Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hepatitis "C"

Nyusza21
Létrehozva: 2007. augusztus 1. 18:20

Sziasztok!

Pár hete írtam már indítottam egy topicot hasonló címmel. Kedvesek és bíztatóak voltatok, ám sajnos "ránk jár a rúd".

Anyukámnál pár hónapja kiderült, hogy hepatitis C vírusa van. Hogy honnan kaphatta el? Senki sem tudja. Egy a lényeg, elkezdték a gyógyszeres, illetve az inyekciós kúrát. Sajnos ma volt orvosnál és most a 4. inyekció után azt mondta az orvos, hogy nem folytathatják a kezelést, mert a hemoglobin és a hematokrit szint vészesen zuhan és ha tovább szurkálná magát akkor komoly bajok keletkezhetnek. Így a kezelésnek vége.

Elsősorban olyanok írását illetve tanácsát várnám, akik hasonlón mentek keresztül és találtak esetleg más gyógymódot, vagy valamit amivel kezelik magukat. Egyáltalán nem tudjuk, hogy mitévők legyünk. Annyira szeretnék neki segíteni, de egyszerüen ötletem sincs, hogy mihez nyúljak.

Kérlek Titeket, segítsetek, ha tudtok!

Köszönjük szépen!

Nyusza21

  1. 2017. január 17. 08:409401.

    BUÉK Mindenkinek!


     


    Örülök Nóra, hogy jelentkeztél, engem is érdekelne a mennyi az annyi, ha valaki megírná megköszönném. Remélem jól vagytok, igazad van Nóri már nem tudjuk milyen érzés lenne vírusmentesen, hiszen már én is 41 éve társultam.


     


    Puszi Keva


     

    előzmény:
    nora51 (9400)
    2017-01-17  00:57
  2. 2017. január 17. 00:579400.

    Kedves Ilona és Laci, nagyon örülök annak, hogy megoldhattátok  a HCV-dögmentesítés problémáját! Gyógyuljatok és örüljetek! Vóna egy kérésem,  egy betegtársam érdeklődik, mennyi az annyi...Egyszer Enikő megírta, de elfeledtem sajna. Mennyit kérnek összesen? Köszi, ha megírjátok!


    Üdv: nora51

    előzmény:
    takacslaci (9394)
    2017-01-09  13:40
  3. 2017. január 17. 00:519399.

    Sanyoka, csak így tovább! Nézd, lehet, hogy nem lesz tökéletes az a máj, de kiszolgál téged, ha vigyázol rá! Szépen javul, szedjél máriatövist (pl.Legalon), mindenképp csakis patikában szerezd be, ne mérgezd magad semmivel, lelkileg se. Akkor eldolgozgat a májad, mintha mi sem történt volna!


    Ezt kívánja neked:


    nora51

    előzmény:
    sanyoka (9390)
    2016-12-23  18:44
  4. 2017. január 17. 00:459398.

    BUÉK mindenkinek, kedves gyógytársaim! Szolzol, jó olvasni a gyönyörű leleteidet, ilyenkor belém költözik a remény...Aranyos vagy, hogy drukkolsz nekem, úgyis mint régi telásnak ( telaprevirrel kezeltnek, mint tudjátok), de meg kell mondjam, rajtam kívül vannak még jó páran kezelésre várók, pl. Saniiitas, avagy 3mama Klári (bújj elő Klári, mert megharagszom!) , és sorolhatnám...Éva barátnőm az F4 - ével (kPa28)  még dettó nincs rajta a listán, ahogy én sem, én be is fogom most a számat hamar, az F3-ból visszajavult F2-mmel... Tudjátok, a sors fintora, hogy a HCV-perrel megnyert kártérítési összeget a családunk svájcifrank-hitelének lenullázására költöttem, így most egy vasam sincs Ukrajnába utazni gyógyulásért... Viszont olyan nyugodt és kiegyensúlyozott vagyok, mióta nem kell hiteltörlesztenem, hogy azt elmondani nem tudom!


    Nagyon örülök a gyógyulásodnak Szolzol! Igyekszem majd én is, csak van egy aggodalmam. Már magam is vírusból vagyok, annyi van bennem, és ha kiirtják belőlem ezt a töménytelen szuperintelligens életrevaló vírust, mi marad belőlem? :))) 38 éve vagyok vírusból, nem kéne ezt már piszkálni...


