Pl. azelőtt anyósom soha nem tűrte meg a kutyát az udvaron, haragudott rá, utálta én meg szenvedtem emiatt (ketrecben volt, folyton sétáltatni kellett, mert az udvart összejárkálja). Amióta helyretettem magam, azóta kint a kutya szinte mindig. Ma egy külön csodaszámba menő dolog történt. Kutyus kint játszott az udvaron, és mivel jött az eső, anyós úgy döntött helyére kell mennie. Igen ám, de nem akart


    máskor ebből duli-fuli van, meg nehezen elviselhető harag, ehhez képest ma még nevett is rajta.... ez maga a csoda, elhihetitek.

    Amióta úgy gondolok a pénzre mint ami van, azóta mindig van pénzem, de tényleg. Nincs úgy hogy üres a bankszámlám. Még fizetésnapon is van a számlán pénzem. Most kicsit többről kell magam meggyőzni, akkor több lesz.
    Az a baj, hogy éppen valasok, és nincs időbb gondolkodni további lelkesitő dolgokon, pedig van bőven, csak éppen pihentem picit és folytatom, de nem szabad ilyen könnyen elbizonytalanodni

    Sikerült javitanom???

    Eredményes teremtést várok, főleg azoktól, akiket elbizonytalanitottam.

    Puszi mindenkinek, Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. augusztus 6. 17:10211.
    szia Naju,

    És mi van akkor ha az érzés meg is van.. a hit is..., és ahhoz képest, hogy a jónak kéne jönnie, elárasztanak a rossz dolgok. elég keményen...
    Akkor most mi van? Mit csinálok rosszul??? Vagy ezek csak amolyan részletek lennének, bizonyos állomások, amik nem is azok amiknek látszannak???
    Legalább egy valaki lenne, aki azt mondja, hogy igen, én x ideje csinálom..., és mi lett azóta? Na és itt elkezdené sorolni, hogy gazdag lett, hogy tuti a párja, hogy kiegyensúlyozott, sikeres...

    Nincs köztetek legalább egy valaki ilyen????? Legalább egy valaki.... úgy szeretném... az akkora erőt adna nekem. Na! ha van valaki, kérem jelentkezzen!!!!!
    pussz mindenkinek
    Nadin

    Bocs, kicsit nagygyon gázos napom volt eddig..., és a java még estére marad!!!
    előzmény:
    naju (210)
    2007-08-06  13:33
  42. 2007. augusztus 6. 13:33210.
    Szia Baklava!

    A hangulatod milyen? Mert szerintem akinek általánosságban jó kedve van és minden apró pici dolognak tud örülni, annak egy idő után biztos, hogy összejönnek a nagy dolgok is. És természetesen szem előtt kell tartani, fókuszálni sokat kell a kívánt dologra. Láttad már a film változatot? Ott is nagyon jó példákon mutatja be, azt, hogy önmagukban a gyakorlatok nem érnek semmit, ha nincs meg hozzá az érzés.

    További szép napot kívánok mindenkinek!!!!
    előzmény:
    baklava2 (209)
    2007-08-06  09:56
  43. 2007. augusztus 6. 09:56209.
    Én is szeretnék reklamálni, mert hétvégén egyetlen számot sikerült eltalálnom a lottón a hatoson, az ötösön meg egyet se. Pedig én annyira hiszek benne, hogy lehet telitalálatom.
    Tegnap elővettem a varázsdobozomat, és egyetlen kívánság sem teljesült még belőle, pedig már talán 3 hónapja is megvan. Akarok egy rendes nagy teljesült kívánságot, nem csak ülőhelyeket a villamoson.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2007. augusztus 5. 21:40208.
    szia!

    Szerintem nyugodtan kérd vissza a könyvedet és szégyelje magát az aki eddig nem adta vissza!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (207)
    2007-08-05  21:23
  45. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 5. 21:23207.
    És sajnálom, hogy betegek lettetek...

    Jó kis lagzi lehetett, nekem van-volt egy könyvem, amiben le van irva, hogy milyen betegség milyen lelki tényezőre vezethető vissza, de sajna nem tudom megnézni, mert kölcsönadtam valakinek a könyvet , kb. tavaly ilyenkor, és most szégyenlem visszakérni.

