Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MBT, a maláj cipő

Mufika
Létrehozva: 2007. június 25. 09:07
Sziasztok!

Reménykedem benne, hogy hallott már valaki közületek erről az őrületről!

Pénteken orvosnál voltam, néha becsípődik a derekam, meg itt-ott zsibbad a hátam, így rászántam magam, és elindultam.
1 hónap alatt ki is derült, hogy elég tropa a gerincem, az L.VI., V. csigolyák összecsúsztak, és a kocsonyás izé kiboltosodott, sérv közeli az állapota.
Az orvos azt mondta erre nincs gyógymód, ha sokat úszom, nem emelek, nem cipekedek, sokat pihenek, akkor megállítható a folyamat.

Hát 33 évese, két pici gyerekkel (de jó is lenne, ha végre nem kellene cipelni, emelgetni őket! ) ez nem valami szép jövőkép, pluszban esélyem sincs az úszásra, nincs a közelben rá lehetőség.

Az orvos ajánlotta ezt a MBT, maszáj cipőt.
Ez állítólag nagyon hippper-szupppppper, visszafordítja a folyamatot, csak egy a bibi vele. A legegyszerűbb modell is kb. 45.000.- Ft.

Hiszek én az orvosokban, meg amit tanácsolnak, persze, csak mikor a táskájából egyből előkapja a szórólapját a cégnek, meg az ismertetőjét, akkor kezd egy kicsit olyan szaga lenni ennek az egésznek, hogy csak jó pénzért kuncsaftokat halász a cégnek. Nem tudom.

Szóval ha valaki használja ezt a maláj cipőt, és van tapasztalata róla, legyen szíves írjon pár sort róla!

Vagy csak arról mi a véleményetek, mennyire CSAK üzlet szagú ez a dolog szerintetek?

Szép napot mindenkinek!

Mufika
  1. 2008. november 1. 19:41101.
    Engem inkább a tevére emlékeztetnek.
    előzmény:
    WinchEszter (92)
    2008-10-26  01:15
  2. 2008. november 1. 19:28100.

    Te nem tudod, miről beszélsz!

     

    Én egy hete vettem MBT cipőt, és sajnálom, hogy nem előbb szántam rá magam, nagyon sok fájdalomtól kímélhettem volna meg  magam!

    Csodás érzés menni benne, és futni is,  szinte repül az ember!

    Ajánlom, menj be egy üzletbe, vedd fel a cipőt, és járkálj az üzletben vagy 10 percig benne, sőt, vedd igénybe a számítógépes tesztet is. 

     

    előzmény:
    jujube (99)
    2008-11-01  07:31
  3. 2008. november 1. 07:3199.

    Hiszek én az orvosokban, meg amit tanácsolnak, persze, csak mikor a táskájából egyből előkapja a szórólapját a cégnek, meg az ismertetőjét, akkor kezd egy kicsit olyan szaga lenni ennek az egésznek, hogy csak jó pénzért kuncsaftokat halász a cégnek. Nem tudom.

     

    Akkor én máris meggyőződtem, hogy üzlet az egész.Visszaél a betegek bizalmával. Ilyet orvosok ne csináljanak, szerintem.


    előzmény:
    Mufika (1)
    2007-06-25  09:07
  4. 2008. november 1. 07:2398.

    Tavaly (vagy mikor) Londoon keresztül átfutott pár maszáj harcos, azoknak volt ilyen homorított gumitalp-féleség a lábukon, szerintem innen az MBT. Egyszerűen lekoppintották. Természeti népek aligha járnak orvoshoz és nem zabálnak a Mekiben, jó sovány emberek, sokat mozognak, tehát a gerincük, lábuk sincs úgy leterhelve.

    Az elgondolkodtató, itt hány a reklámszagú áradozás az MBT-ről, mert szerintem ha annyira jó lenne, akkor egész nyugat-Európa ebben járna...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384910 (89)
    2008-09-22  09:58
  5. 2008. november 1. 07:0997.
    Kedves Mufika! Azt tudom neked mondani,hogy menj be egy MBT boltba és az outlet-es termékek közül kérj magadnak cipőt. Ezek kifutó termékek sokkal olcsóbban.Hidd el megéri venni mert nagyon-nagyon jó.Remélemtudtam segíteni.Mari
    előzmény:
    Mufika (1)
    2007-06-25  09:07
  6. 2008. október 29. 23:0796.

    ott mennyibe kerül?