    Na abba is hagyom, mert még azt hiszitek,az agyamra ment...pedig csak a májamra. 


    Üdv: nora51


     

    előzmény:
    szolzol50 (9395)
    2017-01-11  10:48
  5. 2017. január 16. 11:279397.

    Sziasztok Kedves Sorstársak!


    Szeretném megkérdezni, hogy is mondták, amikor legutóbb a Klinikán szombat d.e. találkoztunk? Én úgy emlékszem, hogy valami változásról beszélt az előadó a pontszámításoknál. Mármint, hogy az is számítani fog, kinek milyen régóta van már beadva a kérvénye. Nekem közel 2 éve, de változás csupán annyi, hogy mindig hátrébb és hátrébb kerülök a várólistán. A prioritási indexem is stagnál, 50 alatt vagyok.

  6. 2017. január 13. 14:329396.

    Üdvözlök mindenkit .Megjelent a hepa c mentes kezelés hirdetése, akit érdekel olvassa el esetleg szeretne is itt kezelődni !!


    Én hamarosan megyek a második adagért, kíváncsi vagyok a vizsgálati eredményeimre.


    Vírusmentes napokat mindenkinek  Ilona53


    https://www.hepacmentes.com/


     

  7. 2017. január 11. 10:489395.

    Sziasztok kedves sorstársak!


    Nem nagyon követem a fórumot, de hetente ránézek, és elolvasom. Nagyon jó, hogy vírusmentes lettem. Azt, hogy 30 évig bennem voltak a dögök nem fogom elfelejteni, és az egy éves telaprevires kezelést sem. Éppen ezért szeretettel gondolok rátok, és mindenkinek aki benne van mielőbbi sikeres kezelést kívánok. Én tavaly október végén voltam az egy éves kontrollon. A GGT19, GOT 19, GPT 16, THROMB. 348. Korábban a kezelés előtt pl. a GGT 400 volt. Hasi ultrahangon, és fibroscanon nem voltam, de ultrahangra menni akarok. 


    Mindent elárul az egészségügyről, hogy pl. Nora még mindig nem kapta meg a kezelést, pedig nagyon régóta küzd, és Ő az a kedves társunk aki mindenkiben tartotta, és most is tarja a lelket. El kell jönni a Te idődnek is Nora.  


    Üdvözlök mindenkit, sziasztok! Zoli

    előzmény:
    nora51 (9388)
    2016-12-22  00:03
  8. 2017. január 9. 13:409394.

    Üdv mindenkinek!


    Csatlakozva az előttem szólóhoz, tényleg köszönet és hála amiért kitapostad Enikő az utat előttünk! Nem szoktam nyalizni senkinek és megszoktam már, hogy eddigi életemben mindig magamra voltam utalva, soha nem kértem segítséget semmihez, de ez most más volt. El kellett döntenem, hogy mi a jobb, vállalom az interferonos kezelést vagy belevágok a mentesbe ami persze nem olcsó, de... Vállalkozó vagyok egy családi vállalkozásunk van és nekiálltam kiszámolni, hogy mit is veszítek ha egy éven keresztül nem tudok a toppon lenni. Amennyiben csak a fele igaz a mellékhatásoknak akkor bőven megérte, hogy belevágtam a mentesbe és nem húztam tovább az időt. Beléptem a kezelés utolsó fázisába és őszintén mondom, hogy semmi de semmi hátránya nincs az eddigi életemhez képest, minden maradt a régiben, talán kétszer fájt jobban a fejem, de a hidegfrontra amúgy is érzékeny vagyok. Kitakarította a gyógyszer a vírust belőlem!! Az embernek mérlegelni kell mindig, én is ezt tettem és jól döntöttem. Családi összefogással sikerült előteremteni az árát a kezelésnek és áldom a napot mikor ráírtam Enikőre. Sokkal jobb a hangulatom, nincsenek érzelmi kitöréseim, az asszony is díjazza, hogy lehet velem beszélgetni és nem vagyok befordulós. Sok sorstársamnak azt kívánom erre az évre, hogy legyen részük a gyógyulásban és fel a fejjel, mert vannak még csodák és rendes emberek. Az eltelt több mint 2 hónapban sok mindent megtapasztaltam, lehet máshogy is hozzá állni a beteghez és még annyit, hogy nagyon rendesek voltak minden alkalommal a cég képviselői, mindenben segítettek, így könnyen ment ez az egész. 


