Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dohányzás a játszótéren

uzsi81
Létrehozva: 2007. június 13. 21:39
Sziasztok! Nemrég épült a közelünkben egy nagyon jó kis játszótér, aminek 14 hónapos kisfiammal nagyon megörültünk. Imád homokozni és a többi gyerek között lenni. Viszont adódott egy probléma: 10-ből 8 szülő dohányzik. A játszótér területén. Akár a homokozó mellett guggolva is rágyújtanak. Nem tudom, mit tehetnék ez ellen, mert én vagyok a kisebbség. Ha kinyitom a számat, minket fognak kiutálni. Ha nem, akkor magunktól fogunk leszokni erről a szórakozásról. Sztetek mit tegyek? Nagyon zavar.
  1. 2007. június 14. 07:3451.

    döbbenetes bunkóság amit a dohányos szülők művelnek a játszótereken!

    ez már a primitívség, civilizálatlanság csúcsa!

    előzmény:
    uzsi81 (1)
    2007-06-13  21:39
  2. Torolt_felhasznalo_563635
    Torolt_felhasznalo_563635
    2007. június 14. 07:2850.
    Hű, de jó, hogy a mi játszóterünkön még nem találkoztam cigiző illetővel!
    Én nem vagyok egy konfrontatív ember, de a gyerekeimért mindent vállalnék. Bár lehet, keresnék egy másik helyet. Ami sokszor nem könnyű, belátom.
    Terhesen is szóltam, ha olyan volt a szitu, hogy álljon odébb. Ha tehettem, én álltam odébb. Gyerekkel ugyanez.
    Tudom, hogy a cigit nem lehet kizárni az életünkből, de engem már az is zavar, hogy a gyerekem ezt látja. Pláne, ha játszótéren látná. Bár sztem a lányom jegyezné meg, hogy a néni/bácsi beteg lesz tőle Már többször beszélgettem vele erről. Főleg, hogy a nagyapja tüdőrákban halt meg, nem kevés szenvedés után. A cigi miatt. Hát ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. június 14. 07:2849.

    Szerintem, keress más játszit, vagy sétáljatok inkább. Elég párszor elvinni egy messzi, normális játszira, ha van normális lehetőség sétálni, az egy gyereknek legalább annyira szórakoztató, és megjegyzem neked is. Ekkora túlerővel nem tudsz sokat kezdeni, mondjuk az legyen a legkisebb baj, hogy ufónak néznek, hát miért adsz te olyanok véleményére, akiknek az értékrendje tőled ennyire távol áll?

    Viszont, elég két-három csikket elmajszolni egy gyereknek a halálhoz, ha jól olvastam, akkora ugyanis a nikotintartalom szájon át fogyasztva. Úgyhogy még ha pácoltatod is a gyereket, nagyon-nagyon figyelj!

    előzmény:
    uzsi81 (1)
    2007-06-13  21:39
  4. Torolt_felhasznalo_650874
    Torolt_felhasznalo_650874
    2007. június 14. 07:2448.
    Szia!

    Meg kell próbálni szépen.
    Épp a múlt héten volt itt nálunk is...homokozóban 10 csetlő-botló korú gyerek, anyucik ülnek a szélén, mivel nem túl nagy a homokozó így elég közel egymáshoz és a gyerekekhez is...erre 1 szedi elő zacsiból a felszerelését és fog hozzá rágyújtani....én megkérdeztem ugy ezt itt most nem gondolja komolyan?....fintorogva ugyan de arrébb vonult.
    Pár anyuci ugyan láthatóan dohányos volt de ott nem bagóztak, mégis jöttek a megjegyzések hogy mire ez a nagy felhajtás? de nem érdekelt.

    Aki ezt nem érti meg azzal inkább nem cseverészek és az se érdekel ha ez volt az utolsó lehetőségem arra hogy a gyereken kívül mással is tudjak beszélgetni.
    előzmény:
    uzsi81 (1)
    2007-06-13  21:39
  5. 2007. június 14. 07:1847.
    próba cseresznye 
    előzmény:
    uzsi81 (1)
    2007-06-13  21:39
  6. Torolt_felhasznalo_332192
    Torolt_felhasznalo_332192
    2007. június 14. 06:4046.
    De jó fej vagy! :-)))
    előzmény:
    Dors (41)
    2007-06-13  23:57
  7. Torolt_felhasznalo_912262
    Torolt_felhasznalo_912262
    2007. június 14. 06:3145.