    és valaki írta hogy az amazon.com-on vett. de ott rohadt drága

    ahogy én néztem, az amerikai vagy kanadai oldal? honnan lehet tudni? (amiatt hogy melyik dollárt kell átszámolni, de kb. 250 egy cipő).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217734 (88)
    2008-09-11  11:55
  7. 2008. október 29. 22:4195.

    szia

    kérdezni szeretnék valamit. nekem a nyáron egyszercsak elkezdett fájni a talpam, ahogy mondod mintha egy üvegszilánk szúrná. Futni jártam, amhez elég ügyetlen vagyok de nagyon akartam fogyni és igyekeztem futócipőben futópályán és fokozatosan futni. Mégis ez történt a lábammal: a doki azt mondta, hogy csonthártyagyulladás.

    (de mégis amit te irsz az is olyan) kenegettem krémekkel és jártam ultrahangra: ugyanúgy fáj!!! akkor kb. ugyanaz lehet a gond nálam?

    most kaptam betétet, az jó, de nem mindig vagyok ugye cipőben..

    3 ismerősömnek van ilyen cipője, azt mondják, hogy tényleg jó, egyik lány még futni is jár benne.

     

    előzmény:
    suzyka45 (83)
    2008-06-28  21:24
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 26. 02:2094.

    pl. az egyik kedven cipőm ez

     

    Ennél kényelmesebb lábbelim sosem volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547122 (93)
    2008-10-26  01:59
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 26. 01:5993.

    Nem feltétlenül hamisítvány. Én pl. Ausztriában szoktam vásárolni a GEOX cipőimet.

    Nem felvágás miatt, hanem azért, mert:

    - 47es méretben Magyarországon nem tartanak cipőt a kereskedések (ha igen, akkor meg a legrondábbakat)

    - kint 15-20ezer forintért veszem meg azt, ami itthon 35-40ezerbe kerül.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985220 (87)
    2008-08-19  13:55
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 26. 01:1592.
    Na, hogy legyen egy ellenvélemény is: néhány emberen látom ezt a csodacsukát az utcán. Háááát, lehet, hogy a viselőjének kényelmes, de kívülről látva az ilyen ember úgy megy, mintha a mankóit keresné, defektet kapott volna a görkorcsolyája vagy részeg lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. október 25. 20:2591.

    Hát igen. Sokan vannak akik bemennek az üzletbe próbálgatják 1 órát a lábbelit, majd azt követően megrendelik internetről.......

    Két kérdés:oké, hogy jó cipő, de 1: én nem mernék ennyi pénzt kifizetni a neten, aztán vagy megkapom vagy nem, vagy azt kapom amit kértem vagy nem.

    2: ilyenkor mi van pl. a garanciával? mert azért ez a cipő is "elromolhat", és akkor mit csinálsz vele?Kifizetheted a javítást!

    Én csak magyar üzletben vennék ilyen cipőt, a háttér és a gari miatt.És az sem mindegy, hogy hogy jársz benne.Azért is vissza kell menni a vásárlás után kb. 1 hónappal, hogy megnézzék jól jársz-e benne.Ha nem, akkor az árt neked is ill. a cipőnek is.Vagy majd a neten elmagyarázzák, hogy mire figyelj?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929474 (82)
    2008-06-28  15:35
  12. 2008. október 16. 12:5390.

    Szia! Sajnálom, hogy csak most találtam rá erre a topikra! Én másfél éve használom az MBT-t, egy nagyon komoly lábfejműtét után kezdtem el, s azóta csakis és kizárólag ezt viselem! A lehető legjobb, amit a lábadért, a gerinced egészségéért tehetsz! Nekem a szandálom, a cipőm is teljes áron vásárolt - akkor még nem tudtam, hogy outlet is van -, de NEM BÁNTAM MEG!!!

    Nagyon jó, és nem orvos ajánlotta eredetileg, hanem én leltem rá a neten. Aztán láttam, hogy aki műtött, orvos, az ő lábán is ez a cipő van.

    Hidd el, nagyon jó!!!

    előzmény:
    Mufika (1)
    2007-06-25  09:07
  13. Torolt_felhasznalo_384910
    Torolt_felhasznalo_384910
    2008. szeptember 22. 09:5889.
    Úgy olvastam, hogy az MBT-t egy svájci orvos találta fel. Afrikában megfigyelte, hogy a göröngyös földön történő mezítláb járás miatt enyhültek a hátfájásai. Ezen felbuzdulva kidolgozott egy olyan technológiát, amely a szavannák (ugye, ahol a maszájok élnek) érzését adja vissza azok számára is, akiknek a szokásos kemény talajon kell járniuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_217734
    Torolt_felhasznalo_217734
    2008. szeptember 11. 11:5588.
    Sziasztok,Én most látom ezt a fórumot először, és megdöbbenve olvasom, hogy MBT a maláj cipő.A Masai Barefoot Technology (MBT) minden csak nem maláj, hanem maszáj.Aki esetleg olcsóbban szeretne MBT-t vásárolni, mert az árát magasnak találja, az menjen el az Október 23. utcai üzletben, ami egyben outlet is, és ott olcsóbban találhat magának MBT-t.Amúgy az ára központilag szabott ár (mivel svájci a cég) és ott nem prémium kategóriás terméknek számít (mondjuk ég és föld a magyar és a svájci életszínvonal).Amúgy a nagy fanyalgások közepette, hogy magas az ára, azt gondolom, hogy az egészség minden pénzt megér, és legalább nem hülyeségre költünk pénzt.Nekem 2 is van, volt súlyos térdsérülésem (foci), a 10 év konditól sokszor fájt a hátam, de amióta viselem sokkal jobb mindkettő.Vanessát illetően pedig egyetértek, aki fanyalog, előbb tájékozódjon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_985220
    Torolt_felhasznalo_985220
    2008. augusztus 19. 13:5587.