     


    A Hölgyeknek kézcsók, pacsi az Uraknak!   

    előzmény:
    ilona53 (9393)
    2017-01-03  10:59
  9. 2017. január 3. 10:599393.

    Minden sorstársamnak boldogabb új évet kívánok!! Eddig nem jelentkeztem mert megtaláltam az utat a gyógyulásra, és már kezelődök. Igazán jó érzés hogy, nincs mellékhatás észrevétlen a kezelés ! Innentől a bizalom van bennem hamarosan vége ! Bárkinek szívesen segítek ha kell, hogyan működik ! Én a fórumnak köszönhetem a megfelelő emberrel való találkozást aki meg adta nekem az irányt !Köszönet és hála Enikőnek ! Üdvözlök mindenkit mielőbbi gyógyulást mindenkinek ! Ilona


     

  10. 2016. december 23. 20:439392.

     


    Sziasztok!


    én is rég írtam, de én is nagyon be voltam fogva. Az elmúlt hónapokban napi 13,5 órákat melóztam. Most meg sikerült bekapnom valami frányaságot, így egy hete nyögök.... utoljára a kezelés alatt voltam ilyen vacakul....


    Szóval a Klub...  Jól sikerült. Jó volt az új hely is. :) Nagyon kedvesek voltak. A László Kórházból volt egy dietetikus aki tartott egy nagyon jó tájékoztatót arról, hogy mikor milyen stádiumban mit szabad a májbetegeknek. Hozott recepteket is és lehetett tőle kérdezni. Lehet, hogy máskor is el fog jönni. Ezután Krisztina drnő sógornője teremtett karácsonyi hangulatot egy erdélyi mesével énekekkel fűszerezve. Kicsit betlehemes jellege volt. Nagyon jól adta elő. Természetesen idén sem maradt el az ajándékozás sem.


    A jövő évi kezelésekre vonatkozóan biztosat nem tudtunk meg, de az a hír járja, hogy úgy néz ki, hogy több kezelésre lesz lehetőség, mint idén. Úgy legyen...


    A februári ás az áprilisi Klubot szintén megtarthatjuk majd ezen a helyen ez már biztos, de lehet hogy a többit is. Időpontjuk: február 17 és április 21.


    Mindenkinek nagyon Boldog Karácsonyt és vírusmentes, gyógyulós Új Évet kívánok!


    katih


     

  11. 2016. december 23. 20:379391.

    Szia Sanyoka! Az én kezelésem 4 éve kezdődött kettessel, a 3-as 3 éve Bocival és ez gyógyított meg engem is. Nekem még itt-ott visszaköszön egy-egy utórezgés, de alakulok. Az 50-es kPa-m 2 év alatt 13 körülire javult, én nyáron megyek a tiszta állapotom 3 éves kontroljára, remélem még egy kis javulás beköszön, akár csak Neked!


    Én is minden ringben levő és azon kívüli gyógytársamnak Áldott Szép Ünnepeket Kívánok! Museto

    előzmény:
    sanyoka (9390)
    2016-12-23  18:44
  12. 2016. december 23. 18:449390.

    Szia Nóra!


    Az én esetemet szeretném neked tapasztalatból elmondani. Az első kezelésem előtt 11.8 volt az érték. A kezelés után a vírus vissza jött, de a GPT 


    értékem 50-ven alatt maradt. A fibrosken 9.0-ra vissza javult. 1.5 év múlva a GPT hitelen felemelkedett 100 fölé.Elmentem újra májvizsgálatra és 


    az érték mellbe vágott 12.5. Utána jött 2.évre rá a boceprevires kezelés ami előtt nem volt fibrosken de az biztosan több lett volna 12.5-nél. Sike-


    rült   a kezelés. Egy évre rá 10.2 lett az érték. még egy év múlva 8.1 lett. Így 2.5 évvel a kezelés után már azt merem mondani ,hogy jól vagyok.