    Elkényeztetett hisztérikák
    előzmény:
    plüssmackó (24)
    2007-06-13  22:19
  8. 2007. június 14. 00:3644.
    ez nagyon gáz. megjegyzem, én dohányzom, de ahol kisbaba van, ott soha nem gyújtok rá.

    lehet ezt kulturáltan is csinálni. mások, akik meg nem cigiznek, másban bunkók. ez vannn.
    előzmény:
    uzsi81 (1)
    2007-06-13  21:39
  9. Torolt_felhasznalo_418355
    Torolt_felhasznalo_418355
    2007. június 14. 00:1243.

    Én is nagyon utálom a cigiszagot. Ismerem mindazokat a szituációkat, amiket leírtatok (pl. sorban előtted-mögötted álló dohányzik vagy még egyszer jó alaposan beleszív a cigibe, mielőtt felszáll a buszra, vagy liftben dohányozik stb.)

    DE az elmúlt hét óta kitörtem a "tűrjünk némán" állapotból, és megkértem igen határozottan egy kedves vendéget egy wellness-hotelben, aki épp a medence partján gyújtott rá, miközben én láthatóan sportszerűen úsztam és minden lélegzetvételnél oxigén helyett egy slukkot kaptam, hogy "menjen - legyen olyan kedves - arrébb cigizni, mert én itt épp sportolnék." Először megrökönyödötten rám nézett, majd a felesége közrehatására átvonult 20 méterre a bárhoz, ami nekem már tökéletes volt a füstmentes úszásomhoz.

    Szóval, szerintem mindenképpen meg kell próbálni (főleg, ha kisgyerek is van a közelben) szépen, de határozottan mondani a cigizőknek, hogy legyenek tekintettel rátok és vonuljanak arrébb. Szerintem, az esetek többségében egyszerűen csak nem gondolnak arra, hogy másokat zavarhatnak...

    előzmény:
    Sjudit84 (25)
    2007-06-13  22:22
  10. Torolt_felhasznalo_912369
    Torolt_felhasznalo_912369
    2007. június 14. 00:0942.

    szerintem azzal ha elviszed valahova a csemetéket és megiszol üdcsiként egy üveg sört semmi gáz.a játszótér viszont amolyan zárt közösség ahol tiszteletben kell tartani másokat is.biztos egyetértesz

    a bioanyáktól kiver a frász.ismerek olyat aki ha vendégségbe megy hozza magával a műanyag evőeszközt (mintha az nem mérgezne)és csak ásványvizet ihat a gyerek nehogy koszos legyen a pohár.

    előzmény:
    Dors (41)
    2007-06-13  23:57
  11. 2007. június 13. 23:5741.

    Namost EZZEL mi a baj? 

    Én nő létemre is simán megiszok egy sört a dunaparton a lépcsőn ülve,amíg a kölkök rohangálnak...igazán nem értem a problémát ebben.Ha valaki nem magaaláhugyozós részeg,akkor mi a gond?Már utáljuk ki azokat is,akiknek ebben a dögmelegben jól esik egy kis üveg hideg sörike???Mert akkor kezdhetetitek velem  

     

    Engem meg az agresszív bioanyák tudnak kiborítani,aki kiverte a kislánya kezéből a fél müzliszeletet,amit a kisfiamtól kapott "Esztike,ez mééééééreg,csupa E-betű,mi ilyet nem eszünk" jelszóval.Na,szerintem az ilyenek az emberiség hulladéka.Mert legyen ez a véleménye,ok,sőt,hangoztassa is otthon,de ne az én kisfiam előtt,aki köszöni szépen,normális boldog gyerek,és nagyon szereti a müzliszeletet,ami NEM méreg .Viszont az én fiam is eldobta,mert leutánozta,ahogy anyuka kiverte a kislány kezéből,és beletaposta a homokozóba.A következő anyuka,akinek a gyereke meg beleül,és vakarhatja ki a mézet a gyerek rucijából,az meg gondolom szerencsére nem szidta eme illusztris asszonyság felmenőit   

    előzmény:
    Almakörte (32)
    2007-06-13  22:44
  12. Torolt_felhasznalo_912369
    Torolt_felhasznalo_912369
    2007. június 13. 23:5640.

    szia!