    Szia!

    Az MBT-nek világszerte egységes az ára, tehát valószínűleg hamisítvánnyal van dolgod...de te tudod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929474 (82)
    2008-06-28  15:35
  16. Torolt_felhasznalo_985220
    Torolt_felhasznalo_985220
    2008. augusztus 19. 13:5286.

    Sziasztok!

    Ez a cipő megéri az árát, higgyétek el.

    Elég komoly térd-és bokaproblémáim vannak, így nem sportolhatok, de az MBT rengeteget javított a helyzeten, tizedannyit fáj a lábam, mint nélküle.

    Nem értem...ha nem látunk, szemüveget csináltatunk a legszuperebb lencsével, mindenféle extrával... ha nem hallunk, azonnal beszerzünk hallókészüléket. Akkor a mozgásszervi problémákat miért hanyagoljuk el, arra miért sajnálunk kiadni? Ha már gyakorlatilag menni sem tudunk, még akkor is a fogunkhoz verjük a garast, és inkább gagyi talpbetéteket vásárolunk, pedig azzal a komolyabb problémákat nem orvosoljuk.

    Az MBT segít azokon, akiknek vagy nem szabad intenzíven sportolni, vagy nincs idejük rá, vagy egyszerűen csak lusták.Elég rendesen megmozgatja az izmokat, ami mellesleg azoknak is jót tesz, akik meg akarják előzni a bajt.

    Azokkal nem lehet mit kezdeni, akik például MBT hamisítványokat vásárolnak...mert ugyan megspóroltak 30000 forintot, de a másik 20000-t kidobták az ablakon, mert a kamu-cipő semmit nem ér.

    Persze van, aki státuszszimbólumként viseli az MBT...de legalább használ vele magának-az egy dolog, hogy valószínűleg nem azért szerezte be a cipőt, és nincs is ezzel tisztában.

    Egyébként a magyarok mániája, hogy minden humbukot bevesznek...mágneses karkötő, varázslatos gyapjú-ágynemű...a kiegészítők és a fekvés nem fejleszti az izomzatot... de várjuk csak a csodát!!!

    Szóval kedves MBT-támadók, előbb informálódjatok rendesen, aztán alkossatok véleményt.

    Vanessza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Alc
    Alc
    2008. június 29. 07:2185.

    nekem is van. az biztosan látszik hogy megmozgatja az izmokat, mert ha 5 km-t sétálok ebben akkor a végén már fáj (normál sportcipőben ez semmi).

    elméletileg jó, gyakorlatban én ezt az elfáradást érzem, de azért szeretem:)

    gyógytornász (nem járok, csak beszéltünk) azt mondta hogy:igen, hasznos és egészséges,de annyit azért nem ér mint amennyibe kerül...

    na most akkor? kérdeztem... vállvonás.

    van rá egészségpénztári lehetőség, olcsóbban én az ebay-on láttam, de azok általában használt darabok. valaki megvette, párszor felvette és nem tudta megszokni.

    10-15 ezerrel olcsóbb így esetleg.

    előzmény:
    Mufika (1)
    2007-06-25  09:07
  18. 2008. június 29. 07:0284.
    Na eldöntötte anyukám,azt mondta próbáljuk meg.Elmegyünk megnézi,felpróbálja és majd kiderül mit szól hozzá.Találtam olyat,hogy MBT OUTLET itt esetleg olcsóbb lehet valamennyivel az ára?Érdemes ide elmenni/Hozzánk 100 km/vagy esetleg maradjunk csak a szaküzletnél/50 km/?Elnézést a sok kérdésért,köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
    előzmény:
    suzyka45 (83)
    2008-06-28  21:24
  19. 2008. június 28. 21:2483.