    2.év kellett ahhoz, hogy kiheverjem a az egy éves boceprevires kezelést, és a sok mellékhatás elmúljon. Nem sokára megyek megint fibroskenre


    talán javul még egy kicsit még az értékem. Május végén lejár a kezelés utáni 3 év és akkor az elmondásod alapján már nem valószínű,hogy javul.


    Boldog  karácsonyt és új évet kívánok minden gyógyult és gyógyulásra váró társamnak.


     Sanyoka  

    előzmény:
    bogyó71 (9389)
    2016-12-23  17:25
  13. 2016. december 23. 17:259389.

    Szia nora51!


    De jó volt olvasni szavaid!Én sem írtam már jó régen,talán még nyáron.Megvettem a csini kis parókámat amit ajánlottál.Sajnos csak a 24. hétre értem el a vírusmentességet.Most tartok a 38.héten,szerencsére eddig nem kellett leállítani a kezelést a mellékhatások miatt.Korábbi szürke hályogom viszont kiújult.Az orvos szerint a szervezetben lévő gyulladások is elősegíthetik. Nagyon várom már a kezelés végét,mert engem is kínoz ez a folytonos fáradság,el tudnék aludni sokszor állva is akár!Talán a téli szürkeség is rásegít ebben.Talán te is azért vagy fáradékonyabb!


    Neked is kellemes ünnepeket!


    Ui.:Azért írd meg ha találtál egy jó hepatoriumot!

    előzmény:
    nora51 (9388)
    2016-12-22  00:03
  14. 2016. december 22. 00:039388.

    Sziasztok! Jó régen írtam már, de úgy elkaptak a családi események, hogy teljesen elfeledkeztem a hepáról. Látom, itt is amolyan évvégi eseménytelenség van, akár az OEP-nál, melyet még át is szerveznek, így - gondolom- most nem történik semmi a várólistán egy darabig. - Érdekességképpen leírom, hogy egyre fáradtabb vagyok, és egyre többet alszom. Ez vagy a túlpörgéstől van, (kicsit túl sok a dolgom), vagy a hepától. Délutánonként összeomlok és alszom két órát. Aztán folytatom a tennivalókat. A karácsony úgy tornyosul a fejem felett, hogy szinte nyomaszt. Jó lenne kicsit meglépni, elutazni, és nézni ki a fejemből. De ilyet nem tesz az ember a családjával. Szanatórium, az kéne nekem, de a hepatórium nincsen még feltalálva, pedig jó lenne ott egy kicsit megpihenni.


    Egy árva szót nem ír senki a december 9-i hepaklubról, hogy hogy sikerült, mi történt, voltak-e újak...Sajna nem lehettem ott családi elfoglaltság okán.


    Megfőztem a dió- és máktölteléket, holnap bejglisütés. 6 mákos, 6 diós. Ez teljesen ellentmond a májzsírosodásnak, így majd januárban jöhet az 1000 kalóriás étrend.


    Én is kívánok mindnyájatoknak örömteli szép ünnepeket! A -emben  Ti is ott lesztek ám karácsony este!


    Szeretettel:


    nora51


     

  15. 2016. december 21. 17:219387.

    Kedves vírusos és vírusmentes társaim!


    Mindenkinek kívánok nagyon Boldog Karácsonyt!Kívánom még legyen hosszú egészségben gazdag az új év(vírusmentes)!


    Szeretettel:bogyo71

  16. 2016. december 20. 09:579386.

    Kedves mindenki , fórumozók boldog és békés karácsonyt kívánok mindenkinek. 

  17. 2016. december 19. 19:009385.

    Kedves Aktív és Inaktív Fórumozók! Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok Mindenkinek!Holati

  18. 2016. december 19. 07:539384.

    Kedves Sorstársaim!


    Gyógyultak, kezelésre várakozók, és mindenki!


    Békés Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek, és mihamarabbi vírusmentességet!!


    Sok szeretettel: Keva


     

  19. 2016. december 18. 11:059383.

    Sziasztok!


    Nézegetem neten, hogy vannak-e új hírek az interferonmentes kezelésekkel kapcsolatban, de csak régebbi cikkeket látok.