    én ugyan dohányzom,de nem tűröm ha vki a homokózóba meri dobni a csikket.ennyi erővel a kutyák is oda könnyíthetnének.egyesek hatalmas hamutartónak nézik a játszóteret

    ha úgy érzed szép szóval nem lehet hatással lenni a bagós mamákra nem sok esélyed van.mert ha azt nem érti meg hogy a saját gyereke kezébe is kerülhet cigicsikk akkor más érv nem nagyon van.

    durva de mi van ha azt a csikket elötte egy beteg csövi fogta meg,utána meg a gyerek kezébe szájába kerül?

    magam részéről ha tehetem mert van kuka a közelben akkor oda teszem az elégett cigit

    ez intelligencia kérdése

    vagy mi van ha te megjelensz egy borosüveggel a kezedben a játszótéren?ha ő dohányzik te is megteheted hogy iszol....tuti tiltakozna ellene.na csak példa volt,de talán még ez az amivel érvelni tudnál elötte

    előzmény:
    uzsi81 (1)
    2007-06-13  21:39
  13. Torolt_felhasznalo_974883
    Torolt_felhasznalo_974883
    2007. június 13. 23:2939.

    Az én gyerekeim már volt hogy vettek fel csikket a játszótéren. 

    Én Bécsben élek, és itt is divat a játszótéren dohányozni. Igaz még olyat nem láttam hogy homokozó mellett dohányzott volna valaki. (szerencsére)

    előzmény:
    Sjudit84 (36)
    2007-06-13  22:55
  14. 2007. június 13. 23:0138.
    Nekem mondod?Általános 5ödikes korom óta folyamatosan buszhoz vagyok kötve és mindig ez van...ezért vagyok szinte minden nap marha zabos reggelente...
    előzmény:
    **KiTti** (37)
    2007-06-13  22:55
  15. 2007. június 13. 22:5537.
    Úúú, én attól tudok a plafonon lenni, ha zuhogó esőben beáll a bagós füstölni a busz/villamos stb. -megálló eresze alá...  Még ha nem esik, akkor is borzasztóan tud zavarni... (viszonylag kerített rész, tuti felém viszi a légáramlat a füstöt...  nem is azért mert füst, de én utálom a szagát is, és engem bizony köhögésre ingerel: mindennek tartom csak nem kellemesnek  )
    előzmény:
    Sjudit84 (31)
    2007-06-13  22:33
  16. 2007. június 13. 22:5536.
    Nem tudom milyen nem evilágon élő szülő az aki nem gondolja hogy ha a gyereke mellett bagózik zárt térben, akkor az nem fog hatni a gyerekre, az ilyen embereket sose értettem, de tényleg...

    Mondjuk a csikket bárki eldobhatja az tény, aki arra jár...azt utálom mikor egy méterre a szemestől tapossák el...de a csikk még tényleg a legkisebb baj az utcán, de ahol gyerekek játszanak, olyanok akik még szinte mindent felvesznek a földről ugye...
    előzmény:
    szilvie (34)
    2007-06-13  22:48
  17. Torolt_felhasznalo_908407
    Torolt_felhasznalo_908407
    2007. június 13. 22:5535.

    Fogadd együttérzésem!

    Én simán bedobnék valami kamut asztmáról, allergiáról vagy megkérném, hogy a csikket a többi picire való tekintettel a helyére dobják. (mert ugye van az a kor, amikor mindent felszednek és a szájukba vesznek)

    Másik játszi a környéken?

    Valaki írta, hogy aki 10m-ről megérzi szabadtéren, az farkaskutya. Jelentem vau-vau!!!   Több 10m-ről is! Sajnos én tényleg allergiás vagyok, augusztusban asztmatikus is. A saját dohányzó családtagajaimat se bírom elviselni ilyenkor, még a bőrükbe ivódott nikotintól is öklendezem. És a nehézólmos kipufogót se bírom, de ezt nem keverném bele ebbe az összefüggésbe.

    Utolsó OFF: tavaly ősszel átadtak egy ZÁRT játszit a kerületben. Néhány hét leforgása alatt elszemetesedett, volt benne "felnőtt" cucc is. Én írtam a helyi lapba. Le is hozták. Azóta a nagyjátszi még szemetesebb...  . Új helyek után néztem.  