    Az a lényeg hogy meggyógyultatok!!
    előzmény:
    naju (205)
    2007-08-05  20:58
  46. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 5. 21:07206.
    Hááát, én finom friss dinnyét rendeltem, nem poshadtat, godnoltam majd rátalálok arra aki ezt árulja, de szerintem a párom hibája, merthogy ő meg nem akart pénzt költeni...mivel van otthon szőlő, de azért jött velem rendesen,ahogy illik csak biztos imádkozott magában hogy "Istenem add hogy ne legyen dinnye"

    Szegény Univerzum meg nem tudta melyikünk kérését hallgassa meg.

    Pénzügyben még van mit nevelnem a párocskámon


    Nem tudja szegénykém hogy nekünk milyen sok pénzünk van, fel kell őt világositanom.

    Mildo
    előzmény:
    naju (205)
    2007-08-05  20:58
  47. 2007. augusztus 5. 20:58205.
    Szia Mildo!

    Szerintem ne reklamálj, nem a Te hibád, hogy nem sikerült dinnyét venned, arra gondoltál már, hogy esetleg más oka van ennek? Pl. már annyira leérett a dinnye, hogy nem tudtál volna jót enni belőle, és inkább a pénzed maradjon meg, mint hogy poshadt dinnyét egyél.
    Ma én sem voltam jó formában, tegnap esküvőn voltunk és az egész család gyomorrontással jött haza, én voltam a legrosszabul, de délutánra már kezdtem helyrejönni, beleolvastam a könyvbe is mert úgy éreztem szükségem volt rá, szerintem segített is. De majd rájövök arra is, hogy miért vonzottam ezt be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (203)
    2007-08-05  20:36
  48. 2007. augusztus 5. 20:52204.
    Szia!

    Köszönöm, hogy megosztottad velünk a sikeredidet. A pénz nálam is egy bizonyos idő elteltet után jött meg, de azóta folyamatosan van. Türelmesnek is kell néha lenni. Nem minden kívánság teljesül azonnal.

    Legyen nagyon szép estétek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333693 (202)
    2007-08-05  17:40
  49. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 5. 20:36203.
    Szia,

    én arra lennék kiváncsi, hogy kell reklamálni!

    Ma délután elhatároztam, hogy veszek dinnyét, nagyon szeretem. Elmentünk mindenfelé, de már sehol sem volt.

    Pedig megrendeltem, még a nyál is összefutott a számban, annyira ettem volna, finom mézédes dinnyét

    Méééé nem volt sehol????
    Szemernyi kétségem sem volt hogy lesz, mert mindig van aki árulja, teherautókon vagy boltban is.

    Ilyenkor hogy kell reklamálni? És honnan tudom hogy mit történt, mit ronthattam el? Vagy lehet hogy nem is rontottam el?

    Nem a kedveteket akartam elvenni, ha valakiét mégis sikerült, igérem az eslő következő sikerélményemet azonnal leirom, de most dinnye nélkül kell átvészelnem a napot, vagy még esetleg valaki bedobhatja az ablakon?

    Na mindegy, ez van...
    Kivánom, hogy nektek legyen több sikeretek, mint nekem ma.
    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  50. Torolt_felhasznalo_333693
    Torolt_felhasznalo_333693
    2007. augusztus 5. 17:40202.

    Sziasztok.

    Én egy füzetet csináltam amiben a célok vannak bergasztva és a gyakorlatok leírva.Nálam is összekapcsolódnak a történések egyre sűrűbben.Például elvégeztem egy tőzsdei továbbképzést amit "vélenül" ajánlottak.Utána szintén "véletlenül" a témával kapcsolatban rátaláltam egy régi iskolatársamra 24 éve nem beszéltünk.Azóta más befektetési lehetőségek is ajánlott.Folyamatosan a témához kapcsolódó könyvek kerülnek a kezembe.Én ma fogom megcsinálni a varázspénzt.A parkolóhely nekem is bejött töbször.Legutóbb a nagymamám gyógyulására koncentráltam meggyógyult.Sajnos a pénz még nem dől de nem adom fel!!!!

    előzmény:
    naju (194)
    2007-08-03  12:47

Címlap

top