    Szia! Kicsit visszaolvastam, mindenkinek igaza van, aki rábeszél, bár tényleg nagyon húzós az ára. Én nem vagyok nagy nyugdijjal rendelkező valaki, de nyárra van egy szandálom és későbbi rossz időre egy sportcipőm.

    A szandálomnak ez a nyár a 4-ik nyara és állandóan abban járok IMÁDOM! Azt is, aki ezt kitalálta. Nem mondom, hogy a legelegánssabb, de a tény, hogy csodával határos. A minősége is hihetetlen, mondom a negyedik nyara és ugy néz ki, mint a vadiúj. Az én történetem ugy szól, hogy elkezdett fájni először az egyik sarkam, talpi részen. Először csak olyan volt, mintha egy üvegszilánk lett volna benne, aztán már fájt az egész. Utána a másik sarkamnál ugyanez, szinte már alig tudtam menni, iszonyú fájdalom volt. Hála Istennek mult idő! Elmentem az orthopédiára és megröntgeneztek, kiderült mindkét sarkamban ugynevezett saroksarkantyú van, amit csak műtéttel lehet korrigálni. Persze két lábam lévén, egymás után, mankózás, kb. 6 hét. Ekkor nyitott Pécsett az első MBT cipőbolt. Én voltam az első vásárló. Soha nem bántam meg eddig még, nem is fogom,, remélem. Szóval száz szónak is egy a vége vegyed, vegyed, vegyed.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_929474
    Torolt_felhasznalo_929474
    2008. június 28. 15:3582.

    Sziasztok,

    a múltkor véletlenül felbóklásztam az www.amazon.com -ra. Onnan is lehet rendelni, én fontolgatom is, mert a szandál 21 000 forintra jön ki. Úgy gondoltam, hogy bemegyek egy boltba, felpróbálom a méretemet, és Amerikából megrendelem, mert ott olcsóbb... Tiszta röhej...

    Mi már korábban rendeltünk könyvet az amazonról, és az szépen csomagolva érkezett meg, nem volt vele semmi gond. 

     

     

    előzmény:
    Mufika (1)
    2007-06-25  09:07
  21. 2008. június 27. 10:2081.

    Nem olvastam végig a topicot de mivel nekem is van ilyen cipőm írok pár sort.

     

    Én tavaly vettem egy zárt és bőr típusút és azóta le sem tudom venni a lábamról. Még melegben is a lábamon van , el is határoztam hogy veszek majd egy nyitott típusút is.

     

    Hozzá kell tennem hogy előtte volt egy ingyenes talpfelmérés és kórosat nem találtak . Így azt nem tudom hogy gyógyító hatása van-e. Kényelmesnek nagyon kényelmes azt biztos. Hosszú vásárlásoknál szaladgálásoknál nélkülözhetetlen nálam mert nem fárad el a lábam. ( 2 gyerek mellett kell is szaladgálnom eleget)

     

    Viszont a fagyizóban (ahova járunk rendszeresen) van egy eladó és ő is vett ilyet de soha nem tudta megszokni. Már sajnálja hogy megvette . Ilyen is van.

     

    A küllemével nehezen barátkoztam meg. Szerintem csúnya. A kényelem azonban felülírta az esztétikumot . Nagyon szeretem azt a cipőt!

     

     

    előzmény:
    Mufika (1)
    2007-06-25  09:07
  22. 2008. június 27. 10:0580.

    Szia Acélbaba!

     

    Nekem már van egy szandálom, és egy téli cipő változatom is.

     

    Több mint egy éve használom. Az első a szandálom volt, ő már második éve kedvencem!!

     

    Hosszabb útra, sétálni, csak ezt használom.

     

    A térdem azóta nem fáj!!

     

    Ajánlom anyukádnak teljes szívvel!

     

    előzmény:
    Adélbaba (79)
    2008-06-26  22:44
  23. 2008. június 26. 22:4479.
    Szia!Szeretnék érdeklődni a cipőröl,használod még?Van valami javulás az állapotodban,illetve mennyire tartósak ezek a cipők?Anyukám részére szeretnék infókat gyűjteni róla.Borzasztóan fájnak a térdei és a sarkában a csontok.Ha egészségkártyával fizetünk érte mennyivel lehet olcsóbb?Bárki válaszának örülök aki már használja egy ideje.
    előzmény:
    Hilda1949 (78)
    2007-08-07  12:30
  24. 2007. augusztus 7. 12:3078.
    Szívesen tettem!
    előzmény:
    ironia (77)
    2007-08-07  11:29
  25. 2007. augusztus 7. 11:2977.
    gyönyörűek!!!!!!!!!!!!!!!!!

    letöltöm magamnak, köszönöm!!!!!!!!
    előzmény:
    Hilda1949 (75)
    2007-08-07  10:03

Címlap

top