    Arra vagyok kíváncsi, h jövőre hány interferonmentes kezelést indítanak? Ugyanúgy 1000-en (500-500) kapják? 


    Januárban megyek vissza az ÚJ orvosomhoz. 


    Nagyon köszönöm mindenkinek, aki adott egy lökést (és ötletet is) az orvosváltáshoz!!! :-)


    Gyógyulást kívánok a kezelés alatt állóknak, türelmet a kezelésre várakozóknak!


    Holdfényt


     

    előzmény:
    enikő77 (9378)
    2016-11-18  11:12
  20. 2016. december 4. 10:409382.

    Szia harszeg, nagyon megörültem a beírásodnak de, sajnos egyik keresőben sem nyitja meg ezt az oldalt. Valami közelebbit tudsz mondani róla. Sokakat érdekelne úgy gondolom ! Köszi 

    előzmény:
    harsszeg (9381)
    2016-12-02  13:13
  21. 2016. december 2. 13:139381.

    3 hónapi Gyógyszeradag elérhető áron...https://www.facebook.com/drogfreefundation/


     

  22. 2016. november 19. 18:409380.

    Kedves Enikő!


    Gratulálok a gyógyulásodhoz!Remélem egyszer én is beszámolhatok a sajátomról.

    előzmény:
    enikő77 (9378)
    2016-11-18  11:12
  23. 2016. november 18. 17:409379.

    Hogy te milyen aranyos vagy, Enikő! Tekintélyes pénzedbe kerül ez a gyógyulás, ott van a kutya elásva, nekünk semmi különleges érdemünk nincs ebben, sőt mi köszönjük, hogy olvashatunk téged. Ez a te gyógykezelésed (és nyilván Lacié is ugyanez) és a hozzájutás módja egyikünk tapasztalatai közt se szerepel, mi csak ámulunk és bámulunk! Óriási gratula neked a vírusmentességhez, nagyon nagy dolog, hogy ez egy valódi, nem hamisított, nem átverős kezelés, hanem igazi és hatékony, csak más néven fut.


    Szívből kívánom, hogy örökre elfelejthesd a dögöket, és érezd nagyon jól magad! Szeretettel: nora51


    Kedves Laci, neked szóról szóra ezt kívánom! 


     

    előzmény:
    enikő77 (9378)
    2016-11-18  11:12
  24. 2016. november 18. 11:129378.

    Sziasztok!


    Az utolsó havi adagomnál tartok, ezt beszedem és vége. Vírusmentes vagyok, kaptam nagyon szuper diétát, amivel kímélni tudom a májacskámat. Minden eredményem nagyon jó, nincs semmiféle mellékhatás, könnyen viselem a kezelést, tele lettem élettel. Nagy segítség volt nekem ez idő alatt, hogy mindenki elmondta itt nekem amit meg kellett tudnom. Ki így ki úgy, pozitívan vagy negatívan, de közöltétek velem, hogy mire számítsak, mi fog történni. az igazság az, hogy próbáltam nem belefolyni ebbe az egészbe, nem akartam ezzel évekig foglalkozni, és hála nektek és a tanácsaitoknak megtaláltam a helyes és gyors utat a gyógyulásomhoz. Nagyon hálás vagyok nektek, nem tudom mindenkinek külön megköszönni, de így innen a gép elöl küldök egy nagy ölelést mindenkinek. Rám ragadt egy kicsi belőletek és én is adtam már tanácsot itt több embernek és hála Istennek meg is fogadták és már ők is a gyógyulnak. Mindegy ki milyen erős mentálisan, de mindenkinek szüksége van más meglátásaira, tanácsaira tapasztalataira, ezt adtátok nekem, amit most már én is tovább adok, mert a bizonytalanság rombol a legjobban, és Ti és a klinika visszaadta nekem a reményt, még egyszer köszi mindenkinek.


    Remélem mindenki meggyógyul, pusszancs mindenkinek!!!! Tiszta szívemből kívánom, hogy mindenki élje ezt át a leghamarabb!!!


    UI: Bármiben segíthetek csak írjatok rám!

  25. 2016. november 16. 11:569377.

    Köszi bogyó71!


    Azon leszek ígérem!!

    előzmény:
    bogyó71 (9376)
    2016-11-14  14:27

Címlap

top