     

    előzmény:
    uzsi81 (1)
    2007-06-13  21:39
  18. 2007. június 13. 22:4834.
    Nemrég volt az egyik német adón egy riport arról, hogy hogyan érinti a gyerekeket az, ha szüleik a jelenlétükben dohányoznak. Az egyik családban a lakásban dohányzott az anyuka egész nap a gyerkők mellett, a másikban a kocsiban egy hosszú úton, a harmadikban pedig egy éttermi ebéd alkalmával dohányzott mindkét szülő. A nap végén megvizsgálták a gyerekeket és kimutatták, hogy a passzív dohányzás úgy hatott a szervezetükre, mintha aznap elszívtak volna másfél cigarettát (a különböző szitukban picit különböző értékek jöttek ki, de ennyi volt az átlag). A vizsgálat elején lenyilatkozták a szülők, hogy nem tudják elképzelni, hogy a gyerekük szervezetében bármit is kimutatnának. Aztán mikor az eredményt meghallották, tisztára odavoltak. Az éttermes párnál akkora volt a sokk, hogy rögtön rá is kellett gyújtaniuk.

    Ezt most csak elmeséltem, tudom hogy nem vehető egy kalap alá a szabad ég alatt történő dohányzással. Mi is sokat járunk játszóra, ott azonban az anyukák csak kb. 10%-a dohányzik. A múltkor egy anyuka rágyújtott a homokozó szélén ülve, kb. másfél méterre volt tőle a kislányom. Fogtam és demonstratív módon átvittem a homokozó másik végébe.
    A csikkeket szerintem is a bandázó tizenévesek dobálják el.
    előzmény:
    Sjudit84 (31)
    2007-06-13  22:33
  19. 2007. június 13. 22:4833.
    Biztos az apuka is azért nem a kocsmában csinálta, mert utálja a füstöt

    De érted, az csak más, mert azzal csak magának "árt", az nem kerül a gyerek szájába mint ahogy a tüdejébe a füst kerülhet....ez a bajom a cigivel más káros dolgokkal szemben...hogy ezt akaratlanul is megkapja az ember...
    előzmény:
    Almakörte (32)
    2007-06-13  22:44
  20. 2007. június 13. 22:4432.

    Ez ellen sajnos nincs mit tenni, lázonghat, meg örjönghet az ember, de minden így marad. Én is utálom pl. amikor vki előttem megy fel a lépcsőn a metróbol és már fújja a füstöt és az egész rámjön...

    Viszont a mi házunk melletti játszótéren simán az apuka ott sörözött a padon, amíg a gyermek a homokozóban... Na az se semmi...

    előzmény:
    uzsi81 (1)
    2007-06-13  21:39
  21. 2007. június 13. 22:3331.
    Sajna mindig sikerül észrevennem itt a képernyő bal oldalán ezeket a topikokat....

    Ha lenne olyan topik hogy "Bagós vagyok, azt akarom hogy jöjj és veszekedjünk", akkor én tutira az elsők között írnék be
    De végülis ez nem olyan téma hogy "ne legyen szőke hajad mert azt utálom"...és tény hogy nagy cigiutáló vagyok....viszont ha valaki bezárkózik a szobába és ott bagózza halálra magát, nem zavar...csak ne a gyerekeim , családom és az én közeli környezetemben tegye...és sajnos hiába minden, mert így is szinte folyamatosan passzívan dohányzok...a sírkövemre is valami hasonló lesz felírva "Te szemét, miattad fekszek itt" (Bocs, morbid humor)
    előzmény:
    Szippancs (30)
    2007-06-13  22:28
  22. 2007. június 13. 22:2830.
    De látom, Te rá vagy állva a bagós topikokra.
    előzmény:
    Sjudit84 (28)
    2007-06-13  22:25
  23. 2007. június 13. 22:2629.
    "Akár a homokozó mellett guggolva is rágyújtanak."
    előzmény:
    plüssmackó (24)
    2007-06-13  22:19
  24. 2007. június 13. 22:2528.
    OK, megegyeztünk
    előzmény:
    Szippancs (26)
    2007-06-13  22:23
  25. 2007. június 13. 22:2527.
    1. De kedves anyuka lehetsz
    2. Nincs kocsim, biciklivel járok képzeld el!
    3. Nem a büdös városban lakom, tehát az ÉN levegőmet igenis szennyezed, de hát tudom mindenki magából indul ki
    4. Itt most nem a homokozótól 10m-re való bagózásról volt zsó ha jól sejtem és én se azt mondom hogy nem gyújthat rá az anyuka, csak azt hogy a gyerekektől távol. Tőlem elszívhatsz egy spakkert is a homokozótól 10m-re

    Igenis látom és értem...inkább te nem...de legjobb védekezés a támadás...
    előzmény:
    plüssmackó (24)
    2007-06-13  22:19

Címlap

top